kio_help4 - en to sr@latin translation catalogue (26 entries)

en: Output file
sr@latin: Izlazni fajl

en: Generates DocBook entities for key shortcuts of standard actions
sr@latin: Stvara DocBook entitete za tasterske prečice standardnih radnji

en: There is no documentation available for %1.
sr@latin: Nema dostupne dokumentacije za %1.

en: Looking up correct file
sr@latin: Tragam za pravim fajlom

en: Preparing document
sr@latin: Pripremam dokument

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
sr@latin: <html>Zahtevani fajl pomoći nije mogao biti raščlanjen:<br/>%1</html>

en: Saving to cache
sr@latin: Upisujem u keš

en: Using cached version
sr@latin: Koristim keširanu verziju

en: Looking up section
sr@latin: Tragam za odeljkom

en: Could not find filename %1 in %2.
sr@latin: Ne mogu da pronađem ime fajla %1 u %2.

en: Stylesheet to use
sr@latin: Opis stila koji treba koristiti

en: Output whole document to stdout
sr@latin: Izbaci ceo dokument na stdiz

en: Output whole document to file
sr@latin: Izbaci ceo dokument u fajl

en: Create a ht://dig compatible index
sr@latin: Napravi indeks saglasan sa ht://dig

en: Check the document for validity
sr@latin: Proveri ispravnost dokumenta

en: Create a cache file for the document
sr@latin: Stvori keš‑fajl za dokument

en: Set the srcdir, for kdelibs
sr@latin: Postavi izvornu fasciklu, za KDE biblioteke

en: Parameters to pass to the stylesheet
sr@latin: Parametri za prosleđivanje opisu stila

en: The file to transform
sr@latin: Fajl koji treba transformisati

en: XML-Translator
sr@latin: XML-prevodilac

en: KDE Translator for XML
sr@latin: KDE‑ov prevodilac za XML

en: Could not write to cache file %1.
sr@latin: Ne mogu da pišem u keširani fajl ‘%1’.

en: Parsing stylesheet
sr@latin: Raščlanjujem opis stila

en: Parsing document
sr@latin: Raščlanjujem dokument

en: Applying stylesheet
sr@latin: Primenjujem opis stila

en: Writing document
sr@latin: Zapisujem dokument
