kcmcrypto - en to ug translation catalogue (171 entries)

en: X509 Certificate Export
ug: X509 گۇۋاھنامىنى چىقار

en: Format
ug: پىچىمى

en: &Text
ug: تېكىست(&T)

en: Filename:
ug: ھۆججەت ئاتى:

en: &Export
ug: چىقار(&E)

en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
ug: ئىچكى خاتالىق، kfm-devel@kde.org غا مەلۇم قىلىڭ

en: Error converting the certificate into the requested format.
ug: گۇۋاھنامىنى ئىلتىماس قىلغان پىچىمغا ئايلاندۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى .

en: Error opening file for output.
ug: چىقىرىش ئۈچۈن ھۆججەت ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
ug: گۇۋاھنامە قۇرۇش يېتەكچىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
ug: گۇۋاھنامە تىپى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
ug: ئىم جۈملىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
ug: ئىم جۈملىسى(دەلىللەش):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
ug: دۆلەت كودى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
ug: ئۆلكە ياكى ئاپتونوم رايون(تولۇق):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
ug: شەھەر :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
ug: تەشكىل ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
ug: تەشكىلىي بۆلۈم/گۇرۇپپا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ تولۇق ماشىنا ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
ug: ئېلخەت مەنزىل:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
ug: ئىناۋەتلىك كۈن سانى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
ug: ئۆزىنىڭ ئىمزاسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
ug: ئۇزۇندە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
ug: تەخەللۇس:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
ug: RSA نىڭ ئورنىغا DSA ئىشلەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
ug: بىت كۈچلۈكلۈكى:

en: %1 (%2 of %3 bits)
ug: %1 (%3 نىڭ  %2 خانىسى )

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
ug: بۇ بۆلەكنى <h1>شىفىرلا</h1>ش سىزنىڭ كۆپ قىسىم KDE پروگراممىلىرىغا SSL تەڭشىشىڭىزگە يول قويىدۇ ھەمدە شەخسىي گۇۋاھنامە ۋە  مەلۇملۇق گۇۋاھنامە تارقاتقۇچى ئورۇنلارنى  باشقۇرىدۇ.

en: KDE Crypto Control Module
ug: KDE شىفىرلاش تىزگىن بۆلىكى

en: SSL Ciphers to Use
ug: ئىشلىتىدىغان SSL شىفىرلىشى

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
ug: SSL كېلىشىمىنى تاللىغاندا ئىشلىتىشكە يول قويىدىغان شىفىرلاش ئۇسۇلى. ئەمەلىي قوللىنىدىغان كېلىشىم باغلانغاندا مۇلازىمېتىر بىلەن كېلىشىپ جەزملىنىدۇ.

en: Cipher Wizard
ug: شىفىر يېتەكچىسى

en: Strong Ciphers Only
ug: كۈچلۈك شىفىرلاشلا

en: Export Ciphers Only
ug: چىقىرىدىغان شىفىرلاشلا

en: Enable All
ug: ھەممىنى قوزغات

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
ug: <qt>ئالدىن سەپلەنگەن بۇ تەڭشەكلەرنى ئىشلىتىپ تېخىمۇ قۇلاي ھالدا SSL شىفىرلاشنى تەڭشىيەلەيسىز. تۆۋەندىكى ھالەتلەردىن تاللىيالايسىز:<ul><li><b>كۈچلۈك شىفىرلاشلا:</b> پەقەت كۈچلۈك (&gt;= 128 خانە) شىفىرلاشنىلا تاللايدۇ.</li><li><b>چىقىرىدىغان شىفىرلاشلا:</b> پەقەت ئاجىز شىفىرلاشنىلا تاللايدۇ  (&lt;= 56 خانە).</li><li><b>ھەممىنى قوزغات:</b> ھەممە SSL شىفىرلاش ۋە ئۇسۇللىرىنى تاللايدۇ.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
ug: SSL ھالەتكە كىرگەندە ئاگاھلاندۇر(&E)

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
ug: ئەگەر تاللانسا، SSL قوزغىتىلغان بېكەتكە كىرگەندە ئەسكەرتىدۇ.

en: Warn on &leaving SSL mode
ug: SSL ھالەتتىن چېكىنگەندە ئاگاھلاندۇر(&L)

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
ug: ئەگەر تاللانسا ، SSL قوزغىتىلغان بېكەتتىن ئايرىلغاندا ئەسكەرتىدۇ.

en: Warn on sending &unencrypted data
ug: شىفىرلانمىغان سانلىق-مەلۇمات يوللىغاندا ئاگاھلاندۇر(&U)

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
ug: ئەگەر تاللانسا، توركۆرگۈدە شىفىرلانمىغان سانلىق-مەلۇماتلارنى يوللاشتىن ئاۋۋال سىزنى ئاگاھلاندۇرىدۇ .

