kdeqt - en to ug translation catalogue (1872 entries)

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPageSetupWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPrintWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:13 i18n: ectx: propert
en: Form
ug: كۆزنەك

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:42 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paper
ug: قەغەز

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pageSizeLabel)
en: Page size:
ug: قەغەز چوڭلۇقى:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
ug: كەڭلىك:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
ug: ئېگىزلىك:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSourceLabel)
en: Paper source:
ug: قەغەز مەنبەسى:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:128 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Orientation
ug: يۆنىلىش

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
ug: بوي يۆنىلىش

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
ug: توغرا يۆنىلىش

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reverseLandscape)
en: Reverse landscape
ug: تەتۈر توغرا يۆنىلىش

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reversePortrait)
en: Reverse portrait
ug: تەتۈر بوي يۆنىلىش

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:184 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Margins
ug: بەت ئارىلىقى

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, topMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:195 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, topMargin)
en: top margin
ug: ئۈستى بوشلۇق

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:223 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:226 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin)
en: left margin
ug: سولدىكى بوشلۇق

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:255 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:258 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin)
en: right margin
ug: ئوڭ بوشلۇق

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:286 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:289 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin)
en: bottom margin
ug: ئاستى بوشلۇق

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, printerGroup)
en: Printer
ug: پرىنتېر

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, properties)
en: P&roperties
ug: خاسلىق(&R)

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
ug: ئورنى:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preview)
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
ug: تىپى:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lOutput)
en: Output &file:
ug: چىقىرىدىغان ھۆججەت(&F):

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, fileBrowser)
en: ...
ug: …

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:34 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPage)
en: Page
ug: بەت

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:44 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cupsPropertiesPage)
en: Advanced
ug: ئالىي

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:27 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, copiesTab)
en: Copies
ug: نۇسخا

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPrintRange)
en: Print range
ug: بېسىش دائىرىسى

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printAll)
en: Print all
ug: ھەممىنى باس

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printRange)
en: Pages from
ug: بەتتىن

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to
ug: غا

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printCurrentPage)
en: Current Page
ug: نۆۋەتتىكى بەت

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printSelection)
en: Selection
ug: تاللاش

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:154 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output Settings
ug: چىقىرىش تەڭشەكلىرى

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copies:
ug: كۆچۈرۈلمە سانى:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:193 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, collate)
en: Collate
ug: بەت ئايرىش

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverse)
en: Reverse
ug: ئەكسىچە

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:234 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
ug: تاللانما

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:240 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorMode)
en: Color Mode
ug: رەڭلىك

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, color)
en: Color
ug: رەڭ

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, grayscale)
en: Grayscale
ug: كۈلرەڭ

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:279 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, duplex)
en: Duplex Printing
ug: قوش يۈزگە بېسىش

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDuplex)
en: None
ug: يوق

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:295 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexLong)
en: Long side
ug: ئۇزۇن تەرەپ

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:302 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexShort)
en: Short side
ug: قىسقا تەرەپ

[ctx: QXml]
en: no error occurred
ug: خاتالىق كۆرۈلمىدى

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
ug: ئىستىمالچى چىقارغان خاتالىق

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
ug: ھۆججەت تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
ug: بىردىن كۆپ پۈتۈك تىپى بەلگىلىنىشى

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
ug: ئېلېمېنتنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
ug: بەلگە ماسلاشمىدى

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
ug: مەزمۇننى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QXml]
en: unexpected character
ug: كۈتۈلمىگەن ھەرپ

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
ug: ئىناۋەتسىز بولغان بىر تەرەپ قىلىش بۇيرۇقىنىڭ ئاتى

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
ug: XML ئېنىقلىمىسىنى ئوقۇۋاتقاندا كۈتۈلگەن نەشرى

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
ug: مۇستەقىل ئېنىقلىما خاتا قىممىتى

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
ug: XML ئېنىقلىمىسىنى ئوقۇۋاتقاندا كودلاش ئېنىقلىمىسى ياكى مۇستەقىل ئېنىقلىما كۈتۈلدى

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
ug: XML ئېنىقلىمىسىنى ئوقۇۋاتقاندا مۇستەقىل ئېنىقلىما كۈتۈلدى

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
ug: پۈتۈك تىپى ئېنىقلىمىسىنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QXml]
en: letter is expected
ug: ھەرپ كۈتۈلدى

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
ug: ئىزاھاتنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
ug: نەقىلنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
ug: DTD دا ئىچكى تەھلىلنىڭ ئادەتتىكى ئەمەلىي گەۋدە نەقىلىنى ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
ug: خاسلىق قىممىتىدە سىرتتىن تەھلىل قىلىدىغان ئادەتتىكى ئەمەلىي گەۋدە نەقىلى ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
ug: DTD دا سىرتتىن تەھلىل قىلىدىغان ئادەتتىكى ئەمەلىي گەۋدە نەقىلى ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
ug: تەھلىل قىلمىغان خاتا تىل مۇھىتىدىكى ئەمەلىي گەۋدە نەقىلى

[ctx: QXml]
en: recursive entities
ug: قايتىلانما ئەمەلىي گەۋدە

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
ug: بىر سىرتقى ئەمەلىي گەۋدە تېكىستىنىڭ ئېنىقلىمىسىدا خاتالىق بار

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
ug: ھەقىقىي قوشۇلمىغان كۆڭۈلدىكى خاسلىق «%1» نى تەقسىملىيەلمەيدۇ

en: GestureArea: nested objects not allowed
ug: GestureArea: قاپلانغان نەڭگە يول قويمىغان

en: GestureArea: syntax error
ug: GestureArea: تىلقۇرما خاتالىقى

en: GestureArea: script expected
ug: GestureArea: قوليازما مۆلچەرلەنگەن

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
ug: BLOB نى قۇرالمايدۇ

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
ug: BLOB غا يازالمايدۇ

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
ug: BLOB نى ئاچالمايدۇ

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
ug: BLOB نى ئوقۇيالمايدۇ

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
ug: سانلار قاتارىنى تاپالمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
ug: سانلار قاتارىغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
ug: سۈرۈشتۈرۈش ئۇچۇرىغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
ug: ئىشنى باشلىيالمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
ug: ئىشنى تاپشۇرالمايدۇ

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
ug: جۈملىنى تەقسىملىيەلمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
ug: جۈملىنى تەييارلىيالمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
ug: كىرگۈزگەن جۈملىنى تەسۋىرلىيەلمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
ug: جۈملىنى تەسۋىرلىيەلمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
ug: جۈملىنى ياپالمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
ug: سۈرۈشتۈرمىنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
ug: كېيىنكى تۈرگە ئېرىشەلمىدى

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
ug: جۈملە ئۇچۇرىغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
ug: سانداننى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
ug: ئىشنى باشلىيالمىدى

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
ug: ئىشنى تاپشۇرالمايدۇ

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
ug: ئىشنى ئارقىغا ياندۇرالمايدۇ

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
ug: QODBCResult::reset:  'SQL_CURSOR_STATIC' نى جۈملە خاسلىقىغا تەڭشىيەلمىدى. سىزنىڭ ODBC قوزغاتقۇ سەپلىمىسىنى تەكشۈرۈڭ

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
ug: جۈملىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
ug: ئېرىشەلمىدى

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
ug: كېيىنكىسىگە ئېرىشەلمىدى

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
ug: تۇنجىسىغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
ug: ئالدىنقىسىغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
ug: ئاخىرقىسىغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
ug: جۈملىنى تەييارلىيالمىدى

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
ug: ئۆزگەرگۈچىنى باغلىيالمىدى

en: Unable to connect
ug: باغلىغىلى بولمىدى

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
ug: باغلىنالمىدى - قوزغاتقۇ ئېھتىياجلىق ئىقتىدارنى قوللىمايدۇ

en: Unable to disable autocommit
ug: ئۆزلۈكىدىن تاپشۇرۇشنى چەكلىيەلمەيدۇ

en: Unable to commit transaction
ug: ئىشنى تاپشۇرالمايدۇ

en: Unable to rollback transaction
ug: ئىشنى ئارقىغا ياندۇرالمايدۇ

en: Unable to enable autocommit
ug: ئۆزلۈكىدىن تاپشۇرۇشنى قوزغىتالمايدۇ

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
ug: ئىستون سانىغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
ug: ئىستون ئاتىغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
ug: ئىستون تىپىغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
ug: قۇرغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
ug: جۈملىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
ug: جۈملە تەييارلانمىدى

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
ug: جۈملىنى ئەسلىگە قايتۇرغىلى بولمىدى

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
ug: پارامېتىرنى باغلىيالمايدۇ

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
ug: پارامېتىر سانى ماسلاشمىدى

en: Invalid option:
ug: ئىناۋەتسىز تاللانما:

en: Error opening database
ug: سانداننى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
ug: POLICY_DB_DEFAULT چوقۇم باشقا ھەر قانداق تەدبىر بەلگىلىنىشىدىن ئىلگىرى بەلگىلىنىپ ئىشلىتىلىشى لازىم

en: Unable to begin transaction
ug: ئىشنى باشلىيالمىدى

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
ug: نەتىجىگە ئېرىشەلمىدى

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
ug: جۈملىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
ug: جۈملىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
ug: جۈملىنى تەييارلىيالمىدى

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
ug: ئۆزگەرگۈچىنى باغلىيالمىدى

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
ug: خاتىرە %1 غا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
ug: كېيىنكىسىگە ئېرىشەلمىدى

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
ug: تۇنجىسىغا ئېرىشەلمىدى

en: Unable to set autocommit
ug: ئۆزلۈكىدىن تاپشۇرۇشنى تەڭشىيەلمەيدۇ

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
ug: سانلىق-مەلۇماتقا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
ug: سۈرۈشتۈرمىنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
ug: نەتىجىنى ساقلىيالمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
ug: كېيىنكى سۈرۈشتۈرۈشنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
ug: كېيىنكى سۈرۈشتۈرۈشنى ساقلىيالمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
ug: جۈملىنى تەييارلىيالمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
ug: جۈملىنى ئەسلىگە قايتۇرغىلى بولمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
ug: قىممەتنى باغلىيالمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
ug: جۈملىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
ug: سىرتقى قىممەتنى باغلىيالمىدى

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
ug: جۈملە نەتىجىلىرىنى ساقلىيالمىدى

en: Unable to open database '
ug: سانداننى ئاچالمىدى

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
ug: قۇرغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
ug: سۈرۈشتۈرۈش يوق

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
ug: جۈملىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
ug: ھازىر بىرىكمە جۈملىنى ئىجرا قىلالمايدۇ

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
ug: جۈملىنى ئەسلىگە قايتۇرغىلى بولمىدى

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
ug: پارامېتىرنى باغلىيالمايدۇ

