kmix - en to ug translation catalogue (172 entries)

en: Audio Setup
ug: ئۈن تەڭشەك

en: Hardware &Information
ug: قاتتىق دېتال ئۇچۇرى(&I)

en: Hide Mixer Window
ug: بىرىكتۈرگۈچ كۆزنەكنى يوشۇر

en: Configure &Channels...
ug: قاناللار سەپلىمىسى(&C)…

en: Select Master Channel...
ug: ئاساسىي قانالنى تاللاڭ…

en: Save volume profile 1
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 1 نى ساقلا

en: Save volume profile 2
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 2 نى ساقلا

en: Save volume profile 3
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 3 نى ساقلا

en: Save volume profile 4
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 4 نى ساقلا

en: Load volume profile 1
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 1 نى يۈكلە

en: Load volume profile 2
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 2 نى يۈكلە

en: Load volume profile 3
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 3 نى يۈكلە

en: Load volume profile 4
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججەت 4 نى يۈكلە

en: Increase Volume
ug: ئاۋازنى چوڭايتىش

en: Decrease Volume
ug: ئاۋازنى كىچىكلىتىش

en: Mute
ug: ئۈنسىز

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
ug: كۆرۈنۈش قوشالمايدۇ - GUI سەپلىمە ھۆججەت ئىناۋەتسىز.

en: View already exists. Cannot add View.
ug: كۆرۈنۈش مەۋجۇت. كۆرۈنۈش قوشالمايدۇ.

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
ug: ئاساسىي ئۈسكۈنىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئۈن كارتا قىستۇرۇلمىغان. %2 ئۈن كارتىدىكى %1 تىزگىنگە ئۆزگەردى.

en: The last soundcard was unplugged.
ug: ئاخىرقى ئۈن كارتا قىستۇرۇلمىغان.

en: Mixer Hardware Information
ug: بىرىكتۈرگۈچ قاتتىق دېتال ئۇچۇرى

en: The helper application is either not installed or not working.
ug: قوشۇمچە قوللىنىشچان پروگرامما ئورنىتىلمىغان ياكى خىزمەت قىلمايۋاتىدۇ.

en: Error
ug: خاتالىق

en: No sound card is installed or currently plugged in.
ug: ئۈن كارتا ئورنىتىلمىغان ياكى نۆۋەتتە قىستۇرۇلمىغان.

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
ug: kmixctrl - kmix ئاۋاز مىقدارى ساقلاش ۋە ئەسلىگە كەلتۈرۈش قورالى

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
ug: (c) 2000  Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
ug: نۆۋەتتىكى ئاۋازنى كۆڭۈلدىكى قىلىپ ساقلا

en: Restore default volumes
ug: كۆڭۈلدىكى ئاۋازغا ئەسلىگە كەلتۈر

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
ug: KMix - KDE تولۇق ئىقتىدارلىق كىچىك بىرىكتۈرگۈچىسى

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
ug: (c) 1996-2013  KMix يازغۇچىلىرى

en: Original author and current maintainer
ug: ئەسلى يازغۇچى ۋە نۆۋەتتىكى ئاسرىغۇچىلار

en: PulseAudio support
ug: PulseAudio قوللاش

en: ALSA 0.9x port
ug: ALSA 0.9x ئېغىز

en: Solaris support
ug: Solaris قوللاش

en: Plasma Dataengine
ug: Plasma سانلىق مەلۇمات ماتورى

en: Temporary maintainer
ug: ۋاقىتلىق ئاسرىغۇچى

en: *BSD fixes
ug: *BSD ئوڭشالدى

en: Mute and volume preview, other fixes
ug: ئۈنسىز ۋە ئاۋاز مىقدارىنى ئالدىن كۆرۈش ۋە باشقا ئوڭشاشلار

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
ug: emu10k1 ئۈن كارتا ئاساسىدىكى قوللاشنى ياخشىلىغان

en: TerraTec DMX6Fire support
ug: TerraTec DMX6Fire قوللاش

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
ug: ئەگەر KMix ئىجرا قىلىنىۋاتقان بولسا ئۇنىڭ ئاساسىي كۆزنىكىنى يوشۇرغىلى بولمايدۇ.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
ug: alsa بىرىكتۈرگۈچ ئۈسكۈنە زىيارەت ھوقۇقىڭىز يوق.
    ھەممە alsa ئۈسكۈنىلەرنى توغرا قۇرغانلىقىڭىزنى دەلىللەڭ.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
ug: alsa بىرىكتۈرگۈچ ئۈسكۈنە تېپىلمىدى.
    ئۈن كارتا ئورنىتىپ قوزغاتقۇسىنى يۈكلىگەنلىكىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
ug: kmix: بىرىكتۈرگۈچ ئۈسكۈنە زىيارەت ھوقۇقىڭىز يوق.
    مەشغۇلات سىستېما قوللانمىسىنى كۆرۈپ زىيارەت ھوقۇقىنى ئېچىش ئۇسۇلىنى چۈشىنىڭ.

