knetattach - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Enter a name for this <i>WebFolder</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
sv: Skriv in namnet på <i>webbkatalogen</i> samt serveradress, port och katalogsökväg som ska användas, och klicka på knappen <b>Spara och anslut</b>.

en: Enter a name for this <i>Secure shell connection</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
sv: Skriv in namnet på den här <i>säkra skalanslutningen</i> samt serveradress, port och katalogsökväg som ska användas, och klicka på knappen <b>Spara och anslut</b>.

en: Enter a name for this <i>File Transfer Protocol connection</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
sv: Skriv in namnet på den här <i>filöverföringsprotokollanslutningen</i> samt en serveradress, port och katalogsökväg som ska användas, och klicka på knappen <b>Spara och anslut</b>.

en: Enter a name for this <i>Microsoft Windows network drive</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
sv: Skriv in namnet på den här <i>Microsoft Windows nätverksenheten</i> samt serveradress, port och katalogsökväg som ska användas, och klicka på knappen <b>Spara och anslut</b>.

en: Unable to connect to server.  Please check your settings and try again.
sv: Kan inte ansluta till servern. Kontrollera dina inställningar och försök igen.

en: Save && C&onnect
sv: Spara och a&nslut

en: C&onnect
sv: A&nslut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNetAttach)
en: Network Folder Wizard
sv: Nätverkskatalogguide

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderType)
en: Add Network Folder
sv: Lägg till nätverkskatalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select the type of network folder you wish to connect to and press the Next button.
sv: Välj typ av nätverkskatalog som du vill ansluta till och klicka på knappen Nästa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _recent)
en: &Recent connection:
sv: S&enaste anslutning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _webfolder)
en: &WebFolder (webdav)
sv: &Webbkatalog (webdav)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _fish)
en: &Secure shell (ssh)
sv: &Säkert skal (ssh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _smb)
en: &Microsoft® Windows® network drive
sv: &Microsoft® Windows® nätverksenhet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderParameters)
en: Network Folder Information
sv: Information om nätverkskatalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _informationText)
en: Enter a name for this <i>%1</i> as well as the server address, port and folder path to use and press the Next button.
sv: Skriv in namnet på <i>%1</i> samt serveradress, port och katalogsökväg som ska användas, och klicka på knappen Nästa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Name:
sv: &Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _userText)
en: &User:
sv: An&vändare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _protocol)
en: &Protocol:
sv: &Protokoll:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Folder:
sv: &Katalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _encodingText)
en: Encoding:
sv: Kodning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _createIcon)
en: Cr&eate an icon for this remote folder
sv: Skapa &en ikon för fjärrkatalogen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useEncryption)
en: &Use encryption
sv: An&vänd kryptering

en: KDE Network Wizard
sv: KDE:s nätverksguide

en: (c) 2004 George Staikos
sv: © 2004 George Staikos

en: Primary author and maintainer
sv: Huvudsaklig upphovsman och underhåll
