kcmhtmlsearch - en to ug translation catalogue (23 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
ug: تولۇق تېكىست ئىزدەش ئۈچۈن ht://dig HTML ئىزدەش ماتورى ئىشلىتىدۇ. ht://dig نى بۇ يەردىن ئالغىلى بولىدۇ

en: Information about where to get the ht://dig package.
ug: «ht://dig» بوغچىسىنى قەيەردىن ئېلىش ھەققىدىكى ئۇچۇر.

en: ht://dig home page
ug: ht://dig تورتۇراسى

en: Program Locations
ug: پروگرامما ئورۇنلىرى

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
ug: بۇ يەرگە htdig پروگراممىسىنىڭ يولىنى كىرگۈزۈڭ. مەسىلەن: /usr/local/bin/htdig دېگەندەك

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
ug: بۇ يەرگە htsearch پروگراممىسىنىڭ يولىنى كىرگۈزۈڭ. مەسىلەن: /usr/local/bin/htsearch دېگەندەك

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
ug: بۇ يەرگە htmerge پروگراممىسىنىڭ يولىنى كىرگۈزۈڭ. مەسىلەن: /usr/local/bin/htmerge دېگەندەك

en: Scope
ug: دائىرە

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
ug: تولۇق تېكىست ئىزدەشنىڭ ئىندېكسى تەركىبىدە ئىشلىتىلىدىغان مەزمۇننى تاللايدۇ. تاللىغىلى بولىدىغانلىرى: KDE ياردەم بەتلىرى، ئورنىتىلغان  man(قوللانما) بەتلىرى ۋە ئورنىتىلغان ئۇچۇر بەتلىرى(info pages) دۇر. قانچىسىنى تاللىسىڭىز بولۇۋېرىدۇ.

en: &KDE help
ug: ك د ئې(&KDE) ياردىمى

en: &Man pages
ug: قوللانما بەتلىرى(&M)

en: &Info pages
ug: ئۇچۇر بەتلىرى(&I)

en: Additional Search Paths
ug: قوشۇمچە ئىزدەش يولى

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
ug: بۇ يەردە ئىزدەيدىغان قوشۇمچە نەرسىلەرنىڭ يولىنى قوشۇشقا بولىدۇ. يولنى قوشۇش ئۈچۈن <em>قوش...</em> توپچىسىنى بېسىپ قوشۇمچە ئىزدەيدىغان يولنى قوشۇڭ. يەنە <em>ئۆچۈر</em> نى بېسىپ قىسقۇچلارنى ئۆچۈرۈشكىمۇ بولىدۇ.

en: Add...
ug: قوش…

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Language Settings
ug: تىل تەڭشەك

en: Here you can select the language you want to create the index for.
ug: ئىندېكىسىنى تۇرغۇزماقچى بولغان تىلنى تاللاڭ.

en: &Language
ug: تىل(&L)

en: Generate Index...
ug: ئىندېكس شەكىللەندۈرۈش…

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە تولۇق تېكىست ئىزدىشى ئۈچۈن ئىندېكس تۇرغۇزىدۇ.

en: without name
ug: ئاتسىز

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
ug: <h1>ياردەم ئىندېكسى</h1> بۇ بۆلەكتە ht://dig ماتورىنى سەپلەشكە بولىدۇ. بۇ KDE  پۈتۈكلىرىنىلا ئەمەس، قوللانما(man) بەتلىرى ۋە ئۇچۇر(info) بەتلىرىدە تولۇق تېكىست ئىزدەشكىمۇ ئىشلىتىلىدۇ.
