kopete - en to sr@latin translation catalogue (3725 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
sr@latin: Brzo učim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
sr@latin: ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
sr@latin: opis

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
sr@latin: <h2>Dobrodošli u Kopete</h2><p>Na koji glasnički servis želite da se povežete?</p>

en: Step Two: Account Information
sr@latin: Drugi korak: Podaci o nalogu

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
sr@latin: <h2>Čestitamo</h2><p>Završili ste s podešavanjem naloga. Još naloga možete dodati pomoću <i>Podešavanje→Podesi Kopete...</i>. Kliknite na dugme <i>Završi</i>.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
sr@latin: Ne mogu da učitam priključak protokola %1.

en: Error While Adding Account
sr@latin: Greška pri dodavanju naloga

en: This protocol does not currently support adding accounts.
sr@latin: Ovaj protokol trenutno ne podržava dodavanje naloga.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
sr@latin: Prvi korak: Izaberite glasničke servise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
sr@latin: <h2>Dobrodošli u čarobnjak za dodavanje naloga.</h2><p>Izaberite glasnički servis sa donjeg spiska.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
sr@latin: Gotovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
sr@latin: <h2>Čestitamo</h2><p>Završili ste s podešavanjem naloga. Kliknite na dugme <i>Završi</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
sr@latin: Koristi posebnu boju za ovaj nalog

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
sr@latin: Nalozi se često razlikuju ikonicom protokola. Ali ako imate nekoliko naloga na istom protokolu, možete primeniti boje na ikonicu protokola da biste razlikovali te naloge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
sr@latin: &Posebna boja
    za nalog:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
sr@latin: Birač posebnih boja za nalog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
sr@latin: <html>Poveži se odmah po pritisku na <i>Završi</i></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
sr@latin: <html>Ako je ovo popunjeno, nalog će biti povezan čim kliknete na <i>Gotovo</i>.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
sr@latin: Poveži se &sada

en: Copy Link Address
sr@latin: Kopiraj adresu veze

en: Save Conversation
sr@latin: Sačuvaj razgovor

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
sr@latin: <qt>Nisam mogao da otvorim <b>%1</b> za pisanje.</qt>

en: Error While Saving
sr@latin: Greška pri upisivanju

en: User Has Left
sr@latin: Korisnik je otišao

en: Chat style could not be found, or is invalid.
sr@latin: Stil ćaskanja ne može se naći ili nije dobar.

en: Save File as
sr@latin: Upisivanje kao

en: Wav file (*.wav)
sr@latin: WAV fajl (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
sr@latin: Deo za uređivanje teksta ćaskanja

en: A simple rich text editor part
sr@latin: Jednostavan deo uređivača bogatog teksta

en: Richard J. Moore
sr@latin: Ričard Mur

en: Jason Keirstead
sr@latin: Džejson Kejrstid

en: Michaël Larouche
sr@latin: Mikael Laruš

en: Benson Tsai
sr@latin: Benson Caj

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
sr@latin: <qt>Primili ste poruku od <b>%1</b> u poslednjoj sekundi. Želite li zaista da očistite ovo ćaskanje?</qt>

en: Unread Message
sr@latin: Nepročitana poruka

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
sr@latin: Očisti ćaskanje

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
sr@latin: <qt>Upravo ćete izaći iz sesije ćaskanja grupe <b>%1</b>.<br />Nećete primati buduće poruke iz ovog ćaskanja.</qt>

en: Closing Group Chat
sr@latin: Zatvaranje ćaskanja grupe

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
sr@latin: Zatvori ćaskanje

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
sr@latin: <qt>Primili ste poruku od <b>%1</b> u poslednjoj sekundi. Želite li zaista da zatvorite ovo ćaskanje?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
sr@latin: Slanje vaše poruke je u toku i biće obustavljeno ako zatvorite ovo ćaskanje. Želite li zaista da ga zatvorite?

en: Message in Transit
sr@latin: Poruka je u prenosu

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
sr@latin[0]: Još %1 osoba je u ćaskanju
sr@latin[1]: Još %1 osobe su u ćaskanju
sr@latin[2]: Još %1 osoba je u ćaskanju
sr@latin[3]: Još jedna osoba je u ćaskanju

en: %1 is typing a message
sr@latin: %1 kuca poruku

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
sr@latin: %1 kucaju poruku

en: %1 is now known as %2
sr@latin: %1 promeni nadimak u %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
sr@latin: %1 obrisa poruku stanja

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
sr@latin: %1 promeni poruku stanja: %2

en: %1 has joined the chat.
sr@latin: %1 se priključi ćaskanju.

en: %1 status message is %2
sr@latin: %1 poruka stanja je %2

en: %1 has left the chat.
sr@latin: %1 napusti ćaskanje.

en: %1 has left the chat (%2).
sr@latin: %1 napusti ćaskanje (%2).

en: You are now marked as %1.
sr@latin: Sada ste označeni kao %1.

en: %2 is now %1.
sr@latin: %2 je sada %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
sr@latin: Učesnici

[ctx: @action:button]
en: Send
sr@latin: Pošalji

[ctx: @info:status]
en: Ready.
sr@latin: Spreman.

en: &Send Message
sr@latin: &Pošalji poruku

en: Send File...
sr@latin: Pošalji fajl...

en: Close All Chats
sr@latin: Zatvori sva ćaskanja

en: &Activate Next Active Tab
sr@latin: &Aktiviraj sledeći aktivni jezičak

en: &Activate Next Tab
sr@latin: &Aktiviraj sledeći jezičak

en: &Activate Previous Tab
sr@latin: &Aktiviraj prethodni jezičak

en: Nic&k Completion
sr@latin: Dovršavanje nadima&ka

en: &Detach Chat
sr@latin: &Otkači ćaskanje

en: Close &All But This Tab
sr@latin: Zatvori &sve jezičke osim ovog

en: &Move Tab to Window
sr@latin: Pre&mesti jezičak u prozor

en: &Tab Placement
sr@latin: &Postavljanje jezička

en: Previous History
sr@latin: Prethodni istorijat

en: Next History
sr@latin: Naredni istorijat

en: Automatic Spell Checking
sr@latin: Automatska provera pravopisa

en: Show Participants
sr@latin: Prikaži učesnike

en: Co&ntacts
sr@latin: Ko&ntakti

en: Toolbar Animation
sr@latin: Animacija trake alatki

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
sr@latin: Zatvori tekući jezičak

en: More...
sr@latin: Više...

en: Top
sr@latin: vrh

en: Bottom
sr@latin: dno

en: Left
sr@latin: Levo

en: Right
sr@latin: Desno

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
sr@latin: Ć&askanje

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
sr@latin: &Jezičci

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
sr@latin: Traka ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
sr@latin: Stanje

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
sr@latin: Traka formatiranja

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
sr@latin: Emituje se na promenu postavki fonta i boja.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
sr@latin: Emituje se na promenu postavki potiskivanja poruka.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
sr@latin: Emituje se na promenu stila prozora ćaskanja.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
sr@latin: Emituje se na promenu varijante stila prozora ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
sr@latin: Ime stila prozora ćaskanja za Adium/Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
sr@latin: Relativna putanja do CSS varijante za tekući stil.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
sr@latin: Grupiši nadovezujuće poruke istog korisnika u jedan blok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
sr@latin: Sažeta varijanta stila za sobe za ćaskanje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
sr@latin: Boja teksta pri isticanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
sr@latin: Pozadinska boja teksta pri isticanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
sr@latin: Isključi posebno formatiranje koje zadaju korisnici.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
sr@latin: Boja teksta ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
sr@latin: Boja pozadine ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
sr@latin: Boja veza u ćaskanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
sr@latin: Font za ćaskanje.

en: Download
sr@latin: Preuzmi

en: Cancel
sr@latin: Odustani

en: Play
sr@latin: Pusti

en: Save as
sr@latin: Sačuvaj kao

en: << Prev
sr@latin: << Prethodno

en: (0) Next >>
sr@latin: (0) Naredno >>

en: &Set Font...
sr@latin: Postavi &font...

en: Set Text &Color...
sr@latin: Postavi boju &teksta...

en: Set &Background Color...
sr@latin: Postavi boju &pozadine...

en: Spacer for Animation
sr@latin: Razmaknica za animaciju

en: (%1) Next >>
sr@latin: (%1) Naredno >>

en: Cl&ose Chat
sr@latin: &Zatvori ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
sr@latin: Pošalji

en: Reply
sr@latin: Odgovori

en: Add Smiley
sr@latin: Dodaj emotikon

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
sr@latin: &Poravnanje

en: Input auto-resize
sr@latin: Automatska promena veličine unosa

en: Enable &Rich Text
sr@latin: Uključi &bogati tekst

en: Reset Font And Color
sr@latin: Resetuj font i boju

en: Modify Account
sr@latin: Izmeni nalog

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite nalog „%1“?

en: Remove Account
sr@latin: Ukloni nalog

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite identitet „%1“?

en: Remove Identity
sr@latin: Ukloni identitet

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
sr@latin: Pre nego što uklonite identitet %1, sledeći nalozi moraju biti dodeljeni drugom identitetu:

en: Select an identity for the account:
sr@latin: Izaberite identitet za nalog:

en: New Identity
sr@latin: Novi identitet

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
sr@latin: Kopija %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
sr@latin: Kopija %1 od %2

en: &Add Account...
sr@latin: &Dodaj nalog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
sr@latin: &Izmeni nalog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
sr@latin: &Ukloni nalog

en: &Switch Identity...
sr@latin: &Promeni identitet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
sr@latin: Postavi &boju...

en: Add &Identity...
sr@latin: Dodaj &identitet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
sr@latin: &Kopiraj identitet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
sr@latin: &Izmeni identitet...

en: R&emove Identity
sr@latin: Uk&loni identitet

en: Set &Default
sr@latin: Kao &podrazumevan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
sr@latin: Upravljanje nalozima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
sr@latin: Ovaj vidžet hijerarhijski prikazuje vaše identitete i naloge. Svaki podešeni identitet prikazuje dodeljene mu naloge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
sr@latin: ID naloga

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
sr@latin: <i>Popunite da uključite u globalno povezivanje</i>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
sr@latin: <p>Prevlačenjem možete povećavati i smanjivati prioritet naloga, pri čemu oni na vrhu spiska imaju najviši prioritet.</p><p>Prioritet služi za određivanje kontakta koji treba upotrebiti kada kliknete na metakontakt: Kopete će uzeti kontakt naloga sa najvišim prioritetom (pod uslovom da svi imaju isto stanje na vezi).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
sr@latin: <i>Nalozi na vrhu spiska imaju najviši prioritet</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
sr@latin: Nalozi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
sr@latin: Dodaj novi nalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
sr@latin: Dodaj nalog
    KAction menja
    ove etikete!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
sr@latin: Ukloni izabrani nalog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
sr@latin: Izmeni izabrani nalog

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
sr@latin: Omogućava vam da uredite svojstva naloga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
sr@latin: Pridruži izabrani nalog drugom identitetu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
sr@latin: Svaki nalog je pridružen tačno jednom identitetu. Ovim dugmetom možete promeniti pridruženje i prebaciti nalog drugom identitetu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
sr@latin: Promeni &identitet...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
sr@latin: Postavi posebnu boju za ovaj nalog

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
sr@latin: Identiteti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
sr@latin: Dodaj novi identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
sr@latin: &Dodaj identitet...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
sr@latin: Napravi novi identitet zasnovan na postojećem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
sr@latin: Ukloni izabrani identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
sr@latin: &Ukloni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
sr@latin: Izmeni izabrani identitet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
sr@latin: Omogućava vam da uredite svojstva naloga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
sr@latin: Postavi izabrani identitet kao podrazumevani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
sr@latin: &Kao podrazumevan

en: Contact List
sr@latin: Lista kontakata

en: Colors && Fonts
sr@latin: Boje i fontovi

en: Advanced
sr@latin: Napredno

en: Layout
sr@latin: Raspored

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
sr@latin: Napredna lista kontakata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
sr@latin: Animacije liste kontakata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
sr@latin: &Animiraj izmene u listi kontakata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
sr@latin: &Pretapaj kontakte kako se pojavljuju i nestaju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
sr@latin: &Preklapaj kontakte kako se pojavljuju i nestaju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
sr@latin: Samoskrivanje liste kontakata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
sr@latin: &Automatski sakrivaj listu kontakata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
sr@latin: <p>Pošto uspravne trake klizača zauzimaju prostor, uveli smo mogućnost samoskrivanja — traka neće biti dostupna dok ne pomerite pokazivač miša iznad liste kontakata.</p><p>(<b>Isključeno</b> ako je popunjena opcija <i>Sakrij uspravnu klizačku traku</i> iznad.)</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
sr@latin: Sam sakrij u&spravnu klizačku traku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
sr@latin: Prekovreme posle kojeg će se lista kontakata i klizačka traka automatski sakriti.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
sr@latin:  sek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
sr@latin: nakon što pokazivač napusti prozor

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
sr@latin: &Menjaj veličinu prozora liste kontakata da svi kontakti stanu na ekran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
sr@latin: Usidri promenu veličine na &vrhu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
sr@latin: Usidri promenu veličine na &dnu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
sr@latin: P&osebni fontovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
sr@latin: Osnovni font:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
sr@latin: Mali font:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
sr@latin: Boje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
sr@latin: Osenči &mirujuće kontakte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
sr@latin: Imena &grupa:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
sr@latin: Izgled liste kontakata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
sr@latin: Ređanje grupa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
sr@latin: ručno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
sr@latin: Ređanje kontakata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
sr@latin: &Slike kontakata kad su dostupne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
sr@latin: Ivice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
sr@latin: Zaobljeni uglovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
sr@latin: Rasporedi metakontakte po &grupi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
sr@latin: Kontakti van veze u &zasebnoj grupi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
sr@latin: Linije grananja &stabla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
sr@latin: &Uvuci kontakte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
sr@latin: <b>Uvek</b> isključuje uspravnu klizačku traku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
sr@latin: &Sakrij uspravnu klizačku traku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
sr@latin: Identiteti umesto naloga u traci stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
sr@latin: Promeni sadržaj &oblačića...

en: Show Icon
sr@latin: Prikaži ikonicu

en: Unsaved data?
sr@latin: Nesačuvani podaci?

en: Reserved Layout Name
sr@latin: Rezervisano ime raspored

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
sr@latin: Raspored „%1“ je jedan od podrazumevanih i ne može se prebrisati. Izaberite drugačije ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
sr@latin: Ime rasporeda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
sr@latin: Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
sr@latin: Pregled

en: Optimal width
sr@latin: Optimalna širina

en: Small
sr@latin: Mala

en: Bold
sr@latin: Podebljano

en: Italic
sr@latin: Kurzivno

en: Center
sr@latin: Sredina

en: Alignment
sr@latin: Poravnanje

en: Width
sr@latin: Širina

en: Tooltip Editor
sr@latin: Uređivač oblačića

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
sr@latin: Ovom strelicom preuređujete stavke na spisku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbDown)
en: v
sr@latin: ↓

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbUp)
en: ^
sr@latin: ↑

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbRemove)
en: <
sr@latin: ←

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
sr@latin: Ovim strelicama dodajete i uklanjate stavke iz oblačića kontakta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbAdd)
en: >
sr@latin: →

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
sr@latin: Koristeći strelice, stavite desno stavke koje želite da vidite u oblačiću kontakta. Zatim ih možete razvrstati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
sr@latin: <b>Ovde možete prilagoditi oblačić kontakta</b>

en: Reset sliders & options to default values
sr@latin: Resetuj klizače i opcije na podrazumevano

en: Execute
sr@latin: Izvrši

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
sr@latin: Uređaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
sr@latin: Uređaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
sr@latin: Ulaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
sr@latin: Izaberite uređaj za video ulaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
sr@latin: Izaberite jedan od ulaza koje daju neki uređaji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
sr@latin: Izaberi video standard

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
sr@latin: Klizači

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
sr@latin: &Opcije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
sr@latin: Radnje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
sr@latin: &Opšte

en: &Events
sr@latin: &Događaji

en: A&way Settings
sr@latin: Postavke od&sutnosti

en: Cha&t
sr@latin: Ćas&kanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
sr@latin: Auto. odsutnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
sr@latin: &Automatska odsutnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
sr@latin: Odsutnost posle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
sr@latin: minuta neaktivnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
sr@latin: Ukini odsutnost čim se otkrije aktivnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
sr@latin: Potvrdi postavljanje dostupnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
sr@latin: Automatska poruka o odsutnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
sr@latin: &Poslednja upotrebljena poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
sr@latin: &Sledeća poruka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
sr@latin: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
sr@latin: Poruka:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
sr@latin: Ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
sr@latin: &Događaji u prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
sr@latin: Is&takni poruke koje sadrže moj nadimak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
sr@latin: &Automatska provera pravopisa podrazumevana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
sr@latin: &Bogati tekst podrazumevan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
sr@latin: &Uvek prikazuj jezičke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
sr@latin: Postavke &sučelja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
sr@latin: &Smernica grupisanja prozorâ ćaskanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
sr@latin: Svako ćaskanje će imati svoj prozor.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
sr@latin: Otvaraj sve poruke u novom prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
sr@latin: Grupiši poruke istog naloga u istom prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
sr@latin: Grupiši sve poruke u istom prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
sr@latin: Grupiši poruke kontakata iz iste grupe u istom prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
sr@latin: Grupiši poruke istog metakontakta u istom prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
sr@latin: Datumi poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
sr@latin: &Saseci ime kontakta sa više znakova od:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
sr@latin: Ograničava maksimalan broj redova vidljivih u prozoru ćaskanja da bi se povećala brzina kod komplikovanih rasporeda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
sr@latin: &Najviše redova u prozoru ćaskanja:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
sr@latin: Animacija nije moguća jer izdanje Qt‑a koje imate ne podržava video format MNG.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
sr@latin: Događaji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
sr@latin: Obaveštenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
sr@latin: Animiraj ikonicu u sistemskoj kaseti na dolaznu poruku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
sr@latin: Animiraj ikonicu u sistemskoj kaseti kad god poruka pristigne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
sr@latin: Animiraj &ikonicu u sistemskoj kaseti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
sr@latin: Levi klik miša na trepćuću ikonicu u sistemskoj kaseti otvara poruku umesto da minimizuje i vraća listu kontakata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
sr@latin: Levi klik miša na trepćuću ikonicu u sistemskoj kaseti otvara dolaznu poruku umesto da minimizuje ili vrati listu kontakata (npr. da biste proverili ko šalje poruke). Srednji klik uvek otvara poruku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
sr@latin: &Levi klik miša otvara poruku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
sr@latin: Animiraj listu kontakata ili ikonicu u sistemskoj kaseti na dolaznu poruku iz otvorenog ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
sr@latin: Animiraj pri poruci sa otvorenog ćaskanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
sr@latin: Jedno obaveštenje za poruke od istog pošiljaoca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
sr@latin: Kada poruka stigne od korisnika od koga već postoji obaveštenje o poruci, onda će to obaveštenje biti ažurirano da se naznači da je nova poruka stigla, umesto stvaranja novog obaveštenja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
sr@latin: Dugme „Ignoriši“ u iskakaču nove poruke zatvara prozor ćaskanja za pošiljaoca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
sr@latin: Ako je već otvoren prozor ćaskanja za pošiljaoca poruke date u iskakaču nove poruke, dugme „Ignoriši“ će zatvoriti taj prozor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
sr@latin: Dugme „Ignoriši“ u iskakaču nove poruke zatvara ćaskanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
sr@latin: Obavesti samo za istaknute poruke u grupnom ćaskanju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
sr@latin: U veoma aktivnom grupnom ćaskanju, važne poruke se mogu izdvojiti isključenjem obaveštenjâ za neistaknute poruke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
sr@latin: Izostavi neistaknute poruke u gru&pnom ćaskanju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
sr@latin: Koristi ista obaveštenja za događaje u aktivnom i ostalim prozorima ćaskanja na tekućoj površi (obično manje nametljivo)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
sr@latin: <p>Ako je aktivirano, događajima u prozorima ćaskanja na tekućoj površi biće upravljano kao događajima u aktivnom prozoru ćaskanja: ikonica u sistemskoj kaseti i ikonica pošiljaoca u listi kontakata nisu animirane, i događaj <i>Dolazna poruka u aktivnom ćaskanju</i> se koristi za obaveštenja. Prozori ćaskanja na drugim površima će okidati obaveštenja.</p><p>Ako nije aktivirano, svi prozori ćaskanja osim aktivnog će obaveštavati putem animacija (ako su aktivirane) i događajem <i>Dolazna poruka</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
sr@latin: Smatraj aktivnim sva ćaskanja na tekućoj &površi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
sr@latin: Razno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
sr@latin: Uključuje događaje ako je stanje naloga „Odsutan“

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
sr@latin: Uključuje obaveštenja iako je stanje vašeg naloga „Odsutan“ ili manje dostupan, npr. „nedostupan“ ili „bez uznemiravanja“. Napomena: Ovo ne utiče na treptanje ikonice u sistemskoj kaseti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
sr@latin: &Događaji i tokom odsutnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
sr@latin: Prebaci na površ koja sadrži prozor ćaskanja pošiljaoca pri otvaranju poruke od njega

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
sr@latin: Ako već postoji otvoreni prozor ćaskanja za pošiljaoca poruke, otvaranje njegove poruke će vas prebaciti na površ koja sadrži taj prozor ćaskanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
sr@latin: Prebaci &na površ gde je ćaskanje pri otvaranju poruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
sr@latin: Podigni prozor ili jezičak ćaskanja na dolaznu poruku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
sr@latin: Ako već postoji otvoreni prozor ćaskanja za pošiljaoca pristigle poruke, taj prozor će biti stavljen na tekuću površ, ispred svih drugih prozora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
sr@latin: &Podigni prozor na dolaznu poruku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
sr@latin: Opšte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
sr@latin: Sistemska kaseta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
sr@latin: Prikazuje ikonicu u sistemskoj kaseti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
sr@latin: Podrazumevano, ikonica sistemske kasete ukazuje na dolazne poruke putem animacije. Klik levim ili srednjim dugmetom miša otvoriće poruku u novom prozoru ćaskanja, isto kao i pritisak dugmeta „Prikaži“ u iskakaču obaveštenja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
sr@latin: &Ikonica u sistemskoj kaseti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
sr@latin: Počinje sa glavnim prozorom minimizovanim u sistemskoj kaseti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
sr@latin: Počinje sa glavnim prozorom skrivenim. Jedino vidljivo je ikonica u sistemskoj kaseti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
sr@latin: Sakriven &glavni prozor po pokretanju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
sr@latin: Rukovanje porukama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
sr@latin: Odmah otvaraj dolazne poruke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
sr@latin: Ako nema nijednog prozora ćaskanja, biće otvoren jedan kada poruka pristigne. Ako već postoji prozor ćaskanja za pošiljaoca, poruka će biti odmah prikazana u njemu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
sr@latin: Otvaraj poruke &odmah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
sr@latin: Koristi red za skladištenje dolaznih poruka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
sr@latin: Skladišti nove poruke u redu za poruke. Nove poruke su poruke koje ne mogu biti prikazane u već otvorenom prozoru. Samo poruke u redu okidaju obaveštenje preko prozora ćaskanja i animacija ikonice u sistemskoj kaseti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
sr@latin: Stavljaj poruke u &red

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
sr@latin: Dodaj i nepročitane poruke u red

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
sr@latin: Nepročitane poruke su poruke koje će biti prikazane u već otvorenom ali neaktivnom prozoru ćaskanja. Samo dolazne poruke u redu okidaju obaveštenje preko prozora ćaskanja i animacija ikonice u sistemskoj kaseti. Kad je ova opcija isključena, samo nove dolazne poruke se stavljaju u red, tj. poruke koje se ne mogu prikazati u već otvorenom prozoru ćaskanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
sr@latin: Stavljaj &nepročitane poruke u red

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
sr@latin: Početno stanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
sr@latin: Postavi početno stanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
sr@latin: Kada pokrenete Kopete dok vam je računar na vezi, svi vaši nalozi će dobiti stanje izabrano ovde. Naloge možete pojedinačno isključiti odavde u njihovim svojstvima.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
sr@latin: van veze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
sr@latin: na vezi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
sr@latin: odsutan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
sr@latin: zauzet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
sr@latin: nevidljiv

en: &Style
sr@latin: &Stil

en: &Emoticons
sr@latin: &Emotikoni

en: (No Variant)
sr@latin: (bez varijante)

en: Choose Chat Window Style to Install
sr@latin: Stila prozora za ćaskanje za instaliranje

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sr@latin: Navedena arhiva se ne može otvoriti.
    Proverite da li je pravilna ZIP ili tar arhiva.

en: Cannot Open Archive
sr@latin: Ne mogu da otvorim arhivu

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
sr@latin: Ne mogu da nađem odgovarajuće mesto za instaliranje stila prozora ćaskanja.

en: Cannot Find Styles Directory
sr@latin: Ne mogu da nađem fasciklu stilova

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
sr@latin: Navedena arhiva ne sadrži pravilan stil prozora ćaskanja.

en: Invalid Style
sr@latin: Loš stil

en: The chat window style was successfully installed.
sr@latin: Stil prozora ćaskanja je uspešno instaliran.

en: Install Successful
sr@latin: Instalacija uspešna

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
sr@latin: Nepoznata greška pri pokušaju instaliranja stila prozora ćaskanja.

en: Unknown Error
sr@latin: Nepoznata greška

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
sr@latin: Stil prozora ćaskanja <resource>%1</resource> uspešno je obrisan.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
sr@latin: Greška pri pokušaju brisanja stila prozora ćaskanja <resource>%1</resource>. Vaš nalog možda nema dozvola da ga ukloni.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
sr@latin: Instaliranje stila prozora ćaskanja <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sr@latin: Navedena arhiva <filename>%1</filename> ne se može otvoriti.
    Proverite da li je pravilna ZIP ili tar arhiva.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sr@latin: Ne mogu da nađem odgovarajuće mesto za instaliranje stila prozora ćaskanja <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
sr@latin: Navedena arhiva <filename>%1</filename> ne sadrži pravilan stil prozora ćaskanja.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sr@latin: Nepoznata greška pri pokušaju instaliranja stila prozora ćaskanja <resource>%1</resource>.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
sr@latin[0]: %1 stil prozora ćaskanja uspešno je instaliran.
sr@latin[1]: %1 stila prozora ćaskanje uspešno su instalirana.
sr@latin[2]: %1 stilova prozora ćaskanje uspešno je instalirano.
sr@latin[3]: Stil prozora ćaskanja uspešno je instaliran.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
sr@latin: ja@pregled

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
sr@latin: Ja

en: Jack
sr@latin: Pera

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
sr@latin: pera@pregled

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
sr@latin: Pera

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
sr@latin: Pregled sesije

en: Hello, this is an incoming message :-)
sr@latin: Zdravo, ovo je dolazna poruka :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
sr@latin: Zdravo, ovo je nadovezana dolazna poruka.

en: Ok, this is an outgoing message
sr@latin: U redu, ovo je odlazna poruka

en: Ok, an outgoing consecutive message.
sr@latin: U redu, ovo je nadovezana odlazna poruka.

en: Message that is being sent.
sr@latin: Poruka koja se šalje.

en: Delivered message.
sr@latin: Dostavljena poruka.

en: Message that cannot be delivered.
sr@latin: Poruka koja ne može biti isporučena.

en: Here is an incoming colored message.
sr@latin: Evo obojene dolazne poruke.

en: This is an internal message
sr@latin: Ovo je interna poruka

en: performed an action
sr@latin: izvrši radnju

en: This is a highlighted message
sr@latin: Ovo je istaknuta poruka

en: Hello, this is an incoming file transfer request
sr@latin: Zdravo, ovo je dolazni zahtev za prenos fajla

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
sr@latin: Zdravo, ovo je onemogućeni dolazni zahtev za prenos fajla

en: Bye
sr@latin: Ćao

en: Configure Emoticon Themes
sr@latin: Podesi teme emotikona

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
sr@latin: Fontovi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
sr@latin: <html><p>Osnovni font prozora ćaskanja.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
sr@latin: Osnovni &font:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
sr@latin: Obični ekranski font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
sr@latin: Sistemski font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
sr@latin: Poseban font:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
sr@latin: Boja običnog teksta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
sr@latin: Boja &istaknutog:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
sr@latin: Boja za istaknute poruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
sr@latin: Boja pozadine prozora ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
sr@latin: Boja &pozadine:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
sr@latin: Boja pozadine za istaknute poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
sr@latin: Boja po&zadine istaknutog:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
sr@latin: Boja veza u ćaskanjima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
sr@latin: Boja &veza:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
sr@latin: Potiskivanje formatiranja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
sr@latin: Zanemaruje boje (pozadina i tekst) i fontove (veličina i porodica) u dolaznim porukama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
sr@latin: Ignoriši formatiranje parnjaka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
sr@latin: Ako je popunjeno, tekstualno predstavljanje emotikona u porukama biće zamenjeno slikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
sr@latin: &Koristi sledeću temu emotikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
sr@latin: &Upravljaj emotikonima...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
sr@latin: Izgled prozora za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
sr@latin: Prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
sr@latin: Grupiši &nadovezujuće poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
sr@latin: &Zbijeni stil u sobama za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
sr@latin: Stilovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
sr@latin: Varijanta stila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
sr@latin: Dobavi nove stilove prozora ćaskanja sa Interneta

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
sr@latin: &Dobavi novi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
sr@latin: &Instaliraj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sr@latin: &Obriši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
sr@latin: Svaki jezičak ima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
sr@latin: Ime kontakta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
sr@latin: Dugme za zatvaranje

en: General Plugins
sr@latin: Opšti priključci

en: &Manager
sr@latin: &Menadžer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
sr@latin: Meni stanja na vezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
sr@latin: Meni stanja na vezi protokola:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
sr@latin: meni globalnog stanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
sr@latin: samo stanja odgovarajuće kategorije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
sr@latin: sva stanja roditeljske kategorije

en: Free For Chat
sr@latin: slobodan za ćaskanje

en: Extended Away
sr@latin: duže odsutan

en: Idle
sr@latin: mirovanje

en: Do Not Change
sr@latin: bez promene

en: New Status
sr@latin: Novo stanje

en: New Group
sr@latin: Nova grupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
sr@latin: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
sr@latin: Dodaj grupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
sr@latin: Kategorija:

en: Title
sr@latin: Naslov

en: Placeholder
sr@latin: Mestodržač

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
sr@latin: Prikazno ime

en: Status Title
sr@latin: naslov stanja

en: Status Message
sr@latin: Poruka stanja

en: Contact Icons
sr@latin: Ikonice kontakta

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sr@latin: Raspored „%1“ je jedan od podrazumevanih i ne može se obrisati.

en: Cannot Delete Default Layouts
sr@latin: Ne mogu da brišem podrazumevane rasporede

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
sr@latin: <qt>Ovaj kontakt je već u listi kontakata, kao dečiji kontakt od <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da stopite metakontakte? <b>%1</b></qt>

en: Meta Contact Merge
sr@latin: Stapanje metakontakata

[ctx: <tr><td>STATUS ICON <b>PROTOCOL NAME</b> (ACCOUNT NAME)</td><td>STATUS DESCRIPTION</td></tr>]
en: <tr style='white-space:pre'><td><img src="%1">&nbsp;</td><td><b>%2</b>&nbsp;(%3)</td><td align="right">%4</td></tr>
sr@latin: <tr style='white-space:pre'><td><img src="%1"/>&nbsp;</td><td><b>%2</b>&nbsp;(%3)</td><td align="right">%4</td></tr>

en: %1 (%2/%3)
sr@latin: %%1 (%2/%3)

en: Select Address Book
sr@latin: Izaberite adresar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
sr@latin: Izbor kontakta

en: No writeable address book resource found.
sr@latin: Nije nađen upisiv resurs adresara.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
sr@latin: Dodajte ili uključite jedan kroz Sistemske postavke KDE‑a.

en:  (already in address book)
sr@latin:  (već u adresaru)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
sr@latin: Ovaj čarobnjak vam pomaže da izvezete brzoglasničke kontakte u KDE‑ov adresar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
sr@latin: &Izbor adresara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
sr@latin: Izabrani kontakti će biti dodati u KDE‑ov adresar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
sr@latin: Izaberi &sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
sr@latin: &Poništi izbor

en: <Not Set>
sr@latin: <nije postavljeno>

en: Export to Address Book
sr@latin: Izvoz u adresar

en: Export
sr@latin: Izvezi

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
sr@latin: Postavi polja u adresaru prema izabranim podacima iz Kopetea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
sr@latin: Stapanje sa adresarom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
sr@latin: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
sr@latin: Telefon kod kuće:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
sr@latin: Telefon na poslu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
sr@latin: Mobilni telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
sr@latin: Prezime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
sr@latin: E‑pošta:

en: Create New Group...
sr@latin: Napravi novu grupu...