en: kmix: Could not write to mixer.
ug: kmix:بىرىكتۈرگۈچكە يازالمىدى.

en: kmix: Could not read from mixer.
ug: kmix: بىرىكتۈرگۈچتىن ئۇقۇيالمىدى.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
ug: kmix: بىرىكتۈرگۈچ تېپىلمىدى.
    ئۈن كارتا ئورنىتىپ قوزغاتقۇسىنى يۈكلىگەنلىكىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
ug: kmix: يوچۇن خاتالىق. بۇ خاتالىقنىڭ قانداق كېلىپ چىققانلىقىنى مەلۇم قىلىڭ.

en: Recording level of the microphone input.
ug: مىكروفوندا ئۈن ئېلىش دەرىجىسى.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
ug: ئالدى ياڭراتقۇ ياكى ھەممە ياڭراتقۇ(ئۈن كارتا تىپىڭىزغا مۇناسىۋەتلىك) ئاۋازىنى تىزگىنلەيدۇ. ئەگەر رەقەملىك چىقىرىشنى تاللىسىڭىز سىز ADC ياكى DAC غا ئوخشاش تىزگىن شەكلىنى ئىشلىتىشىڭىز كېرەك. قۇلاقلىققا نىسبەتەن ئۈن كارتا مۇناسىپ قۇلاقلىق تىزگىن ھالىتىنى تەمىنلەيدۇ.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
ug: كۆپ قىسىم كۆپ ۋاسىتە مەسىلەن MP3 ياكى سىن قاتارلىقلارنىڭ ھەممىسى PCM قانالدا ئۈن چالىدۇ. شۇڭلاشقا بۇ ۋاستىلارنى چالغاندا ئاۋازنى قانال ۋە ئاساسىي قانال/قۇلاقلىق قانال تىزگىنى بىرلا ۋاقىتتا باشقۇرىدۇ.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
ug: قۇلاقلىق ئاۋازىنى تىزگىنلەيدۇ. بەزى ئۈزچاتى بار ئۈن كارتا چوقۇم قولدا قۇلاقلىققا چىقىرىش ھالىتىگە تەڭشىلىشى كېرەك.

en: Playback Streams
ug: قايتا قويۇش ئېقىملىرى

en: Volume
ug: ئاۋاز مىقدارى

en: Bass
ug: Bass مۇزىكىسى

en: Treble
ug: يۇقىرى ئاۋاز

en: Synth
ug: بىرىكتۈرگۈ

en: Speaker
ug: ياڭراتقۇ

en: Microphone
ug: مىكروفون

en: Line
ug: قۇر

en: Mix
ug: كىرىشتۈرۈش

en: RecMon
ug: ئاۋاز نازارىتى

en: Line1
ug: لىنىيە1

en: Line2
ug: لىنىيە2

en: Line3
ug: لىنىيە3

en: Digital1
ug: رەقەملىك1

en: Digital2
ug: رەقەملىك2

en: Digital3
ug: رەقەملىك3

en: PhoneIn
ug: تېلېفون كىرىش

en: PhoneOut
ug: تېلېفون چىقىرىش

en: Video
ug: سىن

en: Radio
ug: رادىئو

en: Monitor
ug: ئېكران

en: 3D-depth
ug: 3D چوڭقۇرلۇقى

en: 3D-center
ug: 3D مەركىزى

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: unused
ug: ئىشلىتىلمىگىنى‏