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
ug: پارامېتىر سانى ماسلاشمىدى

en: Error closing database
ug: سانداننى يېپىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unable to open connection
ug: باغلىنىشنى ئاچالمىدى

en: Unable to use database
ug: سانداننى ئىشلىتەلمىدى

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
ug: سۈرۈشتۈرۈش قۇرالمايدۇ

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
ug: جۈملىنى تەييارلىيالمىدى

en: Could not begin transaction
ug: ئىشنى باشلىيالمىدى

en: Could not commit transaction
ug: ئىشنى تاپشۇرالمىدى

en: Could not rollback transaction
ug: ئىشنى ئارقىغا ياندۇرالمىدى

en: Unable to subscribe
ug: مۇشتەرى بولالمىدى

en: Unable to unsubscribe
ug: مۇشتەرىدىن چېكىنەلمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
ug: توپ بىر تەرەپ قىلىشقا ئىستوننى باغلىيالمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
ug: توپ بىر تەرەپ قىلىش جۈملىسىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
ug: كېيىنكىگە يۆتكىلەلمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
ug: جۈملىنى تەقسىملىيەلمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
ug: جۈملىنى تەييارلىيالمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
ug: جۈملە تىپىغا ئېرىشەلمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
ug: قىممەتنى باغلىيالمىدى

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
ug: جۈملىنى ئىجرا قىلالمىدى

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
ug: دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Unable to logon
ug: تىزىمغا كىرەلمىدى

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
ug: ئىشنى باشلىيالمىدى

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
ug: ئىشنى تاپشۇرالمايدۇ

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
ug: ئىشنى ئارقىغا ياندۇرالمايدۇ

en: Invalid empty URL
ug: ئىناۋەتسىز بوش URL

en: createObject: value is not an object
ug: نەڭ قۇر: قىممەت نەڭ ئەمەس

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: «%1» ئوقۇشقىلا بولىدىغان خاسلىق

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: يوچۇن كۆرسەتمە

en: Invalid property assignment: string expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: ھەرپ تىزىقى مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: url expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: تور ئادرېسى (url)مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: ئەمەل بەلگىسى يوق پۈتۈن سان مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: int expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: پۈتۈن سان مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: number expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: سان مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: color expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: رەڭ مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: date expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: چېسلا مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: time expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: ۋاقىت مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: datetime expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: چېسلا ۋاقىت مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: point expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: نۇقتا مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: size expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: چوڭلۇق مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: rect expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: rect مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: boolean expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: بۇلېئان قىممىتى مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى:  3D ۋېكتور مۆلچەرلەنگەن

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: قوللىمايدىغان تىپ «%1»

en: Element is not creatable.
ug: ئېلېمېنت قۇرۇشچان ئەمەس.

en: Component elements may not contain properties other than id
ug: بۆلەك ئېلېمېنتى كىملىك نومۇرىدىن باشقا خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىقى مۇمكىن.

en: Invalid component id specification
ug: ئىناۋەتسىز بۆلەك كىملىك ئۆلچىمى

en: id is not unique
ug: كىملىك بىردىنبىر ئەمەس

en: Invalid component body specification
ug: ئىناۋەتسىز بۆلەك گەۋدە ئۆلچىمى

en: Component objects cannot declare new properties.
ug: بۆلەك نەڭ  يېڭى خاسلىقنى ئىپادىلىيەلمەيدۇ.

en: Component objects cannot declare new signals.
ug: بۆلەك نەڭ  يېڭى سىگنالنى ئىپادىلىيەلمەيدۇ.

en: Component objects cannot declare new functions.
ug: بۆلەك نەڭ  يېڭى فونكىسىيەنى ئىپادىلىيەلمەيدۇ.

en: Cannot create empty component specification
ug: بوش بۆلەك ئۆلچىمىنى قۇرالمايدۇ

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
ug: «%1.%2» نى  %3 %4.%5 دا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
ug: «%1.%2» نى بۆلەك نەشرىدە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Incorrectly specified signal assignment
ug: ئوغرا بەلگىلەنمىگەن سىگنال تەقسىماتى

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
ug: بىر سىگنالغا قىممەت تەقسىملىيەلمىدى (بىر قوليازما ئىجرا قىلىشنى مۆلچەرلىگەن)

en: Empty signal assignment
ug: بوش سىگنال تەقسىماتى

en: Empty property assignment
ug: بوش خاسلىق تەقسىماتى

en: Attached properties cannot be used here
ug: قوشقان خاسلىقلارنى بۇ جايدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Non-existent attached object
ug: ھەقىقىي قوشۇلمىغان نەڭ

en: Invalid attached object assignment
ug: ئىناۋەتسىز قوشۇلغان نەڭ تەقسىماتى

en: Cannot assign to non-existent default property
ug: ھەقىقىي قوشۇلمىغان كۆڭۈلدىكى خاسلىقنى تەقسىملىيەلمەيدۇ

en: Invalid use of namespace
ug: ئات بوشلۇقىنىڭ ئىناۋەتسىز ئىشلىتىلىشى

en: Not an attached property name
ug: قوشۇمچە خاسلىق ئاتى ئەمەس

en: Invalid use of id property
ug: كىملىك خاسلىقىنىڭ ئىناۋەتسىز ئىشلىتىلىشى

en: Property has already been assigned a value
ug: خاسلىققا بىر قىممەت تەقسىملەنگەن

en: Invalid grouped property access
ug: ئىناۋەتسىز گۇرۇپپىلانغان خاسلىق زىيارىتى

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
ug: گۇرۇپپىلانغان خاسلىققا بىۋاسىتە قىممەت تەقسىملىيەلمەيدۇ

en: Invalid property use
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق ئىشلىتىلىشى

en: Property assignment expected
ug: خاسلىق تەقسىماتى مۆلچەرلەنگەن

en: Single property assignment expected
ug: يەككە خاسلىق تەقسىماتى مۆلچەرلەنگەن

en: Unexpected object assignment
ug: ئويلىشىلمىغان نەڭ تەقسىماتى

en: Cannot assign object to list
ug: نەڭنى تىزىمغا تەقسىملىيەلمىدى

en: Can only assign one binding to lists
ug: پەقەت بىرلا باغلىنىشنى تىزىمغا تەقسىملىيەلەيدۇ

en: Cannot assign primitives to lists
ug: ئەسلىسىنى تىزىمغا بەلگىلىيەلمەيدۇ

en: Cannot assign multiple values to a script property
ug: كۆپ قىممەتنى قوليازما خاسلىقىغا بەلگىلىيەلمەيدۇ

en: Invalid property assignment: script expected
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تەقسىماتى: قوليازما مۆلچەرلەنگەن

en: Cannot assign multiple values to a singular property
ug: كۆپ قىممەتنى بىرلىك خاسلىققا بەلگىلىيەلمەيدۇ

en: Cannot assign object to property
ug: نەڭنى خاسلىققا تەقسىملىيەلمىدى

en: "%1" cannot operate on "%2"
ug: "%1" بولسا "%2" دا ئىشلىمەيدۇ

en: Duplicate default property
ug: كۆڭۈلدىكى خاسلىقنى نۇسخىلا

en: Duplicate property name
ug: خاسلىق ئاتىنى نۇسخىلا

en: Property names cannot begin with an upper case letter
ug: خاسلىق ئاتى چوڭ ھەرپتىن باشلانمايدۇ

en: Illegal property name
ug: قانۇنسىز خاسلىق ئاتى

en: Duplicate signal name
ug: سىگنال ئاتىنى نۇسخىلا

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
ug: سىگنال ئاتى چوڭ ھەرپتىن باشلانمايدۇ

en: Illegal signal name
ug: قانۇنسىز سىگنال ئاتى

en: Duplicate method name
ug: ئۇسۇل ئاتىنى نۇسخىلا

en: Method names cannot begin with an upper case letter
ug: ئۇسۇل ئاتى چوڭ ھەرپتىن باشلانمايدۇ

en: Illegal method name
ug: قانۇنسىز فۇنكسىيە ئاتى

en: Property value set multiple times
ug: خاسلىق قىممىتى بىر قانچە قېتىم تەڭشەلگەن

en: Invalid property nesting
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق قاپلىنىشى

en: Cannot override FINAL property
ug: ئاخىرقى خاسلىقنى قاپلىيالمايدۇ

en: Invalid property type
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىق تىپى

en: Invalid empty ID
ug: ئىناۋەتسىز بوش ID

en: IDs cannot start with an uppercase letter
ug: ID چوڭ ھەرپتىن باشلانمايدۇ

en: IDs must start with a letter or underscore
ug: ID چوقۇم بىر ھەرپ ياكى ئاستى سىزىقتىن باشلىنىدۇ

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
ug: ID چوقۇم ھەرپ، سان ۋە ئاستى سىزىقنىلا ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: ID illegally masks global JavaScript property
ug: ID قانۇنسىز ماسكا ئومۇمىيەت JavaScript خاسلىقى

en: No property alias location
ug: خاسلىق تەخەللۇس ئورنى يوق

en: Invalid alias location
ug: ئىناۋەتسىز تەخەللۇس ئورنى

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
ug: ئىناۋەتسىز تەخەللۇس نەقىلى. تەخەللۇس نەقىلى چوقۇم <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property> قىلىپ بەلگىلىنىدۇ.

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
ug: ئىناۋەتسىز تەخەللۇس نەقىلى. id "%1" نى تاپالمىدى

en: Alias property exceeds alias bounds
ug: تەخەللۇس خاسلىقى تەخەللۇس دائىرىسىدىن ھالقىدى

en: Binding loop detected for property "%1"
ug: «%1» خاسلىقىنىڭ باغلانغان دەۋرىيلىكى بايقالدى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
ug: گرامماتىكىلىق خاتالىق

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
ug: كۈتمىگەن بەلگە `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
ug: كۈتكەن بەلگە `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
ug: قانۇنسىز يۇنىكود كۆچمە مەنىلىك تەرتىپ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
ug: قانۇنسىز ھەرپ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
ug: قۇر ئاخىرىدىكى ئاخىرلاشمىغان ھەرپ تىزىقى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
ug: قانۇنسىز كۆچمە مەنىلىك تەرتىپ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
ug: ھۆججەت ئاخىرىدىكى ئاخىرلاشمىغان ئىزاھات تىزىقى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
ug: كۆرسەتكۈچ ساننىڭ قانۇنسىز تىلقۇرمىسى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
ug: كىملىك رەقەملىك قىممەتتىن باشلانمايدۇ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
ug: ئاخىرلاشمىغان مۇنتىزىم ئىپادە ھەرپى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
ug: ئىناۋەتسىز مۇنتىزىم ئىپادە بايراق '%0'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
ug: ئاخىرلاشمىغان مۇنتىزىم ئىپادە تەتۈر يانتۇ سىزىق تەرتىپى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
ug: ئاخىرلاشمىغان مۇنتىزىم ئىپادە خىلى

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
ug: «%1» خاسلىقىنىڭ باغلانغان دەۋرىيلىكى بايقالدى

en: Script %1 unavailable
ug: %1 قوليازمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Type %1 unavailable
ug: %1 تىپنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Namespace %1 cannot be used as a type
ug: %1 ئات بوشلۇقىنى بىر تىپ سۈپىتىدە ئىشلىتەلمەيدۇ

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
ug: قىستۇرما «%1» بۆلەك ئۈچۈن يۈكلىيەلمىدى: %2

en: module "%1" plugin "%2" not found
ug: «%1» بۆلەك «%2» قىستۇرمىسى تېپىلمىدى

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
ug: «%1» بۆلەكنىڭ %2.%3 نەشرى ئورنىتىلمىغان

en: module "%1" is not installed
ug: «%1» بۆلەك ئورنىتىلمىغان

en: "%1": no such directory
ug: «%1»: بۇنداق مۇندەرىجە يوق

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
ug: «%1» ئەكىرىشنىڭ qmldir ۋە ئات بوشلۇقى يوق

en: - %1 is not a namespace
ug: - %1 ئات بوشلۇقى ئەمەس

en: - nested namespaces not allowed
ug: - قاپلانغان ئات بوشلۇقىغا يول قويۇلمايدۇ

en: local directory
ug: يەرلىك مۇندەرىجە

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
ug: ئېنىق ئەمەس. %1 ۋە %2 دا تېپىلدى

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
ug: ئېنىق ئەمەس. %1 دا %2.%3 ۋە %4.%5 نەشرىدە تېپىلدى

en: is instantiated recursively
ug: مىساللاشتۇرۇلغان قايتىلانما

en: is not a type
ug: بىر تۈر ئەمەس

en: File name case mismatch for "%1"
ug: «%1» ئۈچۈن ھۆججەت ئاتى چوڭ كىچىك يېزىلىشى ماسلاشمىدى

en: executeSql called outside transaction()
ug: executeSql سىرتقى  transaction() نى چاقىردى

en: Read-only Transaction
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان ئىش

en: Version mismatch: expected %1, found %2
ug: نەشرى ماسلاشمىغان: %1 مۆلچەرلەنگەن، %2 تېىپىلدى

en: SQL transaction failed
ug: SQL ئىشى مەغلۇپ بولدى

en: transaction: missing callback
ug: ئىش: جاۋاب چاقىرىش يوقالغان

en: SQL: database version mismatch
ug: SQL: ساندان نەشرى ماسلاشمىغان

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
ug: %1 تىپلىق نەڭ قۇرالمايدۇ

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
ug: %1 قىممەتنى %2 خاسلىققا تەقسىملىيەلمەيدۇ

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
ug: كۆڭۈلدىكى ئۇسۇلى يوق نەڭ تىپى %1 نى تەقسىملىيەلمەيدۇ

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
ug: ماسلاشمىغان سىگنال/ئوقۇر %1 %vs. %2 غا باغلىنالمايدۇ

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
ug: بىر نەڭنى سىگنال خاسلىقى %1 غا تەقسىملىيەلمەيدۇ

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
ug: نەڭنى تىزىمغا تەقسىملىيەلمىدى

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
ug: نەڭنى ئېغىز خاسلىقىغا تەقسىملىيەلمەيدۇ

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
ug: قوشىدىغان نەڭ قۇرالمايدۇ

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
ug: %1 دىكى خاسلىقنى تەڭشىيەلمەيدۇ ئۇ بوش

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
ug: خاسلىق قىممىتى بىر قانچە قېتىم تەڭشەلگەن

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
ug: مۆلچەرلىگەن تىپ ئاتى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
ug: ئىناۋەتسىز بولغان ئەكىرىش ئېنىقلىغۇچى كىملىكى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
ug: ساقلاپ قالغان ئات «Qt» نى ئېنىقلىغۇچى قىلىپ ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
ug: قوليازما ئەكىرىش ئېنىقلىغۇچىسى چوقۇم ئۆزگىچە بولۇشى لازىم.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
ug: قوليازما ئەكىرىش بىر ئېنىقلىغۇچىغا ئېھتىياجلىق

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
ug: ئامبار ئەكىرىش بىر نەشرىگە ئېھتىياجلىق

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
ug: مۆلچەرلەنگەن پارامېتىر تىپى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
ug: ئىناۋەتسىز خاسلىقى تىپى ئۆزگەرتكۈچ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
ug: مۆلچەرلەنمىگەن خاسلىق تىپى ئۆزگەرتكۈچ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
ug: مۆلچەرلەنگەن خاسلىق تىپى

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغاننى تېخى قوللىمايتۇ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
ug: JavaScript سىرتقى قوليازما ئېلېمېنتىغا ئېنىقلىما بەرگەن

en: Could not load cursor delegate
ug: نۇربەلگە ۋاكالەتچىسىنى يۈكلىيەلمەيدۇ

en: Could not instantiate cursor delegate
ug: نۇربەلگە ۋاكالەتچىسىنى مىساللاشتۇرالمايدۇ

en: front is a write-once property
ug: خەت نۇسخىسى بىرلا قېتىم يېزىش خاسلىقىدا

en: back is a write-once property
ug: back بىر قېتىملا يېزىلىدىغان خاسلىق

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
ug: Qt ھاسىللىغاندا QMovie قوللاشنى قوشمىدى

en: KeyNavigation is only available via attached properties
ug: KeyNavigation نى قوشۇلغان خاسلىق ئارقىلىقلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Keys is only available via attached properties
ug: بۇ Keys غا قوشۇمچە خاسلىق ئارقىلىقلا ئېرىشكىلى بولىدۇ

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
ug: ئۇسلۇب تەسۋىرى (LayoutMirroring) گە قوشۇمچە خاسلىق ئارقىلىقلا ئېرىشكىلى بولىدۇ

en: Loader does not support loading non-visual elements.
ug: يۈكلىگۈچ كۆرۈنمەيدىغان ئېلېمېنت يۈكلەشنى قوللىمايدۇ.

en: LayoutDirection attached property only works with Items
ug: ئۇسلۇب يۆنىلىشى (LayoutDirection) قوشۇمچە خاسلىقىنى تۈرلەر (Items) بىلەنلا ئورتاق ئىشلىتەلەيدۇ

en: Delegate component must be Item type.
ug: ۋاكالەتچى بۆلەك تۈر تىپلىق بولۇشى لازىم.

en: Possible anchor loop detected on fill.
ug: تولدۇرۇۋاتقاندا (fill) لەڭگەر بولۇشى مۇمكىن بولغان دەۋرىيلىكنى بايقىدى.

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
ug: centerIn لەڭگەر بولۇشى مۇمكىن بولغان دەۋرىيلىكنى بايقىدى.

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
ug: ئاتا تۈر ياكى ئوخشاش خىلدىكى تۈر سىرتىدىكى تۈرنى لەڭگەرلىيەلمەيدۇ.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
ug: بويىغا لەڭگەر لەڭگەر بولۇشى مۇمكىن بولغان دەۋرىيلىكنى بايقىدى.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
ug: توغرىسىغا لەڭگەر لەڭگەر بولۇشى مۇمكىن بولغان دەۋرىيلىكنى بايقىدى.

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
ug: سول، ئوڭ ۋە hcenter لەڭگەرنى بەلگىلىيەلمىدى.

en: Cannot anchor to a null item.
ug: بوش تۈرنى لەڭگەرلىيەلمەيدۇ.

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
ug: توغرىسىغا گىرۋەكنى بويىغا گىرۋەككە لەڭگەرلىيەلمەيدۇ.

en: Cannot anchor item to self.
ug: تۈر ئۆزىنى لەڭگەرلىيەلمەيدۇ.

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
ug: ئۈستى، ئاستى ۋە vcenter لەڭگەرنى بەلگىلىيەلمىدى.

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
ug: سىزىق ئاساسىدىكى لەڭگەرنى ئۈستى، ئاستى ۋە vcenter لەڭگەر بىلەن بىللە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
ug: بويىغا گىرۋەكنى توغرىسىغا گىرۋەككە لەڭگەرلىيەلمەيدۇ.

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
ug: مەشغۇلاتقا تەقسىملەنگەن جانلاندۇرۇمنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Error decoding: %1: %2
ug: كود يېشىش خاتالىقى: %1: %2

en: Failed to get image from provider: %1
ug: تەمىنلىگۈچىدىن سۈرەتكە ئېرىشەلمىدى: %1

en: Cannot open: %1
ug: ئاچالمىدى: %1

en: Cannot animate non-existent property "%1"
ug: ھەقىقىي قوشۇلمىغان خاسلىق «%1» نى جانلاندۇرالمايدۇ

en: Cannot animate read-only property "%1"
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان خاسلىق «%1» نى جانلاندۇرالمايدۇ

en: Cannot set a duration of < 0
ug: داۋاملىشىش ۋاقتىنى نۆلدىن كىچىك (<0) قىلىپ تەڭشىيەلمەيدۇ

en: Unable to preserve appearance under complex transform
ug: مۇرەككەپ ئايلاندۇرۇشتا قىياپەتنى ساقلاپ قالالمايدۇ

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
ug: بىردەك بولمىغان نىسبەتتە قىياپەتنى ساقلاپ قالالمايدۇ

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
ug: نىسبىتى 0 دىن تۆۋەن بولغاندا قىيەپەتنى ساقلاپ قالالمايدۇ

en: remove: index %1 out of range
ug: چىقىرىۋەت: %1 ئىندېكس دائىرە سىرتىدا

en: insert: value is not an object
ug: قىستۇر: قىممەت بىر نەڭ ئەمەس

en: insert: index %1 out of range
ug: قىستۇر: %1 ئىندېكس دائىرە سىرتىدا

en: move: out of range
ug: يۆتكە: دائىرە سىرتىدا

en: append: value is not an object
ug: قوش: قىممەت بىر نەڭ ئەمەس

en: set: value is not an object
ug: تەڭشەك: قىممەت بىر نەڭ ئەمەس

en: set: index %1 out of range
ug: تەڭشەك: %1 ئىندېكس دائىرە سىرتىدا

en: ListElement: cannot contain nested elements
ug: ListElement: قاپلانغان ئېلېمېنتنى ئۆز ئىچىگە ئالالمايدۇ

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
ug: ئېلېمېنتت تىزىمى: ساقلاپ قېلىنغان «id» خاسلىقىنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: ListElement: cannot use script for property value
ug: ئېلېمېنتت تىزىمى: خاسلىق قىممىتى ئۈچۈن قوليازما ئىشلىتەلمەيدۇ

en: ListModel: undefined property '%1'
ug: بۆلەك تىزىمى: ئېنىقلىما بېرىلمىگەن خاسلىق '%1'

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
ug: «%1» ئالدىنقى رولى ئاتىنى نۇسخىلايدۇ ۋە چەكلەيدۇ.