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
ug: ئارىلاشSSL/غەيرىي SSL بەتنى ئاگاھلاندۇر(&M)

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
ug: ئەگەر تاللانسا ، قىسمەن شىفىرلانغان ياكى قىسمەن شىفىرلانمىغان ئارىلاش تور بەتلىرىنى زىيارەت قىلغاندا سىزنى ئەسكەرتىدۇ.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
ug: OpenSSL ھەمبەھىرلەنگەن ئامبارنىڭ يولى

en: &Test
ug: سىنا(&T)

en: Use EGD
ug: EGD ئىشلەت

en: Use entropy file
ug: entropy ھۆججەت ئىشلەت

en: Path to EGD:
ug: EGD يولى:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
ug: ئەگەر تاللانسا، OpenSSL ئېنتروپىيە توپلاش مۇلازىمېتىرى ئارقىلىق ساختا تاسادىپىي سان ھاسىللىگۈچىنى دەسلەپكى قىممەتكە ئىگە قىلىش(EGD) تەلەپ قىلىنىدۇ .

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
ug: ئەگەر تاللانسا، OpenSSL بەلگىلەنگەن ھۆججەتنى ئېنتروپىيە قىلىپ كىرگۈزۈش ئارقىلىق ساختا تاسادىپىي سان ھاسىللىگۈچىنى ئىشلىتىشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
ug: ئېنتروپىيە توپلاش مۇلازىمېتىرى قۇرغان زەنجىرسىمان يول(ياكى ئېنتروپىيە ھۆججىتى)نى كىرگۈزۈڭ.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
ug: چېكىلسە EGD ئوقۇر ھۆججىتىگە كۆز يۈگۈرتىدۇ.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
ug: بۇ تىزىم قۇتىسى KDE گە مەلۇملۇق گۇۋاھنامىلىرىڭىزنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ. سىز بۇ جايدا ئۇلارنى ئاسانلا باشقۇرالايسىز.

en: Common Name
ug: ئادەتتىكى ئات

en: Email Address
ug: ئېلخەت ئادرېسلىرى

en: I&mport...
ug: ئەكىر(&M)…

en: &Export...
ug: ئېكسپورت قىل(&E)…

en: Remo&ve
ug: چىقىرىۋەت(&V)

en: &Unlock
ug: قۇلۇپسىزلا(&U)

en: Verif&y
ug: دەلىللە(&Y)

en: Chan&ge Password...
ug: ئىم ئۆزگەرت(&G)…

en: This is the information known about the owner of the certificate.
ug: بۇ گۇۋاھنامە ئىگىسىگە ئائىت ئۇچۇرلار.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
ug: بۇ گۇۋاھنامە تارقاتقۇچىغا مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلار.

en: Valid from:
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى(باشلىنىشى):

en: Valid until:
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى(ئاخىرى):

en: The certificate is valid starting at this date.
ug: گۇۋاھنامە شۇ ۋاقىتتىن باشلاپ ئىناۋەتلىك.

en: The certificate is valid until this date.
ug: گۇۋاھنامە بۇ كۈنگىچە ئىناۋەتلىك.

en: MD5 digest:
ug: MD5 ئۈزۈندىسى:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ئىناۋەتلىك ئىكەنلىكىنى تېزلىكتە ئىسپاتلايدىغان مۇكەممەللىك قىممىتى.

en: On SSL Connection...
ug: SSL باغلانغاندا…

en: &Use default certificate
ug: كۆڭۈلدىكى گۇۋاھنامىنى ئىشلەت(&U)

en: &List upon connection
ug: باغلانغاندىكى تىزىمىنى كۆرسەت(&L)

en: &Do not use certificates
ug: گۇۋاھنامە ئىشلەتمە(&D)

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
ug: بۇ بۆلەك OpenSSL ئامبار بىلەن باغلانمىدى، شۇڭلاشقا SSL گۇۋاھنامىنى باشقۇرالمايدۇ.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
ug: كۆڭۈلدىكى مەشغۇلات

en: &Send
ug: ئەۋەت(&S)

en: &Prompt
ug: ئەسكەرت(&P)

en: Do &not send
ug: ئەۋەتمە(&N)

en: Default certificate:
ug: كۆڭۈلدىكى ئىسپاتنامە:

en: Host authentication:
ug: ماشىنا كىملىك دەلىلى:

en: Host
ug: ماشىنا

en: Certificate
ug: گۇۋاھنامە

en: Policy
ug: تۈزۈم

en: Host:
ug: كومپيۇتېر:

en: Certificate:
ug: گۇۋاھنامە:

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Send
ug: يوللا

en: Prompt
ug: ئەسكەرت

en: Do not send
ug: ئەۋەتمە

en: Ne&w
ug: يېڭى(&W)

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
ug: بۇ تىزىم قۇتىسى KDE غا مەلۇملۇق بېكەت ۋە شەخسىي گۇۋاھنامىلەر تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.سىز بۇ جايدا ئۇلارنى ئاسانلا باشقۇرالايسىز.

en: Organization
ug: ئورگان

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
ug: بۇ توپچا تاللانغان گۇۋاھنامىنى  ھەر خىل پىچىمدىكى ھۆججەتكە چىقىرىشقا يول قويىدۇ.

en: &Remove
ug: چىقىرىۋەت(&R)

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
ug: بۇ توپچا گۇۋاھنامە غەملەكىدىن تاللانغان گۇۋاھنامىنى چىقىرىۋېتىدۇ.

en: &Verify
ug: تەكشۈر(&V)

en: This button tests the selected certificate for validity.
ug: بۇ توپچا تاللانغان گۇۋاھنامىنىڭ ئىناۋەتلىكلىكىنى سىنايدۇ.

en: Cache
ug: غەملەك

en: Permanentl&y
ug: مەڭگۈ(&Y)

en: &Until
ug: غىچە(&U)

en: Select here to make the cache entry permanent.
ug: غەملەكتىكى تۈرنى مەڭگۈلۈك ئىناۋەتلىك قىلىش ئۈچۈن بۇ جاينى چېكىڭ.

en: Select here to make the cache entry temporary.
ug: غەملەكتىكى تۈرنى ۋاقىتلىق ئىناۋەتلىك قىلىش ئۈچۈن بۇ جاينى چېكىڭ.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
ug: گۇۋاھنامە غەملەك تۈرىنىڭ مۆھلىتى توشىدىغان چېسلا ۋە ۋاقىت.

en: Accep&t
ug: قوشۇل(&T)

en: Re&ject
ug: رەت قىل(&J)

en: Select this to always accept this certificate.
ug: بۇ تاللانسا مەزكۇر گۇۋاھنامىگە ھەمىشە قوشۇلىدۇ.

en: Select this to always reject this certificate.
ug: بۇ تاللانسا مەزكۇر گۇۋاھنامىنى ھەمىشە رەت قىلىدۇ.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
ug: بۇ گۇۋاھنامىنى تاپشۇرۇۋالغاندا ئەسكەرتمەكچى بولغاندا بۇ تاللىنىدۇ.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
ug: بۇ تىزىم قۇتىسى KDE گە مەلۇملۇق گۇۋاھنامە تارقاتقۇچىلار تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ. سىز بۇ جايدا ئۇلارنى ئاسانلا باشقۇرالايسىز.

en: Organizational Unit
ug: ئىدارىسى

en: Res&tore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(&T)

en: Accept for site signing
ug: بېكەت ئىمزاسى ئۈچۈن قوشۇل

en: Accept for email signing
ug: ئېلخەت ئىمزاسى ئۈچۈن قوشۇل

en: Accept for code signing
ug: كود ئىمزاسى ئۈچۈن قوشۇل

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
ug: ئۆزى تارقاتقان گۇۋاھنامە ياكى يوچۇن CA گە يولۇققاندا ئاگاھلاندۇر(&S)

en: Warn on &expired certificates
ug: مۆھلىتى توشقان گۇۋاھنامىنى ئاگاھلاندۇر(&E)

en: Warn on re&voked certificates
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇلغان گۇۋاھنامىنى ئاگاھلاندۇر(&V)

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
ug: بۇ تىزىم قۇتىسى سىز گۇۋاھنامەسىنى ئېتىراپ قىلىدىغان بېكەتلەرنى كۆرسىتىدۇ، ھەتتا گۇۋاھنامىسى دەلىللەشتىن ئۆتمىگەن تەقدىردىمۇ.

en: &Add
ug: قوش(&A)

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
ug: بۇ بۆلەك OpenSSL ئامبىرى بىلەن باغلانمىغان، شۇڭا بۇ تاللانمىلارنى سەپلىيەلمەيدۇ.

