libplasma - en to ug translation catalogue (159 entries)

en: animation() takes one argument
ug: فۇنكسىيە animation() نىڭ بىر ئارگۇمېنتى بار

en: %1 is not a known animation type
ug: %1 بىلىدىغان جانلاندۇرۇم تىپى ئەمەس

en: Script initialization failed
ug: قوليازمىنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Unable to load the widget
ug: ۋىجېتنى يۈكلىيەلمىدى

en: Panel
ug: تاختا

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unknown Widget
ug: نامەلۇم ۋىجېت

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Configure...
ug: سەپلە…

en: &OK
ug: جەزملە(&O)

en: &Yes
ug: ھەئە(&Y)

en: &No
ug: ياق(&N)

en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

en: OK
ug: تامام

en: Activate %1 Widget
ug: %1 Widget نى ئاكتىپلا

en: Widget Settings
ug: Widget تەڭشەكلەر

en: Remove this Widget
ug: Widget نى چىقىرىۋەت

en: Run the Associated Application
ug: باغلىنىشلىق پروگراممىنى ئىجرا قىل

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: %1 Settings
ug: %1 تەڭشىكى

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
ug: %1 تەڭشىكى

en: Accessibility
ug: ياردەم ئىقتىدارى

en: Application Launchers
ug: پروگرامما ئىجرا قىلغۇچ

en: Astronomy
ug: ئاسترونومىيە

en: Date and Time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Development Tools
ug: ئىجادكارلار قورالى

en: Education
ug: مائارىپ

en: Environment and Weather
ug: مۇھىت ۋە ھاۋارايى

en: Examples
ug: مىساللار

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: Fun and Games
ug: ئويۇن ۋە تاماشا

en: Graphics
ug: گرافىك

en: Language
ug: تىل

en: Mapping
ug: خەرىتىلە

en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Multimedia
ug: كۆپ ۋاسىتە

en: Online Services
ug: توردىكى مۇلازىمەتلەر

en: Productivity
ug: ئىشلەپچىقىرىش ئۈنۈمى

en: System Information
ug: سىستېما ئۇچۇرى

en: Utilities
ug: قوراللار

en: Windows and Tasks
ug: كۆزنەك ۋە ۋەزىپىلەر

en: Keyboard Shortcut
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
ug: %1 - %2 نىڭدا

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
ug: بۇ %1 نى چىقىرىۋەت

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
ug: %1 تەڭشىكى

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
ug: %2 widget نىڭ %1 قوليازما ماتورىنى قۇرالمىدى.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
ug: %2 widget قا زۆرۈر بولغان %1 بوغچىنى ئاچالمىدى.

en: This object could not be created.
ug: بۇ نەڭنى قۇرالمايدۇ.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
ug: بۇ نەڭنى قۇرالمايدۇ سەۋەبى تۆۋەندىكىچە: <p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
ug: بۇ تاختىنى چىقىرىۋەت

en: Remove this Activity
ug: بۇ پائالىيەتنى چىقىرىۋەت

en: Activity Settings
ug: پائالىيەت تەڭشىكى

en: Add Widgets...
ug: Widget قوش…

en: Next Widget
ug: كېيىنكى Widget

en: Previous Widget
ug: ئالدىنقى Widget

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
ug: %1 تاللانما

en: Fetching file type...
ug: ھۆججەت تىپىغا ئېرىشىۋاتىدۇ…

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Wallpaper
ug: تام قەغىزى

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
ug: %1 چىقىرىۋەت

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
ug: راستلا %1 نى چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Could not find requested component: %1
ug: لازىملىق بۆلەكنى تاپالمىدى: %1

en: This plugin needs to be configured
ug: بۇ قىستۇرمىنى سەپلەش زۆرۈر

en: Unknown ContainmentActions
ug: يوچۇن قاچا مەشغۇلاتى

en: Lock Widgets
ug: Widget قۇلۇپلا

en: Unlock Widgets
ug: ۋىجېتلارنى قۇلۇپسىزلا

en: Shortcut Settings
ug: تېزلەتمە تەڭشىكى

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: Show this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىنى كۆرسەت.

en: Hide this group.
ug: بۇ گۇرۇپپىنى يوشۇر.

