kquitapp - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Command-line application quitter
sv: Avsluta program från kommandoraden

en: Quit a D-Bus enabled application easily
sv: Avsluta enkelt ett program som stöder D-Bus

en: (c) 2006, Aaron Seigo
sv: © 2006, Aaron Seigo

en: Current maintainer
sv: Nuvarande utvecklare

en: Full service name, overrides application name provided
sv: Fullständigt tjänstnamn, överskrider angivet programnamn

en: Path in the D-Bus interface to use
sv: Sökväg att använda i D-Bus gränssnitt

en: The name of the application to quit
sv: Namnet på programmet som ska avslutas

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
sv: Programmet %1 kunde inte hittas med tjänsten %2 och sökvägen %3.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
sv: Misslyckades avsluta programmet %1. Felet som rapporterades är:
    
         %2 : %3