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
ug: kmix: بىرىكتۈرگۈچ ئۈسكۈنە زىيارەت ھوقۇقىڭىز يوق.
     ئالىي ئىشلەتكۈچى سالاھىيىتىدە تىزىمغا كىرىپ 'chmod a+rw /dev/mixer*' بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىپ زىيارەت ھوقۇقىنى ئېچىڭ.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
ug: kmix: بىرىكتۈرگۈچ ئۈسكۈنە تېپىلمىدى.
    ئۈن كارتا ئورنىتىپ قوزغاتقۇسىنى يۈكلىگەنلىكىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.
    لىنۇكىستا 'insmod' نى ئىشلىتىپ قوزغاتقۇنى يۈكلەيسىز.
    ئەگەر سودا OSS نى ئىشلەتسىڭىز ئۇنداقتا 'soundon' نى ئىشلىتىڭ.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
ug: kmix: بىرىكتۈرگۈچ ئۈسكۈنە تېپىلمىدى.
    ئۈن كارتا ئورنىتىپ قوزغاتقۇسىنى يۈكلىگەنلىكىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.
    لىنۇكىستا 'insmod' نى ئىشلىتىپ قوزغاتقۇنى يۈكلەيسىز.
    ئەگەر 4front نىڭ OSS4 نى ئىشلەتسىڭىز ئۇنداقتا 'soundon' نى ئىشلىتىڭ.

en: Unknown Application
ug: نامەلۇم پروگرامما

en: Event Sounds
ug: ھادىسە ئاۋازى

en: Playback Devices
ug: قايتا قويۇش ئۈسكۈنىلىرى

en: Capture Devices
ug: تۇتۇش ئۈسكۈنىلىرى

en: Capture Streams
ug: تۇتۇش ئېقىملىرى

en: Volume Control Feedback Sound
ug: ئاۋاز تىزگىن ئىنكاس قايتۇرۇش ئاۋازى

en: Master Volume
ug: ئاساسىي ئاۋاز

en: Internal Speaker
ug: ئىچكى ياڭراتقۇ

en: Headphone
ug: قۇلاقلىق

en: Line Out
ug: لىنىيىدىن چىقىرىش

en: Record Monitor
ug: ئۈنئالغۇ كۆزەتكۈچ

en: Line In
ug: لىنىيىدىن كىرگۈزۈش

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
ug: kmix: بىرىكتۈرگۈچ ئۈسكۈنە زىيارەت ھوقۇقىڭىز يوق.
    سىستېما باشقۇرغۇچىڭىز بىلەن ئالاقە قىلىپ /dev/audioctl ئۆزگەرتىشىنى سوراپ ئاندىن زىيارەت قىلىڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
ug: ئىختىيارى رەڭلەرنى ئىشلەت(&U)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
ug: ئاكتىپ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
ug: ئۈنسىز(&S):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
ug: ئۈنلۈك(&L):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
ug: تەگلىك(&B):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
ug: ئۈنسىز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
ug: ئۈنلۈك(&D):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
ug: تەگلىك(&N):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
ug: ئۈنسىز(&T):

en: Sound drivers supported:
ug: قوللايدىغان ئاۋاز قوزغاتقۇلار:

en: Sound drivers used:
ug: ئىشلەتكەن ئاۋاز قوزغاتقۇلار:

en: All controls
ug: ھەممە تىزگىنلەر

en: Only playback controls
ug: چېلىش تىزگىنلىرىلا

en: Only capture controls
ug: تۇتۇش تىزگىنلىرىلا

en: Add View
ug: كۆرۈنۈش قوش

en: Select mixer:
ug: بىرىكتۈرگۈچ تاللاش:

en: Current mixer
ug: نۆۋەتتىكى بىرىكتۈرگۈچ

en: Select the design for the new view:
ug: يېڭى كۆرۈنۈش لايىھىسىنى تاللاڭ:

en: Select the Mixers to display in the sound menu
ug: ئاۋاز تىزىملىكىدە كۆرسىتىدىغان ئارىلاشتۇرغۇچنى تاللاڭ

en: Select Mixers
ug: ئارىلاشتۇرغۇچ تاللاڭ

en: Current mixer:
ug: نۆۋەتتىكى بىرىكتۈرگۈچ:

en: Select the channel representing the master volume:
ug: ئاساسىي ئاۋازغا ۋەكىللىك قىلىدىغان قانالنى تاللاڭ:

en: Configure Channels
ug: قانال سەپلىمە

en: Configuration of the channels. Drag icon to update.
ug: قاناللارنى سەپلەيدۇ. سىنبەلگە سۆرەلسە يېڭىلايدۇ.

en: Visible channels
ug: كۆرۈنۈشچان قاناللار

en: Available channels
ug: ئىشلىتىلىشچان قاناللار

en: Show the selected channel
ug: تاللانغان قانالنى كۆرسەت

en: Hide the selected channel
ug: تاللانغان قانالنى يوشۇر

en: Volume Control
ug: ئاۋاز تىزگىنى

en: M&ute
ug: ئۈنسىز(&U)

en: Mixer cannot be found
ug: بىرىكتۈرگۈچ تىپىلمىدى

en: Volume at %1%
ug: %1% دىكى ئاۋاز

en:  (Muted)
ug:  (ئۈنسىز)

en: Configure
ug: سەپلە

en: Startup
ug: قوزغىلىش

en: Restore volumes on login
ug: تىزىمغا كىرگەندە ئاۋاز مىقدارىنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore all volume levels and switches.
ug: ھەممە ئاۋاز دەرىجىسى ۋە ئۈزچاتلارنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ.

