libphonon - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
sv: <html>Uppspelningsenheten för ljud <b>%1</b> fungerar inte.<br/>Återgår till <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
sv: <html>Byter till uppspelningsenheten för ljud <b>%1</b><br/>, som precis blev tillgänglig och som hellre föredras.</html>

en: Revert back to device '%1'
sv: Gå tillbaka till enheten '%1'

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
sv: <html>Byter till ljuduppspelningsenheten <b>%1</b><br/>som har högre prioritet, eller är specifikt inställd för den här strömmen.</html>

en: Restart Application
sv: Starta om program

en: You changed the backend of the Phonon multimedia system.
    
    To apply this change you will need to restart '%1'.
sv: Du ändrade multimediasystemet Phonons gränssnitt.
    
    För att tillämpa ändringen behöver du starta om '%1'.

en: Main Menu
sv: Huvudmeny

en: Title Menu
sv: Titelmeny

en: Audio Menu
sv: Ljudmeny

en: Subtitle Menu
sv: Textningsmeny

en: Chapter Menu
sv: Kapitelmeny

en: Angle Menu
sv: Vinkelmeny

en: %0 by %1
sv: %0 gånger %1

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
sv: Underrättelser

[ctx: Phonon::]
en: Music
sv: Musik

[ctx: Phonon::]
en: Communication
sv: Kommunikation

[ctx: Phonon::]
en: Games
sv: Spel

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
sv: Handikappstöd

[ctx: Phonon::]
en: Recording
sv: Inspelning

[ctx: Phonon::]
en: Control
sv: Styrning

en: PulseAudio Sound Server
sv: PulseAudio ljudserver

en: Volume: %1%
sv: Volym: %1 %

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
sv: Använd skjutreglaget för att justera volymen. Positionen längst till vänster är 0 % och den längst till höger är %1 %.

en: Muted
sv: Tyst
