kppplogview - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Export to a text file, using semicolons as separators.<p></p>Can be used for spreadsheet programs like <i>KSpread</i>.
sv: Exportera till en textfil med semikolon som skiljetecken.<p></p>Kan användas för kalkylprogram som <i>Kspread</i>.

en: Export to a HTML Page.<p></p>Can be used for easy exchange over the <i>Internet</i>.
sv: Exportera till HTML-sida.<p></p>Kan användas för enkelt utbyte via <i>Internet</i>.

en: Export Wizard for kPPP Logs
sv: Exportguide för Kppp-loggar

en: List with possible output formats
sv: Lista med möjliga utmatningsformat

en: <qt><b>Please choose the output format on the left side.</b></qt>
sv: <qt><b>Välj utmatningsformatet till vänster.</b></qt>

en: Selection of Filetype
sv: Val av filtyp

en: Filename:
sv: Filnamn:

en: [No file selected]
sv: [Ingen fil vald]

en: &Select File...
sv: &Välj fil...

en: Select the filename of the exported output file
sv: Välj filnamn för den exporterade utmatningsfilen

en: Selection of Filename
sv: Val av filnamn

en: File Format
sv: Filformat

en: Please Choose File
sv: Välj fil

en: Connection log for %1
sv: Anslutningslogg för %1

en: Loading log files
sv: Laddar loggfiler

en: KPPP log viewer
sv: Kppp-loggvisare

en: KPPP Log Viewer
sv: Kppp-loggvisare

en: Monthly Log
sv: Månadslogg

en: &File
sv: &Arkiv

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
sv: © 1999-2002, Kppp-utvecklarna

en: Run in KPPP mode
sv: Kör i Kppp-läge

en: %1 KiB
sv: %1 Kibyte

en: %1 MiB
sv: %1 Mibyte

en: Connection
sv: Anslutning

en: Day
sv: Dag

en: From
sv: Från

en: Until
sv: Till

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Costs
sv: Kostnad

en: Bytes In
sv: Byte in

en: Bytes Out
sv: Byte ut

en: All Connections
sv: Alla anslutningar

en: &Prev Month
sv: &Föregående månad

en: &Next Month
sv: &Nästa månad

en: C&urrent Month
sv: Akt&uell månad

en: &Export...
sv: &Exportera...

en: Statistics:
sv: Statistik:

en: n/a
sv: Inte tillgänglig

en: Selection (%1 connection) | Selection (%1 connections)
sv[0]: Markering (%1 anslutning)
sv[1]: Markering (%1 anslutningar)

en: %1 connection | %1 connections
sv[0]: %1 anslutning
sv[1]: %1 anslutningar

en: Monthly estimates
sv: Månadsvisa uppskattningar

en: Connection log for %1 %2
sv: Anslutningslogg för %1 %2

en: No connection log for %1 %2 available
sv: Ingen anslutningslogg för %1 %2 tillgänglig

en: A document with this name already exists.
sv: Ett dokument med det här namnet finns redan.

en: Overwrite file?
sv: Skriv över fil?

en: An error occurred while trying to open this file
sv: Ett fel uppstod när filen skulle öppnas

en: Sorry
sv: Tyvärr

en: Monthly estimates (%1)
sv: Månadsvisa uppskattningar (%1)

en: An error occurred while trying to write to this file.
sv: Ett fel uppstod vid skrivning till den här filen.