en: &Move To
sr@latin: &Premesti u

en: &Copy To
sr@latin: &Kopiraj u

en: Merge Meta Contacts
sr@latin: Stopi metakontakte

en: Send Email...
sr@latin: Pošalji e‑poštu...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
sr@latin: Preimenuj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
sr@latin: &Dodaj kontakt

en: Select Account
sr@latin: Izbor naloga

en: Add to Your Contact List
sr@latin: Dodaj u listu kontakata

en: &Properties
sr@latin: &Svojstva

en: Please enter the name for the new group:
sr@latin: Unesite ime za novu grupu:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da uklonite kontakt <b>%1</b> iz liste kontakata?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da uklonite grupu <b>%1</b> i sve kontakte koje sadrži?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite ove kontakte iz liste kontakata?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite ove grupe i kontakte iz liste kontakata?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
sr@latin: Nalog %1 je van veze. Želite li zaista da premestite ovaj metakontakt?

en: Move contact
sr@latin: Premeštanje kontakta

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
sr@latin: Nije postavljena adresa e‑pošte za ovaj kontakt u KDE‑ovom adresaru.

en: No Email Address in Address Book
sr@latin: Nema adrese e‑pošte u adresaru

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
sr@latin: Ovaj kontakt nije nađen u KDE‑ovom adresaru. Proverite da li je kontakt izabran u dijalogu svojstava.

en: Not Found in Address Book
sr@latin: Nije nađeno u adresaru

en: Rename Contact
sr@latin: Preimenuj kontakt

en: Remove Contact
sr@latin: Ukloni kontakt

en: Send Single Message...
sr@latin: Pošalji jednu poruku...

en: &Add Subcontact
sr@latin: Dodaj &potkontakt

en: Rename Group
sr@latin: Preimenuj grupu

en: Remove Group
sr@latin: Ukloni grupu

en: Send Message to Group
sr@latin: Pošalji poruku grupi

en: &Add Contact to Group
sr@latin: Dodaj kontakt u &grupu

en: Rename
sr@latin: Preimenuj

en: Make Meta Contact
sr@latin: Napravi metakontakt

en: Add Contact
sr@latin: Dodavanje kontakta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
sr@latin: &Ime:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
sr@latin: Ikonice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
sr@latin: Posebne &ikonice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
sr@latin: O&tvoreno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
sr@latin: Z&atvoreno:

en: Properties of Group %1
sr@latin: Svojstva grupe %1

en: Custom &Notifications
sr@latin: Posebna &obaveštenja

en: Properties of Meta Contact %1
sr@latin: Svojstva metakontakta %1

en: Sync KABC...
sr@latin: Sinhronizuj KABC...

en: (custom name)
sr@latin: (posebno ime)

en: (nick name)
sr@latin: (nadimak)

en: (formatted name)
sr@latin: (formatirano ime)

en: (contact id)
sr@latin: (ID kontakta)

en: No Contacts with Photo Support
sr@latin: Nema kontakata sa podrškom za fotografije

en: No contacts were imported from the address book.
sr@latin: Nijedan kontakt nije uvezen iz adresara.

en: No Change
sr@latin: Bez promene

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
sr@latin: Veza s adresarom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
sr@latin: Izvezi detalje kontakta u KDE‑ov adresar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
sr@latin: Izvezi &detalje...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
sr@latin: Uvezi kontakte iz KDE‑ovog adresara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
sr@latin: &Uvezi kontakte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
sr@latin: Izvor prikaznog imena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
sr@latin: &Iz adresara (potrebna veza s adresarom)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
sr@latin: Iz kontakta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
sr@latin: Kontakt sa kojim se sinhronizuje prikazno ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
sr@latin: Pose&bno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
sr@latin: Izvor slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
sr@latin: &Iz adresara (potrebna veza s adresarom)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
sr@latin: Fotografija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
sr@latin: Posebna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
sr@latin: Izaberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
sr@latin: &Sinhronizuj sliku sa adresarom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
sr@latin: &Napredno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
sr@latin: Popunite da biste postavili posebne ikonice za ovaj kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
sr@latin: Posebne &ikonice stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
sr@latin: &Na vezi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
sr@latin: &Van veze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
sr@latin: &Odsutan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
sr@latin: Ne&poznato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
sr@latin: &Grupa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
sr@latin: Unos u adresaru:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
sr@latin: Identitet naloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
sr@latin: Izaberite identitet za naloge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
sr@latin: <img name="foobar" /> Moj nalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
sr@latin: identitet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
sr@latin: Detaljni podaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
sr@latin: E‑pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
sr@latin: Privatni telefon:

en: Identity Information
sr@latin: Podaci o identitetu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
sr@latin: Bez fotografije

en: General Information
sr@latin: Opšti podaci

en: Detailed Information
sr@latin: Detaljni podaci

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
sr@latin: Opšti podaci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
sr@latin: Izaberi sliku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
sr@latin: Ukloni sliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
sr@latin: Prikaži kao:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
sr@latin: Nadimak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
sr@latin: Ime identiteta

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
sr@latin: Kliknite da dodate novi nalog

en: View
sr@latin: Prikaži

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@latin: &Fajl

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
sr@latin: Traka brze pretrage

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
sr@latin: &Druge radnje

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
sr@latin: &Grupe

en: Global status message
sr@latin: Globalna poruka stanja

en: Service messages
sr@latin: Servisne poruke

en: &Export Contacts...
sr@latin: &Izvezi kontakte...

en: &Away
sr@latin: &Odsutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
sr@latin: &Zauzet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
sr@latin: &Nevidljiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
sr@latin: &Na vezi

en: &Set Status
sr@latin: &Postavi stanje

en: Configure &Global Shortcuts...
sr@latin: Podesi &globalne prečice...

en: Show &All
sr@latin: Prikaži &sve

en: Show Offline &Users
sr@latin: Prikaži &korisnike van veze

en: Show Empty &Groups
sr@latin: Prikaži &prazne grupe

en: Read Message
sr@latin: Čitanje poruke

en: Read the next pending message
sr@latin: Pročitajte sledeću poruku na redu

en: Show/Hide Contact List
sr@latin: Prikaži/sakrij listu kontakata

en: Show or hide the contact list
sr@latin: Prikazuje se ili sakriva lista kontakata

en: Set Away/Back
sr@latin: Postavi odsutan/prisutan

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
sr@latin: <qt>Zatvaranjem glavnog prozora Kopete će nastaviti da radi u sistemskoj kaseti. Upotrebite <i>Napusti</i> iz menija <i>Fajl</i> da biste napustili program.</qt>

en: Docking in System Tray
sr@latin: Pristajem u sistemsku kasetu

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sr@latin: <b>Naslov&nbsp;stanja:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
sr@latin: <br /><b>Poruka&nbsp;stanja:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
sr@latin: Kopete, brzi glasnik za KDE

en: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Kopete Development Team
sr@latin: © 2001–2004, Dankan Mak‑Vikar Pret
    © 2002–2016, razvojni tim Kopetea

en: Pali Rohár
sr@latin: Pali Rohar

en: Developer and maintainer
sr@latin: Programer i održavalac

en: Duncan Mac-Vicar Prett
sr@latin: Dankan Mak‑Vikar Pret

en: Developer and Project founder
sr@latin: Programer i osnivač projekta

en: Andre Duffeck
sr@latin: Andre Dufek

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
sr@latin: Programer, održavalac priključka Yahooa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
sr@latin: Programer

en: Andy Goossens
sr@latin: Andi Gosens

en: Chris Howells
sr@latin: Kris Hauels

en: Developer, Connection status plugin author
sr@latin: Programer, autor priključka stanja veze

en: Cláudio da Silveira Pinheiro
sr@latin: Klaudio da Silveira Pinjeiro

en: Developer, Video device support
sr@latin: Programer, podrška za video uređaje

en: Gregg Edghill
sr@latin: Greg Edžhil

en: Developer, MSN
sr@latin: Programer, MSN

en: Grzegorz Jaskiewicz
sr@latin: Gžegož Jaškjevič

en: Developer, Gadu plugin maintainer
sr@latin: Programer, održavalac priključka Gadu‑Gadua

en: Gustavo Pichorim Boiko
sr@latin: Gustavo Pikorim Bojko

en: Matt Rogers
sr@latin: Mat Rodžers

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
sr@latin: Vodeći programer, održavalac priključaka ICQ‑a i AIM‑a

en: Michel Hermier
sr@latin: Mišel Ermje

en: IRC plugin maintainer
sr@latin: Održavalac priključka IRC‑a

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
sr@latin: Vodeći programer, održavalac priključaka Telepathyja i MSN Messengera

en: Olivier Goffart
sr@latin: Olivje Gofar

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
sr@latin: Vodeći programer, održavalac priključka MSN‑a

en: Ollivier Lapeyre Johann
sr@latin: Johan Olivje Laper

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
sr@latin: Crtač, programer, održavalac grafike

en: Richard Smith
sr@latin: Ričard Smit

en: Developer, UI maintainer
sr@latin: Programer, održavalac korisničkog sučelja

en: Tiago Salem Herrmann
sr@latin: Tijago Salem Herman

en: Developer, WLM plugin maintainer
sr@latin: Programer, održavalac priključka Windows Live Messengera

en: Till Gerken
sr@latin: Til Gerken

en: Developer, Jabber plugin maintainer
sr@latin: Programer, održavalac priključka Jabbera

en: Will Stephenson
sr@latin: Vil Stivenson

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
sr@latin: Vodeći programer, održavalac GroupWisea

en: Rafael Fernández López
sr@latin: Rafel Fernandez Lopez

en: Roman Jarosz
sr@latin: Roman Jaroš

en: Developer, AIM and ICQ
sr@latin: Programer, AIM i ICQ

en: Charles Connell
sr@latin: Čarls Konel

en: Tejas Dinkar
sr@latin: Teđas Dinkar

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
sr@latin: Programer, održavalac priključka Bonjoura

en: Konki style author
sr@latin: Autor konki-stila

en: Hacker style author
sr@latin: Autor hakerskog stila

en: Luciash d' Being
sr@latin: Lucijaš Debejng

en: Kopete's icon author
sr@latin: Autor Kopeteovih ikonica

en: Steve Cable
sr@latin: Stiv Kejbl

en: Sounds
sr@latin: Zvukovi

en: Jessica Hall
sr@latin: Džesika Hol

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
sr@latin: Boginja dokumentacije, isprobavanje grešaka i zakrpa.

en: Justin Karneges
sr@latin: Džastin Karnegis

en: Iris Jabber Backend Library
sr@latin: Iris, pozadinska biblioteka za Jabber

en: Tom Linsky
sr@latin: Tom Linski

en: OscarSocket author
sr@latin: Napisao OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
sr@latin: Kôd KMerlina (MSN klijent)

en: Chetan Reddy
sr@latin: Četan Redi

en: Former developer
sr@latin: Bivši programer

en: Nick Betcher
sr@latin: Nik Bečer

en: Former developer, project co-founder
sr@latin: Bivši programer, suosnivač projekta

en: Ryan Cumming
sr@latin: Rajan Kaming

en: Stefan Gehn
sr@latin: Štefan Gen

en: Martijn Klingens
sr@latin: Martajn Klingens

en: Carsten Pfeiffer
sr@latin: Karsten Pfajfer

en: Misc bugfixes and enhancements
sr@latin: Razne ispravke grešaka i poboljšanja

en: Zack Rusin
sr@latin: Zak Rasin

en: Former developer, original Gadu plugin author
sr@latin: Bivši programer, prvobitni autor priključka Gadu‑Gadua

en: Richard Stellingwerff
sr@latin: Rihard Stelingverf

en: Daniel Stone
sr@latin: Danijel Stoun

en: Former developer, Jabber plugin author
sr@latin: Bivši programer, autor priključka Jabbera

en: Chris TenHarmsel
sr@latin: Kristofer Tenharmsel

en: Former developer, Oscar plugin
sr@latin: Bivši programer, priključak Oscara

en: Hendrik vom Lehn
sr@latin: Hendrik fom Len

en: Gav Wood
sr@latin: Gav Vud

en: Former developer and WinPopup maintainer
sr@latin: Bivši programer i održavalac priključka WinPopupa

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
sr@latin: Ne učitavaj priključke. Ova opcija potiskuje sve druge opcije.

en: Disable auto-connection
sr@latin: Isključi automatsko povezivanje

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
sr@latin: Automatski se poveži na navedene naloge. Više naloga možete
    zadati zapetama razdvojenim spiskom.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
sr@latin: Ne učitavaj navedene priključke. Više priključaka možete
    zadati zapetama razdvojenim spiskom.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
sr@latin: Učitaj samo navedene priključke. Više priključaka možete
    zadati zapetama razdvojenim spiskom. Ova opcija nema
    efekta uz opciju --noplugins, i potiskuje sve druge
    opcije vezane za priključke u komandnoj liniji.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
sr@latin: URL‑ovi za prosleđivanje Kopeteu / teme emotikona za instaliranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
sr@latin: &Očisti

en: Edit Message
sr@latin: Uređivanje poruke

en: Edit Message...
sr@latin: Uredi poruku...

en: Edit Statuses...
sr@latin: Izmeni stanja...

en: Configure Statuses
sr@latin: Podesi stanja

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
sr@latin: ciljnih KiB

note: i18n: General Purpose In/Out
en: GPIO
sr@latin: GP‑U/I

en: Flicker Reduction
sr@latin: smanjenje treptanja

en: Framerate
sr@latin: protok kadrova

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
sr@latin: alternativni USB

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
sr@latin: svetla

en: Reset Camera
sr@latin: resetovanje kamere

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
sr@latin: AGC za hrominansu

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
sr@latin: grebenasti filter

note: i18n: Automute
en: automute
sr@latin: automatsko utišavanje

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
sr@latin: desetkujući filter za luminansu

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
sr@latin: ADC slom

note: i18n: Video Cassette Recorder Hack (improves sync on poor VCR tapes)
en: vcr hack
sr@latin: hak za video-rikordere

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
sr@latin: gornji slom belog

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
sr@latin: donji slom belog

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
sr@latin: odnos U-V

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
sr@latin: pun opseg luminanse

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
sr@latin: raslojavanje

en: Invert
sr@latin: invertovanje

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
sr@latin: parno polje y‑pomaka

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
sr@latin: neparno polje y‑pomaka

note: i18n: Green Balance
en: green balance
sr@latin: ravnoteža zelene

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
sr@latin: magnituda DAC‑a

note: i18n: Band Filter
en: band filter
sr@latin: pojasni filter

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
sr@latin: RGB gama

note: i18n: Reset Level
en: reset level
sr@latin: resetovanje nivoa

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
sr@latin: napon polarizacije piksela

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
sr@latin: suzbijanje šuma (glačanje)

en: Minimum Clock Divider
sr@latin: najmanji delilac takta

en: Webcam Effects
sr@latin: efekti veb kamere

en: Infrared
sr@latin: infracrveno

note: i18n: Black/White
en: B/W
sr@latin: crno‑belo

en: Auto Luminance Control
sr@latin: automatsko upravljanje luminansom

en: Horizontal Edge Enhancement
sr@latin: vodoravno poboljšanje ivica

en: Vertical Edge Enhancement
sr@latin: uspravno poboljšanje ivica

en: Lens Shading Compensation
sr@latin: popravka zasenčenja sočiva

en: Maximum Exposure Time
sr@latin: najduža ekspozicija

en: Red Saturation
sr@latin: zasićenje crvene

en: Blue Saturation
sr@latin: zasićenje plave

en: Luminance Bandpass
sr@latin: pojasno propuštanje luminanse

en: Luminance Bandpass Weight
sr@latin: težina pojasnog propuštanja luminanse

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
sr@latin: visokofrekventno raslojavanje luminanse

en: Force Color ON
sr@latin: nametanje boje uključeno

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
sr@latin: upravljanje pojačanjem hrominanse

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
sr@latin: vremenska konstanta video-rikordera

en: Luminance Delay Compensation
sr@latin: popravka zastoja luminanse

en: Vertical Noise Reduction
sr@latin: uspravno smanjenje šuma

en: Save User Settings
sr@latin: Sačuvaj korisničke postavke

en: Restore User Settings
sr@latin: Vrati korisničke postavke

en: Restore Factory Settings
sr@latin: Vrati fabričke postavke

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
sr@latin: režim boje

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
sr@latin: automatska kontura

en: Contour
sr@latin: kontura

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
sr@latin: popravka pozadinskog svetla

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
sr@latin: bez treptanja

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
sr@latin: smanjenje šuma

en: Compression Target
sr@latin: cilj kompresije

en: Color Filter
sr@latin: filter boja

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
sr@latin: vreme transakcije (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
sr@latin: bafera po transakciji

note: i18n: off / disable flicker compensation
en: NoFliker
sr@latin: bez suzbijanja

en: Automatic
sr@latin: automatski

en: Quality
sr@latin: kvalitet

en: Off
sr@latin: isključena

en: Both
sr@latin: oba

en: On
sr@latin: uključen

en: Brightness
sr@latin: osvetljaj

en: Hue
sr@latin: nijansa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
sr@latin: Boja

en: Contrast
sr@latin: kontrast

en: Whiteness
sr@latin: belina

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
sr@latin: automatska popravka osvetljaja i kontrasta

en: Automatic Color Correction
sr@latin: automatska popravka boja

en: Vertical Flip
sr@latin: uspravno prevrtanje

en: Horizontal Flip
sr@latin: vodoravno prevrtanje

en: Saturation
sr@latin: zasićenje

en: Volume
sr@latin: jačina

en: Balance
sr@latin: ravnoteža

en: Bass
sr@latin: bas

en: Treble
sr@latin: sopran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
sr@latin: Utišaj

en: Loudness
sr@latin: glasnoća

en: Black Level
sr@latin: nivo crne

en: Automatic White Balance
sr@latin: automatska ravnoteža bele

en: Do White Balance
sr@latin: uravnotežavanje bele

en: Red Balance
sr@latin: ravnoteža crvene

en: Blue Balance
sr@latin: ravnoteža plave

en: Gamma
sr@latin: gama

en: Exposure
sr@latin: ekspozicija

en: Automatic Gain
sr@latin: automatsko pojačanje

en: Gain
sr@latin: pojačanje

en: Horizontal Center
sr@latin: vodoravno centriranje

en: Vertical Center
sr@latin: uspravno centriranje

en: Power Line Frequency
sr@latin: frekvencija strujnog izvora

en: Automatic Hue
sr@latin: automatska nijansa

en: White Balance Temperature
sr@latin: temperatura ravnoteže bele

en: Sharpness
sr@latin: oštrina

en: Backlight Compensation
sr@latin: popravka pozadinskog svetla

en: Chroma AGC
sr@latin: AGC hrominanse

en: Color Killer
sr@latin: ukidač boja

en: Color Effects
sr@latin: efekti boje

en: Rotate
sr@latin: rotiranje

en: Background color
sr@latin: boja pozadine

en: Chroma Gain
sr@latin: pojačanje hrominanse

en: Illuminator 1
sr@latin: osvetljivač 1

en: Illuminator 2
sr@latin: osvetljivač 2

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
sr@latin: Došlo je do prekida mrežne veze. Program je sada u režimu van veze. Želite li da program nastavi mrežne operacije kada mreža ponovo bude dostupna?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
sr@latin: Ovaj program je trenutno u režimu van veze. Da li želite da se povežete?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
sr@latin: Ovaj program je trenutno u režimu van veze. Želite li da se povežete da bi se ovaj postupak izvršio?

en: Leave Offline Mode?
sr@latin: Napustiti režim van veze?

en: Connect
sr@latin: Poveži se

en: Stay Offline
sr@latin: Ostani van veze

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
sr@latin: Ne mogu naći contactlist.xml u Kopeteovim programskim podacima.

en: Could not open contact list file.
sr@latin: Ne mogu da otvorim fajl liste kontakata.

en: Could not write contact list to a file.
sr@latin: Ne mogu da upišem fajl liste kontakata.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
sr@latin: <qt>Kopete ne podržava „%1“.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
sr@latin: Ne mogu da sinhronizujem sa KDE‑ovim adresarom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
sr@latin: Ne koristi

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
sr@latin: <qt>Drugi program je dodao adresu ovom kontaktu.<br />Želite li da je koristite u Kopeteu?<br /><b>Protokol:</b> %1<br /><b>Adresa:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
sr@latin: Uvoz adrese iz adresara

en: Use
sr@latin: Koristi

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
sr@latin: <qt>Jedan ili više vaših naloga koji koriste %1 van veze su. Većina sistema mora biti povezana da bi se dodavali kontakti. Povežite te naloge i pokušajte ponovo.</qt>|/|<qt>Jedan ili više vaših naloga koji koriste $[aku %1] van veze su. Većina sistema mora biti povezana da bi se dodavali kontakti. Povežite te naloge i pokušajte ponovo.</qt>

en: Not Connected
sr@latin: Nije povezan

en: Choose Account
sr@latin: Izbor naloga

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
sr@latin: <qt>Još uvek niste podesili nalog za <b>%1</b>. Napravite nalog, povežite ga, i pokušajte ponovo.</qt>|/|<qt>Još uvek niste podesili nalog za <b>$[aku %1]</b>. Napravite nalog, povežite ga, i pokušajte ponovo.</qt>

en: No Account Found
sr@latin: Nalog nije nađen

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
sr@latin: <qt>Nije bilo moguće dodati kontakt.</qt>

en: Could Not Add Contact
sr@latin: Ne mogu da dodam kontakt

en: You have been disconnected
sr@latin: Veza je prekinuta

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
sr@latin: Povezali ste se sa drugog klijenta ili računara na nalog „%1“

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
sr@latin: Većina vlasničkih brzoglasničkih servisa ne dozvoljava da se povežete sa više od jedne lokacije. Proverite da neko ne koristi vaš nalog bez vaše dozvole. Ako vam je potreban servis koji podržava povezivanje sa različitih lokacija u isto vreme, koristite protokol Jabber.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
sr@latin: Nije dozvoljeno da sami sebe dodate u listu kontakata. „%1“ neće biti dodato u nalog „%2“.

en: Error Creating Contact
sr@latin: Greška pri pravljenju kontakta

en: Properties
sr@latin: Svojstva

en: Edit Account
sr@latin: Uredi nalog

en: You have been added
sr@latin: Dodati ste

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
sr@latin: Dodaj...

en: Authorize
sr@latin: Ovlasti

en: Block
sr@latin: Blokiraj

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
sr@latin: Kontakt <b>%1</b> vas je dodao na svoju listu kontakata.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
sr@latin: Emituje se pri izmeni izgleda liste kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
sr@latin: Podrška za emotikone u Kopeteu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
sr@latin: Da li se u prozoru ćaskanja koristi sistemski font.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
sr@latin: Boja za označavanje mirujućih kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
sr@latin: Da li koristiti drugačiju boju za mirujuće kontakte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
sr@latin: Svojstva kontakta data u oblačiću kontakta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
sr@latin: Ređanje grupa u listi kontakata

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
sr@latin: Prikaz ikonica u listi kontakata — ikonica protokola ili fotografija kontakta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
sr@latin: Ivice oko fotografije kontakta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
sr@latin: Zaobljeni uglovi fotografije kontakta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
sr@latin: Prikaz liste kontakata kao stabla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
sr@latin: Kontakti uvučeni ako se ne vide linije stabla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
sr@latin: Sakrivena uspravna klizačka traka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
sr@latin: Kontakti su raspoređeni po grupi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
sr@latin: Posebni fontovi za listu kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
sr@latin: Automatska promena veličine glavnog prozora.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
sr@latin: Ugao koji je sidro glavnog prozora pri promeni veličine.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
sr@latin: Normalan font za listu kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
sr@latin: Mali font za listu kontakata (za poruke stanja).

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
sr@latin: Boja za ime grupe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
sr@latin: Animacija liste kontakata na promene u njoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
sr@latin: Izranjanje i utapanje pri promenama stanja kontakta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
sr@latin: Sažimanje i širenje pri promenama stanja kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
sr@latin: Automatsko odloženo skrivanje liste kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
sr@latin: Automatsko odloženo skrivanje uspravne klizačke trake u listi kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
sr@latin: Prekovreme automatskog skrivanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
sr@latin: Korisnici van veze prikazani u listi kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
sr@latin: Prazne grupe prikazane u listi kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
sr@latin: Identiteti umesto naloga u traci stanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
sr@latin: Korisnici van veze prikazani u zasebnoj grupi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
sr@latin: Kopete se sidri po pokretanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
sr@latin: Ikonica Kopetea u sistemskoj kaseti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
sr@latin: Poruke idu u red.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
sr@latin: Nepročitane poruke idu u red.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
sr@latin: Navigacija mišem samo u listi kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
sr@latin: Povezivanje po prekidu veze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
sr@latin: Dizanje prikaza poruka na novu poruku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
sr@latin: Događaji u prozoru ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
sr@latin: U red idu samo istaknute poruke u grupnom ćaskanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
sr@latin: U red idu samo poruke sa druge površi

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
sr@latin: Jedno obaveštenje za poruke od istog pošiljaoca.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
sr@latin: Ignorisanje balonskog obaveštenja zatvara prikaz ćaskanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
sr@latin: Obaveštenje treptanjem u kaseti

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
sr@latin: Levi klik na treptanje u kaseti otvara poruku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
sr@latin: Animacija na poruku sa otvorenog ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
sr@latin: Obaveštenje treptanjem u kaseti postavlja površ prikaza ćaskanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
sr@latin: Događaji i tokom odsutnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
sr@latin: Smernica grupisanja prozorâ̂ ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
sr@latin: Provera pravopisa podrazumevana.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
sr@latin: Bogati tekst podrazumevan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
sr@latin: Dugme za slanje u prozoru ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
sr@latin: Datumi poruka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
sr@latin: Sasecanje imena kontakta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
sr@latin: Najveća dužina imena kontakta bez sasecanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
sr@latin: Najveći broj prikazanih poruka u prozoru ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
sr@latin: Isticanje poruka koje sadrže vaš nadimak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
sr@latin: Priključak prikaza za prozor ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
sr@latin: Automatska odsutnost.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
sr@latin: Prekovreme automatske odsutnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
sr@latin: Postavljanje prisutnosti čim se otkrije aktivnost.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
sr@latin: Potvrda pre vraćanja iz automatske odsutnosti

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
sr@latin: Automatska odsutnost postavlja poslednju poruku o odsutnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
sr@latin: Automatska odsutnost postavlja posebnu poruku o odsutnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
sr@latin: Poseban naslov automatske odsutnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
sr@latin: Posebna poruka automatske odsutnosti.

en: I am gone right now, but I will be back later
sr@latin: Trenutno me nema, ali vratiću se kasnije

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
sr@latin: Glatko klizanje u listi kontakata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
sr@latin: Jezičci uvek prikazani.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
sr@latin: Svaki jezičak prikazuje ime kontakta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
sr@latin: Svaki jezičak daje dugme za zatvaranje.

en: Outgoing Message Sent
sr@latin: Odlazna poruka je poslata

en: A contact sent you a buzz/nudge.
sr@latin: Kontakt vam je poslao zvrc/gurkanje.

en: User <i>%1</i> is typing a message
sr@latin: Korisnik <i>%1</i> kuca poruku

[ctx: @action]
en: Chat
sr@latin: Ćaskaj

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
sr@latin: <qt>Greška pri pravljenju novog prozora za ćaskanje. Prozor nije napravljen.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
sr@latin: Greška pri pravljenju prozora ćaskanja

en: Enter Arguments
sr@latin: Unesite argumente

en: Enter the arguments to %1:
sr@latin: Unesite argumente za %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
sr@latin: Pseudonim „%1“ se proširuje sam u sebe.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
sr@latin[0]: „%2“ zahteva bar %1 argument.
sr@latin[1]: „%2“ zahteva bar %1 argumenta.
sr@latin[2]: „%2“ zahteva bar %1 argumenata.
sr@latin[3]: „%2“ zahteva bar jedan argument.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
sr@latin[0]: „%2“ ima najviše %1 argument.
sr@latin[1]: „%2“ ima najviše %1 argumenta.
sr@latin[2]: „%2“ ima najviše %1 argumenata.
sr@latin[3]: „%2“ ima najviše jedan argument.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
sr@latin: Niste ovlašćeni da izvršavate naredbu „%1“.

en: Command Error
sr@latin: Greška naredbe

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
sr@latin: UPOTREBA: /help [<naredba>] — za nabrajanje dostupnih naredbi, ili pomoć za navedenu naredbu.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
sr@latin: UPOTREBA: /url — otvara poslednji URL u tekućem ćaskanju u podrazumevanom pregledaču.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
sr@latin: UPOTREBA: /close — zatvara tekući prikaz.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
sr@latin: UPOTREBA: /part — zatvara tekući prikaz.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
sr@latin: UPOTREBA: /clear — čisti bafer ćaskanja u aktivnom prikazu.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
sr@latin: UPOTREBA: /away [<razlog>] — postavlja odsutan/prisutan samo u tekućem nalogu.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
sr@latin: UPOTREBA: /awayall [<razlog>] — postavlja odsutan/prisutan u svim nalozima.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
sr@latin: UPOTREBA: /say <tekst> — izgovara tekst u ovom ćaskanju. Isto kao kada samo upišete poruku, ali je vrlo korisno za skripte.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
sr@latin: UPOTREBA: /exec [-o] <naredba> — izvršava se navedena naredba i prikazuje izlaz iz bafera ćaskanja. Ako se navede -o, izlaz se šalje svim učesnicima ćaskanja.

en: Available Commands:
sr@latin: Dostupne naredbe:

en: 
    Type /help <command> for more information.
sr@latin: 
    Otkucajte /help <naredba> za više informacija.

en: There is no help available for '%1'.
sr@latin: Pomoć nije dostupna za „%1“.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
sr@latin: GREŠKA: Pristup školjci je ograničen na vašem sistemu. Naredba /exec neće funkcionisati.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
sr@latin: GREŠKA: Neuspešno pokretanje procesa iz naredbe /exec.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
sr@latin: Naredbe

en: &Add to Your Contact List
sr@latin: &Dodaj u listu kontakata

en: Visible when offline
sr@latin: Vidljiv kad je van veze

en: Move Contact
sr@latin: Premesti kontakt

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
sr@latin: Izaberite metakontakt u koji želite da premestite ovaj kontakt:

en: Create a new metacontact for this contact
sr@latin: Napravi novi metakontakt za ovaj kontakt

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
sr@latin: Ako odaberete ovu opciju, biće napravljen novi metakontakt na vrhu sa imenom ovog kontakta. Zatim će kontakt biti premešten u njega.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sr@latin: Ovaj korisnik trenutno nije dostupan. Pokušajte sa protokolom koji omogućava slanje van veze, ili sačekajte dok korisnik ponovo ne bude na vezi.

en: User is Not Reachable
sr@latin: Korisnik nije dostupan

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite kontakt „%1“ iz liste kontakata?

