nepomuk - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Disk space is running low (%1 left). Suspending indexing of files.
sv: Diskutrymme håller på att ta slut (%1 kvar). Stoppar indexering av filer tillfälligt.

en: Resuming indexing of files for fast searching.
sv: Återupptar indexering av filer för snabb sökning.

en: Nepomuk File Indexer
sv: Nepomuk-filindexering

en: (c) 2008-2013, Sebastian Trüg
sv: © 2008-2013, Sebastian Trüg

en: Developer
sv: Utvecklare

en: Maintainer
sv: Underhåll

en: NepomukIndexer
sv: Nepomuk-indexering

en: NepomukIndexer indexes the contents of a file and saves the results in Nepomuk
sv: Nepomuk-indexering indexerar innehållet i en fil och sparar resultatet i Nepomuk

en: (C) 2011, Vishesh Handa, Sebastian Trueg
sv: © 2011, Vishesh Handa, Sebastian Trueg

en: Current maintainer
sv: Nuvarande underhåll

en: The URL of the file to be indexed
sv: Webbadress för filen som ska indexeras

en: Remove all indexed data of the URL provided
sv: Ta bort all indexerad data för tillhandahållen webbadress

en: Streams the indexed data to stdout
sv: Strömmar indexerad data till standardutmatningen

[ctx: @info:status]
en: File indexer is suspended.
sv: Filindexering är tillfälligt stoppad.

[ctx: @info:status]
en: Cleaning invalid file metadata
sv: Rensar ogiltig metadata för filer

[ctx: @info:status]
en: Indexing files for desktop search.
sv: Indexerar filer för skrivbordssökning.

[ctx: @info:status]
en: Scanning for recent changes in files for desktop search
sv: Söker efter senaste ändringar i filer för skrivbordssökning

[ctx: @info:status]
en: File indexer is idle.
sv: Filindexering är overksam.
