kcm_platform - en to ug translation catalogue (31 entries)

en: Platform
ug: سۇپا

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
ug: سۇپىغا خاس سەپلەش بۆلىكى

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
ug: ۋىندوۋس ئۈستەلئۈستى Shell ئى

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optNative)
en: This is the standard Windows Desktop shell. Choose this if you want to return your system to the default desktop.
ug: بۇ ئۆلچەملىك بولغان ۋىندوۋس ئۈستەلئۈستى Shell دۇر. ئەگەر سىستېمىنى كۆڭۈلدىكى ئۈستەلئۈستىگە قايتۇرماقچى بولسىڭىز مۇشۇنى تاللاڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئۈستەلئۈستى Shell ئى

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Choose this option if you would like to use the Plasma desktop shell for your Windows system.
ug: ئەگەر ۋىندوۋس سىستېمىسى ئۈچۈن پلازما ئۈستەلئۈستى shell نى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز بۇ تاللانمىنى تاللاڭ.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
ug: پلازما ئۈستەلئۈستى Shell ئى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
ug: KDE4 پلازما ئۈستەلئۈستى Shell ئى

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
ug: ئۆزىڭىزنىڭ تەسەۋۋۇرىدىكى ئۈستەلئۈستى shell ئى

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Choose this and press the <i>"Setup..."</i> button to configure you custom desktop shell. Not recommended for the average user.
ug: ئۆزىڭىزنىڭ تەسەۋۋۇرىدىكى ئۈستەلئۈستى shell ئىنى  سەپلەش ئۈچۈن <i>"ئورنات..."</i> توپچىسىنى چېكىڭ. بۇ ئادەتتىكى ئىشلەتكۈچىلەرگە تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
ug: ئىختىيارى ئۈستەلئۈستى Shell ئى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
ug: مەزكۇر shell ئىشلەتكۈچىنىڭ تەسەۋۋۇرىدىكى ئۈستەلئۈستى shell ئى قىلىپ ئېلىپ قويۇلغان. ياخشى كۆرگەن shell نى ئورنىتىش ئۈچۈن "ئورنات" توپچىسىنى چېكىڭ.

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
ug: «ئورنات» نى چەكسىڭىز ئۆزىڭىزنىڭ تەسەۋۋۇرىدىكى ئۈستەلئۈستى shell نى ئورنىتالايسىز

note: i18n: whatsThis for button to setup custom Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press this and a configuration dialog will appear to allow you to configure your custom desktop shell.
ug: بۇ چەكسىڭىز سەپلەش سۆزلەشكۈسى چىقىدۇ. سىز بۇ يەردە تەسەۋۋۇرىڭىزدىكى ئۈستەلئۈستى shell نى سەپلىيەلەيسىز.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
ug: ئورنات…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
ug: سىستېما يۈرۈشلەشتۈرۈلۈشى

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
ug: بۇ ئارقىلىق ۋىندوۋسنىڭ «باشلا» تىزىملىكىنىڭ كىرگۈلىرى ئاپتوماتىك ھاسىللىنىدۇ

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This option defines if Windows' Start menu entries should be regenerated or not. By default start menu entries are regenerated automatically, but you may wish to disable it if you have issues with that.
ug: بۇ تاللانما ۋىندوۋسنىڭ «باشلا» تىزىملىكىنىڭ كىرگۈلىرىنىڭ ئاپتوماتىك ھاسىللىنىدىغان ياكى ھاسىللانمايدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. كۆڭۈلدە ئاپتوماتىك ھاسىللىنىدۇ، ئەگەر مەسىلە كۆرۈلسە سىز بۇ يەر ئارقىلىق ئىناۋەتسىز قىلسىڭىز بولىدۇ.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
ug: «باشلا» تىزىملىكىنىڭ كىرگۈلىرىنى ئاپتوماتىك ھاسىللىسۇن

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
ug: ھۆججەت سۆزلەشكۈسى ئۈچۈن KDE نىڭ ئەمەس ۋىندوۋسنىڭكىنى ئىشلەتسۇن

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Choose this option to make KDE applications use the standard Windows Open/Save file dialogs, instead of those normally used in KDE.
ug: بۇ ئارقىلىق KDE پروگراممىلىرىدا ۋىندوۋسنىڭ ئۆلچەملىك بولغان ھۆججەت ئېچىش/ساقلاش سۆزلەشكۈلىرىنى ئىشلىتىدىغان ياكى KDE نى ئىشلىتىدىغاننى تاللاشقا بولىدۇ.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
ug: ئەسلى سىستېمىنىڭ ھۆججەت سۆزلەشكۈلىرىنى ئىشلەتسۇن

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
ug: «ۋىندوۋس تىزگىن تاختىيى» غا «سىستېما تەڭشەكلىرى» نى ئورنىتىدۇ.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
ug: ئىشلەتكۈچى كىرگەندە KDE نى ئوقۇسۇن

en: KDE System Settings
ug: KDE سىستېما تەڭشىكى

en: All KDE settings in one place
ug: بارلىق ك د ئې (KDE) تەڭشىكى بىرلا يەردە

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
ug: مەزكۇر shell ئىشلەتكۈچىنىڭ تەسەۋۋۇرىدىكى ئۈستەلئۈستى shell ئى قىلىپ ئېلىپ قويۇلغان. ياخشى كۆرگەن shell نى ئورنىتىش ئۈچۈن "ئورنات" توپچىسىنى چېكىڭ.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
ug: تەسەۋۋۇردىكى Shell نى ئورنىتىش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
ug: بۇيرۇق:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:
