timezones4 - en to ug translation catalogue (719 entries)

en: Africa/Abidjan
ug: ئافرىقا/ئابىجان

en: Africa/Accra
ug: ئافرىقا/ئاككرا

en: Africa/Addis_Ababa
ug: ئافرىقا/ئەددىس-ئەبېبە

en: Africa/Algiers
ug: ئافرىقا/ئالجىر

en: Africa/Asmara
ug: ئافرىقا/ئاسمارا

en: Africa/Asmera
ug: ئافرىقا/ئاسمارا

en: Africa/Bamako
ug: ئافرىقا/باماكو

en: Africa/Bangui
ug: ئافرىقا/بانگى

en: Africa/Banjul
ug: ئافرىقا/بانجۇل

en: Africa/Bissau
ug: ئافرىقا/بىسسائۇ

en: Africa/Blantyre
ug: ئافرىقا/بىلانتايىر

en: Africa/Brazzaville
ug: ئافرىقا/بىراززاۋىل

en: Africa/Bujumbura
ug: ئافرىقا/بۇجۇمبۇرا

en: Africa/Cairo
ug: ئافرىقا/قاھىرە

en: Africa/Casablanca
ug: ئافرىقا/كازابلانكا

en: Africa/Ceuta
ug: ئافرىقا/سېيتا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
ug: سېيتا ۋە مېلىلا

en: Africa/Conakry
ug: ئافرىقا/كوناكرى

en: Africa/Dakar
ug: ئافرىقا/داكار

en: Africa/Dar_es_Salaam
ug: ئافرىقا/دارېسسالام

en: Africa/Djibouti
ug: ئافرىقا/جىبۇتى

en: Africa/Douala
ug: ئافرىقا/دوئالا

en: Africa/El_Aaiun
ug: ئافرىقا/لايوئۇن

en: Africa/Freetown
ug: ئافرىقا/فىرېتوۋن

en: Africa/Gaborone
ug: ئافرىقا/گابورون

en: Africa/Harare
ug: ئافرىقا/خارارې

en: Africa/Johannesburg
ug: ئافرىقا/يوھاننېسبۇرگ

en: Africa/Juba
ug: ئافرىقا/جۇبا

en: Africa/Kampala
ug: ئافرىقا/كامپالا

en: Africa/Khartoum
ug: ئافرىقا/خارتۇم

en: Africa/Kigali
ug: ئافرىقا/كىگالى

en: Africa/Kinshasa
ug: ئافرىقا/كىنشاسا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
ug: غەربىي دېموكراتىك كونگو

en: Africa/Lagos
ug: ئافرىقا/لاگوس

en: Africa/Libreville
ug: ئافرىقا/لىبرېۋىل

en: Africa/Lome
ug: ئافرىقا/لومې

en: Africa/Luanda
ug: ئافرىقا/لۇئاندا

en: Africa/Lubumbashi
ug: ئافرىقا/لۇبۇمباشى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
ug: شەرقىي دېموكراتىك كونگو

en: Africa/Lusaka
ug: ئافرىقا/لۇساكا

en: Africa/Malabo
ug: ئافرىقا/مالابو

en: Africa/Maputo
ug: ئافرىقا/ماپۇتو

en: Africa/Maseru
ug: ئافرىقا/ماسېرۇ

en: Africa/Mbabane
ug: ئافرىقا/مىبابانې

en: Africa/Mogadishu
ug: ئافرىقا/مۇقدىشو

en: Africa/Monrovia
ug: ئافرىقا/مونزوۋىيە

en: Africa/Nairobi
ug: ئافرىقا/نايروبى

en: Africa/Ndjamena
ug: ئافرىقا/نىجامېنا

en: Africa/Niamey
ug: ئافرىقا/نىيامېي

en: Africa/Nouakchott
ug: ئافرىقا/نوۋاكشوت

en: Africa/Ouagadougou
ug: ئافرىقا/ۋاگادۇگۇ

en: Africa/Porto-Novo
ug: ئافرىقا/پورتو-نوۋو

en: Africa/Pretoria
ug: ئافرىقا/پىرېتورىيە

en: Africa/Sao_Tome
ug: ئافرىقا/سان-تومې

en: Africa/Timbuktu
ug: ئافرىقا/تىمبۇكتۇ

en: Africa/Tripoli
ug: ئافرىقا/تىرىپولى

en: Africa/Tunis
ug: ئافرىقا/تۇنىس

en: Africa/Windhoek
ug: ئافرىقا/ۋىندخوك

en: America/Adak
ug: ئامېرىكا/ئاداك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
ug: ئالىيۇت ئاراللىرى

en: America/Anchorage
ug: ئامېرىكا/ئانكورېج

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
ug: ئالياسكا ۋاقتى

en: America/Anguilla
ug: ئامېرىكا/ئانگۋىللا

en: America/Antigua
ug: ئامېرىكا/ئانتىگۋا

en: America/Araguaina
ug: ئامېرىكا/ئاراگىيائىنا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tocantins
ug: توكانتىنىس

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/ بۇئېنۇس-ئايرېس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Buenos Aires (BA, CF)
ug: بۇئېنۇس-ئايرېس (BA ،CF)

en: America/Argentina/Catamarca
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/كاتاماركا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Catamarca (CT), Chubut (CH)
ug: كاتاماركا(CT)، Chubut (CH)

en: America/Argentina/ComodRivadavia
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/كومودرىۋادىيە

en: America/Argentina/Cordoba
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/كوردوبا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
ug: تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار(CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
ug: تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار(CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/خۇخۇي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Jujuy (JY)
ug: خۇخۇي(JY)

en: America/Argentina/La_Rioja
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/لا-رىئوخا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: La Rioja (LR)
ug: لا-رىئوخا

en: America/Argentina/Mendoza
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/مېندوزا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mendoza (MZ)
ug: مېندوزا(MZ)

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/Rio_Gallegos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Santa Cruz (SC)
ug: سانتا-كرۇز(SC)

en: America/Argentina/Salta
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/سالتا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: (SA, LP, NQ, RN)
ug: (SA، LP، NQ، RN)

en: America/Argentina/San_Juan
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/سان-خۇئان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: San Juan (SJ)
ug: سان-خۇئان(SJ)

en: America/Argentina/San_Luis
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/سان-لۇئىس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: San Luis (SL)
ug: سان-لۇئىس(SL)

en: America/Argentina/Tucuman
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/تۇكۇمان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tucuman (TM)
ug: تۇكۇمان(TM)

en: America/Argentina/Ushuaia
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/ئۇشۇئاييا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tierra del Fuego (TF)
ug: ئوتلۇق يەر ئارىلى(TF)

en: America/Aruba
ug: ئامېرىكا/ئارۇبا

en: America/Asuncion
ug: ئامېرىكا/ئاسۇنسىيون

en: America/Atikokan
ug: ئامېرىكا/ئاتىكوكان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
ug: شەرق ئۆلچەملىك ۋاقتى - ئاتىكوكان، ئونتارىيو ۋە جەنۇبىي سامپىسون ئارىلى، نۇۋاۋۇت

