kopete - en to tr translation catalogue (3648 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
tr: Ben hızlı öğrenen biriyim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
tr: İsim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
tr: <h2>Kopete'ye Hoş Geldiniz</h2><p>Hangi mesajlaşma servisine bağlanmak istiyorsunuz?</p>

en: Step Two: Account Information
tr: Adım İki: Hesap Bilgisi

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
tr: <h2>Tebrikler</h2><p>Hesabı yapılandırma işlemini tamamladınız. <i>Ayarlar->Yapılandır</i> menülerini izleyerek daha fazla hesap ekleyebilirsiniz. Lütfen "Bitir" düğmesine basın.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
tr: '%1' iletişim kuralı yüklenemedi.

en: Error While Adding Account
tr: Hesap Eklenirken Hata

en: This protocol does not currently support adding accounts.
tr: Bu iletişim kuralı eklenmiş geçerli hesapları desteklememektedir.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
tr: Adım Bir: Mesajlaşma Servisinin Seçimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
tr: <h2>Hesap Oluşturma Sihirbazına Hoş Geldiniz</h2>
    <p>Aşağıdaki listeden istediğiniz bir mesajlaşma servisini seçin.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
tr: Tamamlandı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
tr: <h2>Tebrikler.</h2> 
    <p>Hesabınızın yapılandırılması tamamlandı. Lütfen "Bitir" düğmesine tıklayın.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
tr: Bu hesap için özel renk kullan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
tr: Hesaplar çoğu durumda iletişim kuralı simgeleri ile farklılaşırlar. Fakat aynı iletişim kuralı içinde çeşitli hesaplara sahipseniz, bu hesapları birbirinden ayırmak için simgelere bir renk filtresi uygulayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
tr: &Bu hesap için
    özel renk kullan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
tr: Özel renk seçici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
tr: Bitir düğmesine basıldıktan hemen sonra bağlan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
tr: Eğer bu işaretli ise, siz <i>Bitti</i> düğmesine tıkladıktan sonra hesap bağlanacak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
tr: Şimdi &bağlan

en: Copy Link Address
tr: Bağlantı Adresini Kopyala

en: Save Conversation
tr: Sohbeti Kaydet

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> yazma için açılamıyor.</qt>

en: Error While Saving
tr: Kaydederken Hata

en: User Has Left
tr: Kullanıcı Ayrıldı

en: Chat style could not be found, or is invalid.
tr: Sohbet biçimi bulunamadı veya geçersiz.

en: Save File as
tr: Dosyayı farklı Kaydet

en: Wav file (*.wav)
tr: Wav dosyası (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
tr: Sohbet Metni Düzenleme Parçacığı

en: A simple rich text editor part
tr: Basit bir zengin metin düzenleyici parçacığı

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
tr: <qt>Az önce <b>%1</b> kişisinden bir ileti aldınız. Bu sohbeti temizlemek istediğinizden emin misiniz?</qt>

en: Unread Message
tr: Okunmayan Mesaj

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
tr: Sohbeti Temizle

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> grup sohbetinden ayrılmak üzeresiniz.<br />Bundan sonra bu sohbetten gelecek iletileri alamayacaksınız.</qt>

en: Closing Group Chat
tr: Grup Sohbeti Kapanıyor

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
tr: Sohbeti Kapat

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
tr: <qt>Az önce <b>%1</b> kişisinden bir ileti aldınız. Bu sohbeti kapatmak istiyor musunuz?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
tr: Bu sohbeti kapatırsanız mesaj gönderimi durdurulacaktır. Bu sohbeti kapatmak istiyor musunuz?

en: Message in Transit
tr: Mesajı Geç

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
tr[0]: Sohbette %1 kişi var
tr[1]: Sohbette %1 kişi var

en: %1 is typing a message
tr: %1 bir mesaj yazıyor

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
tr: %1 bir mesaj yazıyor

en: %1 is now known as %2
tr: %1 şimdi %2 oldu

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
tr: %1 durum iletisini sildi

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
tr: %1 durum iletisini değiştirdi: %2

en: %1 has joined the chat.
tr: %1 sohbete giriş yaptı.

en: %1 status message is %2
tr: %1 kişisinin durum iletisi %2

en: %1 has left the chat.
tr: %1 sohbetten ayrıldı.

en: %1 has left the chat (%2).
tr: %1 sohbetten ayrıldı (%2).

en: You are now marked as %1.
tr: %1 olarak işaretlendiniz.

en: %2 is now %1.
tr: %2 şimdi %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
tr: Katılımcılar

[ctx: @action:button]
en: Send
tr: Gönder

[ctx: @info:status]
en: Ready.
tr: Hazır.

en: &Send Message
tr: &Mesaj Gönder

en: Send File...
tr: Dosya Gönder...

en: Close All Chats
tr: Tüm S&ohbet Pencerelerini Kapat

en: &Activate Next Active Tab
tr: &Sonraki Etkin Sekmeyi Etkinleştir

en: &Activate Next Tab
tr: &Sonraki Sekmeyi Aktif Et

en: &Activate Previous Tab
tr: Önceki &Aktif Sekme

en: Nic&k Completion
tr: Ta&kma İsim Tamamlama

en: &Detach Chat
tr: Sohbeti &Bitir

en: Close &All But This Tab
tr: Bu Sekme Hariç &Tüm Sekmeleri Kapat

en: &Move Tab to Window
tr: &Pencereyi Sekmeye Taşı

en: &Tab Placement
tr: &Sekme Yerleştirme

en: Previous History
tr: Önceki Geçmiş

en: Next History
tr: Sonraki Geçmiş

en: Automatic Spell Checking
tr: Otomatik Söz Dizimi Denetimi

en: Show Participants
tr: Katılımcıları Göster

en: Co&ntacts
tr: &Bağlantılar

en: Toolbar Animation
tr: Araç Çubuğu Efekti

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
tr: Geçerli sekmeyi kapat

en: More...
tr: Daha Fazla...

en: Top
tr: Üst

en: Bottom
tr: Alt

en: Left
tr: Sola

en: Right
tr: Sağa

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
tr: &Sohbet

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
tr: &Biçim

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
tr: Se&kmeler

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
tr: Aya&rlar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
tr: Sohbet Araç Çubuğu

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
tr: Durum

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
tr: Biçim Araç Çubuğu

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
tr: Yazı tipi ve renk ayarları değiştiği zaman yayınlanır.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
tr: İletinin üzerine yazma ayarları değiştiği zaman yayınlanır.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
tr: Sohbet pencere biçimi değiştiğinde yayınlanır.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
tr: ChatWindowStyle değişkeni değiştiği zaman yayınlanır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
tr: Bir Adium/Kopete sohbet pencere biçiminin ismi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
tr: Şu andaki biçim için CSS değişkenine giden yol.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
tr: Aynı kullanıcıdan gelen ardışık iletileri bir blokta grupla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
tr: Sohbet odaları için sohbet biçiminin daha sıkı bir halini kullan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
tr: Vurgulama sırasında kullanılacak metin rengi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
tr: Vurgulama sırasında kullanılacak arkaplan rengi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
tr: Kullanıcılar tarafından ayarlanan özel biçimlendirmeyi devre dışı bırak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
tr: Sohbetin metin rengi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
tr: Sohbetin arkaplan rengi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
tr: Sohbetteki bağlantıların rengi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
tr: Sohbetin yazı tipi.

en: Download
tr: İndir

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Play
tr: Oynat

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: << Prev
tr: << Geri

en: (0) Next >>
tr: (0) İleri >>

en: &Set Font...
tr: &Yazı Tipi...

en: Set Text &Color...
tr: &Metin Rengi...

en: Set &Background Color...
tr: A&rkaplan Rengi...

en: Spacer for Animation
tr: Canlandırma için Aralık

en: (%1) Next >>
tr: (%1) İleri >>

en: Cl&ose Chat
tr: S&ohbeti Kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
tr: Gönder

en: Reply
tr: Cevapla

en: Add Smiley
tr: Gülümseme Ekle

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
tr: Biçi&m

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
tr: Hiz&alama

en: Input auto-resize
tr: Girdi otomatik boyutlandır

en: Enable &Rich Text
tr: &Zengin Metin Biçimini Etkinleştir

en: Reset Font And Color
tr: Yazı Tipini ve Rengi Sıfırla

en: Modify Account
tr: Hesabı Düzenle

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
tr: "%1" hesabını gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Remove Account
tr: Hesap Çıkar

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
tr: "%1" kimliğini gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Remove Identity
tr: Kimliği Kaldır

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
tr: %1 kimliği silinmeden önce aşağıdaki hesaplar başka bir kimliğe aktarılmalı.

en: Select an identity for the account:
tr: Hesap için bir kimlik seçin:

en: New Identity
tr: Yeni Kimlik

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
tr: %1 ögesinin kopyası

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
tr: %2 ögenin %1kadarını kopyala

en: &Add Account...
tr: &Hesap Ekle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
tr: Hesabı &Düzenle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
tr: Hesabı &Kaldır

en: &Switch Identity...
tr: &Kimliği Seç...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
tr: &Rengi Ayarla...

en: Add &Identity...
tr: Kimlik &Ekle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
tr: Kimliği K&opyala...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
tr: Kimliği &Düzenle...

en: R&emove Identity
tr: Kimliği Si&l

en: Set &Default
tr: Ö&ntanımlı Olarak Ayarla

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
tr: Hesapları Yönet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
tr: Bu simge kimliklerinizi ve hesaplarınızı hiyerarşik bir görünüm içinde gösterir. Tanımlanan her kimliğe ait ilgili hesaplar görüntülenir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
tr: Hesap Kimliği

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
tr: <span style=" font-style:italic;">Genel Bağlantıda İçerilmesi için Seçin</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
tr: Hesapların önceliğini değiştirmek için sürükle bırak özelliğini kullanın, üstteki hesaplar en yüksek önceliğe sahiptir.
    
    Öncelik, bir üst bağlantıya tıklandığında hesabın hangi bağlantısının kullanılacağını belirler: Kopete, hesabın en yüksek önceliğe sahip bağlantısını kullanacaktır ( eğer bütün kişiler bağlıysalar).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
tr: <span style=" font-style:italic;">Listenin tepesindeki hesaplar en yüksek önceliğe sahiptir</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
tr: Hesaplar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
tr: Yeni bir hesap ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
tr: Hesap Ekle
    KAction bu etiketleri
    değiştiriyor!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
tr: Seçili hesabı sil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
tr: Seçilen hesabı düzenle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
tr: Hesap özelliklerini düzenlemenize izin verir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
tr: Seçilen hesabı başka bir kimlik ile ilişkilendir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
tr: Her hesap tam olarak bir kimlikle ilişkilendirilmiştir. Bu düğmeyi kullanarak aradaki ilişkiyi değiştirebilir ve bir hesabı başka bir kimliğe atayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
tr: &Kimliği Seç...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
tr: Bu hesap için özel bir renk ayarla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
tr: Kimlikler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
tr: Yeni bir kimlik ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
tr: Kimlik &Ekle...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
tr: Var olan bir kimliği temel alarak yeni bir kimlik oluştur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
tr: Seçili kimliği sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
tr: &Kaldır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
tr: Seçili kimliği düzenle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
tr: Hesap özellikleri düzenlemesine izin ver.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
tr: Seçili kimliği öntanımlı olarak ayarla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
tr: Ö&ntanımlı Olarak Ayarla

en: Contact List
tr: Kişi Listesi

en: Colors && Fonts
tr: Renkler ve Yazı Tipleri

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Layout
tr: Düzen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
tr: Kişi Listesi Gelişmiş

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
tr: Kişi Listesi Canlandırmaları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
tr: &Kişi listesindeki değişiklikleri canlandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
tr: Kişileri gö&ründüklerinde/kaybolduklarında göster / gizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
tr: Kişileri göründüklerinde / kaybolduklarında &topla / aç

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
tr: Bağlantı Listesini Otomatik Sakla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
tr: Kişi list&esini otomatik gizle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
tr: Dik kaydırma çubukları yer kapladığından, bu otomatik-gizleme özelliğini ortaya çıkardık. Dik kaydırma çubuğu, farenizi bağlantı listesinin üzerine getirene kadar gözükmeyecektir.
    
    (Eğer yukarıdaki <b>Dik kaydırma çubuğunu gizle</b> seçeneği seçiliyse <b>etkin değildir</b>.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
tr: &Dikey kaydırma çubuğunu otomatik gizle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
tr: Bağlantı listesi ve kaydırma çubuğu otomatik-gizlemeleri için süre değeri.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
tr: Sn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
tr: imleç pencereden ayrıldıktan sonra

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
tr: Ekrandaki kişi listesinin sığabilmesi için kişi listesi penceresini &otomatik olarak yeniden boyutlandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
tr: Çapa ile yeniden boyutlandırma &üstte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
tr: Çapa ile yeniden boyutlandırma &altta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
tr: Özel &Yazı Tipleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
tr: Temel yazı tipi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
tr: Küçük yazı tipi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
tr: Renkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
tr: Boştak&i kişileri renklendir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
tr: &Grup adları:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
tr: Bağlantı Listesi Görünümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
tr: Grup sıralaması:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
tr: El İle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
tr: Kişi sıralaması:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
tr: Varsa kişilerin &fotoğraflarını kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
tr: Kenarlıklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
tr: Üst &kişileri gruba göre düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
tr: Çevrimdışı kişileri &ayrı bir grupta göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
tr: &Ağaç dallarını göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
tr: &Bağlantıları girintile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
tr: <b>Her zaman</b> dikey kaydırma çubuğunu gizler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
tr: &Dikey kaydırma çubuğunu gizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
tr: Durum çubuğunda hesaplar yerine kimlikleri göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
tr: İ&pucu İçeriklerini Değiştir...

en: Show Icon
tr: Simgeyi Göster

en: Unsaved data?
tr: Kaydedilmemiş veriler?

en: Reserved Layout Name
tr: Ayrılmış Düzen Adı

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
tr: '%1' düzeni, öntanımlı düzenlerden biri olduğu için üzerine yazılamıyor. Lütfen başka bir isim seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
tr: Düzen adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
tr: Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
tr: Önizleme

en: Optimal width
tr: En uygun genişlik

en: Small
tr: Küçük

en: Bold
tr: Kalın

en: Italic
tr: Yatık

en: Center
tr: Ortala

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Width
tr: Genişlik

en: Tooltip Editor
tr: İpucu Düzenleyici

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
tr: Listedeki ögeleri sıralamak için bu oku kullanın.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
tr: Kişi ipuçlarına öge eklemek kaldırmak için bu oku kullanın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
tr: Ok tuşlarını kullanarak, kişi araç uçlarında görmek istediğiniz ögeleri sağ tarafa yerleştirin. Bunları daha sonra sıralayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
tr: <b>Burada kişi araç uçlarını özelleştirebilirsiniz</b>

en: Reset sliders & options to default values
tr: Ayarları ve seçenekleri öntanımlı değerlerine sıfırla

en: Execute
tr: Çalıştır

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
tr: Aygıt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
tr: Aygıt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
tr: Giriş:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
tr: Standart:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
tr: Video girişinin alınacağı aygıtı seçin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
tr: Bazı aygıtlar tarafından sağlanan çoklu girişler arasından seçim yapma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
tr: Kullanılacak video standardını seçin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
tr: Ayarlar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
tr: &Seçenekler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
tr: Eylemler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
tr: &Genel

en: &Events
tr: &Olaylar

en: A&way Settings
tr: Uza&kta Ayarları

en: Cha&t
tr: &Sohbet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
tr: Otomatik Uzakta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
tr: &Otomatik uzakta kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
tr: Kullanıcı boşta kaldıktan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
tr: dakika sonra uzakta durumuna geç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
tr: Tekrar etkinlikte olduğunda erişilebilir duruma geçer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
tr: Uygun duruma geçmeden önce onayla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
tr: Otomatik Uzakta İletisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
tr: Kullanı&lan son uzakta iletisini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
tr: Şu uzakta iletisini &göster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
tr: Başlık:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
tr: Mesaj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
tr: Sohbet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
tr: Soh&bet penceresinde olayları göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
tr: Takma ismi&mi içeren iletileri vurgula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
tr: Otomatik yazım denetimini öntanımlı olarak &etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
tr: &Zengin metin biçimini öntanımlı olarak etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
tr: S&ekmeleri her zaman göster

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
tr: &Arayüz Özellikleri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
tr: Sohbet P&enceresi Gruplama Kuralları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
tr: Her sohbet kendi penceresinde açılsın.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
tr: Gelen Tüm İletileri Yeni Sohbet Penceresinde Aç

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
tr: Aynı Hesaba Ait İletileri Aynı Sohbet Penceresinde Gruplandır

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
tr: Aynı Sohbet Penceresinde Tüm İletileri Gruplandır

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
tr: Aynı Gruptaki Kişilerden Gelen İletileri Aynı Sohbet Penceresinde Grupla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
tr: Aynı Ortak Gruptaki Kişilerden Gelen İletileri Aynı Sohbet Penceresinde Grupla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
tr: İleti tarihlerini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
tr: Bu &karakter sayısından daha uzun olan kullanıcı adlarını kısalt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
tr: Sohbet penceresinde görülebilir satır sayısı belirlenerek çıktı hızı ayarlanabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
tr: &Sohbet penceresinde kullanılacak azami satır sayısı:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
tr: Qt sürümünüz mng video biçimini desteklemediğinden dolayı canlandırma mümkün değil.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
tr: Olaylar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
tr: Bildirimler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
tr: Yen bir ileti geldiğinde sistem çekmecesi simgesini canlandır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
tr: Her yeni ileti geldiğinde sistem çekmecesi simgesini  canlandır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
tr: Sis&tem çekmecesi simgesini canlandır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
tr: Parlayan sistem çekmecesi simgesine sol fare ile tıklamak kişi listesini açmak yerine gelen iletiyi gösterir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
tr: Yanıp sönen sistem çekmecesi simgesi üzerine sol fare tuşu ile tıklandığında kişi listesini geri getirme/simge durumuna küçültme yerine, gelen iletiyi açar (örneğin, kimin ileti gönderdiğine bakmak için kullanılabilir). Orta tuş ile basıldığında daima bu ileti açılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
tr: &Sol fare tıklaması iletiyi açar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
tr: Açık olan bir sohbetten yeni bir ileti geldiğinde kişi listesini ya da sistem çekmecesi simgesini canlandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
tr: İleti üzerinde açık sohbetle animasyon görüntüle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
tr: Aynı gönderenden gelen iletiler için tek uyarı listesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
tr: Bir uyarının hâlâ aktif olduğu bir ileti için aynı kullanıcıdan yeni bir ileti geldiği zaman, bu uyarı yeni bir uyarı oluşturmak yerine, yeni bir ileti geldiğini göstermek için güncellenir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
tr: Baloncuk üzerindeki "İptal" düğmesi ileti gönderen kişi için açılan pencereyi kapatır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
tr: Eğer iletinin göndereni için zaten bir sohbet penceresi zaten açılmışsa baloncuk içindeki "İptal" düğmesi bu sohbet penceresini kapatır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
tr: Yeni ileti geldiğinde açılan penceredeki "&Yoksay" düğmesi sohbeti kapatır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
tr: Grup sohbetlerinde sadece vurgulanan iletileri bildir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
tr: Çok aktif grup sohbetlerinde, önemli iletiler vurgulanmamış iletiler için uyarıların önlenmesi ile seçilebilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
tr: Vur&gulanmamış iletileri grup sohbetlerinde hariç tut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
tr: Aktif sohbet penceresinde ve o andaki masaüstündeki diğer sohbet pencerelerinde gerçekleşen olaylar için aynı uyarıları kullan (genellikle daha az rahatsız edicidir)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
tr: Aktif hale getirilirse, o andaki masaüstü üzerinde olan ve sohbet pencerelerinde gerçekleşen olaylar, aktif sohbet penceresindeki olaylar gibi ele alınacaktır. Sistem tepsisi simgesi ve kişi listesindeki gönderici simgesi için animasyon görüntülenmez ve "Aktif Sohbet için Gelen İleti" olayı, uyarı için kullanılır. Diğer masaüstlerindeki sohbet pencereleri uyarıları tetikleyecektir.
    Pasif durumda ise, aktif olan dışındaki bütün sohbet pencereleri üzerinde animasyon ile (aktif durumda ise) bir olay gerçekleştiği bildirilecek ve "Gelen İleti" olayı görüntülenecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
tr: O andaki ma&saüstü üzerindeki bütün sohbetlere etkin sohbetler gibi davran

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
tr: Diğer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
tr: Hesap durumu "Uzakta" iken olayları etkinleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
tr: Hesap durumunuz "Dışarıda" veya daha az müsait olsa bile (örneğin, "Müsait Değil" veya "Rahatsız Etmeyiniz" gibi) uyarı olaylarını gönder. Not: Bu, sistem tepsisi simgesinin yanıp sönmesine etki etmez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
tr: &Uzaktayken olayları etkinleştir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
tr: Göndericiye ait ileti açıldığında ilgili sohbet penceresini içeren masaüstüne geç

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
tr: İletinin göndericisi için zaten açık durumda bir sohbet penceresi var ise, ileti açıldığında bu sohbet penceresini içeren masaüstüne geçilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
tr: &İleti alınan sohbet penceresinin olduğu masaüstüne geç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
tr: Yeni ileti gelince pencere/sekmeyi yükselt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
tr: Gelen bir iletinin göndericisi için zaten açık durumda bir sohbet penceresi var ise, bu pencere o andaki masaüstüne ve bütün diğer pencerelerin üstüne konumlandırılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
tr: &Yeni ileti gelince pencereyi yükselt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
tr: Genel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
tr: Sistem Çekmecesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
tr: Sistem çekmecesinde simgeyi göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
tr: Sistem tepsisi simgesi, yeni gelen mesajları belirtmek için canlandırma kullanır. Farenin sol ya da orta tuşuyla bu simgeye tıklanması ile gelen mesaj yeni bir sohbet penceresinde açılacaktır. "Göster" düğmesine basılması ile de aynı işlem yapılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
tr: Sis&tem çekmecesi simgesini göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
tr: Ana pencereyi sistem çekmecesine gizleyerek başlat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
tr: Başlangıçta ana pencereyi gizle. Sadece sistem çekmecesi simgesi görülebilir olsun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
tr: Ana pencereyi &gizleyerek başla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
tr: İleti Yakalama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
tr: Gelen iletileri otomatik olarak aç

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
tr: Açık bir pencere yoksa, yeni mesaj geldiğinde yeni bir sohbet penceresi açılacaktır. Eğer zaten gönderen kişiye ait açık bir sohbet penceresi varsa, gelen mesaj anında orada görünecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
tr: İletileri hemen &aç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
tr: Gelen iletileri depolamak için ileti kuyruğu kullan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
tr: Yeni gelen iletileri bir mesaj kuyruğunda sakla. Yeni iletiler, şu anda açık bir sohbet penceresinde görüntülenemeyen iletilerdir. Yalnızca kuyrukta bekletilen iletiler sohbet penceresi ve sistem tepsi simge animasyonları yoluyla uyarıyı tetikler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
tr: &İleti kuyruğu kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
tr: Okunmamış iletileri de kuyruğa ekle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
tr: Okunmayan iletiler, zaten açık, ancak pasif d urumdaki bir sohbet penceresinde görüntülenecek olan iletilerdir. Yalnızca gelen ve kuyruğa atılmış iletiler, sohbet penceresi ve sistem tepsi simgesi animasyonları yoluyla uyarıyı tetikler. Bu seçenek pasif hale getirilirse yalnızca yeni gelen mesajlar, yani zaten açık durumdaki bir sohbet penceresinde görüntülenemeyecek olan mesajlar kuyruğa atılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
tr: &Okunmamış iletileri kuyruğa ekle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
tr: Başlangıç Durumu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
tr: Başlangıç durumunu ayarla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
tr: Kopete'yi başlattığınızda ve bilgisayarınız çevrim içi ise, bütün hesaplarınız burada seçilen durumu alacaktır. Hesapları teker teker, özellikleri içinden hariç tutabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
tr: Bağlı Değil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
tr: Çevrimiçi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
tr: Uzakta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
tr: Meşgul

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
tr: Görünmeyen

en: &Style
tr: &Biçim

en: &Emoticons
tr: &Duygu Simgeleri

en: (No Variant)
tr: (Seçenek Yok)

en: Choose Chat Window Style to Install
tr: Kurmak için bir Sohbet Penceresi Biçimi Seçin

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
tr: Verilen arşiv dosyası açılamadı.
    Bu arşivin geçerli  bir ZIP ya da TAR arşivi olduğundan emin olun.

en: Cannot Open Archive
tr: Arşiv Açılamadı

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
tr: Sohbet Penceresi Biçimini kurmak için uygun bir yer bulunamadı.

en: Cannot Find Styles Directory
tr: Biçimler Dizini Bulunamadı

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
tr: Bu arşiv dosyası geçerli bir sohbet penceresi biçimi içermiyor.

en: Invalid Style
tr: Geçersiz Biçim

en: The chat window style was successfully installed.
tr: Sohbet penceresi biçimi başarılı bir şekilde kuruldu.

en: Install Successful
tr: Kurulum Başarılı Oldu

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
tr: Sohbet penceresi biçimi yüklenirken bir hata oluştu.

en: Unknown Error
tr: Bilinmeyen Hata

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
tr: Sohbet Penceresi Biçimi <resource>%1</resource> başarılı bir şekilde silindi.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
tr: <resource>%1</resource> Sohbet Penceresi Biçimini silmeye çalışılırken bir hata oluştu. Hesabınızın silmeye yetkisi olmayabilir.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
tr: Sohbet Penceresi Biçimi <resource>%1</resource> kurulumu

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
tr: <filename>%1</filename> arşiv dosyası açılamadı.
    Bu arşivin geçerli  bir ZIP ya da TAR arşivi olduğundan emin olun.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
tr: <resource>%1</resource> Sohbet Penceresi Biçimini kurmak için uygun yer bulunamadı.Sohbet Penceresi Biçimini kurmak için uygun yer bulunamadı.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
tr: Belirtilen <filename>%1</filename> arşiv dosyası geçerli bir Sohbet Penceresi Biçimini içermiyor.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
tr: <resource>%1</resource> Sohbet Penceresi Biçimini yüklenmeye çalışılırken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
tr[0]: %1 Sohbet Penceresi Biçimi kuruldu.
tr[1]: %1 Sohbet Penceresi Biçimi kuruldu.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
tr: ben@önizleme

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
tr: Ben

en: Jack
tr: Serdar

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
tr: serdar@önizleme

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
tr: Serdar

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
tr: Oturumu Önizle

en: Hello, this is an incoming message :-)
tr: Merhaba, bu gelen bir ileti :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
tr: Merhaba, bu gelen iletiyi takip eden ileti.

en: Ok, this is an outgoing message
tr: Tamam, bu çıkış mesajım

en: Ok, an outgoing consecutive message.
tr: Tamam, bu önceki giden iletiyi takip eden ileti.

en: Message that is being sent.
tr: Gönderilmekte olan ileti.

en: Delivered message.
tr: Gönderilmiş ileti.

en: Message that cannot be delivered.
tr: İleti gönderilemedi.

en: Here is an incoming colored message.
tr: İşte gelen renkli bir ileti.

en: This is an internal message
tr: Bu iç ileti

en: performed an action
tr: eylemi canlandır

en: This is a highlighted message
tr: Bu vurgulanmış mesaj

en: Hello, this is an incoming file transfer request
tr: Merhaba, bu bir gelen dosya aktarımı isteği

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
tr: Merhaba, bu bir iptal edilmiş gelen dosya gönderimi isteği

en: Bye
tr: Hoşça kal

en: Configure Emoticon Themes
tr: Duygu Simgesi Temalarını Yapılandır

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
tr: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sohbet penceresindeki temel yazı tipi</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
tr: Temel yazı &tipi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
tr: Normal ekran yazı tipi kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
tr: Sistem yazı tipini kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
tr: Özel yazı tipi kullan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
tr: Normal yazı tipi rengi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
tr: &Önplan vurgusu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
tr: Vurgulanmış iletiler için önplan rengi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
tr: Sohbet penceresinin arkaplan rengi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
tr: &Arkaplan rengi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
tr: Vurgulanmış iletiler için arkaplan rengi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
tr: Ar&kaplan vurgusu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
tr: Sohbetlerdeki bağlantılar için kullanılacak renk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
tr: &Bağlantı rengi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
tr: Geçersiz Kılınanlar Biçimlendiriliyor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
tr: Gelen iletilerin renklerini (arkaplan ve önplan) ve yazı tiplerini (boyut ve biçim) ihmal et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
tr: Karşının biçimlendirmesini yoksay

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
tr: Bunu seçerseniz, mesajlardaki duygu ifadeleri metin yerine simge ile gösterilecektir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
tr: Bu duygu simgesi temasını &kullan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
tr: &Duygu Simgelerini Yönet...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
tr: Sohbet Penceresi Görünüşü

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
tr: Göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
tr: &Ardışık mesajları grupla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
tr: &Sohbet odalarında kompakt biçem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
tr: Biçimler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
tr: Biçim değişkeni:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
tr: Internet'ten Sohbet Penceresi stillerini indir

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
tr: &Yeni Al...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
tr: &Kur...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
tr: &Sil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
tr: Her sekme için

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
tr: Kişi adını göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
tr: Kapatma düğmesi göster

en: General Plugins
tr: Genel Eklentiler

en: &Manager
tr: &Yönetici

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
tr: Çevrim İçi Durum Menüsü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
tr: Protokolün çevrim içi durum menüsü:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
tr: Genel Durum Menüsü Olarak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
tr: Yalnızca Eşleşen Kategori ile İlgili Durumlar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
tr: Ana Kategoriye Sahip Bütün Durumlar

en: Free For Chat
tr: Sohbete Hazır

en: Extended Away
tr: Uzatılmış Uzakta

en: Idle
tr: boş

en: Do Not Change
tr: Değiştirme

en: New Status
tr: Yeni Durum

en: New Group
tr: Yeni Grup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
tr: Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
tr: Grup Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
tr: Kategori:

en: Title
tr: Başlık

en: Placeholder
tr: Yer Tutucu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
tr: Görünen İsim

en: Status Title
tr: Durum Başlığı

en: Status Message
tr: Durum İletisi

en: Contact Icons
tr: Kişi Simgeleri

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
tr: '%1' düzeni öntanımlı düzenlerden biri olduğu için silinemez.

en: Cannot Delete Default Layouts
tr: Öntanımlı Düzenler Silinemez

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
tr: <qt>Bu bağlantı zaten bağlantı listenizde. <b>%1</b>'in bir alt üyesidir.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
tr: <qt>Meta kişilerini birleştirmek istediğinizden emin misiniz?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
tr: Meta Kişisi Birleştirme

en: Select Address Book
tr: Adres Defterini Seç

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
tr: Kişi Seç

en: No writeable address book resource found.
tr: Yazılabilir adres defteri kaynağı bulunamadı.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
tr: KDE Sistem Ayarları uygulaması üzerinden bir tane ekleyin veya etkinleştirin.

en:  (already in address book)
tr:  (adres defterinde var)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
tr: Bu sihirbaz, tüm anında mesajlaşma bağlantılarınızı KDE adres defterine aktarır.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
tr: &Adres Defterini Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
tr: Seçilen bağlantılar KDE adres defterine eklenecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
tr: &Tümünü Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
tr: &Seçme

en: <Not Set>
tr: <Tanımlı Değil>

en: Export to Address Book
tr: Adres Defterine Aktar

en: Export
tr: Dışarıya Aktar

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
tr: Adres defteri alanlarını Kopete'den seçilmiş bilgilerle doldurun

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
tr: Adres Defteri ile Birleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
tr: İlk isim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
tr: Ev telefonu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
tr: İş telefonu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
tr: Cep telefonu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblUrl)
en: URL:
tr: İnternet adresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
tr: Soyadı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
tr: E-posta:

en: Create New Group...
tr: Yeni Grup Oluştur...

en: &Move To
tr: &Taşı

en: &Copy To
tr: &Kopyala

en: Merge Meta Contacts
tr: Meta Kişilerini Birleştir

en: Send Email...
tr: E-posta Gönder...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
tr: Ki&şi Ekle

en: Select Account
tr: Hesap Seç

en: Add to Your Contact List
tr: Bağlantı Listesine Ekle

en: &Properties
tr: Ö&zellikler

en: Please enter the name for the new group:
tr: Lütfen yeni grup için isim girin:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
tr: <qt>Bağlantı listenizden <b>%1</b> bağlantısını çıkarmak istediğinizden emin misiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
tr: <qt><b>%1</b> bağlantısı gruptan ve içerilen tüm bağlantılardan çıkarılsın mı?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
tr: Bunları bağlantı listesinden silmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
tr: Bu grupları ve bağlantıları bağlantı listesinden silmek istiyor musunuz?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
tr: %1 hesabı çevrim dışı. Gerçekten bu üst kişiyi taşımak istiyor musunuz?

en: Move contact
tr: Kişiyi taşı

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
tr: Bu bağlantı için KDE adres defterinde bir e-posta adresi yok.

en: No Email Address in Address Book
tr: Adres Defterinde E-Posta Adresi Yok

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
tr: Bu bağlantı, KDE adres defterinde bulunamadı. Lütfen özellikler penceresinden bir bağlantı seçtiğinizi tekrar kontrol edin.

en: Not Found in Address Book
tr: Adres Defterinde Bulunamadı

en: Rename Contact
tr: Bağlatıyı Yeniden İsimlendir

en: Remove Contact
tr: Bağlantıyı Kaldır

en: Send Single Message...
tr: Tek Mesaj Gönder...

en: &Add Subcontact
tr: Alt B&ağlantı Ekle

en: Rename Group
tr: Grubu Yeniden İsimlendir

en: Remove Group
tr: Grup Çıkar

en: Send Message to Group
tr: Gruba Mesaj Gönder

en: &Add Contact to Group
tr: B&ağlantıyı Gruba Ekle

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Make Meta Contact
tr: Meta Kişisi Oluştur

en: Add Contact
tr: Kişi Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
tr: İs&im:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
tr: Simgeler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
tr: Özel simgeler k&ullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
tr: &Aç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
tr: Kapa&t:

en: Properties of Group %1
tr: %1 Grup Özellikleri

en: Custom &Notifications
tr: Özel &Bildirimler

en: Properties of Meta Contact %1
tr: %1 Meta Kişisinin özellikleri

en: Sync KABC...
tr: KDE adres defteri ile eşzamanlama...

en: (custom name)
tr: (özel isim)

en: (nick name)
tr: (takma isim)

en: (formatted name)
tr: (biçimlendirilmiş isim)

en: (contact id)
tr: (kişi kimliği)

en: No Contacts with Photo Support
tr: Fotoğraf Desteği Olan Kişi Yok

en: No contacts were imported from the address book.
tr: Adres defterinden Kopete'ye bağlantı eklenmedi.

en: No Change
tr: Değişiklik Yapılmadı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
tr: Adres Defteri Bağlantısı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
tr: Bağlantıları KDE adres defterine aktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
tr: Aktarma &Ayrıntıları...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
tr: Bağlantıları KDE adres defterinden al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
tr: &Bağlantıları Al

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
tr: Görünen İsim Kaynağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
tr: Adres defterindeki adı k&ullan (adres defteri bağlantısı gerekir)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
tr: Bağlantıdan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
tr: Görüntülenen ismin eşleştirileceği kişi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
tr: Ö&zel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
tr: Fotoğraf Kaynağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
tr: Adres defteri fotoğrafını kullan (adres defteri bağına ihtiyaç duyar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
tr: Resim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
tr: Özel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
tr: Seç...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
tr: Resmi adres defteri ile &eşzamanla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
tr: &Gelişmiş

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
tr: Bu bağlantıya özel simge seçmek için tıklayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
tr: Özel durum simgeleri k&ullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
tr: Bağ&lı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
tr: Bağlı &değil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
tr: U&zakta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
tr: Bilinme&yen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
tr: &Grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
tr: Adres defteri girdisi:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
tr: Hesap Kimliği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
tr: Hesaplar tarafından kullanılacak kimliği seçin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
tr: <img name=foobar> Hesabım

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
tr: Kimlik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
tr: Ayrıntılı Bilgiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
tr: E-posta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
tr: Özel telefon:

en: Identity Information
tr: Kimlik Bilgileri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
tr: Fotoğraf Yok

en: General Information
tr: Genel Bilgiler

en: Detailed Information
tr: Ayrıntılı Bilgiler

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
tr: Genel Bilgi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
tr: Fotoğraf Seçin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
tr: Fotoğrafı Temizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
tr: Farklı göster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
tr: Takma ad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
tr: Kimlik Adı

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
tr: Yeni bir hesap eklemek için tıklayın

en: View
tr: Göster

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
tr: Dü&zen

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
tr: Hızlı Arama Çubuğu

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
tr: Diğe&r Eylemler

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
tr: &Gruplar

en: Global status message
tr: Genel durum iletisi

en: Service messages
tr: Servis iletisi

en: &Export Contacts...
tr: Kişileri A&ktar...

en: &Away
tr: Uz&akta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
tr: &Meşgul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
tr: &Görünmeyen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
tr: Bağ&lı

en: &Set Status
tr: Durumu A&yarla

en: Configure &Global Shortcuts...
tr: &Genel Kısayolları Yapılandır...

en: Show &All
tr: &Tümünü Göster

en: Show Offline &Users
tr: Bağlı Olmayan K&ullanıcıları Göster

en: Show Empty &Groups
tr: Boş Grupları Göst&er

en: Read Message
tr: Mesaj Oku

en: Read the next pending message
tr: Sonraki saklanmış mesajı oku

en: Show/Hide Contact List
tr: Kişi Listesini Göster/Gizle

en: Show or hide the contact list
tr: Kişi listesini göster ya da gizle

en: Set Away/Back
tr: Uzakta/Geri Olarak İşaretle

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
tr: <qt>Ana pencere kapatılacak fakat Kopete sistem çekmecesinde çalışmaya devam edecek. Uygulamadan çıkmak için 'Dosya' menüsünde 'Çıkış' seçeneğini kullanın.</qt>

en: Docking in System Tray
tr: Sistem Çekmecesine Gönder

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
tr: <b>Durum&nbsp;Başlığı:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
tr: <br /><b>Durum&nbsp;İletisi:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
tr: Kopete, KDE Hızlı İletişim Servisi

en: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Kopete Development Team
tr: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Kopete Geliştirme Ekibi

en: Developer and maintainer
tr: Geliştirici ve projeyi yürüten

en: Developer and Project founder
tr: Geliştirici ve Proje kurucusu

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
tr: Geliştirici, Yahoo eklentisini sürdüren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
tr: Geliştirici

en: Developer, Connection status plugin author
tr: Geliştirici, bağlantı durumu eklenti yazarı

en: Developer, Video device support
tr: Geliştirici, Video aygıtı desteği

en: Developer, MSN
tr: Geliştirici, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
tr: Geliştirici, Gadu eklentisini sürdüren

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
tr: Ana Geliştirici, AIM ve ICQ eklentisi sürdüren

en: IRC plugin maintainer
tr: IRC eklentisini sürdüren

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
tr: Ana Geliştirici, Telepathy ve Messenger eklentisini sürdüren

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
tr: Ana Geliştirici, MSN eklentisini sürdüren

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
tr: Sanatçı / Geliştirici, Sanatsal işleri sürdüren

en: Developer, UI maintainer
tr: Geliştirici, arayüz yazarı

en: Developer, WLM plugin maintainer
tr: Geliştirici, WLM eklentisini sürdüren

en: Developer, Jabber plugin maintainer
tr: Geliştirici, Jabber eklentisi sürdüren

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
tr: Ana Geliştirici, GroupWise eklentisini sürdüren

en: Developer, AIM and ICQ
tr: Geliştirici, AIM ve ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
tr: Geliştirici, Bonjour eklentisini sürdüren

en: Konki style author
tr: Konki biçiminin yazarı

en: Hacker style author
tr: Hacker biçimi yazarı

en: Kopete's icon author
tr: Kopete'nin simgesini oluşturan

en: Sounds
tr: Sesler

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
tr: Kopete Docugoddess, Hata ve Yama Testleri.

en: Iris Jabber Backend Library
tr: Iris Jabber yazarı

en: OscarSocket author
tr: OscarSocket yazarı

en: Kmerlin MSN code
tr: Kmerlin MSN kodu

en: Former developer
tr: Önceki geliştirici

en: Former developer, project co-founder
tr: Önceki geliştirici, proje kurucusu

en: Misc bugfixes and enhancements
tr: Çeşitli düzeltmeler ve geliştirmeler

en: Former developer, original Gadu plugin author
tr: Biçimlendirici Geliştirici, orijinal Gadu eklentisi yazarı

en: Former developer, Jabber plugin author
tr: Önceki geliştirici, Jabber eklenti yazarı

en: Former developer, Oscar plugin
tr: Önceki geliştirici, Oscar eklenti yazarı

en: Former developer and WinPopup maintainer
tr: WinPopup eklentisi yazarı

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
tr: Eklentiler yüklenemedi. Bu seçim tüm diğer seçenekleri geçersiz kılar.

en: Disable auto-connection
tr: Otomatik bağlantıyı kapat

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
tr: Otomatik bağlanma için belirlenen hesaplar. Otomatik bağlanılacak çoklu  hesaplarda
    virgülle ayrılmış liste kullanınız.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
tr: Eklenti yüklenemedi. Kapalı çoklu eklentilerde
    virgülle ayrılmış liste kullanınız.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
tr: Sadece belirlenmiş eklentiler yüklendi. Yüklenecek çoklu eklentilerde
    virgülle ayrılmış liste kullanınız. Bu seçenek etkiye sahip değildir
     --noplugins komutu ne zaman kullanılırsa bütün diğer eklentilerde geçersiz kılınır
    ve  ilişkili bağlantılardaki seçeneklerde geçersiz olur.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
tr: kopete'ye geçirmek için URL'ler / kurmak için duygu simgeleri temaları

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
tr: Temiz&le

en: Edit Message
tr: İletiyi Düzenle

en: Edit Message...
tr: İletiyi Düzenle...

en: Edit Statuses...
tr: Durumları Düzenle...

en: Configure Statuses
tr: Durumları Yapılandır

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
tr: Hedef KB

en: Flicker Reduction
tr: Titreme Önleme

en: Framerate
tr: Kare Oranı

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
tr: Işıklar

en: Reset Camera
tr: Kamerayı Sıfırla

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
tr: Kroma AGC

note: i18n: Automute
en: automute
tr: Sesi otomatik kıs

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
tr: Luma Ondalıklandırma Filtresi

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
tr: ADC crush

note: i18n: Video Cassette Recorder Hack (improves sync on poor VCR tapes)
en: vcr hack
tr: VCR hack

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
tr: U-V Kazanç Oranı

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
tr: Tam Luma Aralığı

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
tr: Parlaklık Coring Seviyesi

en: Invert
tr: Tersine Çevir

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
tr: Y Offset Odd Field

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
tr: Y Offset Even Field

note: i18n: Green Balance
en: green balance
tr: Yeşil Dengesi

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
tr: DAC magnitüdü

note: i18n: Band Filter
en: band filter
tr: Bant Filtre

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
tr: RGB gama

note: i18n: Reset Level
en: reset level
tr: Sıfırlama Seviyesi

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
tr: Piksel sapma voltajı

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
tr: Gürültü kaldırma (yumuşatma)

en: Minimum Clock Divider
tr: Asgari Saat Bölücü (Clock Divider)

en: Webcam Effects
tr: Web Kamera Efektleri

en: Infrared
tr: Kızıl ötesi

note: i18n: Black/White
en: B/W
tr: S/B

en: Auto Luminance Control
tr: Otomatik Parlaklık Kontrolü

en: Horizontal Edge Enhancement
tr: Yatay Kenar İyileştirme

en: Vertical Edge Enhancement
tr: Dikey Kenar İyileştirme

en: Lens Shading Compensation
tr: Objektif Gölgelenme Telafisi

en: Maximum Exposure Time
tr: Azami Pozlama Süresi

en: Red Saturation
tr: Kırmızı Doygunluk

en: Blue Saturation
tr: Mavi Doygunluk

en: Luminance Bandpass
tr: Bant Geçirgen Parlaklık

en: Luminance Bandpass Weight
tr: Bant Geçirgen Parlaklık Ağırlığı

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
tr: HF Parlaklık Coring

en: Force Color ON
tr: Renk Açmayı Zorla

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
tr: Krominans Kazanç Kontrolü

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
tr: VTR Zaman Sabiti

en: Luminance Delay Compensation
tr: Parlaklık Gecikme Telafisi

en: Vertical Noise Reduction
tr: Dikey Gürültü Giderme

en: Save User Settings
tr: Kullanıcı Ayarlarını Sakla

en: Restore User Settings
tr: Kullanıcı Ayarlarını Geri Yükle

en: Restore Factory Settings
tr: Fabrika Ayarlarına Döndür

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
tr: Renk kipi

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
tr: Otomatik Kontur

en: Contour
tr: Kontur

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
tr: Arkaışık telafisi

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
tr: Titreşimsiz

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
tr: Gürültü azaltma

en: Compression Target
tr: Sıkıştırma Hedefi

en: Color Filter
tr: Renk Filtresi

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
tr: İşlem süresi (milisaniye)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
tr: İşlem başına tampon

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Quality
tr: Kalite

en: Off
tr: Kapalı

en: Both
tr: Her ikisi de

en: On
tr: Açık

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Hue
tr: Ton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
tr: Renk

en: Contrast
tr: Karşıtlık

en: Whiteness
tr: Beyazlık

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
tr: Otomatik Parlaklık/Kontrast Düzeltme

en: Automatic Color Correction
tr: Otomatik Renk Düzeltme

en: Vertical Flip
tr: Dikey Döndür

en: Horizontal Flip
tr: Yatay Döndür

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Volume
tr: Ses

en: Balance
tr: Denge

en: Bass
tr: Bas

en: Treble
tr: Tiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
tr: Sesi Kapat

en: Loudness
tr: Şiddet

en: Black Level
tr: Siyah Düzeyi

en: Automatic White Balance
tr: Otomatik Beyaz Dengesi

en: Do White Balance
tr: Beyaz Dengesi Yap

en: Red Balance
tr: Kırmızı Dengesi

en: Blue Balance
tr: Mavi Dengesi

en: Gamma
tr: Gama

en: Exposure
tr: Pozlandırma

en: Automatic Gain
tr: Otomatik Kazanç

en: Gain
tr: Kazanç

en: Horizontal Center
tr: Yatay Ortala

en: Vertical Center
tr: Dikey Merkez

en: Power Line Frequency
tr: Güç Hattı Frekansı

en: Automatic Hue
tr: Otomatik Renk Tonu

en: White Balance Temperature
tr: Beyaz Dengesi Sıcaklığı

en: Sharpness
tr: Keskinlik

en: Backlight Compensation
tr: Arkaışık Telafisi

en: Chroma AGC
tr: Kroma Otomatik Kazanç Kontrolü (AGC)

en: Color Killer
tr: Renk Öldürücü

en: Color Effects
tr: Renk Efektleri

en: Rotate
tr: Döndür

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Chroma Gain
tr: Kroma Kazancı

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
tr: Bir ağ bağlantısı kapatıldı. Uygulama şu an çevrimdışı durumda. Ağ bağlantısı tekrar sağlandığında uygulamanın ağ işlemlerine devam etmesini ister misiniz?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
tr: Uygulama şimdi çevrimdışı durumda. Bağlanmak ister misiniz?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
tr: Uygulama şimdi çevrimdışı durumda. Bu işlemi yürütmek için bağlanmak ister misiniz?

en: Leave Offline Mode?
tr: Çevrimdışı durumdan çıkılsın mı?

en: Connect
tr: Bağlan

en: Stay Offline
tr: Çevrimdışı Kal

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
tr: Kopete uygulama verileri içerisinde contactlist.xml bulunamadı.

en: Could not open contact list file.
tr: Kişi listesi dosyası açılamıyor.

en: Could not write contact list to a file.
tr: Kişi listesi bir dosyaya yazılamadı.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
tr: <qt>"%1" Kopete tarafından desteklenmiyor.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
tr: KDE Adres Defteri ile eşleştirilemiyor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
tr: Kullanma

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
tr: <qt>Bu kişiye başka bir uygulama tarafından bir adres eklendi. <br />Bunu Kopete içinde kullanmak ister misiniz? <br /><b>Protokol:</b> %1<br /><b>Adres:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
tr: Adres Defterinden Adres Al

en: Use
tr: Kullan

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
tr: <qt>%1'i kullanan bir ya da daha fazla hesabınız çevrimdışı. Birçok sistemde kişi eklemek için bağlı olunması gerekir. Lütfen bu hesaplara bağlanın ve tekrar deneyin.</qt>

en: Not Connected
tr: Bağlanmadı

en: Choose Account
tr: Hesabı Seçin

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> için yapılandırılmış bir hesabınız henüz yok. Lütfen bir hesap yaratın, bağlanın ve tekrar deneyin.</qt>

en: No Account Found
tr: Hesap Bulunamadı

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
tr: <qt>Kişiyi eklemeniz mümkün değildi.</qt>

en: Could Not Add Contact
tr: Kişi Eklenemedi

en: You have been disconnected
tr: Bağlantınız kapatıldı

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
tr: Başka bilgisayardan '%1' hesabına bağlandınız

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
tr: Çoğu yaygın anında mesajlaşma servisi aynı hesapla birden fazla bağlantı yapmanıza izin vermez. Başka bir kişinin izniniz olmadan hesabınızı kullanmadığından emin olun. Eğer aynı anda birden fazla bağlantıyı destekleyen bir servise ihtiyacınız varsa Jabber servisini deneyin.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
tr: Kendinizi kişi listesine eklemenize izin verilmez. "%2" hesabına "%1" ekleme işlemi gerçekleşmeyecek.

en: Error Creating Contact
tr: Bağlantı Oluşturulurken Hata

en: Properties
tr: Özellikler

en: Edit Account
tr: Hesap Düzenle

en: You have been added
tr: Eklendiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
tr: Ekle...

en: Authorize
tr: Yetkilendir

en: Block
tr: Engelle

en: Info...
tr: Bilgiler...

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
tr: <b>%1</b> kişisi sizi kişi listesine ekledi.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
tr: Kişi listesi görünümü değiştiğinde yayınlanır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
tr: Kopete'de duygu iletisini aktifleştir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
tr: Sohbet penceresi için sistem yazı tipinin kullanılıp kullanılmayacağı.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
tr: Boşta olan bağlantılar için kullanılacak renk.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
tr: Boşta duran kişiler için farklı bir renk kullanılıp kullanılmayacağı.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
tr: Kişi listesi ipucunun göstereceği kişi özellikleri.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
tr: Kişi listesi gruplandırma sıralaması

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
tr: Kişi listesi simge görüntüleme kipi. Ya protokol simgesi, ya da kişi fotoğrafıdır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
tr: Kişi resimlerinde kenarlıkları etkinleştir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
tr: Kişi resimlerinin köşelerini yuvarla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
tr: Kişi listesini bir ağaç görünümünde göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
tr: Ağaç çizgilerini göstermezseniz.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
tr: Dikey kaydırma çubuğunu gizle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
tr: Kişileri grubuna göre gruplandır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
tr: Kişi listesindeki ögeleri için özel yazı tipi kullan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
tr: Ana pencereyi otomatik olarak yeniden boyutlandır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
tr: Otomatik yeniden boyutlandırırken, ana pencereye çapa atılacak köşe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
tr: Kişi listesi için normal yazı tipi

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
tr: Kişi listesi için küçük yazı tipi (durum iletileri için)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
tr: Grup adı rengi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
tr: Kişi listesindeki değişiklikleri canlandır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
tr: Kişi durumu değişikliklerinde Görünme/Kaybolma efekti göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
tr: Kişi durumunda değişiklik olduğunda topla / aç.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
tr: Kişi listesini bir süre sonra otomatik olarak gizle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
tr: Kişi listesindeki dikey kaydırma çubuğunu bir süre sonra otomatik olarak gizle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
tr: Otomatik gizleme zaman aşımı

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
tr: Kişi listesinde Çevrimdışı kişileri göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
tr: Kişi listesinde boş grupları göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
tr: Durum çubuğunda hesaplar yerine kimlikleri göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
tr: Çevrimdışı kişileri ayrı bir grupta göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
tr: Kopete'yi yanaşık olarak başlat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
tr: Sistem çekmecesinde Kopete'yi göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
tr: İleti kuyruğu kullan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
tr: Okunmamış iletileri kuyruğa ekle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
tr: Kişi listesinde sadece fare ile gezinme işlevini kullan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
tr: Bağlantı koptuğunda yeniden bağlan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
tr: Yeni ileti gelince ileti penceresini yükselt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
tr: Sohbet penceresinde olayları göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
tr: Sadece grup sohbetlerinde vurgulanan iletileri kuyruğa ekle

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
tr: Sadece Başka bir Masaüstündeki İletileri Kuyruğa Ekle

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
tr: Aynı gönderenden gelen iletiler için tek uyarı iletisi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
tr: Balon uyarı iletisi, Yoksay Sohbet Görünümünü Kapatır

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
tr: Sistem Çekmecesi Vurgulama Bildirimi

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
tr: Sistem Çekmecesi Vurgulama Bildirimi, Sol Tıklama ile İleti Açılır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
tr: İleti üzerinde açık sohbetle animasyon görüntüle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
tr: Sistem Çekmecesi Uyarı Bildirimini Şimdiki Masaüstünü Sohbet Görünümüne Ayarla

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
tr: Uzaktayken olayları etkinleştir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
tr: Sohbet penceresi gruplama kuralları.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
tr: Yazım denetimini öntanımlı olarak etkinleştir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
tr: Zengin metin biçimini öntanımlı olarak etkinleştir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
tr: Sohbet penceresinde gönder düğmesini göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
tr: İleti tarihlerini göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
tr: Kişi ismini kısalt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
tr: Uzun kullanıcı adlarını kısaltma sınırı.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
tr: Sohbet penceresinde izin verilecek en fazla ileti sayısı.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
tr: Takma adımı içeren iletileri vurgula.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
tr: Sohbet Penceresi için seçilmiş görüntüleme eklentisi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
tr: Otomatik uzakta kullan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
tr: Otomatik uzakta zaman aşımı.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
tr: Bir etkinlik belirlendiğinde yeniden erişilebilir duruma geç.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
tr: Otomatik olarak Dışarıda kipinden geri dönüşte onayla

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
tr: Otomatik olarak dışarıda iletisini ayarlarken en son dışarıda iletisini kullan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
tr: Otomatik olarak dışarıda iletisini ayarlarken, özel bir dışarıda iletisi kullan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
tr: Özel otomatik olarak dışarıda iletisi başlığı.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
tr: Özel otomatik uzakta iletisi.

en: I am gone right now, but I will be back later
tr: Şimdi uzaktayım, fakat geri geleceğim

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
tr: Kişi listesinde düz kaydırmayı etkinleştir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
tr: Sekmeleri her zaman göster.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
tr: Her sekme için kişi adı göster

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
tr: Her sekme için kapatma düğmesi göster.

en: Outgoing Message Sent
tr: Giden İleti Gönderildi

en: A contact sent you a buzz/nudge.
tr: Bir kişi size titreşim gönderdi.

en: User <i>%1</i> is typing a message
tr: <i>%1</i> ileti yazıyor

[ctx: @action]
en: Chat
tr: Sohbet

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
tr: <qt>Yeni bir sohbet penceresi oluşturulurken bir hata oluştu. Sohbet penceresi oluşturulamadı.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
tr: Sohbet Penceresi Oluşturulurken Hata

en: Enter Arguments
tr: Argümanları Girin

en: Enter the arguments to %1:
tr: %1 argümanlarını girin:

en: Alias "%1" expands to itself.
tr: "%1" takma adı kendine genişletiliyor.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
tr[0]: "%2" en azından %1 argüman gerektiriyor.
tr[1]: "%2" en azından %1 argüman gerektiriyor.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
tr[0]: "%2" en azından %1 argüman gerektiriyor.
tr[1]: "%2" en azından %1 argüman gerektiriyor.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
tr: "%1" komutunu çalıştırmak için yetkiniz tok.

en: Command Error
tr: Komut Hatası

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
tr: KULLANIM: /help [<command> ] - Listede kullanılabilir komutlarını kullan, ya da belirtilmiş komut için yardımı göster.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
tr: Kullanım: /url - Mevcut sohbet için son URL'yi öntanımlı tarayıcıda açar.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
tr: KULLANIM: /close - Geçerli görünüm kapatılır.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
tr: KULLANIM: /part - Geçerli görünüm kapatılır.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
tr: KULLANIM: /clear - Sohbet arabelleğindeki etkin görüntüler temizlenir.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
tr: KULLANIM: /away [<reason>] - Sadece geçerli hesap için sizi away/back olarak işaretler

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
tr: KULLANIM: /awayall [<reason>] - Bütün hesaplar için sizi away/back olarak işaretler.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
tr: KULLANIM:/say <metin> - Sohbet metnini söyleyiniz. El yazıları için çok faydalıdır fakat sadece bir mesaj yazıldıktan sonra bu aynı kalır.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
tr: KULLANIM: /exec [-o} <komut> - Belirgin komutları yürütür ve sohbet önbelleğindeki çıktığı gösterir. Eğer -o belirgin olursa, bütün üyelere gönderilir.

en: Available Commands:
tr: Kullanılabilir Komutlar:

en: 
    Type /help <command> for more information.
tr: 
    Daha fazla bilgi için /help <komut> yazın.

en: There is no help available for '%1'.
tr: '%1' için yardım yok.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
tr: HATA: Sisteminizdeki kabuk erişimi sınırlandırılmış. /exec komutu işlevsiz.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
tr: HATA: /exec komutundan süreci başlatma başarısız oldu.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
tr: Komutlar

en: &Add to Your Contact List
tr: &Kişi Listesine Ekle

en: Visible when offline
tr: Kullanıcı çevrimdışıyken göster

en: Move Contact
tr: Kişiyi Taşı

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
tr: Bu kişiyi taşımak istediğiniz üst ögeyi seçin:

en: Create a new metacontact for this contact
tr: Bu kişi için üst öge oluştur

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
tr: Eğer bu seçenek seçiliyse, üst bağlantı ismiyle yeni bir üst-düzey grup oluşturulacak ve kişi oraya taşınacak.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
tr: Bu kullanıcıya şu anda erişilemiyor. Lütfen iletişim kuralları bağlı değilken mesaj göndermeyi destekleniyorsa  bunu deneyin, ya da kullanıcının bağlı duruma geçmesini bekleyin.

en: User is Not Reachable
tr: Kullanıcıya Erişilebilir Değil

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
tr: '%1' isimli kişiyi listenizden çıkartmak istiyor musunuz?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
tr: <br /><b>Tam İsim:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
tr: <br /><b>Boşta süresi:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
tr: <br /><b>Ağ Sayfası:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
tr: <br /><b>Durum&nbsp;Başlığı:</b>&nbsp;%1

[ctx: <days>d <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %4d %3h %2m %1s
tr: %4g %3s %2d %1s

[ctx: <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %3h %2m %1s
tr: %3s %2d %1s

en: Full Name
tr: Tam İsim

en: Idle Time
tr: Boş Kalma Zamanı

en: Online Since
tr: Bağlanma Zamanı:

en: Last Seen
tr: Son Göründüğü Tarih

en: First Name
tr: İlk İsim

en: Last Name
tr: Soyad

en: Private Phone
tr: Özel Telefon

en: Private Mobile Phone
tr: Özel Cep Telefonu

en: Work Phone
tr: İş Telefonu

en: Work Mobile Phone
tr: İş Cep Telefonu

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Nick Name
tr: Takma İsim

en: Custom Name
tr: Özel İsim

en: Shown even if offline
tr: Kullanıcı çevrim dışı olsa da göster

en: Top Level
tr: Üst Seviye

en: Not in your contact list
tr: Kişi listesinde yok

en: Offline Users
tr: Çevrimdışı Kullanıcılar

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
tr: Öntanımlı Kimlik

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
tr: Bu kullanıcıya şu anda erişilemiyor. Lütfen iletişim kuralları bağlı değilken mesaj gönderme destekleniyorsa  bunu deneyin, ya da kullanıcının bağlı duruma geçmesini bekleyin.

en: Status not available
tr: Durum belli değil

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
tr: <qt><i>%1</i> şimdi %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
tr: %1 dosyası bulunamadı.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
tr: <qt>İstenen dosya indirilemedi; <br />lütfen %1 adresinin doğru olup olmadığını kontrol edin.</qt>

en: Connecting
tr: Bağlanıyor

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Password Required
tr: Parola Gerekli

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
tr: <qt>Kaydettiğiniz Kopete parolanızı cüzdana güvenli bir şekilde kaydedemedi.<br />Bunun yerine yapılandırma dosyasındaki <b>güvenli olmayan</b> parolayı kullanmak ister misiniz?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
tr: Parolayı Saklamak Olanaksız

en: Store &Unsafe
tr: Emniye&tsiz Saklama

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
tr: <qt><b>Parola yanlış.</b> Lütfen <b>%2</b> hesap %1 için parolayı tekrar girin </qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
tr: <qt>%1 hesabı için lütfen parola giriniz <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
tr: Hesap Bağlantısını Kes

en: Sorry, I am busy right now
tr: Üzgünüm, şu anda meşgulüm

en: Going Online - Kopete
tr: Çevrim içi Duruma Geçiliyor - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
tr: Durumunuzu Çevrim içi olarak Değiştirmek İstiyor musunuz?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
tr: Protokolün durumunu gösteren menü türü.

en: Copying
tr: Kopyalanıyor

en: Source
tr: Kaynak

en: Destination
tr: Hedef

en: File transfer %1 completed.
tr: Dosya aktarımı %1 tamamlandı.

en: File transfer %1 failed.
tr: Dosya aktarımı %1 başarısız oldu.

en: You cancelled file transfer %1
tr: %1 dosya aktarımını iptal ettiniz

en: File transfer %1 cancelled.
tr: %1 dosya aktarımı iptal edildi.

en: Kopete File Transfer
tr: Kopete Dosya Aktarımı

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
tr: Üzgünüm, göndermeye çalıştığınız dosya henüz bu iletişim kuralı tarafından desteklenmiyor.
    Bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalayıp daha sonra tekrar göndermeyi deneyiniz.

en: File Transfer
tr: Dosya Aktarımı

en: You must provide a valid local filename
tr: Geçerli bir dosya adı girmelisiniz

en: You do not have permission to write to selected file
tr: Seçilen bu dosyaya yazma izniniz yok.

