khelpcenter - en to ug translation catalogue (124 entries)

en: KDE Help Center
ug: ك د ئې(KDE) ياردەم مەركىزى

en: The KDE Help Center
ug: ك د ئې(KDE) ياردەم مەركىزى

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
ug: (c) 1999-2011, The KHelpCenter ئىجادىيەتچىلىرى

en: Original Author
ug: ئەسلى ئاپتور

en: Info page support
ug: ئۇچۇر بېتى قوللىشى

en: URL to display
ug: كۆرسىتىدىغان URL

en: Top-Level Documentation
ug: يۇقىرى-دەرىجىلىك پۈتۈك

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
ug: ئىنگلىزچە

en: Font Configuration
ug: خەت نۇسخا سەپلىمىسى

en: Sizes
ug: چوڭلۇقلار

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
ug: ئەڭ كىچىك خەت چوڭلۇقى(&I):

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
ug: ئوتتۇرا خەت چوڭلۇقى(&E):

en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

en: S&tandard font:
ug: ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسى(&T):

en: F&ixed font:
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى(&I):

en: S&erif font:
ug: Serif خەت نۇسخىسى(&E):

en: S&ans serif font:
ug: Sans serif خەت نۇسخىسى(&A):

en: &Italic font:
ug: يانتۇ خەت نۇسخىسى(&I):

en: &Fantasy font:
ug: فانتازىيە خەت نۇسخىسى(&F):

en: Encoding
ug: كودلاش

en: &Default encoding:
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش(&D):

en: Use Language Encoding
ug: تىل كودلىشىنى ئىشلەت

en: &Font size adjustment:
ug: خەت نۇسخىسى چوڭلۇقىنى تەڭشەش(&F):

en: By Topic
ug: مەزمۇنى بويىچە

en: Alphabetically
ug: ئېلىپبە تەرتىپى بويىچە

en: Rebuilding glossary cache...
ug: سۆزلۈك غەملىكىنى قايتا قۇرۇۋاتىدۇ…

en: Rebuilding cache... done.
ug: سۆزلۈك غەملىكىنى قايتا قۇرۇۋاتىدۇ…تامام.

en: Error
ug: خاتالىق

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
ug: تاللانغان سۆزلۈكنى كۆرسىتەلمىدى: ‹glossary.html› ھۆججىتى تېپىلمىدى!.

en: See also:
ug: پايدىلىنىڭ:

en: KDE Glossary
ug: KDE سۆزلۈكى

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
ug: تولۇق تېكىست ئىزدەش ئۈچۈن ht://dig HTML ئىزدەش ماتورى ئىشلىتىدۇ.

en: Information about where to get the ht://dig package.
ug: «ht://dig» بوغچىسىنى قەيەردىن ئېلىش ھەققىدىكى ئۇچۇر.

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
ug: ht://dig نى ht://dig نىڭ تورتۇرايىدىن ئالغىلى بولىدۇ

en: Program Locations
ug: پروگرامما ئورۇنلىرى

en: htsearch:
ug: htsearch

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
ug: htsearch پروگراممىسىنىڭ تور ئادرېسى(URL)نى كىرگۈزۈڭ.

en: Indexer:
ug: ئىندېكسلىغۇچ:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
ug: بۇ يەرگە htdig ئىندېكسلىغۇچ پروگراممىسىنىڭ يولىنى كىرگۈزۈڭ.

en: htdig database:
ug: htdig ساندىنى:

en: Enter the path to the htdig database folder.
ug: بۇ يەرگە htdig ساندىنىنىڭ يولىنى كىرگۈزۈڭ.

en: By Category
ug: كاتېگورىيە بويىچە

en: Change Index Folder
ug: ئىندېكس قىسقۇچىنى ئۆزگەرت

en: Index folder:
ug: ئىندېكس قىسقۇچى:

en: Build Search Indices
ug: ئىزدەش ئىندىكىسى قۇرۇش

en: Index creation log:
ug: ئىندېكس قۇرۇش خاتىرىسى

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
ug: ياپ

en: Index creation finished.
ug: ئىندېكس قۇرۇش تاماملاندى.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
ug: توختا

en: Details &lt;&lt;
ug: تەپسىلاتلار &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
ug: تەپسىلاتلار &gt;&gt;

en: Build Search Index
ug: ئىزدەش ئىندىكىسى ھاسىللاش

en: Build Index
ug: ئىندىكىسى ھاسىللا

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
ug: پۈتۈكنى ئىزدەپ تېپىش ئۈچۈن،
     ئىزدەش ئىندېكسى مەۋجۇت بولۇشى كېرەك. تۆۋەندىكى تىزىمدىكى ھالەت ئىستونىدا
    پۈتۈكنىڭ ئىزدەش ئىندېكسى بارمۇ يوق كۆرسىتىلىدۇ.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
ug: ئىندېكس قۇرۇش ئۈچۈن، تىزىمدىكى تاللاش كۆزنەكچىسىنى تاللاپ، 
     «ئىندېكس ھاسىللا» توپچىسىنى چېكىڭ.