en: America/Atka
ug: ئامېرىكا/ئاتكا

en: America/Bahia
ug: ئامېرىكا/باييا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Bahia
ug: باييا

en: America/Bahia_Banderas
ug: ئامېرىكا/باخىيا باندېراس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
ug: مېكسىكا ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - باخىيە باندېراس

en: America/Barbados
ug: ئامېرىكا/باربادوس

en: America/Belem
ug: ئامېرىكا/بېلېم

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amapa, E Para
ug: ئاماپا، شەرقىي پارا

en: America/Belize
ug: ئامېرىكا/بېلىز

en: America/Blanc-Sablon
ug: ئامېرىكا/بىلەنك-سابلون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
ug: ئاتلانتىك ئوكيان ئۆلچەملىك ۋاقتى - كۇبىك - تۆۋەن شىمالىي قىرغاق

en: America/Boa_Vista
ug: ئامېرىكا/بوئا-ۋىستا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Roraima
ug: رورايما

en: America/Bogota
ug: ئامېرىكا/سانتافې-بوگۇتا

en: America/Boise
ug: ئامېرىكا/بويسې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
ug: تاغ ۋاقتى - جەنۇبى ئىداخۇ ۋە شەرقىي ئورىگون

en: America/Buenos_Aires
ug: ئامېرىكا/بۇئېنۇس-ئايرېس

en: America/Calgary
ug: ئامېرىكا/كالگارى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
ug: تاغ ۋاقتى - ئالبېرتا، ئەنگلىيەگە تەۋە شەرقىي كولومبىيە ۋە غەربىي ساسكاتچېۋان

en: America/Cambridge_Bay
ug: ئامېرىكا/كامبرىج قولتۇقى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
ug: تاغ ۋاقتى - غەربىي نۇناۋۇت

en: America/Campo_Grande
ug: ئامېرىكا/Campo_Grande

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mato Grosso do Sul
ug: ماتو-گىروسسو-دو-سۇل

en: America/Cancun
ug: ئامېرىكا/كانكۇن

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - كۇۋىنتانا روئو

en: America/Caracas
ug: ئامېرىكا/كاراكاس

en: America/Catamarca
ug: ئامېرىكا/كاتاماركا

en: America/Cayenne
ug: ئامېرىكا/كايېننې

en: America/Cayman
ug: ئامېرىكا/كايمان

en: America/Chicago
ug: ئامېرىكا/چىكاگو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
ug: ئوتتۇرا رايون ۋاقتى

en: America/Chihuahua
ug: ئامېرىكا/چىۋاۋا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
ug: تاغ ۋاقتى - چىخۇاخۇا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
ug: مېكسىكا تاغ ۋاقتى - ئا ق ش چېگراسىنىڭ سىرتىدىكى چىخۇاخۇا

en: America/Coral_Harbour
ug: ئامېرىكا/كورال-خاربور

en: America/Cordoba
ug: ئامېرىكا/كوردوبا

en: America/Costa_Rica
ug: ئامېرىكا/كوستارىكا

en: America/Creston
ug: ئامېرىكا/كرېستون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
ug: تاغ ئۆلچەملىك ۋاقتى - كرېستون، ئەنگلىيەگە تەۋە كولومبىيە

en: America/Cuiaba
ug: ئامېرىكا/كۇيئابا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mato Grosso
ug: ماتو-گىروسسو

en: America/Curacao
ug: ئامېرىكا/كيۇراسوۋ

en: America/Danmarkshavn
ug: ئامېرىكا/دانماركشاۋن

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
ug: شەرقىي قىرغاق - سكورېسبىسۇندنىڭ شىمالى

en: America/Dawson
ug: ئامېرىكا/داۋسون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
ug: تىنچ ئوكيان ۋاقتى - شىمالىي يۇكون

en: America/Dawson_Creek
ug: ئامېرىكا/داۋسون-كىرىك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
ug: تاغ ئۆلچەملىك ۋاقتى - داۋسون كىرىك ۋە فورت سايىنت جون، ئەنگلىيەگە تەۋە كولومبىيە

en: America/Denver
ug: ئامېرىكا/دېنۋېر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
ug: تاغ ۋاقتى

en: America/Detroit
ug: ئامېرىكا/دېترويت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - مىچىگان - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Dominica
ug: ئامېرىكا/دومىنىكا

en: America/Edmonton
ug: ئامېرىكا/ئېدمونتون

en: America/Eirunepe
ug: ئامېرىكا/ئېيرۇنېپې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
ug: غەربىي ئامازون

en: America/El_Salvador
ug: ئامېرىكا/سالۋادور

en: America/Ensenada
ug: ئامېرىكا/ئېنسېنادا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
ug: تىنچ ئوكيان ۋاقتى

en: America/Fort_Wayne
ug: ئامېرىكا/فورت-ۋاينې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Fortaleza
ug: ئامېرىكا/فورتالېزا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
ug: بىرازىلىيەنىڭ شەرقىي شىمالى(MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
ug: ئامېرىكا/فرېدېرىكتون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
ug: ئاتلانتىك ئوكيان ۋاقتى - نوۋا سكوتىيا(تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار)، PEI

en: America/Glace_Bay
ug: ئامېرىكا/گىلېيس قولتۇقى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
ug: ئاتلانتىك ئوكيان ۋاقتى - نوۋا سكوتىيا - 1966-1971 يازلىق ۋاقتىغا ئەمەل قىلمايدىغان رايونلار

en: America/Godthab
ug: ئامېرىكا/Godthab

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
ug: تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Goose_Bay
ug: ئامېرىكا/گۇس قولتۇقى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
ug: ئاتلانتىك ئوكيان ۋاقتى - لابرادۇر - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Grand_Turk
ug: ئامېرىكا/گىراند-تۇرك

en: America/Grenada
ug: ئامېرىكا/گىرېنادا

en: America/Guadeloupe
ug: ئامېرىكا/گىۋادېلۇپ

en: America/Guatemala
ug: ئامېرىكا/گىۋاتېمالا

en: America/Guayaquil
ug: ئامېرىكا/گىۋاياكىل

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
ug: قۇرۇقلۇق

en: America/Guyana
ug: ئامېرىكا/گىۋىيانا

en: America/Halifax
ug: ئامېرىكا/خالىفاكس

en: America/Havana
ug: ئامېرىكا/ھاۋانا

en: America/Hermosillo
ug: ئامېرىكا/خېرموسىلو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
ug: تاغ ئۆلچەملىك ۋاقتى - سونورا

en: America/Indiana/Indianapolis
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ئىندىئاناپولىس

en: America/Indiana/Knox
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/نوكس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - ستاركې ناھىيىسى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - ستاركې ناھىيىسى

en: America/Indiana/Marengo
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/مارېنگو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - كراۋفورد ناھىيىسى

