kcmkded - en to ug translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
ug: KDE مۇلازىمەت باشقۇرغۇچ

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
ug: <h1>مۇلازىمېتىر باشقۇرغۇچ</h1><p>بۇ بۆلەك سىزنىڭ ھەممە  KDE نازارەتچى قىستۇرمىلىرىنىڭ قىسقىچە مەزمۇنىنى كۆرسىتىشكە يول قويىدۇ ياكىKDE مۇلازىمىتى دېيىلىدۇ. ئادەتتىكى ئەھۋالدا مۇلازىمەت ئىككى خىلغا بۆلۈنىدۇ:</p><ul><li>قوزغالغاندا چاقىرىپ ئىشلىتىدىغان مۇلازىمەت</li><li>ئېھتىياجغا ئاساسەن چاقىرىپ ئىشلىتىدىغان مۇلازىمەت</li></ul><p>ئاخىرىدىكىسى قۇلايلىق ئۈچۈن كۆرسىتىلگەن. قوزغالغاندىكى مۇلازىمەتنى قوزغاتقىلى ۋە توختاتقىلى بولىدۇ. باشقۇرغۇچى ھالىتىدە، سىز قوزغالغاندا يۈكلەيدىغان مۇلازىمەتنى بەلگىلىيەلەيسىز.</p><p><b> بۇ ئىقتىدارنى ئېھتىيات بىلەن ئىشلىتىڭ: بەزى مۇلازىمەتلەر KDE ئۈچۈن زۆرۈر. ئەگەر مەلۇم بىر مۇلازىمەتنى ئانچە چۈشەنمىسىڭىز، بۇ مۇلازىمەتنى توختاتماڭ.</b></p>

en: Running
ug: ئىجرادا

en: Not running
ug: ئىجرا قىلىنمىغان

en: Load-on-Demand Services
ug: ئېھتىياجغا ئاساسەن باشلايدىغان مۇلازىمەتلەر

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
ug: تۆۋەندىكىلەر KDE  دىكى ئېھتىياجغا ئاساسەن باشلىنىدىغان مۇلازىمەتلەرنىڭ تىىزمىدۇر. بۇ قۇلاي بولۇش ئۈچۈنلا تىزىپ كۆرسىتىلدى، سىز بۇلارنى باشقۇرالمايسىز.

en: Service
ug: مۇلازىمەت

en: Status
ug: ھالىتى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Startup Services
ug: قوزغىلىش مۇلازىمەتلىرى

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
ug: بۇنىڭدا KDE باشلانغاندا ئىجرا بولىدىغان بارلىق KDE مۇلازىمەتلىرى كۆرسىتىلىدۇ. تاللانغان مۇلازىمەتلەر كېيىنكى قېتىملىق قوزغىلىشتا ئىجرا بولىدۇ. تازا بىلمەيدىغان مۇلازىمەتلەرنى ئاكتىپسىزلاشتا دىققەت قىلىڭ.

en: Use
ug: ئىشلەت

en: Start
ug: باشلاش

en: Stop
ug: توختا

en: Unable to contact KDED.
ug: KDED بىلەن ئالاقە قىلغىلى بولمىدى.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
ug: مۇلازىمېتىر <em>%1</em> نى باشلىغىلى بولمىدى.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ug: مۇلازىمەت <em>%1</em> نى باشلىغىلى بولمىدى. <br /><br /><i>خاتالىق: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
ug: مۇلازىمېتىر <em>%1</em> نى توختاتقىلى بولمىدى.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ug: مۇلازىمەت <em>%1</em> نى توختاتقىلى بولمىدى. <br /><br /><i>خاتالىق: %2</i>