[ctx: @label:textbox %3 is contact-display-name, %1 is its status]
en: <b><nobr>%3</nobr></b><br /><img src="%2">&nbsp;%1
sr@latin: <b><nobr>%3</nobr></b><br /><img src="%2" />&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox %4 is contact-display-name, %3 is contact-id, %1 is its status]
en: <nobr><b>%4</b> (%3)</nobr><br /><img src="%2">&nbsp;%1
sr@latin: <nobr><b>%4</b> (%3)</nobr><br /><img src="%2" />&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sr@latin: <br /><b>Puno ime:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sr@latin: <br /><b>Miruje:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
sr@latin: <br /><b>Domaća stranica:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sr@latin: <br /><b>Naslov&nbsp;stanja:</b>&nbsp;%1

[ctx: <days>d <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %4d %3h %2m %1s
sr@latin: %4d %3č %2m %1s

[ctx: <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %3h %2m %1s
sr@latin: %3č %2m %1s

en: Full Name
sr@latin: puno ime

en: Idle Time
sr@latin: vreme mirovanja

en: Online Since
sr@latin: na vezi od

en: Last Seen
sr@latin: poslednje viđen

en: First Name
sr@latin: ime

en: Last Name
sr@latin: prezime

en: Private Phone
sr@latin: privatni telefon

en: Private Mobile Phone
sr@latin: privatni mobilni telefon

en: Work Phone
sr@latin: telefon na poslu

en: Work Mobile Phone
sr@latin: mobilni telefon na poslu

en: Email Address
sr@latin: adresa e‑pošte

en: Nick Name
sr@latin: nadimak

en: Custom Name
sr@latin: posebno ime

en: Shown even if offline
sr@latin: prikazan čak i van veze

en: Top Level
sr@latin: Vrh

en: Not in your contact list
sr@latin: Nije u listi kontakata

en: Offline Users
sr@latin: Korisnici van veze

[ctx: Identity tooltip information: <nobr>ICON <b>NAME</b></nobr><br /><br />]
en: <nobr><img src="kopete-identity-icon:%1"> <b>%2</b></nobr><br /><br />
sr@latin: <nobr><img src="kopete-identity-icon:%1" /> <b>%2</b></nobr><br /><br />

[ctx: Account tooltip information: <nobr>ICON <b>PROTOCOL:</b> NAME (<i>STATUS</i>)</nobr><br />]
en: <nobr><img src="kopete-account-icon:%3:%4"> <b>%1:</b> %2 (<i>%5</i>)</nobr><br />
sr@latin: <nobr><img src="kopete-account-icon:%3:%4" /> <b>%1:</b> %2 (<i>%5</i>)</nobr><br />

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
sr@latin: Podrazumevani identitet

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sr@latin: Ovaj korisnik trenutno nije dostupan. Proverite da li ste povezani i da li protokol podržava slanje van veze, ili sačekajte dok korisnik ne dođe na vezu.

en: Status not available
sr@latin: Stanje nije dostupno

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
sr@latin: <qt><i>%1</i> je sada %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
sr@latin: Ne mogu da nađem fajl %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
sr@latin: <qt>Ne mogu da preuzmem zahtevani fajl; proverite da li je adresa %1 ispravna.</qt>

en: Connecting
sr@latin: povezuje se

en: Unknown
sr@latin: nepoznato

en: Password Required
sr@latin: Potrebna je lozinka

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
sr@latin: <qt>Kopete ne može bezbedno da sačuva lozinku u vaš novčanik; želite li umesto toga da sačuvate lozinku u <b>nesiguran</b> postavni fajl?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
sr@latin: Ne mogu bezbedno da uskladištim lozinku

en: Store &Unsafe
sr@latin: Uskladišti &nesigurno

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sr@latin: <qt><b>Lozinka je pogrešna.</b> Unesite ponovo lozinku za %1 nalog <b>%2</b>.</qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sr@latin: <qt>Unesite lozinku za %1 nalog <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
sr@latin: Nalog van veze

en: Sorry, I am busy right now
sr@latin: Žao mi je, trenutno sam zauzet

en: Going Online - Kopete
sr@latin: Idem na vezu — Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
sr@latin: Želite li da promenite stanje na dostupno?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
sr@latin: Tip menija stanja za protokol.

en: Copying
sr@latin: Kopiranje

en: Source
sr@latin: Izvor

en: Destination
sr@latin: Odredište

en: File transfer %1 completed.
sr@latin: Prenos fajla %1 je završen.

en: File transfer %1 failed.
sr@latin: Prenos fajla %1 nije uspeo.

en: You cancelled file transfer %1
sr@latin: Otkazali ste prenos fajla %1

en: File transfer %1 cancelled.
sr@latin: Prenos fajla %1 je otkazan.

en: Kopete File Transfer
sr@latin: Kopeteov prenos fajlova

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
sr@latin: Izvinite, ovaj protokol još uvek ne podržava slanje fajlova koji nisu skladišteni lokalno.
    Kopirajte fajl na svoj računar i pokušajte ponovo.

en: File Transfer
sr@latin: Prenos fajlova

en: You must provide a valid local filename
sr@latin: Morate zadati pravilno lokalno ime fajla

en: You do not have permission to write to selected file
sr@latin: Nemate dozvolu za upis u izabrani fajl

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
sr@latin: Fajl „%1“ već postoji.
    Želite li da ga prebrišete?

en: Overwrite File
sr@latin: Prebriši fajl

en: The directory %1 does not exist
sr@latin: Fascikla %1 ne postoji

en: You do not have permission to write to selected directory
sr@latin: Nemate dozvolu za upis u izabranu fasciklu

en: You must provide a valid local directory
sr@latin: Morate dati ispravno ime lokalne fascikle

en: You have been disconnected.
sr@latin: Veza je prekinuta.

en: Connection Lost.
sr@latin: Veza je izgubljena.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
sr@latin: Izgubljen je kanal korišćen za razgovor sa brzoglasničkim sistemom.
    Može biti da je oboren pristup Internetu, da servis ima probleme ili da je prekinuo vezu jer ste pokušali da se prijavite sa istim nalogom sa druge lokacije. Pokušajte da se povežete kasnije.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
sr@latin: Ne mogu da se povežem sa brzoglasničkim serverom ili vršnjacima.

en: Cannot connect.
sr@latin: Ne mogu da se povežem.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
sr@latin: Ovo znači da Kopete ne može da pristupi brzoglasničkom serveru ili vršnjacima.
    Može biti da je oboren pristup Internetu, ili da server ima probleme. Pokušajte da se povežete kasnije.

en: More Information...
sr@latin: Više informacija...

en: + %1 more message | + %1 more messages
sr@latin[0]: i još %1 poruka
sr@latin[1]: i još %1 poruke
sr@latin[2]: i još %1 poruka
sr@latin[3]: i još jedna poruka

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
sr@latin: Dolazna poruka od <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
sr@latin: Korisnik pokušava da vam pošalje fajl <filename>%1</filename>.

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
sr@latin: Korisnik pokušava da vam pošalje fajl <filename>%1</filename> uz poruku:<nl/>„%2“

en: Incoming message from <i>%1</i>
sr@latin: Dolazna poruka od <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
sr@latin: Istaknuta poruka je stigla od <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
sr@latin: Prikaži

[ctx: @action]
en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Choose the corresponding entry for '%1'
sr@latin: Izaberite odgovarajuću stavku za „%1“

en: Choose the corresponding entry in the address book
sr@latin: Izaberite odgovarajući unos u adresaru

en: Address Book Association
sr@latin: Pridruživanje adresaru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
sr@latin: Unosi KDE‑ovog adresara pridruženi ovom Kopeteovom kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
sr@latin: Očisti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
sr@latin: Izaberite unos iz adresara.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
sr@latin: P&romeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
sr@latin: e‑pošta

en: New Address Book Entry
sr@latin: Nova stavka u adresaru

en: Name the new entry:
sr@latin: Imenujte novu stavku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
sr@latin: Dodaje novi unos u adresar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
sr@latin: Napravi novi &unos...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
sr@latin: Izaberite kontakt sa kojim želite da komunicirate brzoglasnički

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
sr@latin: &Traži:

en: Select Avatar
sr@latin: Izbor avatara

en: No Avatar
sr@latin: Nema avatara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
sr@latin: Dodaj avatar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
sr@latin: Ukloni avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
sr@latin: Sa veb kamere

en: Take a photo
sr@latin: Fotografisanje

en: Someone Has Added You
sr@latin: Neko vas je dodao

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
sr@latin: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> Kontakt <b>%2</b> vas je dodao na svoju listu kontakata (nalog %3).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
sr@latin: Kontakt XXX vas je dodao na svoju listu kontakata

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
sr@latin: Više o ovom kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
sr@latin: Ovlasti ovaj kontakt da vidi moje stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
sr@latin: Dodaj ovaj kontakt u listu kontakata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
sr@latin: Prikazno ime kontakta. Ostavite prazno da bi to bio nadimak kontakta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
sr@latin: Unesite prikazno ime kontakta, tj. ono pod kojim će se kontakt voditi u listi kontakata.
    Ostavite prazno ako želite da nadimak kontakta bude prikazno ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
sr@latin: Prikazno ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
sr@latin: Unesite grupu u koju će se dodati kontakt. Ostavite prazno za grupu na vrhu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
sr@latin: U grupu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
sr@latin: Unesite grupu u koju će se dodati kontakt. Ostavite prazno za grupu na vrhu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
sr@latin: Veza s adresarom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
sr@latin: Navedite poruku o odsutnosti ili izaberite jednu od predefinisanih.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
sr@latin: Podaci

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
sr@latin: Popunite ovo i unesite ispod lozinku ako želite da bude skladištena u vašem novčaniku, tako da Kopete ne mora da vam je traži svaki put kada je potrebna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
sr@latin: Upamti lozinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
sr@latin: Lozinka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
sr@latin: Ovde unesite lozinku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
sr@latin: Ovde unesite lozinku. Ako radije ne biste upisivali lozinku, ispraznite kućicu „Upamti lozinku“ iznad; tada će vam lozinka biti tražena kada god je potrebna.

en: Start &Chat...
sr@latin: Pokreni ća&skanje...

en: &Send Single Message...
sr@latin: &Pošalji jednu poruku...

en: User &Info
sr@latin: &Podaci o korisniku

en: Send &File...
sr@latin: Pošalji &fajl...

en: View &History...
sr@latin: Prikaži &istorijat...

en: &Create Group...
sr@latin: &Napravi grupu...

en: Cha&nge Meta Contact...
sr@latin: Prome&ni metakontakt...

en: &Delete Contact
sr@latin: &Obriši kontakt

en: Change A&lias...
sr@latin: Promeni pseu&donim...

en: &Block Contact
sr@latin: &Blokiraj kontakt

en: Un&block Contact
sr@latin: De&blokiraj kontakt

en: Contacts
sr@latin: Kontakti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
sr@latin: Potfascikla za svaki kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
sr@latin: Uvek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
sr@latin: Nikad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
sr@latin: Samo za izabrane kontakte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
sr@latin: Ne za izabrane kontakte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
sr@latin: Dodaj novi pseudonim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
sr@latin: Naredba:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
sr@latin: Naredba koju želite da pokrenete kada izvršite ovaj pseudonim.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
sr@latin: <qt><p>Naredba koja želite da bude pokrenuta kada izvršite ovaj pseudonim.</p><p>U naredbi možete koristiti promenljive <b>%1, %2, ..., %9</b>, koje će biti zamenjene argumentima pseudonima. Promenljiva <b>%s</b> će biti zamenjena svim argumentima. <b>%n</b> se proširuje u vaš nadimak.</p><p>Ne uključujte ‘/’ u naredbu (biće uklonjeno ako ga uključite).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
sr@latin: Pseudonim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
sr@latin: Pseudonim koji dodajete, tj. ono što ćete otkucati posle identifikatora naredbe, ‘/’.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
sr@latin: Pseudonim koji dodajete, tj. ono što ćete otkucati posle identifikatora naredbe, ‘/’. Ne uključujte sâmo ‘/’ (biće uklonjeno ako ga uključite).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
sr@latin: &Sačuvaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
sr@latin: &Odustani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
sr@latin: Ako želite da ovaj pseudonim bude aktivan samo za određene protokole, izaberite ih ovde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
sr@latin: protokoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
sr@latin: Za protokole:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
sr@latin: Spisak posebnih pseudonima i naredbi koje ste već dodali.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
sr@latin: pseudonim

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
sr@latin: naredba

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
sr@latin: &Dodaj novi pseudonim...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
sr@latin: &Obriši izabrane

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
sr@latin: Uredi pseudonim...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
sr@latin: &Dodaj

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
sr@latin: <qt>Ne mogu da dodam pseudonim <b>%1</b>. Ime pseudonima ne može da sadrži znakove ‘_’ i ‘=’.</qt>

en: Invalid Alias Name
sr@latin: Loše ime pseudonima

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
sr@latin: <qt>Ne mogu da dodam pseudonim <b>%1</b>. Ovom naredbom već upravlja ili drugi pseudonim ili Kopete lično.</qt>

en: Could Not Add Alias
sr@latin: Ne mogu da dodam pseudonim

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
sr@latin: <qt>Ne mogu da dodam pseudonim <b>%1</b>. Ovom naredbom već upravlja ili drugi pseudonim ili Kopete lično.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
sr@latin: Želite li zaista da obrišete izabrane pseudonime?

en: Delete Aliases
sr@latin: Brisanje pseudonima

en: Text
sr@latin: tekst

en: Replacement
sr@latin: zamena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
sr@latin: Opcije rečenice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
sr@latin: Dodaj tačku na kraj svakog poslatog reda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
sr@latin: Počni svaki poslati red velikim slovom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
sr@latin: Spisak zamena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
sr@latin: &Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
sr@latin: &Tekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
sr@latin: &Zamena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
sr@latin: Opcije zamene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
sr@latin: Automatski zameni u dolaznim porukama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
sr@latin: Automatski zameni u odlaznim porukama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
sr@latin: Beleške o kontaktima

en: Notes about %1:
sr@latin: Beleške o %1:

en: &Notes
sr@latin: &Beleške

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sr@latin: &Alatke

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
sr@latin: Kriptografska traka

en: Cryptography
sr@latin: Kriptografija

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
sr@latin: Šifruj poruke

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
sr@latin: Potpiši poruke

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
sr@latin: Izvezi ključeve kontakta u adresar

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
sr@latin: Niste izabrali svoj privatni ključ pa potpisivanje nije moguće. Izaberite privatni ključ u dijalogu za podešavanje kriptografije.

en: No Private Key
sr@latin: Nema privatnog ključa

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sr@latin: Ovaj protokol možda neće raditi sa šifrovanim porukama. To je zato što server ili primalac mogu odbaciti šifrovane poruke jer su veoma dugačke. Da biste izbegli da vas odjave sa naloga, upozore ili privremeno suspenduju, isključite šifrovanje.

en: Cryptography Unsupported Protocol
sr@latin: Nepodržan protokol za kriptografiju

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
sr@latin[0]: Treba da izaberete javni ključ za %2 da biste slali šifrovane poruke tom kontaktu.
sr@latin[1]: Treba da izaberete javni ključ za sledeće metakontakte da biste im slali šifrovane poruke:
    %2
sr@latin[2]: Treba da izaberete javni ključ za sledeće metakontakte da biste im slali šifrovane poruke:
    %2
sr@latin[3]: Treba da izaberete javni ključ za sledeće metakontakte da biste im slali šifrovane poruke:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
sr@latin[0]: Nedostaju javni ključevi
sr@latin[1]: Nedostaju javni ključevi
sr@latin[2]: Nedostaju javni ključevi
sr@latin[3]: Nedostaje javni ključ

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
sr@latin: &Izaberi javni ključ...

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
sr@latin: I&zvezi javne ključeve u adresar...

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sr@latin: Ovaj protokol (%1) možda neće raditi sa šifrovanim porukama. To je zato što server ili primalac mogu odbaciti šifrovane poruke jer su veoma dugačke. Da biste izbegli da vas odjave sa naloga, upozore ili privremeno suspenduju, isključite šifrovanje.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
sr@latin: Nepodržan protokol %1 za kriptografiju

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
sr@latin: Priključak za kriptografiju je našao šifrarski ključ za %1 (%2) u vašem adresaru. Želite li da koristite %3 kao javni ključ ovog kontakta?

en: Public Key Found
sr@latin: Nađen javni ključ

en: Public Keys Found
sr@latin: Nađeni javni ključevi

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
sr@latin: Priključak za kriptografiju je našao više šifrarskih ključeva za %1 (%2) u vašem adresaru. Da biste koristili jedan od njih, izaberite ga pa kliknite na <i>U redu</i>.

en: Private Key:
sr@latin: Privatni ključ:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sr@latin: Izaberite ključ kojim želite da se poruke potpisuju i šifruju

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sr@latin: Izaberite ključ kojim želite da se poruke potpisuju i šifruju

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
sr@latin: Privatni ključ za dešifrovanje i potpisivanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
sr@latin: Pregled i izmena privatnog ključa za potpisivanje i šifrovanje poruka pomoću priključka za kriptografiju.

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
sr@latin: <para>Pre potpisivanja ili primanja šifrovanih poruka, morate izabrati svoj privatni ključ.</para><para>Da biste mogli da šaljete šifrovane poruke nekom kontaktu, morate postaviti njegov javni ključ desnim klikom na ime u listi kontakata i izborom <interface>Izaberi javni ključ</interface>.</para>

en: Sign messages in clearsign mode
sr@latin: Potpisuj poruke jasnim potpisom

en: Select Contact's Public Key
sr@latin: Izbor javnog ključa kontakta

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
sr@latin: Izaberite ključ kojim želite da šifrujete poruke za primaoca

en: Select public key
sr@latin: Izbor javnog ključa

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
sr@latin: Izaberite javni ključ za %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
sr@latin: Otisak korisnikovog privatnog ključa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
sr@latin: Potpisuj poruke jasnim potpisom

en: Export Public Keys
sr@latin: Izvoz javnih ključeva

[ctx: @action:button]
en: Export
sr@latin: Izvezi

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
sr@latin: Izvezi označene ključeve u adresar

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
sr@latin: &lt;nema metakontakata sa ključevima za izvoz&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
sr@latin: Priključak za kriptografiju će izvesti ključeve za izabrane metakontakte. Ako za neki metakontakt još uvek ne postoji unos u adresaru, biće napravljen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
sr@latin: Izaberite ključeve za izvoz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
sr@latin: Popunite kućicu pored imena i ključa svakog korisnika kojeg želite da izvezete u adresar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
sr@latin: Izaberite ključeve koji se koriste.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
sr@latin: Izaberite ključ koji želite da koristite za šifrovanje metakontaktu.

en: -New filter-
sr@latin: -Novi filter-

en: Rename Filter
sr@latin: Preimenuj filter

en: Please enter the new name for the filter:
sr@latin: Unesite novo ime za filter:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
sr@latin: Dostupni filteri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
sr@latin: Preimenuj...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
sr@latin: Kriterijumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
sr@latin: Ako poruka sadrži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
sr@latin: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
sr@latin: Uredi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
sr@latin: Radnja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
sr@latin: Postavi važnost poruke na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
sr@latin: nisku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
sr@latin: normalnu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
sr@latin: istaknutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
sr@latin: Promeni boju pozadine u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
sr@latin: Promeni boju teksta u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
sr@latin: Podigni prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
sr@latin: Podesi obaveštenja...

en: Keep
sr@latin: Zadrži

en: Would you like to remove the old history files?
sr@latin: Želite li da uklonite stare fajlove istorijata?

en: History Converter
sr@latin: Pretvarač istorijata

en: History converter
sr@latin: Pretvarač istorijata

en: Parsing the old history in %1
sr@latin: Raščlanjujem stari istorijat u %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
sr@latin: Raščlanjujem stari istorijat u %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
sr@latin: Prethodne poruke u novim ćaskanjima.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
sr@latin: Broj prikazanih poruka.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
sr@latin: Broj poruka po stranici

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
sr@latin: Boja poruka

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
sr@latin: Željeni stil u pregledaču istorijata.

en: History for %1
sr@latin: Istorijat za %1

en: All
sr@latin: svi

en: Loading...
sr@latin: Učitavam...

en: Searching...
sr@latin: Tražim...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
sr@latin: &Traži

en: History for All Contacts
sr@latin: Istorijat za sve kontakte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
sr@latin: Spreman

en: Latest History
sr@latin: Najskoriji istorijat

en: View &History
sr@latin: Prikaži &istorijat

en: Quote Last Message
sr@latin: Citiraj poslednju poruku

en: Import History
sr@latin: Uvezi istorijat

en: Import Listed Logs
sr@latin: Uvezi nabrojane dnevnike

en: Get History From &Pidgin...
sr@latin: Dobavi istorijat iz &Pidgina...

en: Select log directory by hand
sr@latin: Ručni izbor fascikle dnevnika

en: Parsed History
sr@latin: raščlanjeni istorijat

en: Saving logs to disk ...
sr@latin: Upisujem dnevnike na disk...

en: Abort Saving
sr@latin: Obustavi upisivanje

en: Saving
sr@latin: Upisivanje

en: Are You Sure?
sr@latin: Jeste li sigurni?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
sr@latin: <p>Već ste uvezli dnevnike iz Pidgina. Ako ih opet uvezete, svaka poruka će biti udvostručena.</p><p>Želite li zaista da nastavite?</p>

en: Select Log Directory
sr@latin: Izbor fascikle dnevnika

en: Parsing history from pidgin ...
sr@latin: Raščlanjujem istorijat iz Pidgina...

en: Abort parsing
sr@latin: Obustavi raščlanjivanje

en: Parsing history
sr@latin: Raščlanjivanje istorijata

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
sr@latin: UPOZORENJE: Protokol %1 nema ekvivalent u Kopeteu.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
sr@latin: UPOZORENJE: Ne mogu da nađem poklapajući nalog za %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
sr@latin: UPOZORENJE: Ne mogu da nađem %1 (%2) u listi kontakata. Nađeni dnevnici neće biti uvezeni.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
sr@latin: UPOZORENJE: Ne mogu da otvorim fajl %1. Preskačem.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
sr@latin: UPOZORENJE: Ne mogu da raščlanim datum „%1“. Možete pokušati ručno da uredite fajl da ispravite datum (primer raspoznatljive niske datuma: „%2“).

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
sr@latin: NAPOMENA: „%1“ uzet za jedan od vaših nadimaka.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
sr@latin: NAPOMENA: „%1“ uzet za jedan od nadimaka vaših drugara.

en: Cannot map Nickname to Account
sr@latin: Ne mogu da povežem nadimak s nalogom

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
sr@latin: Jeste li ikad koristili „%1“ kao nadimak u istorijatu?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
sr@latin: UPOZORENJE: Greška raščlanjivača XML‑a u %1, red %2, znak %3: %4

en: History
sr@latin: Istorijat

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
sr@latin: Otkriveni su stari fajlovi istorijata iz Kopetea 0.6.x ili ranijeg.
    Želite li da se uvezu i pretvore u novi format?

en: History Plugin
sr@latin: Priključak istorijata

en: Import && Convert
sr@latin: Uvezi i pretvori

en: Do Not Import
sr@latin: Ne uvozi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
sr@latin: Istorijat ćaskanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
sr@latin: Broj poruka koje se prikazuju kada pregledate istorijat u prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
sr@latin: Broj poruka po stranici:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
sr@latin: Boja poruka istorijata u prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
sr@latin: Boja poruka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
sr@latin: Broj poruka koje se automatski dodaju u prozor kada otvorite novo ćaskanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
sr@latin: Broj poruka koje će se prikazivati:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
sr@latin: Broj poruka koje se prikazuju kada pregledate istorijat u prozoru ćaskanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
sr@latin: Kada se otvori novi prozor za ćaskanje, automatski se dodaje poslednjih nekoliko poruka koje ste razmenili sa kontaktom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
sr@latin: Istorijat ćaskanja u novim ćaskanjima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
sr@latin: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
sr@latin: Uvezi istorijat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
sr@latin: Filter poruka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
sr@latin: sve poruke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
sr@latin: samo dolazne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
sr@latin: samo odlazne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
sr@latin: datum

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
sr@latin: kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
sr@latin: Traži:

en: Get History From &Kopete...
sr@latin: Dobavi istorijat iz &Kopetea...

en: Parsing history from kopete ...
sr@latin: Raščlanjujem istorijat iz Kopetea...

en: History2
sr@latin: Istorijat‑2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
sr@latin: Uvezite istorijat iz drugog Kopeteovog priključka za istorijat, Pidgina, itd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
sr@latin: Uvezi istorijat

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
sr@latin: Vodoravna rezolucija renderovanja (tpi).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
sr@latin: Uspravna rezolucija renderovanja (tpi).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
sr@latin: LaTeX fajl za uključivanje.

en: Preview Latex Images
sr@latin: Pregled LaTeX slika

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
sr@latin: Poruka koju kucate ne sadrži LaTeX. LaTeX formula mora biti omotana dvostrukim znakovima dolara: $$formula$$

en: No LaTeX Formula
sr@latin: Nema LaTeX formule

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
sr@latin: <b>Pregled LaTeX poruke :</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
sr@latin: <p>Ne mogu da nađem ImageMagickovu naredbu <tt>convert</tt>, koja je neophodna za renderovanje LaTeX formula.</p>
    <p>Dobavite ovaj softver sa <a href="www.imagemagick.org">www.imagemagick.org</a>, ili preko menadžera paketa svoje distribucije.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
sr@latin: <p>Priključak Kopete‑TeX omogućava Kopeteu da renderuje LaTeX formule u prozoru ćaskanja. Pošiljalac mora da okruži formulu sa dva znaka $, tj.: $$formula$$</p><p>Neophodno je da bude instalirana ImageMagickova naredba <tt>convert</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sr@latin: Opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
sr@latin: LaTeX fajl za uključivanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
sr@latin: Rezolucija renderovanja (dpi):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: x
sr@latin: ×

en: Unknown artist
sr@latin: Nepoznat izvođač

en: Unknown album
sr@latin: Nepoznat album

en: Unknown track
sr@latin: Nepoznata numera

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
sr@latin: Zaglavlje objavne poruke.

en: Now listening to:
sr@latin: Trenutno slušam:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
sr@latin: Jezgro objavne poruke.

en: %track( by %artist)( on %album)
sr@latin: %track (od %artist) (sa %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
sr@latin: Veznik kada se pušta nekoliko numera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
sr@latin:  i

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
sr@latin: Izričit prikaz trenutno slušane muzike, kroz meni ili naredbom /media.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
sr@latin: Prikaz trenutno slušane muzike u prozoru ćaskanja.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
sr@latin: Muzika koju trenutno slušate umesto poruke o vašem stanju.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
sr@latin: Muzika koju trenutno slušate nadovezana poruku o vašem stanju.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
sr@latin: Zadati medija plejer.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
sr@latin: Medija plejer koji je izvor objava o slušanju.

en: Send Media Info
sr@latin: Pošalji podatke o mediju

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
sr@latin: Nijedan od podržanih medija plejera (Amarok, KsCD, Juk, Kaffeine, Quod Libet, Qmmp) ne pušta ništa.

en: Nothing to Send
sr@latin: Ništa za slanje

en: USAGE: /media - Displays information on current song
sr@latin: UPOTREBA: /media — prikazuje podatke o tekućoj pesmi

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
sr@latin: „Trenutno slušam“ za Kopete — ne možeš da vidiš šta slušam, jer ne slušam na podržanom medija plejeru.

en: Unknown player
sr@latin: Nepoznat plejer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
sr@latin: Trenutno slušam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
sr@latin: <b>Podelite svoj muzički ukus</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
sr@latin: Poru&ka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
sr@latin: Koristi ovu poruku pri reklamiranju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
sr@latin: %track, %artist, %album, %player biće zamenjeni ako su poznati.
    Izraz u zagradama zavisi od zamene koja se izvrši.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
sr@latin: Počni sa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
sr@latin: Trenutno slušam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
sr@latin: Za svaku numeru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
sr@latin: %track (od %artist) (sa %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
sr@latin: Veznik (pri >1 numere):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
sr@latin: Režim &reklamiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
sr@latin: &Izričito, preko „Alatke→Pošalji podatke o mediju“,
    ili upisivanjem „/media“ u prozoru ćaskanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
sr@latin: U &prozoru ćaskanja (automatski)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
sr@latin: &Muzika koju slušate na mestu
    vaše poruke stanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
sr@latin: &Prikači poruci stanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
sr@latin: Medija ple&jer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
sr@latin: &Zadati medija plejer

en: Waiting for %1...
sr@latin: Čekam na %1...

en: Checking if answers match...
sr@latin: Proveravam poklapanje odgovora...

en: Incoming authentication request from %1
sr@latin: Dolazni zahtev za autentifikaciju od %1

en: Close
sr@latin: Zatvori

[ctx: @title]
en: Select authentication method
sr@latin: Izbor metoda autentifikacije

en: Question and Answer
sr@latin: Pitanje i odgovor

en: Shared Secret
sr@latin: Deljena tajna

en: Manual fingerprint verification
sr@latin: Ručno overavanje otiska

[ctx: @title]
en: Question and Answer
sr@latin: Pitanje i odgovor

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
sr@latin: Unesite pitanje na koje jedino %1 može da odgovori:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
sr@latin: Unesite odgovor na pitanje:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
sr@latin: Autentifikacija sa %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
sr@latin: %1 želi da overite autentifikaciju. Odgovorite na sledeće pitanje u polje ispod:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
sr@latin: Deljena tajna

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
sr@latin: Unesite tajnu lozinku koju znate samo vi i %1:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
sr@latin: Autentifikacija sa %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
sr@latin: Unesite tajnu lozinku koju znate samo vi i %1:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
sr@latin: Ručno overavanje

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
sr@latin: Kontaktirajte %1 preko nekog drugog sigurnog kanala i proverite da li je sledeći otisak tačan:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
sr@latin: Nisam

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
sr@latin: Jesam

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
sr@latin: overio da je ovo zaista ispravan otisak za %1

en: Authentication successful
sr@latin: Autentifikacija uspešna

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
sr@latin: Autentifikacija sa %1 je uspešno završena. Razgovor je sada bezbedan.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
sr@latin: <b>%1</b> vas uspešno autentifikova. Možda želite da i vi autentifikujete ovaj kontakt tako što ćete postaviti sopstveno pitanje.

en: Authentication failed
sr@latin: Autentifikacija nije uspela

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
sr@latin: Autentifikacija sa %1 nije uspela. Da biste se uverili da ne razgovarate sa varalicom, pokušajte ponovo metodom ručnog overavanja otiska. Razgovor nije bezbedan.

en: Authentication aborted
sr@latin: Autentifikovanje obustavljeno

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
sr@latin: %1 obustavi postupak za autentifikaciju. Da biste se uverili da ne razgovarate sa varalicom, pokušajte ponovo metodom ručnog overavanja otiska.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
sr@latin: Postavite %1 pitanje na koje odgovor znate samo vi i %1. Ako se odgovor ne poklapa, možda razgovarate sa varalicom.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
sr@latin: Izaberite tajnu poznatu samo vama i %1. Ako se tajne ne poklapaju, možda razgovarate sa varalicom. Ne šaljite tajnu preko ćaskanja, inače ovaj metod autentifikacije s lakoćom može biti ugrožen.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
sr@latin: Ručno overite otisak od %1. Na primer, u telefonskom razgovoru ili e‑poštom potpisanom (i overenom) porukom.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
sr@latin: Autentifikovanje kontakta

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
sr@latin: Uvek šifruj odlazne poruke

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
sr@latin: Šifruj poruke automatski ako druga strana podržava OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
sr@latin: Šifruj poruke ako druga strana zahteva OTR vezu

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
sr@latin: Nikad ne šifruj odlazne poruke

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
sr@latin: Postavke OTR‑a

en: OTR Encryption
sr@latin: Šifrovanje OTR‑om

en: Start OTR Session
sr@latin: Počni OTR sesiju

en: End OTR Session
sr@latin: Završi OTR sesiju

en: Authenticate Contact
sr@latin: Autentifikuj kontakt

en: Refresh OTR Session
sr@latin: Osveži OTR sesiju

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
sr@latin: <b>Primili ste novi otisak od <a>%1</a>. Trebalo bi da autentifikujete ovaj kontakt.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
sr@latin: <b>Pokrenuta je privatna OTR sesija.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
sr@latin: <b>Pokrenuta je neoverena OTR sesija.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
sr@latin: <b>OTR sesija je završena. Razgovor više nije bezbedan.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
sr@latin: <b>OTR veza je uspešno osvežena.</b>

en: Error occurred encrypting message.
sr@latin: Greška pri šifrovanju poruke.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
sr@latin: Poslali ste šifrovane podatke za %1 kad ih ne očekuje.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
sr@latin: Poslali ste nečitljivu šifrovanu poruku.

en: You transmitted a malformed data message.
sr@latin: Poslali ste iskvarenu poruku sa podacima.

en: [resent]
sr@latin: [ponovo poslato]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
sr@latin: Autentifikacija sa <b>%1</b> je uspela. Razgovor je sada bezbedan.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
sr@latin: Autentifikacija sa <b>%1</b> nije uspela. Razgovor nije bezbedan.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
sr@latin: Pokušali ste da pošaljete nešifrovanu poruku za %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
sr@latin: Greška pri šifrovanju poruke. Poruka nije poslata.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
sr@latin: %1 ranije obustavi privatnu vezu sa vama. Poruka nije poslata. Ili okončajte ovaj privatni razgovor, ili ga pokrenite ponovo.

en: OTR error
sr@latin: OTR greška

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
sr@latin: Pristižu vaše sopstvene OTR poruke. Ili pokušavate da pričate sami sa sobom, ili vam neko šalje nazad poruke koje ste mu poslali.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
sr@latin: <b>Poslednja poruka za %1 ponovo je poslata.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
sr@latin: <b>Šifrovana poruka primljena od %1 nije čitljiva, pošto trenutno ne razgovarate privatno.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
sr@latin: Primljena je nečitljiva šifrovana poruka od %1.

en: We received a malformed data message from %1.
sr@latin: Primljena je iskvarena poruka sa podacima od %1.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
sr@latin: <b>Naredna poruka primljena od %1 <i>nije</i> šifrovana: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
sr@latin: %1 posla šifrovanu poruku namerenu različitoj sesiji. Ako ste se prijavili više puta, možda je neka druga sesija primila ovu poruku.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
sr@latin: <b>%1</b> okonča OTR sesiju. I vi treba da uraditi isto.

en: An error occurred while encrypting the message.
sr@latin: Greška pri šifrovanju poruke.

en: Terminating OTR session.
sr@latin: Prekidam OTR sesiju.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
sr@latin: <b>Autentifikacija je obustavljena. Razgovor nije bezbedan.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
sr@latin: <b>Autentifikujem kontakt...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
sr@latin: Nema otiska.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
sr@latin: nekorišćen

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
sr@latin: privatan

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
sr@latin: neoveren

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
sr@latin: završen

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
sr@latin: nije privatan

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
sr@latin: da

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
sr@latin: ne

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
sr@latin: Smernica OTR‑a

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
sr@latin: &podrazumevano

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
sr@latin: &uvek

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
sr@latin: &oportunistički

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
sr@latin: &ručno

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
sr@latin: &nikad

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
sr@latin: Postavka smernice ne dozvoljava šifrovane sesije sa ovim kontaktom.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
sr@latin: Pokušavam da osvežim OTR sesiju sa <b>%1</b>...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
sr@latin: Pokušavam da pokrenem privatnu OTR sesiju sa <b>%1</b>...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
sr@latin: Izabrani nalog već ima ključ. Želite li da napravite novi?

en: Overwrite key?
sr@latin: Prebrisati ključ?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
sr@latin: Kontaktirajte %1 na neki drugi bezbedan način da biste overili ispravnost sledećeg otiska:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
sr@latin: Želite li zaista da verujete ovom otisku?

en: Verify fingerprint
sr@latin: Overi otisak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
sr@latin: Postavke priključka OTR‑a

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
sr@latin: Privatni ključevi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
sr@latin: Nalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
sr@latin: &Napravi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
sr@latin: Otisak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
sr@latin: Nema otiska

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
sr@latin: Podrazumevana smernica OTR‑a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
sr@latin: Uvek šifruj poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
sr@latin: &Uvek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
sr@latin: &Ručno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
sr@latin: Šifruj poruke automatski ako druga strana podržava OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
sr@latin: &Oportunistički

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
sr@latin: Nikad ne šifruj poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
sr@latin: &Nikad

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
sr@latin: &Poznati otisci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
sr@latin: ID kontakta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
sr@latin: overen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
sr@latin: otisak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
sr@latin: protokol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
sr@latin: &Overi otisak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
sr@latin: &Zaboravi otisak

en: Please wait
sr@latin: Sačekajte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
sr@latin: Sačekajte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
sr@latin: Sačekajte dok se lični ključ ne napravi

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
sr@latin: dolazna

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
sr@latin: odlazna

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
sr@latin: dvosmerna

en: HTML Message Body
sr@latin: poruka kao HTML

en: Plain Text Message Body
sr@latin: poruka kao obični tekst

en: Kopete Message XML
sr@latin: Kopeteov XML porukâ

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
sr@latin: dolazna

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
sr@latin: odlazna

en: Path
sr@latin: putanja

en: Direction
sr@latin: smer

en: Pipe Contents
sr@latin: Sadržaj cevi

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
sr@latin: Cev %1 prosledila je priključku loše obrazovan XML. Greška je:
    
    %2
    
    u redu %3, kolona %4.