en: America/Indiana/Petersburg
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/پېتىربۇرگ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - پىكې ناھىيىسى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - پىكې ناھىيىسى

en: America/Indiana/Tell_City
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/Tell_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - پېررى ناھىيىسى

en: America/Indiana/Vevay
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ۋېۋېي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - شىۋېيىتسارىيە ناھىيىسى

en: America/Indiana/Vincennes
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ۋىسېننېس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - داۋىس، دۇبويىس، نوكس ۋە مارتېن ناھىيىسى

en: America/Indiana/Winamac
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ۋىناماك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئىندىئانا - پۇلاسكى ناھىيىسى

en: America/Indianapolis
ug: ئامېرىكا/ئىندىئاناپولىس

en: America/Inuvik
ug: ئامېرىكا/ئىنۇۋىك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
ug: تاغ ۋاقتى - غەربىي شىمالنىڭ غەربى

en: America/Iqaluit
ug: ئامېرىكا/ئىكالۇيت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - شەرقىي نۇناۋۇت - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Jamaica
ug: ئامېرىكا/يامايكا

en: America/Jujuy
ug: ئامېرىكا/خۇخۇي

en: America/Juneau
ug: ئامېرىكا/جۇنو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
ug: ئالياسكا ۋاقتى - ئالياسكا تاسمىقى

en: America/Kentucky/Louisville
ug: ئامېرىكا/كېنتۇككى/لۇئىسۋىل

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - كېنتۇككى - لۇئىسۋىللې رايونى

en: America/Kentucky/Monticello
ug: ئامېرىكا/كېنتۇككى/مونتىچېللو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - كېنتۇككى - ۋاينې ناھىيىسى

en: America/Knox_IN
ug: ئامېرىكا/نوكىس

en: America/Kralendijk
ug: ئامېرىكا/كرالېندىك

en: America/La_Paz
ug: ئامېرىكا/لا-پاز

en: America/Lima
ug: ئامېرىكا/لىما

en: America/Los_Angeles
ug: ئامېرىكا/لوس-ئانجېلېس

en: America/Louisville
ug: ئامېرىكا/لۇئىسۋىل

en: America/Lower_Princes
ug: ئامېرىكا/تۆۋەن-پىرىنس

en: America/Maceio
ug: ئامېرىكا/ماسېييو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alagoas, Sergipe
ug: ئاراگوئاس، سېرگىپە

en: America/Managua
ug: ئامېرىكا/ماناگۇئا

en: America/Manaus
ug: ئامېرىكا/مانائۇس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
ug: شەرقىي ئامازون

en: America/Marigot
ug: ئامېرىكا/مارىگوت

en: America/Martinique
ug: ئامېرىكا/مارتىنىكا

en: America/Matamoros
ug: ئامېرىكا/ماتاموروس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
ug: ئا ق ش ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى -ئا ق ش چېگراسىغا يېقىن كاۋخۇيلا، دۇرانگو، نۇۋو لېئون، تاماۋلىپاس

en: America/Mazatlan
ug: ئامېرىكا/مازاتلان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
ug: تاغ ۋاقتى - جەنۇبىي باجا، نايارىت، سىنالوئا

en: America/Mendoza
ug: ئامېرىكا/مېندوزا

en: America/Menominee
ug: ئامېرىكا/مېنومىنى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - مىچىگان - دىكىنسون، گوگېبىك، ئايرون ۋە مېنومىنى ناھىيىسى

en: America/Merida
ug: ئامېرىكا/مېرىدا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - كامپېچې، يۇكاتان

en: America/Metlakatla
ug: ئامېرىكا/مېتلاكاتلا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
ug: مېتلاكاتلا ۋاقتى - ئاننېتتې ئارىلى

en: America/Mexico_City
ug: ئامېرىكا/مېكسىكا شەھىرى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Miquelon
ug: ئامېرىكا/مىكېلون

en: America/Moncton
ug: ئامېرىكا/مونكتون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
ug: ئاتلانتىك ئوكيان ۋاقتى - يېڭى برۇنسۋىك

en: America/Monterrey
ug: ئامېرىكا/مونتېررېي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - كاۋخۇيلا، دۇرانگو، نۇۋو لېئون، تاماۋلىپاس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
ug: مېكسىكا ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - ئا ق ش چېگراسىنىڭ سىرتىدىكى كاۋخۇيلا، دۇرانگو، نۇۋو لېئون، تاماۋلىپاس

en: America/Montevideo
ug: ئامېرىكا/مونتېۋىدېئو

en: America/Montreal
ug: ئامېرىكا/مونترېئال

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - كۋېبېك - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Montserrat
ug: ئامېرىكا/مونتسېررات

en: America/Nassau
ug: ئامېرىكا/ناسسائۇ

en: America/New_York
ug: ئامېرىكا/نيۇ-يورك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
ug: شەرقىي رايون ۋاقتى

en: America/Nipigon
ug: ئامېرىكا/نىپىگون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
ug: شەرقىى قىسىم ۋاقتى - ئونتارىئو ۋە كۋېبېك رايونىدىكى 1966-1971 يىلىدىكى يازلىق ۋاقتىغا ئەمەل قىلمايدىغان رايونلار

en: America/Nome
ug: ئامېرىكا/نومې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
ug: ئالياسكا ۋاقتى - غەربىي ئالياسكا

en: America/Noronha
ug: ئامېرىكا/نورونيا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
ug: ئاتلانتىك ئوكيان تاقىم ئاراللىرى

en: America/North_Dakota/Beulah
ug: ئامېرىكا/شىمالىي داكوتا/بېئۇلاخ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - شىمالىي داكوتا - مېرسېر ناھىيىسى

en: America/North_Dakota/Center
ug: ئامېرىكا/شىمالىي داكوتا/ئوتتۇرا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - شىمالىي داكوتا - ئولىۋېر ناھىيىسى

en: America/North_Dakota/New_Salem
ug: ئامېرىكا/شىمالىي داكوتا/New_Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - شىمالىي داكوتا - مورتون ناھىيىسى(ماندان رايونى بۇنىڭ سىرتىدا)

en: America/Ojinaga
ug: ئامېرىكا/ئوجىناگا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
ug: ئا ق ش تاغ ۋاقتى - ئا ق ش چېگراسىغا يېقىن چىخۇاخۇا

en: America/Ontario
ug: ئامېرىكا/ئونتارىئو

en: America/Panama
ug: ئامېرىكا/پاناما

en: America/Pangnirtung
ug: ئامېرىكا/پاڭنىرتۇڭ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - پاڭنىرتۇڭ، نۇناۋۇت

en: America/Paramaribo
ug: ئامېرىكا/پارامارىبو

en: America/Phoenix
ug: ئامېرىكا/فېنىكس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
ug: تاغ ئۆلچەملىك ۋاقتى - ئارىزونا

en: America/Port-au-Prince
ug: ئامېرىكا/پورت-ئو-پىرىنس

en: America/Port_of_Spain
ug: ئامېرىكا/ئىسپانىيە پورتى

en: America/Porto_Acre
ug: ئامېرىكا/پورتو-ئاكرى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Acre
ug: ئاكرى