en: Expand this widget
ug: بۇ widget نى ياي

en: Collapse this widget
ug: بۇ widget نى قاتلا

en: Reattach
ug: قايتا يۈكلە

en: Close
ug: ياپ

en: This system does not support OpenGL widgets.
ug: بۇ سىستېما OpenGL widget لارنى قوللىمايدۇ.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
ug: ماشىنىڭىز OpenGL widget لارنى قوللىمايدۇ.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
ug: ئىناۋەتسىز

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
ug: بۇ widget كە مۇناسىۋەتلىك قوللىنىشچان پروگراممىلارنى ئىجرا قىلىشنى سىنىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
ug: ئىناۋەتسىز بۇيرۇق تەنتىكى.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
ug: توغرا ئىم زۆرۈر.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
ug: زىيارەت رەت قىلىندى.

en: Unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق.

en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: Themed Images
ug: ئۆرنەكلىك سۈرەتلەر

en: Configuration Definitions
ug: سەپلىمە ئېنىقلىمىسى

en: User Interface
ug: كۆرۈنمەيۈز

en: Data Files
ug: سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرى

en: Executable Scripts
ug: ئىجراچان قوليازمىلار

en: Translations
ug: تەرجىمىسى

en: Main Config UI File
ug: ئاساسىي سەپلىمە ئارايۈز ھۆججىتى

en: Configuration XML file
ug: سەپلىمە XML ھۆججەت

en: Main Script File
ug: ئاساسىي قوليازما ھۆججىتى

en: Default configuration
ug: كۆڭۈلدىكى سەپلىمە

en: Animation scripts
ug: جانلاندۇرۇم قوليازمىسى

en: Service Descriptions
ug: مۇلازىمەت چۈشەندۈرۈشى

en: Images for dialogs
ug: سۆزلەشكۈنىڭ سۈرەتلىرى

en: Generic dialog background
ug: ئادەتتىكى سۆزلەشكۈ تەگلىكى

en: Theme for the logout dialog
ug: تىزىمدىن چىقىش سۆزلەشكۈنىڭ ئۆرنەكى

en: Wallpaper packages
ug: تام قەغەز بوغچالارى

en: Images for widgets
ug: widget نىڭ سۈرەتلىرى

en: Background image for widgets
ug: widget نىڭ تەگلىك سۈرەتلىرى

en: Analog clock face
ug: تەقلىدىي سائەت يۈزى

en: Background image for panels
ug: تاختىنىڭ تەگلىك سۈرەتلىرى

en: Background for graphing widgets
ug: گرافىكىلىق widget نىڭ تەگلىكى

en: Background image for tooltips
ug: قورال ئەسكەرتىشىنىڭ تەگلىك سۈرىتى

en: Opaque images for dialogs
ug: سۆزلەشكۈنىڭ سۈزۈك سۈرەتلىرى

en: Opaque generic dialog background
ug: ئادەتتىكى سۆزلەشكۈنىڭ سۈزۈك تەگلىكى

en: Opaque theme for the logout dialog
ug: تىزىمدىن چىقىش سۆزلەشكۈنىڭ سۈزۈك ئۆرنەكى

en: Opaque images for widgets
ug: widget نىڭ سۈزۈك سۈرەتلىرى

en: Opaque background image for panels
ug: تاختىنىڭ سۈزۈك تەگلىك سۈرەتلىرى

en: Opaque background image for tooltips
ug: قورال ئەسكەرتىشىنىڭ سۈزۈك تەگلىك سۈرەتلىرى

en: Low color images for dialogs
ug: سۆزلەشكۈنىڭ تۆۋەن رەڭلىك سۈرەتلىرى

en: Low color generic dialog background
ug: ئادەتتىكى سۆزلەشكۈنىڭ تۆۋەن رەڭلىك تەگلىكى

en: Low color theme for the logout dialog
ug: تىزىمدىن چىقىش سۆزلەشكۈنىڭ تۆۋەن رەڭلىك ئۆرنەكى

en: Low color background image for widgets
ug: widget نىڭ تۆۋەن رەڭلىك تەگلىك سۈرىتى

en: Low color analog clock face
ug: تۆۋەن رەڭلىك تەقلىدىي سائەت يۈزى

en: Low color background image for panels
ug: تاختىنىڭ تۆۋەن رەڭلىك تەگلىك سۈرىتى

en: Low color background for graphing widgets
ug: گرافىكىلىق widget نىڭ تۆۋەن رەڭلىك تەگلىكى

en: Low color background image for tooltips
ug: قورال ئەسكەرتىشنىڭ تۆۋەن رەڭلىك تەگلىك سۈرىتى

en: KColorScheme configuration file
ug: KColorScheme سەپلىمە ھۆججىتى

en: Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Recommended wallpaper file
ug: تەۋسىيەلىك تام قەغەز ھۆججىتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
ug: تۆۋەندە ئىمدىن بىرنى كىرگۈزۈڭ. ئاندىن سىز باغلانماقچى بولغان ئۈسكۈنىدە ئوخشاش ئىمنى كىرگۈزۈڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ خالىغان مۇلازىمەتنى زىيارەت قىلىشىغا يول قوي

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى ئەستە تۇت

en: Incoming connection request
ug: باغلىنىش ئىلتىماسى تاپشۇرۇۋالدى

en: Connect with remote widget
ug: يىراقتىكى widget قا باغلان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
ug: توردا widget ھەمبەھىر سىزنىڭ باشقا كومپيۇتېردىمۇ بۇ widget نى يىراقتىن زىيارەت قىلىشىڭىزغا يول قويىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
ug: بۇ widget نى توردا ھەمبەھىرلە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
ug: ھەر قانداق ئىشلەتكۈچىنىڭ بۇ widget نى ئەركىن زىيارەت قىلىشىغا يول قوي

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
ug: ۋەزىپە ئىناۋەتسىز، مەشغۇلات قوزغىتىلمىدى.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
ug: ۋەزىپە ئىناۋەتسىز، ئىناۋەتسىز پارامېتىرلار.

en: Timeout.
ug: ۋاقىت ھالقىدى.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
ug: ئىناۋەتسىز (null) مۇلازىمەت، ھەر قانداق مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلالمايدۇ.

en: The "%1" widget is not installed.
ug: "%1" widget ئورنىتىلمىغان.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
ug: مۇلازىمېتىر ئىناۋەتسىز plasmoid بوغچىسىنى يوللىدى.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
ug: سىز سىستېمىڭىزدىكى يىراقتىكى widget نى ئاچماقچى بولۇۋاتىسىز.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ug: <tr><td align="right"><b>ئاتى:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ug: <tr><td align="right"><b>چۈشەندۈرۈش:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
ug: <tr><td align="right"><b>يازغۇچى:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ug: <tr><td align="right"><b>مۇلازىمېتىر:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
ug: <br><br>سىستېمىڭىزدىكى بۇ widget نى راستلا ئاچامسىز؟

en: Remote Widget
ug: يىراقتىكى Widget

en: Open Widget
ug: Widget ئاچ

en: Reject Widget
ug: Widget نى رەت قىل

en: User rejected
ug: ئىشلەتكۈچى رەت قىلدى

en: Timeout
ug: ۋاقىت ھالقىش

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
ug: سىستېما يىراقتىكى Widget ئىقتىدارىنى قوللاشنى تەمىنلىمىگەن. زىيارەت قىلالمىدى.

en: Allow everybody access to %1.
ug: ھەر قانداق كىشىنىڭ %1 نى زىيارەت قىلىشىغا يول قويىدۇ.

en: Deny everybody access to %1
ug: ھەر قانداق كىشىنىڭ %1 نى زىيارەت قىلىشىنى رەت قىلىدۇ.

en: Allow %1 access to all services.
ug: %1 نىڭ ھەممە مۇلازىمەتنى زىيارەت قىلىشىغا يول قويىدۇ.

en: Deny %1 access to all services.
ug: %1 نىڭ ھەممە مۇلازىمەتنى زىيارەت قىلىشىنى رەت قىلىدۇ.

en: Allow access to %1, by %2.
ug: %2 ئارقىلىق %1 نى زىيارەت قىلىشىغا يول قويىدۇ.

en: Deny access to %1, by %2.
ug: %2 ئارقىلىق %1 نى زىيارەت قىلىشىنى رەت قىلىدۇ.

en: Allow access to %1, by %2?
ug: %2 ئارقىلىق %1 نى زىيارەت قىلىشىغا يول قويامدۇ؟

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
ug: سىز %2 دىكى %1 نى زىيارەت قىلىشنى ئىلتىماس قىلدىڭىز.

en: search term
ug: ئىزدەش تۈرى

en: Unknown Wallpaper
ug: يوچۇن تام قەغىزى