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
tr: %1 dosyası var.
    Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Overwrite File
tr: Dosyanın Üzerine Yaz

en: The directory %1 does not exist
tr: %1 dizini yok

en: You do not have permission to write to selected directory
tr: Seçilen bu dizine yazma izniniz yok.

en: You must provide a valid local directory
tr: Geçerli bir yerel dizin girmelisiniz

en: You have been disconnected.
tr: Bağlantınız kesildi.

en: Connection Lost.
tr: Bağlantı Kaybedildi.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
tr: Kopete ile mesajlaşma servisi arasındaki bağlantı koptu.
    Internet bağlantınız kesilmiş ya da mesajlaşma servisi bazı sorunlar yaşıyor olabilir. Aynı hesapla başka bir  bilgisayardan bağlanmayı denemek bağlantının kopmasına neden olabilir. Lütfen daha sonra tekrar bağlanmayı deneyin.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
tr: Anında mesajlaşma sunucusuna ya da noktasına bağlanılamadı.

en: Cannot connect.
tr: Bağlantı kurulamıyor.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
tr: Bu, Kopete'nin anında mesajlaşma sunucusuna ya da noktasına ulaşamıyor anlamına geliyor.
    Bunun sebebi internet bağlantınızın kopması ya da bağlanılacak sunucu problemleri yüzünden olabilir. Daha sonra tekrar deneyin.

en: More Information...
tr: Daha Fazla Bilgi...

en: + %1 more message | + %1 more messages
tr[0]: + %1 daha fazla ileti
tr[1]: + %1 daha fazla ileti

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
tr: <i>%1</i> adlı kişi size dosya göndermek istiyor

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
tr: Bir kullanıcı size <filename>%1</filename> dosyasını göndermeye çalışıyor

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
tr: Bir kullanıcı size aşağıdaki iletiyle <filename>%1</filename> dosyasını göndermeye çalışıyor:<nl/>"%2"

en: Incoming message from <i>%1</i>
tr: <i>%1</i> adlı kişiden ileti alındı

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
tr: <i>%1</i> adlı kişiden vurgulanmış bir ileti alındı

[ctx: @action]
en: View
tr: Göster

[ctx: @action]
en: Close
tr: Kapat

en: Choose the corresponding entry for '%1'
tr: '%1' için karşılıklı girdiyi seçin

en: Choose the corresponding entry in the address book
tr: Adres defterindeki ilişkili girdiyi seç

en: Address Book Association
tr: Adres Defteri İlişkilendirmesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
tr: Bu Kopete bağlantısı ile ilişkili KDE Adres Defteri kayıtları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
tr: Temizle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
tr: Adres Defteri Girdisi Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
tr: &Değiştir...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
tr: E-posta

en: New Address Book Entry
tr: Yeni Adres Defteri Girdisi

en: Name the new entry:
tr: Yeni girdiye bir isim verin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
tr: Adres defterinde yeni girdi oluştur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
tr: Y&eni Girdi Oluştur...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
tr: Anında Mesajlaşma ile iletişim kurmayı istediğiniz bağlantıyı seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
tr: &Ara:

en: Select Avatar
tr: Avatar Seç

en: No Avatar
tr: Avatar Yok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
tr: Avatar Ekle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
tr: Avatarı Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
tr: Ağ Kamerasından

en: Take a photo
tr: Bir fotoğraf çek

en: Someone Has Added You
tr: Birisi Sizi Ekledi

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
tr: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> <b>%2</b> kişisi sizi kişi listesine ekledi. (Hesap %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
tr: XXX kişisi sizi kişi listesine ekledi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
tr: Bu Kişi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
tr: Bu bağlantının durumumu görmesine izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
tr: Bu kişiyi kişi listeme ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
tr: Kişinin görünen adı. Kişinin takma adını kullanmak için boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
tr: Kişinin görünen ismini girin. Bu, kişinin bağlantı listesinde nasıl görüneceğini belirler.
    Eğer takma ismi, görünen isim olarak kullanmak istiyorsanız boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
tr: Görünen isim:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
tr: Bağlantının ekleneceği grubu girin. En üst seviye gruba eklemek için boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
tr: Grupta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
tr: Kişinin ekleneceği grubu girin. En üst seviye gruba eklemek için boş bırakın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
tr: Adres Defteri bağlantısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
tr: Lütfen bir uzakta iletisi belirleyin, ya da önceden belirlenmiş iletilerden birini seçin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
tr: Bilgiler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
tr: Bunu kontrol edin ve parolanızın cüzdanda tutulmasını istiyorsanız parolanızı aşağıya girin, böylece her gerektiğinde Kopete size sormak zorunda kalmaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
tr: Parolayı hatırla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
tr: Parola:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
tr: Parolanızı buraya girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
tr: Parolanızı buraya girin. Parolanızı kaydetmemeyi tercih ederseniz, yukarıdaki parolayı hatırla kutusunu işaretlemeyin, böylece gerektiği her zaman parolanız size sorulacaktır.

en: Start &Chat...
tr: &Sohbete Başla...

en: &Send Single Message...
tr: &Tek İleti Gönder...

en: User &Info
tr: Kullanıcı &Bilgileri

en: Send &File...
tr: Dosya &Gönder...

en: View &History...
tr: Geçmişi Gö&ster...

en: &Create Group...
tr: Grup &Oluştur...

en: Cha&nge Meta Contact...
tr: Meta Kişisini D&eğiştir...

en: &Delete Contact
tr: Kişiyi &Sil

en: Change A&lias...
tr: Takma İsmi &Değiştir...

en: &Block Contact
tr: Kişiyi &Engelle

en: Un&block Contact
tr: &Kişinin Engellemesini Kaldır

en: Contacts
tr: Kişiler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
tr: Her Kişi için Alt Dizin Kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
tr: Her Zaman

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
tr: Asla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
tr: Sadece seçilmiş kişiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
tr: Seçilmiş bağlantılar değil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
tr: Yeni Takma Ad Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
tr: Komut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
tr: Bu takma adı kullanmak için bu komutu çalıştırabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
tr: <qt>Bu takma adı kullanmak için bu komutu çalıştırabilirsiniz.
    
    Komutunuzda <b>%1, %2 ... %9</b> değişkenlerini kullanabilirsiniz, ve bunlar takma ad argümanları ile yer değiştirebilirler. <b>%s</b> tüm argümanlarla yer değiştirebilir. <b>%n</b> takma adınıza genişler.
    
    Komutlarda '/' işareti kullanmayın (eğer kullanırsanız çıkartılacaktır ).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
tr: Takma Ad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
tr: Bu eklediğiniz takma addır (komut tanımlayıcısı '/'dan sonra yazılır).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
tr: Bu eklediğiniz takma addır (komut tanımlayıcısı '/'dan sonra yazacağınız). '/'ı eklemeyiniz (Ekleseniz de, yoksayılacaktır).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
tr: &Kaydet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
tr: &İptal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
tr: Bu takma adın sadece belli protokoller için geçerli olmasını istiyorsanız, lütfen o protokolleri burada seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
tr: İletişim Kuralları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
tr: Bu protokoller için:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
tr: Bu diğer özel takma adların listesidir ve komutlar daha önce eklenmiştir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
tr: Takma Ad

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
tr: Komut

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
tr: Yeni T&akma Ad Ekle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
tr: &Seçileni Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
tr: Takma Adı Düzenle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
tr: &Ekle

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
tr: <qt><b>%1</b> takma adını ekleyemedi. Bir takma ad "_" veya "=" karakterlerini içinde bulundurmamalı.</qt>

en: Invalid Alias Name
tr: Geçersiz Takma Ad

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> armasını ekleyemiyor. Bu komut zaten ya başka bir arma veya Kopete tarafından işleniyor olabilir.</qt>

en: Could Not Add Alias
tr: Diğer Adı Ekle

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> takma adını ekleyemedi. Bu komut diğer bir takma ad ya da Kopete tarafından kullanılıyor.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
tr: Sil

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
tr: Seçilmiş takma isimleri silmek istiyor musunuz?

en: Delete Aliases
tr: Takma İsimleri Sil

en: Text
tr: Metin

en: Replacement
tr: Değiştirme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
tr: Tümce Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
tr: Diziye gönderilen her bir noktayı satır sonuna ekler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
tr: Büyük harf dizisiyle başlat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
tr: Değiştirme Listesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
tr: &Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
tr: &Metin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
tr: Ye&dek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
tr: Değiştirme Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
tr: Gelen mesajları otomatik yerine koy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
tr: Giden mesajları otomatik yerine koy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
tr: Bağlantı Notları

en: Notes about %1:
tr: %1 hakkında notlar:

en: &Notes
tr: &Notlar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tr: &Araçlar

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
tr: Şifreleme

en: Cryptography
tr: Şifreleme

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
tr: İletileri Şifrele

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
tr: İletileri İmzala

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
tr: Bağlantı Anahtarlarını Adres Defterine Aktar

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
tr: Kendiniz için bir özel anahtar seçmediniz, bu yüzden iletilerin imzalanması mümkün değildir. Lütfen Şifreleme tercihleri iletişim kutusundan özel ibr anahtar seçin.

en: No Private Key
tr: Özel Anahtar Yok

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
tr: Bu protokol şifreli iletilerle çalışmayabilir. Çünkü şifreli iletiler çok uzundurlar, ve uzunluklarından dolayı sunucu veya paylaşımcı iletileri reddedebilir. Bağlantınızın kopmasından veya hesabınızın uyarılmasından veya geçici olarak askıya alınmasından sakınmak için, şifrelemeyi kapatın.

en: Cryptography Unsupported Protocol
tr: Desteklenmeyen iletişim kuralı sürümü.

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
tr[0]: %2 kişisine şifreli ileti gönderebilmek için bir ortak anahtar seçmelisiniz.
tr[1]: Aşağıdaki üst kişilere şifreli ileti gönderebilmek için bir ortak anahtar seçmelisiniz:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
tr[0]: Eksik ortak anahtar
tr[1]: Eksik ortak anahtarlar

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
tr: &Ortak Anahtar Seç...

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
tr: &Ortak Anahtarları Adres Defterine Aktar...

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
tr: %1 protokolü şifreli iletilerle çalışmayabilir. Çünkü şifreli iletiler çok uzundurlar, ve uzunluklarından dolayı sunucu veya paylaşımcı iletileri reddedebilir. Bağlantınızın kopmasından veya hesabınızın uyarılmasından veya geçici olarak askıya alınmasından sakınmak için, şifrelemeyi kapatın.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
tr: Şifrelemede Desteklenmeyen Protokol %1

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
tr: Şifreleme eklentisi KDE adres defterinizdeki %1 (%2) için bir şifreleme anahtarı buldu. %3 anahtarını bu kişinin genel anahtarı olarak kullanmak ister misiniz?

en: Public Key Found
tr: Anonim Anahtar Seç

en: Public Keys Found
tr: Bulunan Ortak Anahtarlar

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
tr: Şifreleme eklentisi KDE adres defterinizdeki %1 (%2) için birden fazla şifreleme anahtarı buldu. Bu anahtarlardan birini kullanmak için, o anahtarı seçin ve Tamam deyin.

en: Private Key:
tr: Özel Anahtar:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
tr: İmzalayarak iletileri şifrelemekte kullanacağınız anahtarı seçin

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
tr: İmzalayarak iletileri şifrelemekte kullanacağınız anahtarı seçin

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
tr: Şifre çözme ve imzalamada kullanılan özel anahtar

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
tr: Şifreleme eklentisini kullanarak iletileri imzalamak ve şifrelemek için kullanılan özel anahtarı görüntüler ve değiştir

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
tr: <para>İletileri imzalamadan veya şifreli iletiler almadan önce, kendiniz için bir özel anahtar seçmelisiniz.</para><para>Bir kişiye şifreli iletiler göndermeden önce, kişi listenizdeki adına sağ tıklayarak ve "Genel Anahtar Seç"i seçerek kişinin genel anahtarını seçmelisiniz.</para>

en: Sign messages in clearsign mode
tr: İletileri clearsign kipinde imzala.

en: Select Contact's Public Key
tr: Bağlantının Genel Anahtarını Seçin

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
tr: İletileri alıcıya gönderirken şifrelemekte kullanacağınız anahtarı seçin

en: Select public key
tr: Ortak anahtarı seçin

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
tr: %1 için ortak anahtar seçin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
tr: Kullanıcının özel anahtar parmak izi:

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
tr: İletileri clearsign kipinde imzala.

en: Export Public Keys
tr: Anonim Anahtar Seç

[ctx: @action:button]
en: Export
tr: Dışarıya Aktar

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
tr: İşaretli anahtarları adres defterine aktar

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
tr: &lt;Aktarılacak anahtara sahip üst kişi bulunamadı&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
tr: Şifreleme eklentisi seçili üst-kişiler için anahtarları dışa aktaracaktır. Eğer üst-kişilere bağlı adres defteri girdisi yoksa, bir tane oluşturulacaktır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
tr: Aktarılacak Anahtarları Seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
tr: İsmin yanındaki kutucuğu ve adres defterine aktarmak istediğiniz kullanıcı anahtarını seçin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
tr: Kullanılacak Anahtarları Seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
tr: Üst kişiye şifrelemekte kullanmak istediğiniz anahtarı seçin

en: -New filter-
tr:  Yeni süzgeç

en: Rename Filter
tr: Yeniden İsimlendirme Süzgeci

en: Please enter the new name for the filter:
tr: Lütfen süzgeç için yeni isim girin:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
tr: Kullanılabilir Süzgeçler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
tr: Yeniden Adlandır...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
tr: Ölçüt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
tr: İleti bunu içerirse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
tr: Düzenli ifade

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
tr: Düzenle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
tr: Büyük ve küçük harfe duyarlı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
tr: Eylem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
tr: Belirlenmiş Mesajın önemi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
tr: Düşük

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
tr: Vurgu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
tr: Arkaplan rengini değiştir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
tr: Önplan rengini değiştir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
tr: Pencereyi kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
tr: Bildirimleri Yapılandır...

en: Keep
tr: Koru

en: Would you like to remove the old history files?
tr: Eski geçmiş dosyalarını silmek istiyor musunuz?

en: History Converter
tr: Geçmiş Dönüştürücü

en: History converter
tr: Geçmiş dönüştürücü

en: Parsing the old history in %1
tr: %1 eski geçmiş ayrıştırılıyor

en: Parsing the old history in %1:
    %2
tr: %1 eski geçmiş ayrıştırılıyor:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
tr: Yeni başlatılan sohbetlerde önceki iletileri göster.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
tr: Gösterilecek ileti sayısı.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
tr: Sayfa başına ileti sayısı.

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
tr: İletilerin rengi

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
tr: Geçmiş tarayıcısında kullanılacak biçim.

en: History for %1
tr: %1 için geçmiş

en: All
tr: Tümü

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Searching...
tr: Aranıyor...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
tr: &Ara

en: History for All Contacts
tr: Tüm Kişiler için Geçmiş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
tr: Hazır

en: Latest History
tr: En Son Geçmiş

en: View &History
tr: Geçmişi Gö&ster

en: Quote Last Message
tr: Son İletiyi Alıntıla

en: Import History
tr: Geçmişi İçeriye Aktar

en: Import Listed Logs
tr: Listelenmiş Günlük Kayıtlarını İçeriye Aktar

en: Get History From &Pidgin...
tr: &Pidgin Geçmişi Bilgilerini Al...

en: Select log directory by hand
tr: Kayıt dizinini elle seç

en: Parsed History
tr: Ayrıştırılmış Geçmiş

en: Saving logs to disk ...
tr: Günlük kayıtları diske kaydediliyor...

en: Abort Saving
tr: Kaydetme İşlemini Sonlandır

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Are You Sure?
tr: Emin misiniz?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
tr: Pidgin uygulamasından geçmiş günlükleri zaten içeriye aktardınız. Bu işlemi iki kere yaparsanız, her ileti iki kere içeri aktarılır.
    Devam etmek istediğinize emin misiniz?

en: Select Log Directory
tr: Günlük Kaydı Dizinini Seç

en: Parsing history from pidgin ...
tr: Pidgin geçmişi ayrıştırılıyor...

en: Abort parsing
tr: Ayrıştırmayı iptal et

en: Parsing history
tr: Geçmiş ayrıştırılıyor

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
tr: UYARI: %1 protokolünün Kopete içerisinde eşdeğeri yok.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
tr: DİKKAT: %1 için eşleşen bir hesap bulamıyor (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
tr: DİKKAT: Kişi listenizde %1 (%2) bulunamıyor. Bulunan kütük dosyaları içeri alınmayacak.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
tr: UYARI: %1 dosyası açılamıyor. Atlanıyor.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
tr: UYARI: "%1" tarihi ayıklanamıyor. Bu tarihi içeren dosyayı elle düzeltmeyi deneyebilirsiniz (Örnek olarak, tanınan tarih biçimleri: "%2".)

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
tr: BİLGİ: %1 takma adının sizinkilerden biri olduğu tahmin edildi.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
tr: BİLGİ: %1 takma adının arkadaşlarınızdan birinin olduğu tahmin edildi.

en: Cannot map Nickname to Account
tr: Takma isim Hesaba ilişkilendirilemiyor

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
tr: "%1" takma adını geçmişte kullandınız mı?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
tr: UYARI: %1 içerisinde Satır %2, karakter %3 için XML ayıklama hatası: %4

en: History
tr: Geçmiş

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
tr: Kopete 0.6.x veya daha eski sürüm bulundu.
    Bu dosyaları alıp yeni geçmiş biçimine dönüştürmek ister misiniz?

en: History Plugin
tr: Geçmiş Eklentisi

en: Import && Convert
tr: İçeri Aktar ve Dönüştür

en: Do Not Import
tr: İçeriye Aktarma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
tr: Sohbet Geçmişi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
tr: Sohbet penceresinde tarama geçmişi görüntülendiğinde gösterilecek ileti sayısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
tr: Sayfa başına mesaj sayısı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
tr: Sohbet penceresindeki geçmiş iletilerin rengi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
tr: Mesaj renkleri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
tr: Bu, yeni bir sohbet açıldığı zaman sohbet penceresine otomatik olarak eklenecek ileti sayısıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
tr: Gösterilecek mesaj sayısı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
tr: Sohbet penceresinde tarama geçmişi görüntülendiği zaman gösterilecek ileti sayısı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
tr: Yeni bir sohbet başladığında, siz ve kişi arasında geçen son birkaç mesajı otomatik olarak ekle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
tr: Yeni başlatılan sohbetler için sohbet geçmişini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
tr: Bağlantı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
tr: Geçmişi İçeriye Aktar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
tr: İleti filtresi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
tr: Tüm İletiler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
tr: Sadece Gelenler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
tr: Sadece Gidenler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
tr: Tarih

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
tr: Bağlantı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
tr: Ara:

en: Get History From &Kopete...
tr: &Kopete'den Geçmişi Bilgilerini Al...

en: Parsing history from kopete ...
tr: Kopete geçmişi ayrıştırılıyor...

en: History2
tr: Geçmiş2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
tr: Geçmişi diğer Kopete geçmiş eklentisinden, Pidgin'den aktar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
tr: Geçmişi içeriye aktar

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
tr: Yatay İşleme Çözünürlüğü (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
tr: Dikey İşleme Çözünürlüğü (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
tr: Latex içerme dosyası.

en: Preview Latex Images
tr: Latex Resimlerini Önizle

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
tr: Yazdığınız ileti LaTeX içermiyor. Bir LaTeX formülü iki çift dolar işareti arasında olmalıdır: $$formül$$

en: No LaTeX Formula
tr: Hiç LaTeX Formülü Yok

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
tr: <b>LaTeX iletinin önizlemesi: </b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
tr: Magick 'dönüştürme' uygulaması bulunamadı.
    convert LaTeX formüllerini gösterebilmek için gereklidir.
    Lütfen www.imagemagick.org adresinden veya dağıtımınızın paket yöneticisinden doğru paketi alın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
tr: KopeteTex eklentisi Kopete'nin sohbet penceresinde LaTeX formüllerini işletebilmesine izin verir. Gönderici formülü iki $ işareti arasına almalıdır. Örn: $$formül$$
    Bu eklentinin çalışabilmesi için ImageMagick dönüştürme programının kurulu olmasını gerekir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
tr: Seçenekler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
tr: LaTeX içerme dosyası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
tr: Çözünürlük (DPI)

en: Unknown artist
tr: Bilinmeyen sanatçı

en: Unknown album
tr: Bilinmeyen albüm

en: Unknown track
tr: Bilinmeyen iz

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
tr: Reklam iletisinin başlığı.

en: Now listening to:
tr: Dinlediğim Şarkı:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
tr: Reklam iletisinin çekirdeği.

en: %track( by %artist)( on %album)
tr: %track( sanatçı: %artist)( albüm: %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
tr: Birden fazla parça çaldığında bir araya gelme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
tr: , ve

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
tr: Bir menü eylemi veya /media komutu ile o anda dinlenen müziği göster.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
tr: Dinlenen müzik bilgilerinin sohbet penceresinde göster.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
tr: Durum iletisinde dinlenen müziği göster.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
tr: Dinlenen müzik bilgilerini durum iletisine ekle.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
tr: Belirtilen ortam oynatıcısını kullan.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
tr: Şimdi dinleniyor kaynağı için seçilen Ortam Yürütücüsü.

en: Send Media Info
tr: Ortam Bilgisi Gönder

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
tr: Desteklenen ortam yürütücülerden (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet veya Qmmp) hiçbiri bir şey çalmıyor.

en: Nothing to Send
tr: Hiçbir şey Gönderme

en: USAGE: /media - Displays information on current song
tr: KULLANIM: /media - Mevcut şarkı üzerinde bilgileri gösterir

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
tr: Kopete için Şimdi Dinlenen - desteklenen bir ortam yürütücüsünde bir şeyler dinliyorsam, ne dinlemekte olduğumu söyler.

en: Unknown player
tr: Bilinmeyen çalıcı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
tr: Şimdi Dinleniyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
tr: <b>Müzik Tercihinizi Paylaşın</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
tr: İlet&i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
tr: Reklam göndermek için bu mesajı kullanın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
tr: %track, %artist, %album, %player yer değiştirilecek.
    Köşeli ayraçlardaki ifadelerin yerine konulmasına bağlıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
tr: Şununla başla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
tr: Dinlediğim Şarkı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
tr: Her bir şarkı için:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
tr: Birleştirme (Eğer şarkı  1'den büyükse):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
tr: Reklam &Kipi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
tr: &Kullanmak için, "Araçlar->Ortam Bilgisini Gönder",
    yolunu kullanın, ya da sohbet penceresi düzenleme
    alanında "/media" yazın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
tr: Soh&bet penceresinde göster (otomatik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
tr: Durum mesajınızda dinlediğiniz 
    müziği gösterir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
tr: &Durum mesajına ekle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
tr: Ortam &Oynatıcısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
tr: &Belirtilen ortam oynatıcısını kullan

en: Waiting for %1...
tr: %1 bekleniyor...

en: Checking if answers match...
tr: Yanıtların eşleşip eşleşmediği kontrol ediliyor...

en: Incoming authentication request from %1
tr: %1 tarafından gönderilmiş kimlik doğrulama isteği

en: Close
tr: Kapa&t:

[ctx: @title]
en: Select authentication method
tr: Kimlik doğrulama yöntemini seç

en: Question and Answer
tr: Soru ve Yanıt

en: Shared Secret
tr: Paylaşılan Sır

en: Manual fingerprint verification
tr: El ile parmak izi doğrulama

[ctx: @title]
en: Question and Answer
tr: Soru ve Yanıt

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
tr: Sadece %1 kişisinin cevaplayabileceği bir soru sorun:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
tr: Sorunuzun yanıtını girin:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
tr: %1 ile kimlik doğrulama

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
tr: %1 sizi doğrulamak istiyor. Lütfen aşağı alandaki soruyu cevaplayınız:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
tr: Paylaşılan Sır

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
tr: Sadece siz ve %1 kişisinin bileceği bir gizli anahtar giriniz:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
tr: %1 ile kimlik doğrulama

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
tr: Sadece sizin ve %1 kişisinin bildiği gizli parolayı girin:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
tr: El ile Doğrulama

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
tr: %1 kişisine başka bir güvenli kanalla ulaşınız ve aşağıdaki parmak izinin doğru olduğunu onaylayın:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
tr: Benim yok

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
tr: Benim var

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
tr: bunun %1 kişisi için gerçekten doğru parmak izi olduğu onaylandı

en: Authentication successful
tr: Kimlik doğrulama işlemi başarılı oldu

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
tr: %1 ile yapılan kimlik doğrulama işlemi başarılı oldu. Sohbet şimdi güveni.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
tr: <b>%1</b> kişisi sizi başarıyla doğruladı. Kendi sorunuzu sorarak siz de bu kişiyi doğrulamak isteyebilirsiniz.

en: Authentication failed
tr: Kimlik doğrulama işlemi başarısız oldu

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
tr: %1 kişisinin onaylanması başarısız oldu. Bir hileci ile konuşmadığınızdan emin olmak için, elle parmak izi doğrulama yöntemini tekrar deneyin. Görüşmenin şu anda güvenli olmadığına dikkat edin.

en: Authentication aborted
tr: Kimlik doğrulama işlemi iptal edildi

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
tr: %1 kişisi kimlik doğrulama sürecini iptal etti. Bir hileci ile konuşmadığınızdan emin olmak için, elle parmak izi doğrulama yöntemini tekrar deneyin.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
tr: %1 kişisine bir soru sorun, bu sorunun cevabı yalnızca ikiniz tarafından biliniyor olmalıdır. Cevap eşleşmiyor ise, bir hileci ile konuşuyor olabilirsiniz.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
tr: Sadece siz ve %1 kişisi arasında bilinen bir gizli soru seçin. Bu sorunun cevabı doğru değilse, bir hileci ile konuşuyor olabilirsiniz. Gizli sorunuzu sohbet penceresi üzerinden göndermeyin, aksi takdirde bu doğrulama yöntemi kolayca kırılacaktır.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
tr: %1 kişisinin parmak izini elle onaylayın. Örneğin bir telefon çağrısı veya işaretli (ve doğrulanmış) bir e-posta gibi.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
tr: Kişinin kimlik doğrulaması yapılıyor...

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
tr: Giden iletileri her zaman şifrele

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
tr: Karşı taraf OTR destekliyorsa iletileri otomatik olarak şifrele

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
tr: Karşı taraf OTR bağlantısı talep ederse mesajları şifrele

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
tr:  İletileri asla şifreleme

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
tr: OTR Ayarları

en: OTR Encryption
tr: OTR Şifrelemesi

en: Start OTR Session
tr: OTR Oturumunu Başlat

en: End OTR Session
tr: OTR Oturumunu Bitir

en: Authenticate Contact
tr: Kişiye Kimlik Doğrulaması Yap

en: Refresh OTR Session
tr: OTR Oturumunu Tazele

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
tr: <b><a>%1</a> kişisinden yeni bir parmak izi aldınız. Bu kişiyi onaylamanız gerekiyor.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
tr: <b>Gizli OTR (kayıt dışı sohbet) oturumu başladı.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
tr: <b>Doğrulanmamış OTR (kayıt dışı sohbet) oturumu başladı.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
tr: <b>OTR Oturumu sonlandırıldı. Sohbet artık güvenli değil.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
tr: <b>OTR bağlantısı başarılı bir şekilde tazelendi.</b>

en: Error occurred encrypting message.
tr: İleti şifrelenirken bir hata oluştu.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
tr: %1 kişisine şifreli bir veri gönderdiniz, ancak bunu beklemiyordu.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
tr: Okunamaz bir şifreli ileti gönderdiniz.

en: You transmitted a malformed data message.
tr: Bozuk bir veri iletisi gönderdiniz.

en: [resent]
tr: [tekrar gönderildi]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
tr: <b>%1</b> kişisinin doğrulaması başarılı. Sohbet şimdi güvenli.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
tr: <b>%1</b> kişisinin doğrulaması başarısız. Sohbet şimdi güvensiz.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
tr: %1 kişisine şifrelenmemiş bir ileti göndermeye çalıştınız.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
tr: İleti şifrelenirken bir hata oluştu. İleti gönderilmedi.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
tr: %1 sizinle gizli bağlantısını kapattı. İletiniz gönderilmedi. Özel konuşmanızı kapatın veya yeniden başlatın.

en: OTR error
tr: OTR hatası

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
tr: Kendi OTR iletilerimizi alıyoruz. Kendinizle konuşmaya çalışıyorsunuz veya biri konuşmalarınızı size geri gönderiyor.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
tr: <b>%1 kişisine son ileti yeniden gönderildi.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
tr: <b>Şu anda gizli olarak iletişim kurmadığınızdan %1 kişisinden alınan şifreli ileti okunamaz.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
tr: %1 kişisinden okunamaz bir şifreli ileti aldık.

en: We received a malformed data message from %1.
tr: %1 kişisinden bozuk bir veri iletisi aldık.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
tr: <b>%1 kişisinden alınan aşağıdaki ileti şifreli <i>değildi</i>: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
tr: %1, farklı bir oturum için amaçlanan şifreli bir ileti gönderdi. Eğer birden fazla oturumunuz açıksa, diğer oturum iletiyi almış olabilir.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
tr: <b>%1</b> OTR oturumunu sonlandırdı. Siz de aynısını yapmalısınız.

en: An error occurred while encrypting the message.
tr: İleti şifrelenirken bir hata oluştu.

en: Terminating OTR session.
tr: OTR oturumu sonlandırılıyor.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
tr: <b>Doğrulama yarıda kesildi. Sohbet güvensiz.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
tr: <b>Kişinin kimlik doğrulaması yapılıyor...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
tr: Parmak izi yok.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
tr: Kullanılmıyor

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
tr: Gizli

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
tr: Doğrulanmamış

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
tr: Tamamlanmış

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
tr: Gizli Değil

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
tr: Evet

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
tr: Hayır

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
tr: &OTR Kuralları

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
tr: &Öntanımlı

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
tr: &Her Zaman

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
tr: &Fırsatçı

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
tr: &El İle

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
tr: &Asla

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
tr: Kural ayarlarınız bu kişi için şifreli oturumlara izin vermiyor.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
tr: <b>%1</b> ile açılan OTR oturumu yenilenmeye çalışılıyor...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
tr: <b>%1</b> ile bir OTR oturumu başlatılmaya çalışılıyor...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
tr: Seçilen hesabın zaten bir anahtarı var. Yeni bir tane oluşturmak ister misiniz?

en: Overwrite key?
tr: Anahtarın üzerine yazılsın mı?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
tr: Lütfen %1 kişisine başka bir güvenli yolla ulaşın ve aşağıdaki parmak izinin doğru olduğunu onaylayın:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
tr: Bu parmak izini gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Verify fingerprint
tr: Parmak izini doğrula

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
tr: OTR Eklenti Tercihleri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
tr: Özel Anahtarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
tr: Hesap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
tr: &Oluştur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
tr: Parmak izi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
tr: Parmak İzi Yok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
tr: Öntanımlı OTR Kuralları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
tr: İletileri her zaman şifrele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
tr: &Her Zaman

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
tr: &El İle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
tr: Karşı taraf OTR destekliyorsa mesajları otomatik olarak şifrele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
tr: &Fırsatçı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
tr: İletileri asla şifreleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
tr: &Asla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
tr: Bili&nen Parmak İzleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
tr: Kişi Kimliği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
tr: Doğrulanmış

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
tr: Parmak izi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
tr: İletişim Kuralları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
tr: Parmak İzini &Doğrula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
tr: Parmak İzini &Unut

en: Please wait
tr: Lütfen bekleyin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
tr: Lütfen Bekleyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
tr: Özel anahtar oluşturulurken lütfen bekleyin