en: America/Porto_Velho
ug: ئامېرىكا/پورتو-ۋېليۇ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rondonia
ug: روندونىئا

en: America/Puerto_Rico
ug: ئامېرىكا/پۇئېرتو-رىكو

en: America/Rainy_River
ug: ئامېرىكا/رېينى-رىۋېر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - رېينى-رىۋېر ۋە فورت فرانسىز، ئونتارىئو

en: America/Rankin_Inlet
ug: ئامېرىكا/رانكىن-ئىنلېت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - ئوتتۇرا نۇناۋۇت

en: America/Recife
ug: ئامېرىكا/رېسىفې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pernambuco
ug: پەرنامبۇكو

en: America/Regina
ug: ئامېرىكا/رېگىنا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
ug: ئوتتۇرا قىسىم ئۆلچەملىك ۋاقتى - ساسكاتچېۋان - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Resolute
ug: ئامېرىكا/رېزوليۇت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - رېزوليۇت - نۇناۋۇت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
ug: ئوتتۇرا قىسىم ئۆلچەملىك ۋاقتى - رېزوليۇت - نۇناۋۇت

en: America/Rio_Branco
ug: ئامېرىكا/رىئو-بىرانكو

en: America/Rosario
ug: ئامېرىكا/روسارىئو

en: America/Santa_Isabel
ug: ئامېرىكا/سانتا ئىسابېل

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
ug: مېكسىكا تىنچ ئوكيان ۋاقتى - ئا ق ش چېگراسىنىڭ سىرتىدىكى كالىفورنىيە جەنۇبى

en: America/Santarem
ug: ئامېرىكا/سانتارېم

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Para
ug: غەربىي پارا

en: America/Santiago
ug: ئامېرىكا/سانتىياگو

en: America/Santo_Domingo
ug: ئامېرىكا/سانتو-دومىنگو

en: America/Sao_Paulo
ug: ئامېرىكا/سان-پاۋلو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
ug: جەنۇبىي ۋە شەرقىي جەنۇبىي بىرازىلىيە (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
ug: ئامېرىكا/ساسكاتۇن

en: America/Scoresbysund
ug: ئامېرىكا/Scoresbysund

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Scoresbysund / Ittoqqortoormiit
ug: سكورسبىساند/ئىتتوكۇرتۇرمىت

en: America/Shiprock
ug: ئامېرىكا/شىپروك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
ug: تاغ ۋاقتى - ناۋاخو

en: America/Sitka
ug: ئامېرىكا/سىتكا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
ug: ئالياسكا ۋاقتى - شەرقىي جەنۇبتىكى ئالياسكا تاسمىقى

en: America/St_Barthelemy
ug: ئامېرىكا/ساينىت بارتېلېمى

en: America/St_Johns
ug: ئامېرىكا/ساينىت-جون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
ug: نېۋفۇندلاند ۋاقتى، لابرادۇر شەرقىي جەنۇبىي قىسىم ۋاقتىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: America/St_Kitts
ug: ئامېرىكا/ساينىت-كىتىس

en: America/St_Lucia
ug: ئامېرىكا/ساينىت-لۇسىيە

en: America/St_Thomas
ug: ئامېرىكا/ساينىت-توماس

en: America/St_Vincent
ug: ئامېرىكا/ساينىت-ۋىنسېنت

en: America/Swift_Current
ug: ئامېرىكا/سىۋىفت-كاررېنت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
ug: ئوتتۇرا قىسىم ئۆلچەملىك ۋاقتى - ساسكاتچېۋان - ئوتتۇرا غەربىي رايونلار

en: America/Tegucigalpa
ug: ئامېرىكا/تېگۇسىگالپا

en: America/Thule
ug: ئامېرىكا/تۇلې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Thule / Pituffik
ug: تۇلې/پىتۇففىك

en: America/Thunder_Bay
ug: ئامېرىكا/سۇندېر قولتۇقى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ساندېر باي، ئونتارىئو

en: America/Tijuana
ug: ئامېرىكا/Tijuana

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
ug: ئا ق ش تىنچ ئوكيان ۋاقتى - ئا ق ش چېگراسىغا يېقىن كالېفورنىيە جەنۇبى

en: America/Toronto
ug: ئامېرىكا/تورونتو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
ug: شەرقىي قىسىم ۋاقتى - ئونتارىئو - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: America/Tortola
ug: ئامېرىكا/تورتولا

en: America/Vancouver
ug: ئامېرىكا/ۋانكۇۋېر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
ug: تىنچ ئوكيان ۋاقتى - ئەنگلىيەگە تەۋە كولۇمبىيەنىڭ شەرقى

en: America/Virgin
ug: ئامېرىكا/ۋىرجىن

en: America/Whitehorse
ug: ئامېرىكا/ۋايتخورس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
ug: تىنچ ئوكيان ۋاقتى - جەنۇبىي يۇكون

en: America/Winnipeg
ug: ئامېرىكا/ۋىننىپېگ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
ug: ئوتتۇرا قىسىم ۋاقتى - مانىتوبا ۋە غەربىي ئونتارىئو

en: America/Yakutat
ug: ئامېرىكا/ياكۇتات

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
ug: ئالياسكا ۋاقتى - ئالياسكا تاسماق بوينى

en: America/Yellowknife
ug: ئامېرىكا/يېللوۋنايف

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
ug: تاغ ۋاقتى - غەربىي شىمالنىڭ ئوتتۇرىسى

en: Antarctica/Casey
ug: ئانتاركتىكا/كاسېي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
ug: كاسېي پونكىتى، بايلېي يېرىم ئارىلى

en: Antarctica/Davis
ug: ئانتاركتىكا/داۋىس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
ug: داۋىس پونكىتى، ۋېستفولد چوققىسى

en: Antarctica/DumontDUrville
ug: ئانتاركتىكا/DumontDUrville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
ug: دۇمونت-دې-ئۇرۋىللې پونكىتى، تېررې ئادېلېي

en: Antarctica/Macquarie
ug: ئانتاركتىكا/ماك-كۇۋارى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
ug: ماك-كۇۋارى پونكىتى، ماك-كۇۋارى ئارىلى

en: Antarctica/Mawson
ug: ئانتاركتىكا/ماۋسون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
ug: ماۋسون پونكىتى - خولمې قولتۇقى

en: Antarctica/McMurdo
ug: ئانتاركتىكا/ماك-مۇردو

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
ug: ماك-مۇردو پونكىتى، رۇس ئارىلى

en: Antarctica/Palmer
ug: ئانتاركتىكا/پالمېر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
ug: پالمېر پونكىتى - ئانۋېرس ئارىلى

en: Antarctica/Rothera
ug: ئانتاركتىكا/روتېرا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
ug: روتېرا پونكىتى، ئادېلايدې ئارىلى