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
sr@latin: Izbor naredbe ili skripte za provlačenje poruka

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
sr@latin: &Dodaj...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
sr@latin: &Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
sr@latin: Dodaj postojeći metakontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
sr@latin: Odredi drugi kontakt:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
sr@latin: Svi mogu da mi šalju poruke.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
sr@latin: Poruke mogu da mi šalju samo kontakti sa bele liste.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
sr@latin: Poruke mogu da mi šalju svi osim kontakti sa crne liste.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
sr@latin: Kontaktni na beloj listi.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
sr@latin: Kontakti na crnoj listi.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
sr@latin: Ispusti poruke koje sadrže bar jednu od ovih reči.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
sr@latin: Reči na koje se pazi.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
sr@latin: Ispusti poruke koje sadrže sve ove reči.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
sr@latin: Filtriranje po pošiljaocu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
sr@latin: Samo poruke kontakata sa bele liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
sr@latin: Crna lista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
sr@latin: Sve poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
sr@latin: Samo poruke sa moje liste kontakata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
sr@latin: Sve poruke osim kontakata sa crne liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
sr@latin: Bela lista:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
sr@latin: Filtriranje po sadržaju (više reči odvajate zapetama)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
sr@latin: Ispusti poruke koje sadrže sve sledeće reči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
sr@latin: Ispusti poruke koje sadrže bar jednu od sledećih reči:

en: Add to WhiteList
sr@latin: Dodaj na belu listu

en: Add to BlackList
sr@latin: Dodaj na crnu listu

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
sr@latin: Poruka od %1 je ispuštena, jer kontakt nije na beloj listi.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
sr@latin: Poruka od %1 je ispuštena, jer je kontakt na crnoj listi.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
sr@latin: Poruka od %1 je ispuštena, jer kontakt nije na listi kontakata.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
sr@latin: Poruka od %1 je ispuštena, jer sadrži reč sa crne liste.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
sr@latin: Poruka od %1 je ispuštena, jer sadrži reči sa crne liste.

en: Add Contact to Whitelist
sr@latin: Dodaj kontakt na belu listu

en: Add Contact to Blacklist
sr@latin: Dodaj kontakt na crnu listu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
sr@latin: Privatnost

en: Statistics for %1
sr@latin: Statistika za %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
sr@latin: Ključ:  <font color="%1">na vezi</font>  <font color="%2">odsutan</font>  <font color="%3">van veze</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
sr@latin: <h1>Statistika: %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
sr@latin: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Prikaz opšteg sažetka">Opšte</a></b><br><span title="Izaberite dan ili mesec za koji želite statistiku"><b>Dani: </b><a href="dayofweek:1">ponedeljak</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">utorak</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">sreda</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">četvrtak</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">petak</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">subota</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">nedelja</a><br/><b>Meseci: </b><a href="monthofyear:1">januar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">februar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">mart</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">april</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">maj</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">jun</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">jul</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">avgust</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">septembar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">oktobar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">novembar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">decembar</a>&nbsp;</span></div><br/>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sr@latin: <div class="statgroup" title="Istorijat stanja kontakata za danas"><h2>Danas</h2><table width="100%"><tr><td>Stanje</td><td>od</td><td>do</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
sr@latin: <b title="Ukupno vreme vidljivosti za %1">Ukupno vreme vidljivosti:</b> %2<br/>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
sr@latin: <b title="Ukupno vreme na vezi za %1">Ukupno vreme na vezi:</b> %2<br/>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
sr@latin: <b title="Ukupno vreme odsutnosti za %1">Ukupno vreme odsutnosti:</b> %2<br/>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
sr@latin: <b title="Ukupno vreme van veze za %1">Ukupno vreme van veze:</b> %2

en: General information
sr@latin: Opšti podaci

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
sr@latin[0]: <b>Prosečna dužina poruke:</b> %1 znak<br/>
sr@latin[1]: <b>Prosečna dužina poruke:</b> %1 znaka<br/>
sr@latin[2]: <b>Prosečna dužina poruke:</b> %1 znakova<br/>
sr@latin[3]: <b>Prosečna dužina poruke:</b> %1 znak<br/>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
sr@latin[0]: <b>Vreme između dve poruke:</b> %1 sekunda
sr@latin[1]: <b>Vreme između dve poruke:</b> %1 sekunde
sr@latin[2]: <b>Vreme između dve poruke:</b> %1 sekundi
sr@latin[3]: <b>Vreme između dve poruke:</b> %1 sekunda

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
sr@latin: <b title="Poslednji put kada ste pričali sa %1">Poslednji razgovor:</b> %2<br/>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
sr@latin: <b title="Poslednji put kada je %1 bio na vezi ili odsutan">Poslednja prisutnost:</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
sr@latin: Trenutno stanje

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
sr@latin: <b>%1</b> od <b>%2</b>|/|<b>%1</b> od <b>$[na-reč %2 gen]</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
sr@latin: <html>Kada je ovaj kontakt bio vidljiv?<br />Svi grafikoni su podeljeni u 24 bloka po satu, obuhvatajući jedan dan. %1 je levo, %2 je desno.</html>

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
sr@latin: Između %1 i %2, %3 je bio vidljiv %4% sata.

en: Online time
sr@latin: vreme na vezi

en: Away time
sr@latin: vreme odsutnosti

en: Offline time
sr@latin: vreme van veze

en: online
sr@latin: na vezi

en: away
sr@latin: odsutan

en: offline
sr@latin: van veze

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
sr@latin: Između %1 i %2, %3 je bio %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sr@latin: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Stanje</td><td>od</td><td>do</td></tr>

en: View &Statistics
sr@latin: Prikaži &statistiku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
sr@latin: Prikaz &kalendara

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
sr@latin: &Boje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
sr@latin: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
sr@latin: Pomeri na&gore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
sr@latin: Pomeri na&dole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
sr@latin: Slučajnim redom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
sr@latin: Promeni globalnu boju teksta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
sr@latin: Promeni boju za svako slovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
sr@latin: Promeni boju za svaku reč

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
sr@latin: Efekti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
sr@latin: TaLAsi MAliH I veLIkiH SloVA

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
sr@latin: Podrazumevani maternji jezik

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
sr@latin: Prevodilački servis

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
sr@latin: Ne prevodi dolazne poruke

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
sr@latin: Prikaži originalnu dolaznu poruku

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
sr@latin: Prevedi dolaznu poruku direktno

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
sr@latin: Ne prevodi odlazne poruke

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
sr@latin: Prikaži originalnu odlaznu poruku

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
sr@latin: Prevedi odlaznu poruku direktno

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
sr@latin: Prikaži dijalog pre slanja poruke

en: Translator Plugin
sr@latin: Prevodilački priključak

en: Translate
sr@latin: Prevedi

en: Detect language
sr@latin: Otkrij jezik

en: Afrikaans
sr@latin: afrikans

en: Albanian
sr@latin: albanski

en: Arabic
sr@latin: arapski

en: Armenian
sr@latin: jermenski

en: Azerbaijani
sr@latin: azerbejdžanski

en: Basque
sr@latin: baskijski

en: Belarusian
sr@latin: beloruski

en: Bulgarian
sr@latin: bugarski

en: Catalan
sr@latin: katalonski

en: Chinese (Simplified)
sr@latin: kineski (pojednostavljeni)

en: Chinese (Traditional)
sr@latin: kineski (tradicionalni)

en: Croatian
sr@latin: hrvatski

en: Czech
sr@latin: češki

en: Danish
sr@latin: danski

en: Dutch
sr@latin: holandski

en: English
sr@latin: engleski

en: Estonian
sr@latin: estonski

en: Filipino
sr@latin: filipinski

en: Finnish
sr@latin: finski

en: French
sr@latin: francuski

en: Galician
sr@latin: galicijski

en: Georgian
sr@latin: gruzijski

en: German
sr@latin: nemački

en: Greek
sr@latin: grčki

en: Haitian Creole
sr@latin: haićanski kreolski

en: Hebrew
sr@latin: hebrejski

en: Hindi
sr@latin: hindu

en: Hungarian
sr@latin: mađarski

en: Icelandic
sr@latin: islandski

en: Indonesian
sr@latin: indonezijski

en: Irish
sr@latin: irski

en: Italian
sr@latin: italijanski

en: Japanese
sr@latin: japanski

en: Korean
sr@latin: korejski

en: Latvian
sr@latin: letonski

en: Lithuanian
sr@latin: litvanski

en: Macedonian
sr@latin: makedonski

en: Malay
sr@latin: malajski

en: Maltese
sr@latin: malteški

en: Norwegian
sr@latin: norveški

en: Persian
sr@latin: persijski

en: Polish
sr@latin: poljski

en: Portuguese
sr@latin: portugalski

en: Romanian
sr@latin: rumunski

en: Russian
sr@latin: ruski

en: Serbian
sr@latin: srpski

en: Slovak
sr@latin: slovački

en: Slovenian
sr@latin: slovenački

en: Spanish
sr@latin: španski

en: Swahili
sr@latin: svahili

en: Swedish
sr@latin: švedski

en: Thai
sr@latin: tajlandski

en: Turkish
sr@latin: turski

en: Ukrainian
sr@latin: ukrajinski

en: Urdu
sr@latin: urdu

en: Vietnamese
sr@latin: vijetnamski

en: Welsh
sr@latin: velški

en: Yiddish
sr@latin: jidiš

en: Set &Language
sr@latin: Postavi &jezik

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
sr@latin: %2 
    Automatski prevedeno: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
sr@latin: <html>%2 <br/>Automatski prevedeno: <br/>%1</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
sr@latin: Prevodilački servis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
sr@latin: Podrazumevani maternji jezik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
sr@latin: Dolazne poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
sr@latin: Ne prevodi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
sr@latin: Prikaži originalnu poruku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
sr@latin: Prevedi direktno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
sr@latin: Odlazne poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
sr@latin: Prikaži dijalog pre slanja

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
sr@latin: Najveći broj pregleda

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
sr@latin: Da li skalirati sliku

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
sr@latin: Da li ograničiti broj pregleda

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
sr@latin: Skaliraj slike na širinu

en: Preview of:
sr@latin: Pregled:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
sr@latin: Postavke pregleda slike

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
sr@latin: Ako je popunjeno, samo će izabrani broj slika biti preuzet i prikazan kao pregled.
    Ako nije popunjeno, broj pregleda nije ograničen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
sr@latin: &Ograniči broj pregleda:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
sr@latin: Najveći broj slika za preuzimanje i pregled.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
sr@latin: Skaliranje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
sr@latin: Ako je popunjeno, slike pregleda će biti umanjene na određenu širinu.
    U suprotnom, slike će biti prikazane u izvornoj veličini.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
sr@latin: Umanji na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
sr@latin: Širina na koju se slike umanjuju. Slike manje od ovoga daju se u izvornoj veličini.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
sr@latin:  piksela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
sr@latin: Pregled veze

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
sr@latin: Stvara sliku pregleda veze.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
sr@latin: Uključi pregled &veze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
sr@latin: Obustavi stvaranje &pregleda nakon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
sr@latin: Nakon zadatog vremena stvaranje pregleda će biti prekinuto automatski.
    Zadajte 0 sekundi da se stvaranje nikad ne prekida.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
sr@latin:  sekundi

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
sr@latin: Zastoj u sekundama pre ažuriranja fajla

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
sr@latin: URL na koji se fajl otprema

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
sr@latin: HTML formatiranje

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
sr@latin: XHTML formatiranje

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
sr@latin: XML formatiranje

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
sr@latin: Transformacija XML pomoću XSLT lista

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
sr@latin: XSLT list

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
sr@latin: Zameni tekst protokola slikama u HTML‑u

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
sr@latin: Jedno od mojih IM imena je prikazno ime

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
sr@latin: Neko drugo ime kao prikazno ime

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
sr@latin: Željeno prikazno ime

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
sr@latin: Uključi IM adrese

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
sr@latin: Greška pri otpremanju vaše stranice prisutnosti.
    Proverite putanju i dozvole za pisanje na odredištu.

en: Not yet known
sr@latin: Još uvek nepoznato

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
sr@latin: Otpremanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
sr@latin: &Otpremi na:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
sr@latin: Formatiranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
sr@latin: HTML 4.01 prelazni, kodiranje ISO-8859-1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
sr@latin: <p>Formatiranje HTML 4.01 prelazno, s kodiranjem ISO-8859-1.</p><p>Ovu verziju bi trebalo lako da otvori većina veb pregledača.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
sr@latin: HTML (jednostavan i&zgled)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML 1.0 Strict
sr@latin: XHTML 1.0 strogi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
sr@latin: <p>Rezultujuća stranica će biti formatirana kao XHTML 1.0 stroga, po preporuci W3C‑a. Kodiranje je UTF‑8.</p><p>Imajte na umu da neki veb pregledači ne podržavaju XHTML. Takođe obezbedite da vaš veb server šalje ispravan MIME tip, kao što je <tt>application/xhtml+xml</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
sr@latin: XHTML (jednostavan izgled)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
sr@latin: Sačuvaj izlaz u XML formatu s kodiranjem UTF‑8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
sr@latin: Sačuvaj izlaz u XML formatu s kodiranjem UTF‑8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
sr@latin: Transformacija XML‑a &putem XSLT lista:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
sr@latin: Menja imena protokola, kao MSN ili IRC, slikama.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
sr@latin: <p>Menja imena protokola, kao MSN ili IRC, slikama.</p><p>Moraćete ručno da kopirate PNG fajlove na pravo mesto.</p><p>Podrazumevano se koriste sledeći fajlovi:</p><p><tt>images/msn_protocol.png</tt><br/><tt>images/icq_protocol.png</tt><br/><tt>images/jabber_protocol.png</tt><br/><tt>images/yahoo_protocol.png</tt><br/><tt>images/aim_protocol.png</tt><br/><tt>images/irc_protocol.png</tt><br/><tt>images/sms_protocol.png</tt><br/><tt>images/gadu_protocol.png</tt><br/><tt>images/winpopup_protocol.png</tt><br/></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
sr@latin: &Zameni tekst protokola slikama u HTML‑u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
sr@latin: Jedno od &mojih brzoglasničkih imena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
sr@latin: Uključi brzoglasničke &adrese

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
sr@latin: Neko drugo &ime:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
sr@latin: Ne mogu da objavim bonjour servis. Trenutno priključak Bonjoura radi samo sa Avahijem.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
sr@latin: Ne možemo da se povežemo s lokalnim mDNS serverom. Proverite da li je pokrenut demon Avahija.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
sr@latin: Postavke naloga — Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
sr@latin: &Osnovne postavke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
sr@latin: Podaci o nalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sr@latin: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
sr@latin: Adresa e‑pošte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_emailAddress)
en: kde@example.com
sr@latin: kde@primer.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
sr@latin: Protokol Bonjoura zahteva da odredite bar ime. Ono može biti oblika „puno ime@ime domaćina“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
sr@latin: <html><p>Protokol Bonjoura ne dozvoljava da dodate kontakte.</p><p>Kontakti će se pojavljivati kako stupaju na vezu.</p><p>Ako se kontakt koji očekujete da vidite ne pojavljuje, onda:</p><p>1) proverite da li je lokalni mDNS server (<tt>avahi-daemon</tt>) pokrenut i radi ispravno;</p><p>2) izvršite u terminalu <tt>avahi-browse _presence._tcp -t</tt> i proverite da li tamo vidite željeni kontakt;</p><p>3) proverite da li su u zaštitnom zidu otvoreni UDP port 5353 i TCP 5298.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
sr@latin: &Na vezi

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
sr@latin: Odsutan

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
sr@latin: &Odsutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
sr@latin: &Van veze

en: &Search for Friends
sr@latin: &Potraži prijatelje

en: Export Contacts to Server
sr@latin: Izvezi kontakte na server

en: Import Contacts from Server
sr@latin: Uvezi kontakte sa servera

en: Delete Contacts from Server
sr@latin: Obriši kontakte na serveru

en: Export Contacts to File...
sr@latin: Izvezi kontakte u fajl...

en: Import Contacts from File...
sr@latin: Uvezi kontakte iz fajla...

en: Only for Friends
sr@latin: Samo za prijatelje

en: Go O&nline
sr@latin: Idi &na vezu

en: Set &Busy
sr@latin: Postavi &zauzetost

en: Set &Invisible
sr@latin: Postavi &nevidljivost

en: Go &Offline
sr@latin: Idi &van veze

en: Set &Description...
sr@latin: Postavi &opis...

en: Export Contacts on change
sr@latin: Izvezi kontakte pri izmeni

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
sr@latin: Povezivanje sa SSL‑om nije uspelo, pokušavam bez njega.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
sr@latin: Ne mogu da se povežem sa gadu‑gadu serverom („%1“).

en: Connection Error
sr@latin: Greška veze

en: Imported contacts list is empty.
sr@latin: Uvezena lista kontakata je prazna.

en: Contacts imported.
sr@latin: Kontakti su uvezeni.

en: Contacts exported.
sr@latin: Kontakti su izvezeni.

en: Contacts deleted from the server.
sr@latin: Kontakti su obrisani na serveru.

en: Save Contacts List for Account %1 As
sr@latin: Upisivanje liste kontakata za nalog %1 kao

en: Unable to create temporary file.
sr@latin: Ne mogu da napravim privremeni fajl.

en: Save Contacts List Failed
sr@latin: Upisivanje liste kontakata nije uspelo

en: Load Contacts List for Account %1 As
sr@latin: Učitavanje liste kontakata za nalog %1 kao

en: Contacts List Load Has Failed
sr@latin: Učitavanje liste kontakata nije uspelo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
sr@latin: Dijalog odsutnosti

en: Gadu-Gadu
sr@latin: Gadu‑Gadu

en: Unable to retrieve token.
sr@latin: Ne mogu da dobavim token.

en: Registration FAILED
sr@latin: Registracija NIJE uspela

en: Unknown connection error while retrieving token.
sr@latin: Nepoznata greška veze u toku dobavljanja tokena.

en: Token retrieving status: %1
sr@latin: Stanje dobavljanja tokena: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
sr@latin: Problem sa dobavljanjem gadu‑gadu tokena

en: Unknown connection error while registering.
sr@latin: Nepoznata greška veze u toku registrovanja.

en: Registration status: %1
sr@latin: Stanje registracije: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
sr@latin: Greška pri gadu‑gadu registraciji

en: Registration Finished
sr@latin: Registracija je okončana

en: Registration has been completed successfully.
sr@latin: Registracija je uspešno okončana.

en: Registration Error
sr@latin: Greška pri registraciji

en: Incorrect data sent to server.
sr@latin: Netačni podaci su poslati na server.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
sr@latin: Podsećanje na lozinku je prerano završeno zbog greške u vezi.

en: Success
sr@latin: Uspeh

en: Unsuccessful. Please retry.
sr@latin: Neuspešno. Pokušajte ponovo.

en: Remind Password
sr@latin: Lozinka

en: Remind password finished:
sr@latin: Podsećanje na lozinku je završeno:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
sr@latin: Promena lozinke je prerano završena zbog greške u vezi.

en: State Error
sr@latin: Greška stanja

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
sr@latin: Promena lozinke je prerano završena zbog problema u vezi sa sesijom (pokušajte ponovo kasnije).

en: Changed Password
sr@latin: Lozinka je promenjena

en: Your password has been changed.
sr@latin: Vaša lozinka je promenjena.

en: Show Profile
sr@latin: Prikaži profil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
sr@latin: <qt>Morate biti na vezi da biste uklonili kontakt iz liste kontakata.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
sr@latin: Priključak Gadu‑Gadua

en: &Resume
sr@latin: &Nastavi

en: Over&write
sr@latin: &Prebriši

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
sr@latin: Fajl %1 već postoji, želite li da ga nastavite ili prebrišete?

en: File Exists: %1
sr@latin: Fajl postoji: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
sr@latin: Veza sa vršnjakom je odbijena; možda ne sluša dolazne veze.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
sr@latin: Vršnjak se nije složio sa prenosom fajla.

en: File-transfer handshake failure.
sr@latin: Rukovanje za prenos fajla nije uspelo.

en: File transfer had problems with the file.
sr@latin: Bilo je problema sa fajlom pri prenosu.

en: There was network error during file transfer.
sr@latin: Greška u mreži pri prenosu fajla.

en: Unknown File-Transfer error.
sr@latin: Nepoznata greška u prenosu fajla.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
sr@latin: <p align="center">Dobavljam sa servera</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
sr@latin: <b>Registracija NIJE uspela.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
sr@latin: <b>Unesite UIN.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
sr@latin: <b>UIN treba da bude pozitivan broj.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
sr@latin: <b>Unesite lozinku.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
sr@latin: <b>Pokretanje DCC soketa za osluškivanje nije uspelo; DCC sada ne radi.</b>

en: Edit Contact's Properties
sr@latin: Uređivanje svojstva kontakta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
sr@latin: blokiran

en: A&way
sr@latin: &Odsutan

en: B&usy
sr@latin: &Zauzet

en: I&nvisible
sr@latin: &Nevidljiv

en: Search &More...
sr@latin: Traži &više...

en: Gadu-Gadu Public Directory
sr@latin: Javni imenik Gadu‑Gadua

en: &New Search
sr@latin: &Nova pretraga

en: S&earch
sr@latin: &Traži

en: &Add User...
sr@latin: &Dodaj korisnika...

en: &Close
sr@latin: &Zatvori

en: Register New Account
sr@latin: Registruj novi nalog

en: &Register
sr@latin: &Registruj

en: Retrieving token
sr@latin: Dobavljam token

en: Please enter a valid E-Mail Address.
sr@latin: Unesite ispravnu adresu e‑pošte.

en: Please enter the same password twice.
sr@latin: Unesite istu lozinku dvaput.

en: Password entries do not match.
sr@latin: Unosi lozinke se ne slažu.

en: Please enter the verification sequence.
sr@latin: Unesite sekvencu za overu.

en: Account created; your new UIN is %1.
sr@latin: Nalog je napravljen; vaš novi UIN je %1.

en: Registration failed: %1
sr@latin: Registracija nije uspela: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
sr@latin: Registracija nije uspela, pokušajte ponovo.

en: You are not connected to the server.
sr@latin: Niste povezani sa serverom.

en: You have to be connected to the server to change your status.
sr@latin: Morate biti povezani sa serverom da biste mogli da promenite svoje stanje.

en: idle
sr@latin: mirovanje

en: resolving host
sr@latin: razrešavam domaćina

en: connecting
sr@latin: povezujem se

en: reading data
sr@latin: čitam podatke

en: error
sr@latin: greška

en: connecting to hub
sr@latin: povezujem se sa čvorištem

en: connecting to server
sr@latin: povezujem se sa serverom

en: retrieving key
sr@latin: dobavljam ključ

en: waiting for reply
sr@latin: čekam na odgovor

en: connected
sr@latin: povezan

en: sending query
sr@latin: šaljem upit

en: reading header
sr@latin: čitam zaglavlje

en: parsing data
sr@latin: raščlanjujem podatke

en: done
sr@latin: gotovo

en: TLS connection negotiation
sr@latin: pregovor oko TLS veze

en: unknown
sr@latin: nepoznato

en: Resolving error.
sr@latin: Greška pri razrešavanju.

en: Connecting error.
sr@latin: Greška pri povezivanju.

en: Reading error.
sr@latin: Greška pri čitanju.

en: Writing error.
sr@latin: Greška pri pisanju.

en: Unknown error number %1.
sr@latin: Nepoznat broj greške %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
sr@latin: Ne mogu da razrešim adresu servera. Krah DNS‑a.

en: Unable to connect to server.
sr@latin: Ne mogu da se povežem sa serverom.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
sr@latin: Server je poslao neispravne podatke. Greška protokola.

en: Problem reading data from server.
sr@latin: Problem pri čitanju podataka sa servera.

en: Problem sending data to server.
sr@latin: Problem pri slanju podataka na server.

en: Incorrect password.
sr@latin: Neispravna lozinka.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
sr@latin: Ne mogu da se povežem preko šifrovanog kanala.
    Pokušajte da isključite podršku za šifrovanje u postavkama gadu‑gadu naloga i da se ponovo povežete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
sr@latin: Korisnički ID gadu‑gadu naloga koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
sr@latin: Korisnički ID gadu‑gadu naloga koji želite da dodate. Trebalo bi da bude u obliku broja (bez decimala, bez razmaka). Ovo polje je obavezno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
sr@latin: Gadu‑gadu &UIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
sr@latin: <i>(na primer: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
sr@latin: Ime (bez prezimena) kontakta koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
sr@latin: Ime (bez prezimena) kontakta koji želite da dodate. Možete ovde dodati i srednje ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
sr@latin: &Ime (bez prezimena):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
sr@latin: Prezime kontakta koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
sr@latin: Prezime kontakta koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
sr@latin: &Prezime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
sr@latin: Nadimak kontakta koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
sr@latin: Nad&imak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
sr@latin: Adresa e‑pošte ovog kontakta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
sr@latin: Adresa &e‑pošte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
sr@latin: Broj &telefona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
sr@latin: Uključite ako želite da isključite ovaj kontakt dok ste u režimu „samo za prijatelje“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
sr@latin: Van veze za ovaj kontakt u režimu „&samo za prijatelje“

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
sr@latin: grupa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
sr@latin: Izaberite stanje, podrazumevano se postavlja „na vezi“. 
    Tako da je samo potrebno da unesete opis. 
    Biranje stanja „van veze“ će vas otkačiti sa veze, sa datim opisom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
sr@latin: Postavi stanje „na vezi“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
sr@latin: Postavlja se stanje „na vezi“, što znači da ste dostupni za ćaskanje svakome ko to poželi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
sr@latin: Postavi stanje „zauzet“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
sr@latin: Postavlja se stanje „zauzet“, što znači da vam ne treba smetati trivijalnim ćaskanjem i da možda nećete moći odmah da odgovorite.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
sr@latin: Postavlja stanje „nevidljiv“, što će sakriti vaše prisustvo od drugih korisnika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
sr@latin: Postavlja stanje „nevidljiv“, što će sakriti vaše prisustvo od drugih korisnika (videće kao da ste van veze). Međutim, i dalje možete ćaskati i videti prisustvo na vezi drugih.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
sr@latin: Izaberite ovo stanje da biste prekinuli vezu uz dole dati opis.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
sr@latin: Opis vašeg stanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
sr@latin: Opis vašeg stanja (do 70 znakova).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
sr@latin: &Poruka:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
sr@latin: Postavke naloga — Gadu‑Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
sr@latin: Korisnički ID vašeg gadu‑gadu naloga.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sr@latin: Korisnički ID vašeg gadu‑gadu naloga. Trebalo bi da bude u obliku broja (bez decimala, bez razmaka).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
sr@latin: Popunite da isključite automatsko povezivanje. U tom slučaju možete ručno povezati ovaj nalog pomoću ikonice u dnu glavnog prozora Kopetea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
sr@latin: Is&ključi iz povezivanja svega

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
sr@latin: Registracija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
sr@latin: <p>Da biste se povezali na gadu‑gadu mrežu, trebaće vam gadu‑gadu nalog.</p><p>Ako trenutno nemate gadu‑gadu nalog, kliknite na dugme da biste ga napravili.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
sr@latin: Registruje novi nalog na ovoj mreži.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
sr@latin: Re&gistruj novi nalog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
sr@latin: P&ostavke naloga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
sr@latin: Postavke povezivanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
sr@latin: Kešira podatke o vezi za svaki povezan server, u slučaju da otkaže glavni server za uravnotežavanje opterećenja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
sr@latin: Ova opcija se koristi kad god glavni gadu‑gadu server za uravnotežavanje opterećenja padne. Ako je uključena, Kopete će pokušati da se direktno poveže na konkretne servere, koristeći keširane podatke o njima. Ovo sprečava greške pri povezivanju kada glavni se server za uravnotežavanje ne odaziva. U praksi, ovo se dešava vrlo retko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
sr@latin: &Keširaj podatke o serveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
sr@latin: &Direktne veze (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
sr@latin: Radi sinhronizacije liste kontakata u lokalu i na serveru, svaka izmena lokalne liste povlači izvoz liste na server.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
sr@latin: &Izvezi listu kontakata pri izmeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
sr@latin: Pri svakom povezivanju Kopete će uvoziti vašu listu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
sr@latin: Uvezi listu kontakata pri &pokretanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
sr@latin: &Ignoriši osobe van liste kontakata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
sr@latin: Želite li da uključite SSL šifrovanu komunikaciju sa serverom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
sr@latin: Želite li da uključite SSL šifrovanu komunikaciju sa serverom. Imajte u vidu da ovo nije šifrovanje od korisnika do korisnika, već samo komunikacije sa serverom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
sr@latin: &Šifrovanje protokola (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
sr@latin: ako je dostupno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
sr@latin: neophodno

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
sr@latin: Podaci o &korisniku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
sr@latin: Podaci o korisniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
sr@latin: <p align="center">Morate biti povezani da biste menjali svoje lične podatke.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
sr@latin: Devojačko prezime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
sr@latin: Grad porekla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
sr@latin: Vrednosti ispod će biti korišćene u pretrazi ali se neće pojavljivati u rezultatima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
sr@latin: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
sr@latin: Prezime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
sr@latin: Nadimak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
sr@latin: Pol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
sr@latin: Godina rođenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
sr@latin: Grad:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
sr@latin: ženski

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
sr@latin: muški

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
sr@latin: Prenos &fajlova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
sr@latin: Globalne opcije DCC‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
sr@latin: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Ove opcije utiču na <b>sve</b> gadu‑gadu naloge.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
sr@latin: &Potisni podrazumevanu postavu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
sr@latin: &Lokalna IP adresa /

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
sr@latin: Registrovanje naloga — Gadu‑Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
sr@latin: Potvrda lozinke koju želite da koristite.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
sr@latin: Potvrda lozinke koju želite da koristite za ovaj nalog.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
sr@latin: Ponovite lo&zinku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
sr@latin: Lozinka koju želite da koristite.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
sr@latin: Lozinka koju želite da koristite za ovaj nalog.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
sr@latin: Vaša adresa e‑pošte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
sr@latin: Adresa e‑pošte koju želite da upotrebite za registrovanje ovog naloga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
sr@latin: Adresa &e‑pošte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
sr@latin: Tekst sa donje slike.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
sr@latin: Tekst sa donje slike. Ovo se koristi da bi se sprečile nasrtljive skripte za automatsku registraciju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
sr@latin: &Niz za overu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
sr@latin: &Lozinka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
sr@latin: Gadu‑gadu token za registraciju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
sr@latin: <html>Ovo polje sadrži sliku sa brojem koji morate da unesete u polje <i>Niz za overu:</i> iznad.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
sr@latin: <i>Upišite slova i brojeve prikazane na slici iznad u polje „Niz za overu:“. Služi za sprečavanje automatske zloupotrebe registracije.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
sr@latin: Pretraži po navedenim podacima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
sr@latin: Nadimak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
sr@latin: Starost od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
sr@latin: do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
sr@latin: Zatraži informacije o korisniku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
sr@latin: Broj korisnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
sr@latin: Potraži samo među onima koji su trenutno na vezi

en: &Set Auto-Reply...
sr@latin: &Postavi automatski odgovor...

en: &Join Channel...
sr@latin: Pridruži se &kanalu...

en: &Manage Privacy...
sr@latin: &Upravljaj privatnošću...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sr@latin: SSL podrška ne može da se pripremi za nalog %1. Najverovatnije zato što TLS priključak QCA‑a nije instaliran na sistemu.

en: GroupWise SSL Error
sr@latin: Greška SSL‑a u GroupWiseu

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
sr@latin: <p>Kopete ne može da pošalje poslednju poruku izdatu sa naloga '%1'.</p><p>Ako možete, molimo pošaljite konzolni izlaz Kopetea na adresu &lt;<a href="mailto:wstephenson@novell.com">wstephenson@novell.com</a>&gt; radi analize.</p>

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
sr@latin: Ne mogu da pošaljem poruku sa naloga „%1“

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
sr@latin: Kopete: sukobljene izmene načinjene van veze