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
ug: بىر XmlListModel سۈرۈشتۈرۈش چوقۇم '/' ياكى "//" دىن باشلىنىدۇ.

en: invalid query: "%1"
ug: ئىناۋەتسىز سۈرۈشتۈرۈش: «%1»

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
ug: خاسلىق ئۆزگىرىشى (PropertyChanges) ھالەت بەلگىلەش نەڭلەرنى قوللىمايدۇ.

en: Cannot assign to read-only property "%1"
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان خاسلىق «%1» قا تەقسىملىيەلمىدى

en: Application is an abstract class
ug: ئەپ بىر ئابستراكت خىل

en: Animation is an abstract class
ug: جانلاندۇرۇم بىر ئابستراكت خىل

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
ug: Qt ھاسىللىغاندا xmlpatterns قوللاشنى قوشمىدى

en: Connections: nested objects not allowed
ug: باغلىنىشلار: سىڭدۈرمە نەڭگە يول قويمىغان

en: Connections: syntax error
ug: باغلىنىشلار: تىلقۇرما خاتالىقى

en: Connections: script expected
ug: باغلىنىشلار: قوليازما مۆلچەرلەنگەن

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
ug: [%1 ئۇزۇنلۇقىنىڭ قاتارى]

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
ug: <ئىنىقلانمىغان>

en: Activate
ug: ئاكتىپلا

en: Activates the program's main window
ug: بۇ ئەپنىڭ ئاساسىي كۆزنىكىنى ئاكتىپلايدۇ

en: Go Back
ug: كەينىگە

en: < &Back
ug: &ئالدى ›

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇر

en: &Next
ug: كېيىنكى(&N)

en: &Next >
ug: ‹ كەينى(&N)

en: Commit
ug: تاپشۇر(_C)

en: Done
ug: تامام

en: &Finish
ug: تامام(&F)

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Help
ug: ياردەم

en: &Help
ug: ياردەم(&H)

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
ug: بەت تەڭشەك

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: &Options >>
ug: تاللانما(&O)‹‹

en: &Print
ug: باس(&P)

en: &Options <<
ug: تاللانما(&O)››

en: Print to File (PDF)
ug: ھۆججەتكە باس (PDF)

en: Print to File (Postscript)
ug: ھۆججەتكە باس (Postscript)

en: Local file
ug: يەرلىك ھۆججەت

en: Write %1 file
ug: %1 ھۆججەتكە ياز

en: Print To File ...
ug: ھۆججەتكە باس…

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
ug: %1 مۇندەرىجە.
    باشقا بىر ھۆججەت ئاتىنى تاللاڭ.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
ug: %1 ھۆججەتكە يازغىلى بولمايدۇ.
    باشقا بىر ھۆججەت ئاتىنى تاللاڭ.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
ug: %1 مەۋجۇت.
    ئۇنى قاپلىۋېتەمسىز؟

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
ug: قىممەت

en: Show Details...
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت…

en: Hide Details...
ug: تەپسىلاتىنى يوشۇر…

[ctx: QMessageBox]
en: OK
ug: تامام

[ctx: QMessageBox]
en: Help
ug: ياردەم

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
ug: <h3>Qt ھەققىدە</h3><p>بۇ پروگرامما ئىشلەتكىنى Qt نىڭ %1 نەشرى.</p>

en: About Qt
ug: Qt ھەققىدە

en: OK
ug: تامام

en: %1 TB
ug: %1 تېرابايت

en: %1 GB
ug: %1 گ ب

en: %1 MB
ug: %1 مېگابايت

en: %1 KB
ug: %1 ك​ب

en: %1 bytes
ug: %1 بايت

en: Invalid filename
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت ئاتى

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
ug: <b>بۇ «%1» ئاتنى ئىشلىتەلمەيدۇ.</b><p>بىر قانچە ھەرپ ياكى تىنىش بەلگىسى يوق باشقا ئات ئىشلىتىپ سىناڭ.

en: Name
ug: ئاتى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
ug: تۈر

[ctx: All other platforms]
en: Type
ug: تىپى

en: Date Modified
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا

en: What's This?
ug: بۇ نېمە؟

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆر

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
ug: ئالدىنقى بەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
ug: بىرىنچى بەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
ug: ئاخىرقى بەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
ug: كەڭلىككە سىغدۇر

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
ug: بەتكە سىغدۇر

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
ug: چوڭايت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
ug: كىچىكلەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
ug: بوي يۆنىلىش

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
ug: توغرا يۆنىلىش

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
ug: يەككە بەت كۆرسەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
ug: قوش بەت كۆرسەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
ug: ھەممە بەتنىڭ قىسقىچە مەزمۇنىنى كۆرسەت

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
ug: بېسىپ چىقار

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
ug: بەت تەڭشەك

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
ug: ياپ

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
ug: PDF كە چىقار

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
ug: PostScript كە چىقار

en: Select Font
ug: خەت نۇسخا تاللا

en: &Font
ug: خەت نۇسخا(&F)

en: Font st&yle
ug: خەت نۇسخا ئۇسلۇبى(&Y)

en: &Size
ug: چوڭلۇقى(&S)

en: Effects
ug: ئۈنۈملەر

en: Stri&keout
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى(&K)

en: &Underline
ug: ئاستى سىزىق(&U)

en: Sample
ug: مىسال

en: Wr&iting System
ug: يېزىقچىلىق سىستېمىسى(&I)

en: File exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
ug: <qt>ئۇنى قاپلىۋېتەمسىز؟</qt>

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
ug: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 دىيۇيم)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
ug: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 دىيۇيم)

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
ug: Executive (7.5 x 10 دىيۇيم, 191 x 254 mm)

en: Ledger (432 x 279 mm)
ug: ھېساب دەپتىرى (432 x 279 mm)

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
ug: ھېساب دەپتىرى (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
ug: خەت (8.5 x 11 دىيۇيم, 216 x 279 mm)

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
ug: ئامېرىكا ئادەتتىكى #10 لېپاپ (105 x 241 mm)

en: Print selection
ug: تاللىغاننى باس

en: Print current page
ug: ھازىرقى بەتنى باس

en: Executive
ug: مەمۇرىي

en: Ledger
ug: ئانا ھېساب دەپتىرى

en: Tabloid
ug: تەرمىلەر

en: US Common #10 Envelope
ug: ئا ق ش ئورتاق #10 لېپاپ

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Centimeters (cm)
ug: سانتىمېتىر(cm)

en: Millimeters (mm)
ug: مىللىمېتىر(mm)

en: Inches (in)
ug: دىيۇيم(in)

en: Points (pt)
ug: قاداق (pt)

en: Enter a value:
ug: بىر قىممەت كىرگۈزۈڭ.

en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
ug: باشلىنىش قىممىتى ئاخىرلىشىش قىممىتىدىن چوڭ بولمايدۇ.

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: locally connected
ug: يەرلىك باغلاندى

en: Aliases: %1
ug: تەخەللۇسلار: %1

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: <empty>
ug: <قۇرۇق>

en: Undo %1
ug: %1 يېنىۋال

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Redo %1
ug: قايتىلا %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
ug: قايتىلا

en: Home
ug: ماكان

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
ug: كومپيۇتېرىم

en: %1 byte(s)
ug: %1 بايت

en: False
ug: يالغان

en: True
ug: راست

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
ug: قوزغاتقۇچ

[ctx: QFileDialog]
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
ug: ھۆججەت قىسقۇچ

[ctx: All other platforms]
en: Folder
ug: قىسقۇچ

[ctx: Mac OS X Finder]
en: Alias
ug: تەخەللۇس

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Minimize
ug: كىچىكلەت

en: Maximize
ug: چوڭايت

en: Unshade
ug: يېيىش

en: Shade
ug: تۈرۈش

en: Restore Down
ug: ئاستىغا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Close
ug: ياپ

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: &Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(&R)

en: &Move
ug: يۆتكە(&M)

en: Mi&nimize
ug: كىچىكلەت(&N)

en: Ma&ximize
ug: چوڭايت(&X)

en: Stay on &Top
ug: ئۈستىدە تۇرغۇز(&T)

en: &Close
ug: ياپ(&C)

en: &Select All
ug: ھەممىنى تاللا(&S)

en: &Step up
ug: بىر قەدەم يۇقىرىغا(&S)

en: Step &down
ug: بىر قەدەم تۆۋەنگە(&D)

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
ug: بۇلۇڭ قورال بالداق

en: (Untitled)
ug: (ماۋزۇسىز)

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: AM
ug: چ ب

en: am
ug: چ ب

en: PM
ug: چ ك

en: pm
ug: چ ك

en: Scroll here
ug: بۇ يەرگە سۈر

en: Left edge
ug: سول گىرۋەك

en: Top
ug: ئۈستى

en: Right edge
ug: ئوڭ گىرۋەك

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Page left
ug: سول بەت

en: Page up
ug: ئالدى بەت

en: Page right
ug: ئوڭ بەت

en: Page down
ug: كەينى بەت

en: Scroll left
ug: سولغا سۈر

en: Scroll up
ug: ئۈستىگە سۈر

en: Scroll right
ug: ئوڭغا سۈر

en: Scroll down
ug: پەسكە سۈر

en: Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ

en: &Undo
ug: يېنىۋال(&U)

en: &Redo
ug: قايتىلا(&R)

en: Cu&t
ug: كەس(&T)

en: &Copy
ug: كۆچۈر(&C)

en: &Paste
ug: چاپلا(&P)

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &OK
ug: جەزملە(&O)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: OK
ug: تامام

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
ug: ساقلا(&S)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
ug: ساقلا

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
ug: ئاچ

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
ug: ياپ(&C)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
ug: ياپ

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
ug: قوللان

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
ug: ياردەم

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
ug: ساقلىما

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
ug: ساقلىماي تاقا

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
ug: تاشلىۋەت

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
ug: ھەئە(&Y)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
ug: ھەممىسى ھەئە(&A)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
ug: ياق(&N)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
ug: ھەممىسى ياق(&O)

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
ug: ھەممىنى ساقلا

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
ug: توختات

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
ug: قايتا سىنا

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر

en: Sh&ade
ug: يۆگە(&A)

en: &Unshade
ug: ياي(&U)

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
ug: RTL

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
ug: مۇلازىمەتلەر

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
ug: %1 نى يوشۇر

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
ug: باشقىلارنى يوشۇر

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
ug: ھەممىنى كۆرسەت

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
ug: مايىللىق…

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
ug: %1 نى ئاخىرلاشتۇر

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
ug: %1 ھەققىدە

en: Exit
ug: چېكىن

[ctx: QShortcut]
en: Space
ug: بوشلۇق

[ctx: QShortcut]
en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

[ctx: QShortcut]
en: Print
ug: بېسىپ چىقار

[ctx: QShortcut]
en: Home
ug: ماكان

[ctx: QShortcut]
en: End
ug: تامام

[ctx: QShortcut]
en: Left
ug: سول

[ctx: QShortcut]
en: Up
ug: ئۈستى

[ctx: QShortcut]
en: Right
ug: ئوڭ

[ctx: QShortcut]
en: Down
ug: ئاستى

[ctx: QShortcut]
en: Menu
ug: تىزىملىك

[ctx: QShortcut]
en: Help
ug: ياردەم

[ctx: QShortcut]
en: Back
ug: كەينى

[ctx: QShortcut]
en: Forward
ug: ئالدى

[ctx: QShortcut]
en: Stop
ug: توختا

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
ug: يېڭىلا

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
ug: ئاۋازنى تۆۋەنلەت

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
ug: ئۈنسىزلە

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
ug: ئاۋازنى يۇقىرىلات

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
ug: تۆۋەن ئاۋازنى كۈچەيت

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
ug: تۆۋەن ئاۋازنى يۇقىرىلات

