kdebugdialog - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Debug Settings
sv: Felsökningsinställningar

en: File
sv: Fil

en: Message Box
sv: Meddelanderuta

en: Shell
sv: Skal

en: Syslog
sv: Systemlogg

en: None
sv: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
sv: Utdata till:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
sv: Filnamn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
sv: Fel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
sv: Avbryt vid allvarligt fel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
sv: Inaktivera all felsökningsutmatning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
sv: Varning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
sv: Allvarligt fel

en: &Select All
sv: &Markera alla

en: &Deselect All
sv: &Avmarkera alla

en: KDebugDialog
sv: Kdebugdialog

en: A dialog box for setting preferences for debug output
sv: Dialogruta för inställningar av felsökningsutskrift

en: Maintainer
sv: Utvecklare

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
sv: Visa en fullständig dialogruta istället för standardlistrutan

en: Turn area on
sv: Sätt på yta

en: Turn area off
sv: Stäng av yta
