kcmcgi - en to sv translation catalogue (7 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
sv: Sökvägar till lokala CGI-program

en: Add...
sv: Lägg till...

en: Remove
sv: Ta bort

en: kcmcgi
sv: IM-CGI

en: CGI KIO Slave Control Module
sv: Inställningsmodul för CGI-I/O-slav

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
sv: © 2002 Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
sv: <h1>CGI-program</h1> CGI-I/O-slaven låter dig köra lokala CGI-program utan att behöva köra en webbserver. I den här inställningsmodulen kan du anpassa sökvägarna där CGI-skript ska hittas.