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
ug: تۆۋەن ئاۋازنى پەسەيت

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
ug: يۇقىرى ئاۋازنى يۇقىرىلات

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
ug: يۇقىرى ئاۋازنى تۆۋەنلەت

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
ug: ۋاسىتە چال

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
ug: ۋاسىتە توختات

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
ug: ۋاسىتە ئالدىنقى

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
ug: ۋاسىتە كېيىنكى

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
ug: ۋاسىتە خاتىرىلە

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
ug: ۋاسىتە ۋاقىتلىق توختات

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
ug: ۋاسىتە چال/ۋاقىتلىق توختاتنى ئالماشتۇر

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
ug: باش بەت

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
ug: يىغقۇچ

[ctx: QShortcut]
en: Search
ug: ئىزدە

[ctx: QShortcut]
en: Standby
ug: كۈت

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
ug: URL ئاچ

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
ug: ئېلخەت قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
ug: ۋاسىتە قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
ug: (0) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
ug: (1) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
ug: (2) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
ug: (3) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
ug: (4) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
ug: (5) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
ug: (6) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
ug: (7) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
ug: (8) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
ug: (9) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
ug: (A) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
ug: (B) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
ug: (C) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
ug: (D) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
ug: (E) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
ug: (F) نى قوزغات

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
ug: كۆزەتكۈچ يورۇقلۇقىنى ئۆرلەت

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
ug: كۆزەتكۈچ يورۇقلۇقىنى تۆۋەنلەت

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
ug: ھەرپتاختا چىرىغىنى ئاچ/تاقا

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
ug: ھەرپتاختا يورۇقلۇقىنى ئۆرلەت

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
ug: ھەرپتاختا يورۇقلۇقىنى تۆۋەنلەت

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
ug: توكنى ئۈز

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
ug: ئويغات

[ctx: QShortcut]
en: Eject
ug: چىقار

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
ug: ئېكران قوغدىغۇچ

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
ug: ئۇخلات

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
ug: لامپا

[ctx: QShortcut]
en: Shop
ug: دۇكان

[ctx: QShortcut]
en: History
ug: ئىز

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
ug: يىغقۇچقا قوش

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
ug: قىزىق ئۇلانما

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
ug: يورۇقلۇقىنى تەڭشە

[ctx: QShortcut]
en: Finance
ug: ئىقتىساد

[ctx: QShortcut]
en: Community
ug: جامائەت

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
ug: ئاۋازنى قايتىلا

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
ug: ئالدىغا قايتۇر

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
ug: ئەپ سول

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
ug: ئەپ ئوڭ

[ctx: QShortcut]
en: Book
ug: كىتاب

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ

[ctx: QShortcut]
en: Clear
ug: تازىلا

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
ug: تۇتقاننى تازىلا

[ctx: QShortcut]
en: Close
ug: ياپ

[ctx: QShortcut]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: QShortcut]
en: Cut
ug: كەس

[ctx: QShortcut]
en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

[ctx: QShortcut]
en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
ug: ئېلېكترونلۇق جەدۋەل

[ctx: QShortcut]
en: Browser
ug: توركۆرگۈ

[ctx: QShortcut]
en: Game
ug: ئويۇن

[ctx: QShortcut]
en: Go
ug: يۆتكەل

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
ug: تىزىمدىن چىق

[ctx: QShortcut]
en: Market
ug: بازار

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
ug: يىغىن

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
ug: ھەرپتاختا تىزىملىك

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
ug: تىزىملىك PB

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
ug: تور تۇرايىم

[ctx: QShortcut]
en: News
ug: خەۋەر

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
ug: ئۆي ئىشخانا

[ctx: QShortcut]
en: Option
ug: تاللانما

[ctx: QShortcut]
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: QShortcut]
en: Phone
ug: تېلېفون

[ctx: QShortcut]
en: Reply
ug: جاۋاب قايتۇر

[ctx: QShortcut]
en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
ug: كۆزنەكنى ئايلاندۇر

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
ug: PB ئايلاندۇر

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
ug: KB ئايلاندۇر

[ctx: QShortcut]
en: Save
ug: ساقلا

[ctx: QShortcut]
en: Send
ug: يوللا

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
ug: ئىملا تەكشۈرگۈچ

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
ug: ئېكراننى بۆل

[ctx: QShortcut]
en: Support
ug: قوللاش

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
ug: ۋەزىپە تاختا

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
ug: تېرمىنال

[ctx: QShortcut]
en: Tools
ug: قوراللار

[ctx: QShortcut]
en: Travel
ug: ساياھەت

[ctx: QShortcut]
en: Video
ug: سىن

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
ug: يېزىق بىر تەرەپ قىلىش

[ctx: QShortcut]
en: XFer
ug: يوللا

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
ug: چوڭايت

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

[ctx: QShortcut]
en: Away
ug: يوق

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
ug: مۇڭداشقۇ

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
ug: تور كامېرا

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
ug: ئېلخەتكە جاۋاب

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
ug: سۈرەتلەر

[ctx: QShortcut]
en: Music
ug: مۇزىكا

[ctx: QShortcut]
en: Battery
ug: توكدان

[ctx: QShortcut]
en: Bluetooth
ug: كۆكچىش

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
ug: سىمسىز

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
ug: ئادەتتىن تاشقىرى كەڭ بەلۋاغ

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
ug: ئاۋاز ئالدىغا

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
ug: ئاۋاز تەكرارلا

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
ug: ئاۋازنى ئىختىيارىي چال

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
ug: قوشۇمچە ماۋزۇ

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
ug: ئاۋاز چەمبەر ئىزى

[ctx: QShortcut]
en: Time
ug: ۋاقىت

[ctx: QShortcut]
en: Select
ug: تاللا

[ctx: QShortcut]
en: View
ug: كۆرۈنۈش

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
ug: ئۈستى تىزىملىك

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
ug: توڭلات

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
ug: ئۈچەك

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
ug: ئېكراننى باس

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
ug: ئالدى بەت

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
ug: كەينى بەت

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
ug: CapsLock

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
ug: سان قۇلۇپ

[ctx: QShortcut]
en: Insert
ug: قىستۇر

[ctx: QShortcut]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: QShortcut]
en: System Request
ug: سىستېما ئىلتىماسى

[ctx: QShortcut]
en: Yes
ug: ھەئە

[ctx: QShortcut]
en: No
ug: ياق

[ctx: QShortcut]
en: Context1
ug: كونتېكىست1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
ug: كونتېكىست2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
ug: كونتېكىست3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
ug: كونتېكىست4

[ctx: QShortcut]
en: Call
ug: چاقىر

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
ug: ئېسىپ قوي

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
ug: چاقىر/ئېسىپ قوينى ئالماشتۇر

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
ug: ئاۋازلىق نومۇر بۇرا

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
ug: ئاخىرقى نومۇرنى قايتا بۇرا

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
ug: كامېرا ئىشىكى

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
ug: كامېرا فوكۇسى

[ctx: QShortcut]
en: Kanji
ug: ياپونچىدىكى خەنزۇچە خەت

[ctx: QShortcut]
en: Muhenkan
ug: ئالماشتۇرۇش يوق

[ctx: QShortcut]
en: Henkan
ug: ئالماشتۇرۇش

[ctx: QShortcut]
en: Romaji
ug: رىم ھەرپى

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana
ug: خىراگانا

[ctx: QShortcut]
en: Katakana
ug: كاتاكانا

[ctx: QShortcut]
en: Hiragana Katakana
ug: خىراگانا كاتاكانا

[ctx: QShortcut]
en: Zenkaku
ug: ئىككى بايت

[ctx: QShortcut]
en: Hankaku
ug: بىر بايت

[ctx: QShortcut]
en: Zenkaku Hankaku
ug: ئىككى بايت بىر بايت

[ctx: QShortcut]
en: Code input
ug: كود كىرگۈزۈش

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
ug: كۆپ نامزات

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
ug: ئالدىنقى نامزات

[ctx: QShortcut]
en: Hangul
ug: كورېيەچە

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
ug: كورېيەچە باشلاندى

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
ug: كورېيەچە ئاخىرلاشتى

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Hanja
ug: كورېيەچە خەنزۇچە خەت

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jamo
ug: كورېيەچە Jamo

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Romaja
ug: كورېيەچە Romaja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jeonja
ug: كورېيەچە Jeonja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Banja
ug: كورېيەچە Banja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PreHanja
ug: كورېيەچە PreHanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PostHanja
ug: كورېيەچە PostHanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
ug: كورېيەچە Special

en: Select
ug: تاللا

en: Copy &Link Location
ug: ئۇلانما ئورنىنى كۆچۈر(&L)

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
ug: LRM سولدىن ئوڭغا بەلگىسى

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
ug: RLM ئوڭدىن سولغا بەلگىسى

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
ug: ZWJ نۆل كەڭلىكتىكى ئۇلاش بەلگىسى

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
ug: ZWNJ نۆل كەڭلىكتىكى ئۇلىماسلىق بەلگىسى

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
ug: ZWS نۆل كەڭلىكتىكى بوشلۇق

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
ug: LRE سولدىن ئوڭغا سىڭدۈرمە باشلا

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
ug: RLE ئوڭدىن سولغا سىڭدۈرمە باشلا

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
ug: LRO سولدىن ئوڭغا قاپلاشنى باشلا

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
ug: RLO ئوڭدىن سولغا قاپلاشنى باشلا

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
ug: PDF قاڭقىش يۆنىلىش پىچىمى

en: Insert Unicode control character
ug: يۇنىكود تىزگىنلەش بەلگىلىرىنى قىستۇر

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
ug: نورمال

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
ug: توم

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
ug: يېرىم توم

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
ug: قارا

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
ug: يېرىم قارا

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
ug: ئاق

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
ug: يانتۇ

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
ug: قىيپاش

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
ug: خالىغان

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
ug: لاتىنچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
ug: گىرېكچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
ug: ئەرەبچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
ug: سۈرىيەچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Thaana
ug: تاناچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
ug: سانسكرىتچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
ug: بېنگالچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
ug: گۇرمۇكىچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
ug: گۇجاراتچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
ug: ئورىياچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
ug: تامىلچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
ug: تېلۇگۇچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Kannada
ug: كانناداچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
ug: مالايامچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
ug: سىنخالاچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
ug: تايلاندچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
ug: لائوسچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
ug: تىبەتچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
ug: بىرماچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
ug: كېخمېرچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
ug: ئاددىي خەنزۇچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
ug: ياپونچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
ug: كورېيەچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
ug: بەلگە