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
sr@latin: Dok ste bili van veze, u listi kontakata GroupWisea došlo je do izmena koje je nemoguće usaglasiti.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
sr@latin: <p>Kopete ne može da se poveže na server GroupWise Messengera za nalog „%1“.</p><p>Proverite postavke servera i porta i pokušajte ponovo.</p>

en: Unable to Connect '%1'
sr@latin: Ne mogu da povežem „%1“

en: The host name does not match the one in the certificate.
sr@latin: Ime domaćina ne poklapa se sa onim u sertifikatu.

en: The certificate is invalid.
sr@latin: Sertifikat nije valjan.

en: No certificate was presented.
sr@latin: Sertifikat nije predstavljen.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sr@latin: Autoritet za sertifikate je odbio sertifikat.

en: The certificate is not trusted.
sr@latin: Sertifikat nije pouzdan.

en: The signature is invalid.
sr@latin: Potpis nije valjan.

en: The Certificate Authority is invalid.
sr@latin: Autoritet za sertifikate nije valjan.

en: Invalid certificate purpose.
sr@latin: Loša svrha sertifikata.

en: The certificate is self-signed.
sr@latin: Sertifikat je samopotpisan.

en: The certificate has been revoked.
sr@latin: Sertifikat je opozvan.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sr@latin: Prekoračena je maksimalna dužina lanca sertifikata.

en: The certificate has expired.
sr@latin: Sertifikat je istekao.

en: The Certificate Authority has expired.
sr@latin: Autoritet za sertifikate je istekao.

en: Validity is unknown.
sr@latin: Valjanost je nepoznata.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Identitet i sertifikat servera %1 ne mogu biti potvrđeni za nalog %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Želite li da nastavite?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Sertifikat servera %1 ne može biti potvrđen za nalog %2: %3</p><p>Želite li da nastavite?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
sr@latin: Problem sertifikata GroupWise veze

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
sr@latin: Automatski odgovor od %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
sr@latin: Emitovana poruka od %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
sr@latin: Sistemski emitovana poruka od %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
sr@latin: Kontakt %1 ne može biti dodat na listu kontakata, uz poruku greške: %2

en: Error Adding Contact
sr@latin: Greška pri dodavanju kontakta

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
sr@latin: Kopete: prijavljeni ste kao %1 drugde

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
sr@latin: Otkačeni ste sa GroupWise Messengera jer ste prijavljeni kao %1 drugde

en: %1 has been invited to join this conversation.
sr@latin: %1 je pozvan da se priključi ovom razgovoru.

en: Enter Auto-Reply Message
sr@latin: Unesite poruku automatskog odgovora

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
sr@latin: Unesite poruku automatskog odgovora, koja se prikazuje korisnicima koji vas kontaktiraju dok ste odsutni ili zauzeti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
sr@latin: Ime nalog&a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
sr@latin: Ime naloga koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
sr@latin: Tip kontakta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
sr@latin: &Eho

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
sr@latin: Pogledajte! Samo jedna opcija. Možete li da napravite ovo padajuće i dodate nul?

en: Unblock User
sr@latin: Deblokiraj korisnika

en: Block User
sr@latin: Blokiraj korisnika

en: %1|Blocked
sr@latin: %1|Blokiran

en: &Invite
sr@latin: Pozov&i

en: Security Status
sr@latin: Bezbednosno stanje

en: Conversation is secure
sr@latin: Razgovor je bezbedan

en: Archiving Status
sr@latin: Stanje arhiviranja

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
sr@latin: Greška pri pokušaju pokretanja ćaskanja: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
sr@latin: Vaša poruka nije mogla biti poslata. Ne možete slati poruke dok je vaše stanje „prividno van veze“.

en: &Other...
sr@latin: &Drugo...

en: Enter Invitation Message
sr@latin: Unos poruke za pozivnicu

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
sr@latin: Unesite razlog za pozivnicu, ili ostavite prazno ako nema razloga:

en: Search for Contact to Invite
sr@latin: Traženje kontakta za pozivanje

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
sr@latin: (očekuje se)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
sr@latin: Svi drugi učesnici su otišli, a neke pozivnice se još uvek očekuju. Vaše poruke neće biti isporučivane dok se još neko ne priključi ćaskanju.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
sr@latin: %1 odbi pozivnicu za priključenje ovom razgovoru.

en: Conversation is being administratively logged
sr@latin: Razgovor se administrativno beleži

en: Conversation is not being administratively logged
sr@latin: Razgovor se ne beleži administrativno

en: This conversation is secured with SSL security.
sr@latin: Ovaj razgovor je obezbeđen SSL‑om.

en: This conversation is being logged administratively.
sr@latin: Ovaj razgovor se administrativno beleži.

en: A&vailable
sr@latin: &Dostupan

en: Appear Offline
sr@latin: prividno van veze

en: A&ppear Offline
sr@latin: &Prividno van veze

en: Invalid Status
sr@latin: Loše stanje

en: Auto Reply Message
sr@latin: Poruka za automatski odgovor

en: Common Name
sr@latin: Zajedničko ime

en: Access denied
sr@latin: Pristup odbijen

en: Not supported
sr@latin: Nije podržano

en: Password expired
sr@latin: Lozinka je istekla

en: Invalid password
sr@latin: Loša lozinka

en: User not found
sr@latin: Korisnik nije nađen

en: Attribute not found
sr@latin: Svojstvo nije nađeno

en: User not enabled
sr@latin: Korisnik nije omogućen

en: Directory failure
sr@latin: Krah imenika

en: Host not found
sr@latin: Domaćin nije nađen

en: Locked by admin
sr@latin: Zaključao administrator

en: Duplicate participant
sr@latin: Dupli učesnik

en: Server busy
sr@latin: Server je zauzet

en: Object not found
sr@latin: Objekat nije nađen

en: Directory update
sr@latin: Ažuriranje imenika

en: Duplicate folder
sr@latin: Dupla fascikla

en: Contact list entry already exists
sr@latin: Unos liste kontakata već postoji

en: User not allowed
sr@latin: Korisnik nije dozvoljen

en: Too many contacts
sr@latin: Previše kontakata

en: Conference not found
sr@latin: Konferencija nije nađena

en: Too many folders
sr@latin: Previše fascikli

en: Server protocol error
sr@latin: Greška u protokolu servera

en: Conversation invitation error
sr@latin: Greška pozivnice u razgovor

en: User is blocked
sr@latin: Korisnik je blokiran

en: Master archive is missing
sr@latin: Glavna arhiva nedostaje

en: Expired password in use
sr@latin: Istekla lozinka je u upotrebi

en: Credentials missing
sr@latin: Nedostaju akreditivi

en: Eval connection limit
sr@latin: Ograničenje veze

en: Unsupported client version
sr@latin: Nepodržana verzija klijenta

en: A duplicate chat was found
sr@latin: Nađeno je duplo ćaskanje

en: Chat not found
sr@latin: Ćaskanje nije nađeno

en: Invalid chat name
sr@latin: Loše ime ćaskanja

en: The chat is active
sr@latin: Ćaskanje je aktivno

en: Chat is busy; try again
sr@latin: Ćaskanje je zauzeto; pokušajte ponovo

en: Tried request too soon after another; try again
sr@latin: Zahtev ponovo pokušan prebrzo; pokušajte ponovo

en: Server's chat subsystem is not active
sr@latin: Podsistem ćaskanja servera nije aktivan

en: The chat update request is invalid
sr@latin: Zahtev ažuriranja ćaskanja nije dobar

en: Write failed due to directory mismatch
sr@latin: Upisivanje nije uspelo zbog nepoklapanja fascikli

en: Recipient's client version is too old
sr@latin: Primaočevo izdanje klijenta previše je staro

en: Chat has been removed from server
sr@latin: Ćaskanje je uklonjeno sa servera

en: Unrecognized error code: %1
sr@latin: Neprepoznat kôd greške: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
sr@latin: Postavke naloga — GroupWise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
sr@latin: Ime vašeg naloga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
sr@latin: &Korisnički ID:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
sr@latin: Popunite da isključite automatsko povezivanje. Tada možete ručno povezati nalog ikonicom u dnu glavnog prozora Kopetea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
sr@latin: IP adresa ili ime domaćina servera na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
sr@latin: IP adresa ili ime domaćina servera na koji želite da se povežete (npr. vasafirma.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
sr@latin: Port na serveru na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
sr@latin: Port na serveru na koji želite da se povežete (podrazumevan je 5222).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
sr@latin: &Napredne opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
sr@latin: &Uvek prihvataj pozivnice

en: You need to be connected to be able to add contacts.
sr@latin: Morate biti povezani da biste mogli da dodajete kontakte.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
sr@latin: Povežite se na GroupWise Messenger i pokušajte ponovo.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
sr@latin: &Osnovno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
sr@latin: Dodaj koristeći

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
sr@latin: Puno ili delimično ime. Zvezdice se ignorišu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
sr@latin: Upišite deo ili celo ime kontakta. Poklapanja će biti prikazana ispod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
sr@latin: Korisnički &ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
sr@latin: &Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
sr@latin: Ispravan korisnički ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
sr@latin: Upotrebite ovo polje da dodate kontakt ako već znate tačan korisnički ID.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
sr@latin: Svojstva GroupWise ćaskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
sr@latin: PRIKAZNO IME

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
sr@latin: Korisnik koji je napravio sobu za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
sr@latin: Upit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
sr@latin: Tema:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
sr@latin: Odricanje za korisnike koji ulaze u sobu za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
sr@latin: Vlasnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
sr@latin: Trenutna tema razgovora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
sr@latin: NEPOZNATO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
sr@latin: Najviše korisnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
sr@latin: Napravljeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
sr@latin: Odricanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
sr@latin: Opšti opis sobe za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
sr@latin: Najviše istovremenih korisnika dozvoljenih u sobi za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
sr@latin: Stvaralac:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
sr@latin: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
sr@latin: Datum i vreme kada je soba za ćaskanje uspostavljena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
sr@latin: Navodi da se razgovor u sobi za ćaskanje arhivira na serveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
sr@latin: Arhiviranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
sr@latin: Korisnik koji je vlasnik ove sobe za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
sr@latin: Podrazumevani pristup

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
sr@latin: Opšta dozvola za čitanje poruka u sobi za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
sr@latin: Čitanje poruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
sr@latin: Opšta dozvola za pisanje poruka u sobi za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
sr@latin: Pisanje poruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
sr@latin: Opšta dozvola za menjanje liste kontrole pristupa sobi za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
sr@latin: Izmena pristupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
sr@latin: Lista kontrole pristupa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
sr@latin: Dozvole pristupa za pojedine korisnike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
sr@latin: Dodaj novi unos ACL‑a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
sr@latin: Uredi postojeći unos ACL‑a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
sr@latin: Obriši unos ACL‑a

en: Chatroom properties
sr@latin: Svojstva sobe za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
sr@latin: &Osveži

en: Search Chatrooms
sr@latin: Pretraga soba za ćaskanje

en: Updating chatroom list...
sr@latin: Ažuriram spisak soba za ćaskanje...

en: Contact Properties
sr@latin: Svojstva kontakta

en: Telephone Number
sr@latin: Broj telefona

en: Department
sr@latin: Odeljenje

en: Location
sr@latin: Lokacija

en: Mailstop
sr@latin: Poštanska stanica

en: Personal Title
sr@latin: Lična titula

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
sr@latin: Promeni prikazno ime za ovaj kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
sr@latin: Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
sr@latin: &Prikazno ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
sr@latin: Dodatna svojstva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
sr@latin: nova kolona

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
sr@latin: Pretraži GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
sr@latin: &Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
sr@latin: &Korisnički ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
sr@latin: &Titula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
sr@latin: &Odeljenje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
sr@latin: sadrži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
sr@latin: počinje sa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
sr@latin: jednako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
sr@latin: &Prezime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
sr@latin: &Očisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
sr@latin: &Rezultati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
sr@latin: &Detalji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
sr@latin: Nema poklapajućih korisnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
sr@latin: &Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
sr@latin: Poruka o ods&utnosti:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
sr@latin: Promene koje ste upravo napravili stupiće na snagu sledeći put kad se prijavite na GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
sr@latin: Postavke GroupWisea izmenjene dok ste još prijavljeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
sr@latin: Korisnici koji mogu da vide moje stanje na vezi i šalju mi poruke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
sr@latin: D&ozvoljeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
sr@latin: &Blokiraj >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
sr@latin: << &Dozvoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
sr@latin: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
sr@latin: B&lokirani

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
sr@latin: Upravljaj privatnošću za %1

en: Privacy settings have been administratively locked
sr@latin: Postavke privatnosti su administrativno zaključane

en: <Everyone Else>
sr@latin: <svi drugi>

en: Search for Contact to Block
sr@latin: Traženje kontakta za blokiranje

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
sr@latin: Postavke privatnosti možete promeniti samo dok ste prijavljeni na server GroupWise Messengera.

en: '%1' Not Logged In
sr@latin: „%1“ nije prijavljen

en: Invitation to Conversation
sr@latin: Pozivnica u razgovor

en: User ID
sr@latin: Korisnički ID

en: Searching
sr@latin: Tražim

en: 1 matching user found | %1 matching users found
sr@latin[0]: Pronađen je %1 poklapajući korisnik
sr@latin[1]: Pronađena su %1 poklapajuća korisnika
sr@latin[2]: Pronađeno je %1 poklapajućih korisnika
sr@latin[3]: Pronađen je jedan poklapajući korisnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
sr@latin: <p align="right">Od:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
sr@latin: <p align="right">Poslato:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
sr@latin: Datum poziva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
sr@latin: Ime kontakta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
sr@latin: Pozivna poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
sr@latin: Želite li da se pridružite razgovoru?

en: Temporary Network - %1
sr@latin: Privremena mreža — %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
sr@latin: Mreža uvezena iz prethodnog izdanja Kopetea, ili sa URI‑ja IRC‑a

en: Join Channel...
sr@latin: Pridruži se kanalu...

en: Search Channels...
sr@latin: Pretraži kanale...

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sr@latin: <qt>Mreža pridružena ovom nalogu nema prihvatljivih domaćina. Proverite ima li nalog dobru mrežu.</qt>

en: Network is Empty
sr@latin: Mreža je prazna

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sr@latin: <qt>Mreža pridružena ovom nalogu, <b>%1</b>, nema prihvatljivih domaćina. Proverite li nalog ima dobru mrežu.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
sr@latin: <qt>Kopete ne može da se poveže ni na jedan server u mreži pridruženoj ovom nalogu (<b>%1</b>). Pokušajte ponovo kasnije.</qt>

en: Network is Unavailable
sr@latin: Mreža je nedostupna

en: Join Channel
sr@latin: Pridruživanje kanalu

en: Please enter the name of the channel you want to join:
sr@latin: Unesite ime kanala kome želite da se pridružite:

en: Password Incorect
sr@latin: Lozinka neispravna

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
sr@latin[0]: %1 operater je na vezi.
sr@latin[1]: %1 operatera su na vezi.
sr@latin[2]: %1 operatera je na vezi.
sr@latin[3]: Jedan operater je na vezi.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sr@latin[0]: %1 nepoznata veza.
sr@latin[1]: %1 nepoznate veze.
sr@latin[2]: %1 nepoznatih veza.
sr@latin[3]: Jedna nepoznata veza.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
sr@latin[0]: %1 kanal je obrazovan.
sr@latin[1]: %1 kanala su obrazovana.
sr@latin[2]: %1 kanala je obrazovano.
sr@latin[3]: Kanal je obrazovan.

en: Server was too busy to execute %1.
sr@latin: Server je prezauzet da izvrši %1.

en: You have been marked as being away.
sr@latin: Sada ste označeni kao odsutni.

en: %1 is a registered nick.
sr@latin: %1 je registrovan nadimak.

en: %1 is an IRC operator.
sr@latin: %1 je IRC operater.

en: You cannot send messages to channel %1.
sr@latin: Ne možete poslati poruke kanalu %1.

en: Nickname %1 is already in use.
sr@latin: Nadimak %1 je već u upotrebi.

en: You are not on channel %1.
sr@latin: Niste na kanalu %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
sr@latin: Ne mogu se pridružiti kanalu %1, kanal je pun.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
sr@latin: Ne mogu se pridružiti kanalu %1, kanal je samo za pozvane.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
sr@latin: Ne mogu se pridružiti kanalu %1, zabranjen vam je pristup tom kanalu.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
sr@latin: Ne mogu se pridružiti kanalu %1, dat je pogrešan ključ kanala.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
sr@latin[0]: %1 operater je na vezi.
sr@latin[1]: %1 operatera su na vezi.
sr@latin[2]: %1 operatera je na vezi.
sr@latin[3]: Jedan operater je na vezi.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sr@latin[0]: %1 nepoznata veza.
sr@latin[1]: %1 nepoznate veze.
sr@latin[2]: %1 nepoznatih veza.
sr@latin[3]: Jedna nepoznata veza.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
sr@latin[0]: %1 kanal je obrazovan.
sr@latin[1]: %1 kanala su obrazovana.
sr@latin[2]: %1 kanala je obrazovano.
sr@latin[3]: Kanal je obrazovan.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
sr@latin: Znana veličina veća je od očekivane veličine fajla

en:  members
sr@latin:  članova

en: Channel
sr@latin: kanal

en: Users
sr@latin: korisnici

en: Topic
sr@latin: tema

en: Search for:
sr@latin: Traži:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
sr@latin: Možete tražiti kanale na IRC serveru putem ovde unesene tekstualne niske.

en: Channels returned must have at least this many members.
sr@latin: Vraćeni kanali moraju imati bar ovoliko članova.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
sr@latin: Možete tražiti kanale na IRC serveru putem ovde unesene tekstualne niske. Na primer, možete ukucati „linux“ da nađete sve kanale koje imaju nekakve veze sa Linuxom.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
sr@latin: Možete tražiti kanale na IRC serveru putem ovde unesene tekstualne niske.

en: Perform a channel search.
sr@latin: Pretraži kanale.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
sr@latin: Pretražuju se kanali. Budite strpljivi, pošto ovo može biti sporo, u zavisnosti od broja kanala na serveru.

en: Double click on a channel to select it.
sr@latin: Kliknite dvaput na kanal da biste ga izabrali.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
sr@latin: Morate biti povezani sa IRC serverom da biste izlistali kanale.

en: You have been disconnected from the IRC server.
sr@latin: Prekinuta vam je veza sa IRC serverom.

en: Disconnected
sr@latin: Prekinuta veza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
sr@latin: Ime IRC kontakta ili kanala koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
sr@latin: Ime IRC kontakta ili kanala koji želite da dodate. Možete jednostavno uneti nadimak osobe, ili ime kanala prethođeno tarabom (‘#’).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
sr@latin: Nad&imak/kanal za dodavanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
sr@latin: <i>(npr. <tt>pera_mika</tt> ili <tt>#nekikanal</tt>)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
sr@latin: Pre&traži kanale

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
sr@latin: <qt>Morate da navedete kanal kome se treba pridružiti, ili upit koji treba otvoriti.</qt>

en: You Must Specify a Channel
sr@latin: Morate da navedete kanal

en: The nickname %1 is already in use
sr@latin: Nadimak %1 je već u upotrebi

en: IRC Plugin
sr@latin: Priključak IRC‑a

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
sr@latin: Nadimak %1 je već u upotrebi. Unesite neki drugi:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
sr@latin: „%1“ nije dobro ime kanala. Kanali moraju da počinju sa ‘#’, ‘!’, ‘+’ ili ‘&’.

en: Channel List for %1
sr@latin: Spisak kanala za %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
sr@latin: IRC server je trenutno previše zauzet da bi odgovorio na ovaj zahtev.

en: Server is Busy
sr@latin: Server je zauzet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
sr@latin: Ime koje će svi videti svaki put kada nešto kažete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
sr@latin: Nad&imci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
sr@latin: &Pravo ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
sr@latin: <html>Korisničko ime koje želite na IRC‑u, ako vaš sistem ne podržava <tt>identd</tt>. Ostavite prazno da bi se preuzelo ime vašeg sistemskog naloga.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
sr@latin: &Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
sr@latin: <html>Korisničko ime koje želite na IRC‑u, ako vaš sistem ne podržava <tt>identd</tt>.</html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
sr@latin: <html>Pseudonim koji želite na IRC‑u. Kada budete na vezi, možete ga promeniti naredbom <tt>/nick</tt>.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
sr@latin: Mreža:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
sr@latin: &Uredi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
sr@latin: <p><b>Napomena:</b> većina IRC servera ne zahteva lozinku da biste se povezali, potreban je samo nadimak.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
sr@latin: &Veza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
sr@latin: Podrazumevano &kodiranje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
sr@latin: <html>Ako uključite ovo, nalog neće biti povezan kada pritisnete dugme <i>Poveži sve</i>, niti pri pokretanju ako ste izabrali automatsko povezivanje.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
sr@latin: &Poželjne su SSL-zasnovane veze

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
sr@latin: Izvršavanje naredbi po povezivanju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
sr@latin: Naredbe navedene ovde biće izvršene čim se povežete sa IRC serverom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
sr@latin: Dodaj &naredbu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
sr@latin: Napre&dno podešavanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
sr@latin: Posebni CTCP odgovori

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
sr@latin: U ovom dijalogu možete dodati posebne odgovore na CTCP zahteve koje vam drugi šalju. Takođe potisnuti ugrađene odgovore za verziju, podatke o korisniku i klijentu (VERSION, USERINFO, CLIENTINFO).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
sr@latin: &Odgovor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
sr@latin: &Dodaj odgovor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
sr@latin: Podrazumevane poruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sr@latin: Poruka koju želite da drugi vide kada odete sa IRC‑a i ne kažete razlog. Ostavite prazno za Kopeteovu podrazumevanu poruku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sr@latin: Poruka koju želite da drugi vide kada odete sa kanala i ne kažete razlog. Ostavite prazno za Kopeteovu podrazumevanu poruku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
sr@latin: &Poruka pri napuštanju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
sr@latin: &Poruka pri odlasku:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
sr@latin: Prozori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
sr@latin: Odredišta poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
sr@latin: Automatski prikaži anonimne prozore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
sr@latin: Automatski prikaži serverski prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
sr@latin: Serverske poruke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
sr@latin: Serverska obaveštenja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
sr@latin: aktivan prozor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
sr@latin: serverski prozor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
sr@latin: anonimni prozor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: KNotify
sr@latin: K‑obaveštenja

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
sr@latin: ignoriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
sr@latin: Poruke o greškama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
sr@latin: Informacioni odgovori:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
sr@latin: <qt>Morate da unesete nadimak.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
sr@latin: Podešavanje mreže

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
sr@latin: Po&dešavanje domaćina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
sr@latin: &Novi...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
sr@latin: IRC serveri pridruženi ovoj mreži

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
sr@latin: IRC serveri pridruženi ovoj mreži. Koristite dugmad za gore i dole da biste izmenili redosled po kojem se pokušava povezivanje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
sr@latin: Pomeri ovaj server nadole

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
sr@latin: Umanji prioritet pokušaja povezivanja za ovaj server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
sr@latin: Dole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
sr@latin: Pomeri ovaj server nagore

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
sr@latin: Uvećaj prioritet pokušaja povezivanja za ovaj server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
sr@latin: Gore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
sr@latin: Popunite biste uključili SSL za ovu vezu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
sr@latin: Koris&ti SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
sr@latin: &Domaćin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
sr@latin: Po&rt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
sr@latin: &Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
sr@latin: No&va

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
sr@latin: &Preimenuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
sr@latin: &Ukloni

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete mrežu <b>%1</b>?<br/>Nalozi koji koriste ovu mrežu moraće da budu izmenjeni.</qt>

en: Deleting Network
sr@latin: Brisanje mreže

en: &Delete Network
sr@latin: &Obriši mrežu

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete domaćin <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
sr@latin: Brisanje domaćina

en: &Delete Host
sr@latin: &Obriši domaćin

en: New Host
sr@latin: Novi domaćin

en: Enter the hostname of the new server:
sr@latin: Unesite ime domaćina novog servera:

en: A host already exists with that name
sr@latin: Istoimeni domaćin već postoji

en: Rename Network
sr@latin: Preimenuj mrežu

en: Enter the new name for this network:
sr@latin: Unesite novo ime za ovu mrežu:

en: A network already exists with that name
sr@latin: Istoimena mreža već postoji

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
sr@latin: Ne mogu da svežem menadžer prenosa fajlova Jabberom sa lokalnim portom. Proverite da li se port za prenos fajlova već koristi, ili izaberite drugi port u postavkama naloga.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
sr@latin: Neuspelo pokretanje menadžera prenosa fajlova Jabberom

en: Join Groupchat...
sr@latin: Pridruži se grupnom ćaskanju...

en: Services...
sr@latin: Servisi...

en: XML Console
sr@latin: Konzola XML‑a

en: Edit User Info...
sr@latin: Uredi podatke o korisniku...

en: Set Mood
sr@latin: Postavi raspoloženje

en: Jabber Error
sr@latin: Greška Jabbera

en: Please connect first.
sr@latin: Prvo se povežite.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
sr@latin: SSL podrška ne može da se pripremi za nalog %1. Najverovatnije zato što nije dostupna TLS podrška za QCA.

en: Jabber SSL Error
sr@latin: SSL greška Jabbera

en: Jabber Connection Certificate Problem
sr@latin: Problem sa sertifikatom za Jabber vezu

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sr@latin: Šifrovana veza sa Jabber serverom ne može se uspostaviti.

en: Jabber Connection Error
sr@latin: Greška Jabber veze

en: Malformed packet received.
sr@latin: Primljen je loše obrazovan paket.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sr@latin: Nepovratna greška u protokolu.

en: Generic stream error.
sr@latin: Opšta greška toka.

en: There was a conflict in the information received.
sr@latin: Sukob u primljenim podacima.

en: The stream timed out.
sr@latin: Isteklo je vreme za tok.

en: Internal server error.
sr@latin: Unutrašnja greška servera.

en: Stream packet received from an invalid address.
sr@latin: Paket toka je primljen sa loše adrese.

en: Malformed stream packet received.
sr@latin: Primljen je loše obrazovan paket toka.

en: Policy violation in the protocol stream.
sr@latin: Prekršaj smernica u protokolskom toku.

en: Resource constraint.
sr@latin: Ograničenje resursa.

en: System shutdown.
sr@latin: Gašenje sistema.

en: Unknown reason.
sr@latin: Nepoznat razlog.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sr@latin: Greška u protokolskom toku: %1

en: Host not found.
sr@latin: Domaćin nije nađen.

en: Address is already in use.
sr@latin: Adresa je već u upotrebi.

en: Connection refused.
sr@latin: Veza je odbijena.

en: Connection attempt already in progress.
sr@latin: Pokušaj povezivanja je već u toku.

en: Network failure.
sr@latin: Krah mreže.

en: Socket timed out.
sr@latin: Isteklo je vreme za soket.

en: Remote closed connection.
sr@latin: Udaljeni zatvori vezu.

en: Unexpected error condition (%1).
sr@latin: Neočekivano stanje greške (%1).

en: There was a connection error: %1
sr@latin: Greška sa vezom: %1

en: Unknown host.
sr@latin: Nepoznat domaćin.

en: Could not connect to a required remote resource.
sr@latin: Ne mogu da se povežem na zahtevani udaljeni resurs.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sr@latin: Izgleda da smo preusmereni na drugi server; ne znam kako da obradim ovo.

en: Unsupported protocol version.
sr@latin: Nepodržana verzija protokola.

en: Unknown error.
sr@latin: Nepoznata greška.

en: There was a negotiation error: %1
sr@latin: Greška u pregovoru: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sr@latin: Server je odbio naš zahtev za pokretanje TLS rukovanja.

en: Failed to establish a secure connection.
sr@latin: Ne mogu da uspostavim bezbednu vezu.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sr@latin: Greške u „bezbednosti prenosnog sloja“ (TLS‑u): %1

en: Login failed with unknown reason.
sr@latin: Prijava nije uspela zbog nepoznatog razloga.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sr@latin: Nije dostupan nijedan odgovarajući mehanizam autentifikacije.

en: Bad SASL authentication protocol.
sr@latin: Loš protokol SASL autentifikacije.

en: Server failed mutual authentication.
sr@latin: Server nije prošao uzajamnu autentifikaciju.

en: Encryption is required but not present.
sr@latin: Šifrovanje je zahtevano ali nije prisutno.

en: Invalid user ID.
sr@latin: Loš korisnički ID.

en: Invalid mechanism.
sr@latin: Loš mehanizam.

en: Invalid realm.
sr@latin: Loše carstvo.

en: Mechanism too weak.
sr@latin: Mehanizam je preslab.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sr@latin: Dati su pogrešni akreditivi (proverite svoj korisnički ID i lozinku)

en: Temporary failure, please try again later.
sr@latin: Privremeni krah, pokušajte ponovo kasnije.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sr@latin: Greška pri autentifikovanju sa serverom: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sr@latin: Problem „bezbednosti transportnog sloja“ (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sr@latin: Problem „jednostavnog sloja za autentifikaciju i bezbednost“ (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
sr@latin: Greška u bezbednosnom sloju: %1

en: No permission to bind the resource.
sr@latin: Nema dozvole za vezivanje resursa.

en: The resource is already in use.
sr@latin: Resurs je već u upotrebi.

en: Could not bind a resource: %1
sr@latin: Ne mogu da vežem resurs: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
sr@latin: Kopete: problem sa vezom sa Jabber serverom %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sr@latin: Jabber korisnik %1 je uklonio pretplatu %2 na njega/nju. Ovaj nalog više neće biti u mogućnosti da vidi njegovo/njeno stanje na vezi/van veze. Želite li da obrišete kontakt?

en: Notification
sr@latin: Obaveštenje

en: Waiting for authorization
sr@latin: Čekam na ovlašćenje

en: A password is required to join the room %1.
sr@latin: Za pridruživanje sobi %1 potrebna je lozinka.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
sr@latin: Greška pri pokušaju ulaska u %1: nadimak %2 se već koristi

en: Provide your nickname
sr@latin: Dajte svoj nadimak

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sr@latin: Ne možete se priključiti sobi %1 zato što vam je zabranjeno

en: Jabber Group Chat
sr@latin: Grupno Jabber ćaskanje

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sr@latin: Ne možete se priključiti sobi %1 zato što je dostignut maksimalan broj korisnika

en: No reason given by the server
sr@latin: Server nije dao nikakav razlog

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sr@latin: Greška pri obradi zahteva za grupno ćaskanje %1 (razlog: %2, kôd %3).

