filetypes - en to ug translation catalogue (67 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
ug: سول چېكىش مەشغۇلاتى(پەقەتلا Konqueror  ھۆججەت باشقۇرغۇچىسى ئۈچۈن)

en: Show file in embedded viewer
ug: ھۆججەتلەرنى سىڭدۈرمە كۆرگۈدە كۆرسەت

en: Show file in separate viewer
ug: ھۆججەتلەرنى ئايرىم كۆرگۈدە كۆرسەت

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
ug: بۇ يەردە مەزكۇر گۇرۇپپىغا تەۋە بىرەر ھۆججەتنى چەككەندە Konqueror ھۆججەت باشقۇرغۇ قانداق ئىش قىلىدۇ بەلگىلەيسىز. Konqueror ھۆججەتنى سىڭدۈرمە كۆرگۈ ئىچىدە كۆرسىتەلەيدۇ ياكى ئۇنى ئايرىم ئىجرا قىلالايدۇ. بۇ خىل بىرەر كۆرسىتىلگەن ھۆججەت تىپىغا مۇناسىۋەتلىك مەشغۇلاتنى ھۆججەت تىپى سەپلىمىسىنىڭ ‹سىڭدۈرۈش›  بەتكۈچىدە تەوشىيەلەيسىز. Dolphin ھۆججەتلەرنى ھەمىشە ئايرىم كۆرگۈدە كۆرسىتىدۇ.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
ug: بۇ توپچا تاللانغان ھۆججەتكە ماسلاشتۇرۇلغان سىنبەلگىنى كۆرسىتىدۇ.باشقىنى تاللاش ئۈچۈن ئۇنى چېكىڭ.

en: This is the icon associated with the selected file type. Choosing a different icon requires shared-mime-info to be at least version 0.40.
ug: بۇ تاللانغان ھۆججەت تىپىغا مۇناسىۋەتلىك بولغان سىنبەلگە. باشقا سىنبەلگىنى تاللاش ئۈچۈن shared-mime-info نىڭ ئەڭ تۆۋەن بولغاندىمۇ 0.40 نەشرى بولۇشى كېرەك.

en: Filename Patterns
ug: ھۆججەت ئاتى ئەندىزىسى

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
ug: بۇ كۆزنەكچىدە تاللانغان تىپتىكى ھۆججەتلەرنى پەرق قىلىشقا ئىشلىتىدىغان ئەندىزە تىزىمى بار. مەسىلەن: ئەندىزە *.txt بولسا ھۆججەت تىپى ‹text/plain› بولغان ھۆججەتلەرنى كۆرسىتىدۇ؛ ھۆججەت ئاتى ‹.txt› بولغان بارلىق ھۆججەتلەر ئادەتتە تېكىست ھۆججەتلىرى دەپ قارىلىدۇ.

en: Add...
ug: قوش…

en: Add a new pattern for the selected file type.
ug: تاللانغان بۇ تىپتىكى ھۆججەتكە يېڭى ئەندىزە قوشىدۇ.

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Remove the selected filename pattern.
ug: تاللانغان ھۆججەت ئاتى ئەندىزىسىنى چىقىرىۋېتىدۇ.

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
ug: تاللانغان ھۆججەت تىپنىڭ قىسقىچە چۈشەندۈرۈشى(‹HTML  بېتى› دېگەندەك) . بۇ چۈسەندۈرۈشى Konqueror دەك پروگراممىلار مۇندەرىجە مەزمۇنىنى كۆرسەتكەندە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Left Click Action in Konqueror
ug: Konqueror دىكى سول چېكىش مەشغۇلاتى

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
ug: دىسكىغا ساقلامدۇ سورا(Konqueror توركۆرگۈسى ئۈچۈنلا)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
ug: بۇ يەردە مەزكۇر گۇرۇپپىغا تەۋە بىرەر ھۆججەتنى چەككەندە Konqueror ھۆججەت باشقۇرغۇ قانداق ئىش قىلىدۇ بەلگىلەيسىز. Konqueror ھۆججەتنى سىڭدۈرمە كۆرگۈ ئىچىدە كۆرسىتەلەيدۇ ياكى ئۇنى ئايرىم ئىجرا قىلالايدۇ. ئەگەر ‹گۇرۇپپا G ئۈچۈن تەڭشەكنى ئىشلىتىش› بەلگىلەنسە،  ھۆججەت باشقۇرغۇ گۇرۇپپا G غا تەۋە بولغان ھۆججەتنىڭ تەڭشىكىگە ئاساسەن مەشغۇلات ئېلىپ بارىدۇ. مەسىلەن : نۆۋەتتىكى ھۆججەت تىپى image/png بولسا، ‹سۈرەت› دەپ بىر تەرەپ قىلىدۇ. Dolphin ھۆججەتلەرنى ھەمىشە ئايرىم كۆرگۈدە كۆرسىتىدۇ.

en: &General
ug: ئادەتتىكى(&G)

en: &Embedding
ug: سىڭدۈرۈش(&E)

en: Add New Extension
ug: يېڭى كېڭەيتىلمە قوش

en: Extension:
ug: كېڭەيتىلمە:

en: File type %1
ug: ھۆججەت تىپى %1

en: Use settings for '%1' group
ug: تەڭشەكلەرنى «%1» گۇرۇپپىسىغا ئىشلەت

en: Find file type or filename pattern
ug: ھۆججەت تىپى ياكى ھۆججەت ئاتى ئەندىزىسىنى ئىزدە

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
ug: ھۆججەت ئەندىزىسىنىڭ بىر بۆلىكىنى كىرگۈزۈڭ، شۇنىڭ بىلەن مۇشۇ ئەندىزىگە ماس كېلىدىغان ھۆججەتلەرلا تىزىمدا كۆرسىتىلىدۇ. يەنە ھۆججەت تىپىنىڭ بىر بۆلىكىنى كىرگۈزسىمۇ بولۇۋېرىدۇ.

en: Known Types
ug: مەلۇملۇق تىپلار

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
ug: بۇ يەردە سىستېمىڭىزدىكى مەلۇملۇق ھۆججەت تىپىنىڭ تىزىمى كۆرسىتىلىدۇ. ‹+› بەلگىسىنى چەكسىڭىز شۇ گۇرۇپپىغا تەۋە ھەممىسى يېيىلىپ كۆرسىتىلىدۇ، ‹-› نى چەكسە يىغىلىدۇ. بىرەر ھۆججەت تىپىنى(مەسىلەن: HTML ھۆججەتلىرى ئۈچۈن text/html)  تاللاپ ، ئوڭ تەرەپتىكى تاختىدىكى كۆرۈش/تەھرىرلەشنى بېسىپ مەشغۇلات قىلسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: Click here to add a new file type.
ug: يېڭى ھۆججەت تىپى قوشۇش ئۈچۈن بۇ يېرىنى چېكىڭ.

en: &Remove
ug: چىقىرىۋەت(&R)

en: Select a file type by name or by extension
ug: ھۆججەت ئاتى ياكى ھۆججەت كېڭەيتىلمە ئاتى ھۆججەت تىپىنى تاللايدۇ

en: &Revert
ug: ئەسلىگە قايتۇر(&R)

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
ug: ھۆججەت تىپىنى ئۇنىڭ دەسلەپكى سىستېما مىقياسىدىكى قىممىتىگە قايتۇرىدۇ.

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
ug: بۇ يەرنى چەڭسىڭىز بۇ تىپتىكى ھۆججەتنىڭ سىستېما مىقياسىدىكى ئېنىقلىمىسىنى ئەسلىگە قەيتۇرۇشقا بولىدۇ. دىققەت قىلىشقا ئەرزىيدىغىنى سىستېما مىقياسىدىكى ئېنىقلىمىسىنى ئۆچۈرۈشكە بولمايدۇ. ئۇنى قۇرۇق قالدۇرسىمۇ بولىدۇ(ئەگەر ھۆججەت مەزمۇنىغا ئاساسەن ھۆججەتنىڭ تىپىنى بەلگىلىيەلىسە شۇنى ئىشلىتىدۇ)

en: Delete this file type definition completely
ug: بۇ ھۆججەت تىپىنى تەلتۆكۈس ئۆچۈر

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
ug: بۇ يەرنى چېكىپ بۇ ھۆججەت تىپىنىڭ ئېنىقلىمىسىنى ئۆچۈرەلەيسىز. بۇ پەقەتلا ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن ھۆججەت تىپىغىلا ئىشلەيدۇ(ئۆچۈرگىلى بولىدۇ). سىستېما مىقياسىدىكى ھۆججەت تىپىنىڭ ئېنىقلىمىسىنى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.  ئۇنى قۇرۇق قالدۇرسىمۇ بولىدۇ(ئەگەر ھۆججەت مەزمۇنىغا ئاساسەن ھۆججەتنىڭ تىپىنى بەلگىلىيەلىسە شۇنى ئىشلىتىدۇ)

en: KEditFileType
ug: KEdit ھۆججەت تىپى

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
ug: ك د ئې(KDE) ھۆججەت تىپى تەھرىرلىگۈچىسى - بىرلا ھۆججەت تىپىنى تەھرىرلەيدىغان ئاددىيلاشتۇرۇلغان نەشرى

en: (c) 2000, KDE developers
ug: (c) 2000، KDE ئىجادىيەتچىلىرى

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
ug: winid دا بەلگىلەنگەن كۆزنەكنىڭ سۆزلەشكۈسىنى سۈزۈك قىلىدۇ.