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
tr: Gelen

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
tr: Giden

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
tr: İki Yönde

en: HTML Message Body
tr: HTML İleti Gövdesi

en: Plain Text Message Body
tr: Düz Metin İleti Gövdesi

en: Kopete Message XML
tr: Kopete İletisi XML

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
tr: Gelen

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
tr: Giden

en: Path
tr: Yol

en: Direction
tr: Yön

en: Pipe Contents
tr: Boru İçeriği

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
tr: %1 borusu Pipes eklentisine bozulmuş bir XML döndürdü. Hata: 
    
    %2
    
    satır %3 ve sütun %4 üzerinde bulunuyor

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
tr: İletileri Borulamak için Program ya da Betik Seçin

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
tr: &Ekle...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
tr: &Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
tr: Var olan bir meta-kişisi ekle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
tr: Başka bir kişi belirt:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
tr: Herkesin size ileti göndermesine izin verin.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
tr: Sadece izin verilen kişiler listesindeki kullanıcılardan ileti almaya izin ver.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
tr: Kara listedeki kişiler haricinde herkesin size ileti göndermesine izin verin.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
tr: İzin verilenler listesindeki kişiler.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
tr: Yasaklananlar listesindeki kişiler.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
tr: Aşağıdaki sözcüklerden en az birinin geçtiği iletileri bırak.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
tr: Aranacak sözcükler.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
tr: Aşağıdaki sözcüklerin tümünün geçtiği iletileri bırak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
tr: Gönderene göre Filtrele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
tr: Sadece izin verilen kişiler listesindeki kullanıcılardan ileti almaya izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
tr: Yasaklılar listesi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
tr: Tüm iletilere izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
tr: Sadece kişi listesindeki kullanıcılardan ileti almaya izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
tr: Kara listedeki kişiler dışındaki bütün kişilerden ileti kabul et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
tr: İzin verilenler listesi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
tr: İçeriğe göre Filtrele (birden çok sözcüğü virgüllerle ayırın)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
tr: Aşağıdaki tüm kelimelerin geçtiği mesajları bırak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
tr: Aşağıdaki kelimelerden en az birinin geçtiği mesajları bırak:

en: Add to WhiteList
tr: Yasaklanmamışlar Listesine Ekle

en: Add to BlackList
tr: Yasaklanmışlar Listesine Ekle

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
tr: %1 kişisinden gelen mesaj düştü çünkü bu kişi sizin izinliler listenizde bulunmuyor.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
tr: %1 kişisinden gelen mesaj düştü çünkü bu kişi sizin kara listenizde bulunuyor.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
tr: %1 kişisinden gelen mesaj düştü çünkü bu kişi sizin kişi listenizde bulunmuyor.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
tr: %1 kişisinden gelen mesaj düştü çünkü mesajda kara listeye alınmış bir kelime geçiyordu.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
tr: %1 kişisinden gelen mesaj düştü çünkü bu mesajda kara listeye alınmış kelimeler geçiyordu.

en: Add Contact to Whitelist
tr: Kişiyi Yasaklanmamışlar Listesine Ekle

en: Add Contact to Blacklist
tr: Kişiyi Yasaklanmışlar Listesine Ekle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Statistics for %1
tr: %1 için istatistikler

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
tr: Anahtar:  <font color="%1">Çevrimiçi</font>  <font color="%2">Uzakta</font>  <font color="%3">Çevrimdışı</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
tr: <h1>%1 için istatistikler</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
tr: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">Genel</a></b><br><span title="İstatistiklerini görmek istediğiniz ay ya da günü seçin"><b>Günler: </b><a href="dayofweek:1">Pazartesi</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Salı</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Çarşamba</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Perşembe</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Cuma</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Pazar</a><br><b>Aylar: </b><a href="monthofyear:1">Ocak</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Şubat</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Mart</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">Nisan</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Mayıs</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Haziran</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">Temmuz</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">Ağustos</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">Eylül</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Ekim</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">Kasım</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">Aralık</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
tr: <div class="statgroup" title="Bugün için bağlantı durumu geçmişi"><h2>Bugün</h2><table width="100%"><tr><td>Durum</td><td>Kimden</td><td>Kime</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
tr: <b title="The total time %1 was visible">Toplam görünürlük süresi :</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
tr: <b title="The total time %1 was online">Toplam çevrimiçi süresi :</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
tr: <b title="The total time %1 was away">Toplam meşgul süresi :</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
tr: <b title="The total time %1 was offline">Toplam çevrimdışı süresi :</b> %2

en: General information
tr: Genel Bilgi

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
tr[0]: <b>Ortalama ileti uzunluğu:</b> %1 karakter<br>
tr[1]: <b>Ortalama ileti uzunluğu:</b> %1 karakter<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
tr[0]: <b>İki ileti arasındaki süre: </b> %1 saniye
tr[1]: <b>İki ileti arasındaki süre: </b> %1 saniye

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
tr: <b title="%1 ile son konuşulan zaman">Son konuşma :</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
tr: <b title="%1 kişisinin çevrimiçi veya uzakta olduğu son zaman">Görülen son zaman: </b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
tr: Şimdiki durum

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
tr: <b>%1</b> <b>%2</b>'den bu yana mı

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
tr: Bu kişi ne zaman görünür oldu?<br />Bütün çizelgeler satte bir tane olmak üzere 24 blokludur ve bir günü kapsar. %1 solda, %2 ise sağ taraftadır.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
tr: %1 ile %2 arasında, %3 kişisi saatin %%4 kadarında görünür durumdaydı.

en: Online time
tr: Bağlanma süresi

en: Away time
tr: Uza&kta Süresi

en: Offline time
tr: Çevrimdışı süresi

en: online
tr: Bağlı

en: away
tr: uzakta

en: offline
tr: Bağlı Değil

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
tr: %1 ve %2 arasında, %3 kişisi %%4 %5 idi.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
tr: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Durum</td><td>Kimden</td><td>Kime</td></tr>

en: View &Statistics
tr: İstatistikleri Gö&ster

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
tr: &Takvim Görünümü

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
tr: &Renkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
tr: &Ekle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
tr: Y&ukarı Taşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
tr: &Aşağı Taşı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
tr: Rastgele düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
tr: Genel önplan metin rengini değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
tr: Her mektubun rengini değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
tr: Her kelimenin rengini değiştir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
tr: Etkiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
tr: KüçÜK büYÜK daLGalAR

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
tr: Öntanımlı ana dil

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
tr: Çeviri hizmeti

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
tr: Gelen iletileri çevirme

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
tr: Gelen iletinin özgün halini göster

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
tr: Gelen iletiyi doğrudan çevir

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
tr: Giden iletileri çevirme

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
tr: Giden iletinin özgün halini göster

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
tr: Giden iletiyi doğrudan çevir

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
tr: İleti göndermeden önce sor

en: Translator Plugin
tr: Çevirici Eklentisi

en: Translate
tr: Çeviri

en: Detect language
tr: Dil bul

en: Afrikaans
tr: Afrika Dili

en: Albanian
tr: Arnavutça

en: Arabic
tr: Arapça

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Azerbaijani
tr: Azerbeycanca

en: Basque
tr: Bask Dili

en: Belarusian
tr: Belarus Dili

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Chinese (Simplified)
tr: Basitleştirilmiş Çince)

en: Chinese (Traditional)
tr: Geleneksel Çince

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Czech
tr: Çekçe

en: Danish
tr: Danimarkaca

en: Dutch
tr: Flamanca

en: English
tr: İngilizce

en: Estonian
tr: Estonya Dili

en: Filipino
tr: Filipince

en: Finnish
tr: Fince

en: French
tr: Fransızca

en: Galician
tr: Galce

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: German
tr: Almanca

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Hindi
tr: Hintçe

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Indonesian
tr: Endonezya Dili

en: Irish
tr: İrlanda Dili

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Latvian
tr: Letonyaca

en: Lithuanian
tr: Litvanca

en: Macedonian
tr: Makedonca

en: Malay
tr: Malayca

en: Maltese
tr: Malta Dili

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Persian
tr: Farsça

en: Polish
tr: Lehçe

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Romanian
tr: Romence

en: Russian
tr: Rusça

en: Serbian
tr: Sırpça

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Slovenian
tr: Slovence

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Thai
tr: Tayca

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Ukrainian
tr: Ukrayna Dili

en: Urdu
tr: Urduca

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Welsh
tr: Galce

en: Set &Language
tr: Dil &Kümesi

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
tr: %2
    Otomatik Çevrilmiş:
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
tr: %2 <br/>Otomatik Çevrilmiş: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
tr: Çeviri servisi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
tr: Öntanımlı yerel dil:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
tr: Giriş Mesajı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
tr: Çevirme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
tr: Asıl mesajı göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
tr: Doğrudan çevir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
tr: Çıkış Mesajı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
tr: İletişimi göstermeden önce gönder

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
tr: En yüksek önizleme sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
tr: Resim ölçeklendirilecek mi?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
tr: Önizleme sayısı kısıtlansın mı?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
tr: Resimleri genişliğe göre ölçeklendir

en: Preview of:
tr: Bunun önizlemesi:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
tr: Resim Önizleme Tercihleri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
tr: Seçilirse, yalnızca seçilmiş sayıda resim indirilir ve önizleme olarak görüntülenir.
    Aksi takdirde sonsuz sayıda önizleme oluşturulur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
tr: Önizleme sayısını &sınırlandır:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
tr: İndirilecek ve önizlenecek azami resim sayısı.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
tr: Ölçekleniyor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
tr: Seçilirse, önizlenen resimler belirlenmiş genişliğe ölçeklenir.
    Aksi takdirde resimler hiç ölçeklendirilmez ve orijinal boyutlarında görüntülenir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
tr: &Boyutlandır:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
tr: Resimlerin ölçeklendirileceği genişlik. Daha küçük resimler orijinal boyutlarında görüntülenecektir.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
tr: piksel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
tr: Bağlantı Önizlemesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
tr: Bağlantının önizleme resmini oluşturur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
tr: &Bağlantı önizlemesini etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
tr: Sonradan öni&zleme oluşturmayı iptal et

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
tr: Belirlenen saniye sonunda, önizlemenin oluşturulması otomatik olarak iptal edilir.
    Oluşturmayı asla iptal etmemek için 0 saniye kullanın.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
tr: saniye

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
tr: Dosyayı güncellemeden önce saniye olarak gecikme

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
tr: Dosyanın yüklenmesi gereken URL

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
tr: HTML biçimlemesi

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
tr: XHTML biçimlemesi

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
tr: XML biçimlemesi

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
tr: Bir XSLT şeması k&ullanarak XML dönüşümü

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
tr: XSLT şeması

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
tr: (X)HTML içerisindeki protokol metinlerini resimlerle değiştir.

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
tr: Anında Mesajlaşma isimlerinizden birini görünen isim olarak kullanın

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
tr: Görünen isim olarak başka isim kullan

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
tr: İstenilen görünen isim

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
tr: Anında Mesajlaşma adreslerini içer

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
tr: Bulunduğunuz sayfa yukarı yüklenirken bir hata oluştu.
    Yolu ve hedefin yazma izinlerini kontrol edin.

en: Not yet known
tr: Henüz tanınmıyor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
tr: Yükleniyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
tr: Yük&le:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
tr: Biçimleniyor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
tr: ISO-8859-1 (Latin 1) karakter seti kodlamasını kullanan HTML 4.01 Transitional.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
tr: ISO-8859-1 (Latin 1) karakter seti kodlamasını kullanan HTML 4.01 Transitional.
    
    Bu sürüm birçok web tarayıcı ile kolaylıkla açılabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
tr: HTML (basit ba&kış)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
tr: Sonuç sayfası XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation'a göre biçimlendirilecektir. Karakter set kodlaması UTF-8'dir.
    
    XHTML'in bazı web tarayıcılar tarafından desteklenmediğine dikkat edin. Aynı zamanda web sunucunuzun doğru dosya türü olarak sunduğundan emin olun, application/xhtml+xml gibi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
tr: XHTML (basit bakış)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
tr: Çıktıyı UTF-8 karakter seti kullanarak XML biçiminde kaydet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
tr: Çıktıyı UTF-8 kodlaması kullanarak XML biçiminde kaydet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
tr: Bu XSLT şemasını k&ullanarak XML dönüşümü

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
tr: MSN ve IRC gibi protokol isimlerini resimlerle yer değiştirir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
tr: MSN ve IRC gibi protokol isimlerini resimlerle yer değiştirir.
    
    PNG resimlerini elle kopyalamanız gerektiğini unutmayın.
    
    Öntanımlı olarak aşağıdaki resimler kullanılacaktır:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
tr: (X)HTML'deki protokol metinlerini resimlerle yer değiştir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
tr: IM adlarını&zın birisini kullanınız

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
tr: &IM adreslerini içer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
tr: Başka isim kulla&n:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
tr: Bonjour servisi yayınlanamıyor. Bonjour eklentisi şimdilik sadece Avahi ile çalışabilir.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
tr: Yerel mDNS sunucusuna bağlanamadı. Lütfen Avahi servisinin çalıştığından emin olun.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
tr: Hesap Tercihleri - Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
tr: &Temel Ayarlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
tr: Hesap Bilgisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
tr: Adınız:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
tr: E-posta adresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_emailAddress)
en: kde@example.com
tr: kde@site.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
tr: Bonjour protokolü en azından bir isim belirtmenizi ister. İsim 'Tam isim@Sunucu ismi' şeklinde olabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
tr: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Bonjour protokolü, kişi eklemenize izin vermez. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Kişiler çevrim içi olduklarında gözükecektir.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Bir kişi görmeyi bekliyorsanız, ancak gözükmüyor iseler</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Yerel mDNS sunucusu olan avahi-daemon'un düzgün çalıştığını kontrol ediniz.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) konsole'den aşağıdaki komutu çalıştırın ve kişiyi görüp görmediğinize bakın:"<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) 5353/UDP ve 5298/TCP portlarının güvenlik duvarınızda açık olduğundan emin olun</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
tr: Bağ&lan

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
tr: Uzakta

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
tr: Uz&akta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
tr: Bağlı &değil

en: &Search for Friends
tr: &Arkadaşlarda Ara

en: Export Contacts to Server
tr: Sunucudan Bağlantıları Al

en: Import Contacts from Server
tr: Kişileri Sunucudan İçeriye Aktar

en: Delete Contacts from Server
tr: Kişileri Sunucudan Sil

en: Export Contacts to File...
tr: Bağlantıları Dosyaya Aktar...

en: Import Contacts from File...
tr: Kişileri Dosyadan İçeriye Aktar...

en: Only for Friends
tr: Sadece Arkadaşlar için

en: Go O&nline
tr: Bağla&n

en: Set &Busy
tr: &Meşgule ayarla

en: Set &Invisible
tr: Görünm&ez Ol

en: Go &Offline
tr: Bağlantıyı K&es

en: Set &Description...
tr: &Açıklama Belirt...

en: Export Contacts on change
tr: Değiştirildiğinde kişileri dışarıya aktar

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
tr: SSL kullanarak bağlantı oluşturulamadı, SSL'siz olarak bir daha deneniyor.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
tr: Gadu-Gadu sunucusuna ("%1") bağlanılamıyor.

en: Connection Error
tr: Bağlanma Hatası

en: Imported contacts list is empty.
tr: İçeriye aktarılan kişi listesi boş.

en: Contacts imported.
tr: Kişiler içeriye aktarıldı.

en: Contacts exported.
tr: Kişiler dışarıya aktarıldı.

en: Contacts deleted from the server.
tr: Kişi sunucudan silindi.

en: Save Contacts List for Account %1 As
tr: Hesap %1 İçin Bağlantı Listesini Farklı Kaydet

en: Unable to create temporary file.
tr: Geçici dosya oluşturulamıyor.

en: Save Contacts List Failed
tr: Bağlantı Listesini Kaydedemedi

en: Load Contacts List for Account %1 As
tr: %1 Hesabı için Bağlantı Listesini Yükle

en: Contacts List Load Has Failed
tr: Bağlantı Listesinin Yüklenmesi Başarısız Oldu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
tr: Uzakta İletişimi

en: Unable to retrieve token.
tr: Anahtar alınamadı

en: Registration FAILED
tr: Kayıt BAŞARISIZ

en: Unknown connection error while retrieving token.
tr: Bağlanırken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: Token retrieving status: %1
tr: Simge alma durumu: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
tr: Gadu-Gadu simge alımında sorun

en: Unknown connection error while registering.
tr: Kayıt için bağlanırken bilinmeyen bir hata oluştu

en: Registration status: %1
tr: Kayıt Durumu: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
tr: Gadu Gadu Kayıt Hatası

en: Registration Finished
tr: Kayıt Bitti

en: Registration has been completed successfully.
tr: Kayıt işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı.

en: Registration Error
tr: Kayıt Hatası

en: Incorrect data sent to server.
tr: Sunucuya veri gönderimi başarısız.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
tr: Bağlantı hatasından dolayı şifre hatırlatma tamamlanamadı.

en: Success
tr: Başarılı

en: Unsuccessful. Please retry.
tr: Başarısız. Lütfen yeniden deneyin.

en: Remind Password
tr: Parolayı Hatırla

en: Remind password finished:
tr: Parola hatırlatma bitti:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
tr: Bağlantı hatasından dolayı şifre değiştirme tamamlanamadı.

en: State Error
tr: Konum Hatası

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
tr: Oturumla ilgili bir hatadan dolayı şifre değiştirme tamamlanamadı (lütfen daha sonra tekrar deneyin).

en: Changed Password
tr: Parola Değişti

en: Your password has been changed.
tr: Parolanız değiştirildi.

en: Show Profile
tr: Profili Göster

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
tr: <qt>Bir kullanıcıyı bağlantı listesinden çıkarmak için bağlı olmanız gerekir.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
tr: Gadu-Gadu Eklentisi

en: &Resume
tr: &Devam et

en: Over&write
tr: Üzerine &yaz

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
tr: %1 dosyası zaten var, devam etmek mi yoksa üzerine mi yazmak mı istersiniz?

en: File Exists: %1
tr: Dosya Var: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
tr: Bilgisayar bağlantı reddedildi; büyük ihtimalle gelen bağlantıları dinlemiyor.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
tr: Dosya aktarım işlemi kabul edilmedi.

en: File-transfer handshake failure.
tr: Dosya Aktarımı el sıkışması başarısız oldu.

en: File transfer had problems with the file.
tr: Dosya aktarımında dosyada sorun oluştu.

en: There was network error during file transfer.
tr: Ağ'dan aktarılan dosya da hata var.

en: Unknown File-Transfer error.
tr: Bİlinmeyen Dosya-Aktarım hatası

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
tr: <p align="center">Sunucudan alınıyor</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
tr: <b>Kayıt BAŞARISIZ.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
tr: <b>Lütfen UIN girin.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
tr: <b>UIN pozitif bir sayı olmalı.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
tr: <b>Lütfen parola girin.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
tr: <b>DCC dinleme soketinin başlatılması başarısız oldu, dcc şu an çalışmıyor.</b>

en: Edit Contact's Properties
tr: Bağlantının Özelliklerini Düzenle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
tr: Engellendi

en: A&way
tr: &Uzakta

en: B&usy
tr: &Meşgul

en: I&nvisible
tr: &Görünmez

en: Search &More...
tr: Gelişmiş Ara&ma...

en: Gadu-Gadu Public Directory
tr: Gadu-Gadu Genel Dizini

en: &New Search
tr: &Yeni Arama

en: S&earch
tr: &Ara

en: &Add User...
tr: &Kullanıcı Ekle...

en: &Close
tr: Kapa&t

en: Register New Account
tr: Yeni Hesaba Kayıt Ol

en: &Register
tr: &Kayıt

en: Retrieving token
tr: Anahtara erişiliyor

en: Please enter a valid E-Mail Address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter the same password twice.
tr: Lütfen aynı parolayı tekrar girin:

en: Password entries do not match.
tr: Parola girdileri uyuşmuyor.

en: Please enter the verification sequence.
tr: Lütfen doğrulama sırası girin.

en: Account created; your new UIN is %1.
tr: Hesap yaratıldı; yeni UIN'iniz: %1.

en: Registration failed: %1
tr: Kayıt başarısız: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
tr: Kayıt işlemi başarısız oldu, lütfen tekrar deneyin.

en: You are not connected to the server.
tr: Sunucuya bağlanılamadı.

en: You have to be connected to the server to change your status.
tr: Bağlanıldı ve sunucu durumu değiştirildi.

en: idle
tr: boş

en: resolving host
tr: makine çözümleniyor

en: connecting
tr: bağlanıyor

en: reading data
tr: veri okunuyor

en: error
tr: hata

en: connecting to hub
tr: merkeze bağlanıyor

en: connecting to server
tr: sunucuya bağlanılıyor

en: retrieving key
tr: anahtar alınıyor

en: waiting for reply
tr: cevap için bekleniyor

en: connected
tr: bağlandı

en: sending query
tr: sorgu gönderiliyor

en: reading header
tr: başlık okunuyor

en: parsing data
tr: veri ayrıştırılıyor

en: done
tr: tamamlandı

en: TLS connection negotiation
tr: TLS bağlantı görüşmesi

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Resolving error.
tr: Çözüm hatası.

en: Connecting error.
tr: Bağlanma hatası.

en: Reading error.
tr: Okuma hatası.

en: Writing error.
tr: Yazma hatası.

en: Unknown error number %1.
tr: %1 bilinmeyen hata numarası.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
tr: Sunucu adresi çözülemedi. DNS hatası.

en: Unable to connect to server.
tr: Sunucuya bağlan.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
tr: Sunucu hatalı veri gönderildi. Protokol hatası.

en: Problem reading data from server.
tr: Sunucudan veri okumada hata oluştu.

en: Problem sending data to server.
tr: Sunucuya veri göndermede sorun oluştu.

en: Incorrect password.
tr: Yanlış parola.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
tr: Şifreli kanala bağlanılamıyor.
    Gadu hesap ayarlarından şifreleme desteğini kapatın ve yeniden deneyin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
tr: Gadu-Gadu hesabına eklemek istediğiniz kullanıcı kimliği.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
tr: Eklemek istediğiniz Gadu-Gadu hesabının kullanıcı Kimliği. Bu kimlik sayılardan oluşmalıdır (boşluk ya da virgüllü sayılar hariç). Bu bölümün doldurulması zorunludur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
tr: <i>(örneğin: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
tr: Bağlantınız için eklemek istediğiniz ilk isim.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
tr: Bağlantınız için eklemek istediğiniz ilk isim (Adınız). Seçmeli olarak orta isminiz bağlanabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
tr: &Adı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
tr: Eklemeyi istediğiniz bağlantının soyadı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
tr: Bağlantınız için eklemek istediğiniz soyadı (son isim).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
tr: &Soyadı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
tr: Bağlantınız için eklemek istediğiniz kullanıcı adı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
tr: Takma İs&im:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
tr: Bu bağlantı için e-posta adresi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
tr: &E-posta adresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
tr: &Telefon numarası:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
tr: Eğer bu kullanıcıyı "Sadece Arkadaşlarım" listesinden çıkarmak istiyorsanız burayı işaretleyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
tr: "&Sadece Arkadaşlarım" seçildiğinde bu kullanıcıya bağlı değil gibi gözük

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
tr: Grup

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
tr: Bir durum seçin, öntanımlı olarak Çevrim içi durumu seçili.
    Yapmanız gereken tek şey açıklamanızı yazmak.
    Bağlı Değil durumunu seçmek, girilen açıklamayla bağlantınızı kapatacak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
tr: Bağlı durumda.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
tr: Durumunuzu Bağlı'ya kurun, böylece isteyen herkesle sohbet edeceğinizi belirtin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
tr: Meşgul durumda.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
tr: Durumunuzu meşgule ayarlayın, bu durum sohbet edebileceğinizi fakat hemen yanıt veremeyebileceğinizi belirtir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
tr: Durumunuzu görünmeze kurun, böylece diğer kullanıcılar sizi göremez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
tr: Durumunuzu görünmeze ayarlayın, böylece diğer kullanıcılar sizi göremez. Ancak hâlâ sohbet edebilir ve diğer kişilerin durumunu görebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
tr: Aşağıdaki açıklamada olduğu gibi bağlantıyı kapatmak için bu durumu seçin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
tr: Durumu tanımla.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
tr: Durumuzun tanımı (70 karakter).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
tr: &Mesaj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
tr: Hesap Özellikleri - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
tr: Gadu-Gadu hesabı kullanıcı kimliği.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
tr: Gadu-Gadu hesabınızın kullanıcı Kimliği. Bu kimlik sayı formunda olmalıdır(ondalık sayı ve boşluk olmaksızın).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
tr: Otomatik bağlanmayı pasifleştirmek için işaretleyin. Eğer işaretlerseniz, bu hesaba Kopete'nin ana penceresinin altındaki simgeden elle bağlanabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
tr: &Bütün bağlantılardan ayrı tut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
tr: Kayıt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
tr: Gadu-Gadu ağına bağlanabilmek için bir Gadu-Gadu hesabına ihtiyacınız vardır. <br> <br>Bir Gadu-Gadu hesabınız yoksa, lütfen yukarıdaki Kayıt düğmesine tıklayın.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
tr: Bu sunucuda yeni hesaba kayıt ol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
tr: Yeni &Hesaba Kayıt Ol

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
tr: &Hesap Tercihleri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
tr: Bağlantı Tercihleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
tr: Ana yüklenme-dengeleyici sunucu başarısız olduğunda, bağlı olunan her sunucunun bağlantı bilgisini önbelleğe al.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
tr: Bu seçenek Gadu-Gadu yük-dengeleyici sunucusu aksadığında kullanılır. Eğer bu seçilirse, Kopete önbellekte bilgilerini sakladığı gerçek sunuculara bağlanmaya çalışacaktır. Bu ana yük-dengeleyici sunucu cevap vermediğinde bağlantı hatalarını önler. Pratikte, çok az zaman yararlı olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
tr: S&unucu önbellek bilgisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
tr: &Doğrudan bağlantıları kullan (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
tr: Yerel ve sunucu tarafı kişi listelerini güncel tut. Yerel listeye yapılan her değişiklik sunucu tarafına da yansıtılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
tr: &Değiştirildiğinde kişi listesini dışarıya aktar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
tr: Kopete her bağlantıda listenizi içeriye aktaracak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
tr: Kişi listesini başlangıçta &içeriye aktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
tr: &Kişi listemde olmayan kişileri yoksay

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
tr: Sunucuda, SSL şifrelenmiş bağlantıyı kullanmak isteyip istemediğiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
tr: Sunucuda, SSL şifrelenmiş bağlantıyı kullanmak isteyip istemediğiniz. Bu bağlantı, kullanıcıdan kullanıcıya değil, onun yerine sunucuyla kurulan bir şifreli bağlantıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
tr: &İletişim kuralı şifrelemesi kullan (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
tr: Kullanılırsa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
tr: Gerekli

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
tr: &Kullanıcı Bilgisi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
tr: Kullanıcı Bilgisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
tr: <p align="center">Kişisel Bilgilerinizi değiştirebilmek için bağlı olmak zorundasınız.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
tr: Kızlık soyadınız:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
tr: Asıl şehriniz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
tr: Aşağıdaki bilgiler aramada kullanılacak ama sonuçlarda gözükmeyecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
tr: Adınız:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
tr: Soyadınız:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
tr: Takma adınız:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
tr: Cinsiyet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
tr: Doğum yılınız:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
tr: Şehir:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
tr: Bayan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
tr: Bay

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
tr: &Dosya Aktarımı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
tr: Genel DCC Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
tr: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Bu seçenekler <b>tüm</b> Gadu-Gadu hesaplarını etkiler.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
tr: &Öntanımlı yapılandırmayı geçersiz kıl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
tr: Yerel &IP adresi /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
tr: bağlan&tı noktası:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
tr: Gadu Gadu Hesabına Kayıt ol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
tr: Kullanmayı istediğiniz parolayı doğrulayın.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
tr: Bu hesap için kullanmak istediğiniz parolayı doğrulayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
tr: &Parolayı tekrarla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
tr: Kullanmayı istediğiniz parola

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
tr: Bu hesap için kullanmayı istediğiniz parola.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
tr: E-posta adresiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
tr: Bu hesapta kullanmak istediğiniz E-posta adresi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
tr: &E-posta adresi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
tr: Metin resmin altında.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
tr: Metin resmin altında. Bu yöntem otomatik kayıt betiklerini engellemek için oluşturulmuştur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
tr: &Doğrulama sırası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
tr: &Parola:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
tr: Gadu Gadu kayıt anahtarı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
tr: Bu alan yukarıdaki <b>Doğrulama Serisi</b> alanına yazmanız gereken numaralı resmi içerir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
tr: <i>Resimde gösterilen harfleri ve numaraları <b>Doğrulama Serisi</b> alanına yazın. Bu otomatik kayıt suistimallerini önlemek için kullanılır.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
tr: Belirlenmiş veride ara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
tr: Takma İsim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
tr: Yaş:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
tr: e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
tr: Kullanım hakkında bilgi isteği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
tr: Kullanıcı numarası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
tr: Sadece şu anda bağlı olanlara bak

en: &Set Auto-Reply...
tr: &Otomatik Yanıt Belirle...

en: &Join Channel...
tr: &Kanala Katıl...

en: &Manage Privacy...
tr: Gizliliği &Yönet...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
tr: %1 hesabı için SSL desteklenmiyor. Bunun nedeni büyük ihtimalle QCA TLS eklentisinin sisteminizde bulunmamasıdır.

en: GroupWise SSL Error
tr: GroupWise SSL Hatası

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
tr: Kopete %1 hesabına gönderilen son iletiyi gönderemedi.
    Mümkünse uçbirim çıktısını lütfen <wstephenson@novell.com> adresine analiz için gönderin.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
tr: '%1' Hesabı üzerinden  İleti Gönderilemedi

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
tr: Kopete: Çakışan Değişiklikler Sebebiyle Çevrimdışı Duruma Geçtiniz

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
tr: Siz bağlı değilken GroupWise kişi listenize bir değişiklik olmuş ve düzeltilemiyor.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
tr: Kopete %1 hesabı için GroupWise Messenger sunucusuna bağlanamadı.
    Lütfen sunucuyu ve bağlantı noktası ayarlarını kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Unable to Connect '%1'
tr: '%1' adresine bağlantı kurulamadı

en: The host name does not match the one in the certificate.
tr: Makine ismi ile sertifika uyuşmuyor.

en: The certificate is invalid.
tr: Sertifika geçersiz.

en: No certificate was presented.
tr: Sertifika sunulmadı.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
tr: Sertifika Yetkisi sertifikayı reddetti.

en: The certificate is not trusted.
tr: Bu sertifika güvenilir değil.

en: The signature is invalid.
tr: İmza geçersiz.

en: The Certificate Authority is invalid.
tr: Sertifika Yöneticisi geçersiz.

en: Invalid certificate purpose.
tr: Geçersiz sertifika amacı.

en: The certificate is self-signed.
tr: Sertifika kendi kendine imzalanmış.

en: The certificate has been revoked.
tr: Sertifika iptal edildi.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
tr: Azami sertifika zinciri aşıldı.

en: The certificate has expired.
tr: Sertifikanın tarihi geçmiş.

en: The Certificate Authority has expired.
tr: Sertifika Yetkisi zaman aşımına uğramış.

en: Validity is unknown.
tr: Geçerlilik durumu bilinmiyor.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
tr: <qt><p>%1 sunucusunun sertifikasının ve kimliğinin geçerliliği %2 hesabı için onaylanamadı:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Devam etmek istiyor musunuz?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
tr: <qt><p>%1 sunucusunun sertifikası  hesap%2 için onaylanamadı: %3</p><p>Devam etmek istiyor musunuz?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
tr: GroupWise Bağlantısı Sertifika Sorunu

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
tr: %1 kişisinden otomatik yanıt:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
tr: %1 konumundan yayın iletisi:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
tr: %1 konumundan Sistem Yayın iletisi:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
tr: %1 kişisi kişi listesine eklenemedi, hata mesajı: %2

en: Error Adding Contact
tr: Kişi Eklenirken Bir Hata Oluştu

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
tr: Kopete: Başka bir yerden %1 olarak bağlı

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
tr: %1 olarak başka bir yerden bağlandığınız için GroupWise Messenger'dan bağlantınız kesildi.

en: %1 has been invited to join this conversation.
tr: %1 kullanıcısı bu konuşmaya davet edildi.

en: Enter Auto-Reply Message
tr: Otomatik Yanıt Mesajını Girin

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
tr: Uzakta ve Meşgul durumunda iken size ileti gönderenlere yanıt olarak gönderilecek bir Otomatik-Yanıt iletisi giriniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
tr: &Hesap ismi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
tr: Eklemek istediğiniz hesabın hesap ismi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
tr: Bağlantı Türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
tr: &Yankı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
tr: Hey baksana! Sadece bir seçenek var. Bunu bir dropdown yapıp ve Null ekler misin lütfen?

en: Unblock User
tr: Engellenmemiş Kullanıcı

en: Block User
tr: Kullanıcı Engelle

en: %1|Blocked
tr: %1|Engellendi

en: &Invite
tr: Dav&et et

en: Security Status
tr: Güvenlik Durumu

en: Conversation is secure
tr: Sohbet güvenli ortamda yapılıyor

en: Archiving Status
tr: Arşivleme Durumu

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
tr: Sohbet başlatmayı denerken bir hata meydana geldi: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
tr: Mesajınız gönderilemedi. Bağlı Değil Gözükürken mesaj gönderemezsiniz.

en: &Other...
tr: &Diğer...

en: Enter Invitation Message
tr: Davet Mesajı Gir

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
tr: Davet için neden girin, ya da neden yok için boş bırakın:

en: Search for Contact to Invite
tr: Davet Etmek için Kişi Ara

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
tr: (bekliyor)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
tr: Diğer katılanların hepsi ayrıldı ve diğer davetler hâlâ askıda. Mesajlarınız bir başkası sohbete bağlanana kadar iletilmeyecek.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
tr: %1 bu sohbete katılma davetini reddetti.

en: Conversation is being administratively logged
tr: Bu konuşma kaydediliyor.

en: Conversation is not being administratively logged
tr: Bu konuşma kaydedilmiyor

en: This conversation is secured with SSL security.
tr: Bu konuşma SSL ile güvenli hale getirilmiştir.

en: This conversation is being logged administratively.
tr: Bu konuşma kaydediliyor.

en: A&vailable
tr: Uy&gun

en: Appear Offline
tr: Çevrimdışı Görün

en: A&ppear Offline
tr: &Çevrimdışı Görün

en: Invalid Status
tr: Geçersiz Durum

en: Auto Reply Message
tr: Otomatik Yanıt İletisi

en: Common Name
tr: Genel İsim

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Password expired
tr: Parola süresi dolmuş

en: Invalid password
tr: Geçersiz parola

en: User not found
tr: Kullanıcı bulunamadı

en: Attribute not found
tr: Özellik bulunamadı

en: User not enabled
tr: Kullanıcıya etkinleştirilmemiş

en: Directory failure
tr: Dizin hatası

en: Host not found
tr: Makine bulunamadı

en: Locked by admin
tr: Yönetici tarafından kilitlendi

en: Duplicate participant
tr: Katılımcıyı ikile

en: Server busy
tr: Sunucu meşgul

en: Object not found
tr: Nesne bulunamadı

en: Directory update
tr: Dizini güncelle

en: Duplicate folder
tr: Dizini ikile

en: Contact list entry already exists
tr: Kişi listesi girdisi zaten var

en: User not allowed
tr: Kullanıcıya izin verilmedi

en: Too many contacts
tr: Çok fazla kişi

en: Conference not found
tr: Konferans bulunamadı

en: Too many folders
tr: Çok fazla dizin

en: Server protocol error
tr: Sunucu protokol hatası

en: Conversation invitation error
tr: Sohbet daveti hatası

en: User is blocked
tr: Kullanıcı engellenmiş

en: Master archive is missing
tr: Ana arşiv kayıp

en: Expired password in use
tr: Süresi dolmuş parola kullanılıyor

en: Credentials missing
tr: Güvenilirlik belgesi kayıp

en: Eval connection limit
tr: Değerlendirme bağlantı sınırı

en: Unsupported client version
tr: Desteklenmeyen istemci sürümü

en: A duplicate chat was found
tr: Aynısı olan bir sohbet bulundu

en: Chat not found
tr: Sohbet bulunamadı

en: Invalid chat name
tr: Geçersiz  sohbet adı

en: The chat is active
tr: Sohbet etkin

en: Chat is busy; try again
tr: Sohbet meşgul; tekrar deneyin

en: Tried request too soon after another; try again
tr: İsteğiniz bir öncekine çok yakındı; tekrar deneyin

en: Server's chat subsystem is not active
tr: Sunucunun sohbet alt sistemi etkin değil

en: The chat update request is invalid
tr: Sohbet güncelleme isteği geçersiz

en: Write failed due to directory mismatch
tr: Dizin uyuşmazlığından dolayı yazılamadı.

en: Recipient's client version is too old
tr: Alıcının istemci sürümü çok eski

en: Chat has been removed from server
tr: Sohbet sunucudan atıldı

en: Unrecognized error code: %1
tr: Bilinmeyen hata kodu: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
tr: Hesap Özellikleri - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
tr: Hesabınızın hesap ismi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
tr: K&ullanıcı Kimliği:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
tr: Otomatik bağlanmayı kapatmak için işaretleyin.Eğer işaretlerseniz, bu hesaba ana Kopete penceresinin altındaki simgeden elle bağlanabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz sunucunun IP adresi ya da bilgisayar adı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
tr: Bağlanmak istediğiniz sunucunun IP adresi ya da bilgisayar adı (örneğin im.yourcorp.com)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
tr: &Sunucu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz sunucunun bağlantı noktası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
tr: Bağlanmak istediğiniz sunucunun bağlantı noktası (öntanımlı 5222'dir).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
tr: Gelişmiş &Seçenekler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
tr: Davet&leri her zaman kabul et

en: You need to be connected to be able to add contacts.
tr: Bağlantılar (kişiler) eklemek için bağlı olmanız gerekiyor.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
tr: GroupWise Sunucusuna Bağlan ve Yeniden Dene.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
tr: &Temel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
tr: Kullanım Ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
tr: Tam veya kısmi isim. Yıldızlar yoksayılır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
tr: Bağlantı isminin tamamı ya da bir kısmını yazın. Uyanlar aşağıda gösterilecek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
tr: Kullanıcı &Kimliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
tr: &Kullanıcı adı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
tr: Doğru bir Kullanıcı Kimliği

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
tr: Kullanıcının tam Kullanıcı Kimliğini biliyorsanız, yeni bağlantı eklemek için bu alanı kullanın

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
tr: GroupWise Sohbet Özellikleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
tr: GÖRÜNEN İSİM

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
tr: Bu odayı oluşturan kullanıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
tr: Sorgu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
tr: Konu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
tr: Sohbet odasına girenler için feragat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
tr: Sahip:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
tr: Tartışmanın şimdiki konusu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
tr: BİLİNMEYEN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
tr: En fazla kullanıcı sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
tr: Oluşturulma tarihi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
tr: Açıklamalar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
tr: Sohbet odasının genel tanımı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
tr: Sohbet odasında izin verilen azami eşzamanlı kullanıcı sayısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
tr: Oluşturan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
tr: Açıklama:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
tr: Sohbet odasının oluşturulduğu tarih ve saat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
tr: Sohbet odasının bu sunucuda arşivlenip arşivlenmediğini belirtir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
tr: Arşivlenmiş

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
tr: Bu odanın sahibi olan kullanıcı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
tr: Öntanımlı Erişim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
tr: İletileri okuyabilmek için gereken sohbet penceresi izinleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
tr: İleti oku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
tr: İleti yazabilmek için gereken sohbet penceresi izinleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
tr: İleti yaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
tr: Sohbet odasının erişim kontrol listesini düzenlemek için genel izin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
tr: Erişimi düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
tr: Erişim Kontrol Listesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
tr: Belirli kullanıcılar için erişim izinleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
tr: Yeni ACL girdisi ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
tr: Mevcut bir ACL girdisini düzenle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
tr: ACL girdisini sil

en: Chatroom properties
tr: Sohbet odası özellikleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
tr: &Tazele

en: Search Chatrooms
tr: Kanallarda Ara

en: Updating chatroom list...
tr: Sohbet odası listesi güncelleniyor...

en: Contact Properties
tr: Kişi Özellikleri

en: Telephone Number
tr: &Telefon Numarası

en: Department
tr: Bölüm

en: Location
tr: Konum

en: Mailstop
tr: Posta durağı

en: Personal Title
tr: Kişisel Başlık

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
tr: KULLANICI_KİMLİĞİ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
tr: Bu bağlantı için görünen ismi değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
tr: Durum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
tr: KULLANICI_DURUMU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
tr: &Görünen isim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
tr: Ek öze&llikler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
tr: Yeni Sütun

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
tr: GroupWise Messenger Ara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
tr: A&dı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
tr: K&ullanıcı Kimliği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
tr: &Başlık

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
tr: &Bölüm

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
tr: içerir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
tr: ile başlar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
tr: eşittir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
tr: &Soyadı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
tr: Temizl&e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
tr: &Sonuçlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
tr: Ay&rıntılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
tr: 0 eşleşen kullanıcı bulundu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
tr: &Durum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
tr: &Uzakta iletisi:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
tr: Yaptığınız değişiklikler GroupWise ağına yaptığınız bir dahaki bağlantıda etkin olacaktır.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
tr: Sisteme Bağlanırken GroupWise Ayarları Değişti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
tr: Bağlantı durumumu görebilen ve bana ileti gönderebilen kullanıcılar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
tr: İzin &verildi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
tr: &Engelle >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
tr: << İzin &ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
tr: &Ekle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
tr: E&ngellendi

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
tr: %1 için Gizliliği Yönet

en: Privacy settings have been administratively locked
tr: Gizlilik ayarları yönetim tarafından kilitlenmiştir.

en: <Everyone Else>
tr: <Öteki Kişiler>

en: Search for Contact to Block
tr: Engellenecek Kişiyi Ara

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
tr: Gizlilik ayarlarını sadece GroupWise Messenger sunucusuna bağlıyken değiştirebilirsiniz.

en: '%1' Not Logged In
tr: '%1' Bağlı Değil

en: Invitation to Conversation
tr: Sohbete Davet

en: User ID
tr: Kullanıcı Kimliği

en: Searching
tr: Arıyor

en: 1 matching user found | %1 matching users found
tr[0]: %1 eşleşen kullanıcı bulundu
tr[1]: %1 eşleşen kullanıcı bulundu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
tr: <p align="right">Kimden:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
tr: <p align="right">Gönderildi:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
tr: Davet Tarihi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
tr: Kişi Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
tr: Davet İletisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
tr: Sohbete bağlanmak istiyor musunuz?

en: Temporary Network - %1
tr: Geçici Ağ - %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
tr: Ağ Kopete'in önceki bir sürümünden veya bir IRC URI'sinden aktarıldı.

en: Join Channel...
tr: Kanala Gir...

en: Search Channels...
tr: Kanalları Ara

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
tr: <qt>Bu hesapla ilişkilendirilmiş ağın geçerli bir ana makinesi yok. Lütfen hesabın geçerli bir ağı olduğundan emin olun.</qt>

en: Network is Empty
tr: Ağ Boş

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
tr: <qt>Bu hesapla ilişkilendirilmiş ağın, <b>%1</b>, geçerli bir ana makinesi yok. Lütfen hesabın geçerli bir ağı olduğundan emin olun.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
tr: <qt>Kopete bu hesapla ilişkilendirilmiş ağdaki sunucuların hiçbirine bağlanamamaktadır (<b>%1</b>). Lütfen daha sonra tekrar deneyin.</qt>

en: Network is Unavailable
tr: Ağ kullanılamaz

en: Join Channel
tr: Kanala Gir

en: Please enter the name of the channel you want to join:
tr: Lütfen giriş yapmak istediğiniz kanalın ismini girin:

en: Password Incorect
tr: Parola Hatalı

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
tr[0]: Çevrim içi durumda %1 yönetici var.
tr[1]: Çevrim içi durumda %1 yönetici var.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
tr[0]: %1 bilinmeyen bağlantı var.
tr[1]: %1 bilinmeyen bağlantı var.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
tr[0]: Oluşmuş %1 kanal var.
tr[1]: Oluşmuş %1 kanal var.

en: Server was too busy to execute %1.
tr: %1 komutunu çalıştırabilmek için sunucu çok meşguldü.

en: You have been marked as being away.
tr: Şimdi uzakta olarak işaretlendin.

en: %1 is a registered nick.
tr: %1 kayıtlı bir takma ad.

en: %1 is an IRC operator.
tr: %1  bir IRC operatörüdür.

en: You cannot send messages to channel %1.
tr: %1 kanalına ileti gönderemezsiniz.

en: Nickname %1 is already in use.
tr: %1 takma adı zaten kullanımda.

en: You are not on channel %1.
tr: %1 kanalında değilsiniz.

en: Cannot join %1, channel is full.
tr: %1 kanalına katılınamadı, kanal dolu.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
tr: %1 kanalına girilemiyor, kanala sadece davetiye ile girilebiliyor.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
tr: %1 kanalına girilemiyor, bu kanalda yasaklısınız.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
tr: %1 kanalına girilemiyor, yanlış kanal anahtarı girdiniz.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
tr[0]: Çevrim içi durumda %1 yönetici var.
tr[1]: Çevrim içi durumda %1 yönetici var.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
tr[0]: %1 bilinmeyen bağlantı var.
tr[1]: %1 bilinmeyen bağlantı var.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
tr[0]: Oluşturulmuş %1 kanal var.
tr[1]: Oluşturulmuş %1 kanal var.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
tr: Kabul edilen boyut beklenen dosya boyutundan büyük

en:  members
tr:  üye

en: Channel
tr: Kanal

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Topic
tr: Konu

en: Search for:
tr: Bunu ara:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
tr: Buraya gireceğiniz bir metin ile IRC sunucu üzerindeki kanallarda arama yapabilirsiniz.

en: Channels returned must have at least this many members.
tr: Bulunan kanallarda en az bu kadar kullanıcı olmalı.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
tr: Buraya girdiğiniz bir metin ile IRC sunucusunda kanalları arayabilirsiniz. Örneğin, Linux ile ilgili kanalları bulmak için 'linux' yazabilirsiniz.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
tr: Bu girdiğiniz bir metin dizisi için IRC sunucusunda kanalları arayabilirsiniz.

en: Perform a channel search.
tr: Kanalda ara.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
tr: Kanal araması yap. Lütfen sabırlı olun, bu işlem sunucudaki kanalların sayısına bağlı olarak yavaş olabilir.

en: Double click on a channel to select it.
tr: Seçmek için kanala çift tıklayın.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
tr: Kanal listeleme gerçekleştirmek için IRC sunucusuna bağlı olmalısınız.

en: You have been disconnected from the IRC server.
tr: IRC sunucusuna bağlantınız kesildi.

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
tr: IRC bağlantı ismini ya da kanalı eklemek istiyor musunuz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
tr: Eklemek istediğiniz IRC bağlantısının ya da kanalının adı. Birisinin takma adını yazabileceğiniz gibi, # işaretini takip eden bir kanal ismi de girebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
tr: Kullanıcı adı/kana&l ekle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
tr: <i>(örneğin: joe_bob ya da #bazı kanal)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
tr: &Kanallarda Ara

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
tr: <qt>Bağlanmak için bir kanal ya da açmak için bir sorgu belirtmelisiniz.</qt>

en: You Must Specify a Channel
tr: Bir Kanal Belirtmelisiniz

en: The nickname %1 is already in use
tr: %1 takma ismi kullanılıyor

en: IRC Plugin
tr: IRC Eklentisi

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
tr: %1 takma adı kullanılıyor. Lütfen başka bir takma ad girin:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
tr: "%1" geçersiz bir kanal adı. Kanallar adları '#', '!', '+', ya da '&' ile başlamalıdır.

en: Channel List for %1
tr: %1 için Kanal Listesi

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
tr: IRC sunucusu şu anda bu isteğe cevap vermek için çok meşgul.

en: Server is Busy
tr: Sunucu Meşgul

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
tr: Bu isim, sizin her konuşmanızda herkesin göreceği isimdir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
tr: Takma İs&imler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
tr: &Gerçek isim:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
tr: Eğer sistem kimlik denetimini desteklemiyorsa, IRC'de kullanmayı istediğin kullanıcı adı. Hesap isminizi kullanmak isterseniz boş bırakabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
tr: &Kullanıcı adı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
tr: Eğer sistem kimlik denetimini desteklemiyorsa, IRC'de kullanmayı istediğin kullanıcı adı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
tr: IRC üzerinde kullanmak istediğiniz takma ad. Bağlandıktan sonra /nick komutuyla değiştirebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
tr: Ağ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
tr: &Düzenle...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
tr: <p><b>Not:</b> Pek çok IRC sunucusu parola gerektirmez, bu durumda sadece kullanıcı adınızı girerek bağlanabilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
tr: &Bağlantı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
tr: Ö&ntanımlı karakter kodu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
tr: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, "Tümüne Bağlan" düğmesine bassanız da açılışta otomatik olarak bağlan seçeneğini seçmiş olsanız da bu hesaba bağlanılmaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
tr: &SSL tabanlı bağlantıları tercih et

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
tr: Bağlanınca Aşağıdaki Komutu Çalıştır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
tr: Bu yazdığınız her komut, IRC sunucusuna bağlandığınız anda çalıştırılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
tr: &Komut Ekle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
tr: Gelişmiş Yapılan&dırma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
tr: Özel CTCP Cevapları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
tr: Bu iletişim kutusundan, sizden CTCP talebinde bulunulduğunda verilecek özel yanıtları ekleyebilirsiniz. Bu iletişim kutusunu ayrıca öntanımlı SÜRÜM BİLGİSİ, KULLANICI BİLGİSİ ve İSTEMCİ BİLGİSİ yanıtlarını değiştirmek için de kullanabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: &CTCP:
tr: C&TCP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
tr: &Cevapla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
tr: &Cevap Ekle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
tr: Öntanımlı Mesajlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
tr: IRC'den bir mazeret göstermeden çıktığınızda, diğer insanlara gösterilmesini istediğiniz mesaj. Burayı boş bırakırsanız, Kopete öntanımlı mesajı kullanılacak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
tr: Bir kanalı bir mazeret göstermeden terk ettiğinizde, diğer insanlara gösterilmesini istediğiniz mesaj. Burayı boş bırakırsanız, Kopete öntanımlı mesajı kullanılacak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
tr: Çı&kış mesajı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
tr: &Bölüm Mesajı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
tr: Mesaj Hedefi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
tr: Anonim pencereleri otomatik göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
tr: Sunucu penceresini otomatik göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
tr: S&unucudan gelen bilgiler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
tr: Sunucudan gelen uyarılar:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
tr: Etkin Pencere

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
tr: Sunucu Penceresi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
tr: Anonim Pencere

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
tr: Yoksay

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
tr: Hata mesajları:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
tr: Bilgi yanıtları:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
tr: <qt>Takma isim girilmeli.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
tr: Ağ Yapılandırması

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
tr: Makine Yapılan&dırması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
tr: &Yeni...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
tr: Bu ağda bulunan IRC sunucuları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
tr: Bu ağda bulunan IRC sunucuları. Yukarı ve aşağı tuşlarıyla sıralamayı değiştirebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
tr: Bu sunucuyu aşağı taşı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
tr: Bu sunucu için bağlantı girişimi önceliğini azaltır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
tr: Aşağı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
tr: Bu sunucuyu yukarı taşı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
tr: Bu sunucu için bağlantı girişimi önceliğini artırır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
tr: Yukarı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
tr: Bu bağlantı da SSL etkinleştirmek için kontrol et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
tr: &SSL kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
tr: &Makine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
tr: Po&rt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
tr: &Açıklama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
tr: &Yeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
tr: &Yeniden isimlendir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
tr: &Kaldır

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> ağını silmek istediğinizden emin misiniz?<br>Bu ağı kullanan bütün hesaplar değiştirilecektir.</qt>

en: Deleting Network
tr: Ağ Siliniyor

en: &Delete Network
tr: &Ağı Sil

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
tr: <qt><b>%1</b> bilgisayar adını silmek istiyor musunuz?</qt>

en: Deleting Host
tr: Makine Siliniyor

en: &Delete Host
tr: &Makineyi Sil

en: New Host
tr: Yeni Makine

en: Enter the hostname of the new server:
tr: Yeni sunucunun makine adını girin:

en: A host already exists with that name
tr: Bu isimde bir makine zaten var.

en: Rename Network
tr: Ağı Yeniden Adlandır

en: Enter the new name for this network:
tr: Lütfen bu ağ için yeni isim girin:

en: A network already exists with that name
tr: Bu isimde bir ağ zaten var

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
tr: Jabber dosya aktarım yöneticisi sistem bağlantı noktasına bağlantı kuramadı. Lütfen bu bağlantı noktasının kullanımda olup olmadığını kontrol edin veya ayarlar bölümünden farklı bir bağlantı noktası numarası seçerek yeniden deneyin.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
tr: Jabber Dosya Aktarım Yöneticisi Çalıştırılamadı

en: Join Groupchat...
tr: Grup Sohbete Giriş Yap...

en: Services...
tr: Servisler...

en: XML Console
tr: XML Uçbirimi

en: Edit User Info...
tr: Kullanıcı Bilgisini Düzenle:

en: Set Mood
tr: Duygu Durumunu Ayarla

en: Jabber Error
tr: Jabber Hatası

en: Please connect first.
tr: Lütfen önce bağlanın.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
tr: %1 hesabı için SSL desteği başlatılamadı. Bunun nedeni büyük ihtimalle QCA için TLS eklentisinin sisteminizde bulunmamasıdır.

en: Jabber SSL Error
tr: Jabber SSL Hatası

en: Jabber Connection Certificate Problem
tr: Jabber Bağlantısı  Sertifika Sorunu

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
tr: Jabber sunucusu ile şifreli bir bağlantı sağlanamadı.

en: Jabber Connection Error
tr: Jabber Bağlanma Hatası

en: Malformed packet received.
tr: Hatalı paket alındı.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
tr: Protokolde düzeltilemeyen bir hata var.

en: Generic stream error.
tr: Genel akış hatası.

en: There was a conflict in the information received.
tr: Alınan bilgide bir çelişki vardı.

en: The stream timed out.
tr: Dış zaman aşımı.

en: Internal server error.
tr: İç sunucu hatası.

en: Stream packet received from an invalid address.
tr: Akım paketi geçerli olmayan bir adresten alındı.

en: Malformed stream packet received.
tr: Bozulmuş paket alındı.

en: Policy violation in the protocol stream.
tr: Protokol akımında kural ihlali

en: Resource constraint.
tr: Baskı Kaynağı.

en: System shutdown.
tr: Sistemi Kapat.

en: Unknown reason.
tr: Bilinmeyen sebep.

en: There was an error in the protocol stream: %1
tr: Bu iletişim kuralında bir hata oluştu: %1

en: Host not found.
tr: Makine bulunamadı.

en: Address is already in use.
tr: Önceki adresi kullan.

en: Connection refused.
tr: Bağlantı reddedildi.

en: Connection attempt already in progress.
tr: Bağlantı girişimi sürüyor.

en: Network failure.
tr: Ağ kullanılamaz.

en: Socket timed out.
tr: Sokette bağlantı zaman aşımı.

en: Remote closed connection.
tr: Uzak kişi bağlantıyı kapattı.

en: Unexpected error condition (%1).
tr: Bilinmeyen hata durumu (%1).

en: There was a connection error: %1
tr: Bağlanma hatası var: %1

en: Unknown host.
tr: Bilinmeyen makine.

en: Could not connect to a required remote resource.
tr: Gerekli bir uzak kaynağa bağlanılamadı.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
tr: Başka bir sunucuya yönlendirilmiş gözüküyoruz, bunu nasıl idare edeceğimi bilmiyorum.

en: Unsupported protocol version.
tr: Desteklenmeyen iletişim kuralı sürümü.

en: Unknown error.
tr: Bilinmeyen hata.

en: There was a negotiation error: %1
tr: Bir iletişim hatası var: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
tr: Sunucu TLS el sıkışması başlatmak için isteğimizi reddetti.

en: Failed to establish a secure connection.
tr: Güvenli bir bağlantı sağlanması başarısız oldu.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
tr: Bir Taşıyıcı Katman Güvenliği (TLS) hatası var: %1

en: Login failed with unknown reason.
tr: Bilinmeyen bir sebeple giriş başarısız.

en: No appropriate authentication mechanism available.
tr: Hiç uygun yetkilendirme mekanizması yok.

en: Bad SASL authentication protocol.
tr: Kötü SASL yetkilendirme protokolü.

en: Server failed mutual authentication.
tr: Sunucu karşılıklı doğrulama başarısız.

en: Encryption is required but not present.
tr: Şifreleme gerekiyor ama yok.

en: Invalid user ID.
tr: Geçersiz kullanıcı kimliği.

en: Invalid mechanism.
tr: Geçersiz mekanizma.

en: Invalid realm.
tr: Geçersiz ülke.

en: Mechanism too weak.
tr: Mekanizma çok zayıf.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
tr: Yanlış kimlik bilgileri verildi. (kullanıcı adı ve parolanızı kontrol edin)

en: Temporary failure, please try again later.
tr: Geçici olarak kullanılamıyor, lütfen sonra tekrar deneyiniz.

en: There was an error authenticating with the server: %1
tr: Sunucu doğrulamada hata var: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
tr: Aktarım Katman Güvenlik (TLS) sorunu

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
tr: SASL sorunu

en: There was an error in the security layer: %1
tr: Bir güvenlik katmanı hatası var: %1

en: No permission to bind the resource.
tr: Kaynağı bağlamak için izin yok.

en: The resource is already in use.
tr: Önceki kaynağı kullan.

en: Could not bind a resource: %1
tr: Kaynağa bağlanılamadı: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
tr: Kopete: %1 Jabber sunucusuna bağlantı sorunu

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
tr: %1 Jabber kullanıcısı %2 kişisinin üyeliğini kaldırdı. Bu hesap artık onun durumunu görüntüleyemeyecek. Bu kişiyi silmek istiyor musunuz?

en: Notification
tr: Uyarı

en: Waiting for authorization
tr: Yetki için bekleniyor

en: A password is required to join the room %1.
tr: %1 odasına katılmak için bir parola gerekiyor.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
tr: %1 odasına katılma hatası: %2  takma adı kullanılıyor

en: Provide your nickname
tr: Takma adınızı girin

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
tr: %1 odasına katılamazsınız çünkü yasaklısınız

en: Jabber Group Chat
tr: Jabber Grup Sohbeti

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
tr: %1 odasına katılamazsınız çünkü en yüksek kullanıcı sayısına ulaşıldı

en: No reason given by the server
tr: Sunucu herhangi bir neden belirtmedi

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
tr: Grup sohbeti %1 için isteğiniz işlenirken bir hata oluştu. (Neden: %2, Kod %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
tr: "%1" hesabını Jabber sunucusundan da silmek istiyor musunuz?
    Silerseniz eğer, tüm kişi listeniz sunucudan silinebilir ve bir daha bu hesaba hiçbir istemci ile bağlanamayabilirsiniz.

en: Unregister
tr: Hesabı Kapat

en: Remove and Unregister
tr: Kaldır ve Hesabı Kapat

en: Remove only from Kopete
tr: Sadece Kopete'den Kaldır

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
tr: Hesabı silme işlemi sırasında bir hata oluştu:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
tr: Jabber Hesabı Üyelikten Çıkış

en: You cannot see each others' status.
tr: Diğerlerinin durumunu göremezsiniz.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
tr: Bu kişinin durumunu görebilirsiniz, ancak o sizin durumunuzu göremez.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
tr: Bu kişi sizin durumunuzu görebilir, ancak siz onun durumunu göremezsiniz.

en: You can see each others' status.
tr: Herkes birbirinin durumunu görebilir.

en: Client
tr: İstemci

en: User Mood
tr: Kullanıcı Duygu Durumu

en: Groupchat
tr: Grup Sohbet

en: Rich text messages
tr: Zengin metin iletiler

en: Data Forms
tr: Veri Formları

en: Message Events
tr: İleti Olayları

en: Message Delivery Receipts
tr: İleti Gönderim Raporları

en: File transfers
tr: Dosya aktarımları

en: Service Discovery
tr: Servis Araştırması

en: Supported Features
tr: Desteklenen Özellikler

en: Timestamp
tr: Zaman etiketi

en: Message
tr: İleti

en: Failed to download Jabber contact photo.
tr: Jabber kişi resmi indirilemedi.

en: Edit Bookmarks...
tr: Yer İmlerini Düzenle...

en: Groupchat Bookmark
tr: Grup Sohbeti Yer İmi

en: Show audio calls
tr: Sesli çağrıları göster

en: Start audio call
tr: Sesli aramayı başlat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
tr: Yetkilendirme

en: (Re)send Authorization To
tr: Yeniden Yetki Gönder

en: (Re)request Authorization From
tr: Yeniden Yetki İste

en: Remove Authorization From
tr: Yetkiyi Kaldır

en: Call contact
tr: Kişiyi ara

en: Set Availability
tr: Durumu Ayarla

en: Free to Chat
tr: Sohbet için Boş

en: Do Not Disturb
tr: Rahatsız Etme

en: Select Resource
tr: Kaynak Seç

en: Automatic (best/default resource)
tr: Otomatik

en: Test action
tr: Deneme eylemi

en: Jingle Audio call
tr: Jingle Sesli arama

en: Jingle Video call
tr: Jingle Görüntülü arama

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
tr: Orijinal ileti : <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
tr: <qt><i>%1</i> sizi konferansa davet ediyor <b>%2</b><br />%3<br />Kabul edip katılmak istiyorsanız, sadece <b>takma adınızı girin</b> ve Tamam'a basın.<br />Kabul etmek istemiyorsanız, İptal'e basın.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
tr: Bir grup sohbetine davet - Jabber Eklentisi

en: Message has been displayed
tr: Mesaj görüntülendi

en: Message has been delivered
tr: Mesaj aktarıldı

en: Message stored on the server, contact offline
tr: Mesajı alacak olan kişi bağlı değil, mesajınız sunucuya depolandı.

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
tr: %1 bu sohbet oturumuna katılımını sonlandırdı.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
tr: Mesajınızın gönderilemedi: "%1", Sebep: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
tr: %1 kullanıcısından durumunuzu görme yetkisini de almak istiyor musunuz?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
tr: Daha önce bağlantı %1 için bir kaynak seçtiniz, ama bu bağlantı için hâlâ açık sohbet pencereleriniz var. Önce seçilmiş kaynak sadece yeni açılan sohbet pencerelerine uygulanacaktır.

en: Jabber Resource Selector
tr: Jabber Kaynak Seçici

en: You have been invited to %1
tr: %1 konumuna davet edildiniz

en: Change nickname
tr: Takma isim değiştir

en: Change nickname - Jabber Plugin
tr: Takma adı değiştir - Jabber Eklentisi

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
tr: Lütfen <i>%1</i> odasında kullanılacak yeni bir takma ad girin

en: Free for Chat
tr: Sohbete Hazır

en: Do not Disturb
tr: Rahatsız Etmeyin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
tr: Üyelik

en: Authorization Status
tr: Doğrulama Durumu

en: Available Resources
tr: Kullanılabilir Kaynaklar

en: vCard Cache Timestamp
tr: vCard Önbellek Zamanı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
tr: Doğum günü

en: Timezone
tr: Zaman dilimi

en: Homepage
tr: Ana sayfası

en: Company name
tr: Şirket adı

en: Company Departement
tr: Şirket Bölümü

en: Company Position
tr: Şirket Pozisyonu

en: Company Role
tr: Şirket Konumu

en: Work Street
tr: İş Caddesi

en: Work Extra Address
tr: İş Ekstra Adresi

en: Work PO Box
tr: İş Posta Kutusu

en: Work City
tr: İş Şehri

en: Work Postal Code
tr: İş Posta kodu

en: Work Country
tr: Çalışılan Ülke

en: Work Email Address
tr: İş E-posta Adresi

en: Home Street
tr: Ev Caddesi

en: Home Extra Address
tr: Ev Ekstra Adresi

en: Home PO Box
tr: Ev Posta Kutusu

en: Home City
tr: Ev Şehri

en: Home Postal Code
tr: Ev Posta Kodu

en: Home Country
tr: Ülke

en: Fax
tr: Faks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
tr: Hakkında

en: Choose an account to handle the URL %1
tr: %1 adresini işlemek için bir hesap seçin

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
tr: %1 kullanıcısını bağlantı listesine almak istiyor musunuz?

en: Do Not Add
tr: Ekleme

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
tr: '%1' kişisini kişi listenizden çıkartmak istiyor musunuz?

en: Do Not Remove
tr: Silme

en: Please enter your nickname for the room %1
tr: Lütfen %1 odası için takma adınızı girin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
tr: Ana Pencere

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
tr: Araç Çubuğu

en: Audio
tr: Ses

en: Choose the contents you want to accept:
tr: Kabul etmek istediğiniz içeriği seçin:

en: New Jingle session from %1
tr: %1 konumundan yeni Jingle oturumu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
tr: Pencere

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
tr: %1 süreci başlatılamıyor. Kopete kurulumunuzu denetleyin.

en: Answer for incoming call
tr: Gelen aramayı cevapla

en: Accepted
tr: Kabul edildi

en: Calling...
tr: Aranıyor...

en: Rejected
tr: Reddedildi

en: Call in progress
tr: Arama devam ediyor

en: Other side hung up
tr: Diğer taraf kapattı

en: Waiting...
tr: Bekleniyor...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
tr: Libjingle Sesli Arama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
tr: Arayanın kimliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
tr: Çağrı Durumu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
tr: Kabul Et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
tr: Reddet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
tr: Kapat

en: None
tr: Boş

en: Afraid
tr: Korkmuş

en: Amazed
tr: Hayran

en: Angry
tr: Kızgın

en: Annoyed
tr: Usanmış

en: Anxious
tr: Kaygılı

en: Aroused
tr: Uyandırılmış

en: Ashamed
tr: Mahcup

en: Bored
tr: Sıkılmış

en: Brave
tr: Cesur

en: Calm
tr: Sakin

en: Cold
tr: Donuk

en: Confused
tr: Allak bullak

en: Contented
tr: Memnun

en: Cranky
tr: Laçkalaşmış

en: Curious
tr: Tuhaf

en: Depressed
tr: Depresif

en: Disappointed
tr: Kırgın

en: Disgusted
tr: Bıkkın

en: Distracted
tr: Şaşırmış

en: Embarrassed
tr: Sıkıntılı

en: Excited
tr: Heyecanlı

en: Flirtatious
tr: Fingirdek

en: Frustrated
tr: Hayal Kırıklığına Uğramış

en: Grumpy
tr: Hırçın

en: Guilty
tr: Suçlu

en: Happy
tr: Mutlu

en: Hot
tr: Kızgın

en: Humbled
tr: Alçak Gönüllü

en: Humiliated
tr: Aşağılanmış

en: Hungry
tr: Aç

en: Hurt
tr: İncinmiş

en: Impressed
tr: Etkilenmiş

en: In awe
tr: Huşu İçerisinde

en: In love
tr: Aşık

en: Indignant
tr: Öfkeli

en: Interested
tr: Meraklı

en: Intoxicated
tr: Mest Olmuş

en: Invincible
tr: Yenilmez

en: Jealous
tr: Kıskanç

en: Lonely
tr: Kimsesiz

en: Mean
tr: Ilımlı

en: Moody
tr: Karamsar

en: Nervous
tr: Sinirli

en: Neutral
tr: Nötr

en: Offended
tr: Kabahatli

en: Playful
tr: Oyuncu

en: Proud
tr: Mağrur

en: Relieved
tr: Rahatlamış

en: Remorseful
tr: Pişman

en: Restless
tr: Huzursuz

en: Sad
tr: Üzgün

en: Sarcastic
tr: Alaycı

en: Serious
tr: Ciddi

en: Shocked
tr: Sarsılmış

en: Shy
tr: Utangaç

en: Sick
tr: Hasta

en: Sleepy
tr: Uykulu

en: Stressed
tr: Stresli

en: Surprised
tr: Şaşkın

en: Thirsty
tr: Susamış

en: Worried
tr: Endişeli

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
tr: Bağlantıları Ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
tr: Eklemek istediğiniz hesap için Jabber ID'si (Kimliği).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
tr: Eklemek istediğiniz hesabın Jabber Kimliği. Bu kimlik kullanıcı adını ve alanı (E-posta adresi gibi) içermelidir, çünkü birçok Jabber sunucusu vardır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
tr: &Jabber Hesabı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
tr: <i>(örneğin: joe@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
tr: Tazele

en: Execute command
tr: Komut çalıştır

en: Command executing
tr: Komut çalıştırılıyor

en: Finish
tr: Bitir

en: Next
tr: Sonraki

en: Previous
tr: Önceki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
tr: Şimdiki parola:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
tr: Yeni parola:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
tr: Lütfen önce geçerli parolanızı
    ve sonra yeni parolanızı iki defa giriniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
tr: Sunucu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
tr: &Sorgu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
tr: Sohbet Odasının Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
tr: Sohbet Odasının Tanımı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
tr: Oda:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
tr: Jabber Servisiyle Kayıt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
tr: Kayıt Formu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
tr: Lütfen biraz bekleyin sunucu ile haberleşiliyor...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
tr: Ça&lıştır

en: Group Chat Name
tr: Grup Sohbeti Adı

en: Enter a name for the group chat:
tr: Yeni grup sohbeti için bir isim girin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
tr: Otomatik Girişi Aç/Kapat

en: Change Jabber Password
tr: Jabber parolasını değiştir

en: You entered your current password incorrectly.
tr: Parolanızı yanlış girdiniz.

en: Password Incorrect
tr: Parola Hatalı

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
tr: Parolalarınız birbirini tutmuyor. Lütfen tekrar girin.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
tr: Güvenlik nedeniyle, boş bir parola belirtemezsiniz.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
tr: Parolanızın değiştirilebilmesi için hesabınızın bağlı olması gerekiyor. Şimdi bağlanmak ister misiniz?

en: Jabber Password Change
tr: Jabber Parola Değişimi

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
tr: Parolanız başarıyla değiştirildi. Değişimin anında olmayacağına dikkat edin. Eğer yeni parolanızla bağlanma sorunları yaşarsanız yöneticinizle görüşün.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
tr: Parolanız değiştirilemedi. Ya sunucunuz bu özelliği desteklemiyor ya da yönetici parolanızı değiştirmenize izin vermiyor.

en: Join Jabber Groupchat
tr: Jabber Grup Sohbete Giriş

en: Join
tr: Katıl

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
tr: Sohbet odası listesi alınamadı.

en: List Chatrooms
tr: Sohbet Odalarını Listele

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
tr: Sunucuyu Seçin - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
tr: Hesap Özellikleri - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
tr: &Temel Ayarlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
tr: Kullanmak istediğiniz hesap için Jabber Kimliği.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
tr: Kullanmak istediğiniz hesabın Jabber Kimliği. Bu kimlik kullanıcı adını ve alanı (E-posta adresi gibi) içermelidir, çünkü birçok Jabber sunucusu vardır.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
tr: Kullanmak istediğiniz hesabın Jabber Kimliği. Bu kimlik kullanıcı adını ve alanı (ör: tuncay@jabber.org) içermelidir, çünkü birçok Jabber sunucusu vardır.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
tr: Otomatik bağlanmayı kapatmak için işaretleyin. Eğer işaretlerseniz, bu hesaba ana Kopete penceresinin altındaki simgeden elle bağlanabilirsiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
tr: Jabber ağına bağlanabilmek için bir Jabber hesabına ihtiyacınız vardır. Eğer Jabber hesabınız yoksa, lütfen yandaki kayıt düğmesine tıklayın.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
tr: Parola Değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
tr: &Parolanızı Değiştirin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
tr: Mevcut bir Jabber hesabınız varsa ve bu hesabın parolasını değiştirmek istiyorsanız, bu düğmeyi yeni bir parola girmek için kullanabilirsiniz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
tr: &Bağlantı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
tr: Bu kutuyu, sunucu ile SSL şifreli bağlantı kurmak için işaretleyiniz. Sadece eski sunucular için gereklidir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
tr: Eski SSL &şifrelemesi kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
tr: &Düz metin parola şifrelemesine izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
tr: Ö&ntanımlı sunucu bilgisinin üzerine yaz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
tr: Bağlanmak istediğiniz sunucunun IP adresi ya da bilgisayar adı (örneğin jabber.org)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseXOAuth2)
en: Use X-OAuth2 authentication
tr: X-OAuth2 kimlik doğrulama kullan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgXOAuth2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnXOAuth2)
en: Manage X-OAuth2 tokens
tr: X-OAuth2 jetonlarını yönet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
tr: Konum Ayarları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
tr: Jabber ağında kullanmak istediğiniz kaynak ismi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
tr: Jabber ağında kullanmak istediğiniz kaynak adı. Jabber, aynı hesap ile değişik konumlardan değişik kaynak adlarıyla bağlanmanıza izin verir. Örneğin buraya 'Ev' ya da 'İş' adlarını girebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
tr: &Kaynak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
tr: Ö&ncelik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
tr: <qt>Her kaynak farklı bir <b>öncelik </b> seviyesine sahip olabilir. İletiler en yüksek öncelik seviyesine sahip kaynağa gönderilecektir.
    
    Eğer iki kaynak aynı önceliğe sahipse, o zaman ileti en son bağlanılana gönderilecektir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
tr: Belirtilmediğinde, önceliği şu seviyeye çek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
tr: Bütün kaynaklardan gelen bütün iletileri bir pencere/sekmede birleştir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
tr: &Dosya Aktarımı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
tr: Dosya Aktarım Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
tr: &Vekil Jabber numarası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
tr: Görünen &IP adresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
tr: <i><ul><li>"görünür IP adresi" ve "port" alanlarında yer alan bilgiler tüm Jabber hesaplarına uygulanır.</li>
    <li>Eğer İnternet'e doğrudan bağlanıyorsanız "görünür IP adresi" alanını boş bırakabilirsiniz.</li>
    <li>Bir makine adı girerseniz bu da geçerlidir.</li>
    <li>Burada yapılan değişiklikler, Kopete'yi yeniden başlattığınız zaman geçerli olacaktır.</li>
    <li>"Vekil Jabber numarası" her bir Jabber hesabı için ayrı ayrı tanımlanabilir.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
tr: Ağ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
tr: Dış IP Adresini otomatik olarak belirle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
tr: İlk kullanılacak bağlantı noktası:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
tr: Radyo (jingle) oturumları için ilk gelen bağlantı noktasını ayarla.
    Bir ortam türü 2 bağlantı noktası kullanır ve her yeni radyo oturumu sonraki 2 mevcut bağlantı noktasını kullanacaktır.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
tr: Medya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
tr: Kullanılacak mikrofon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
tr: Ses çıkışı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
tr: Libjingle ayarları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
tr: Bu, libjingle sesli arabmayı etkinleştirir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
tr: Libjingle desteğini etkinleştir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
tr: &Gizlilik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
tr: Genel Gizlilik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
tr: Kopete öntanımlı olarak diğer kullanıcılara sisteminiz ve istemciniz hakkında bilgi verir. Bu kutuyu işaretleyerek bu bilgileri saklayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
tr: &Sistem ve program bilgisini gizle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
tr: Eğer kişilere her zaman bildirimleri göndermek istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
tr: Her zaman uyarıları &gönder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
tr: <qt>Kişilere <b>İletildi bildirimlerini</b> göndermek için bu kutuyu işaretleyin :Kopete'ye bir ileti ulaştığında, Kopete iletiyi gönderen kişiyi iletinin alındığı konusunda bilgilendirebilir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
tr: Her zaman iletildi u&yarılarını gönder.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
tr: <qt>Bu kutuyu işaretleyerek <b>Görüntülenen bildirim</b> ifadesini kişilerinize yollayabilirsiniz: Kopete'de bir ileti görüntülendiğinde, Kopete programı, kişinizin iletiyi görüntülediği uyarısını yapabilir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
tr: Görüntülenen &uyarıları her zaman gönder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
tr: <qt>Kişilere <b>İleti yazılıyor bildirimlerini</b> göndermek için bu kutuyu işaretleyin: bir ileti yazarken kişilerin yazdığınızı bilmesini isteyebilirsiniz, böylece cevap yazdığınızı bilir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
tr: Her zaman yazma uyarılarını gönder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
tr: Her zaman ayrılma bildirimlerini &gönder (pencere kapatıldığında)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
tr: Gizlilik Listeleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
tr: Alıcı OpenPGP XEP-0027 desteklemiyorsa, mesaj gövdesinde PGP'yi engelle

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
tr: Kayıt formuna erişmek olanaksız.
    Neden: "%1"

en: Registration sent successfully.
tr: Kayıt gönderme işlemi tamamlandı.

en: Jabber Registration
tr: Jabber Kayıt

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
tr: Sunucu kayıt işlemini reddetti.
    Neden: "%1"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
tr: Jabber-Hesabına Kayıt Ol

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
tr: S&eç...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
tr: İstenen Jabber K&imliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
tr: &Parola:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
tr: &Parolayı tekrarla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
tr: &Bağlantı Noktası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
tr: &Sunucu:

en: Services
tr: Servisler

en: Register...
tr: Kayıt ol...

en: Search...
tr: Ara...

en: Execute...
tr: Çalıştır...

en: &Save User Info
tr: &Kullanıcı Bilgisini Kaydet

en: Fetch vCard
tr: vCard'ı Getir

en: Saving vCard to server...
tr: VCard sunucuya kaydediliyor...

en: vCard successfully saved.
tr: vCard başarıyla kaydedildi.

en: Error: Unable to save vCard.
tr: Hata: vCard kaydedilemedi.

en: Fetching contact vCard...
tr: Kişinin vCard'ı getiriliyor...

en: vCard successfully retrieved.
tr: vCard başarılı bir şekilde alındı.

en: No vCard available.
tr: Kullanılabilir vCard yok.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
tr: Hata: vCard düzgün alınamadı.
    Jabber sunucusuyla bağlantınızı kontrol edin.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
tr: <qt>Fotoğrafı değiştirirken hata oluştu.<br />Geçerli bir resim dosyası seçtiğinizden emin olunuz.</qt>

en: Register
tr: Kayıt ol

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
tr: Ara

en: Please wait while retrieving search form...
tr: Arama formu alınırken lütfen bekleyin...

en: Unable to retrieve search form.
tr: Aramadan erişmek olanaksız.

en: The Jabber server rejected the search.
tr: Jabber sunucusu aramayı reddetti.

en: Jabber Search
tr: Jabber Ara

en: Nickname
tr: Takma ad:

[ctx: First name]
en: First
tr: İlk

[ctx: Last name]
en: Last
tr: Son

en: e-mail
tr: e-posta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
tr: Ara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
tr: Düğüm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
tr: &Sorgu Servisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
tr: Düğüm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
tr: Tam isim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
tr: Jabber Kimliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
tr: Ağ sayfası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
tr: Doğum günü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
tr: Zaman dilimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
tr: &Fotoğraf Seç...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
tr: Fotoğrafı &Temizle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
tr: &Ev Adresi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
tr: Cadde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
tr: PO kutusu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
tr: Posta kodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
tr: Ülke:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
tr: &İş Adresi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
tr: &İş Bilgileri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
tr: Şirket:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
tr: Bölüm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
tr: Pozisyon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
tr: Rolü:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
tr: Telefon &Numaraları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
tr: Ev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
tr: İş:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
tr: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
tr: Cep:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
tr: &Hakkında

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseAccessToken)
en: Authenticate directly with Access Token
tr: Erişim Jetonu ile doğrudan kimlik doğrulama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAccessToken)
en: Access Token
tr: Erişim Jetonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRequetUrl)
en: Request URL
tr: İstek URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientId)
en: Client ID
tr: İstemci ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientSecretKey)
en: Client Secret Key
tr: İstemci Gizli Anahtarı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRefreshToken)
en: Refresh Token
tr: Jetonu Tazele

en: Loading instructions from gateway...
tr: Yönergeler ağ geçidinden yükleniyor...

en: Connect to the Jabber network and try again.
tr: Tekrar dene ve Jabber ağına bağlan.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
tr: Ağ geçidinden yönergeler yüklenirken bir hata oluştu.

en: Choose Jabber Server
tr: Jabber Sunucu Ara

en: Retrieving server list...
tr: Sunucu listesi alınıyor...

en: Could not retrieve server list.
tr: Sunucu listesi alınamadı.

en: Could not parse the server list.
tr: Sunucu listesi ayrıştırılamadı.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
tr: Yaptığınız değişiklikler Jabber ağına yaptığınız bir dahaki bağlantıda etkin olacaktır.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
tr: Bağlı Durumdaki Jabber Oturumunu Değiştir

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
tr: Seçtiğiniz Jabber Kimliği geçersizdir. Lütfen kimliğin kullanıcı@sunucu.com  şeklinde olduğundan emin olun.

en: Invalid Jabber ID
tr: Jabber ID Geçersiz

en: Register New Jabber Account
tr: Yeni Jabber Hesabına Kayıt Ol

en: Please enter a server name.
tr: Lütfen bir sunucu adı girin.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
tr: Lütfen geçerli bir Jabber Kimliği girin veya Seç tıklayın.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
tr: Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, JID'iniz "kullanici@sunucu.com" şeklinde olmalıdır. Örneğin sizin durumunuzda "kullanici@%1"

en: Connecting to server...
tr: Sunucuya bağlanıyor...

en: Protocol error.
tr: Protokol hatası.

en: Connected successfully, registering new account...
tr: Başarıyla bağlanıldı, yeni hesap kaydediliyor...

en: Registration successful.
tr: Kayıt başarılı.

en: Registration failed.
tr: Kayıt başarısız.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
tr: Sunucu üzerinde hesap oluşturmak olanaksız. Muhtemelen bu Jabber Kimliği kullanılıyor.

en: Jabber Account Registration
tr: Jabber Hesap Kaydı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
tr: Ayarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
tr: Öntanımlı liste (tüm oturumlar):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
tr: Etkin liste (şimdiki oturum):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
tr: Liste Düzenleyici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
tr: Liste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
tr: Yeni Liste...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
tr: Listeyi Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
tr: Bu listeyi bağlanınca otomatik olarak etkinleştir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
tr: Kurallar

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
tr: Uygula

en: %1: Privacy Lists
tr: %1: Gizlilik Listeleri

en: <None>
tr: <Hiçbiri>

en: There was an error changing the list.
tr: Liste değiştirilirken bir hata oluştu.

en: Error
tr: Hata

en: There was an error processing your request.
tr: İsteğiniz işlenirken bir hata oluştu.

en: New List
tr: Yeni Liste

en: Enter the name of the new list:
tr: Yeni listenin adını girin:

en: A list with this name already exists.
tr: Bu isimde bir liste zaten var.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
tr: Gizlilik Kuralını Düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
tr: Sonra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
tr: İletiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
tr: Sorgular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
tr: Giden durumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
tr: Gelen durumu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
tr: Yasakla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
tr: İzin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
tr: Eğer:

en: Edit Privacy List Rule
tr: Gizlilik Kuralları Listesini Düzenle

en: From
tr: Kimden

en: To
tr: Kime

en: &Change Status Message
tr: &Durum Mesajını Değiştir

en: Meanwhile Plugin: Message from server
tr: Meanwhile Eklentisi: Sunucu mesajı

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
tr: <qt>Geçerli bir görünen isim girilmeli.</qt>

en: Meanwhile Plugin
tr: Meanwhile Eklentisi

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
tr: <qt>Parola hatırlamayı seçmemeli ve geçerli bir parola girmelisiniz.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
tr: <qt>Sunucunun makine ismini/ip adresini girin.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
tr: <qt>0 bağlantı noktası numarası kullanılamaz.</qt>

en: Could not connect to server
tr: Sunucuya bağlanılamadı

en: Could not connect to redirected server
tr: Yeniden yönlendirilmiş sunucuya bağlanılamadı

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
tr: Meanwhile Eklentisi: Grup sohbeti daveti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
tr: Sametime bağlantısı ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
tr: Eklemek istediğiniz kişinin kullanıcı kimliği.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
tr: Kullanıcı Kimliği Bul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
tr: &Bul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
tr: <i>(örneğin: ahmetsezen)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
tr: Meanwhile hesabını düzenle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
tr: Sametime Kullanıcı Kimliğiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
tr: &Meanwhile kullanıcı adı:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
tr: Bağlan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz Sametime sunucusunun IP adresi ya da bilgisayar adı.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz Sametime sunucunun bağlantı noktası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
tr: Bağlanmak istediğiniz Sametime sunucusunun bağlantı noktası. Normalde 1533'tür.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
tr: İstemci Kimliği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
tr: Özel istemci kimliği kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
tr: İstemci tanımlayıcısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
tr: İstemci sürümü (büyük.küçük):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
tr: Sunucu ve bağlantı noktası değerlerini öntanımlı değerlerine getir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
tr: Öntanımlılara Geri &Dön

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
tr: Kopete sitesini  <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a> adresinde ziyaret edin.

en: Join Chat...
tr: Sohbete Katıl...

en: In&visible
tr: Gö&rünmez

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
tr: Kullanıcı bilgilerinizi düzenleyemezsiniz çünkü bağlı değilsiniz.

en: Unable to edit user info
tr: Kullanıcı bilgileri düzenlenemedi

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
tr: ARIM sohbet odasına giremezsiniz çünkü bağlı değilsiniz.

en: Unable to Join AIM Chat Room
tr: AIM Sohbet Odasına Katılınamadı

en: &Warn User
tr: &Kullanıcıyı Uyar

en: Always &Visible To
tr: &Her Zaman Görünebilir

en: Always &Invisible To
tr: &Her Zaman Görünmez

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
tr: <qt>%1 kullanıcısını anonim olarak ya da kendi adınızla uyarmak ister misiniz? <br> (AIM'de bir kullanıcıyı uyarmak onun "Uyarı Seviyesi"'nin artmasına yol açar. Bu seviye belirli bir noktaya ulaştığında bir daha bağlanamazlar. Yasal nedenlerden dolayı lütfen bunu gereksiz yere kullanmayın.)</qt>

en: Warn User %1?
tr: %1 Kullanıcısını Uyar?

en: Warn Anonymously
tr: Anonim Uyarı

en: Warn
tr: Uyarı

en: Join AIM Chat Room
tr: AIM Sohbet Odasına Katıl

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
tr: %1 sohbet odasına bağlanılamadı çünkü %2 hesabı bağlı değil.

en: User Profile
tr: Kullanıcı Profili

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: Waiting for Authorization
tr: Yetkilendirme için Bekleniyor

en: &Do Not Disturb
tr: Rahatsız E&tmeyin

en: O&ccupied
tr: Meş&gul

en: Occupied
tr: Meşgul

en: Not Available
tr: Uygun Değil

en: Not A&vailable
tr: U&ygun Değil

en: &Free for Chat
tr: &Sohbet için hazır

en: Mobile
tr: Cep:

en: User Information on %1
tr: %1 Kullanıcı Bilgisi

en: &Save Profile
tr: &Profili Kaydet

en: Requesting User Profile, please wait...
tr: Kullanıcı Bilgisi İsteniyor, lütfen bekleyin...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
tr: <html><body><I>Kullanıcı bilgisi bulunmuyor</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
tr: Kişi eklemek için bağlı olmanız gerekir.
    AIM ağına bağlanın ve yeniden deneyin.

en: ICQ Plugin
tr: ICQ Eklentisi

en: You must enter a valid ICQ number.
tr: Geçerli bir ICQ numarası girmelisiniz.

en: You must enter a valid AOL screen name.
tr: Geçerli bir AOL ekran ismi girmelisiniz.

en: No Screen Name
tr: Görünen İsim Yok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
tr: AOL görünen ismi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
tr: ICQ numarası:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
tr: Hesap Tercihleri - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
tr: AOL Instant Messaging ağına bağlanmak için, AIM, AOL ya da Mac hesabına sahip olmalısınız.<br> <br>Bir AIM hesabına sahip değilseniz, aşağıdaki adresten bir tane edinebilirsiniz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
tr: AIM kullanıcı hesabınız.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
tr: AIM kullanıcı hesabınız. Bu isim harf-sayı formunda olmalıdır (boşluk kullanabilirsiniz, büyük küçük harf ayırt edilmez).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
tr: AIM &görünen ad:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
tr: &Hesap Tercihleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz AIM sunucusunun IP adresi ya da bilgisayar adı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
tr: Bağlanmak istediğiniz AIM sunucusunun IP adresi ya da bilgisayar adı. Normalde öntanımlıyı isteyeceksinizdir (login.oscar.aol.com)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz AIM sunucusunun bağlantı noktası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
tr: Bağlanmak istediğiniz AIM sunucusunun bağlantı noktası. Normalde 5190'dır.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
tr: Doğrudan Bağlantı Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
tr: Doğrudan bağlantılar için kullanılacak portlar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
tr: Doğrudan bağlantıları dinlerken kullanılacak portlar. Bunlar bir güvenlik duvarı veya yöneltici tarafından engellenmemelidir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
tr: Bağlantı n&oktası aralığı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
tr: Bağlantı noktası aralığının başlangıcı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
tr: Bağlantı noktası aralığının başlangıcı. Normal olarak 5190'dır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
tr: Bağlantı noktası aralığının sonu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
tr: Bağlantı noktası aralığının sonu. Normal olarak 5199'dur.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
tr: Doğrudan bağlantı yerine AOL vekil sunucusu kullanın. Kontrol etmediğiniz bir yöneltici arkasında iseniz, muhtemelen bunu isteyeceksiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
tr: Normal olarak doğrudan bir bağlantıya ihtiyaç duyacak olan şeyler için AOL vekil sunucusu kullanın. Bilgisayarınıza gelen bağlantıları engelleyen bir güvenlik duvarı veya yöneltici var ise ve engellemeyi kaldıramıyorsanız bunu isteyeceksiniz. Doğrudan bağlantı başarısız olursa, bu ayar ne olursa olsun bir vekil bağlantı denenecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
tr: &Yerine vekil sunucu kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
tr: Doğrudan bağlantılar için zaman aşımı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
tr: Farklı bir yöntem denemeden önce bir bağlantının başarılı olması için beklenecek saniye.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
tr: &Zaman aşımı (saniye):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
tr: İletiler için aşağıdaki &kodlamayı öntanımlı yapar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
tr: Görünürlük Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
tr: Sadece görünür listeden izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
tr: Sadece kişi listesindeki kullanıcılara izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
tr: Tüm kullanıcılara izin ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
tr: Tüm kullanıcıları engelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
tr: AIM kullanıcılarını engelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
tr: Sadece görünmez listeden engelle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
tr: Görünür

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
tr: Her zaman görünür

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
tr: Eklenecek kişi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
tr: Her zaman görünmez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
tr: Görünen isim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
tr: Tehlike düzeyi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
tr: Boş dakikalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
tr: Bağlantı tarihi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
tr: Uzaktayım mesajı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
tr: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
tr: Lütfen giriş yapmak istediğiniz sohbet odasının adını girin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
tr: Oda i&smi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
tr: &Değiştir:

en: &Ignore
tr: &Yoksay

en: Select Encoding...
tr: Kodlamayı Seç...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
tr: Xtraz Durumunu Ayarla

en: Set Status...
tr: Durumu Ayarla...

en: User %1 is reading your status message
tr: %1 kullanıcısı sizin durum iletinizi okuyor

en: Request Authorization
tr: Yetki İste

en: Reason for requesting authorization:
tr: Yetki istemek için neden:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
tr: Lütfen beni yetkilendirin ki sizi kişi listeme ekleyebileyim

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
tr: %1 kullanıcısı yetki isteğinizi kabul etti.
    Neden: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
tr: %1 kullanıcısı yetki isteğinizi reddetti.
    Neden: %2

[ctx: Translators: client-name client-version]
en: %1 %2
tr: %1 (%2)

en: RTF-Messages
tr: RTF Mesajı

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
tr: <qt>Bir kullanıcıya mesaj göndermeden önce ICQ'ya bağlı olmanız gerekiyor.</qt>

en: Not Signed On
tr: İmzasız

en: &Request Authorization
tr: Yetki İ&steği

en: &Grant Authorization
tr: &Yetki Ver

en: You must be online to add a contact.
tr: Bağlantı eklemek için bağlı olmanız gerekiyor.

en: Do you want to add %1 to your contact list?
tr: %1 isimli kişiyi bağlantı listenize almak istiyor musunuz?