en: Antarctica/South_Pole
ug: ئانتاركتىكا/جەنۇبىي قۇتۇپ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
ug: ئامۇندسېن-سكوت پونكىتى، جەنۇبىي قۇتۇپ

en: Antarctica/Syowa
ug: ئانتاركتىكا/شوۋا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
ug: شوۋا پونكىتى، شەرقىي ئونگۇل I

en: Antarctica/Vostok
ug: ئانتاركتىكا/ۋوستوك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
ug: ۋوستوك پونكىتى، جەنۇبىي ماگنىت قۇتۇبى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
ug: ۋوستوك پونكىتى، ۋوستوك كۆلى

en: Arctic/Longyearbyen
ug: شىمالىي مۇز ئوكيان/لوڭيىئېربىن

en: Asia/Aden
ug: ئاسىيا/ئادېن

en: Asia/Almaty
ug: ئاسىيا/ئالمۇتا

en: Asia/Amman
ug: ئاسىيا/ئاممان

en: Asia/Anadyr
ug: ئاسىيا/ئانادىر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
ug: موسكۋا+10 - بېرىنگ دېڭىزى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
ug: موسكۋا+8 - بېرىنگ دېڭىزى

en: Asia/Aqtau
ug: ئاسىيا/ئاقتاي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
ug: ئاتىرو(ئاتىرو، گۇريېۋ)، ماڭغىستو(مانكىستو)

en: Asia/Aqtobe
ug: ئاسىيا/ئاقتۆبە

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aqtobe (Aktobe)
ug: ئاقتۆبە(ئاكتۆبە)

en: Asia/Ashgabat
ug: ئاسىيا/ئاشخاباد

en: Asia/Ashkhabad
ug: ئاسىيا/ئاشخاباد

en: Asia/Baghdad
ug: ئاسىيا/باغداد

en: Asia/Bahrain
ug: ئاسىيا/بەھرەين

en: Asia/Baku
ug: ئاسىيا/باكۇ

en: Asia/Bangkok
ug: ئاسىيا/باڭكوك

en: Asia/Beijing
ug: ئاسىيا/بېيجىڭ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
ug: شەرقىي جۇڭگو - بېيجىڭ، گۇاڭدوڭ، شاڭخەي قاتارلىق

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Standard Time
ug: جۇڭگو ئۆلچەملىك ۋاقتى

en: Asia/Beirut
ug: ئاسىيا/بېيرۇت

en: Asia/Bishkek
ug: ئاسىيا/بىشكەك

en: Asia/Brunei
ug: ئاسىيا/بىرۇنېي

en: Asia/Calcutta
ug: ئاسىيا/كالكۇتتا

en: Asia/Choibalsan
ug: ئاسىيا/چويبالسان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dornod, Sukhbaatar
ug: دورنوت، سۇقباتار

en: Asia/Chongqing
ug: ئاسىيا/چوڭچىڭ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
ug: ئوتتۇرا جۇڭگو - سىچۈەن، يۈننەن، گۇاڭشى، شەنشى، گۇيجۇ قاتارلىق

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
ug: جۇڭگو تاغ ۋاقتى

en: Asia/Chungking
ug: ئاسىيا/چوڭچىڭ

en: Asia/Colombo
ug: ئاسىيا/كولومبو

en: Asia/Dacca
ug: ئاسىيا/داككا

en: Asia/Damascus
ug: ئاسىيا/دەمەشق

en: Asia/Dhaka
ug: ئاسىيا/داككا

en: Asia/Dili
ug: ئاسىيا/دىلى

en: Asia/Dubai
ug: ئاسىيا/دۇبەي

en: Asia/Dushanbe
ug: ئاسىيا/دۈشەنبە

en: Asia/Gaza
ug: ئاسىيا/غەززە

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
ug: گازا رايونى

en: Asia/Harbin
ug: ئاسىيا/خاربىن

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
ug: خېيلوڭجياڭ(موخې سىرتىدا)، جىلىن

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
ug: شىمالى جۇڭگو

en: Asia/Hebron
ug: ئاسىيا/ھېبرون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
ug: ئىئوردان دەرياسىنىڭ غەربى

en: Asia/Ho_Chi_Minh
ug: ئاسىيا/خۇجىمىن

en: Asia/Hong_Kong
ug: ئاسىيا/شياڭگاڭ

en: Asia/Hovd
ug: ئاسىيا/خوۋد

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Bayan-Olgiy, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavkhan
ug: بايان-ئولگىي، گوۋى-ئالتاي، خوۋد، ئۇۋس، زاۋقان

en: Asia/Irkutsk
ug: ئاسىيا/ئىركۇتسك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
ug: موسكۋا+05 - بايقال كۆلى

en: Asia/Jakarta
ug: ئاسىيا/جاكارتا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
ug: جاۋا ۋە سۇماترا

en: Asia/Jayapura
ug: ئاسىيا/جاياپۇرا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
ug: ئىرىئان جايا ۋە مولۇككاس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
ug: غەربىي يېڭى گىۋىنىيە (ئىرىئان جايا) ۋە مالۇكۇس (مولۇككاس)

en: Asia/Jerusalem
ug: ئاسىيا/يېرۇسالېم

en: Asia/Kabul
ug: ئاسىيا/كابۇل

en: Asia/Kamchatka
ug: ئاسىيا/كامچاتكا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
ug: موسكۋا+09 - كامچاتكا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
ug: موسكۋا+08 - كامچاتكا

en: Asia/Karachi
ug: ئاسىيا/كاراچى

en: Asia/Kashgar
ug: ئاسىيا/قەشقەر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
ug: شەرقىي تىبەت ۋە شىنجاڭ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
ug: غەربى جۇڭگو شىنجاڭ

en: Asia/Kathmandu
ug: ئاسىيا/كاتماندۇ

en: Asia/Katmandu
ug: ئاسىيا/كاتماندۇ

en: Asia/Kolkata
ug: ئاسىيا/كالكۇتتا

en: Asia/Krasnoyarsk
ug: ئاسىيا/كىراسنويارسك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
ug: موسكۋا+04 - يىنسەي دەرياسى

en: Asia/Kuala_Lumpur
ug: ئاسىيا/كۇئالالۇمپۇر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
ug: مالايشىيا يېرىم ئارىلى

en: Asia/Kuching
ug: ئاسىيا/كۇچىڭ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
ug: ساباھ ۋە ساراۋاك

en: Asia/Kuwait
ug: ئاسىيا/كۇۋەيت

en: Asia/Macao
ug: ئاسىيا/ئاۋمېن

en: Asia/Macau
ug: ئاسىيا/ئاۋمېن

en: Asia/Magadan
ug: ئاسىيا/ماگادان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
ug: موسكۋا+8 - ماگادان

en: Asia/Makassar
ug: ئاسىيا/ماكاسسار

en: Asia/Manila
ug: ئاسىيا/مانىلا

en: Asia/Muscat
ug: ئاسىيا/مەسقات

en: Asia/Nicosia
ug: ئاسىيا/نىكوزىيە

en: Asia/Novokuznetsk
ug: ئاسىيا/نوۋوكۇزنېتسك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
ug: موسكۋا+03 - نوۋوكۇزنېتسك

en: Asia/Novosibirsk
ug: ئاسىيا/نوۋوسىبىرسك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
ug: موسكۋا+03 - نوۋوسىبىرسك

en: Asia/Omsk
ug: ئاسىيا/ئومسك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
ug: موسكۋا+03 - غەربىي سىبىرىيە

en: Asia/Oral
ug: ئاسىيا/ئورال

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
ug: غەربىي قازاقىستان

en: Asia/Phnom_Penh
ug: ئاسىيا/فىنوم-پېن

en: Asia/Pontianak
ug: ئاسىيا/پونتىئاناك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
ug: غەربىي ۋە ئوتتۇرا بېرنېئو

en: Asia/Pyongyang
ug: ئاسىيا/پىيوڭياڭ

en: Asia/Qatar
ug: ئاسىيا/قاتار

en: Asia/Qyzylorda
ug: ئاسىيا/قىزىلئوردا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
ug: قىزىلئوردا(قىزىلئوردا، قىزىل-ئوردا)

en: Asia/Rangoon
ug: ئاسىيا/رانگون

en: Asia/Riyadh
ug: ئاسىيا/رىياد

en: Asia/Saigon
ug: ئاسىيا/سايگون

en: Asia/Sakhalin
ug: ئاسىيا/ساخارىن

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
ug: موسكۋا+07 - ساخارىن ئارىلى

en: Asia/Samarkand
ug: ئاسىيا/سەمەرقەنت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
ug: غەربىي ئۆزبېكىستان

en: Asia/Seoul
ug: ئاسىيا/سېئۇل

en: Asia/Shanghai
ug: ئاسىيا/شاڭخەي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
ug: شەرقى جۇڭگو

en: Asia/Singapore
ug: ئاسىيا/سىنگاپور

en: Asia/Taipei
ug: ئاسىيا/تەيبېي

en: Asia/Tashkent
ug: ئاسىيا/تاشكەنت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
ug: شەرقىي ئۆزبېكىستان

en: Asia/Tbilisi
ug: ئاسىيا/تىبىلىس

en: Asia/Tehran
ug: ئاسىيا/تېھران

en: Asia/Tel_Aviv
ug: ئاسىيا/تېل ئاۋىۋ

en: Asia/Thimbu
ug: ئاسىيا/تىمبۇ

en: Asia/Thimphu
ug: ئاسىيا/تىمپۇ

en: Asia/Tokyo
ug: ئاسىيا/توكيو

en: Asia/Ujung_Pandang
ug: ئاسىيا/ماكاسسار

en: Asia/Ulaanbaatar
ug: ئاسىيا/ئۇلانباتور

en: Asia/Ulan_Bator
ug: ئاسىيا/ئۇلانباتور

en: Asia/Urumqi
ug: ئاسىيا/ئۈرۈمچى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
ug: تىبەت ۋە شىنجاڭنىڭ كۆپ قىسىم رايونى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Xinjiang-Tibet
ug: جۇڭگو شىنجاڭ-تىبەت

en: Asia/Vientiane
ug: ئاسىيا/ۋىيېنتيان

en: Asia/Vladivostok
ug: ئاسىيا/ۋىلادىۋوستوك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
ug: موسكۋا+07 - ئامۇر دەرياسى

en: Asia/Yakutsk
ug: ئاسىيا/ياكۇتسك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
ug: موسكۋا+06 - لېنا دەرياسى

en: Asia/Yekaterinburg
ug: ئاسىيا/يېكاتېرىنبۇرگ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
ug: موسكۋا+02 - ئۇرال

en: Asia/Yerevan
ug: ئاسىيا/يېرېۋان

en: Atlantic/Azores
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/ئازور

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
ug: ئازور

en: Atlantic/Bermuda
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/بېرمۇدا تاقىم ئاراللىرى

en: Atlantic/Canary
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/كانارى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
ug: كانارى تاقىم ئاراللىرى

en: Atlantic/Cape_Verde
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/يېشىل تۇمشۇق

en: Atlantic/Faeroe
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/فائېرو

en: Atlantic/Faroe
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/فائېرو

en: Atlantic/Jan_Mayen
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/يان-مايېن

en: Atlantic/Madeira
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/مادېيرا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
ug: مادېيرا ئارىلى

en: Atlantic/Reykjavik
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/رېيكياۋىك

en: Atlantic/South_Georgia
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/جەنۇبىي جورجىيە

en: Atlantic/St_Helena
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/ساينىت-ھېلېنا

en: Atlantic/Stanley
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/ستانلېي

en: Australia/ACT
ug: ئاۋسترالىيە/ACT

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
ug: يېڭى جەنۇبىي ۋېيلىس - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: Australia/Adelaide
ug: ئاۋسترالىيە/ئادېلايدې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
ug: جەنۇبىي ئاۋسترالىيە

en: Australia/Brisbane
ug: ئاۋسترالىيە/بىرىسبان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
ug: كىۋىنسلاند - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: Australia/Broken_Hill
ug: ئاۋسترالىيە/بىروكەن-خىل

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
ug: يېڭى جەنۇبىي ۋېيلىس - يانكوۋىننا

en: Australia/Canberra
ug: ئاۋسترالىيە/كانبېررا

en: Australia/Currie
ug: ئاۋسترالىيە/Currie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
ug: تاسمانىيە - پادىشاھ ئارىلى

en: Australia/Darwin
ug: ئاۋسترالىيە/دارۋىن

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
ug: شىمالىي تېررىتورىيە

en: Australia/Eucla
ug: ئاۋسترالىيە/ئېكلا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
ug: شەرقىي ئاۋسترالىيە - ئېكلا رايونى

en: Australia/Hobart
ug: ئاۋسترالىيە/خوبارت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
ug: تاسمانىيە - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: Australia/LHI
ug: ئاۋسترالىيە/LHI

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
ug: لورد-خاي ئارىلى

en: Australia/Lindeman
ug: ئاۋسترالىيە/لىندېمان

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
ug: كىۋىنسلاند - بايرام ئاراللىرى

en: Australia/Lord_Howe
ug: ئاۋسترالىيە/لورد-خاي

en: Australia/Melbourne
ug: ئاۋسترالىيە/مېلبورن

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Victoria
ug: ۋىكتورىيە

en: Australia/NSW
ug: ئاۋسترالىيە/NSW

en: Australia/North
ug: ئاۋسترالىيە/شىمالىي

en: Australia/Perth
ug: ئاۋسترالىيە/پېرت

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
ug: غەربىي ئاۋسترالىيە - تېخىمۇ كۆپ ئورۇنلار

en: Australia/Queensland
ug: ئاۋسترالىيە/كۋېنسلاند

en: Australia/South
ug: ئاۋسترالىيە/جەنۇبىي

en: Australia/Sydney
ug: ئاۋسترالىيە/سىدنېي

en: Australia/Tasmania
ug: ئاۋسترالىيە/تاسمانىيە

en: Australia/Victoria
ug: ئاۋسترالىيە/ۋىكتورىيە

en: Australia/West
ug: ئاۋسترالىيە/غەربىي

en: Australia/Yancowinna
ug: ئاۋسترالىيە/يانكوۋىننا

en: Brazil/Acre
ug: بىرازىلىيە/ئاكرى

en: Brazil/DeNoronha
ug: بىرازىلىيە/دېنورونھا

en: Brazil/East
ug: بىرازىلىيە/شەرقىي

en: Brazil/West
ug: بىرازىلىيە/غەربىي

en: Canada/Atlantic
ug: كانادا/ئاتلانتىك ئوكيان

en: Canada/Central
ug: كانادا/ئوتتۇرا

en: Canada/East-Saskatchewan
ug: كانادا/شەرقىي ساسكاتچېۋان

en: Canada/Eastern
ug: كانادا/شەرقىي

en: Canada/Mountain
ug: كانادا/تاغ

en: Canada/Newfoundland
ug: كانادا/نىيۇفوندلەند

en: Canada/Pacific
ug: كانادا/تىنچ ئوكيان

en: Canada/Saskatchewan
ug: كانادا/ساسكاتچېۋان

en: Canada/Yukon
ug: كانادا/يۇكون

en: Chile/Continental
ug: چىلى/قۇرۇقلۇق

en: Chile/EasterIsland
ug: چىلى/پاسخا ئارىلى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
ug: پاسخا ئارىلى ۋە سالا ي گومېز

en: Cuba
ug: كۇبا

en: Egypt
ug: مىسىر

en: Europe/Amsterdam
ug: ياۋروپا/ئامستېردام

en: Europe/Andorra
ug: ياۋروپا/ئاندوررا بەگلىكى

en: Europe/Athens
ug: ياۋروپا/ئافېنا

en: Europe/Belfast
ug: ياۋروپا/بېلفاست

en: Europe/Belgrade
ug: ياۋروپا/بېلگراد

en: Europe/Berlin
ug: ياۋروپا/بېرلىن

en: Europe/Bratislava
ug: ياۋروپا/بىراتىسلاۋا

en: Europe/Brussels
ug: ياۋروپا/بىريۇسسېل

en: Europe/Bucharest
ug: ياۋروپا/بۇخارېست

en: Europe/Budapest
ug: ياۋروپا/بۇداپېشت

en: Europe/Chisinau
ug: ياۋروپا/كىشىنېۋ

en: Europe/Copenhagen
ug: ياۋروپا/كوپېنھاگېن

en: Europe/Dublin
ug: ياۋروپا/دۇبلىن

en: Europe/Gibraltar
ug: ياۋروپا/جەبىلتارىق

en: Europe/Guernsey
ug: ياۋروپا/گېرىنسى

en: Europe/Helsinki
ug: ياۋروپا/خېلسىنكى

en: Europe/Isle_of_Man
ug: ياۋروپا/مەن ئارىلى

en: Europe/Istanbul
ug: ياۋروپا/ئىستانبۇل

en: Europe/Jersey
ug: ياۋروپا/جېرسېي

en: Europe/Kaliningrad
ug: ياۋروپا/كالىنىنگراد

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
ug: موسكۋا-01 -كالىنىنگراد

en: Europe/Kiev
ug: ياۋروپا/كىيېۋ

en: Europe/Lisbon
ug: ياۋروپا/لىسبون

en: Europe/Ljubljana
ug: ياۋروپا/لىيۇبليانا

en: Europe/London
ug: ياۋروپا/لوندون

en: Europe/Luxembourg
ug: ياۋروپا/لىيۇكسېمبۇرگ

en: Europe/Madrid
ug: ياۋروپا/مادرىد

en: Europe/Malta
ug: ياۋروپا/مالتا

en: Europe/Mariehamn
ug: ياۋروپا/مارىيەخامىن

en: Europe/Minsk
ug: ياۋروپا/مىنسك

en: Europe/Monaco
ug: ياۋروپا/موناكو

en: Europe/Moscow
ug: ياۋروپا/موسكۋا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
ug: موسكۋا+00 - غەربىي رۇسىيە

en: Europe/Oslo
ug: ياۋروپا/ئوسلو

en: Europe/Paris
ug: ياۋروپا/پارىژ

en: Europe/Podgorica
ug: ياۋروپا/پودگورىزا

en: Europe/Prague
ug: ياۋروپا/پىراگا

en: Europe/Riga
ug: ياۋروپا/رىگا

en: Europe/Rome
ug: ياۋروپا/رىم

en: Europe/Samara
ug: ياۋروپا/سامارا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
ug: موسكۋا+01 - سامارا، ئۇدمۇرتىيا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
ug: موسكۋا+00 - سامارا، ئۇدمۇرتىيا

en: Europe/San_Marino
ug: ياۋروپا/سان-مارىنو

en: Europe/Sarajevo
ug: ياۋروپا/سارايېۋو

en: Europe/Simferopol
ug: ياۋروپا/سىمفېروپول

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
ug: مەركىزى قىرىم

en: Europe/Skopje
ug: ياۋروپا/سىكوپژې

en: Europe/Sofia
ug: ياۋروپا/سوفىيە

en: Europe/Stockholm
ug: ياۋروپا/سىتوكھولم

en: Europe/Tallinn
ug: ياۋروپا/تاللىن

en: Europe/Tirane
ug: ياۋروپا/تىرانا

en: Europe/Tiraspol
ug: ياۋروپا/تىراسپول

en: Europe/Uzhgorod
ug: ياۋروپا/ئۇزگورود

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
ug: رۇسېينىيا

en: Europe/Vaduz
ug: ياۋروپا/ۋادۇز

en: Europe/Vatican
ug: ياۋروپا/ۋاتىكان

en: Europe/Vienna
ug: ياۋروپا/ۋىيېننا

en: Europe/Vilnius
ug: ياۋروپا/ۋىلنيۇس

en: Europe/Volgograd
ug: ياۋروپا/ۋولگاگراد

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
ug: موسكۋا+00 - كاسپىي دېڭىزى

en: Europe/Warsaw
ug: ياۋروپا/ۋارشاۋا

en: Europe/Zagreb
ug: ياۋروپا/زاگرېب

en: Europe/Zaporozhye
ug: ياۋروپا/زاپورزىيە

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
ug: زاپوروژيە، شەرقىي لۇگانسكى/زاپورۇژيە، شەرقىي لۇھانسكى