en: File type to edit (e.g. text/html)
ug: تەھرىرلەيدىغان ھۆججەت تىپى(مەسىلەن  text/html)

en: %1 File
ug: %1 ھۆججەت

en: Edit File Type %1
ug: ھۆججەت تىپى %1 نى تەھرىرلەش

en: Create New File Type %1
ug: يېڭى ھۆججەت تىپى %1 نى قۇرۇش

en: Application Preference Order
ug: پروگرامما مەرتىۋە تەرتىپى

en: Services Preference Order
ug: مۇلازىمەتلەر مەرتىۋە تەرتىپى

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ug: بۇ تاللانغان ھۆججەت تىپى بىلەن مۇناسىۋەتلەشتۈرۈلگەن پروگراممىلارنىڭ تىزىمىدۇر. بۇ تىزىم Konqueror نىڭ «بۇنىڭدا ئېچىش…» دېگەن تىزىملىكى تاللانغاندا كۆرسىتىلىدۇ. ئەگەر بۇ ھۆججەت تىپىغا بىردىن كۆپ پروگرامما مۇناسىۋەتلەشتۈرۈلگەن بولسا مەرتىۋىسى بويىچە تىزىلىپ كۆرسىتىلىدۇ.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ug: بۇ تاللانغان ھۆججەت تىپى بىلەن مۇناسىۋەتلەشتۈرۈلگەن پروگراممىلارنىڭ تىزىمىدۇر. بۇ تىزىم Konqueror نىڭ «بۇنىڭدا ئالدىن كۆرۈش…» دېگەن تىزىملىكى تاللانغاندا كۆرسىتىلىدۇ. ئەگەر بۇ ھۆججەت تىپىغا بىردىن كۆپ پروگرامما مۇناسىۋەتلەشتۈرۈلگەن بولسا مەرتىۋىسى بويىچە تىزىلىپ كۆرسىتىلىدۇ.

en: Move &Up
ug: يۇقىرىغا(&U)

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ug: تاللانغان پروگراممىغا يۇقكىرى مەرتىۋە بېرىپ، 
    ئۇنى تىزىمنىڭ ئۈستىگە يۆتكەيدۇ. دىققەت: ئەگەر ھۆججەت 
    تىپىغا بىرنەچچە پروگرامما ماسلاشتۇرۇلغان بولسا، بۇ پەقەت 
    تاللانغان پروگراممىغىلا تەسىر قىلىدۇ.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
ug: تاللانغان مۇلازىمەتكە يۇقكىرى مەرتىۋە بېرىپ، 
    ئۇنى تىزىمنىڭ ئۈستىگە يۆتكەيدۇ.

en: Move &Down
ug: تۆۋەنگە(&D)

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ug: تاللانغان پروگراممىغا تۆۋەن مەرتىۋە بېرىپ، 
    ئۇنى تىزىمنىڭ ئاستىغا يۆتكەيدۇ. دىققەت: ئەگەر ھۆججەت 
    تىپىغا بىرنەچچە پروگرامما ماسلاشتۇرۇلغان بولسا، بۇ پەقەت 
    تاللانغان پروگراممىغىلا تەسىر قىلىدۇ.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
ug: تاللانغان مۇلازىمەتكە تۆۋەن مەرتىۋە بېرىپ، 
    ئۇنى تىزىمنىڭ ئاستىغا يۆتكەيدۇ.

en: Add a new application for this file type.
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتكە يېڭى پروگرامما قوشىدۇ.

en: Edit...
ug: تەھرىر…

en: Edit command line of the selected application.
ug: تاللانغان پروگراممىنىڭ بۇيرۇق قۇرىنى تەھرىرلەيدۇ.

en: Remove the selected application from the list.
ug: تىزىمدىن تاللانغان پروگراممىنى چىقىرىۋېتىدۇ.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
ug: يوق

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
ug: يوق

en: You are not authorized to remove this service.
ug: بۇ مۇلازىمەتنى چىقىرىۋېتىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Add Service
ug: مۇلازىمەت قوش

en: Select service:
ug: مۇلازىمەت تاللا:

en: Create New File Type
ug: يېڭى ھۆججەت تىپى قۇر

en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

en: Select the category under which the new file type should be added.
ug: يېڭى ھۆججەت تىپى قوشۇلىدىغان كاتېگورىيىنى تاللايدۇ.

en: Type name:
ug: تىپ ئاتى:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
ug: ھۆججەت تىپىنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ. مەسىلەن: ‹image› دېگەن تۈرنى تاللاپ، ‹custom› نى كىرگۈزسىڭىز ‹image/custom› قۇرۇلىدۇ.
