kcmcgi - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
ug: يەرلىك CGI پروگراممىسىنىڭ يولى

en: Add...
ug: قوش…

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: CGI KIO Slave Control Module
ug: CGI KIO ئىككىنچى تىزگىن بۆلىكى

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
ug: <h1>CGI قوليازما</h1> CGI KIO ئىككىنچى سىزنىڭ web مۇلازىمېتىرىنى ئىجرا قىلماستىنلا يەرلىك CGI پروگراممىسىنى ئىجرا قىلىشىڭىزغا يول قويىدۇ. مەزكۇر تىزگىن بۆلەكتە، CGI قوليازمىنى ئىزدەشكە ئىشلىتىدىغان يولنى سەپلىيەلەيسىز.