en: Europe/Zurich
ug: ياۋروپا/سىيۇرىخ

en: GB
ug: گىگابايت

en: Hongkong
ug: شياڭگاڭ

en: Iceland
ug: ئىسلاندىيە

en: Indian/Antananarivo
ug: ھىندى ئوكيان/تانانارىۋ

en: Indian/Chagos
ug: ھىندى ئوكيان/چاگوس

en: Indian/Christmas
ug: ھىندى ئوكيان/روژدېستۋو

en: Indian/Cocos
ug: ھىندى ئوكيان/كوكۇس

en: Indian/Comoro
ug: ھىندى ئوكيان/كومورو

en: Indian/Kerguelen
ug: ھىندى ئوكيان/كېرگېلېن

en: Indian/Mahe
ug: ھىندى ئوكيان/ماخې

en: Indian/Maldives
ug: ھىندى ئوكيان/مالدىۋې

en: Indian/Mauritius
ug: ھىندى ئوكيان/ماۋرىتىئۇس

en: Indian/Mayotte
ug: ھىندى ئوكيان/مايوتتې

en: Indian/Reunion
ug: ھىندى ئوكيان/رېئونىيون

en: Iran
ug: ئىران

en: Israel
ug: ئىسرائىلىيە

en: Jamaica
ug: يامايكا

en: Japan
ug: ياپونىيە

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kwajalein
ug: كىۋاجالېين

en: Libya
ug: لىۋىيە

en: Mexico/BajaNorte
ug: مېكسىكا/باجانورتې

en: Mexico/BajaSur
ug: مېكسىكا/باجاسۇر

en: Mexico/General
ug: مېكسىكا/ئادەتتىكى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
ug: چاتام تاقىم ئاراللىرى

en: Pacific/Apia
ug: تىنچ ئوكيان/ئاپىيە

en: Pacific/Auckland
ug: تىنچ ئوكيان/ئاۋكلاند

en: Pacific/Chatham
ug: تىنچ ئوكيان/چاتام

en: Pacific/Chuuk
ug: تىنچ ئوكيان/چۇك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
ug: چۇك(ترۇك) ۋە ياپ

en: Pacific/Easter
ug: تىنچ ئوكيان/پاسكاليا ئارىلى

en: Pacific/Efate
ug: تىنچ ئوكيان/ئېفاتې

en: Pacific/Enderbury
ug: تىنچ ئوكيان/ئەندېربېرى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
ug: فېنىكس

en: Pacific/Fakaofo
ug: تىنچ ئوكيان/فاكائوفو

en: Pacific/Fiji
ug: تىنچ ئوكيان/فىجى

en: Pacific/Funafuti
ug: تىنچ ئوكيان/فۇنافۇتى

en: Pacific/Galapagos
ug: تىنچ ئوكيان/گالاپاگوس

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
ug: گالاپاگوس تاقىم ئاراللىرى

en: Pacific/Gambier
ug: تىنچ ئوكيان/گامبىيېر

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
ug: گامبىيېر ئارىلى

en: Pacific/Guadalcanal
ug: تىنچ ئوكيان/گىۋادالكانال

en: Pacific/Guam
ug: تىنچ ئوكيان/گۇئام ئارىلى

en: Pacific/Honolulu
ug: تىنچ ئوكيان/ھونولۇلۇ

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Hawaii
ug: ھاۋاي شتاتى

en: Pacific/Johnston
ug: تىنچ ئوكيان/جونستون

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
ug: جونستون ئاتول

en: Pacific/Kiritimati
ug: تىنچ ئوكيان/كىرىتىماتى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
ug: لايىن تاقىم ئاراللىرى

en: Pacific/Kosrae
ug: تىنچ ئوكيان/كوسرائې

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kosrae
ug: كوسرائې

en: Pacific/Kwajalein
ug: تىنچ ئوكيان/كىۋاجالېين

en: Pacific/Majuro
ug: تىنچ ئوكيان/ماجۇرو

en: Pacific/Marquesas
ug: تىنچ ئوكيان/ماركىز

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
ug: ماركېساس ئارىلى

en: Pacific/Midway
ug: تىنچ ئوكيان/مىدۋېي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
ug: مىدۋېي ئارىلى

en: Pacific/Nauru
ug: تىنچ ئوكيان/ناۋرۇ

en: Pacific/Niue
ug: تىنچ ئوكيان/نىيۇئې

en: Pacific/Norfolk
ug: تىنچ ئوكيان/نورفولك

en: Pacific/Noumea
ug: تىنچ ئوكيان/نۇمېئا

en: Pacific/Pago_Pago
ug: تىنچ ئوكيان/پاگو-پاگو

en: Pacific/Palau
ug: تىنچ ئوكيان/پالاۋ

en: Pacific/Pitcairn
ug: تىنچ ئوكيان/پىتكاير تاقىم ئاراللىرى

en: Pacific/Pohnpei
ug: تىنچ ئوكيان/پونپېي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pohnpei (Ponape)
ug: پوخنپېي (پوناپې)

en: Pacific/Ponape
ug: تىنچ ئوكيان/پونپېي

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ponape (Pohnpei)
ug: پونپېي

en: Pacific/Port_Moresby
ug: تىنچ ئوكيان/مورېسبى پورتى

en: Pacific/Rarotonga
ug: تىنچ ئوكيان/راروتونگا

en: Pacific/Saipan
ug: تىنچ ئوكيان/سايپان

en: Pacific/Samoa
ug: تىنچ ئوكيان/ساموئا

en: Pacific/Tahiti
ug: تىنچ ئوكيان/تايتى

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
ug: ئىجتىمائىي ئارال

en: Pacific/Tarawa
ug: تىنچ ئوكيان/تاراۋا

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
ug: گىلبېرت ئارىلى

en: Pacific/Tongatapu
ug: تىنچ ئوكيان/تونگاتاپۇ

en: Pacific/Truk
ug: تىنچ ئوكيان/چۇك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
ug: ترۇك(چۇك) ۋە ياپ

en: Pacific/Wake
ug: تىنچ ئوكيان/ۋېيك

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
ug: ۋېيك ئارىلى

en: Pacific/Wallis
ug: تىنچ ئوكيان/ۋاللىس ئارىلى

en: Pacific/Yap
ug: تىنچ ئوكيان/ياپ ئارىلى

en: Poland
ug: پولشا

en: Portugal
ug: پورتۇگالىيە

en: Singapore
ug: سىنگاپور

en: Turkey
ug: تۈركىيە

en: US/Alaska
ug: ئا ق ش/ئالياسكا

en: US/Aleutian
ug: ئا ق ش/ئالىيۇشىيەن

en: US/Arizona
ug: ئا ق ش/ئارىزونا

en: US/Central
ug: ئا ق ش/مەركىزى

en: US/East-Indiana
ug: ئا ق ش/شەرقىي ئىندىئانا

en: US/Eastern
ug: ئا ق ش/شەرقىي رايونلار

en: US/Hawaii
ug: ئا ق ش/ھاۋاي

en: US/Indiana-Starke
ug: ئا ق ش/ئىدىئانا - ستاركې

en: US/Michigan
ug: ئا ق ش/مىچىگان

en: US/Mountain
ug: ئا ق ش/تاغلىق رايونلار

en: US/Pacific
ug: ئا ق ش/تىنچ ئوكيان

en: US/Samoa
ug: ئا ق ش/ساموئا
