kcmlocale - en to ug translation catalogue (107 entries)

en: Country Selector
ug: دۆلەت تاللىغۇچ

en: without name
ug: ئاتسىز

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
ug: بېكىتىلمىگەن(ئادەتتىكى ئىنگلىزچە)

en: Localization options for KDE applications
ug: KDE پروگراممىلىرىنى يەرلىكلەشتۈرۈش تاللانمىسى

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
ug: تىل تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىش پەقەت يېڭىدىن قوزغاتقان پروگراممىغىلا تەسىر كۆرسىتىدۇ.\n
    بارلىق پروگراممىلارنىڭ تىل تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىشتە چوقۇم تىزىمدىن چىقىڭ.

en: Applying Language Settings
ug: تىل تەڭشىكىنى قوللىنىش

en: Reset item to its default value
ug: تۈرلەرنىڭ قىممىتىنى كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر

[ctx: No separator symbol]
en: None
ug: يوق

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
ug: بىر بوشلۇق

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
ug: دۆلەت

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
ug: تىللار

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
ug: سانلار

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
ug: پۇل

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
ug: يىلنامە

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
ug: چېسلا ۋە  ۋاقىت

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
ug: باشقا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
ug: رەقەملەر:

en: This is how positive numbers will be displayed.
ug: بۇ مۇسبەت سانلارنى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This is how negative numbers will be displayed.
ug: بۇ مەنپىي سانلارنى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
ug: پۇل:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
ug: مۇسبەت پۇلنى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
ug: مەنپىي پۇلنى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
ug: چېسلا:

en: This is how long dates will be displayed.
ug: ئۇزۇن چېسلانى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
ug: قىسقا چېسلا:

en: This is how short dates will be displayed.
ug: قىسقا چېسلانى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
ug: ۋاقتى:

en: This is how time will be displayed.
ug: ۋاقىتنى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
ug: دۆلەت:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
ug: <p> سىز ياشاۋاتقان دۆلەت. KDE خىزمەت مۇھىتى دۆلەت ياكى رايون ئۈچۈن بۇ تەڭشەكنى ئىشلىتىدۇ.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
ug: سىستېمىنىڭ دۆلىتى(%1)

en: No Country (Default Settings)
ug: دۆلەت يوق(كۆڭۈلدىكى تەڭشەك)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
ug: رايون:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
ug: بار تىللار:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
ug: ئامراق تىللار:

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
ug: %1 (كۆڭۈلدىكى)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
ug: تېخىمۇ كۆپ تىللارنى ئورنات

en: <p>Click here to install more languages</p>
ug: <p>تېخىمۇ كۆپ تىللارنى ئورنىتىش ئۈچۈن بۇ يەرنى چېكىڭ</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
ug: رەقەملەرنى ئايرىش شەكلى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
ug: گۇرۇپپا ئايرىغۇچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
ug: كەسىر خانە ئايرىغۇچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
ug: كەسىر چېكىتىنىڭ ئورنى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
ug: مۇسبەت بەلگە

[ctx: No positive symbol]
en: None
ug: يوق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
ug: مىنۇس بەلگىسى:

[ctx: No negative symbol]
en: None
ug: يوق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
ug: رەقەم توپلىمى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
ug: پۇل:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
ug: پۇل بەلگىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
ug: مۇسبەت فورمات:

en: Sign position:
ug: ئالامەتنىڭ ئورنى:

en: Parentheses Around
ug: تىرناققا ئېلىش

en: Before Quantity Money
ug: پۇلنىڭ ئالدىغا

en: After Quantity Money
ug: پۇلنىڭ كەينىگە

en: Before Money
ug: پۇلنىڭ ئالدىغا

en: After Money
ug: پۇلنىڭ كەينىگە

en: Prefix currency symbol
ug: پۇل بەلگىسى

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
ug: بۇ تاللانما تاللانسا پۇل بەلگىسى بارلىق پۇللار مۇسبەت سانىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى (يەنى سانىنىڭ سول تەرىپىدە) بولىدۇ. ئەگەر بۇ تاللانما تاللانمىسا پۇل بەلگىسى بارلىق پۇللارنىڭ مۇسبەت سانلىرىنىڭ ئارقا قوشۇلغۇچىسى(يەنى سانىنىڭ ئوڭ تەرىپىدە) بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
ug: مەنپىي پىچىمى:

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
ug: بۇ تاللانما تاللانسا پۇل بەلگىسى بارلىق پۇللار مۇسبەت سانىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى (يەنى سانىنىڭ سول تەرىپىدە) بولىدۇ. ئەگەر بۇ تاللانما تاللانمىسا پۇل بەلگىسى بارلىق پۇللارنىڭ مۇسبەت سانىنىڭ كەينى قوشۇلغۇچىسى(يەنى سانىنىڭ ئوڭ تەرىپىدە) بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
ug: يىلنامە سىستېمىسى:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
ug: <p>كۆرسىتىشتە ئىشلىتىدىغان يىلنامە سىستېمىسىنى بەلگىلىيەلەيسىز.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
ug: قىسقا يىل كۆزنىكى:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
ug: غا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
ug: ھەپتە نومۇرى سىستېمىسى:

en: ISO Week
ug: ISO  ھەپتە

en: Full First Week
ug: تولۇق تۇنجى ھەپتە

en: Partial First Week
ug: قىسمى تۇنجى ھەپتە

en: Simple Week
ug: ئاددىي ھەپتە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
ug: ھەپتىنىڭ بىرىنچى كۈنى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
ug: تۇنجى بىنەپتە كۈن:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
ug: <p>بۇ تاللانما قايسى كۈننىڭ ھەپتىنىڭ تۇنجى خىزمەت كۈنى ئىكەنلىكىنى بەلگىلەيدۇ</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
ug: ئەڭ ئاخىرقى بىنەپتە كۈن:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
ug: <p>بۇ تاللانما قايسى كۈننىڭ ھەپتىنىڭ ئاخىرقى خىزمەت كۈنى ئىكەنلىكىنى بەلگىلەيدۇ</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
ug: ۋاقىت پىچىمى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
ug: AM بەلگىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
ug: PM بەلگىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
ug: ئۇزۇن چېسلا پىچىمى:

en: SHORTMONTH
ug: قىسقا ئاي

en: MONTH
ug: ئاي

en: SHORTWEEKDAY
ug: قىسقا بىنەپتە كۈن

en: WEEKDAY
ug: بىنەپتە كۈن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
ug: قىسقا چېسلا فورماتى:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
ug: <p>بۇ تاللانما چېسلادا ئىشلىتىلىدىغان ئاي شەكىلنى بەلگىلەيدۇ.</p>

en: Page size:
ug: قەغەز چوڭلۇقى:

[ctx: Page size]
en: US Letter
ug: ئا ق ش لېپاپى

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
ug: C5 لېپاپ

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
ug: ئا ق ش ئورتاق 10-نومۇرلۇق لېپاپ

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
ug: DLE لېپاپ

[ctx: Page size]
en: Executive
ug: مەمۇرىي

[ctx: Page size]
en: Ledger
ug: ئانا ھېساب دەپتىرى

[ctx: Page size]
en: US Legal
ug: ئا ق ش قانۇن

[ctx: Page size]
en: Tabloid
ug: تەرمىلەر

[ctx: Page size]
en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Measurement system:
ug: ئۆلچەش سىستېمىسى:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
ug: <p>ئىشلىتىدىغان ئۆلچەش سىستېمىسىنى تاللىيالايسىز.</p>

en: Metric System
ug: مېتىر بىرلىك سىستېمىسى

en: Imperial System
ug: ئىمپېرىيە بىرلىك سىستېمىسى

en: Byte size units:
ug: بايت چوڭلۇقىنىڭ بىرلىكلىرى:

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
ug: IEC بىرلىكلىرى (كىلوبايت‏، مېگابايت، قاتارلىق)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
ug: JEDEC بىرلىكلىرى (كىلوبايت، مېگابايت، قاتارلىق)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
ug: Metric بىرلىكلىرى (كىلوبايت، مېگابايت، قاتارلىق)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
ug: مىسال: 2000 بايت %1 غا تەڭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
ug: بەت چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
ug: ئۆلچەش سىستېمىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
ug: بايت چوڭلۇقىنىڭ بىرلىكلىرى