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: British Virgin Islands
tr: İngiliz Virgin Adaları

en: Canary Islands
tr: Kanarya Adaları

en: Cocos-Keeling Islands
tr: Kokos-Keeling Adaları

en: Cocos (Keeling) Islands
tr: Kokos (Keeling) Adaları

en: French Antilles
tr: Fransız Antilleri

en: Antilles
tr: Fransız Antilleri

en: French Guiana
tr: Fransız Guyanası

en: Mayotte Island
tr: Mayotte Adası

en: Reunion Island
tr: Reunion Adası

en: Rota Island
tr: Rota Adası

en: Saipan Island
tr: Saipan Adası

en: Tinian Island
tr: Tinian Adası

en: Wales
tr: Galler

en: Scotland
tr: İskoçya

en: Yugoslavia - Serbia
tr: Yugoslavya - Sırbistan

en: Yugoslavia - Montenegro
tr: Yugoslavya - Karadağ

en: Yugoslavia
tr: Yugoslavya

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
tr: Kongo Demokratik Cumhuriyeti (Zaire)

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
tr: Cantoneseu

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
tr: Farsça

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
tr: MandarinMandarin Telaffuzu:

en: Taiwanese
tr: Tayvanca

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
tr: Beyaz Rusya

en: euc-JP Japanese
tr: euc-JP Japonca

en: euc-KR Korean
tr: euc-KR Korece

en: GB-2312 Chinese
tr: GB-2312 Çince

en: GBK Chinese
tr: GBK Çince

en: GB18030 Chinese
tr: GB18030 Çince

en: JIS Japanese
tr: JIS Japonca

en: Shift-JIS Japanese
tr: Shift-JIS Japonca

en: KOI8-R Russian
tr: KOI8-R Rusça

en: KOI8-U Ukrainian
tr: KOI8-U Ukraynaca

en: ISO-8859-1 Western
tr: ISO-8859-1 Batı

en: ISO-8859-2 Central European
tr: ISO-8859-2 Orta Avrupa

en: ISO-8859-3 Central European
tr: ISO-8859-3 Orta Avrupa

en: ISO-8859-4 Baltic
tr: ISO-8859-4 Baltık

en: ISO-8859-5 Cyrillic
tr: ISO-8859-5 Kiril

en: ISO-8859-6 Arabic
tr: ISO-8859-6 Arapça

en: ISO-8859-7 Greek
tr: ISO-8859-7 Yunanca

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
tr: ISO-8859-8 İbranice, görsel düzen

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
tr: ISO-8859-8-I İbranice, mantıksal düzen

en: ISO-8859-9 Turkish
tr: ISO-8859-9 Türkçe

en: ISO-8859-15 Western
tr: ISO-8859-15 Batı

en: Windows-1250 Central European
tr: Windows-1250 Orta Avrupa

en: Windows-1251 Cyrillic
tr: Windows-1251 Kiril

en: Windows-1252 Western
tr: Windows-1252 Batı

en: Windows-1253 Greek
tr: Windows-1253 Yunanca

en: Windows-1254 Turkish
tr: Windows-1254 Türkçe

en: Windows-1255 Hebrew
tr: Windows-1255 İbranice

en: Windows-1256 Arabic
tr: Windows-1256 Arapça

en: Windows-1257 Baltic
tr: Windows-1257 Baltık

en: Windows-1258 Viet Nam
tr: Windows-1258 Vietnam

en: Single
tr: Yalnız

en: Long term relationship
tr: Uzun süreli arkadaşlık

en: Engaged
tr: Nişanlı

en: Married
tr: Evli

en: Divorced
tr: Boşanmış

en: Separated
tr: Ayrı Yaşıyor

en: Widowed
tr: Boşanmış

en: Art
tr: Sanat

en: Cars
tr: Arabalar

en: Celebrity Fans
tr: Ünlü Fanatikleri

en: Collections
tr: Koleksiyonlar

en: Computers
tr: Bilgisayarlar

en: Culture
tr: Kültür

en: Fitness
tr: Sağlık

en: Games
tr: Oyunlar

en: Hobbies
tr: Hobiler

en: ICQ - Help
tr: ICQ - Yardım

en: Internet
tr: İnternet

en: Lifestyle
tr: Yaşam Biçimi

en: Movies and TV
tr: Filmler ve TV

en: Music
tr: Müzik

en: Outdoors
tr: Dışarıda

en: Parenting
tr: Çocuk bakıyor

en: Pets and Animals
tr: Hayvanlar

en: Religion
tr: Din

en: Science
tr: Bilim

en: Skills
tr: Yetenekler

en: Sports
tr: Spor

en: Web Design
tr: Web Tasarımı

en: Ecology
tr: Ekoloji

en: News and Media
tr: Haberler ve Medya

en: Government
tr: Yönetim

en: Business
tr: İş

en: Mystics
tr: Mistik şeyler

en: Travel
tr: Seyahat

en: Astronomy
tr: Astronomi

en: Space
tr: Uzay

en: Clothing
tr: Giyim

en: Parties
tr: Partiler

en: Women
tr: Kadınlar

en: Social science
tr: Sosyal bilimler

en: 60's
tr: 60'lar

en: 70's
tr: 70'ler

en: 80's
tr: 80'ler

en: 50's
tr: 50'ler

en: Finance and Corporate
tr: Finans ve Şirketler

en: Entertainment
tr: Eğlence

en: Consumer Electronics
tr: Elektronik Ürünler

en: Retail Stores
tr: Perakende Mağazaları

en: Health and Beauty
tr: Sağlık ve Güzellik

en: Household Products
tr: Ev İşi Gereçleri

en: Mail Order Catalog
tr: Mail Order Katalog

en: Business Services
tr: İş Servisleri

en: Audio and Visual
tr: İşitsel ve Görsel

en: Sporting and Athletic
tr: Spor ve Atletizm

en: Publishing
tr: Yayıncılık

en: Home Automation
tr: Ev Otomasyonu

en: Academic
tr: Akademik

en: Administrative
tr: Yönetimsel

en: Art/Entertainment
tr: Sanat/Eğlence

en: College Student
tr: Üniversite Öğrencisi

en: Community & Social
tr: Topluluk & Sosyal

en: Education
tr: Eğitim

en: Engineering
tr: Mühendislik

en: Financial Services
tr: Finansal Hizmetler

en: High School Student
tr: Lise Öğrencisi

en: Home
tr: Ev

en: ICQ - Providing Help
tr: ICQ - Yardım Sağlanıyor

en: Law
tr: Yasa

en: Managerial
tr: İdari

en: Manufacturing
tr: Üretim

en: Medical/Health
tr: Medikal/Sağlık

en: Military
tr: Ordu

en: Non-Government Organization
tr: Özel Kuruluş

en: Other Services
tr: Diğer Hizmetler

en: Professional
tr: Profesyonel

en: Retail
tr: Perakende

en: Retired
tr: Emekli

en: Science & Research
tr: Bilim & Araştırma

en: Technical
tr: Teknik

en: University Student
tr: Üniversite Öğrencisi

en: Web Building
tr: Web Programlama

en: Charity Org.
tr: Hayır Kurumu

en: Club/Social Org.
tr: Kulüp/Sosyal Organizasyon

en: Community Org.
tr: Topluluk Organizasyonu

en: Cultural Org.
tr: Kültürel Organizasyon

en: Fan Clubs
tr: Hayran Toplulukları

en: Fraternity/Sorority
tr: Kız/Erkek Öğrenci Organizasyonu

en: Hobbyists Org.
tr: Hobi Organizasyonu

en: International Org.
tr: Uluslararası Org.

en: Nature and Environment Org.
tr: Doğa ve Çevre Organizasyonu

en: Other
tr: Diğer

en: Professional Org.
tr: Profesyonel Organizasyon

en: Scientific/Technical Org.
tr: Bilimsel/Teknik Organizasyon

en: Self Improvement Group
tr: Kişisel Gelişim Grubu

en: Spiritual/Religious Org.
tr: Manevi/Dinsel Organizasyon

en: Sports Org.
tr: Spor Org.

en: Support Org.
tr: Destek Org.

en: Trade and Business Org.
tr: Ticaret ve İş Org.

en: Union
tr: Dernek

en: Voluntary Org.
tr: Gönüllü Org.

en: Elementary School
tr: İlköğretim Okulu

en: High School
tr: Yüksek Okul

en: College
tr: Kolej

en: University
tr: Üniversite

en: Past Work Place
tr: Eski İş Yeri

en: Past Organization
tr: Eski Organizasyon

en: &Fetch Again
tr: Te&krar Getir

en: '%2' Message for %1
tr: %1 için '%2' ileti

en: Fetching '%2' Message for %1...
tr: %1 için '%2' ileti getiriliyor...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
tr: sinirli

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
tr: duşta

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
tr: yorgun

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
tr: partide

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
tr: bira

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
tr: düşünüyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
tr: yemek yiyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
tr: tv izliyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
tr: toplantıda

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
tr: kahve

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
tr: müzik dinliyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
tr: iş

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
tr: avcılıkta

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
tr: eğleniyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
tr: telefonda

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
tr: oyun oynuyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
tr: ders çalışıyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
tr: alışveriş yapıyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
tr: hasta

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
tr: uyuyor

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
tr: sörf yapıyor

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
tr: İnternet'te geziyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
tr: çalışıyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
tr: yazıyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
tr: piknikte

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
tr: yemek yapıyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
tr: sigara içiyor

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
tr: muhteşemim

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
tr: tuvalette

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
tr: olmak ya da olmamak

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
tr: aşık

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
tr: Başka bir seçenek olarak, ICQ Beyazsayfalarda arayabilirsiniz :

en: Authorization Reply
tr: Yetki Yanıtı

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
tr: <b>%1</b> sizi bağlantı listesine eklemek için yetki istedi.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
tr: <b>%1</b> kullanıcısına yetki yanıtı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
tr: ICQ Yetki Yanıtı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
tr: %1 sizi bağlantı listesine eklemek amacıyla izin istiyor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
tr: İstek Nedeni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
tr: Bir nedenden dolayı...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
tr: &Yetki Gönder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
tr: &Yetki Gönderme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
tr: Neden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
tr: Lütfen önce şimdiki parolanızı girin
    ve sonra yeni parolanızı iki defa girin.
    Parolanız 6-8 karakter uzunluğunda olmalıdır.

en: Change ICQ Password
tr: ICQ Parolasını Değiştir

en: ICQ Password Change
tr: ICQ Parola Değiştirme

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
tr: Parolanız 6-8 karakter uzunluğunda olmalıdır.

en: Your password could not be changed.
tr: Parolanız değiştirilemedi.

en: Your password has been changed successfully.
tr: Parolanız başarılı bir şekilde değiştirildi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
tr: Hesap Tercihleri - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
tr: &Temel Ayarlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
tr: Hesap Tercihleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
tr: ICQ hesabınızın kullanıcı numarası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
tr: ICQ hesabınızın kullanıcı Kimliği. Bu kimlik sayı formunda olmalıdır (ondalık sayı ve boşluk kullanamazsınız).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
tr: &ICQ Numarası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
tr: ICQ ağına bağlanmak için, bir ICQ hesabına ihtiyacınız vardır. <br> <br>
    Bir ICQ hesabınız yoksa, yandaki bağlantıdan bir tane edinebilirsiniz.</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
tr: Parolayı değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
tr: Bir ICQ hesabınız varsa ve bu hesabın parolasını değiştirmek istiyorsanız, bu düğmeyi yeni bir parola girmek için kullanabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
tr: Parolanızı Değiştirin...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
tr: &Hesap Tercihleri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
tr: Gizlilik Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
tr: Yetkilendirmeyi aç, bu seçenek diğer kullanıcıların sizi listelerine eklemek istediklerinde sizden izin almalarını gerektirir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
tr: Yetkilendirmeyi aç, bu seçenek diğer kullanıcıların sizi listelerine eklemek istediklerinde sizden izin almalarını gerektirir. Bu kutuyu işaretlerseniz, sizi listesine eklemek isteyen kullanıcıların sizden izin alması gerekir ve izin alana kadar bağlantı durumunuzu göremezler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
tr: &Bağlantı listesine eklemek isteyenler için onay iste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
tr: Bunu, diğer kullanıcılardan IP adresinizi gizlemek için işaretleyin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
tr: Bu kutuyu seçmek insanların sizin adınız, adresiniz ve yaşınız gibi ICQ kullanıcı detaylarınızı görürken IP adresinizi görmelerini engeller.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
tr: &IP adresini gizle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
tr: Bu kutuyu işaretlerseniz kullanıcılar bir ağ sitesinden bağlantı durumunuzu öğrenebilirler (Web Aware functionality).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
tr: ICQ Web Aware functionality seçeneğini işaretlerseniz, insanlar sizin bağlantı durumunuzu bir web sitesinden öğrenebilirler ve size ICQ bağlı olmamalarına rağmen mesaj gönderebilirler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
tr: Durumumu &ICQ'nun birleşik mesajlaşma merkezini kullanarak Bağlı yap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
tr: SSL şifrelemesi kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz ICQ sunucusunun IP adresi ya da bilgisayar adı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
tr: Bağlanmak istediğiniz ICQ sunucusunun IP adresi veya sunucu maskesi.  Normalde öntanımlıya bağlanmak isteyeceksinizdir (slogin.icq.com veya login.icq.com)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
tr: &Sunucu /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz ICQ sunucusunun bağlantı noktası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
tr: Bağlanmak istediğiniz ICQ sunucusunun bağlantı noktası. Normalde 443 veya 5190'dır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
tr: Sistem vekil sunucu ayarlarını geçersiz kıl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
tr: Vekil sunucu, SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
tr: ICQ sunucuya bağlanmak için kullanmak istediğiniz IP adresi veya vekil sunucu ağ maskesi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
tr: ICQ sunucuya bağlanmak için kullanmak istediğiniz IP adresi veya vekil sunucu ağ maskesi. Vekil sunucu CONNECT komutunu desteklemeli ve ICQ sunucu bağlantı noktasına (genelde 443 veya 5190) erişime izin vermeli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
tr: Vekil sunucunun hizmet verdiği bağlantı noktası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
tr: Vekil sunucunun hizmet verdiği bağlantı noktası. Genelde 3128 veya 8080 değerlerinden biridir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
tr: Vekil sunucunun hizmet verdiği bağlantı noktası. Genelde 3128, 8080 veya 443 (https) değerlerinden biridir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
tr: Uç Bağlantı Seçenekleri

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
tr: Görünür

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
tr: Görünmeyen

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
tr: Yoksay

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
tr: Yoksay:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
tr: <qt>Geçerli bir ICQ Numarası girmelisiniz.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
tr: &Kişisel Bilgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
tr: &Takma adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
tr: &Adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
tr: S&oyadı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
tr: &Cinsiyet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
tr: Medeni durum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
tr: &Zaman dilimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
tr: Gün:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
tr: Ay:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
tr: Yıl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
tr: &Yaş:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
tr: Konuşulan Diller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
tr: Birinci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
tr: İkinci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
tr: Üçüncü:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
tr: Konum ve Bağlantı Bilgisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
tr: &Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
tr: Ş&ehir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
tr: &Eyalet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
tr: &Posta kodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
tr: Ü&lke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
tr: &Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
tr: &Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
tr: &Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
tr: Ağ &sayfası:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
tr: Köken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
tr: Konum:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
tr: İlgi alanları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
tr: Kurum Türü

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
tr: Eski İşi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
tr: E-posta Adresleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
tr: Birincil e-postama güncellemeleri ve ICQ haberlerini gönder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
tr: Parola geri alma amaçları için yayınlanmayan bir e-posta kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
tr: ICQ Sayfalarında Ara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
tr: &E-posta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
tr: &Cinsiyet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
tr: &Dil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
tr: Ü&lke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
tr: Sadece bağlı olanları ara

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
tr: UIN Arama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
tr: Burası aramanızın sonuçlarının gösterildiği yer. Eğer bir sonuca çift tıklarsanız, arama penceresi kapanır ve seçtiğiniz bağlantının UIN numarası Bağlantı Ekle Sihirbazı penceresine gönderilir. Bir kerede sadece bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
tr: Arama ölçütleri kullanarak ICQ Beyazsayfalarda ara

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
tr: Arama alanlarını ve sonuçlarını temizle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
tr: Aramayı durdurur

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
tr: Dur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
tr: Seçili kişi hakkında bilgileri göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
tr: Kullanıcı Bilgisi

en: ICQ User Search
tr: ICQ Kullanıcı Araması

en: Add the selected user to your contact list
tr: Seçili kullanıcıyı bağlantı listenize ekleyin

en: Requires Authorization
tr: Yetki İster

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
tr: ICQ Beyaz sayfaları aramak için bağlı olmalısınız.

en: You must enter a valid UIN.
tr: Geçerli bir UIN girmelisiniz.

en: You must enter search criteria.
tr: Geçerli bir parola girmelisiniz.

en: You must be online to display user info.
tr: Kullanıcı bilgisini görüntülemek için bağlı olmalısınız.

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: ICQ User Information
tr: ICQ Kullanıcı Bilgisi

en: General ICQ Information
tr: Genel ICQ Bilgisi

en: Home Info
tr: Ev Bilgileri

en: Home Information
tr: Ev Bilgileri

en: Work Info
tr: İş Bilgisi

en: Work Information
tr: İş Bilgisi

en: Other Info
tr: Diğer Bilgiler

en: Other ICQ Information
tr: Diğer ICQ Bilgileri

en: Interest Info
tr: İlgi Alanı Bilgileri

en: Interest Information
tr: İlgi Alanı Bilgileri

en: Org & Aff Info
tr: Organizasyon & Gönüllülük Bilgileri

en: Organization & Affiliation Information
tr: Organizasyon & Gönüllülük Bilgileri

en: Type
tr: Tür

en: Publish Email/Email
tr: E-postayı Yayınla

[ctx: Primary email address]
en: Primary
tr: Birincil

[ctx: Other email address]
en: More
tr: Daha Fazla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
tr: Firma Konum Bilgileri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
tr: Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
tr: Posta kodu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
tr: Kişisel İş Bilgisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
tr: Meslek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
tr: Telefon:

en: Xtraz Status Editor
tr: Xtraz Durum Ayarlayıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
tr: Simge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
tr: Menüye ekle

en: file is empty:
tr: dosya boş:

en: Bad Request
tr: Hatalı İstek

en: Request Timed Out
tr: İstek Zaman Aşımına Uğradı

en: Acceptance Period Timed Out
tr: Kabul Etme Süresi Zaman Aşımına Uğradı

en: Unknown Error:
tr: Bilinmeyen Hata:

en: missing IP or port
tr: kayıp IP ya da port

en: Timeout
tr: Zaman Aşımı

en: Adding contacts
tr: Kişi ekleniyor

en: Adding contacts to ICQ server list.
tr: Kişiler ICQ sunucu listesine ekleniyor

en: Adding contacts to AIM server list.
tr: Kişiler AIM sunucu listesine ekleniyor.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
tr: %2 içinde %1 tanesi eklendi.

en: Chat Room Invitation
tr: Sohbet Odası Daveti

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
tr: Kopete: %1 bağlantısı kesildi

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
tr: Protokol yönetiminde bir hata oluştu. Önemli bir hata değil, bu yüzden bağlantınız kesilmeyecek.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
tr: Protokol yönetiminde bir hata oluştu. Otomatik olarak tekrar bağlanılıyor.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
tr: Kopete: OSCAR Protokolü hatası

[ctx: AIM user id]
en: screen name
tr: ekran adı

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
tr: Aynı %1 ile birden çok kez bağlandınız, %2 hesabı şimdi kapatılacak.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
tr: Bağlanmanız başarısız oldu çünkü ya %1 ya da parolanız geçerli değil. Lütfen hesap %2 için ayarlarınızı kontrol edin.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
tr: %1 servisi geçici olarak servis dışıdır. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
tr: %2 hesabıyla %1'e bağlanılamadı, çünkü verilen parola hatalı.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
tr: %1'e olmayan hesap %2 ile bağlanılamadı.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
tr: %1'e bağlantı başarısız oldu çünkü hesap %2 sona ermiş.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
tr: %1'e bağlantı başarısız oldu çünkü hesap %2 geçici olarak durdurulmuş.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
tr: Aynı bilgisayardan çok fazla istemci olduğu için %1 konumuna bağlanılamadı.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
tr: Çok hızlı ve sık mesaj gönderdiğiniz için hesap %1, %2 sunucusunda blok ediliyor. On dakika bekleyin ve tekrar deneyin. Eğer denemeye devam ederseniz, daha uzun beklemek zorunda kalabilirsiniz.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
tr: Çok sık tekrar bağlandığınız için hesap %1, %2 sunucusunda blok ediliyor. On dakika bekleyin ve tekrar deneyin. Eğer denemeye devam ederseniz, daha uzun beklemek zorunda kalabilirsiniz.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
tr: %1'e hesap %2 ile bağlantı başarısız oldu.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
tr: %1 sunucusu istemcinizin çok eski olduğunu düşünüyor. Lütfen bunu http://bugs.kde.org/ adresine bir hata olarak raporlayın.

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
tr: %1 hesabı, %2 sunucusunda yaşınız yüzünden (13'ten küçük) pasifleştirilmiştir.

en: Buddy icons
tr: Kişi simgeleri

en: Group chat
tr: Grup sohbeti

en: Voice chat
tr: Sesli sohbet

en: Send buddy list
tr: Kişi listesi gönder

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
tr: %1 kullanıcısı, bir kişi listesine eklenmeden önce onaylama gerektiriyor. Bir onaylama isteği göndermek ister misiniz?
    
    Onaylama isteğinin sebebi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
tr: Bu kişiyle konuşurken bu &kodlamayı kullan:

en: Select Encoding
tr: Kodlamayı Seç

en: Default
tr: Öntanımlı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
tr: Aşağıdaki kişiler, sizin kişi listenizde değiller. Eklemek ister misiniz?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
tr: &Tekrar sorma

en: Add Contacts to Server List
tr: Kişileri Sunucu Listesine Ekle

en: Do &Not Add
tr: Ekle&me

en: Client Features
tr: İstemci Özellikleri

en: Buddy Icon MD5 Hash
tr: Bağlantı Simgesi MD5 Hash'i

en: Contact Encoding
tr: Kişi Kodlaması

en: Member Since
tr: Üye Olma Tarihi

en: Protocol Version
tr: Protokol Sürümü

en: Show my own video...
tr: Kendi videomu göster...

en: View Contact's Webcam
tr: Kişinin Kamerasını Görüntüle

en: Send Webcam
tr: Kamera Gönder

en: Country
tr: Ülke

en: State
tr: Eyalet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
tr: Ev Adresi

en: Zipcode
tr: Posta kodu

en: Age
tr: Yaş

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
tr: QQ sunucusuna bağlanırken hata oluştu.
    Hata mesajı:

en: Unable to lookup %1
tr: %1 adresine bakılamıyor

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
tr: Denetlenemeyen QQ hata kodu %1 
    Lütfen detaylı açıklama içeren ve mümkünse konsoldaki hata ayıklama çıktısını içeren bir hata raporu gönderin.

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
tr: UYARI: Bu vCard güncel olmayabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
tr: &Kişi adı:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
tr: Hesap Tercihleri - QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
tr: Kullanmak istediğiniz QQ kişisine ait kullanıcı kimliği.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
tr: Kullanmak istediğiniz QQ kişisine ait kullanıcı kimliği. Bu geçerli bir E-posta adresi şeklinde olmalıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
tr: &QQ Kimliği:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
tr: Burayı işaretlerseniz, "Tümüne Bağlan" düğmesine bastığınızda ya da açılışta otomatik olarak bağlan seçeneğini seçmiş olsanız da hesap bağlanmayacak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
tr: vCard Göster ve Güncelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
tr: QQ ağına bağlanmak için, bir QQ hesabına ihtiyacınız vardır.
    Bir QQ hesabınız yoksa lütfen bir hesap oluşturun.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
tr: Bu değerleri sadece SIMP gibi özel bir IM vekil sunucusu kullanmak istediğinizden değiştirin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
tr: Genel QQ Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
tr: <qt><b>Not:</b> Bunlar bütün QQ hesapları için uygulanabilir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
tr: Bu seçenek bir kişi yazmaya başladığında, ileti gönderilmeden ya da bitmeden sizi uyarır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
tr: Birisi sohbete başladığında otomatik olarak bir sohbet penceresi aç.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
tr: <qt><p>Kopete kişilerin resimlerini indireceği zaman göster</p>
    <dl><dt>Sadece elle</dt><dd>Resim otomatik olarak indirilmez, sadece kullanıcı isterse indirilir.</dd>
    <dt>Bir sohbet açık iken</dt><dd>Bir sohbet soketi açıksa resim indirilir, örn: Bir sohbet penceresi açtığınızda</dd>
    <dt>Otomatik</dt><dd>Eğer bağlantının bir resmi varsa her zaman indirmeye çalışır. <Not:</b> Bu bir soket açacak ve kullanıcının  resmini indirdiğinizi bilmesini sağlayacaktır.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
tr: QQ resmini indir:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
tr: <qt><p>Kopete kişilerin resimlerini indireceği zaman göster</p>
    <dl><dt>Sadece elle</dt><dd>Resim otomatik olarak indirilmez, sadece kullanıcı isterse indirilir.</dd>
    <dt>Bir sohbet açık iken</dt><dd>Bir sohbet soketi açıksa resim indirilir, örn: Bir sohbet penceresi açtığınızda</dd>
    <dt>Otomatik</dt><dd>Eğer bağlantının bir resmi varsa her zaman indirmeye çalışılır.<b>Not :</b> Bu bir soket açacak ve kullanıcının resmini indirebilmenizi sağlayacaktır.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
tr: Sadece Elle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
tr: Bir Sohbet Açıkken (öntanımlı)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
tr: Otomatik (yardımı okuyun)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
tr: QQ Messenger, özel duygu simgeleri indirmenize izin verir. Eğer bu seçenek etkinse, Kopete bu duygu simgelerini indirir ve gösterir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
tr: Özel duygu s&imgelerini indir ve göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
tr: Bütün duygu simgeleri temalarını özel duygu temaları olarak dışarıya aktar (sadece PNG biçimindeki duygu simgeleri için çalışır).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
tr: Geçerli duygu simgeleri temasını kullanıcılara &aktar

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
tr: <qt>Geçerli bir e-posta adresi girilmeli.</qt>

en: QQ Plugin
tr: QQ Eklentisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
tr: Resim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
tr: QQ Kimliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
tr: Yaş:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
tr: İmza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
tr: Posta kodu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
tr: Telefon Numaraları

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
tr: Fare

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
tr: Kaplan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
tr: Tavşan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
tr: Ejderha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
tr: Yılan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
tr: At

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
tr: Koç

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
tr: Maymun

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
tr: Horoz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
tr: Köpek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
tr: Domuz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
tr: Öğrenim durumu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
tr: Burç:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
tr: Koç Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
tr: Boğa Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
tr: İkizler Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
tr: Yengeç Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
tr: Aslan Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
tr: Başak Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
tr: Terazi Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
tr: Akrep Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
tr: Yay Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
tr: Oğlak Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
tr: Kova Burcu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
tr: Balık Burcu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
tr: Yıldız falı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
tr: Giriş:

en: Webcam for %1
tr: %1 için web kamerası

en: No webcam image received
tr: Hiç web kamerası görüntüsü alınmadı.

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
tr: Skype sürümü çok eski, yükseltme yapmanız önerilir

en: Skype protocol
tr: Skype protokol

en: Does not have multi-user chat capability
tr: Çok kullanıcılı sohbet özelliği yok

en: Chat denied
tr: Sohbet reddedildi

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Misc error
tr: Çeşitli hatalar

en: User or phone number does not exist
tr: Kullanıcı veya telefon numarası mevcut değil

en: User is offline
tr: Kullanıcı çevrim dışı

en: No proxy found
tr: Vekil sunucu bulunamadı

en: Session terminated
tr: Oturum sonlandırıldı

en: No common codec found
tr: Ortak kodlayıcı bulunamadı

en: Sound I/O error
tr: Ses G/Ç hatası

en: Problem with remote sound device
tr: Uzak ses cihazında sorun var

en: Call blocked by recipient
tr: Çağrı alıcı tarafından engellendi

en: Recipient not a friend
tr: Alıcı arkadaşınız değil

en: User not authorized by recipient
tr: Kullanıcı alıcı tarafından yetkilendirilmemiş

en: Sound recording error
tr: Ses kayıt hatası

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
tr: Skype servisinin bu sürümü sohbete kullanıcı eklemeyi desteklemiyor.

en: Skype Protocol
tr: Skype Protokolü

en: Could not ping Skype
tr: Skype servisine ping atılamıyor

en: Skype did not accept this application
tr: Skype bu uygulamayı kabul etmedi

en: Skype API syntax error
tr: Skype API söz dizimi hatası

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
tr: Skype API henüz hazır değil, bir süre daha bekleyin

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
tr: Kopete için Skype iletişim mekanizması D-Bus üzerinden kaydedilemedi.

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
tr: Skype çalıştırılamadı.
    Orijinal dinamik bağlantılı Skype sürüm 2.0 ikili dosyasını, http://www.skype.com adresinden kurmanız gerekiyor

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
tr: Skype bulunamadı.
    Orijinal dinamik bağlantılı Skype sürüm 2.0 ikili dosyasını http://www.skype.com adresinden yüklemeniz gerekiyor

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
tr: Skype'a ping atılamadı.
    Skype çalışmıyor olabilir.
    Skype'a ileti gönderilirken hata oluştu (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
tr: Skype servisine mesaj gönderirken hata oluştu (%1)

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
tr: Skype'a ping atılamadı.
    Skype'a bağlı değilsiniz, lütfen bağlanın.

en: Please login to Skype first
tr: Lütfen önce Skype servisinde oturum açınız

en: Skype Me
tr: Bana Skype at

en: Make Test Call
tr: Test Araması Yap

en: Cannot open info about user %1
tr: %1 kullanıcısı hakkındaki bilgiler açılamıyor

en: Unknown action from SkypeActionHandler
tr: SkypeActionHandler ögesinden bilinmeyen eylem

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
tr: SkypeActionHandler'den kişi ekleme işlemi şu anda desteklenmiyor

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
tr: SkypeActionHandler'den sesli posta gönderme işlemi şu anda desteklenmiyor

en: You must connect to Skype first.
tr: Önce Skype servisine bağlanmalısınız.

en: Wrong Information
tr: Yanlış Bilgi

en: You must write the contact's name.
tr: Bir kişinin adını yazmalısınız.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
tr: echo123 kişisine gerek yok. Skype protokol olaylarında test araması yapabilirsiniz.

en: This contact already exists in this account.
tr: Bu kişi bu hesap için zaten var.

en: You cannot add yourself as a contact.
tr: Kendinizi kendi bağlantı listenize ekleyemezsiniz.

en: Call with %1
tr: %1 kişisini ara

en: Canceled
tr: İptal Edildi

en: Other person is busy
tr: Diğer kişi meşgul

en: Refused
tr: Reddedildi

en: Call Back
tr: Geri arama yap

en: Missed
tr: Yanlış

en: Resume
tr: Devam Et

en: On hold (local)
tr: Beklemede (yerel)

en: On hold (remote)
tr: Beklemede (uzak)

en: On hold
tr: Beklemede

en: Hold
tr: Beklet

en: In progress
tr: Devam ediyor

en: Ringing
tr: Çalıyor

en: Failed
tr: Başarısız

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
tr: Önceki ortam (operatörü bekliyor...)

en: Failed (%1)
tr: Başarısız (%1)

en: %1 active
    %2 total
tr: %1 etkin
    %2 toplam

en: Skypeout inactive
tr: Skypeout etkin değil

en: Call
tr: Arama

en: Conference Call
tr: Konferans Görüşmesi

en: Block contact
tr: Kişiyi engelle

en: Details for User %1
tr: %1 Kullanıcısının Detayları

en: You can have only one skype account
tr: Sadece bir skype hesabınız olabilir.

en: Configure Skype client
tr: Skype İstemcisini Yapılandır

en: Please enter your skype user name
tr: Lütfen skype kullanıcı adınızı girin

en: You must enter your skype user name
tr: Skype kullanıcı adını girmelisiniz

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
tr: Skype istemcisini yapılandırmak için %1 dosyası oluşturulamadı/açılamadı.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
tr: Süreç tamamlandı.
    Skype Kopete için yapılandırıldı.
    Ayarların etkinleştirilebilmesi için Skype istemcisini yeniden başlatmalısınız.

en: Not in Skype list
tr: Skype listesinde değil

en: Not authorized
tr: Yetkili değil

en: SkypeOut contact
tr: SkypeOut bağlantısı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
tr: Skype Kişisi Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
tr: Skype adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
tr: Üzgünüz, arama işlevi henüz tamamlanmadı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
tr: &Ara

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
tr: Skype Araması

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
tr: Katılımcıların İsimleri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
tr: Aramada diğer katılımcının ismi (veya bir konferans araması ise bir isimler listesi)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
tr: Kullanılan toplam zaman.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
tr: Zaman :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
tr: Kalan SkypeOut kredisi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
tr: Aramanın toplam uzunluğu /<br />(yani konuşulan ve beklemede olan süre)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
tr: SkypeOut kredisi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
tr: Aramayı kabul et

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
tr: Gelen aramayı kabul et

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
tr: Aramayı sonlandır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
tr: Aramayı sonlandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
tr: K&apat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
tr: Aramayı beklet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
tr: Aramaya bir süre ara ver ve sonra devam et (ya da kapat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
tr: &Beklet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
tr: Kişiyle açık sohbet başlat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
tr: Konuştuğunuz kişiyle açık sohbet başlatın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
tr: Videoyu Başlat/Durdur

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
tr: Kullanıcının Detayları

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
tr: Yetkili

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
tr: Yetkili Değil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
tr: Yetkili:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
tr: Görünen İsim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
tr: Cinsiyet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
tr: Diğer protokollere de bağlanmak istiyorsanız bunu işaretleyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
tr: Bağlantıdan h&ariç tut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
tr: Önemli Not

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
tr: Skype eklentisi, Skype'nin dışarıdan yürütülen bir kopyasına bir köprü vazifesi görmektedir. Dolayısıyla nasıl çalışacağına dair bazı sonuçlar vardır: Bir Skype oturumunun çalışması gerekir ve sadece bir Skype hesabı kullanılabilir.<br /><br /><a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />adresinden orijinal dinamik bağlantılı Skype sürüm 2.0 sürümünü kurmanız gerektiğine dikkat edin. Bu eklenti sadece Skype istemcisinin dili İngilizce olarak ayarlanmışsa çalışır. Kopete bildirimleri gösterir. Bu nedenle Skype bildirimlerini kapatabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
tr: Skype bildirimlerini devre dışı bırak ve Skype istemcisinin dilini İngilizce olarak ayarla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
tr: Çalıştı&r

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
tr: Kopete'nin Skype'yi açıp açmayacağını ve ne zaman yapacağını ayarlayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
tr: Skype Uygulamasını Başlat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
tr: Çalış&mıyorken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
tr: &Asla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
tr: Skype uygulamasını çalıştırma komutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
tr: Çalıştırma zaman aşımı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
tr: Skype'ye bağlanmaya çalışmadan önce bekleyin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
tr: deneniyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
tr: Skype'nin aslında çalışıyor iken bulunamadığına dair bir hata iletisi alıyorsanız <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a> adresindeki bilgilere bakın.<br /><br />Sadece dinamik bağlantılı Skype ikili dosyalarının desteklendiğine dikkat edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
tr: Skype'ı kullanmak isteyen her uygulama, ona bir isim atamalıdır, ve kullanıcının Skype'a erişmek için belirtilen uygulamalara izin verip vermeyeceği sorulmaktadır.<br>Öntanımlı ayar olarak, Kopete, kopete ismini atar, ancak başka bir uygulamanın Skypeıe bu isimle eriştiğinden kuşku duyuyorsanız, burada Kopete'nin kullandığı ismi değiştirebilirsiniz ve sonra kendilerini kopete olarak tanıtan uygulamaları Skype içinden kapatabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
tr: &Standart olmayan yetkilendirme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
tr: Hangi yolu kullanmak istiyorsunuz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
tr: Skype'ye bağlanmak için hangi D-yolunu kullanmak istiyorsunuz?<br>Oturum: Sizin, başka kişiler kullanamaz (bu yol üzerinde Skype'yi çalıştırmak için --use-session-dbus ifadesini kullanınız.)<br>Sistem:Aynı bilgisayarda bütün kişiler tarafından paylaşılır. Bu Skype tarafından öntanımlı ayar olarak kullanılır. <br>Skype tarafından kullanılan aynı D-yolunu belirtmeniz gerekmektedir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
tr: Yol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
tr: O&turum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
tr: &Sistem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
tr: Skype, Kopete'ye erişim izni verebilmek için size sorarken Kopete'nin durdurulacağını unutmayın.  Bu normaldir ve sonsuza kadar izin verirseniz (Skype iletişim penceresindeki "Hatırla" onay kutusunu tıklatın), bir daha tekrarlanmayacaktır.<br /><br />'Sistem Yolu' seçeneği Skype tarafından henüz desteklenmemektedir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
tr: &Etkinlik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
tr: Alınan tüm iletileri göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
tr: Bu, bütün gelen Skype iletilerini gösterecektir. Eğer kapalı konumdaysa, sadece Kopete tarafından başlatılan bir sohbete ait ise gösterilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
tr: &Alınan tüm iletileri göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
tr: Bu gelen iletileri okunmuş olarak işaretleyecektir, dolayısıyla Skype'yi otomatik olarak iletileri pop-up penceresinde göstermemeye ayarlarsanız, ünlem simgesi yanıp sönmeyecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
tr: &Okunmuş olarak işaretle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
tr: Bu seçenek işaretlenirse, Kopete Skype'ye açılışta gösterilmemiş ileti olup olmadığını soracaktır ve eğer var ise bunları gösterecektir. Bu seçenek, Kopete'yi Skype'den sonra başlatıyorsanız ve Skype gelen iletileri gösterecek şekilde ayarlanmamış ise oldukça kullanışlıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
tr: Okunmamış i&letileri tara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
tr: Bütün aramalar için arama kontrol penceresini göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
tr: Bu bütün aramalar için (gelen ve giden) bir arama kontrol penceresi gösterecektir. Kapalı durumda ise, Kopete'den çağırabilirsiniz, ancak bu aramayı Skype'den kontrol etmek zorunda kalırsınız.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
tr: &Tüm kontrolleri göster (bu aynı zamanda Skype arama penceresini de gizler)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
tr: Arama kontrol penceresini otomatik olarak kapat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
tr: Bu seçenek, arama bittiğinde arama kontrol penceresini otomatik olarak kapatır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
tr: Otomatik &kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
tr: Zaman Aşımı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
tr: Bu seçenek işaretlenirse, Kopete Skype'nin çalışıp çalışmadığını izler.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
tr: Bu Skype'nin çalışıp çalışmadığının kontrolü için kullanılır. Bunu kapatmanız, sadece taşmasız ayıklama çıktısı almaya çalışıyorsanız bir anlam ifade eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
tr: Skype'ye Pi&ng at

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
tr: Pencereden çıkıldığında sohbetten çıkma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
tr: Sohbet penceresinden çıkıldığı zaman bir sohbetten ayrılma. Sadece çok kullanıcılı sohbetlerde bir farka neden olur: Seçilmemiş durumdaysa, pencereyi kapatmanız halinde bile ileti almaya devam edersiniz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
tr: &Aramalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
tr: &Aramadan önce çalıştır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
tr: Bu seçenek, aramayı yapmadan/kabul etmeden önce komutun bitmesini bekler.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
tr: Bu seçenek, aramayı kabul etmeden/yapmadan önce komutun bitmesini bekler.<br>
    Kopete'nin beklerken donacağını unutmayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
tr: Bi&tmesini bekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
tr: Aramadan sonra çalıştır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
tr: Genellikle bu bir fark doğurmaz, ancak bekletilen başka aramalar varsa, yalnızca en son biten arama için çalıştırılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
tr: Sad&ece son arama için

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
tr: &Gelen çağrılarda çalıştır

en: Could not load service %1.
tr: %1 servisi yüklenemedi.

en: Error Loading Service
tr: Servis Yükleme Hatası

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
tr: <qt>GSMLib GSM aygıtı ile SMS göndermek için bir kitaplıktır. Bu uygulama <a href="%1">%1</a> konumunda bulunabilir</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
tr: GSMLib Ayarları

en: Could Not Send Message
tr: Mesaj Gönderilemedi

en: No provider configured
tr: Yapılandırma bulunamadı

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
tr: <qt>SMSClient (SMS istemcisi), modem ile SMS gönderme uygulamasıdır. Bu uygulama <a href="%1">%1</a> konumunda bulunabilir </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
tr: SMSİstemci Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
tr: SMSİstemci &programı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
tr: Sağla&yıcı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
tr: SMSİstem&ci ayar konumu:

en: No provider configured.
tr: Yapılandırma bulunamadı.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
tr: SMSSend için bir önek ayarlanmamış, lütfen ayarlar iletişim kutusuna gidip bunu  değiştirin

en: No Prefix
tr: Önek Yok

en: %1 Settings
tr: %1 Ayarları

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
tr: <qt>SMSSend (SMS gönder) ağdaki kapılardan SMS gönderme uygulamasıdır. Bu uygulama <a href="%1">%2</a> adresinde bulunabilir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
tr: SMS Gönderme Seçenekleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
tr: SMS Gönderme Ö&neki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
tr: Sağlayıcı Seçenekleri

en: Could not determine which argument should contain the message.
tr: Hangi argümanın ileti içereceğine karar verilemiyor.

en: Could not determine which argument should contain the number.
tr: Hangi argümanın numara içereceğine karar verilemiyor.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
tr: Bu mesaj en büyük uzunluktan daha büyük (%1). Bu mesaj %2 mesaja bölünmeli mi?

en: Message Too Long
tr: Uzun Mesajda

en: Divide
tr: Böl

en: Do Not Divide
tr: Bölme

en: Message too long.
tr: İleti çok uzun.

en: Something went wrong while sending the message.
tr: İleti gönderilirken bir şeyler ters gitti.

en: &Contact Settings
tr: &Bağlantı Ayarları

en: User Preferences
tr: Kullanıcı Özellikleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
tr: SMS hesabı için benzersiz bir isim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
tr: &SMS aktarım servisi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
tr: Kullanmak istediğiniz iletme servisi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
tr: Kullanmak istediğiniz iletme servisi. Bu hesabı kullanmadan önce, bu yazılımın kurulu olması gerektiğini unutmayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
tr: &Açıklama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
tr: SMS servisi tanımlaması.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
tr: İndirme konumlarını da içeren, SMS iletim servisinin açıklaması.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
tr: SMS'i kullanmanız için, iletim servisinde bir hesabınızın olması gerekir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
tr: Mesaj Tercihleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
tr: Mesaj faz&la uzun olursa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
tr: Mesajınızın bir SMS mesajına sığmayacak kadar uzun olduğu durumlarda ne yapılacağı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
tr: Mesajınızın bir SMS mesajına sığmayacak kadar uzun olduğu durumlarda ne yapılacağı. Bu mesajların otomatik olarak daha küçük mesajlara bölünmesini, tüm parça olarak gönderilmemesini, ya da Kopete'nin mesajın her uzun olduğu durumda sizi uyarmasını seçebilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
tr: İstemde bulun (önerilen)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
tr: Çoklu Kullanımı Durdur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
tr: Göndermeyi İptal Et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
tr: Uluslararası t&elefon numaraları açık

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
tr: Telefon numarası için uluslararasılaştırma istiyorsanız işaretleyin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
tr: Telefon numarası için uluslararasılaştırma istiyorsanız işaretleyin. Bu seçenek ile, sadece kendi ülkenizdeki hesaplar için SMS kullanabileceksiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
tr: Baştaki &sıfırı kod ile değiştir:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
tr: Başta sıfır olup olmamasını değiştirmek istediğiniz zaman.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
tr: Eklemek istediğiniz bağlantının telefon numarası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
tr: Eklemek istediğiniz bağlantının telefon numarası. Bu numara, SMS servisinin mevcut olduğu bir numara olmalıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
tr: &Bağlantı ismi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
tr: Birisi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
tr: Bağlantının telefon numarası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
tr: Bağlantının (kişinin) telefon numarası. Bu numara, SMS servisinin mevcut olduğu bir numara olmalıdır.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
tr: %1 çalışma dizini yok.
    Henüz herhangi bir şey (samba) ayarlamadıysanız
    Samba'ya Yükle (Yapılandır...-> Hesap -> Düzenle)
    yolunu takip edin.
    Dizin oluşturulsun mu? (yönetici parolası gerekebilir)

en: Create Directory
tr: Dizin Oluştur

en: Do Not Create
tr: Oluşturma

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
tr: %1 çalışma dizinine ait izinler doğru değil.
    Hayır'ı seçerseniz ileti almayacaksınız.
    Elle de doğrulayabilirsiniz (chmod 0777 %1), Kopete'yi tekrar başlatın.
    Bu sorunu düzeltin (kök parolası gerekebilir)?

en: Fix
tr: Düzelt

en: Do Not Fix
tr: Düzeltme

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
tr: Localhost konumuna bağlantı başarısız oldu.!
    Samba sunucunuz çalışıyor mu?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
tr: Bir mesaj dosyası silinemedi; belki izinler hatalıdır.
    Düzeltilsin mi? (root parolası gerekebilir)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
tr: Hala silinemiyor, lütfen elle düzeltin.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
tr: WinPopup Kişisi Ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
tr: Beliren Pencere iletileri göndermek için kullanmak istediğiniz bilgisayar adı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
tr: &Bilgisayarın makine adı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
tr: Beliren Pencere iletileri göndermek istediğiniz bilgisayarın dahil olduğu çalışma grubu ya da alan adı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
tr: Ç&alışma grubu/alan adı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
tr: Beliren Pencere iletileri göndermek için kullanmak istediğiniz bilgisayarının dahil olduğu çalışma grubu ya da alan adı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
tr: Hesap Tercihleri - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
tr: &Temel Ayarlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
tr: Beliren Pencere iletileri göndermek için kullanmak istediğiniz bilgisayar adı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
tr: BelirenPencere iletileri göndermek için kullanmak istediğiniz bilgisayar adı. Bu ad ileti göndermek için bilgisayarınızın gerçek adı olmak zorunda değildir, fakat ileti almak için öyle olmalıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
tr: &Makine ismi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
tr: Bu servisi kullanabilmek için Samba'ya destek yükleyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
tr: &Sambaya Kur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
tr: Diğer bilgisayarlardan gönderilen BelirenPencere mesajlarını alabilmek için, yukarıdaki bilgisayar adı bu bilgisayarın adı olarak ayarlanmalıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
tr: Samba sunucusu yapılandırılmış ve çalışıyor olmalıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
tr: "Samba'ya Kur", geçici ileti dosyaları için dizin oluşturmak ve samba sunucunuzu ayarlamak için basit bir yöntemdir.<br>
    Ancak, tavsiye edilen yol, yöneticinizden bu dizini oluşturmasını istemenizdir ('mkdir -p -m 0777/var/lib/winpopup') ve size kalan aşağıdaki komutu smb.conf dosyasının [global] bölümüne yazmaktır:
    'message command = _YOL_/winpopup-send.sh %s %m %t &'(_YOL_ ifadesini gerçek yol ile değiştirin).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
tr: Protokol Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
tr: saniye(ler)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
tr: Makine denetim aralığı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
tr: 'smbclient' çalıştırılabilir dosyasına tam yol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
tr: <i>Bu seçenekler bütün WinPopup hesaplarına uygulanır</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
tr: Kişinin bilgisayarının makine adı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
tr: &Bilgisayar adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
tr: Bilgisayar Adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
tr: Yorum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
tr: Bakılıyor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
tr: Karşı kullanıcının bilgisayarının dahil olduğu çalışma grubu ya da alan adı.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
tr: Karşı kullanıcının bilgisayarının kullandığı işletim sistemi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
tr: İş&letim sistemi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
tr: Karşı kullanıcının bilgisayarının çalıştırdığı yazılım.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
tr: &Sunucu yazılımı:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
tr: <qt>Geçerli bir makine adı girilmelidir.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
tr: <qt>Bir kişi olarak LOCALHOST'a izin verilmiyor.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
tr: <qt>Geçerli bir smbclient yolu girilmelidir.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
tr: Samba yapılandırma dosyası düzenlendi.

en: Configuration Successful
tr: Yapılandırma Başarılı

en: Updating the Samba configuration file failed.
tr: Samba yapılandırma dosyasısın güncellenmesi başarısız oldu.

en: Configuration Failed
tr: Yapılandırma Başarısız

en: User Info for %1
tr: %1 için Kullanıcı Bilgisi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
tr: Hesap Tercihleri - Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
tr: WLM kimliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
tr:  Microsoft ağına bağlanmak için Microsoft Passport'a ihtiyacınız vardır. <br><br> Eğer bir hesabınız yoksa Microsoft hesabı edinmek için yandaki düğmeyi kullanabilirsiniz.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
tr: Engellenmiş kişiler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
tr: İzin verilmiş kişiler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
tr: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">İtalik</span> bağlantılar, sizin bağlantı listenizde değiller.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
tr: UYARI: Bu sayfada değişiklik yapmak için bağlı olmalısınız

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
tr: Bağlantı Tercihleri (üst düzey kullanıcılar için)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
tr: Vekil Sunucuyu Etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
tr: Makine /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
tr: Genel Seçenekler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
tr: Diğer kişilere özel duygu simgelerini gönderme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
tr: Diğer kişilerden gelen özel duygu simgelerini gösterme

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
tr: <qt>Geçerli bir WLM parolası girmelisiniz.</qt>

en: MSN Plugin
tr: MSN Eklentisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
tr: &WLM kimliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
tr: <i>(örneğin veysi@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
tr: WLM Eklentisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
tr: Kişisel ileti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
tr: Telefonlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
tr: Cep:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
tr: Bu kullanıcının bağlantı listesinde olup olmadığınızı gösterir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
tr: Eğer kutu işaretliyse, bu kullanıcının bağlantı listesindesinizdir.
    İşaretli değilse, bu kullanıcı sizi listesine eklemedi ya da sizi listesinden çıkardı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
tr: Bu kişinin bağlan&tı listesindeyim

en: Open Inbo&x...
tr: &Gelen Kutusunu Aç...

en: &Change Display Name...
tr: &Görünen İsimi Değiştir...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
tr: MS&N hizmet durumu sitesini aç...

en: Buddies
tr: Arkadaş listeleri

en: Change Display Name - MSN Plugin
tr: Görünen İsimi Değiştir - MSN Eklentisi

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
tr: Lütfen MSN'de, arkadaşlarınıza görünmesini istediğiniz yeni görünüm ismini girin:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
tr: <qt>Girdiğiniz görünüm ismi çok uzun. Lütfen daha kısa bir isim girin.
    Görünüm isminiz <b>değiştirilmedi</b></qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
tr[0]: Hotmail posta kutunuzda okunmamış %1 e-posta var.
tr[1]: Hotmail posta kutunuzda okunmamış %1 e-posta var.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
tr: Gelen Kutusunu Aç

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
tr: Hotmail gelen kutusunda %1 tarafından gönderilmiş bir e-postanız var.<p>Konu: %2

en: Send Nudge
tr: &Titreme Gönder

en: Send &Voice
tr: &Ses Gönder

en: Sound card not detected
tr: Ses kartı bulunamadı

en: Stop &recording
tr: Kaydetmeyi durdu&r

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
tr: Ses klibini almak için diğer kişinin çevrim içi olması gerekir.

en: You cannot send voice clips in invisible status
tr: Görünmez durumdayken ses klibi gönderemezsiniz

en: The maximum recording time is 15 seconds
tr: En fazla kayıt süresi 15 saniyedir

en: The voice clip must be longer
tr: Ses klibi daha uzun olmalıdır

en: has sent a nudge
tr: size titreşim gönderdi

en: has sent you a nudge
tr: size bir titreşim gönderdi

en: Send Ink
tr: Bağlantı Gönder

en: Select the pen's color
tr: Kalemin rengini seçin

en: Block Contact
tr: Kişiyi Engelle

en: Update Photo
tr: Fotoğrafı Güncelle

en: &Block custom emoticons
tr: Özel duygu s&imgelerini engelle

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
tr: <qt>Bir kişiyi kişi listesinden çıkarmak için bağlanmalısınız. Bu kişi yeniden bağlandığınızda tekrar görünecektir.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
tr: Bu kişinin listesinde yoksunuz

en: This contact is blocked
tr: Bu kullanıcı engellenmiş

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
tr: Bu kişinin listesinde siz yoksunuz ve bu kişi engellenmiştir

en: Be Right Back
tr: Geri Dönecek

en: Be &Right Back
tr: Geri &Dönecek

en: On the Phone
tr: Telefondayım

en: On The &Phone
tr: Telefonda

en: Out to Lunch
tr: Yemekteyim

en: Out To &Lunch
tr: &Yemekteyim

en: &Idle
tr: &Atıl

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
tr: Dinlediğim Şarkı

en: File transfer cancelled.
tr: Dosya aktarımı iptal edildi.

en: An error occurred while saving the address book entry.
tr: Adres defteri girdisi kaydedilirken bir hata oluştu.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
tr: Yaho Adres Defteri girdisi kaydedilemedi:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
tr: Yaho Adres Defteri girdisi oluşturulamadı:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
tr: Yaho Adres Defteri girdisi silinemedi:
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
tr: Resim başarılı olarak gönderilemedi

en: Could not open file for writing.
tr: Yazmak için açılamadı.

en: An error occurred while downloading the file.
tr: Dosya indirilmeye çalışılırken bir hata oluştu.

en: Unable to connect to file transfer server
tr: Dosya aktarım sunucusuna bağlanılamadı

en: An error occurred while sending the file.
tr: Dosya gönderilmeye çalışılırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while sending the message
tr: İleti gönderilirken bir hata oluştu

en: The message is empty.
tr: Bu ileti boş.

en: Error opening file: %1
tr: Dosyayı açarken hata: %1

en: An unknown error has occurred.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
tr: %1 kullanıcısına ağ kamerası bağlantısı sağlanamadı.
    
    Lütfen yeniden giriş yaparak deneyin.

en: An error occurred closing the webcam session.
tr: Ağ kamerası oturumu kapatılırken hata oluştu.

en: You tried to close a connection that did not exist.
tr: Varolmayan bir bağlantıyı kapatmaya çalıştınız.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
tr: Kullanıcı bilgilerini almak için sunucudaki adres defterine ulaşılamadı.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
tr: Bir kişi simgesi indirilmeye çalışılırken bir hata oluştu (%1)

en: Could not join chat
tr: Sohbete katılınamadı

en: The room is full. Please choose another one.
tr: Oda dolu. Lütfen başka bir oda seçin.

en: Invalid user.
tr: Geçersiz kullanıcı.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
tr: Sohbet odasına girilirken bilinmeyen bir hata oluştu.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
tr: Yahoo Bağlantısı Ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
tr: Yahoo hesabına eklemek istediğiniz hesap ismi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
tr: Eklemek istediğiniz Yahoo hesabının hesap ismi. Bu isim harf-sayı formunda olmalıdır. (boşluk kullanamazsınız).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
tr: &Yahoo kullanıcı adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
tr: <i>(örneğin: mehmet8752)</i>

en: Choose a chat room...
tr: Bir sohbet odası seç...

en: Yahoo Chat rooms
tr: Yahoo Sohbet odaları

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
tr: Kullanıcı: %1 Web kamerası: %2 Mikrofon: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
tr: Sohbet Odası Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
tr: Sohbet odaları:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
tr: Kategoriler:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
tr: Hesap Tercihleri - Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
tr: Yahoo hesabınızın ismi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
tr: Yahoo hesabınızın hesap ismi. Bu isim harf-sayı formunda olmalıdır. (boşluk kullanamazsınız).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
tr: Yahoo ağına bağlanmak için, bir Yahoo hesabına ihtiyacınız vardır.<br> <br> Bir Yahoo hesabınız yoksa, düğmeye tıklayarak bir hesap açabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
tr: Ye&ni Hesaba Kayıt Ol

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
tr: Hesap &Tercihleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
tr: Ö&ntanımlı sunucu bilgisinin üzerine yaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz Yahoo sunucusunun IP adresi ya da bilgisayar adı.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
tr: Bağlanmak istediğiniz Yahoo sunucusunun IP adresi ya da bilgisayar adı. Normalde öntanımlıyı isteyeceksinizdir (scs.msg.yahoo.com)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz Yahoo sunucusunun bağlantı noktası.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
tr: Bağlanmak istediğiniz Yahoo sunucusunun bağlantı noktası. Normalde bu 5050'dir, ama Yahoo, bir firewall arkasındaysanız 80 numaralı bağlantı noktasını da kullanmanıza izin verir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
tr: Po&rt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
tr: Bağlanmak istediğiniz Yahoo sunucusunun bağlantı noktası.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
tr: Bağlantı Simgesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
tr: Diğer kullanıcılara bağlantı simgesini &gönder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
tr: Resim Seç...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
tr: Bağlantı Bilgisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
tr: E-posta &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
tr: Çağrı cihazı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
tr: E-posta &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
tr: Ekler:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
tr: Konum Bilgileri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
tr: Yıl dönümü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
tr: Yahoo numarası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
tr: İkinci isim:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
tr: Başlık:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
tr: Arkadaşlarını Toplu Sohbete Davet Et

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
tr: Toplu Sohbet Üyeleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
tr: Ekle >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
tr: << Kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
tr: Sohbet Davet Listesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
tr: Arkadaş Listesi

en: Invite
tr: Davet Et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
tr: Not 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
tr: Not 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
tr: Not 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
tr: Not 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
tr: Kişi açıklamaları:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
tr: Beni Farklı Göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
tr: Ç&evrimdışı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
tr: Kalıcı olarak &çevrimdışı

en: Yahoo User Information
tr: Yahoo Kullanıcı Bilgileri

en: Save and Close
tr: Kaydet ve Kapat

en: Merge with existing entry
tr: Var olan girdi ile birleştir

en: General Yahoo Information
tr: Genel Yahoo Bilgileri

en: Other Yahoo Information
tr: Diğer Yahoo Bilgileri

en: Replace existing entry
tr: Şimdiki girdiyi değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
tr: Hesabınızın, birçok başarısız giriş denemesinden sonra doğrulanması gerekiyor.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
tr: Lütfen resimde görünen karakterleri girin:

en: %1 has stopped broadcasting
tr: %1 yayınlamayı durdurdu

en: %1 has cancelled viewing permission
tr: %1 gösterme izinlerini iptal etti

en: %1 has declined permission to view webcam
tr: %1 kişisinin web kamerası görme isteği reddedildi

en: %1 does not have his/her webcam online
tr: %1 kullanıcısının ağ kamerası müsait değil

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
tr: Bilinmeyen bir nedenden ötürü %1 kullanıcısının ağ kamerası görüntülenemiyor.

en: 1 viewer | %1 viewers
tr[0]: %1 izleyici
tr[1]: %1 izleyici

en: Open &Address book...
tr: &Adres Defterini Aç...

en: &Edit my contact details...
tr: Kişi &özelliklerimi düzenle...

en: &Join chat room...
tr: &Sohbet odasına katıl...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
tr: Yahoo servisine bağlanılamadı: Hesabınız kilitlenmiş durumda.
    Hesabınızı tekrar etkinleştirmek için %1 adresine gidin.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
tr: Yahoo servisine bağlanılamadı: verilen kullanıcı adı geçerli değil.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
tr: Yahoo servisine olan bağlantı muhtemelen birden çok bağlantı nedeniyle koptu.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
tr: Yahoo hizmetine bağlanılamıyor. Hata kodu: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
tr: %1 bağlantısı koptu.
    Hata iletisi:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
tr: %1 Yahoo sunucusuna bağlanılırken bir hata oluştu.
    Hata iletisi:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
tr: %1
    
    Neden: %2

en: Yahoo Plugin
tr: Yahoo Eklentisi

en: User %1 has granted your authorization request.
tr: %1 kişisi yetkilendirme isteğinizi kabul etti.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
tr: %1 kullanıcısı yetkilendirme isteğinizi reddetti.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
tr: Titret

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
tr: %1 sizi %2 ile bir konferansa davet etti.
    
    Bu kişinin iletisi: %3
    
    Kabul ediyor musunuz?

[ctx: @action]
en: Accept
tr: Kabul Et

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
tr: %1 kullanıcısı bu konferansa katılmayı reddetti: "%2"

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
tr[0]: Yahoo posta kutunuzda okunmamış %1 e-posta var.
tr[1]: Yahoo posta kutunuzda okunmamış %1 e-posta var.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
tr: Yahoo gelen kutunuzda, %1 alıcısına %2 tarafından gönderilen bir ileti mevcut. <br><br>Konu: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
tr: %1 sizi web kamerasını görüntülemeye davet etti. Kabul ediyor musunuz?

en: Webcam for %1 is not available.
tr: %1 için ağ kamerası kullanılabilir değil.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
tr: <qt>Seçtiğiniz arkadaş simgesi açılamadı. <br />Lütfen yeni bir arkadaş simgesi seçin.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
tr: Resmi değiştirmeye çalışırken bir hata oluştu.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
tr: %1 web kameranızı görüntülemek istiyor. İzin veriyor musunuz?

en: You are now in %1 (%2)
tr: Şimdi %1 (%2) içerisindesiniz

en: Yahoo Chat:
tr: Yahoo Sohbeti:

en: Yahoo Chat: %1
tr: Yahoo Sohbeti: %1

en: Buzz Contact
tr: &Bağlantının penceresini titret

en: Show User Info
tr: &Kullanıcı Bilgisini Göster

en: Request Webcam
tr: Web kamerası iste

en: Invite to view your Webcam
tr: Web Kameranızı Görmeye Davet Edin

en: Yahoo Display Picture
tr: Yahoo Görüntü Resmi

en: &Invite others
tr: Diğerlerini dav&et et

en: %1|Stealthed
tr: %1|Gizli İşler

en: View &Webcam
tr: &Kamerayı Görüntüle

en: &Buzz Contact
tr: &Bağlantının Penceresini Titret

en: &Stealth Setting
tr: &Gizlilik Ayarları

en: &Invite to Conference
tr: G&rup Sohbetine Davet Et

en: &View Yahoo Profile
tr: &Yahoo Profilini Göster

en: Stealth Setting
tr: Gizlilik Ayarları

en: Buzz
tr: Titret

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
tr: <qt>Geçerli bir parola girmelisiniz.</qt>

en: Be right back
tr: Geri döneceğim

en: Not at home
tr: Evde değilim

en: Not at my desk
tr: Masamda değilim

en: Not in the office
tr: Ofiste değilim

en: On the phone
tr: Telefondayım

en: On vacation
tr: Tatilde

en: Out to lunch
tr: Yemekteyim

en: Stepped out
tr: Dışarı çıktım

en: I'm On SMS
tr: SMS üzerindeyim

en: Custom
tr: Özel

en: Buddy Icon Checksum
tr: Kişi Simgesi Doğrulama

en: Buddy Icon Expires
tr: Kişi Simgesinin Süresi Doldu

en: Buddy Icon Remote URL
tr: Kişi Simgesi Uzak Adresi

en: YAB Id
tr: YAB Kimliği

en: Pager number
tr: Çağrı cihazı numarası

en: Fax number
tr: Faks numarası

en: Additional number
tr: Ek numaralar

en: Alternative email 1
tr: Alternatif e-posta 1

en: Private Address
tr: Özel Adres

en: Private City
tr: Özel Şehir

en: Private State
tr: Özel Eyalet

en: Private ZIP
tr: Özel Posta Kodu

en: Private Country
tr: Özel Ülke

en: Private URL
tr: Özel Ağ Adresi

en: Corporation
tr: Şirket

en: Work Address
tr: İş Adresi

en: Work State
tr: İş Eyaleti

en: Work ZIP
tr: İş Posta Kodu

en: Work URL
tr: İş Ağ Adresi

en: Anniversary
tr: Yıl dönümü

en: Notes
tr: Notlar

en: Additional 1
tr: Ek 1

en: Additional 2
tr: Ek 2

en: Additional 3
tr: Ek 3

en: Additional 4
tr: Ek 4

en: Account Verification - Yahoo
tr: Hesap Doğrulaması - Yahoo
