kdelibs_colors4 - en to ug translation catalogue (74 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
ug: ئالىس كۆك

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
ug: ئالىس ئاق

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
ug: ئالىس ئاق1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
ug: ئالىس ئاق2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
ug: ئالىس ئاق3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
ug: ئالىس ئاق4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
ug: ئاقلانغان بادام

[ctx: color]
en: DarkBlue
ug: تۇتۇق كۆك

[ctx: color]
en: DarkCyan
ug: تۇتۇق يېشىل كۆك

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
ug: تۇتۇق ئالتۇنرەڭ

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
ug: تۇتۇق ئالتۇنرەڭ1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
ug: تۇتۇق ئالتۇنرەڭ2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
ug: تۇتۇق ئالتۇنرەڭ3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
ug: تۇتۇق ئالتۇنرەڭ4

[ctx: color]
en: DarkGray
ug: تۇتۇق كۈلرەڭ

[ctx: color]
en: DarkGreen
ug: تۇتۇق يېشىل

[ctx: color]
en: DarkGrey
ug: تۇتۇق كۈلرەڭ

[ctx: color]
en: DarkMagenta
ug: تۇتۇق ھال رەڭ

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
ug: تۇتۇق زەيتۇن يېشىل

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
ug: تۇتۇق زەيتۇن يېشىل1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
ug: تۇتۇق زەيتۇن يېشىل2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
ug: تۇتۇق زەيتۇن يېشىل3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
ug: تۇتۇق زەيتۇن يېشىل4

[ctx: color]
en: DarkOrange
ug: تۇتۇق ئاپېلسىن رەڭ

[ctx: color]
en: DarkOrange1
ug: تۇتۇق ئاپېلسىن رەڭ1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
ug: تۇتۇق ئاپېلسىن رەڭ2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
ug: تۇتۇق ئاپېلسىن رەڭ3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
ug: تۇتۇق ئاپېلسىن رەڭ4

[ctx: color]
en: black
ug: قارا

[ctx: color]
en: blue
ug: كۆك

[ctx: color]
en: blue1
ug: كۆك1

[ctx: color]
en: blue2
ug: كۆك2

[ctx: color]
en: blue3
ug: كۆك3

[ctx: color]
en: blue4
ug: كۆك4

[ctx: color]
en: brown
ug: قوڭۇر

[ctx: color]
en: brown1
ug: قوڭۇر1

[ctx: color]
en: brown2
ug: قوڭۇر2

[ctx: color]
en: brown3
ug: قوڭۇر3

[ctx: color]
en: brown4
ug: قوڭۇر4

[ctx: color]
en: cyan
ug: توق يېشىل

[ctx: color]
en: gold
ug: ئالتۇن

[ctx: color]
en: green
ug: يېشىل

[ctx: color]
en: green1
ug: يېشىل1

[ctx: color]
en: green2
ug: يېشىل2

[ctx: color]
en: green3
ug: يېشىل3

[ctx: color]
en: green4
ug: يېشىل4

[ctx: color]
en: magenta
ug: ئاچ قىزىل

[ctx: color]
en: maroon
ug: بېغىر

[ctx: color]
en: navy
ug: ئاسمان كۆكى

[ctx: color]
en: orange
ug: قىزغۇچ سېرىق

[ctx: color]
en: orange1
ug: قىزغۇچ سېرىق1

[ctx: color]
en: orange2
ug: قىزغۇچ سېرىق2

[ctx: color]
en: orange3
ug: قىزغۇچ سېرىق3

[ctx: color]
en: orange4
ug: قىزغۇچ سېرىق4

[ctx: color]
en: pink
ug: ھالرەڭ

[ctx: color]
en: purple
ug: بىنەپشە

[ctx: color]
en: red
ug: قىزىل

[ctx: color]
en: red1
ug: قىزىل1

[ctx: color]
en: red2
ug: قىزىل2

[ctx: color]
en: red3
ug: قىزىل3

[ctx: color]
en: red4
ug: قىزىل4

[ctx: color]
en: salmon
ug: سالمون بېلىقى

[ctx: color]
en: snow
ug: قار

[ctx: color]
en: wheat
ug: بۇغدايرەڭ

[ctx: color]
en: wheat1
ug: بۇغدايرەڭ1

[ctx: color]
en: wheat2
ug: بۇغدايرەڭ2

[ctx: color]
en: wheat3
ug: بۇغدايرەڭ3

[ctx: color]
en: wheat4
ug: بۇغدايرەڭ4

[ctx: color]
en: white
ug: ئاق

[ctx: color]
en: yellow
ug: سېرىق

[ctx: color]
en: yellow1
ug: سېرىق1

[ctx: color]
en: yellow2
ug: سېرىق2

[ctx: color]
en: yellow3
ug: سېرىق3

[ctx: color]
en: yellow4
ug: سېرىق4
