kcmicons - en to ug translation catalogue (56 entries)

en: Use of Icon
ug: سىنبەلگىنىڭ ئىشلىتىلىشى

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
ug: ئاكتىپ

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Animate icons
ug: سىنبەلگىلەرنى جانلاندۇر

en: Set Effect...
ug: ئۈنۈم بەلگىلەش…

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Toolbar
ug: قورال بالداق

en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Small Icons
ug: كىچىك سىنبەلگە

en: Panel
ug: تاختا

en: Dialogs
ug: سۆزلىشىش رامكىلىرى

en: All Icons
ug: بارلىق سىنبەلگىلەر

en: Setup Default Icon Effect
ug: كۆڭۈلدىكى سىنبەلگە ئۈنۈمىنى بەلگىلە

en: Setup Active Icon Effect
ug: ئاكتىپ سىنبەلگە ئۈنۈمىنى بەلگىلە

en: Setup Disabled Icon Effect
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان سىنبەلگە ئۈنۈمىنى بەلگىلە

en: &Effect:
ug: ئۇنۇم(&E):

en: No Effect
ug: ئۈنۈم يوق

en: To Gray
ug: رەڭسىز

en: Colorize
ug: رەڭلىك

en: Gamma
ug: گامما

en: Desaturate
ug: ئاچۇرۇش

en: To Monochrome
ug: يەككە رەڭ

en: &Semi-transparent
ug: يېرىم سۈزۈك(&S)

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Effect Parameters
ug: ئۈنۈم پارامېتىرلىرى

en: &Amount:
ug: مىقدارى(&A):

en: Co&lor:
ug: رەڭ(&L):

en: &Second color:
ug: ئىككىنچى رەڭ(&S):

en: Name
ug: ئاتى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Install Theme File...
ug: ئۆرنەك ھۆججىتىنى ئورنات…

en: Install a theme archive file you already have locally
ug: كومپيۇتېرىڭىزدا بار بولغان ئۆرنەك ھۆججىتىنى ئورنىتىدۇ

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
ug: بۇ يەردە ئۆرنەك ئارخىپى بار بولسا، بۇ توپچا ئۇنى يېيىپ KDE دىكى پروگراممىلارغا ئىشلىتەلەيدىغان قىلىپ بېرىدۇ.

en: Get New Themes...
ug: يېڭى ئۆرنەكلەرنى ئېلىش…

en: Get new themes from the Internet
ug: ئىنتېرنېتتىن يېڭى ئۆرنەكلەرنى ئالىدۇ

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
ug: بۇ مەشغۇلاتنى قىلىش ئۈچۈن ئىنتېرنېتقا باشلىنىشىڭىز  كېرەك. سۆزلەشكۈدە http://www.kde.org تورتۇراسىدىن ئالغان ئۆرنەك تىزىملىكى كۆرۈنىدۇ. تېمىغا مۇناسىۋەتلىك بولغان توپچىنى چەكسىڭىز، شۇ ئۆرنەك يەرلىككە(كومپيۇتېرىڭىزغا) ئورنىتىلىدۇ.

en: Remove Theme
ug: ئۆرنەكنى چىقىرىۋەت

en: Remove the selected theme from your disk
ug: تاللانغان ئۆرنەكنى دىسكىڭىزدىن چىقىرىۋېتىدۇ

en: This will remove the selected theme from your disk.
ug: دىسكىڭىزدىن تاللانغان ئۆرنەكنى چىقىرىۋېتىدۇ.

en: Select the icon theme you want to use:
ug: ئىشلەتمەكچى بولغان سىنبەلگە ئۆرنىكىنى تاللاڭ:

en: Drag or Type Theme URL
ug: ئۆرنەك تور ئادرېسى(URL)نى سۆرەپ كېلىڭ ياكى كىرگۈزۈڭ

en: Unable to find the icon theme archive %1.
ug: سىنبەلگە ئۆرنەك ئارخىپى %1 تېپىلمىدى.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
ug: سىنبەلگە ئۆرنەك ئارخىپىنى چۈشۈرگىلى بولمىدى؛
    ئادرېس %1 توغرىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: The file is not a valid icon theme archive.
ug: بۇ ھۆججەت ئىناۋەتلىك سىنبەلگە ئۆرنەك ئارخىپى ئەمەس.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
ug: ئورنىتىۋاتقاندا مەسىلە كۆرۈلدى. شۇنداقتىمۇ ئارخىپ ئىچىدىكى بارلىق ئۆرنەكلەر ئورنىتىلدى.

en: Installing icon themes
ug: سىنبەلگە ئۆرنەكلىرىنى ئورنىتىش

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
ug: <qt><strong>%1</strong> ئۆرنىكىنى ئورنىتىۋاتىدۇ</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
ug: <qt>راستلا<strong>%1</strong> دېگەن سىنبەلگە ئۆرنىكىنى ئۆچۈرەمسىز؟<br /><br />ئۆچۈرۈلسە مۇشۇ ئۆرنەكنىڭ بارلىق ھۆججەتلىرىمۇ ئۆچۈرۈلىدۇ.</qt>

en: Confirmation
ug: جەزملەش

en: &Theme
ug: ئۆرنەك(&T)

en: Ad&vanced
ug: ئالىي(&V)

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: Icons Control Panel Module
ug: سىنبەلگە تىزگىن تاختىيى بۆلىكى

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
ug: <h1>سىنبەلگىلەر</h1> بۇ بۆلەك ئۈستەلئۈستىڭىزگە سىنبەلگە تاللىشىڭىزغا يول قويىدۇ.<p>سىنبەلگە ئۆرنىكىنى تاللاشتا ئۆرنەك ئاتىنى چېكىپ ئاندىن ئاستىدىكى «قوللان» توپچىنى چېكىپ تاللىشىڭىزنى قوللىنىسىز. ئەگەر تاللىشىڭىزنى قوللانمىسىڭىز، «ئەسلىگە قايتۇر» توپچىنى چېكىپ ئۆزگەرتىشىڭىزنى تاشلىۋەتسىڭىز بولىدۇ.</p><p>«يېڭى ئۆرنەك ئۆرنات» توپچىنى چېكىپ، سىز ئىزدەپ تاپقان يېڭى سىنبەلگە ئۆرنىكىنى ئورنىتالايسىز، پەقەت سۆزلەشكۈدە ئۇنىڭ ئورنى ياكى ئورنىغا كۆز يۈگۈركەن جاينى كىرگۈزسىڭىزلا بولىدۇ. «جەزملە» چېكىلسە ئورنىتىش تاماملىنىدۇ.</p><p>«ئۆرنەكنى چىقىرىۋەت» توپچا پەقەت نۆۋەتتە تاللىغان مەزكۇر بۆلەكنى ئىشلىتىپ ئورناتقان ئۆرنەكنى تاللىغاندىلا ئاندىن ئاكتىپلىنىدۇ. سىز بۇ جايدا ئومۇمىيەت بويىچە ئورنىتىلغان ئۆرنەكنى چىقىرىۋېتەلمەيسىز.</p><p>سىز سىنبەلگىگە قوللىنىدىغان ئۈنۈمنىمۇ بەلگىلىيەلەيسىز.</p>
