kio_help4 - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Output file
sv: Utdatafil

en: Generates DocBook entities for key shortcuts of standard actions
sv: Skapar DocBook-objekt för standardåtgärdernas snabbtangenter

en: There is no documentation available for %1.
sv: Det finns ingen dokumentation tillgänglig för %1.

en: Looking up correct file
sv: Slår upp riktig fil

en: Preparing document
sv: Förbereder dokument

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
sv: Den begärda hjälpfilen kunde inte tolkas:<br />%1

en: Saving to cache
sv: Sparar till cache

en: Using cached version
sv: Använder version från cache

en: Looking up section
sv: Slår upp avsnitt

en: Could not find filename %1 in %2.
sv: Kunde inte hitta filnamnet %1 i %2.

en: Stylesheet to use
sv: Stilmall att använda

en: Output whole document to stdout
sv: Mata ut hela dokumentet till standardutmatningen

en: Output whole document to file
sv: Mata ut hela dokumentet till en fil

en: Create a ht://dig compatible index
sv: Skapa ett index som fungerar med ht:/dig

en: Check the document for validity
sv: Kontrollera att dokumentet är giltigt

en: Create a cache file for the document
sv: Skapa en cachefil för dokumentet

en: Set the srcdir, for kdelibs
sv: Ställ in källkatalog för kdelibs

en: Parameters to pass to the stylesheet
sv: Parametrar att skicka till stilmallen

en: The file to transform
sv: Fil att transformera

en: XML-Translator
sv: XML-översättare

en: KDE Translator for XML
sv: KDE-översättare för XML

en: Could not write to cache file %1.
sv: Kunde inte skriva till cachefil %1.

en: Parsing stylesheet
sv: Tolkar stilmall

en: Parsing document
sv: Tolkar dokument

en: Applying stylesheet
sv: Tillämpar stilmall

en: Writing document
sv: Skriver dokument
