plasma_scriptengine_qscript - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Images
sv: Bilder

en: Configuration Definitions
sv: Inställningsdefinitioner

en: User Interface
sv: Användargränssnitt

en: Data Files
sv: Datafiler

en: Executable Scripts
sv: Körbara skript

en: Translations
sv: Översättningar

en: Animation scripts
sv: Animeringsskript

en: Main Script File
sv: Huvudskriptfil

en: Unable to load script file: %1
sv: Kan inte läsa in skriptfil: %1

en: debug takes one argument
sv: debug kräver ett argument

en: print() takes one argument
sv: print() kräver ett argument

en: listAddons takes one argument: addon type
sv: listAddons kräver ett argument: typ av tillägg

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
sv: loadAddons kräver två argument: typ av tillägg och namn på tillägg att ladda

en: Failed to find Addon %1 of type %2
sv: Misslyckades hitta tillägg %1 av typ %2

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
sv: Misslyckades öppna skriptfil för tillägg %1: %2

en: setData() takes at least one argument
sv: setData() kräver minst ett argument

en: Could not extract the DataEngineObject
sv: Kunde inte extrahera DataEngineObject

en: Could not extract the DataEngine
sv: Kunde inte extrahera datagränssnittet

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
sv: removeAllData() kräver minst ett argument (källnamnet)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
sv: removeData() kräver minst två argument (källnamnet och nyckelnamnet)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
sv: Tjänst kräver minst en parameter: namnet på tjänsten

en: Requested service %1 was not found in the Package.
sv: Begärd tjänst %1 hittades inte i paketet.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
sv: Behörighet för den begärda utökningen '%1' nekades.

en: loadui() takes one argument
sv: loadUI() kräver ett argument

en: Unable to open '%1'
sv: Kan inte öppna '%1'

en: Constructor takes at least 1 argument
sv: Konstruktorn kräver minst ett argument

en: dataEngine() takes one argument
sv: dataEngine() kräver ett argument

en: Could not extract the Applet
sv: Kunde inte extrahera miniprogrammet Applet

en: service() takes two arguments
sv: service() kräver två argument

en: service() takes one argument
sv: service() kräver ett argument

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
sv: Fel i %1 på rad %2.<br><br>%3

en: animation() takes one argument
sv: animation() kräver ett argument

en: %1 is not a known animation type
sv: %1 är inte en känd typ av animering

en: i18n() takes at least one argument
sv: i18n() kräver minst ett argument

en: i18nc() takes at least two arguments
sv: i18nc() kräver minst två argument

en: i18np() takes at least two arguments
sv: i18np() kräver minst två argument

en: i18ncp() takes at least three arguments
sv: i18ncp() kräver minst tre argument