en: Your Certificates
ug: گۇۋاھنامىڭىز

en: Authentication
ug: كىملىك دەلىللەش

en: Peer SSL Certificates
ug: قارشى تەرەپ SSL گۇۋاھنامىسى

en: SSL Signers
ug: SSL ئىمزا قۇيغۇچى

en: Validation Options
ug: دەلىللەش تاللانمىسى

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
ug: ئەگەر سىز ئاز دېگەندە بىر شېفىرلاش ئۇسۇلىنى تاللىمىسىڭىز، SSL ئىشلىمەيدۇ .

en: SSL Ciphers
ug: SSL شىفىر

en: Could not open the certificate.
ug: گۇۋاھنامىنى ئاچالمىدى.

en: Error obtaining the certificate.
ug: گۇۋاھنامىگە ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
ug: بۇ گۇۋاھنامە دەلىللەش سىنىقىدىن غەلىبىلىك ئۆتتى.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
ug: بۇ گۇۋاھنامە دەلىللەش سىنىقىدىن ئۆتەلمىدى، ئىناۋەتسىز دەپ قارىلىدۇ.

en: Certificate Password
ug: گۇۋاھنامە ئىمى

en: Certificate password
ug: گۇۋاھنامە ئىمى

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
ug: گۇۋاھنامە ھۆججىتىنى يۈكلىيەلمىدى. باشقا ئىمنى سىنامدۇ؟

en: Try
ug: سىنا

en: Do Not Try
ug: سىنىما

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
ug: ئوخشاش ئاتلىق گۇۋاھنامە مەۋجۇت. ئۇنى راستلا ئالماشتۇرۇۋېتەمسىز؟

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Enter the certificate password:
ug: گۇۋاھنامە ئىمنى كىرگۈزۈڭ:

en: Password For '%1'
ug: '%1' ئۈچۈن ئىم

en: Decoding failed. Please try again:
ug: كود يېشەلمىدى. قايتا سىناڭ:

en: Export failed.
ug: چىقىرالمىدى.

en: Enter the OLD password for the certificate:
ug: گۇۋاھنامەنىڭ كونا ئىمىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter the new certificate password
ug: يېڭى گۇۋاھنامە ئىمىنى كىرگۈزۈڭ

en: This is not a signer certificate.
ug: بۇ ئىمزالىق گۇۋاھنامە ئەمەس.

en: You already have this signer certificate installed.
ug: سىز بۇ ئىمزالىق گۇۋاھنامىنى ئورناتقان.

en: The certificate file could not be loaded.
ug: گۇۋاھنامە ھۆججىتىنى يۈكلىيەلمىدى.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
ug: سىز KMail دە بۇ گۇۋاھنامىنى قوزغىتامسىز؟

en: Make Available
ug: قوزغات

en: Do Not Make Available
ug: قوزغاتما

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
ug: Kleopatra نى ئىجرا قىلالمىدى. سىز kdepim بوغچىنى يېڭىلىشىڭىز زۆرۈر بولۇشى مۇمكىن.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
ug: بۇ گۇۋاھنامىڭىزنىڭ ئىمزالىغۇچىلار ساندانىنى KDE نىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىگە ئەسلىگە كەلتۈرۈشى مۇمكىن.
    بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.
    راستلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Revert
ug: ئەسلىگە ياندۇر

en: Failed to load OpenSSL.
ug: OpenSSL نى يۈكلىيەلمىدى.

en: libssl was not found or successfully loaded.
ug: libssl نى تاپالمىدى ياكى غەلىبىلىك يۈكلىيەلمىدى.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
ug: libcrypto نى تاپالمىدى ياكى غەلىبىلىك يۈكلىيەلمىدى.

en: OpenSSL was successfully loaded.
ug: OpenSSL غەلىبىلىك يۈكلەندى.

en: Path to entropy file:
ug: entropy ھۆججەتنىڭ يولى:

en: Personal SSL
ug: شەخسىي SSL

en: Server SSL
ug: مۇلازىمېتىر SSL

en: SSL Personal Request
ug: SSL شەخسىي ئىلتىماسى

en: SSL Server Request
ug: SSL مۇلازىمېتىر ئىلتىماسى

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
ug: مۇلازىمېتىر CA

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
ug: شەخسىي CA

[ctx: No Certificates on List]
en: None
ug: يوق

en: Don't Send
ug: ئەۋەتمە

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
ug: چېسلا ۋاقىت تاللىغۇچ

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
ug: سائەت:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
ug: مىنۇت:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
ug: سېكۇنت:
