kcmnotify - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: <h1>System Notifications</h1>KDE allows for a great deal of control over how you will be notified when certain events occur. There are several choices as to how you are notified:<ul><li>As the application was originally designed.</li><li>With a beep or other noise.</li><li>Via a popup dialog box with additional information.</li><li>By recording the event in a logfile without any additional visual or audible alert.</li></ul>
sv: <h1>Systemunderrättelser</h1>KDE ger dig stor kontroll över hur du kommer att bli underrättad när speciella händelser inträffar. Du kan välja mellan flera olika sätt att bli underrättad på:<ul><li>Så som programmet ursprungligen var konstruerat.</li><li>Med ett pip eller annat ljud.</li><li>Via en dialogruta som visar ytterligare information.</li><li>Genom att spara händelsen i en loggfil utan någon ytterligare visuell eller ljudlig varning.</li></ul>

en: Event source:
sv: Händelsekälla:

en: &Applications
sv: &Program

en: &Player Settings
sv: &Spelarinställningar

en: KNotify
sv: Underrättelse

en: System Notification Control Panel Module
sv: Inställningsmodul för systemunderrättelser

en: (c) 2002-2006 KDE Team
sv: © 2002-2006 KDE-gruppen

en: Original implementation
sv: Originalimplementation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbSoundSystem)
en: Use the &KDE sound system
sv: Använd &KDE:s ljudsystem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: 100%
sv: 100 %

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: 0%
sv: 0 %

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbVolume)
en: Force &Volume:
sv: Tvinga &volym:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbExternal)
en: &Use an external player
sv: Använd e&xtern spelare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Player:
sv: S&pelare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbNone)
en: &No audio output
sv: I&nget ljud
