kimagemapeditor - en to ug translation catalogue (58 entries)

en: Areas
ug: رايونلار

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Image Preview
ug: سۈرەتنى ئالدىن كۆزەت

en: No images found
ug: سۈرەت يوق

en: &Images
ug: سۈرەتلەر(&I)

en: Path
ug: يول

en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: Maps
ug: خەرىتە

en: unnamed
ug: ئاتسىز

en: An HTML imagemap editor
ug: HTML imagemap تەھرىرلىگۈچ

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: Pr&operties
ug: خاسلىق(&O)

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

en: &Preview
ug: ئالدىن كۆزەت(&P)

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
ug: سۈرەت(&I)

en: Remove Image
ug: سۈرەت چىقىرىۋەت

en: &Selection
ug: تاللىغان دائىرە(&S)

en: Move Left
ug: سولغا يۆتكە

en: Move Right
ug: ئوڭغا يۆتكە

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move Down
ug: پەسكە

en: Bring to Front
ug: ئۈستى قەۋەتكە ئەكەل

en: Send to Back
ug: ئاستى قەۋەتكە يوللا

en:  Selection: -
ug:  تاللاش: -

en: HTML File
ug: HTML ھۆججىتى

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: Text File
ug: تېكىست ھۆججەت

en: Overwrite File?
ug: ھۆججەت قاپلامسىز؟

en: Overwrite
ug: قاپلا

en: File Does Not Exist
ug: ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ug: قوراللار(&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

en: Rectangle
ug: تىك تۆت بۇلۇڭ

en: Circle
ug: چەمبەر

en: Polygon
ug: كۆپ تەرەپلىك

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Cut %1
ug: %1 كەس

en: Delete %1
ug: %1 ئۆچۈر

en: Paste %1
ug: %1 نى چاپلا

en: Move %1
ug: %1 يۆتكە

en: Resize %1
ug: %1 چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: Create %1
ug: %1 قۇر

en: &Width:
ug: كەڭلىك(&W):

en: &Radius:
ug: رادىئۇس(&R)

en: Add
ug: قوش

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Selection
ug: تاللاش

en: &General
ug: ئادەتتىكى(&G)

en: Choose File
ug: ھۆججەت تاللاڭ

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Web Files
ug: تور ھۆججىتى

en: HTML Files
ug: HTML ھۆججەتلەر

en: PNG Images
ug: PNG سۈرەتلىرى

en: JPEG Images
ug: JPEG سۈرەتلەر

en: File to open
ug: ئاچىدىغان ھۆججەت
