libphonon - en to sr@latin translation catalogue (24 entries)

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
sr@latin: <html>Audio uređaj <b>%1</b> ne funkcioniše.<br/>Spadam na <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
sr@latin: <html>Prebacujem na audio uređaj <b>%1</b><br/>koji je upravo postao dostupan i veće je poželjnosti.</html>

en: Revert back to device '%1'
sr@latin: Vrati nazad na uređaj „%1“

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
sr@latin: <html>Prebacujem na audio uređaj <b>%1</b><br/>koji je veće poželjnosti i namenski podešen za ovaj tok.</html>

en: Restart Application
sr@latin: Ponovo pokreni program

en: You changed the backend of the Phonon multimedia system.
    
    To apply this change you will need to restart '%1'.
sr@latin: Izmenili ste pozadinu multimedijalnog sistema Phonon.
    Da primenite ovu izmenu, ponovo pokrenite „%1“.

en: Main Menu
sr@latin: Glavni meni

en: Title Menu
sr@latin: Meni naslova

en: Audio Menu
sr@latin: Zvučni meni

en: Subtitle Menu
sr@latin: Meni titlova

en: Chapter Menu
sr@latin: Meni poglavlja

en: Angle Menu
sr@latin: Meni ugla

en: %0 by %1
sr@latin: %0 – %1

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
sr@latin: Obaveštenja

[ctx: Phonon::]
en: Music
sr@latin: Muzika

[ctx: Phonon::]
en: Communication
sr@latin: Komunikacija

[ctx: Phonon::]
en: Games
sr@latin: Igre

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
sr@latin: Pristupačnost

[ctx: Phonon::]
en: Recording
sr@latin: Snimanje

[ctx: Phonon::]
en: Control
sr@latin: Upravljanje

en: PulseAudio Sound Server
sr@latin: Zvučni server PulseAudio

en: Volume: %1%
sr@latin: Jačina: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
sr@latin: Ovim klizačem podešavate jačinu zvuka. Skroz levo je 0%, a skroz desno %1%

en: Muted
sr@latin: Utišano