en: Dynamic controls from Pulseaudio and MPRIS2 will not be restored.
ug: Pulseaudio نىڭ ھەرىكەتچان تىزگىنى ۋە MPRIS2 نى قوللىمايدۇ.

en: Autostart
ug: ئۆزلۈكىدىن قوزغات

en: Enables the KMix autostart service (kmix_autostart.desktop)
ug: KMix نىڭ ئۆزلۈكىدىن قوزغىتىش مۇلازىمىتىنى قوزغىتىدۇ(kmix_autostart.desktop)

en: &Horizontal
ug: توغرىسىغا(&H)

en: &Vertical
ug: بويىغا(&V)

en: Behavior
ug: ھەرىكەت

en: Volume Feedback
ug: ئاۋاز قايتۇرما ئىنكاسى

en: Volume feedback is only available for Pulseaudio.
ug: ئاۋاز قايتۇرما ئىنكاسى پەقەت Pulseaudio دىلا ئىشلەيدۇ.

en: Visual
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Show &tickmarks
ug: شكالا كۆرسەت(&T)

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
ug: سىرىغۇچدا شكالا قىممىتىنى قوزغاتىدۇ/چەكلەيدۇ

en: Show &labels
ug: ئەنلەرنى كۆرسەت(&L)

en: Enables/disables description labels above the sliders
ug: سىرىغۇچتىكى چۈشەندۈرۈش بەلگىسىنى قوزغاتىدۇ/چەكلەيدۇ

en: Show On Screen Display (&OSD)
ug: كۆرسىتىش ئېكرانىدا كۆرسەت(&OSD)

en: Slider orientation:
ug: سىيرىغۇچ يۆنىلىشى:

en: Slider orientation (System tray volume control):
ug: سۈرگۈچ يۆنىلىشى (سىستېما قونداق ئاۋاز تىزگىنى):

en: &Dock in system tray
ug: سىستېما قونداقتا توختات(&D)

en: Docks the mixer into the KDE system tray
ug: بىرىكتۈرگۈچنى KDE سىستېما قونداقتا توختىتىدۇ

en: Autostart can not be enabled, as the autostart file kmix_autostart.desktop is not installed.
ug: ئۆزلۈكىدىن قوزغىتىشنى قوزغىتالمىدى ئاپتوماتىك قوزغىتىش ھۆججىتى kmix_autostart.desktop ئورنىتىلمىغان.

en: &Hide
ug: يوشۇر(&H)

en: C&onfigure Shortcuts...
ug: تېزلەتمە سەپلە(&O)…

en: &Split Channels
ug: قاناللارنى پارچىلا(&S)

en: &Muted
ug: ئۈنسىز(&M)

en: Set &Record Source
ug: ئۈن ئېلىش مەنبە تەڭشىكى(&R)

en: Mo&ve
ug: يۆتكە(&V)

en: Toggle Mute
ug: ئۈنسىزگە ئالماشتۇرۇش

en: capture
ug: تۇتۇش:

en: Capture/Uncapture %1
ug: تۇت/تۇتما %1

en: Mute/Unmute %1
ug: ئۈنلۈك/ئۈنسىز %1

en: Capture
ug: تۇت

en: %1 (capture)
ug: %1 (تۇت)

en: Automatic According to Category
ug: تۈرگە ئاساسەن ئۆزلۈكىدىن تاللا

en: &Channels
ug: قاناللار(&C)

en: Device Settings
ug: ئۈسكۈنە تەڭشىكى

en: Mixer
ug: بىرىكتۈرگۈچ

en: Load volume profile %1
ug: ئاۋاز سەپلىمە ھۆججىتى %1 نى يۈكلە

en: Nothing is capturing audio.
ug: ھېچقانداق ئاۋازنى تۇتالمىدى.

en: Nothing is playing audio.
ug: ھېچقانداق ئاۋازنى چالالمىدى.

en: No capture devices.
ug: تۇتىدىغان ئۈسكۈنە يوق.

en: No playback devices.
ug: چالىدىغان ئۈسكۈنە يوق.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ug: ياردەم(&H)