[ctx: QFontDatabase]
en: Ogham
ug: ئوگەمچە (قەدىمكى ئىرېلاندىيە)

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
ug: رۇنىكچە

[ctx: QFontDatabase]
en: N'Ko
ug: غەربىي ئافرىقا يېزىق تىلى

en: XIM input method
ug: XIM كىرگۈزگۈچ

en: Windows input method
ug: Windows كىرگۈزگۈچ

en: Mac OS X input method
ug: Mac OS X كىرگۈزگۈچ

en: S60 FEP input method
ug: S60 FEP كىرگۈزگۈچ

en: New
ug: يېڭى

en: Toggle Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى ئالماشتۇر

en: Disable Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى چەكلە

en: Enable Breakpoint
ug: توختاش نۇقتىسىنى قوزغات

en: Breakpoint Condition:
ug: ئۈزۈش نۇقتا شەرتى:

en: Loaded Scripts
ug: يۈكلەنگەن قوليازما

en: Breakpoints
ug: توختاش نۇقتىلىرى

en: Stack
ug: ئويۇق

en: Locals
ug: يەرلىك

en: Console
ug: تىزگىن سۇپا

en: Debug Output
ug: سازلاپ چىقىرىش

en: Error Log
ug: خاتالىق خاتىرىسى

en: Search
ug: ئىزدە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Qt Script Debugger
ug: Qt قوليازما سازلىغۇچ

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: ID
ug: كىملىكى(ID)

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
ug: ئورنى

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
ug: شەرت

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
ug: پەرۋا قىلمىغان سانى

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
ug: يەككە ئىجرا

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
ug: سانى

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Case Sensitive
ug: چوڭ-كىچىك يېزىلىشى پەرقلەندۈر

en: Whole words
ug: پۈتۈن سۆزلەر

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
ug: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;قۇر قاتلاشنى ئىزدە

en: Go to Line
ug: قۇرغا يۆتكەل

en: Line:
ug: قۇر:

en: Interrupt
ug: ئۈزۈلۈش

en: Step Into
ug: كىرىپ توختا

en: Step Over
ug: ئاتلاپ توختا

en: Step Out
ug: چىقىپ توختا

en: Run to Cursor
ug: نۇربەلگىسىگىچە ئىجرا قىل

en: Run to New Script
ug: يېڭى قوليازمىغىچە ئىجرا قىل

en: Clear Debug Output
ug: سازلاپ چىقىرىشنى تازىلا

en: Clear Error Log
ug: خاتالىق خاتىرىسىنى تازىلا

en: Clear Console
ug: تىزگىن تاختا تازىلا

en: &Find in Script...
ug: قوليازمىدىن ئىزدە(&F)…

en: Find &Next
ug: كېيىنكىنى ئىزدە(&N)

en: Find &Previous
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(&P)

en: Debug
ug: سازلا

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
ug: قىممەت

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
ug: دەرىجە

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
ug: ئورنى

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
ug: يەرلىك بولمىغان %1 ھۆججەتنىڭ ئىلتىماسى

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
ug: %1 ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
ug: %1 غا يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
ug: %1 ني ئاچالمايدۇ: يول مۇندەرىجە

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
ug: %1 دىن ئوقۇغاندىكى خاتالىق %1: %2

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
ug: %1 ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
ug: ئىناۋەتسىز URI: %1

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
ug: «%1» كېلىشىم ئىناۋەتسىز

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
ug: تور ئەڭگىمە خاتالىقى.

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
ug: ئارقا ئۇچ باشلاش خاتالىقى.

en: Temporary network failure.
ug: ۋاقىتلىق تور كاشىلىسى.

en: Operation canceled
ug: مەشغۇلات ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
ug: تور زىيارىتى چەكلەنگەن.

en: No suitable proxy found
ug: مۇۋاپىق كۈلىدىغان ۋاكالەتچى تىپىلمىدى

en: Cannot open %1: is a directory
ug: %1 ني ئاچالمايدۇ: ئۇ مۇندەرىجە

en: Logging in to %1 failed: authentication required
ug: %1 غا كىرەلمىدى. دەلىللەش زۆرۈر

en: Error while downloading %1: %2
ug: %1 نى چۈشۈرۈش خاتالىقى: %2

en: Error while uploading %1: %2
ug: %1 يۈكلەش خاتالىقى: %2

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
ug: %1 غا يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %2

en: Socket error on %1: %2
ug: %1 دىكى ئوقۇر خاتالىقى: %2

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
ug: يىراقتىكى ماشىنا %1 دىكى باغلىنىشنى مۇددەتتىن ئىلگىرى تاقىدى

en: Connection to proxy refused
ug: ۋاكالەتچى باغلىنىش رەت قىلىندى

en: Connection to proxy closed prematurely
ug: ۋاكالەتچى باغلىنىشى بالدۇرلا تاقالدى

en: Proxy host not found
ug: ۋاكالەتچى ماشىنا تېپىلمىدى

en: Connection to proxy timed out
ug: ۋاكالەتچى باغلىنىش ۋاقىت ھالقىدى

en: Proxy authentication failed
ug: ۋاكالەتچىنى دەلىللىيەلمىدى

en: Proxy authentication failed: %1
ug: ۋاكالەتچىنى دەلىللىيەلمىدى: %1

en: SOCKS version 5 protocol error
ug: SOCKSv5 كېلىشىم خاتالىقى

en: Host not found
ug: باش ئاپپارات تېپىلمىدى

en: General SOCKSv5 server failure
ug: ئادەتتىكى SOCKSv5 مۇلازىمېتىر خاتالىقى

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
ug: باغلىنىش SOCKSv5 مۇلازىمېتىرغا يول قويمايدۇ

en: Network unreachable
ug: تورغا يېتەلمەيدۇ

en: Connection refused
ug: ئۇلىنىش رەت قىلىندى

en: TTL expired
ug: TTL نىڭ  ۋاقتى ئۆتكەن

en: SOCKSv5 command not supported
ug: SOCKSv5 بۇيرۇقىنى قوللىمايدۇ

en: Address type not supported
ug: ئادرېس تېپىنى قوللىمايدۇ

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
ug: يوچۇن SOCKSv5 ۋاكالەتچى خاتالىق كودى 0x%1

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
ug: تور مەشغۇلاتى ۋاقىت ھالقىدى

en: Unable to initialize non-blocking socket
ug: توسۇلمىغان ئوقۇرنى دەسلەپلەشتۈرەلمەيدۇ

en: Unable to initialize broadcast socket
ug: تارقىتىش سوكېتىنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
ug: IPv6 نى قوللىمايدىغان سۇپىدا IPv6 ئوقۇرى ئىشلىتىشنى سىنىدى

en: The remote host closed the connection
ug: يىراقتىىكى باش كومپيۇتېر بۇ باغلىنىشنى تاقىدى

en: Network operation timed out
ug: تور مەشغۇلاتى ۋاقىت ھالقىدى

en: Out of resources
ug: مەنبە يېتىشمىدى

en: Unsupported socket operation
ug: قوللىمايدىغان ئوقۇر مەشغۇلاتى

en: Protocol type not supported
ug: كېلىشىم تىپىنى قوللىمايدۇ

en: Invalid socket descriptor
ug: ئىناۋەتسىز ئوقۇر چۈشەندۈرۈشى

en: Host unreachable
ug: ماشىنىغا يېتەلمەيدۇ

en: Permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

en: Connection timed out
ug: ئۇلىنىش ۋاقىت ھالقىدى

en: The bound address is already in use
ug: باغلانغان ئادرېس ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: The address is not available
ug: بۇ ئادرېس ئىناۋەتسىز

en: The address is protected
ug: بۇ ئادرېس قوغدالغان

en: Datagram was too large to send
ug: بەك چوڭ سانلىق-مەلۇمات بوغچىسىنى يوللييالمايدۇ

en: Unable to send a message
ug: ئۇچۇرنى يوللىيالمايدۇ

en: Unable to receive a message
ug: ئۇچۇرنى قوبۇللىيالمايدۇ

en: Unable to write
ug: يازالمايدۇ

en: Network error
ug: تور خاتالىقى

en: Another socket is already listening on the same port
ug: باشقا بىر ئوقۇر ئوخشاش بىر ئېغىزنى تىڭشاۋاتىدۇ

en: Operation on non-socket
ug: غەيرىي ئوقۇردىكى مەشغۇلات

en: The proxy type is invalid for this operation
ug: بۇ مەشغۇلات ئۈچۈن ۋاكالەتچى تىپى ئىناۋەتسىز

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: This platform does not support IPv6
ug: بۇ سۇپا IPv6 نى قوللىمايدۇ

en: Operation on socket is not supported
ug: ئوقۇردىكى مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ

en: Socket operation timed out
ug: ئوقۇر مەشغۇلاتى ۋاقىت ھالقىدى

en: Socket is not connected
ug: ئوقۇر باغلانمىدى

en: The address is invalid for this operation
ug: بۇ مەشغۇلات ئۈچۈن مەزكۇر ئادرېس ئىناۋەتسىز

en: The specified network session is not opened
ug: بەلگىلەنگەن تور ئەڭگىمە ئېچىلمىغان

en: No error
ug: خاتالىق يوق

en: The issuer certificate could not be found
ug: تارقاتقۇچى گۇۋاھنامىسىنى تاپالمىدى

en: The certificate signature could not be decrypted
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسىنىڭ شىفىرىنى يېشەلمىدى

en: The public key in the certificate could not be read
ug: گۇۋاھنامىدىكى ئاممىۋى ئاچقۇچنى ئوقۇيالمىدى

en: The signature of the certificate is invalid
ug: گۇۋاھنامىدىكى ئىمزا ئىناۋەتسىز

en: The certificate is not yet valid
ug: گۇۋاھنامە تېخى كۈچكە ئىگە ئەمەس

en: The certificate has expired
ug: بۇ گۇۋاھنامىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
ug: گۇۋاھنامىنىڭ notBefore سۆز بۆلىكىدە ئىناۋەتسىز ۋاقىت بار

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
ug: گۇۋاھنامىنىڭ notAfter سۆز بۆلىكىدە ئىناۋەتسىز ۋاقىت بار

en: The certificate is self-signed, and untrusted
ug: بۇ گۇۋاھنامە ئۆزىگە ئىمزا قويغان، ئىشەنچسىز

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
ug: گۇۋاھنامە زەنجىرىنىڭ غول گۇۋاھنامەسى ئۆزىگە ئىمزا قويغان، ئىشەنچسىز

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
ug: يەرلىك تاپقان گۇۋاھنامىنىڭ تارقاتقۇچى گۇۋاھنامىسىنى تاپالمىدى

en: No certificates could be verified
ug: دەلىللەيدىغان گۇۋاھنامە يوق

en: One of the CA certificates is invalid
ug: CA گۇۋاھنامىنىڭ بىرى ئىناۋەتسىز

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
ug: بۇ basicConstraints يول ئۇزۇنلۇق پارامېتىرى دائىرىدىن ھالقىدى

