kded_phononserver - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Invalid Driver
sv: Ogiltig drivrutin

en: <html>This device is currently not available (either it is unplugged or the driver is not loaded).</html>
sv: <html>Enheten är för närvarande inte tillgänglig (antingen är den urkopplad eller är drivrutinen inte laddad).</html>

en: <html>This will try the following devices and use the first that works: <ol>%1</ol></html>
sv: <html>Detta försöker med följande enheter och använder den första som fungerar: <ol>%1</ol></html>

[ctx: unknown sound card]
en: Unknown
sv: Okänt

en: Output: %1
sv: Ut: %1

en: Capture: %1
sv: In: %1

en: Removed Sound Devices
sv: Borttagna ljudenheter

en: Removed Video Devices
sv: Borttagna videoenheter

en: Forget about the sound devices.
sv: Glöm ljudenheterna.

en: Forget about the video devices
sv: Glöm videoenheterna.

[ctx: short string for a button, it opens the Phonon page of System Settings]
en: Manage Devices
sv: Hantera enheter

en: Open the System Settings page for device configuration where you can manually remove disconnected devices from the cache.
sv: Öppna systeminställningarnas sida för inställning av enheter, där du manuellt kan ta bort bortkopplade enheter från cachen.

en: <html><p>KDE detected that one or more internal devices were removed.</p><p><b>Do you want KDE to permanently forget about these devices?</b></p><p>This is the list of devices KDE thinks can be removed:<ul><li>%1</li></ul></p></html>
sv: <html><p>KDE har detekterat att en eller flera interna enheter har tagits bort.</p><p><b>Vill du att KDE ska glömma dessa enheter permanent?</b></p><p>Detta är listan med enheter som KDE anser kan tas bort:<ul><li>%1</li></ul></p></html>

en: Do not ask again for these devices
sv: Fråga inte igen för dessa enheter
