kfilereplace - en to ug translation catalogue (56 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
ug: ئىزدە:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
ug: ئالماشتۇر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Search For
ug: ئىزدە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
ug: ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Help
ug: ياردەم(&H)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &OK
ug: جەزملە(&O)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

en: Could not load the KFileReplace part.
ug: KFileReplace بۆلىكىنى ئوقۇغىلى بولمىدى.

en: 1 byte | %1 bytes
ug[0]: %1 بايت

en: Out of memory.
ug: ئەسلەك يېتىشمىدى.

en: Ready.
ug: تەييار.

en: Search completed.
ug: ئىزدەش تاماملاندى.

en: Stopping...
ug: توختاۋاتىدۇ…

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Save Report
ug: دوكلات ساقلا

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: &Search
ug: ئىزدە(&S)

en: &Replace
ug: ئالماشتۇر(&R)

en: Sto&p
ug: توختا(&P)

en: &Properties
ug: خاسلىق(&P)

en: &Open
ug: ئاچ(&O)

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Load
ug: يۈك

en: Do Not Load
ug: ئوقۇما

note: i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
ug: نەتىجە(&R)

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
ug: تاللانما(&O)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
ug: ئاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
ug: قىسقۇچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
ug: چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
ug: تەييار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
ug: دەرھال ئىزدە

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
ug: ئادەتتىكى(&G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Filter:
ug: سۈزگۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
ug: ئورنى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
ug: ئىزدە:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
ug: ئالماشتۇر:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
ug: چوڭ-كىچىكلىكىگە قارىسۇن(&C)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
ug: ئالىي(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
ug: ئىشلەتكۈچى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
ug: ئەمەس

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
ug: ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: KB
ug: كىلوبايت

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
ug: تاللانما

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
ug: چوڭ كىچىك يېزىلىشنى پەرقلەندۈر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
ug: ئالىي تاللانما

en: Replace with
ug: ئالماشتۇر

en: Search for
ug: مەزمۇن ئىزدە

en: Created by
ug: قۇرغۇچى

en: date
ug: چېسلا