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
ug: تەمىنلەنگەن گۇۋاھنامىنىڭ ئىشلىتىلىش مەقسىتى نۆۋەتتىكى بىلەن ماس كەلمىدى

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
ug: غول CA گۇۋاھنامىسى بۇ مەقسەت ئۈچۈن ئىشەنچلىك ئەمەس

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
ug: غول CA گۇۋاھنامىسىگە بەلگىلەنگەن مەقسەتتە ئىشلىتىشنى رەت قىلىش بەلگىسى قويۇلغان

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
ug: نۆۋەتتىكى نامزات تارقاتقۇچى گۇۋاھنامىسى رەت قىلىندى چۈنكى ئۇنىڭ ماۋزۇ ئاتى نۆۋەتتىكى گۇۋاھنامىنىڭ تارقاتقۇچى ئاتى بىلەن ماس كەلمىدى

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
ug: نۆۋەتتىكى نامزات تارقاتقۇچى گۇۋاھنامىسى رەت قىلىندى چۈنكى ئۇنىڭ تارقاتقۇچى ۋە تەرتىپ نومۇرى نۆۋەتتىكى گۇۋاھنامىنىڭ دەلىللەش ئاچقۇچ كىملىكى بىلەن ماس كەلمىدى

en: The peer did not present any certificate
ug: قارشى تەرەپ ھېچقانداق گۇۋاھنامە تەمىنلىمىگەن

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
ug: ماشىنا ئاتى بۇ گۇۋاھنامە ئۈچۈن ئىناۋەتلىك بولغان ماشىنىغا ماس كەلمىدى

en: The peer certificate is blacklisted
ug: پەرلەنگەن گۇۋاھنامە قارا تىزىملىكتە

en: Error creating SSL context (%1)
ug: SSL تىل مۇھىتى قۇرۇش خاتالىقى (%1)

en: Invalid or empty cipher list (%1)
ug: ئىناۋەتسىز ياكى بوش شىفىر تىزىمى (%1)

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
ug: ئاچقۇچسىز گۇۋاھنامە تەمىنلىيەلمەيدۇ، %1

en: Error loading local certificate, %1
ug: يەرلىك گۇۋاھنامە يۈكلەش خاتالىقى، %1

en: Error loading private key, %1
ug: شەخسىي ئاچقۇچ يۈكلەش خاتالىقى، %1

en: Private key does not certify public key, %1
ug: شەخسىي ئاچقۇچ ئاممىۋى ئاچقۇچنى ئىسپاتلىيالمىدى، %1

en: Error creating SSL session, %1
ug: SSL ئەڭگىمە قۇرۇش خاتالىقى، %1

en: Error creating SSL session: %1
ug: SSL ئەڭگىمە قۇرۇش خاتالىقى: %1

en: Unable to write data: %1
ug: سانلىق-مەلۇمات يازالمىدى: %1

en: Unable to decrypt data: %1
ug: سانلىق-مەلۇمات شىفىرىنى يېشەلمىدى: %1

en: The TLS/SSL connection has been closed
ug: بۇ TLS/SSL تاقالدى

en: Error while reading: %1
ug: ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %1

en: Error during SSL handshake: %1
ug: SSL ئىشەنچ باغلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %1

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
ug: كومپيۇتېر ئاتى بېرىلمىگەن

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
ug: باش ماشىنا ئاتى ئىناۋەتسىز

en: Unknown address type
ug: يوچۇن ئادرېس تىپى

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
ug: كومپيۇتېر ئاتى بېرىلمىگەن

en: Unknown error (%1)
ug: يوچۇن خاتالىق (%1)

en: No host name given
ug: كومپيۇتېر ئاتى بېرىلمىگەن

en: Invalid hostname
ug: باش ماشىنا ئاتى ئىناۋەتسىز

en: Invalid configuration.
ug: ئىانۋەتسىز سەپلىمە

en: Extra content at end of document.
ug: پۈتۈك ئاخىرىدا نورمىدىن ئارتۇق مەزمۇن بار.

en: Invalid entity value.
ug: ئىناۋەتسىز گەۋدە قىممىتى.

en: Invalid XML character.
ug: ئىناۋەتسىز XML ھەرپ.

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
ug: مەزمۇندا «]]>» غا يول قويۇلمايدۇ.

en: Encountered incorrectly encoded content.
ug: ناتوغرا كودلانغان مەزمۇنغا يولۇقتى.

en: Namespace prefix '%1' not declared
ug: ئات بوشلۇقى «%1» ئالدى قوشۇلغۇچىسىغا ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

en: Illegal namespace declaration.
ug: ئات بوشلۇقى ئېنىقلىمىسى قانۇنسىز.

en: Attribute redefined.
ug: خاسلىق تەكرار ئېنىقلانغان.

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
ug: ئاممىۋى بەلگە تېكىستىدىكى تاسادىپىي ھەرپ «%1».

en: Invalid XML version string.
ug: ئىناۋەتسىز XML نەشر ھەرپ تىزىقى.

en: Unsupported XML version.
ug: قوللىمايدىغان XML نەشرى.

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
ug: مۇستەقىل ئىجرا قىلىنىدىغان ساختا خاسلىق چوقۇم كودلاشتىن كېيىن كۆرۈنىدۇ.

en: %1 is an invalid encoding name.
ug: %1 ئىناۋەتسىز كودلاش ئاتى.

en: Encoding %1 is unsupported
ug: كودلاش %1 نى قوللىمايدۇ

en: Standalone accepts only yes or no.
ug: مۇستەقىل ئىجرا قىلىش پەقەت ياق ياكى ھەئەنى قوللايدۇ.

en: Invalid attribute in XML declaration.
ug: XML ئېنىقلىما خاسلىقىدىكى ئىناۋەتسىز خاسلىق.

en: Premature end of document.
ug: پۈتۈك بالدۇرلا ئاخىرلاشقان.

en: Invalid document.
ug: ئىناۋەتسىز پۈتۈك.

en: Expected
ug: كۈتكىنى

en: , but got '
ug: ، ئەمما ئېرىشكىنى «

en: Unexpected '
ug: كۈتمىگىنى «

en: Expected character data.
ug: كۈتكەن ھەرپ سانلىق-مەلۇمات.

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
ug: ئېچىلغان ھۆججەت بەك كۆپ

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
ug: بۇنداق ھۆججەت ياكى مۇندەرىجە يوق

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
ug: ئۈسكۈنىدە يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: Missing initial state in compound state '%1'
ug: بىرىكمە ھالەت «%1» نىڭ دەسلەپكى ھالىتى يوقالغان

en: Missing default state in history state '%1'
ug: تارىختىكى ھالەت «%1» نىڭ كۆڭۈلدىكى ھالىتى يوقالغان

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
ug: ھالەت %1 دىن ئايلاندۇرۇش جەريانىدىكى مەنبە بىلەن نىشاننىڭ ئوخشاش ئەجدادى يوق

en: %1: already exists
ug: %1: مەۋجۇت

en: %1: doesn't exists
ug: %1: مەۋجۇت ئەمەس

en: %1: invalid size
ug: %1: چوڭلۇقى ئىناۋەتسىز

en: %1: out of resources
ug: %1: مەنبە يېتىشمىدى

en: %1: permission denied
ug: %1: ھوقۇق چەكلەنگەن

en: %1: unknown error %2
ug: %1: نامەلۇم خاتالىق %2

en: %1: key is empty
ug: %1: ئاچقۇچ قۇرۇق

en: %1: unable to set key on lock
ug: %1: قۇلۇپلانغان شىفىرلىق ئاچقۇچنى تەڭشىيەلمەيدۇ

en: %1: create size is less then 0
ug: %1: قۇرغان چوڭلۇقى 0 دىن كىچىك

en: %1: unable to lock
ug: %1: قۇلۇپلىيالمايدۇ

en: %1: unable to unlock
ug: %1: قۇلۇپسىزلىغىلى بولمىدى

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
ug: %1: مەۋجۇت

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
ug: %1: مەۋجۇت ئەمەس

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
ug: %1: مەنبە يېتىشمىدى

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
ug: %1: ھوقۇق چەكلەنگەن

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
ug: %1: نامەلۇم خاتالىق %2

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
ug: %1: ئات خاتالىقى

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
ug: %1: ئاچقۇچ قۇرۇق

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
ug: %1: ئاچقۇچ ياسىغىلى بولمىدى

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
ug: %1: ftok  مەغلۇپ بولدى

en: %1: doesn't exist
ug: %1: مەۋجۇت ئەمەس

en: %1: size query failed
ug: %1: چوڭلۇقىنى سۈرۈشتۈرەلمىدى

en: %1: UNIX key file doesn't exist
ug: %1: يۇنىكىس (UNIX) ئاچقۇچ ھۆججىتى مەۋجۇت ئەمەس

en: %1: ftok failed
ug: %1: ftok  مەغلۇپ بولدى

en: %1: unable to make key
ug: %1: ئاچقۇچ ياسىغىلى بولمىدى

en: %1: system-imposed size restrictions
ug: %1: سىستېما مۇناسىۋەتلىك چوڭلۇق چەكلىمىسى

en: %1: bad name
ug: %1: ئات خاتا

en: %1: not attached
ug: %1: قوشۇلمىغان

en: Cannot load library %1: %2
ug: ئامبار %1 نى يۈكلىيەلمەيدۇ: %2

en: Cannot unload library %1: %2
ug: ئامبار %1 نى يۈك چۈشۈرەلمەيدۇ: %2

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
ug: %2 دىكى بەلگە "%1" نى يېشەلمەيدۇ: %3

en: The plugin was not loaded.
ug: قىستۇرما يۈكلەنمىدى.

en: The shared library was not found.
ug: ھەمبەھىر ئامبارنى تاپالمىدى.

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
ug: '%1' دىكى قىستۇرما دەلىللەش سانلىق-مەلۇماتى ماسلاشمىدى

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
ug: بۇ '%1' ھۆججەت ئىناۋەتلىك Qt قىستۇرمىسى ئەمەس.