en: Search Scope
ug: ئىزدەش دائىرىسى

en: Status
ug: ھالىتى

en: Change...
ug: ئۆزگەرت…

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
ug: <qt>قىسقۇچ <b>%1</b> مەۋجۇت ئەمەس؛ ئىندېكس قۇرغىلى بولمايدۇ.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is present]
en: OK
ug: تامام

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
ug: يوقالغان

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
ug: پۈتۈك '%1' (%2):

en: No document type.
ug: پۈتۈك تىپى يوق.

en: No search handler available for document type '%1'.
ug: پۈتۈك تىپى ‹%1› نى ئىزدەش تۇتقۇچىسى يوق.

en: No indexing command specified for document type '%1'.
ug: پۈتۈك تىپى ‹%1› نىڭ ئۈچۈن ئىندېكسلاش بۇيرۇقى كۆرسىتىلمىگەن.

en: Failed to build index.
ug: ئىندېكس قۇرۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Error executing indexing build command:
    %1
ug: ئىندېكسلاش بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
ug: بۇيرۇق «%1» نى باشلىغىلى بولمىدى.

en: KHelpCenter Index Builder
ug: KHelpCenter ئىندېكسلىغۇچ

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
ug: (c) 2003، KHelpCenter ئىجادىيەتچىلىرى

en: Document to be indexed
ug: ئىندېكسلىنىدىغان پۈتۈك

en: Index directory
ug: ئىندېكس مۇندەرىجىسى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
ug: ئىندېكس مۇندەرىجىسىنىڭ يولى.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
ug: نۆۋەتتە كۆرۈنگەن يولباشچى بەتكۈچ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Search Error Log
ug: خاتالىق خاتىرىسى ئىزدە

en: Preparing Index
ug: ئىندېكسنى تەييارلاۋاتىدۇ

en: Ready
ug: تەييار

en: Previous Page
ug: ئالدىنقى بەت

en: Moves to the previous page of the document
ug: پۈتۈكنىڭ ئالدىنقى بېتىگە يۆتكىلىدۇ

en: Next Page
ug: كېيىنكى بەت

en: Moves to the next page of the document
ug: پۈتۈكنىڭ كېيىنكى بېتىگە يۆتكىلىدۇ

en: Table of &Contents
ug: ئاساسىي مەزمۇنلىرى

en: Table of contents
ug: مەزمۇن مۇندەرىجىسى

en: Go back to the table of contents
ug: مەزمۇنغا قايتىش

en: &Last Search Result
ug: ئاڭ ئاخىرقى ئىزدەش نەتىجىسى(&L)

en: Configure Fonts...
ug: خەت نۇسخىلىرىنى سەپلە…

en: Increase Font Sizes
ug: خەت چوڭلۇقىنى چوڭايتىش

en: Decrease Font Sizes
ug: خەت چوڭلۇقىنى كىچىكلىتىش

en: &Search
ug: ئىزدە(&S)

en: &Contents
ug: مەزمۇنلار(&C)

en: Search Options
ug: ئىزدەش تاللانما

en: G&lossary
ug: ئاتالغۇلار(&L)

en: Start Page
ug: باشلاش بېتى

en: Unable to run search program.
ug: ئىزدەش پروگراممىسىنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
ug: ئىزدەش ئىندېكسى تېخى مەۋجۇت ئەمەس. ھازىرلا ئىندېكسنى ياسامسىز؟

en: Create
ug: ياسا

en: Do Not Create
ug: ياسىما

en: Error: No document type specified.
ug: خاتا: پۈتۈك تىپى كۆرسىتىلمىگەن.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
ug: خاتا: پۈتۈك تىپى ‹%1› نىڭ ئىزدەش تۇتقۇچىسى يوق.

en: No valid search handler found.
ug: ئىناۋەتلىك ئىزدەش تۇتقۇچىسى(handler) تېپىلمىدى.

en: Search Results for '%1':
ug: «%1» نىڭ ئىزدەش نەتىجىسى:

en: Search Results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Error executing search command '%1'.
ug: ئىزدەش بۇيرۇقى ‹%1› نى ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error: %1
ug: خاتالىق: %1

en: '%1' not found, check your installation
ug: «%1» تېپىلمىدى، ئورنىتىشنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ

en: '%1' not found, install the package containing it
ug: «%1» تېپىلمىدى، ئۇنى ئوز ئىچىگە ئالغان بوغچىنى ئورنىتىڭ

en: No search command or URL specified.
ug: ئىزدەش بۇيرۇقى ياكى URL ئى كۆرسىتىلمىگەن.

en: and
ug: ۋە

en: or
ug: ياكى

en: &Method:
ug: ئۇسۇل(&M):

en: Max. &results:
ug: ئەڭ چوڭ نەتىجە(&R):

en: &Scope selection:
ug: دائىرە تاللاش(&S):

en: Scope
ug: دائىرە

en: Build Search &Index...
ug: ئىزدەش ئىندىكىسى قۇر(&I)

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
ug: ئىختىيارى

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
ug: ھەممىسى

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
ug: يوق

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
ug: نامەلۇم

en: Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئادرېسىنى كۆچۈر