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
sr@latin: Želite li takođe da odregistrujete „%1“ sa Jabber servera?
    Ako odregistrujete, cela vaša lista kontakata može biti uklonjena sa servera, i ni iz jednog klijenta nećete više moći da se povežete na ovaj nalog.

en: Unregister
sr@latin: Odregistruj

en: Remove and Unregister
sr@latin: Ukloni i odregistruj

en: Remove only from Kopete
sr@latin: Ukloni samo iz Kopetea

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sr@latin: Greška pri pokušaju uklanjanja naloga:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sr@latin: Odregistrovanje Jabber naloga

en: You cannot see each others' status.
sr@latin: Ne možete međusobno da vidite stanje.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sr@latin: Možete da vidite stanje ovog kontakta, ali on/ona ne mogu da vide vaše.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sr@latin: Ovaj kontakt može da vidi vaše stanje ali vi ne možete da vidite njegovo/njeno.

en: You can see each others' status.
sr@latin: Možete međusobno videti stanje.

en: Client
sr@latin: Klijent

en: User Mood
sr@latin: Raspoloženje korisnika

en: Groupchat
sr@latin: Grupno ćaskanje

en: Rich text messages
sr@latin: Poruke s bogatim tekstom

en: Data Forms
sr@latin: Formulari podataka

en: Message Events
sr@latin: Događaji poruka

en: Message Delivery Receipts
sr@latin: Potvrde isporuke poruka

en: File transfers
sr@latin: Prenosi fajlova

en: Service Discovery
sr@latin: Otkrivanje servisa

en: Supported Features
sr@latin: Podržane mogućnosti

en: Timestamp
sr@latin: Vremenska oznaka

en: Message
sr@latin: Poruka

en: Failed to download Jabber contact photo.
sr@latin: Preuzimanje slike Jabber kontakta nije uspelo.

en: Edit Bookmarks...
sr@latin: Uredi obeleživače...

en: Groupchat Bookmark
sr@latin: Obeleživač grupnog ćaskanja

en: Show audio calls
sr@latin: Prikaži audio pozive

en: Start audio call
sr@latin: Počni audio poziv

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
sr@latin: Ovlašćenje

en: (Re)send Authorization To
sr@latin: (Ponovo) pošalji ovlašćenje za

en: (Re)request Authorization From
sr@latin: (Ponovo) zahtevaj ovlašćenje od

en: Remove Authorization From
sr@latin: Ukloni ovlašćenje sa

en: Call contact
sr@latin: Pozovi kontakt

en: Set Availability
sr@latin: Postavi dostupnost

en: Free to Chat
sr@latin: slobodan za ćaskanje

en: Do Not Disturb
sr@latin: bez uznemiravanja

en: Select Resource
sr@latin: Izbor resursa

en: Automatic (best/default resource)
sr@latin: Automatski (najbolji/podrazumevani resurs)

en: Test action
sr@latin: Probna radnja

en: Jingle Audio call
sr@latin: Jingle audio poziv

en: Jingle Video call
sr@latin: Jingle video poziv

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
sr@latin: Originalna poruka je: <i>„ %1 “</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
sr@latin: <qt><i>%1</i> vas pozva da se pridružite konferenciji <b>%2</b><br />%3<br />Ako želite da se pridružite, samo <b>unesite svoj nadimak</b> i pritisnite <i>U redu</i>.<br />Ako želite da odustanete, pritisnite <i>Odustani</i>.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sr@latin: Pozvani u konferenciju — priključak Jabbera

en: Message has been displayed
sr@latin: Poruka je prikazana

en: Message has been delivered
sr@latin: Poruka je isporučena

en: Message stored on the server, contact offline
sr@latin: Poruka je ostala na serveru, kontakt van veze

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sr@latin: %1 okonča učešće u sesiji ćaskanja.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sr@latin: Vaša poruka nije mogla da se isporuči: „%1“, razlog „%2“

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sr@latin: Želite li korisniku „%1“ takođe da uklonite ovlašćenje da vidi vaše stanje?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sr@latin: Prethodno ste izabrali resurs za kontakt %1, ali i dalje imate otvoren prozor za ćaskanje sa ovim kontaktom. Predizabrani resurs će biti primenjen samo na novootvorene prozore ćaskanja.

en: Jabber Resource Selector
sr@latin: Birač Jabber resursa

en: You have been invited to %1
sr@latin: Pozvani ste u %1

en: Change nickname
sr@latin: Promeni nadimak

en: Change nickname - Jabber Plugin
sr@latin: Promena nadimka — priključak Jabbera

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sr@latin: Unesite novi nadimak koji želite imati u sobi <i>%1</i>

en: Free for Chat
sr@latin: slobodan za ćaskanje

en: Do not Disturb
sr@latin: bez uznemiravanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
sr@latin: Pretplata

en: Authorization Status
sr@latin: Stanje ovlašćenja

en: Available Resources
sr@latin: Dostupni resursi

en: vCard Cache Timestamp
sr@latin: Vremenska oznaka vCard keša

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
sr@latin: Rođendan

en: Timezone
sr@latin: Vremenska zona

en: Homepage
sr@latin: Domaća stranica

en: Company name
sr@latin: Ime firme

en: Company Departement
sr@latin: Odeljenje firme

en: Company Position
sr@latin: Položaj u firmi

en: Company Role
sr@latin: Uloga u firmi

en: Work Street
sr@latin: Ulica posla

en: Work Extra Address
sr@latin: Dodatna adresa posla

en: Work PO Box
sr@latin: Poštanski fah posla

en: Work City
sr@latin: Grad posla

en: Work Postal Code
sr@latin: Poštanski broj posla

en: Work Country
sr@latin: Država posla

en: Work Email Address
sr@latin: Adresa e‑pošte na poslu

en: Home Street
sr@latin: Ulica stanovanja

en: Home Extra Address
sr@latin: Dodatna adresa stanovanja

en: Home PO Box
sr@latin: Poštanski fah stanovanja

en: Home City
sr@latin: Grad stanovanja

en: Home Postal Code
sr@latin: Poštanski broj stanovanja

en: Home Country
sr@latin: Država stanovanja

en: Fax
sr@latin: Faks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
sr@latin: O

en: Choose an account to handle the URL %1
sr@latin: Izaberite nalog da upravlja URL‑om %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sr@latin: Želite li da dodate „%1“ u listu kontakata?

en: Do Not Add
sr@latin: Nemoj da dodaš

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sr@latin: Želite li da uklonite „%1“ iz liste kontakata?

en: Do Not Remove
sr@latin: Ne uklanjaj

en: Please enter your nickname for the room %1
sr@latin: Unesite svoj nadimak za sobu %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
sr@latin: Glavni prozor

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
sr@latin: Traka alatki

en: Audio
sr@latin: Zvuk

en: Choose the contents you want to accept:
sr@latin: Izaberite sadržaj koji želite prihvatiti:

en: New Jingle session from %1
sr@latin: Nova Jingle sesija od %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
sr@latin: Dijalog

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem proces %1. Proverite instalaciju Kopetea.

en: Answer for incoming call
sr@latin: Odgovor na dolazni poziv

en: Accepted
sr@latin: Prihvaćen

en: Calling...
sr@latin: Zovem...

en: Rejected
sr@latin: Odbijen

en: Call in progress
sr@latin: Poziv u toku

en: Other side hung up
sr@latin: Druga strana je prekinula

en: Waiting...
sr@latin: Čekam...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
sr@latin: libjingle video poziv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
sr@latin: Poziv sa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
sr@latin: Stanje poziva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
sr@latin: Prihvati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
sr@latin: Odbij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
sr@latin: Prekini

en: None
sr@latin: ništa

en: Afraid
sr@latin: uplašen

en: Amazed
sr@latin: zapanjen

en: Angry
sr@latin: ljut

en: Annoyed
sr@latin: iznerviran

en: Anxious
sr@latin: anksiozan

en: Aroused
sr@latin: uzbuđen

en: Ashamed
sr@latin: postiđen

en: Bored
sr@latin: dosađuje se

en: Brave
sr@latin: hrabar

en: Calm
sr@latin: smiren

en: Cold
sr@latin: prehlađen

en: Confused
sr@latin: zbunjen

en: Contented
sr@latin: zadovoljan

en: Cranky
sr@latin: zlovoljan

en: Curious
sr@latin: znatiželjan

en: Depressed
sr@latin: depresivan

en: Disappointed
sr@latin: razočaran

en: Disgusted
sr@latin: zgrožen

en: Distracted
sr@latin: dekoncentrisan

en: Embarrassed
sr@latin: posramljen

en: Excited
sr@latin: uzbuđen

en: Flirtatious
sr@latin: koketan

en: Frustrated
sr@latin: frustriran

en: Grumpy
sr@latin: džandrljiv

en: Guilty
sr@latin: kriv

en: Happy
sr@latin: sretan

en: Hot
sr@latin: vruć

en: Humbled
sr@latin: skroman

en: Humiliated
sr@latin: ponižen

en: Hungry
sr@latin: gladan

en: Hurt
sr@latin: povređen

en: Impressed
sr@latin: impresioniran

en: In awe
sr@latin: zadivljen

en: In love
sr@latin: zaljubljen

en: Indignant
sr@latin: ogorčen

en: Interested
sr@latin: zainteresovan

en: Intoxicated
sr@latin: opijen

en: Invincible
sr@latin: nepobediv

en: Jealous
sr@latin: ljubomoran

en: Lonely
sr@latin: usamljen

en: Mean
sr@latin: zločest

en: Moody
sr@latin: razdražljiv

en: Nervous
sr@latin: nervozan

en: Neutral
sr@latin: ravnodušan

en: Offended
sr@latin: uvređen

en: Playful
sr@latin: vragolast

en: Proud
sr@latin: ponosan

en: Relieved
sr@latin: opušten

en: Remorseful
sr@latin: pokajnički

en: Restless
sr@latin: nemiran

en: Sad
sr@latin: tužan

en: Sarcastic
sr@latin: sarkastičan

en: Serious
sr@latin: ozbiljan

en: Shocked
sr@latin: šokiran

en: Shy
sr@latin: stidljiv

en: Sick
sr@latin: bolestan

en: Sleepy
sr@latin: pospan

en: Stressed
sr@latin: napet

en: Surprised
sr@latin: iznenađen

en: Thirsty
sr@latin: žedan

en: Worried
sr@latin: zabrinut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
sr@latin: Dodavanje kontakata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
sr@latin: Jabber ID naloga koji biste želeli da dodate.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sr@latin: Jabber ID naloga koji biste želeli da dodate. Mora sadržati korisničko ime i domen (kao adresa e‑pošte), pošto postoje mnogi Jabber serveri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
sr@latin: <i>(na primer: pera@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
sr@latin: Osveži

en: Execute command
sr@latin: Izvrši naredbu

en: Command executing
sr@latin: Izvršavanje naredbe

en: Finish
sr@latin: Završi

en: Next
sr@latin: Naredno

en: Previous
sr@latin: Prethodno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
sr@latin: Trenutna lozinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
sr@latin: Nova lozinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
sr@latin: Unesite prvo svoju trenutnu lozinku
    a zatim novu lozinku dva puta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
sr@latin: &Upit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
sr@latin: Ime sobe za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
sr@latin: Opis sobe za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
sr@latin: Soba:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
sr@latin: Registrujte se na Jabber servis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
sr@latin: Formular za registraciju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
sr@latin: Sačekajte dok ispitujem server...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
sr@latin: &Izvrši

en: Group Chat Name
sr@latin: Ime grupnog ćaskanja

en: Enter a name for the group chat:
sr@latin: Unesite ime za grupno ćaskanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
sr@latin: Obrni automatsko pridruživanje

en: Change Jabber Password
sr@latin: Promeni Jabber lozinku

en: You entered your current password incorrectly.
sr@latin: Neispravno ste uneli trenutnu lozinku.

en: Password Incorrect
sr@latin: Lozinka neispravna

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
sr@latin: Nove lozinke se ne poklapaju. Unesite ih ponovo.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
sr@latin: Radi bezbednosti, nije dozvoljeno da postavite praznu lozinku.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
sr@latin: Vaš nalog mora biti povezan pre nego se lozinka izmeni. Želite li da se sada povežete?

en: Jabber Password Change
sr@latin: Izmena Jabber lozinke

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
sr@latin: Vaša lozinka je uspešno promenjena. Znajte da izmena možda neće biti trenutna. Ako imate problema sa prijavljivanjem sa novom lozinkom, kontaktirajte administratora.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
sr@latin: Vaša lozinka ne može biti promenjena. Ili server ne podržava tu mogućnost ili administrator ne dozvoljava da je promenite.

en: Join Jabber Groupchat
sr@latin: Priključivanje grupnom Jabber ćaskanju

en: Join
sr@latin: Pridruži se

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
sr@latin: Ne mogu da dobavim spisak soba za ćaskanje.

en: List Chatrooms
sr@latin: Nabroji sobe za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
sr@latin: Izbor servera — Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
sr@latin: Postavke naloga — Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
sr@latin: &Osnovne postavke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
sr@latin: Jabber ID za nalog koji biste želeli da koristite.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sr@latin: Jabber ID za nalog koji biste želeli da koristite. Mora sadržati korisničko ime i domen (kao adresa e‑pošte), pošto postoje mnogi Jabber serveri.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
sr@latin: Jabber ID za nalog koji biste želeli da koristite. Mora sadržati korisničko ime i domen (npr. pera@jabber.org), pošto postoje mnogi Jabber serveri.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
sr@latin: Popunite da isključite automatsko povezivanje. Ako je popunjeno, možete ručno povezati ovaj nalog ikonicom u dnu glavnog prozora Kopetea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
sr@latin: Da biste se povezali na Jabber mrežu, trebaće vam nalog na nekom Jabber serveru. Ako još uvek nemate nalog, kliknite na dugme da biste ga napravili.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
sr@latin: Izmena lozinke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
sr@latin: Izmeni &lozinku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sr@latin: Ako biste želeli da promenite lozinku za postojeći Jabber nalog, za unos nove lozinke možete upotrebiti ovo dugme.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
sr@latin: &Veza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
sr@latin: Popunite ovu kućicu da biste uključili zastarelo SSL šifrovanje komunikacije sa serverom. Potrebno samo kod starijih servera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
sr@latin: Zastarelo SSL šifrovanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
sr@latin: Dozvoli autentifikaciju lozinkom u &običnom tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
sr@latin: &Potisni podrazumevane serverske podatke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
sr@latin: IP adresa ili ime domaćina servera na koji želite da se povežete (npr. jabber.org).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseXOAuth2)
en: Use X-OAuth2 authentication
sr@latin: Koristi XOAuth2 autentifikaciju

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgXOAuth2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnXOAuth2)
en: Manage X-OAuth2 tokens
sr@latin: Upravljaj XOAuth2 tokenima

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
sr@latin: Postavke lokacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
sr@latin: Ime resursa koje biste želeli da koristite na Jabber mreži.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
sr@latin: Ime resursa koje biste želeli da koristite na Jabber mreži. Jabber vam dozvoljava da se prijavite sa istim nalogom sa više lokacija sa različitim imenima resursa, tako da možete ovde uneti npr. „Kuća“ ili „Posao“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
sr@latin: &Resurs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
sr@latin: &Prioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
sr@latin: <qt>Svaki resurs može imati različite nivoe <b>prioriteta</b>. Poruke će biti poslate resursu koji ima najveći nivo prioriteta. Ako dva resursa imaju isti nivo prioriteta, poruka će biti poslata onom koji je poslednji povezan.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
sr@latin: U odsutnosti postavi prioritet na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
sr@latin: Stopi sve poruke iz svih izvora u isti prozor/jezičak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
sr@latin: Prenos faj&lova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
sr@latin: Postavke prenosa fajlova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
sr@latin: Pro&ksi JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
sr@latin: Javna IP &adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
sr@latin: <i><ul><li>Podaci u poljima <i>Javna IP adresa:</i> i <i>Port:</i> primenjuju se na sve Jabber naloge.</li>
    <li>Polje <i>Javna IP adresa:</i> možete ostaviti prazno ako je vaš računar direktno povezan na Internet.</li>
    <li>Ime domaćina je takođe prihvatljivo.</li>
    <li>Izmene u ovim poljima stupiće na snagu tek kad sledeći put pokrenete Kopete.</li>
    <li><i>Proksi JID:</i> se može podesiti za svaki nalog ponaosob.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
sr@latin: Mreža

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
sr@latin: Automatski otkrij spoljašnju IP adresu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
sr@latin: Prvi port:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
sr@latin: Postavite prvi dolazni port za Jingle sesije.
    Jedan tip medija koristi dva porta, i svaka nova Jingle sesija će koristiti sledeća dva dostupna porta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
sr@latin: Mediji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
sr@latin: Mikrofon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
sr@latin: Zvučni izlaz:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Libjingle
sr@latin: &libjingle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
sr@latin: Postavke libjingle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
sr@latin: Aktivira glasovne pozive preko libjingle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
sr@latin: Podrška za libjingle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
sr@latin: &Privatnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
sr@latin: Opšta privatnost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
sr@latin: Podrazumevano, Kopete daje drugim korisnicima neke podatke o sistemu i klijentu. Popunjavanjem ove kućice sakrićete te podatke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
sr@latin: &Sakrij podatke o sistemu i klijentu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
sr@latin: Popunite ovu kućicu ako želite da uvek šaljete obaveštenja svojim kontaktima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
sr@latin: Uvek šalji &obaveštenja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
sr@latin: <qt>Popunite da biste slali <b>obaveštenje o uručenju</b> svojim kontaktima: kada se poruka isporuči Kopeteu, Kopete može da obavesti kontakt da je poruka primljena.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
sr@latin: &Uvek šalji obaveštenja o uručenju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
sr@latin: <qt>Popunite ovo da biste slali <b>obaveštenje o prikazu</b> svojim kontaktima: kada se poruka prikaže u Kopeteu, Kopete može da obavesti kontakt da poruka prikazana.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
sr@latin: U&vek šalji obaveštenja o prikazu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
sr@latin: <qt>Popunite ovo da biste slali <b>obaveštenje o kucanju</b> svojim kontaktima: kada sastavljate poruku, možda biste želeli da kontakt vidi da kucate, kako bi znao da mu odgovarate.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
sr@latin: Uvek šalji obaveštenja o &kucanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
sr@latin: Uvek šalji obaveštenja o &odlasku (zatvaranje prozora)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
sr@latin: Liste privatnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
sr@latin: Kada primalac ne podržava OpenPGP (XEP-0027) omotaj PGP blok prema telu poruke

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
sr@latin: Ne mogu da dobavim formular za registraciju.
    Razlog: „%1“

en: Registration sent successfully.
sr@latin: Registracija je uspešno poslata.

en: Jabber Registration
sr@latin: Registracija na Jabber

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
sr@latin: Server je odbacio formular za registraciju.
    Razlog: „%1“

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
sr@latin: Registrovanje naloga — Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
sr@latin: &Izaberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
sr@latin: Željeni Jabber &ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
sr@latin: Lo&zinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
sr@latin: Ponovite &lozinku:

en: Services
sr@latin: Servisi

en: Register...
sr@latin: Registruj...

en: Search...
sr@latin: Traži...

en: Execute...
sr@latin: Izvrši...

en: &Save User Info
sr@latin: &Sačuvaj podatke o korisniku

en: Fetch vCard
sr@latin: Dohvati vCard

en: Saving vCard to server...
sr@latin: Upisujem vCard na server...

en: vCard successfully saved.
sr@latin: VCard uspešno sačuvana.

en: Error: Unable to save vCard.
sr@latin: Greška: Ne mogu da sačuvam vCard.

en: Fetching contact vCard...
sr@latin: Dobavljam vCard kontakta...

en: vCard successfully retrieved.
sr@latin: VCard uspešno preuzeta.

en: No vCard available.
sr@latin: VCard nije dostupna.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
sr@latin: Greška: Nije bilo moguće ispravno dobaviti vCard.
    Proverite povezanost sa Jabber serverom.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
sr@latin: <qt>Greška prilikom pokušaja da se promeni slika.<br />Proverite da li ste izabrali dobar fajl.</qt>

en: Register
sr@latin: Registruj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
sr@latin: Traži

en: Please wait while retrieving search form...
sr@latin: Sačekajte dok dovlačim formular za pretragu...

en: Unable to retrieve search form.
sr@latin: Ne mogu da dobavim formular za pretragu.

en: The Jabber server rejected the search.
sr@latin: Jabber server je odbio pretragu.

en: Jabber Search
sr@latin: Pretraga Jabbera

en: Nickname
sr@latin: nadimak

[ctx: First name]
en: First
sr@latin: ime

[ctx: Last name]
en: Last
sr@latin: prezime

en: e-mail
sr@latin: e‑pošta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
sr@latin: Traži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
sr@latin: Čvor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
sr@latin: &Server za upite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
sr@latin: čvor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
sr@latin: Puno ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
sr@latin: Domaća stranica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
sr@latin: Rođendan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
sr@latin: Vremenska zona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
sr@latin: Izaberite &sliku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
sr@latin: &Ukloni sliku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
sr@latin: &Kućna adresa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
sr@latin: Ulica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
sr@latin: Poštanski fah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
sr@latin: Poštanski broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
sr@latin: Država:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
sr@latin: Adresa na &poslu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
sr@latin: Podaci o pos&lu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
sr@latin: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
sr@latin: Odeljenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
sr@latin: Položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
sr@latin: Uloga:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
sr@latin: &Brojevi telefona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
sr@latin: Kućni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
sr@latin: Na poslu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
sr@latin: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
sr@latin: Mobilni:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
sr@latin: &O

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseAccessToken)
en: Authenticate directly with Access Token
sr@latin: Autentifikuj neposredno pristupnim tokenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAccessToken)
en: Access Token
sr@latin: Pristupni token

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRequetUrl)
en: Request URL
sr@latin: URL zahteva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientId)
en: Client ID
sr@latin: ID klijenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientSecretKey)
en: Client Secret Key
sr@latin: Tajni ključ klijenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRefreshToken)
en: Refresh Token
sr@latin: Osvežavajući token

en: Loading instructions from gateway...
sr@latin: Učitavam instrukcije sa mrežnog izlaza...

en: Connect to the Jabber network and try again.
sr@latin: Poveži se na mrežu Jabbera i pokušaj ponovo.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
sr@latin: Greška pri učitavanju instrukcija sa mrežnog izlaza.

en: Choose Jabber Server
sr@latin: Izbor Jabber servera

en: Retrieving server list...
sr@latin: Dobavljam spisak servera...

en: Could not retrieve server list.
sr@latin: Ne mogu da dobavim spisak servera.

en: Could not parse the server list.
sr@latin: Ne mogu da raščlanim spisak servera.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
sr@latin: Promene koje ste upravo napravili stupiće na snagu sledeći put kada se prijavite na Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
sr@latin: Promene Jabbera u toku Jabber sesije na vezi

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
sr@latin: Jabber ID koji ste izabrali nije pravilan. Treba da bude oblika korisnik@server.com, kao adresa e‑pošte.

en: Invalid Jabber ID
sr@latin: Loš Jabber ID

en: Register New Jabber Account
sr@latin: Registrovanje novog Jabber naloga

en: Please enter a server name.
sr@latin: Unesite ime servera.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
sr@latin: Unesite pravilan Jabber ID ili kliknite na „Izaberi...“.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
sr@latin: Osim ako tačno znate šta radite, vaš JID bi trebalo da ima oblik „korisnickoime@server.com“. U vašem slučaju npr. „korisnickoime@%1“.

en: Connecting to server...
sr@latin: Povezujem se sa serverom...

en: Protocol error.
sr@latin: Greška u protokolu.

en: Connected successfully, registering new account...
sr@latin: Povezivanje uspešno, registrujem novi nalog...

en: Registration successful.
sr@latin: Registracija je uspela.

en: Registration failed.
sr@latin: Registracija nije uspela.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
sr@latin: Ne mogu da napravim nalog na serveru. Verovatno je Jabber ID već u upotrebi.

en: Jabber Account Registration
sr@latin: Registrovanje Jabber naloga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
sr@latin: Postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
sr@latin: Podrazumevana lista (sve sesije):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
sr@latin: Aktivna lista (tekuća sesija):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
sr@latin: Uređivač liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
sr@latin: Lista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
sr@latin: Nova lista...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
sr@latin: Obriši listu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
sr@latin: Automatski aktiviraj ovu listu pri povezivanju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
sr@latin: Pravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
sr@latin: Primeni

en: %1: Privacy Lists
sr@latin: %1: liste privatnosti

en: <None>
sr@latin: <nijedna>

en: There was an error changing the list.
sr@latin: Greška pri izmeni liste.

en: Error
sr@latin: Greška

en: There was an error processing your request.
sr@latin: Greška pri obradi zahteva.

en: New List
sr@latin: Nova lista

en: Enter the name of the new list:
sr@latin: Unesite ime za novu listu:

en: A list with this name already exists.
sr@latin: Istoimena lista već postoji.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
sr@latin: Uređivanje pravila privatnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
sr@latin: Onda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
sr@latin: Poruke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
sr@latin: Upiti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
sr@latin: Odlazna prisutnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
sr@latin: Dolazna prisutnost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
sr@latin: odbij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
sr@latin: dozvoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
sr@latin: Ako:

en: Edit Privacy List Rule
sr@latin: Uređivanje pravila liste privatnosti

en: From
sr@latin: od

en: To
sr@latin: za

en: &Change Status Message
sr@latin: &Promeni poruku stanja

en: Meanwhile Plugin: Message from server
sr@latin: Priključak Meanwhilea: poruka sa servera

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
sr@latin: <qt>Morate uneti pravilno ekransko ime.</qt>

en: Meanwhile Plugin
sr@latin: Priključak Meanwhilea

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
sr@latin: <qt>Morate isključiti pamćenje lozinke ili uneti dobru lozinku.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
sr@latin: <qt>Morate uneti ime domaćina ili IP adresu servera.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
sr@latin: <qt>0 nije ispravan broj porta.</qt>

en: Could not connect to server
sr@latin: Ne mogu da se povežem sa serverom

en: Could not connect to redirected server
sr@latin: Ne mogu da se povežem sa preusmerenim serverom

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
sr@latin: Priključak Meanwhilea: poziv u konferenciju

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
sr@latin: Dodavanje Sametime kontakta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
sr@latin: Korisnički ID kontakta koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
sr@latin: Nađi korisnički ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
sr@latin: &Nađi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
sr@latin: <i>(na primer: peraperic)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
sr@latin: Uređivanje Meanwhile naloga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
sr@latin: Vaš Sametime korisnički ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
sr@latin: Meanwhile &korisničko ime:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
sr@latin: Veza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
sr@latin: IP adresa ili ime domaćina Sametime servera na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
sr@latin: Port na Sametime serveru na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
sr@latin: Port Sametime servera na koji želite da se povežete. To je obično 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
sr@latin: Identifikator klijenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
sr@latin: Posebni identifikator klijenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
sr@latin: Identifikator klijenta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
sr@latin: Izdanje klijenta (veliko.malo):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
sr@latin: Vrati vrednosti servera i porta na podrazumevano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
sr@latin: Vrati &podrazumevano

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
sr@latin: Posetite veb sajt Kopetea na <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
sr@latin: Pridruži se ćaskanju...

en: In&visible
sr@latin: &Nevidljiv

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
sr@latin: Nije moguće urediti vaše korisničke podatke zato što niste povezani.

en: Unable to edit user info
sr@latin: Ne mogu da uredim korisničke podatke

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
sr@latin: Pridruživanje AIM sobi za ćaskanje nije moguće zato što niste povezani.

en: Unable to Join AIM Chat Room
sr@latin: Ne mogu da se pridružim AIM sobi za ćaskanje

en: &Warn User
sr@latin: &Upozori korisnika

en: Always &Visible To
sr@latin: Uvek &vidljiv

en: Always &Invisible To
sr@latin: Uvek &nevidljiv

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
sr@latin: <qt><p>Želite li da upozorite %1 anonimno ili pod svojim imenom?</p><p>(Upozoravanje korisnika na AIM‑u rezultovaće podizanjem „nivoa upozorenja“ korisnika koga ste upozorili. Kad ovaj nivo dođe do određene tačke, korisnik više neće moći da se prijavi. Nemojte zloupotrebljavati ovu funkciju, ona je tu za legitimne namene.)</p></qt>

en: Warn User %1?
sr@latin: Upozoriti korisnika %1?

en: Warn Anonymously
sr@latin: Upozori anonimno

en: Warn
sr@latin: Upozori

en: Join AIM Chat Room
sr@latin: Ulazak u AIM sobu za ćaskanje

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
sr@latin: Ne mogu da povežem sobu za ćaskanje %1 zato što nalog %2 nije povezan.

en: User Profile
sr@latin: Korisnički profil

en: Connecting...
sr@latin: Povezujem se...

en: Waiting for Authorization
sr@latin: Čekam ovlašćenje

en: &Do Not Disturb
sr@latin: &Ne uznemiravaj

en: O&ccupied
sr@latin: &Zauzet

en: Occupied
sr@latin: zauzet

en: Not Available
sr@latin: nedostupan

en: Not A&vailable
sr@latin: &Nedostupan

en: &Free for Chat
sr@latin: &Slobodan za ćaskanje

en: Mobile
sr@latin: u pokretu

en: User Information on %1
sr@latin: Podaci o korisniku na %1

en: &Save Profile
sr@latin: &Sačuvaj profil

en: Requesting User Profile, please wait...
sr@latin: Zahtevam korisnički profil, sačekajte...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
sr@latin: <html><body><I>Nema podataka o korisniku</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
sr@latin: Morate biti povezani da biste mogli da dodajete kontakte.
    Povežite se na AIM mrežu i pokušajte ponovo.

en: ICQ Plugin
sr@latin: Priključak ICQ‑a

en: You must enter a valid ICQ number.
sr@latin: Morate da unesete važeći ICQ broj.

en: You must enter a valid AOL screen name.
sr@latin: Morate da unesete važeće AOL ekransko ime.

en: No Screen Name
sr@latin: Nema ekranskog imena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
sr@latin: AOL ekransko ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
sr@latin: ICQ broj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
sr@latin: Postavke naloga — AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
sr@latin: <p>Da biste se povezali na AOL‑ovu brzoglasničku mrežu, treba vam ekransko ime sa AIM‑a, AOL‑a ili .Maca.</p><p>Ako trenutno nemate AIM ekransko ime, kliknite na dugme da biste ga napravili.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
sr@latin: Ekransko ime vašeg AIM naloga.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
sr@latin: Ekransko ime vašeg AIM naloga. Trebalo bi da bude u obliku alfanumeričke niske (dozvoljeni su razmaci, ali ne razlikuje veličinu slova).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
sr@latin: AIM &ekransko ime:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
sr@latin: Postavke &naloga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
sr@latin: IP adresa ili maska domaćina AIM servera na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
sr@latin: IP adresa ili maska domaćina AIM servera na koji želite da se povežete. Obično će to biti podrazumevani (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
sr@latin: Port AIM servera na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
sr@latin: Port AIM servera na koji želite da se povežete. Ovo je obično 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
sr@latin: Opcije direktne veze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
sr@latin: Portovi za direktne veze.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
sr@latin: Portovi za osluškivanje direktnih veza. Ne smeju ih blokirati zaštitni zid ili ruter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
sr@latin: Opseg po&rtova:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
sr@latin: Početak opsega portova.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
sr@latin: Početak opsega portova. Ovo je obično 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
sr@latin: Kraj opsega portova.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
sr@latin: Kraj opsega portova. Ovo je obično 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
sr@latin: Koristi AOL‑ov proksi server umesto direktnih veza. Ako ste iza rutera koji ne možete kontrolisati, verovatno želite ovo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
sr@latin: Koristi AOL‑ov proksi server za stvari koje bi inače zahtevale direktnu vezu, kao što su prenosi fajlova. Ovo vam treba ako zaštitni zid ili ruter blokiraju veze ka vašem računaru, i ne možete ih deblokirati. Ako direktna veza ne uspe, proksi veza će biti pokušana bez obzira na ovu postavku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
sr@latin: &Proksi umesto direktnog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
sr@latin: Prekovreme za direktne veze.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
sr@latin: Vreme u sekundama čekanja na vezu da uspe pre pokušaja nekog drugog metoda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
sr@latin: &Prekovreme (sekunde):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
sr@latin: Podrazumevano za sledeća &kodiranja za poruke:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
sr@latin: Postavke vidljivosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
sr@latin: Dozvoli samo sa liste vidljivih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
sr@latin: Prihvati samo korisnike u listi kontakata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
sr@latin: Prihvati sve korisnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
sr@latin: Blokiraj sve korisnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
sr@latin: Blokiraj AIM korisnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
sr@latin: Blokiraj samo sa liste nevidljivih

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
sr@latin: Vidljiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
sr@latin: Uvek vidljiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
sr@latin: Kontakt za dodavanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
sr@latin: Uvek nevidljiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
sr@latin: Ekransko ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
sr@latin: Nivo upozorenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
sr@latin: Minuta mirovanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
sr@latin: Na vezi od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
sr@latin: Poruka o odsutnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
sr@latin: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
sr@latin: Unesite ime sobe za ćaskanje kojoj želite da se pridružite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
sr@latin: &Ime sobe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
sr@latin: Ra&zmeni:

en: &Ignore
sr@latin: &Ignoriši

en: Select Encoding...
sr@latin: Izaberi kodiranje...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
sr@latin: Postavi ekstraz stanje

en: Set Status...
sr@latin: Postavi stanje...

en: User %1 is reading your status message
sr@latin: Korisnik %1 čita vašu poruku stanja

en: Request Authorization
sr@latin: Zahtev za ovlašćenje

en: Reason for requesting authorization:
sr@latin: Razlog za zahtevanje ovlašćenja:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
sr@latin: Molim te, ovlasti me da te dodam u svoju listu kontakata

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
sr@latin: Korisnik %1 vam je odobrio zahtev za ovlašćenje.
    Razlog: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
sr@latin: Korisnik %1 vam je odbio zahtev za ovlašćenje.
    Razlog: %2

[ctx: Translators: client-name client-version]
en: %1 %2
sr@latin: %1 %2|/|$[nom %1] %2

en: UTF-8
sr@latin: UTF‑8

en: RTF-Messages
sr@latin: RTF-poruke

en: DirectIM/IMImage
sr@latin: Direktni IM/IM slika

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
sr@latin: <qt>Morate biti prijavljeni na ICQ da biste mogli da pošaljete poruku korisniku.</qt>

en: Not Signed On
sr@latin: Bez prijave

en: &Request Authorization
sr@latin: &Zahtevaj ovlašćenje

en: &Grant Authorization
sr@latin: &Odobri ovlašćenje

en: You must be online to add a contact.
sr@latin: Morate biti na vezi da biste dodavali kontakte.

en: '%1'
sr@latin: „%1“

en: '%1' (%2)
sr@latin: „%1“ (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
sr@latin: Želite li da dodate %1 u listu kontakata?

en: IP Address
sr@latin: IP adresa

en: Antigua
sr@latin: Antigva

en: Ascension Island
sr@latin: Uskršnja ostrva

en: British Virgin Islands
sr@latin: Britanska Devičanska ostrva

en: Canary Islands
sr@latin: Kanarska ostrva

en: Cocos-Keeling Islands
sr@latin: Kokos-Kilingova ostrva

en: Cocos (Keeling) Islands
sr@latin: Kokosova (Kilingova) ostrva

en: Diego Garcia
sr@latin: Dijego Garsija

en: French Antilles
sr@latin: Francuski Antili

en: Antilles
sr@latin: Antili

en: French Guiana
sr@latin: Francuska Gvajana

en: Mayotte Island
sr@latin: Ostrvo Majot

en: Reunion Island
sr@latin: Ostrvo Reinion

en: Rota Island
sr@latin: Ostrvo Rota

en: Saipan Island
sr@latin: Ostrvo Sajpan

en: Sierra Leone
sr@latin: Sijera Leone

en: St. Kitts
sr@latin: Sv. Kits

en: Tinian Island
sr@latin: Ostrvo Tinijan

en: Wales
sr@latin: Vels

en: Scotland
sr@latin: Škotska

en: Yugoslavia - Serbia
sr@latin: Jugoslavija — Srbija

en: Yugoslavia - Montenegro
sr@latin: Jugoslavija — Crna Gora

en: Yugoslavia
sr@latin: Jugoslavija

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
sr@latin: Kongo, Demokratska Republika (Zair)

note: i18n("Arabic")
en: Bhojpuri
sr@latin: Bojpuri

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
sr@latin: Kantonski

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
sr@latin: Pandžabi

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
sr@latin: Mandarinski

en: Taiwanese
sr@latin: Tajvanski

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
sr@latin: Beloruski

en: Big5-HKSCS
sr@latin: Big5‑HKSCS

en: euc-JP Japanese
sr@latin: euc‑JP japanski

en: euc-KR Korean
sr@latin: euc‑KR korejski

en: GB-2312 Chinese
sr@latin: GB‑2312 kineski

en: GBK Chinese
sr@latin: GBK kineski

en: GB18030 Chinese
sr@latin: GB18030 kineski

en: JIS Japanese
sr@latin: JIS japanski

en: Shift-JIS Japanese
sr@latin: Shift‑JIS japanski

en: KOI8-R Russian
sr@latin: KOI8‑R ruski

en: KOI8-U Ukrainian
sr@latin: KOI8‑U ukrajinski

en: ISO-8859-1 Western
sr@latin: ISO-8859-1 zapadni

en: ISO-8859-2 Central European
sr@latin: ISO-8859-2 centralnoevropski

en: ISO-8859-3 Central European
sr@latin: ISO-8859-3 centralnoevropski

en: ISO-8859-4 Baltic
sr@latin: ISO-8859-4 baltički

en: ISO-8859-5 Cyrillic
sr@latin: ISO-8859-5 ćirilični

en: ISO-8859-6 Arabic
sr@latin: ISO-8859-6 arapski

en: ISO-8859-7 Greek
sr@latin: ISO-8859-7 grčki

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
sr@latin: ISO-8859-8 hebrejski, vizuelno uređen

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
sr@latin: ISO-8859-8-I hebrejski, logički uređen

en: ISO-8859-9 Turkish
sr@latin: ISO-8859-9 turski

en: ISO-8859-15 Western
sr@latin: ISO-8859-15 zapadni

en: Windows-1250 Central European
sr@latin: Windows-1250 centralno evropski

en: Windows-1251 Cyrillic
sr@latin: Windows-1251 ćirilični

en: Windows-1252 Western
sr@latin: Windows-1252 zapadni

en: Windows-1253 Greek
sr@latin: Windows-1253 grčki

en: Windows-1254 Turkish
sr@latin: Windows-1254 turski

en: Windows-1255 Hebrew
sr@latin: Windows-1255 hebrejski

en: Windows-1256 Arabic
sr@latin: Windows-1256 arapski

en: Windows-1257 Baltic
sr@latin: Windows-1257 baltički

en: Windows-1258 Viet Nam
sr@latin: Windows-1258 vijetnamski

en: TIS-620 Thai
sr@latin: TIS-620 tajlandski

en: UTF-8 Unicode
sr@latin: UTF‑8 Unicode

en: UTF-16 Unicode
sr@latin: UTF‑16 Unicode

en: Single
sr@latin: sam(a)

en: Long term relationship
sr@latin: dugotrajna veza

en: Engaged
sr@latin: veren(a)

en: Married
sr@latin: u braku

en: Divorced
sr@latin: razveden(a)

en: Separated
sr@latin: rastavljen(a)

en: Widowed
sr@latin: udovac/ica

en: Art
sr@latin: umetnost

en: Cars
sr@latin: automobili

en: Celebrity Fans
sr@latin: obožavaoci slavnih

en: Collections
sr@latin: zbirke

en: Computers
sr@latin: računari

en: Culture
sr@latin: kultura

en: Fitness
sr@latin: fitnes

en: Games
sr@latin: igre

en: Hobbies
sr@latin: hobiji

en: ICQ - Help
sr@latin: ICQ — pomoć

en: Lifestyle
sr@latin: stil života

en: Movies and TV
sr@latin: filmovi i TV

en: Music
sr@latin: muzika

en: Outdoors
sr@latin: priroda

en: Parenting
sr@latin: roditeljstvo

en: Pets and Animals
sr@latin: ljubimci i životinje

en: Religion
sr@latin: religija

en: Science
sr@latin: nauka

en: Skills
sr@latin: veštine

en: Sports
sr@latin: sportovi

en: Web Design
sr@latin: veb dizajn

en: Ecology
sr@latin: ekologija

en: News and Media
sr@latin: novosti i mediji

en: Government
sr@latin: državna uprava

en: Business
sr@latin: posao

en: Mystics
sr@latin: misticizam

en: Travel
sr@latin: putovanja

en: Astronomy
sr@latin: astronomija

en: Space
sr@latin: svemir

en: Clothing
sr@latin: odevanje

en: Parties
sr@latin: žurke

en: Women
sr@latin: žene

en: Social science
sr@latin: društvene nauke

en: 60's
sr@latin: šezdesete

en: 70's
sr@latin: sedamdesete

en: 80's
sr@latin: osamdesete

en: 50's
sr@latin: pedesete

en: Finance and Corporate
sr@latin: finansije i kompanije

en: Entertainment
sr@latin: zabava

en: Consumer Electronics
sr@latin: potrošačka elektronika

en: Retail Stores
sr@latin: prodavnice

en: Health and Beauty
sr@latin: lepota i zdravlje

en: Household Products
sr@latin: proizvodi za domaćinstvo

en: Mail Order Catalog
sr@latin: katalog za naručivanje poštom

en: Business Services
sr@latin: poslovne usluge

en: Audio and Visual
sr@latin: audio i video

en: Sporting and Athletic
sr@latin: sport i vežbanje

en: Publishing
sr@latin: izdavaštvo

en: Home Automation
sr@latin: automatizacija doma

en: Academic
sr@latin: akademsko

en: Administrative
sr@latin: administracija

en: Art/Entertainment
sr@latin: umetnost/zabava

en: College Student
sr@latin: student (koledž)

en: Community & Social
sr@latin: zajednica i društvo

en: Education
sr@latin: obrazovanje

en: Engineering
sr@latin: inženjerstvo

en: Financial Services
sr@latin: finansijske usluge

en: High School Student
sr@latin: učenik (srednja škola)

en: Home
sr@latin: dom

en: ICQ - Providing Help
sr@latin: ICQ — pružanje pomoći

en: Law
sr@latin: pravo

en: Managerial
sr@latin: menadžerstvo

en: Manufacturing
sr@latin: proizvodnja

en: Medical/Health
sr@latin: medicina/zdravlje

en: Military
sr@latin: vojska

en: Non-Government Organization
sr@latin: nevladina organizacija

en: Other Services
sr@latin: ostale usluge

en: Professional
sr@latin: profesionalac

en: Retail
sr@latin: maloprodaja

en: Retired
sr@latin: penzioner

en: Science & Research
sr@latin: nauka i istraživanje

en: Technical
sr@latin: tehničar

en: University Student
sr@latin: student

en: Web Building
sr@latin: veb izgradnja

en: Alumni Org.
sr@latin: alumni org.

en: Charity Org.
sr@latin: dobrotvorna org.

en: Club/Social Org.
sr@latin: klub/društvena org.

en: Community Org.
sr@latin: društvena org.

en: Cultural Org.
sr@latin: kulturna org.

en: Fan Clubs
sr@latin: klubovi obožavalaca

en: Fraternity/Sorority
sr@latin: bratstvo/sestrinstvo

en: Hobbyists Org.
sr@latin: hobistička org.

en: International Org.
sr@latin: međunarodna org.

en: Nature and Environment Org.
sr@latin: prirodnjačka i zelena org.

en: Other
sr@latin: drugo

en: Professional Org.
sr@latin: profesionalna org.

en: Scientific/Technical Org.
sr@latin: naučna/tehnička org.

en: Self Improvement Group
sr@latin: grupa za samopoboljšanje

en: Spiritual/Religious Org.
sr@latin: duhovna/religijska org.

en: Sports Org.
sr@latin: sportska org.

en: Support Org.
sr@latin: org. za podršku

en: Trade and Business Org.
sr@latin: trgovinska i poslovna org.

en: Union
sr@latin: sindikat

en: Voluntary Org.
sr@latin: volonterska org.

en: Elementary School
sr@latin: osnovna škola

en: High School
sr@latin: srednja škola

en: College
sr@latin: koledž

en: University
sr@latin: fakultet

en: Past Work Place
sr@latin: prethodno radno mesto

en: Past Organization
sr@latin: prethodna organizacija

en: &Fetch Again
sr@latin: &Dohvati ponovo

en: '%2' Message for %1
sr@latin: „%2“ poruka za „%1“

en: Fetching '%2' Message for %1...
sr@latin: Dobavljanje poruke „%2“ za „%1“...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
sr@latin: ljut

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
sr@latin: kupanje

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
sr@latin: umoran

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
sr@latin: žurka

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
sr@latin: pivo

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
sr@latin: razmišlja

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
sr@latin: jede

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
sr@latin: gleda TV

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
sr@latin: sastanak

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
sr@latin: kafa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
sr@latin: muzika

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
sr@latin: posao

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
sr@latin: puca

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
sr@latin: zabavlja se

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
sr@latin: telefon

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
sr@latin: igranje

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
sr@latin: učenje

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
sr@latin: kupovina

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
sr@latin: bolestan

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
sr@latin: spavanje

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
sr@latin: surfuje

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
sr@latin: pregleda

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
sr@latin: radi

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
sr@latin: kuca

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
sr@latin: izlet

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
sr@latin: kuva

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
sr@latin: puši

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
sr@latin: naduvan

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
sr@latin: VC

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
sr@latin: biti ili ne biti

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
sr@latin: ljubav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
sr@latin: Alternativno možete pretražiti bele stranice ICQ‑a:

en: Authorization Reply
sr@latin: Odgovor na ovlašćenje

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
sr@latin: <b>%1</b> zahteva ovlašćenje da vas doda na svoju listu kontakata.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
sr@latin: Odgovor na ovlašćenje za <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
sr@latin: Odgovor na ICQ ovlašćenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
sr@latin: %1 zahteva ovlašćenje da vas doda na svoju listu kontakata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
sr@latin: Zahtevaj razlog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
sr@latin: Neki razlog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
sr@latin: &Odobri ovlašćenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
sr@latin: &Odbij ovlašćenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
sr@latin: Razlog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
sr@latin: Unesite prvo svoju trenutnu lozinku,
    a zatim novu lozinku dva puta.
    Lozinka mora imati između 6 i 8 znakova.

en: Change ICQ Password
sr@latin: Izmena ICQ lozinke

en: ICQ Password Change
sr@latin: Izmena ICQ lozinke

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
sr@latin: Nova lozinka mora imati između 6 i 8 znakova.

en: Your password could not be changed.
sr@latin: Lozinka nije mogla biti promenjena.

en: Your password has been changed successfully.
sr@latin: Lozinka je uspešno promenjena.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
sr@latin: Postavke naloga — ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
sr@latin: &Osnovne postavke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
sr@latin: Postavke naloga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
sr@latin: Korisnički ID vašeg ICQ naloga.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sr@latin: Korisnički ID vašeg ICQ naloga. Trebalo bi da bude u obliku broja (bez decimala, bez razmaka).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
sr@latin: &ICQ UIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
sr@latin: <p>Da biste se povezali na ICQ mrežu, potreban vam je ICQ nalog.</p><p>Ako još uvek nemate ICQ nalog, kliknite na dugme da biste ga napravili.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
sr@latin: Izmena lozinke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sr@latin: Ako imate postojeći ICQ nalog i želeli biste da promenite njegovu lozinku, za unos nove lozinke možete upotrebiti ovo dugme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
sr@latin: Izmeni lozinku...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
sr@latin: Postavke &naloga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
sr@latin: Opcije privatnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
sr@latin: Uključuje zahtevanje ovlašćenja, čime će korisnici biti sprečeni da vas dodaju u svoju listu kontakata bez vašeg odobrenja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
sr@latin: Uključuje zahtevanje ovlašćenja, čime će korisnici biti sprečeni da vas dodaju u svoju listu kontakata bez vašeg odobrenja. Ako popunite ovu kućicu, moraćete da date potvrdu svakom korisniku koji vas doda u svoju listu da bi mogao da vidi vaše stanje na vezi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
sr@latin: &Zahtevaj ovlašćenje pre nego što me neko doda u svoju listu kontakata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
sr@latin: Popunite ovo da biste sakrili svoju IP adresu kada neko gleda vaše korisničke podatke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
sr@latin: Popunjavanjem ove kućice sprečićete druge da vide vašu IP adresu kada gledaju vaše ICQ detalje, kao što su ime, adresa ili godine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
sr@latin: Sakrij IP &adresu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
sr@latin: Popunite ovu kućicu da biste uključili „svesnost Weba“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
sr@latin: Popunite ovu kućicu da biste uključili „svesnost Weba“, što omogućava drugima da vide vaše stanje na vezi preko ICQ‑ove veb stranice, i da vam pošalju poruku i ako sami ne koriste ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
sr@latin: &Moje stanje preko ICQ‑ovog sjedinjenog glasničkog centra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
sr@latin: SSL šifrovanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
sr@latin: IP adresa ili maska domaćina ICQ servera na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
sr@latin: IP adresa ili maska domaćina ICQ servera na koji želite da se povežete. Obično ćete hteti podrazumevani (slogin.icq.com ili login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
sr@latin: Port ICQ servera na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
sr@latin: Port ICQ servera na koji želite da se povežete. To je obično 443 ili 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
sr@latin: Potisni sistemske postavke proksija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
sr@latin: Proksi server je SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
sr@latin: IP adresa ili maska domaćina proksi servera preko kojeg želite da se povežete na ICQ server.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
sr@latin: <qt>IP adresa ili maska domaćina proksi servera preko kojeg želite da se povežete na ICQ server. Proksi server mora da podržava naredbu <tt>CONNECT</tt> i dozvoljava veze na port ICQ servera (obično 443 ili 5190).</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
sr@latin: Port na kome proksi server sluša.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
sr@latin: Port na kome proksi server sluša. Obično 3128 ili 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
sr@latin: Port na kome proksi server sluša. Obično jedan od 3128, 8080 i 443 (HTTPS).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
sr@latin: Opcije povezivanja vršnjaka

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
sr@latin: Vidljivost

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
sr@latin: Nevidljivost

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
sr@latin: Ignorisanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
sr@latin: Ignoriši:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
sr@latin: <qt>Morate da unesete važeći ICQ broj.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
sr@latin: Lični podaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
sr@latin: &Nadimak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
sr@latin: &Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
sr@latin: &Prezime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
sr@latin: Po&l:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
sr@latin: Bračno stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
sr@latin: &Vremenska zona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
sr@latin: Dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
sr@latin: Mesec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
sr@latin: Godina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
sr@latin: &Starost:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
sr@latin: Govorni jezici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
sr@latin: Prvi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
sr@latin: Drugi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
sr@latin: Treći:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
sr@latin: Lokacija i podaci o kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
sr@latin: &Adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
sr@latin: &Grad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
sr@latin: &Savezna jedinica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
sr@latin: &Poštanski broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
sr@latin: &Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
sr@latin: &Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
sr@latin: &Mobilni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
sr@latin: &Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
sr@latin: Domaća st&ranica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
sr@latin: Poreklo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
sr@latin: Savezna jedinica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
sr@latin: Interesi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
sr@latin: Tip organizacije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
sr@latin: Prethodno nameštenje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
sr@latin: Adrese e‑pošte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
sr@latin: Šalji nadogradnje i promotivni materijal ICQ‑a na moju primarnu e‑poštu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
sr@latin: Neobjavljena adresa e‑pošte koristiće se za povraćaj lozinke.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
sr@latin: Pretraga belih stranica ICQ‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
sr@latin: &E‑pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
sr@latin: Po&l:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
sr@latin: &Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
sr@latin: &Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
sr@latin: Traži samo kontakte na vezi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
sr@latin: Pretraga po UIN‑u

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
sr@latin: Ovde se prikazuju rezultati pretrage. Ako dvokliknete na rezultat, prozor za pretragu će se zatvoriti i proslediti UIN kontakta koji želite da dodate nazad u čarobnjak za dodavanje. Kontakte morate dodavati jedan po jedan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
sr@latin: Pretraži bele stranice ICQ‑a prema zadatim uslovima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
sr@latin: Čisti polja pretrage i rezultate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
sr@latin: Zaustavlja traženje

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
sr@latin: Zaustavi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
sr@latin: Prikaži podatke o izabranom kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
sr@latin: Podaci o korisniku

en: ICQ User Search
sr@latin: Pretraga ICQ korisnikâ

en: Add the selected user to your contact list
sr@latin: Dodaj izabranog korisnika na listu kontakata

en: Requires Authorization
sr@latin: traži ovlašćenje

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
sr@latin: Morate biti na vezi da biste pretraživali bele stranice ICQ‑a.

en: You must enter a valid UIN.
sr@latin: Morate da unesete važeći UIN.

en: You must enter search criteria.
sr@latin: Morate uneti uslove pretrage.

en: You must be online to display user info.
sr@latin: Morate biti na vezi da biste pogledali podatke o korisniku.

en: Yes
sr@latin: Da

en: No
sr@latin: Ne

en: ICQ User Information
sr@latin: Podaci o ICQ korisniku

en: General ICQ Information
sr@latin: Opšti ICQ podaci

en: Home Info
sr@latin: Podaci o stanovanju

en: Home Information
sr@latin: Podaci o stanovanju

en: Work Info
sr@latin: Podaci o poslu

en: Work Information
sr@latin: Podaci o poslu

en: Other Info
sr@latin: Ostali podaci

en: Other ICQ Information
sr@latin: Ostali ICQ podaci

en: Interest Info
sr@latin: Podaci o zanimanjima

en: Interest Information
sr@latin: Podaci o zanimanjima

en: Org & Aff Info
sr@latin: Podaci o org. i nameš.

en: Organization & Affiliation Information
sr@latin: Podaci o organizaciji i nameštenju

en: Type
sr@latin: tip

en: Publish Email/Email
sr@latin: objava e‑pošte/e‑pošta

[ctx: Primary email address]
en: Primary
sr@latin: Primarna

[ctx: Other email address]
en: More
sr@latin: Više

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
sr@latin: Podaci o lokaciji kompanije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
sr@latin: Adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
sr@latin: Poštanski broj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
sr@latin: Lični podaci o poslu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
sr@latin: Zanimanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
sr@latin: Telefon:

en: Xtraz Status Editor
sr@latin: Uređivač ekstraz stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
sr@latin: Ikonica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
sr@latin: Dodaj u meni

en: file is empty:
sr@latin: fajl je prazan:

en: Bad Request
sr@latin: Loš zahtev

en: Request Timed Out
sr@latin: Isteklo vreme zahteva

en: Acceptance Period Timed Out
sr@latin: Isteklo vreme perioda prihvatanja

en: Unknown Error:
sr@latin: Nepoznata greška:

en: missing IP or port
sr@latin: nedostaje IP ili port

en: Timeout
sr@latin: Prekovreme

en: Adding contacts
sr@latin: Dodavanje kontakata

en: Adding contacts to ICQ server list.
sr@latin: Dodajem kontakte na listu ICQ servera.

en: Adding contacts to AIM server list.
sr@latin: Dodajem kontakte na listu AIM servera.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
sr@latin: Dodato %1 od %2.|/|$[množ ^1 Dodat Dodata Dodato] %1 od %2.

en: Chat Room Invitation
sr@latin: Pozivnica u sobu za ćaskanje

en: ICQ Web Express
sr@latin: ICQ veb ekspres

en: ICQ Email Express
sr@latin: Ekspresna e‑pošta ICQ‑a

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
sr@latin: Kopete: prekinuta veza za %1

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
sr@latin: Greška u rukovanju protokolom; greška nije kobna, tako da neće doći do prekida veze.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
sr@latin: Greška u rukovanju protokolom; radi se automatsko ponovno povezivanje.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
sr@latin: Kopete: greška protokola Oscar

[ctx: ICQ user id]
en: UIN
sr@latin: UIN|/|$[svojstva sa-istim 'sa istim UIN‑om']

[ctx: AIM user id]
en: screen name
sr@latin: ekransko ime|/|$[svojstva sa-istim 'sa istim ekranskim imenom']

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
sr@latin: Prijavili ste se više od jednom sa istim %1, nalog %2 je sada izbačen sa veze.|/|Prijavili ste se više od jednom $[sa-istim %1], nalog %2 je sada izbačen sa veze.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
sr@latin: Prijava nije uspela, ili %1 ili lozinka nisu ispravni. Proverite postavke za nalog %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
sr@latin: Servis %1 trenutno nije dostupan. Pokušajte ponovo kasnije.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na %1 sa nalogom %2, jer je lozinka bila pogrešna.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na %1 sa nepostojećim nalogom %2.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
sr@latin: Prijavljivanje na %1 nije uspelo zato što je vaš nalog %2 istekao.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
sr@latin: Prijavljivanje na %1 nije uspelo zato što je vaš nalog %2 trenutno suspendovan.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na %1 zato što ima previše klijenata sa istog računara.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr@latin: %2 server je blokirao nalog %1 zbog prebrzog slanja poruka. Sačekajte deset minuta i pokušajte ponovo. Ako odmah nastavite da pokušavate, moraćete još duže da čekate.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr@latin: %2 server je blokirao nalog %1 zbog prebrzog ponovnog povezivanja. Sačekajte deset minuta i pokušajte ponovo. Ako odmah nastavite da pokušavate, moraćete još duže da čekate.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
sr@latin: Prijavljivanje na %1 sa vašim nalogom %2 nije uspelo.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
sr@latin: %1 server misli da je klijent koji koristite zastareo. Prijavite ovo kao grešku na http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
sr@latin: Nalog %1 je isključen na %2 serveru zbog vaših godina (manje od 13).

en: Buddy icons
sr@latin: Ikonice drugara

en: Group chat
sr@latin: Grupno ćaskanje

en: Voice chat
sr@latin: Ćaskanje glasom

en: Send buddy list
sr@latin: Pošalji listu drugara

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
sr@latin: <p>Korisnik %1 traži ovlašćenje da biste ga dodali u listu kontakata. Želite li da pošaljete zahtev za ovlašćenje?</p><p>Razlog traženja ovlašćenja:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
sr@latin: &Kodiranje kada se ćaska sa ovim kontaktom:

en: Select Encoding
sr@latin: Izbor kodiranja

en: Default
sr@latin: podrazumevano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
sr@latin: Sledeći kontakti nisu u listi kontakata. Želite li da ih dodate?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
sr@latin: Ne pitaj &više

en: Add Contacts to Server List
sr@latin: Dodavanje kontakata na serversku listu

en: Do &Not Add
sr@latin: &Nemoj da dodaš

en: Client Features
sr@latin: Mogućnosti klijenta

en: Buddy Icon MD5 Hash
sr@latin: MD5 disperzija ikonice drugara

en: Contact Encoding
sr@latin: Kodiranje kontakta

en: Member Since
sr@latin: Član od

en: Protocol Version
sr@latin: Verzija protokola

en: Show my own video...
sr@latin: Prikaži moj video...

en: View Contact's Webcam
sr@latin: Prikaži veb kameru kontakta

en: Send Webcam
sr@latin: Pošalji veb kameru

en: Country
sr@latin: Država

en: State
sr@latin: Savezna jedinica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
sr@latin: Kućna adresa

en: Zipcode
sr@latin: Poštanski broj

en: Age
sr@latin: Starost

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
sr@latin: Došlo je do greške pri povezivanju sa QQ serverom.
    Poruka o grešci:

en: Unable to lookup %1
sr@latin: Ne mogu da potražim %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
sr@latin: Neobrađen QQ kôd greške %1 
    Pošaljite nam izveštaj o grešci sa detaljnim opisom i, ako je moguće, poslednjim ispravljačkim izlazom iz konzole.

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
sr@latin: UPOZORENJE: Ova vCard je možda zastarela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
sr@latin: I&me kontakta:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
sr@latin: Postavke naloga — QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
sr@latin: Korisnički ID QQ kontakta koji želite da koristite.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
sr@latin: Korisnički ID QQ kontakta koji želite da koristite. Trebalo bi da bude u obliku pravilne adrese e‑pošte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
sr@latin: QQ ID:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
sr@latin: <html>Ako popunite ovu kućicu, nalog neće biti povezan kada pritisnete dugme <i>Poveži sve</i>, niti pri pokretanju ako ste izabrali automatsko povezivanje.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
sr@latin: Prikaži i ažuriraj moju vCard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
sr@latin: Da biste se povezali na QQ mrežu, potreban vam je QQ nalog.
    
    Ako trenutno nemate QQ nalog, napravite ga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
sr@latin: Menjajte ove vrednosti samo ako želite da koristite poseban IM proksi server, kao SIMP.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
sr@latin: Globalne opcije QQ‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
sr@latin: <qt><b>Napomena:</b> Ove postavke su primenjive na sve QQ naloge</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
sr@latin: Ova opcija će vas obavestiti kada kontakt počne da kuca svoju poruku, pre nego što poruka bude poslata ili završena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
sr@latin: &Automatski otvori prozor za ćaskanje kada neko započne razgovor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sr@latin: <qt><p>Pokazuje kada će Kopete preuzeti prikaznu sliku kontakta:</p><dl><dt>samo ručno</dt><dd>Slika se ne preuzima automatski, već samo kada je korisnik zatraži.</dd><dt>kada je ćaskanje otvoreno</dt><dd>Slika se preuzima kada se otvori soket za razgovor, npr. kada otvorite prozor ćaskanja.</dd><dt>automatski</dt><dd>Uvek pokušava da preuzme sliku ako je kontakt ima. <b>Napomena:</b> ovo će otvoriti soket, i staviti do znanja korisniku da preuzimate njegovu sliku.</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
sr@latin: Preuzmi QQ sliku:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sr@latin: <qt><p>Pokazuje kada će Kopete preuzeti sliku kontakta:</p><dl><dt>samo ručno</dt><dd>Slika se ne preuzima automatski, već samo kada je korisnik zatraži.</dd><dt>kada je ćaskanje otvoreno</dt><dd>Slika se preuzima kada se otvori soket za razgovor, npr. kada otvorite prozor ćaskanja.</dd><dt>automatski</dt><dd>Uvek pokušava da preuzme sliku ako je kontakt ima. <b>Napomena:</b> ovo će otvoriti soket, i staviti do znanja korisniku da preuzimate njegovu sliku.</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
sr@latin: samo ručno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
sr@latin: kada je ćaskanje otvoreno (podrazumevano)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
sr@latin: automatski (pročitajte pomoć)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
sr@latin: QQ mesendžer omogućava korisnicima korišćenje posebnih emotikona. Ako je ova opcija uključena, Kopete će preuzeti i prikazati ove emotikone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
sr@latin: &Preuzimaj i prikazuj posebne emotikone

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
sr@latin: Izvezi sve teme emotikona kao posebne emotikone (radi samo za emotikone formata PNG).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
sr@latin: I&zvezi trenutnu temu emotikona korisnicima

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
sr@latin: <qt>Morate uneti pravilnu adresu e‑pošte.</qt>

en: QQ Plugin
sr@latin: Priključak QQ‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
sr@latin: Slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
sr@latin: Starost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
sr@latin: N/D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
sr@latin: Potpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
sr@latin: Poštanski broj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
sr@latin: Brojevi telefona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
sr@latin: pacov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
sr@latin: bik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
sr@latin: tigar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
sr@latin: zec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
sr@latin: zmaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
sr@latin: zmija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
sr@latin: konj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
sr@latin: ovca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
sr@latin: majmun

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
sr@latin: petao

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
sr@latin: pas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
sr@latin: svinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
sr@latin: Diploma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
sr@latin: Zodijak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
sr@latin: ovan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
sr@latin: bik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
sr@latin: blizanci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
sr@latin: rak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
sr@latin: lav

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
sr@latin: devica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
sr@latin: vaga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
sr@latin: škorpija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
sr@latin: strelac

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
sr@latin: jarac

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
sr@latin: vodolija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
sr@latin: ribe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
sr@latin: Horoskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
sr@latin: Uvod:

en: Webcam for %1
sr@latin: Veb kamera za %1

en: No webcam image received
sr@latin: Nije primljena slika veb kamere

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
sr@latin: Previše staro izdanje Skypea, nadogradite ga.

en: Skype protocol
sr@latin: Protokol Skypea

en: Does not have multi-user chat capability
sr@latin: Nema sposobnost višekorisničkog ćaskanja

en: Chat denied
sr@latin: Ćaskanje odbijeno

en: Unknown error
sr@latin: Nepoznata greška

en: Misc error
sr@latin: Druga greška

en: User or phone number does not exist
sr@latin: Korisnik ili broj telefona ne postoji

en: User is offline
sr@latin: Korisnik je van veze

en: No proxy found
sr@latin: Proksi nije nađen

en: Session terminated
sr@latin: Sesija obustavljena

en: No common codec found
sr@latin: Zajednički kodek nije nađen

en: Sound I/O error
sr@latin: U/I greška zvuka

en: Problem with remote sound device
sr@latin: Problem s udaljenim zvučnim uređajem

en: Call blocked by recipient
sr@latin: Primalac blokirao poziv

en: Recipient not a friend
sr@latin: Primalac nije prijatelj

en: User not authorized by recipient
sr@latin: Primalac nije ovlastio korisnika

en: Sound recording error
sr@latin: Greška u snimanju zvuka

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
sr@latin: Ovo izdanje Skypea ne podržava dodavanje korisnikâ̂ u ćaskanje.

en: Skype Protocol
sr@latin: Protokol Skypea

en: Could not ping Skype
sr@latin: Ne mogu da pingujem Skype

en: Skype did not accept this application
sr@latin: Skype ne prihvata ovaj program

en: Skype API syntax error
sr@latin: Sintaksna greška Skypeovog API‑ja

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
sr@latin: Skypeov API još nije spreman, sačekajte malo

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
sr@latin: Ne mogu da registrujem komunikaciju Skypeom za Kopete na D‑Busu.

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sr@latin: Ne mogu da pokrenem Skype.
    Morate instalirati originalno dinamički povezano binarno izdanje 2.0 Skypea, sa http://www.skype.com.

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sr@latin: Ne mogu da nađem Skype.
    Morate instalirati originalno dinamički povezano binarno izdanje 2.0 Skypea, sa http://www.skype.com.

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
sr@latin: Ne mogu da pingujem Skype.
    Možda Skype nije pokrenut.
    Greška pri slanju poruke Skypeu (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
sr@latin: Greška pri slanju poruke Skypeu (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
sr@latin: Ne mogu da pingujem Skype.
    Odjavljeni ste sa Skypea, prijavite se.

en: Please login to Skype first
sr@latin: Prvo se prijavite na Skype.

en: Skype Me
sr@latin: zvrcni me

en: Make Test Call
sr@latin: Probni poziv

en: Cannot open info about user %1
sr@latin: Ne mogu da otvorim podatke o korisniku %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
sr@latin: Nepoznata radnja iz SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
sr@latin: Dodavanje kontakata iz SkypeActionHandler još nije podržano

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
sr@latin: Slanje glasovne pošte iz SkypeActionHandler još nije podržano

en: You must connect to Skype first.
sr@latin: Prvo se morate povezati na Skype.

en: Wrong Information
sr@latin: Pogrešni podaci

en: You must write the contact's name.
sr@latin: Morate upisati ime kontakta.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
sr@latin: Kontakt echo123 nije potreban. Probni poziv dat je među radnjama protokola Skypea.

en: This contact already exists in this account.
sr@latin: Ovaj kontakt već postoji u ovom nalogu.

en: You cannot add yourself as a contact.
sr@latin: Ne možete dodati sami sebe za kontakt.

en: Call with %1
sr@latin: Razgovor sa %1

en: Canceled
sr@latin: Otkazan

en: Other person is busy
sr@latin: Druga osoba je zauzeta

en: Refused
sr@latin: Odbijen

en: Call Back
sr@latin: Uzvrati poziv

en: Missed
sr@latin: Propušten

en: Resume
sr@latin: Nastavi

en: On hold (local)
sr@latin: Na čekanju (lokalno)

en: On hold (remote)
sr@latin: Na čekanju (udaljeno)

en: On hold
sr@latin: Na čekanju

en: Hold
sr@latin: Zadrži

en: In progress
sr@latin: u toku

en: Ringing
sr@latin: Zvoni

en: Failed
sr@latin: Nije uspeo

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
sr@latin: Zvuk čekanja (na operatera...)

en: Failed (%1)
sr@latin: Nije uspeo (%1)

en: %1 active
    %2 total
sr@latin: %1 aktivnih
    %2 ukupno

en: Skypeout inactive
sr@latin: SkypeOut nije aktivan

en: Call
sr@latin: Pozovi

en: Conference Call
sr@latin: Konferencijski poziv

en: Block contact
sr@latin: Blokiraj kontakt

en: Details for User %1
sr@latin: Detalji korisnika %1

en: You can have only one skype account
sr@latin: Možete imati samo jedan nalog na Skypeu

en: Configure Skype client
sr@latin: Podešavanje klijenta Skypea

en: Please enter your skype user name
sr@latin: Unesite svoje korisničko ime na Skypeu

en: You must enter your skype user name
sr@latin: Morate uneti svoje korisničko ime na Skypeu

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
sr@latin: Ne mogu da stvorim/otvorim fajl %1 za podešavanje klijenta Skypea.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
sr@latin: Postupak dovršen.
    Skype je sada podešen za Kopete.
    Morate ponovo pokrenuti klijent Skypea da bi izmene stupile u dejstvo.

en: Not in Skype list
sr@latin: nije na listi Skypea

en: Not authorized
sr@latin: nije ovlašćen

en: SkypeOut contact
sr@latin: kontakt na SkypeOutu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
sr@latin: Dodaj kontakt na Skypeu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
sr@latin: Ime na Skypeu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
sr@latin: Funkcionalnost pretraživanja još uvek nije izvedena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
sr@latin: &Traži

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
sr@latin: Poziv preko Skypea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
sr@latin: Imena učesnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
sr@latin: Imena drugih učesnika u pozivu (ili spisak imena ako je konferencijski poziv).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
sr@latin: Proteklo vreme do sada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
sr@latin: Vreme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
sr@latin: Preostalo kredita SkypeOuta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
sr@latin: <html>Ukupno trajanje poziva<br />(tj. i vreme pričanja i vreme na čekanju).</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
sr@latin: Kredita SkypeOuta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
sr@latin: Prihvati poziv

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
sr@latin: Prihvatite dolazni poziv.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
sr@latin: Okončaj poziv.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
sr@latin: Obustavite poziv.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
sr@latin: &Prekini

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
sr@latin: Poziv na čekanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
sr@latin: Nakratko pauzirajte poziv, pa ga nastavite (ili prekinite) kasnije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
sr@latin: &Zadrži

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
sr@latin: Otvori ćaskanje ka osobi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
sr@latin: Otvorite ćaskanje ka osobi s kojom razgovarate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
sr@latin: Pokreni/zaustavi video

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
sr@latin: Detalji korisnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
sr@latin: ID na Skypeu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
sr@latin: ovlašćen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
sr@latin: nije ovlašćen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
sr@latin: Ovlašćen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
sr@latin: Prikazno ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
sr@latin: Pol:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
sr@latin: Popunite ako ne želite povezivanje kroz druge protokole.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
sr@latin: &Isključi iz povezivanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
sr@latin: Važna napomena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
sr@latin: <html><p>Priključak Skypea je most ka spoljašnjem primerku Skypea u pogonu. Ovo dovodi do nekih ograničenja u funkcionisanju: primerak Skypea se mora izvršavati, i može se koristiti samo jedan nalog na Skypeu.</p><p>Takođe morate imati instalirano originalno dinamički povezano izdanje Skypea 2.0 ili 2.1 sa <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a>.</p><p>Ovaj priključak će raditi samo ako je u klijentu Skypea postavljen engleski jezik. Pošto Kopete pokazuje obaveštenja (dolazni poziv, poruka...), možete isključiti obaveštenja u Skypeu.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
sr@latin: Isključi obaveštenja i postavi engleski jezik u klijentu Skypea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
sr@latin: &Pokreni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
sr@latin: Možete odrediti da li i kada Kopete pokreće Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
sr@latin: Pokretanje Skypea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
sr@latin: Kada nije u &pogonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
sr@latin: &Nikada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
sr@latin: Naredba za pokretanje Skypea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
sr@latin: Prekovreme pokretanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
sr@latin: Čekanje pre povezivanja na Skype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
sr@latin: Povezivanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
sr@latin: <html><p>Ako dobijete grešku da Skype nije nađen, a zapravo je u pogonu, pogledajte uputstva na <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.</p><p>Podržano je samo dinamički povezano binarno izdanje Skypea.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
sr@latin: <html><p>Svaki program koji želi da koristi Skype mora da navede svoje ime, posle čega korisnik biva upitan želi li da dozvoli tom programu pristup Skypeu.</p><p>Kopete podrazumevano navodi <tt>kopete</tt> kao ime. Ako sumnjate da bi drugi program mogao pristupiti Skypeu pod ovim imenom, ovde možete izmeniti ime koje Kopete navodi, a u Skypeu odbiti sve programe koji se predstave kao <tt>kopete</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
sr@latin: &Nestandardno ovlašćivanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
sr@latin: D‑Bus koji treba koristiti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
sr@latin: <html><p>Preko kojeg D‑Busa želite da se povežete sa Skypeom?</p><ul><li><i>Sesijski</i>: vaš sopstveni, drugi korisnici ga ne mogu koristiti. Upotrebite <tt>--use-session-dbus</tt> za pokretanje Skypea na tom D‑Busu.</li><li><i>Sistem</i>: dele ga svi korisnici na istom računaru. Skype podrazumevano koristi ovaj.</li></ul><p>Morate zadati isti D‑Bus koji koristi Skype.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
sr@latin: D‑Bus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
sr@latin: &Sesijski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
sr@latin: S&istem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
sr@latin: <html><p>Kopete će se blokirati dok vas Skype pita da li da dozvoli pristup Kopeteu. Ovo je normalno, i ako dozvolite pristup zauvek (popunite kućicu „Zapamti“ u Skypeovom dijalogu), neće se ponoviti sledeći put.</p><p>Skype još uvek ne podržava opciju sistemskog D‑Busa.</p></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
sr@latin: &Aktivnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
sr@latin: Prikaži sve dolazne poruke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
sr@latin: Ako je uključeno, prikazuju se sve dolazne poruke iz Skypea. Inače se poruka prikazuje samo ako pripada ćaskanju pokrenutom iz Kopetea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
sr@latin: Prikaži sve &dolazne poruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
sr@latin: Označava sve dolazne poruke pročitanim, tako da ako ste podesili Skype da ne iskače automatski na ćaskanje, ikonica sa uzvikom neće treptati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
sr@latin: Označi kao &pročitane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
sr@latin: Ako je popunjeno, Kopete će po prijavljivanju na Skype proveriti ima li neprikazanih poruka, i ako ima, prikazati ih. Ovo je korisno ako pokrećete Kopete nakon Skypea, a podesili ste Skype da ne prikazuje dolazne poruke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
sr@latin: Potraži &nepročitane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
sr@latin: Prikaži prozor upravljanja pozivom za sve pozive

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
sr@latin: Prikazuje prozor upravljanja pozivom za svaki poziv, bilo dolazni bilo odlazni. Ako je isključeno, možete zvati iz Kopetea, ali pozivom morate upravljati iz Skypea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
sr@latin: &Upravljanje pozivom (sakriva dijalog poziva u klijentu Skypea)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
sr@latin: Automatski zatvaraj prozor upravljanja pozivom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
sr@latin: Automatski zatvara prozor upravljanja pozivom pošto se poziv završi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
sr@latin: &Automatski zatvaraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
sr@latin: Prekovreme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
sr@latin: Ako je uključeno, Kopete prati da li je Skype u pogonu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
sr@latin: Prati da li je Skype u pogonu. Isključiti ovo ima smisla samo ako pokušavate da izbegnete prenatrpani ispravljački izlaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
sr@latin: &Pinguj Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
sr@latin: Ne napuštaj ćaskanje po zatvaranju prozora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
sr@latin: Ne napustiti ćaskanje po zatvaranju prozora ima smisla samo u višekorisničkim ćaskanjima: ako je popunjeno, nastavićete da primate poruke iz tog ćaskanja čak i pošto zatvorite prozor.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
sr@latin: &Pozivi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
sr@latin: &Izvrši pre poziva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
sr@latin: Čekaće da se okonča naredba pre pozivanja i prihvatanja poziva.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
sr@latin: Kopete čeka da se naredba dovrši pre nego što pozove ili prihvati poziv. Za to vreme će se blokirati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
sr@latin: &Čekaj okončanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
sr@latin: Izvrši posle poziva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
sr@latin: Obično nije bitno, ali ako ima nekih poziva na čekanju, izvršava se samo za poslednji okončani poziv.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
sr@latin: &Samo za poslednji poziv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
sr@latin: I&zvrši na dolazni poziv

en: Could not load service %1.
sr@latin: Ne mogu da učitam servis %1.

en: Error Loading Service
sr@latin: Greška pri učitavanju servisa

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sr@latin: <qt>GSMLib je biblioteka (i alatke) za slanje SMS‑ova preko GSM uređaja. Program se može naći na <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
sr@latin: Postavke GSMLiba

en: Could Not Send Message
sr@latin: Ne mogu da pošaljem poruku

en: No provider configured
sr@latin: Nema podešenih provajdera

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sr@latin: <qt>SMSClient je program za slanje SMS‑ova modemom. Može se naći na <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
sr@latin: Postavke SMSClienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
sr@latin: &Naredba SMSClienta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
sr@latin: Pro&vajder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
sr@latin: Putanja &postave SMSClienta:

en: No provider configured.
sr@latin: Nema podešenih provajdera.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
sr@latin: Nije postavljen prefiks SMSSenda, izmenite ga u dijalogu za podešavanje.

en: No Prefix
sr@latin: Nema prefiksa

en: %1 Settings
sr@latin: Postavke za %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
sr@latin: <qt>SMSSend je program za slanje SMS‑ova kroz mrežne izlaze na Webu. Može se naći na <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
sr@latin: Opcije SMSSenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
sr@latin: Prefi&ks SMSSenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
sr@latin: Opcije provajdera

en: Could not determine which argument should contain the message.
sr@latin: Ne mogu da utvrdim koji argument treba da sadrži poruku.

en: Could not determine which argument should contain the number.
sr@latin: Ne mogu da utvrdim koji argument treba da sadrži broj.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
sr@latin: Ova poruka je duža od maksimalne dužine (%1). Podeliti je u %2 poruka?|/|Ova poruka je duža od maksimalne dužine (%1). Podeliti je u %2 $[množ ^2 poruku poruke poruka]?

en: Message Too Long
sr@latin: Poruka je predugačka

en: Divide
sr@latin: Podeli

en: Do Not Divide
sr@latin: Ne deli

en: Message too long.
sr@latin: Poruka je predugačka.

en: Something went wrong while sending the message.
sr@latin: Nešto je pošlo naopako u toku slanja poruke.

en: &Contact Settings
sr@latin: Postavke &kontakta

en: User Preferences
sr@latin: Korisničke postavke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
sr@latin: Postavke naloga — SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
sr@latin: Jedinstveno ime za ovaj SMS nalog.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
sr@latin: SMS &servis za isporuku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
sr@latin: Servis za isporuku koji želite da koristite.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
sr@latin: Servis za isporuku koji želite da koristite. Moraćete da imate ovaj softver instaliran pre korišćenja ovog naloga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
sr@latin: O&pis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
sr@latin: Opis SMS servisa za isporuku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
sr@latin: Opis SMS servisa za isporuku, uključujući i lokacije za preuzimanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
sr@latin: Da biste koristili SMS, trebaće vam nalog kod servisa za isporuku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
sr@latin: Postavke oglašavanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
sr@latin: Ako je poruka pre&dugačka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
sr@latin: Šta učiniti kada unesete poruku koje je predugačka da bi stala u jednu SMS poruku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
sr@latin: Šta učiniti kada unesete poruku koje je predugačka da bi stala u jednu SMS poruku. Možete izabrati ili da se poruka automatski podeli u nekoliko manjih, da se potpuno odustane od slanja takve poruke, ili da vas Kopete pita svaki put kada je poruka predugačka.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
sr@latin: Pitaj (preporučeno)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
sr@latin: Podeli u više poruka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
sr@latin: Odustani od slanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
sr@latin: &Internacionalizacija telefonskog broja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
sr@latin: Uključite ako želite internacionalizaciju telefonskog broja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
sr@latin: Uključite ako želite internacionalizaciju telefonskog broja. Bez ove opcije, moći ćete da koristite SMS samo za naloge u vašoj zemlji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
sr@latin: &Zameni vodeću nulu kôdom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
sr@latin: Čime god biste želeli da zamenite vodeću nulu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
sr@latin: Telefonski broj kontakta koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
sr@latin: Telefonski broj kontakta koji želite da dodate. Ovo bi trebalo da bude broj sa dostupnim SMS servisom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
sr@latin: I&me kontakta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
sr@latin: Neko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
sr@latin: Telefonski broj kontakta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
sr@latin: Telefonski broj kontakta. Ovi bi trebalo da bude broj sa dostupnim SMS servisom.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
sr@latin: <html><p>Radna fascikla <tt>%1</tt> ne postoji.</p><p>Ako još ništa niste podešavali za Sambu, pogledajte uputstva pod <i>Instaliraj u Sambu</i> (<i>Podesi...→Nalog→Uredi</i>).</p><p>Da li napraviti fasciklu? (Može zahtevati korenu lozinku.)</p></html>

en: Create Directory
sr@latin: Napravi fasciklu

en: Do Not Create
sr@latin: Ne pravi

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
sr@latin: <html><p>Dozvole za radnu fasciklu <tt>%1</tt> nisu ispravne.</p><p>Nećete primati poruke ako izaberete <i>Ne</i>.</p><p>Možete takođe ručno ispraviti problem (<tt>chmod 0777 %1</tt>) i ponovo pokrenuti Kopete.</p><p>Da li da ispravim problem? (Može zahtevati korenu lozinku.)</p></html>

en: Fix
sr@latin: Ispravi

en: Do Not Fix
sr@latin: Ne ispravljaj

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
sr@latin: Veza sa lokalnim domaćinom je prekinuta.
    Da li vam je pokrenut Samba server?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
sr@latin: Fajl poruke se ne može ukloniti; možda dozvole nisu u redu.
    Da popravim? (Može zahtevati korenu lozinku.)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
sr@latin: I dalje ne mogu da uklonim fajl; ispravite to ručno.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
sr@latin: Dodaj winpopup kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
sr@latin: Ime domaćina na koje želite da šaljete winpopup poruke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
sr@latin: Ime domaćina &računara:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
sr@latin: Radna grupa ili domen u kome je računar kojem želite da šaljete winpopup poruke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
sr@latin: R&adna grupa/domen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
sr@latin: Radna grupa ili domen u kome je računar kojem želite da šaljete winpopup poruke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
sr@latin: Postavke naloga — WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
sr@latin: &Osnovne postavke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
sr@latin: Ime domaćina sa kojeg želite da šaljete winpopup poruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
sr@latin: Ime domaćina sa kojeg želite da šaljete winpopup poruke. Ne morate zadati stvarno ime domaćina da biste slali poruke, ali morate da biste ih primali.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
sr@latin: &Ime domaćina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
sr@latin: U Sambu se instalira podrška za korišćenje ovog servisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
sr@latin: &Instaliraj u Sambu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
sr@latin: Da biste primali winpopup poruke sa drugih mašina, gore navedeno ime domaćina mora biti postavljeno na ime domaćina ove mašine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
sr@latin: Samba server mora biti podešen i pokrenut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
sr@latin: <html><p><i>Instaliraj u Sambu</i> je jednostavan način za pravljenje fascikle za privremene fajlove poruka i podešavanje Samba servera.</p><p>Međutim, preporučljivo je da tražite administratoru da napravi ovu fasciklu (<tt>mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup</tt>) i da doda <tt>message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &amp;</tt> (gde se <tt>_PATH_TO_</tt> menja stvarnom putanjom) u fajl <tt>smb.conf</tt>, odeljak <tt>[global]</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
sr@latin: Postavke protokola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
sr@latin: sekundi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
sr@latin: Učestanost provere domaćina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
sr@latin: Putanja naredbe smbclient:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
sr@latin: <i>Ove opcije se primenjuju na sve winpopup naloge.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
sr@latin: Ime domaćina računara ovog kontakta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
sr@latin: Ime &računara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
sr@latin: Ime računara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
sr@latin: Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
sr@latin: Tražim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
sr@latin: Radna grupa ili domen u kome je računar kontakta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
sr@latin: Operativni sistem koji se koristi na računaru kontakta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
sr@latin: Operativni s&istem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
sr@latin: Softver koji se koristi na računaru kontakta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
sr@latin: Ser&verski softver:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
sr@latin: <qt>Morate uneti pravilno ime domaćina.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
sr@latin: <qt><tt>LOCALHOST</tt> nije dozvoljen kao kontakt.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
sr@latin: <qt>Morate uneti važeću putanju za <tt>smbclient</tt>.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
sr@latin: Postavni fajl Sambe je izmenjen.

en: Configuration Successful
sr@latin: Podešavanje uspešno

en: Updating the Samba configuration file failed.
sr@latin: Ažuriranje Sambinog postavnog fajla nije uspelo.

en: Configuration Failed
sr@latin: Podešavanje nije uspelo

en: User Info for %1
sr@latin: Podaci o korisniku %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
sr@latin: Postavke naloga — WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
sr@latin: WLM pasoš:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
sr@latin: <p>Da biste se povezali na Microsoftovu mrežu, trebaće vam Microsoftov pasoš.</p><p>Ako trenutno nemate takav pasoš, kliknite na dugme da biste ga napravili.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
sr@latin: Blokirani kontakti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
sr@latin: Dozvoljeni kontakti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
sr@latin: <html><p><i>Kurzivni</i> kontakti nisu na vašoj listi kontakata.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
sr@latin: UPOZORENJE: Morate biti povezani da biste izmenili ovu stranicu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
sr@latin: Postavke povezivanja (za napredne korisnike)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
sr@latin: Proksi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
sr@latin: Domaćin /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioProxySocks5)
en: Socks5
sr@latin: SOCKS 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
sr@latin: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
sr@latin: Opšte opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
sr@latin: Ne šalji posebne emotikone drugim kontaktima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
sr@latin: Ne prikazuj posebne emotikone drugih kontakata

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
sr@latin: <qt>Morate da unesete ispravnu WLM lozinku.</qt>

en: MSN Plugin
sr@latin: Priključak MSN‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
sr@latin: WLM pa&soš:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
sr@latin: <i>(na primer: pera@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
sr@latin: Priključak WLM‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
sr@latin: Lična poruka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
sr@latin: Telefoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
sr@latin: Mobilni:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
sr@latin: Prikaži da li sam u listi kontakata ovog korisnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
sr@latin: Ako je ova kućica popunjena, onda ste u listi kontakata ovog korisnika.
    Ako nije, korisnik vas nije dodao u svoju listu, ili vas je uklonio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
sr@latin: Ja sam na &listi kontakata ovog kontakta

en: Open Inbo&x...
sr@latin: Otvori &dolazno sanduče...

en: &Change Display Name...
sr@latin: &Promeni prikazno ime...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
sr@latin: Otvori sajt stanja &MSN servisa...

en: Buddies
sr@latin: Drugari

en: Change Display Name - MSN Plugin
sr@latin: Promena prikaznog imena — priključak MSN‑a

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
sr@latin: Unesite novo prikazno ime pod kojim ćete biti vidljivi prijateljima na MSN‑u:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
sr@latin: <qt>Prikazno ime koje ste uneli je predugačko. Unesite neko kraće.
    Vaše prikazno ime <b>nije</b> promenjeno.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
sr@latin[0]: Imate %1 nepročitanu poruku u prijemnom sandučetu na Hotmailu.
sr@latin[1]: Imate %1 nepročitane poruke u prijemnom sandučetu na Hotmailu.
sr@latin[2]: Imate %1 nepročitanih poruka u prijemnom sandučetu na Hotmailu.
sr@latin[3]: Imate nepročitanu poruku u prijemnom sandučetu na Hotmailu.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
sr@latin: Otvori prijemno sanduče

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
sr@latin: <p>Nova poruka od %1 u prijemnom sandučetu na Hotmailu.</p><p>Tema: %2</p>

en: Send Nudge
sr@latin: Pošalji gurkanje

en: Send &Voice
sr@latin: Pošalji &glas

en: Sound card not detected
sr@latin: Zvučna karta nije otkrivena

en: Stop &recording
sr@latin: &Zaustavi snimanje

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
sr@latin: Drugi kontakt mora biti na vezi da bi primao glasovne isečke.

en: You cannot send voice clips in invisible status
sr@latin: Ne možete slati glasovne isečke dok ste nevidljivi

en: The maximum recording time is 15 seconds
sr@latin: Može se snimati najduže 15 sekundi

en: The voice clip must be longer
sr@latin: Glasovni isečak mora biti duži

en: has sent a nudge
sr@latin: posla gurkanje

en: has sent you a nudge
sr@latin: posla vam gurkanje

en: Send Ink
sr@latin: Pošalji mastilom

en: Select the pen's color
sr@latin: Izbor boje pera

en: Block Contact
sr@latin: Blokiraj kontakt

en: Update Photo
sr@latin: Ažuriraj sliku

en: &Block custom emoticons
sr@latin: &Blokiraj posebne emotikone

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
sr@latin: <qt>Morate biti na vezi da biste uklonili kontakt iz svoje liste kontakata. Ovaj kontakt će se ponovo pojaviti kad se povežete.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
sr@latin: Ovaj vas kontakt nema na svojoj listi kontakata

en: This contact is blocked
sr@latin: Ovaj kontakt je blokiran

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
sr@latin: Ovaj vas kontakt nema na svojoj listi kontakata i blokiran je

en: Be Right Back
sr@latin: odmah se vraćam

en: Be &Right Back
sr@latin: Odmah se &vraćam

en: On the Phone
sr@latin: pričam telefonom

en: On The &Phone
sr@latin: Pričam &telefonom

en: Out to Lunch
sr@latin: na ručku

en: Out To &Lunch
sr@latin: Na &ručku

en: &Idle
sr@latin: &Mirovanje

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
sr@latin: Trenutno slušam

en: File transfer cancelled.
sr@latin: Prenos fajla otkazan.

en: An error occurred while saving the address book entry.
sr@latin: Greška pri upisivanju unosa u adresar.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
sr@latin: Unos u Yahooov adresar nije mogao biti sačuvan:
    %1 — %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
sr@latin: Unos u Yahooov adresar nije mogao biti napravljen:
    %1 — %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
sr@latin: Unos u Yahooov adresar nije mogao biti obrisan:
    %1 — %2

en: The picture was not successfully uploaded
sr@latin: Slika nije uspešno otpremljena

en: Could not open file for writing.
sr@latin: Ne mogu da otvorim fajl za pisanje.

en: An error occurred while downloading the file.
sr@latin: Greška pri preuzimanju fajla.

en: Unable to connect to file transfer server
sr@latin: Ne mogu da se povežem sa serverom za prenos fajlova.

en: An error occurred while sending the file.
sr@latin: Greška pri slanju fajla.

en: An error occurred while sending the message
sr@latin: Greška pri slanju poruke.

en: The message is empty.
sr@latin: Poruka je prazna.

en: Error opening file: %1
sr@latin: Greška pri otvaranju fajla: %1

en: An unknown error has occurred.
sr@latin: Nepoznata greška.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
sr@latin: Veza sa veb kamerom korisnika %1 nije mogla biti uspostavljena.
    
    Ponovo se prijavite i pokušajte još jednom.

en: An error occurred closing the webcam session.
sr@latin: Greška pri zatvaranju sesije veb kamere.

en: You tried to close a connection that did not exist.
sr@latin: Pokušali ste da zatvorite vezu koja nije postojala.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
sr@latin: Ne mogu da dobavim adresar sa servera radi podataka o korisniku.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
sr@latin: Greška pri preuzimanju ikonice drugara (%1)

en: Could not join chat
sr@latin: Ne mogu da se pridružim ćaskanju

en: The room is full. Please choose another one.
sr@latin: Soba je puna. Izaberite drugu.

en: Invalid user.
sr@latin: Loš korisnik.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
sr@latin: Nepoznata greška pri pokušaju pridruživanja sobi za ćaskanje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
sr@latin: Dodavanje kontakta na Yahoou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
sr@latin: Ime naloga na Yahoou koji želite da dodate.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sr@latin: Ime naloga na Yahoou koji želite da dodate. Trebalo bi da bude u obliku alfanumeričke niske (bez razmaka).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
sr@latin: &Korisničko ime na Yahoou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
sr@latin: <i>(na primer: pera8752)</i>

en: Choose a chat room...
sr@latin: Izaberi sobu za ćaskanje...

en: Yahoo Chat rooms
sr@latin: Sobe za ćaskanje na Yahoou

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
sr@latin: Korisnika: %1, veb kamera: %2, glasova: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
sr@latin: Izbor sobe za ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
sr@latin: Sobe za ćaskanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
sr@latin: Kategorije:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
sr@latin: Postavke naloga — Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
sr@latin: Ime vašeg naloga na Yahoou.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sr@latin: Ime vašeg naloga na Yahoou. Trebalo bi da bude u obliku alfanumeričke niske (bez razmaka).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
sr@latin: <p>Da biste se povezali na Yahooovu mrežu, potreban vam je nalog na Yahoou.</p><p>Ako trenutno nemate nalog, kliknite na dugme da biste ga napravili.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
sr@latin: Registruj &novi nalog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
sr@latin: Postavke &naloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
sr@latin: &Potisni podrazumevane serverske podatke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
sr@latin: IP adresa ili maska domaćina Yahooovog servera na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
sr@latin: IP adresa ili maska domaćina Yahooovog servera na koji želite da se povežete. Obično će to biti podrazumevani (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
sr@latin: Port na Yahooovom serveru na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
sr@latin: Port Yahooovog servera na koji želite da se povežete. To je obično 5050 ali Yahoo dopušta i 80 ako ste iza zaštitnog zida.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
sr@latin: Port na Yahooovom serveru na koji želite da se povežete.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
sr@latin: Ikonica drugara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
sr@latin: P&ošalji ikonicu drugara drugim korisnicima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
sr@latin: Izaberi sliku...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
sr@latin: Podaci o kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
sr@latin: E‑pošta &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
sr@latin: Pejdžer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
sr@latin: E‑pošta &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
sr@latin: Dodatno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
sr@latin: Podaci o lokaciji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
sr@latin: Godišnjica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
sr@latin: ID na Yahoou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
sr@latin: Drugo ime:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
sr@latin: Titula:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
sr@latin: Pozivanje prijatelja u konferenciju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
sr@latin: Članovi konferencije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
sr@latin: Dodaj >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
sr@latin: << Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
sr@latin: Spisak poziva u ćaskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
sr@latin: Spisak prijatelja

en: Invite
sr@latin: Pozovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
sr@latin: Beleška 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
sr@latin: Beleška 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
sr@latin: Beleška 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
sr@latin: Beleška 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
sr@latin: Komentari o kontaktu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
sr@latin: Prikaži me kao

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
sr@latin: &Van veze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
sr@latin: &Trajno van veze

en: Yahoo User Information
sr@latin: Yahooovi podaci o korisniku

en: Save and Close
sr@latin: Sačuvaj i zatvori

en: Merge with existing entry
sr@latin: Stopi sa postojećim unosom

en: General Yahoo Information
sr@latin: Opšti podaci Yahooa

en: Other Yahoo Information
sr@latin: Ostali podaci Yahooa

en: Replace existing entry
sr@latin: Zameni postojeći unos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
sr@latin: <html>Vaš nalog mora biti proveren usled previše neuspelih pokušaja prijavljivanja.<br/></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
sr@latin: Unesite znakove prikazane na slici:

en: %1 has stopped broadcasting
sr@latin: %1 prestade da emituje

en: %1 has cancelled viewing permission
sr@latin: %1 otkaza dozvolu za gledanje

en: %1 has declined permission to view webcam
sr@latin: %1 odbi da dozvoli gledanje veb kamere

en: %1 does not have his/her webcam online
sr@latin: %1 nema svoju veb kameru na vezi

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
sr@latin: Ne mogu da vidim veb kameru od %1 iz nepoznatog razloga

en: 1 viewer | %1 viewers
sr@latin[0]: %1 gledalac
sr@latin[1]: %1 gledaoca
sr@latin[2]: %1 gledalaca
sr@latin[3]: 1 gledalac

en: Open &Address book...
sr@latin: Otvori &adresar...

en: &Edit my contact details...
sr@latin: &Uredi svojstva mog kontakta...

en: &Join chat room...
sr@latin: P&ridruži se ćaskanju...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na Yahooov servis: vaš nalog je blokiran.
    Posetite %1 da biste ga reaktivirali.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na Yahooov servis: navedeno korisničko nije važeće.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
sr@latin: Odjavljeni ste iz Yahooovog servisa, možda zbog duplog prijavljivanja.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na Yahooov servis. Kô̂d greške: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
sr@latin: Prekinuta je veza sa %1.
    Poruka o grešci:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
sr@latin: Greška pri povezivanju %1 sa Yahooovim serverom.
    Poruka o grešci:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
sr@latin: %1
    
    Razlog: %2

en: Yahoo Plugin
sr@latin: Priključak Yahooa

en: User %1 has granted your authorization request.
sr@latin: Korisnik %1 vam je odobrio zahtev za ovlašćenje.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
sr@latin: Korisnik %1 je odbio vaš zahtev za ovlašćenje.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
sr@latin: Zvrrr

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
sr@latin: %1 vas pozva da se pridružite konferenciji sa %2.
    
    Poruka: %3
    
    Prihvatate?

[ctx: @action]
en: Accept
sr@latin: Prihvati

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
sr@latin: %1 odbi da se pridruži konferenciji: „%2“

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
sr@latin[0]: Imate %1 nepročitanu poruku u prijemnom sandučetu na Yahoou.
sr@latin[1]: Imate %1 nepročitane poruke u prijemnom sandučetu na Yahoou.
sr@latin[2]: Imate %1 nepročitanih poruka u prijemnom sandučetu na Yahoou.
sr@latin[3]: Imate nepročitanu poruku u prijemnom sandučetu na Yahoou.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
sr@latin: <html>%1 ima poruku od %2 u prijemnom sandučetu na Yahoou.<br /><br />Tema: %3</html>

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
sr@latin: %1 vas pozva da vidite njenu/njegovu veb kameru. Prihvatate?

en: Webcam for %1 is not available.
sr@latin: Veb kamera za %1 nije dostupna.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
sr@latin: <qt>Izabrana ikonica drugara se ne može otvoriti. <br />Izaberite neku drugu.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
sr@latin: Greška pri pokušaju promene prikazne slike.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
sr@latin: %1 želi da gleda vašu veb kameru. Odobravate?

en: You are now in %1 (%2)
sr@latin: Sada ste u %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
sr@latin: Ćaskanje na Yahoou:

en: Yahoo Chat: %1
sr@latin: Ćaskanje na Yahoou: %1

en: Buzz Contact
sr@latin: Zvrcni kontakt

en: Show User Info
sr@latin: Prikaži podatke o korisniku

en: Request Webcam
sr@latin: Zahtevaj veb kameru

en: Invite to view your Webcam
sr@latin: Pozovite na gledanje svoje veb kamere

en: Yahoo Display Picture
sr@latin: Prikazna slika na Yahoou

en: &Invite others
sr@latin: Pozovi &druge

en: %1|Stealthed
sr@latin: %1|prikriven

en: View &Webcam
sr@latin: Prikaži &veb kameru

en: &Buzz Contact
sr@latin: &Zvrcni kontakt

en: &Stealth Setting
sr@latin: Postavka &prikrivenosti

en: &Invite to Conference
sr@latin: &Pozovi u konferenciju

en: &View Yahoo Profile
sr@latin: &Profil na Yahoou

en: Stealth Setting
sr@latin: Postavka prikrivenosti

en: Buzz
sr@latin: Zvrrr

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
sr@latin: <qt>Morate da unesete dobru lozinku.</qt>

en: Be right back
sr@latin: odmah se vraćam

en: Not at home
sr@latin: nisam kod kuće

en: Not at my desk
sr@latin: nisam za stolom

en: Not in the office
sr@latin: nisam u kancelariji

en: On the phone
sr@latin: pričam telefonom

en: On vacation
sr@latin: na odmoru

en: Out to lunch
sr@latin: na ručku

en: Stepped out
sr@latin: izađoh napolje

en: I'm On SMS
sr@latin: na SMS‑u sam

en: Custom
sr@latin: posebno

en: Buddy Icon Checksum
sr@latin: Kontrolna suma ikonice drugara

en: Buddy Icon Expires
sr@latin: Ikonica drugara ističe

en: Buddy Icon Remote URL
sr@latin: Udaljeni URL ikonice drugara

en: YAB Id
sr@latin: ID u adresaru

en: Pager number
sr@latin: Broj pejdžera

en: Fax number
sr@latin: Broj faksa

en: Additional number
sr@latin: Dodatni broj

en: Alternative email 1
sr@latin: Alternativna e‑pošta 1

en: GoogleTalk
sr@latin: Google-razgovor

en: Private Address
sr@latin: Privatna adresa

en: Private City
sr@latin: Privatni grad

en: Private State
sr@latin: Privatna savezna jedinica

en: Private ZIP
sr@latin: Privatni poštanski broj

en: Private Country
sr@latin: Privatna država

en: Private URL
sr@latin: Privatni URL

en: Corporation
sr@latin: Korporacija

en: Work Address
sr@latin: Poslovna adresa

en: Work State
sr@latin: Poslovna republika

en: Work ZIP
sr@latin: Poslovni poštanski broj

en: Work URL
sr@latin: Poslovni URL

en: Anniversary
sr@latin: Godišnjica

en: Notes
sr@latin: Beleške

en: Additional 1
sr@latin: Dodatno 1

en: Additional 2
sr@latin: Dodatno 2

en: Additional 3
sr@latin: Dodatno 3

en: Additional 4
sr@latin: Dodatno 4

en: Account Verification - Yahoo
sr@latin: Overa naloga — Yahoo