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
ug: «%1» قىستۇرما ماسلاشمايدىغان Qt ئامبارنى ئىشلەتكەن. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
ug: بۇ «%1» قىستۇرما ماسلاشمايدىغان Qt ئامبارنى ئىشلەتكەن. قۇرماقچى بولغان كۇنۇپكا «%2»، ئېرىشكىنى «%3»

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
ug: بۇ «%1» قىستۇرما ماسلاشمايدىغان Qt ئامبارنى ئىشلەتكەن. (ئامبارنىڭ سازلاش نەشرى بىلەن تارقىتىلغان نەشرىنى ئارىلاش ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.)

en: '%1' is not an ELF object (%2)
ug: '%1' بىر ELF نەڭ (%2) ئەمەس

en: '%1' is not an ELF object
ug: '%1' بىر ELF نەڭ ئەمەس

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
ug: '%1' بىر ئىناۋەتسىز ELF نەڭ (%2)

en: Error reading from process
ug: جەرياندىن ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error writing to process
ug: جەريانغا يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Process crashed
ug: جەريان يىمىرىلدى

en: No program defined
ug: پروگرامما ئېنىقلانمىغان

en: Could not open input redirection for reading
ug: ئوقۇش ھالىتىدە كىرگۈزۈش قايتا نىشانلاشنى ئوقۇيالمايدۇ

en: Could not open output redirection for writing
ug: يېزىش ھالىتىدە چىقىرىش قايتا نىشانلاشنى ئوقۇيالمايدۇ

en: Resource error (fork failure): %1
ug: مەنبە خاتالىقى (ئايرىم خاتالىق): %1

en: Process operation timed out
ug: جەريان مەشغۇلاتى ۋاقىت ھالقىدى

en: Destination file exists
ug: نىشان ھۆججەت مەۋجۇت

en: Will not rename sequential file using block copy
ug: بۆلەك كۆچۈرۈشنى ئىشلىتىپ ئۈزلۈكسىز ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ

en: Cannot remove source file
ug: مەنبە ھۆججەتنى چىقىرىۋېتەلمەيدۇ

en: Cannot open %1 for input
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن %1 نى ئاچالمايدۇ

en: Cannot open for output
ug: چىقىرىش ئۈچۈن ئاچالمايدۇ

en: Failure to write block
ug: بۆلەك يازالمىدى

en: Cannot create %1 for output
ug: چىقىرىش ئۈچۈن %1 نى قۇرالمايدۇ

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
ug: ئىشلىتىلىشچان ھۆججەت ماتورى يوق ياكى ماتور UnMapExtension نى قوللىمايدۇ

en: Process failed to start: %1
ug: جەرياننى باشلىيالمىدى: %1

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
ug: خاتالىق كۆرۈلمىدى

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
ug: چەكلەنگەن ئىقتىدار ئىشلىتىلدى

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
ug: خاتا ھەرپ تۈرى تىلقۇرمىسى

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
ug: خاتا تىلقۇرما مۆلچىرى

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
ug: lookbehinds قوللىمايدۇ، TBUG-2371 نى كۆرۈڭ

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
ug: خاتا تەكرارلانغان تىلقۇرما

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
ug: ئىناۋەتسىز سەككىزلىك سان قىممىتى

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
ug: سولدىكى ئايرىش بەلگىسى كەم

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
ug: كۈتۈلمىگەن ئاخىرلىشىش

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
ug: ئىچكى چەكلىمىگە يولۇقتى

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
ug: ئىناۋەتسىز پۈتۈن سان

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
ug: ئىناۋەتسىز كاتېگورىيە

en: System
ug: سىستېما

en: Restore up
ug: ئۈستىگە ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore down
ug: ئاستىغا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Contains commands to manipulate the window
ug: مەشغۇلات كۆزنەكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان بۇيرۇقلار

en: Puts a minimized window back to normal
ug: ئەڭ كىچىك كۆزنەكنى نورمالغا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Moves the window out of the way
ug: كۆزنەكنى سىرتقا يۆتكەيدۇ

en: Puts a maximized window back to normal
ug: ئەڭ چوڭ كۆزنەكنى نورمالغا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Makes the window full screen
ug: كۆزنەكنى پۈتۈن ئېكرانغا كېڭەيتىدۇ

en: Closes the window
ug: كۆزنەك ياپىدۇ

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
ug: كۆزنەك ئاتىنى كۆرسىتىدۇ ھەمدە ئۇنى ئاسرايدىغان تىزگىننىمۇ ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: More
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Less
ug: كىچىك

en: Line up
ug: ئۈستۈنكى قۇر

en: Position
ug: ئورنى

en: Line down
ug: ئاستىنقى قۇر

en: SpeedoMeter
ug: سۈرئەت ئۆلچىگۈچ

en: SliderHandle
ug: تام تەسۋىر بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Scroll Left
ug: سولغا سۈر

en: Scroll Right
ug: ئوڭغا سۈر

en: Press
ug: باس

en: Close the tab
ug: بەتكۈچنى ياپ

en: Activate the tab
ug: بەتكۈچنى ئاكتىپلا

en: Open
ug: ئاچ

en: Uncheck
ug: تاللىما

en: Check
ug: تەكشۈر

en: Toggle
ug: ئالماشتۇر

en: Execute
ug: ئىجرا قىل

en: Dock
ug: مۇقىملاشتۇر

en: Float
ug: لەيلىمە كەسىر سان

en: Could not read image data
ug: سۈرەت سانلىق-مەلۇماتىنى ئوقۇيالمىدى

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
ug: سۈرەت ئوقۇش ئۈچۈن تەرتىپلىك ئۈسكۈنە (مەسىلەن ئوقۇر) نى قوللىمايدۇ

en: Seek file/device for image read failed
ug: سۈرەت ئوقۇش ئۈچۈن ھۆججەت/ئۈسكۈنە ئىزدىيەلمىدى

en: Image mHeader read failed
ug: سۈرەتنىڭ mHeader نى ئوقۇيالمىدى

en: Image type not supported
ug: سۈرەت تىپىنى قوللىمايدۇ

en: Image depth not valid
ug: سۈرەت چوڭقۇرلۇقى ئىناۋەتسىز.

en: Could not seek to image read footer
ug: سۈرەت ئوقۇيدىغان بەت ئاستى ئىزاھاتىنى ئىزدىيەلمەيدۇ

en: Could not read footer
ug: بەت ئاستىنى ئوقۇيالمىدى

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
ug: سۈرەت تىپى(غەيرىي TrueVision 2.0)نى قوللىمايدۇ

en: Could not reset to start position
ug: باشلانغان ئورۇنغا ئەسلىگە قايتۇرالمايدۇ

en: Select IM
ug: كىرگۈزگۈچ تاللاڭ

en: Multiple input method switcher
ug: كۆپ خىل كىرگۈزگۈچ ئالماشتۇرغۇچ

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
ug: تېكىست كىچىك ئەپنىڭ تىل مۇھىت تىزىملىكىنى ئىشلىتىپ كۆپ خىل كىرگۈزگۈچ ئالماشتۇرىدۇ

en: Zoom to &100%
ug: &100% گە چوڭايت

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Inspector Mode
ug: تەكشۈرگۈچ ھالىتى

en: Play/Pause Animations
ug: جانلاندۇرۇم چال/ۋاقىتلىق توختات

en: Select (Marquee)
ug: تاللا (ئېكران خەت)

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

en: Color Picker
ug: رەڭ ئالغۇچ

en: Apply Changes to QML Viewer
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى QML كۆرسەتكۈچكە قوللان

en: Apply Changes to Document
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى پۈتۈككە قوللان

en: Tools
ug: قوراللار

en: Copy Color
ug: رەڭ كۆچۈر

en: Unknown session error.
ug: يوچۇن ئەڭگىمە خاتالىقى.

en: The session was aborted by the user or system.
ug: بۇ ئەڭگىمە ئىشلەتكۈچى ياكى سىستېما تەرىپىدىن توختىتىلدى

en: The requested operation is not supported by the system.
ug: ئىلتىماس قىلىنغان مەشغۇلاتنى سىستېما قوللىمايدۇ.

en: The specified configuration cannot be used.
ug: بەلگىلەنگەن سەپلىمەنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Roaming was aborted or is not possible.
ug: كەزمە توختىتىلدى ياكى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Roaming error
ug: كەزمە خاتالىقى

en: Session aborted by user or system
ug: ئەڭگىمە ئىشلەتكۈچى ياكى سىستېما تەرىپىدىن توختىتىلدى

en: Unidentified Error
ug: ئېنىقلىما بېرىلمىگەن خاتالىق

en: Apply
ug: قوللان

en: Defaults
ug: كۆڭۈلدىكى قىممەتلەر

en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

en: Insert
ug: قىستۇر

en: Update
ug: يېڭىلا

[ctx: QSql]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
ug: بۇ خاتىرىنى ئۆچۈرەمدۇ؟

[ctx: QSql]
en: Yes
ug: ھەئە

[ctx: QSql]
en: No
ug: ياق

[ctx: QSql]
en: Insert
ug: قىستۇر

[ctx: QSql]
en: Update
ug: يېڭىلا

[ctx: QSql]
en: Save edits?
ug: تەھرىرنى ساقلامدۇ؟

[ctx: QSql]
en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

[ctx: QSql]
en: Confirm
ug: جەزملە

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
ug: تەھرىرلىگىنىڭىزدىن ۋاز كېچەمدۇ؟

en: More...
ug: تېخىمۇ كۆپ…

en: Customize...
ug: ئۆزلەشتۈر…

en: Operation stopped by the user
ug: مەشغۇلاتنى ئىشلەتكۈچى توختاتتى

en: Clear
ug: تازىلا

en: %1, %2 not defined
ug: %2 بەلگىلەنمىدى، %1

en: Ambiguous %1 not handled
ug: ئېنىقلانمىغان %1 بىر تەرەپ قىلىنمىدى

en: JavaScript Alert - %1
ug: JavaScript ئاگاھلاندۇرۇش - %1

en: JavaScript Confirm - %1
ug: JavaScript ئاگاھلاندۇرۇش - %1

en: JavaScript Prompt - %1
ug: JavaScript ئەسكەرتىش - %1

en: JavaScript Problem - %1
ug: JavaScript مەسىلىسى - %1

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
ug: بۇ بەتتىكى قوليازمىدا مەسىلە باردەك تۇرىدۇ. بۇ قوليازمىنى ئىجرا قىلىشنى توختىتامسىز؟

en: Move the cursor to the next character
ug: نۇربەلگىنى كېيىنكى ھەرپكە يۆتكە

en: Move the cursor to the previous character
ug: نۇربەلگىنى ئالدىنقى ھەرپكە يۆتكە

en: Move the cursor to the next word
ug: نۇربەلگىنى كېيىنكى سۆزگە يۆتكە

en: Move the cursor to the previous word
ug: نۇربەلگىنى ئالدىنقى سۆزگە يۆتكە

en: Move the cursor to the next line
ug: نۇربەلگىنى كېيىنكى قۇرغا يۆتكە

en: Move the cursor to the previous line
ug: نۇربەلگىنى ئالدىنقى قۇرغا يۆتكە

en: Move the cursor to the start of the line
ug: نۇربەلگىنى قۇر بېشىغا يۆتكە

en: Move the cursor to the end of the line
ug: نۇربەلگىنى قۇر  ئاخىرىغا يۆتكە

en: Move the cursor to the start of the block
ug: نۇربەلگىنى بۆلەك بېشىغا يۆتكە

en: Move the cursor to the end of the block
ug: نۇربەلگىنى بۆلەك ئاخىرىغا يۆتكە

en: Move the cursor to the start of the document
ug: نۇربەلگىنى پۈتۈك بېشىغا يۆتكە

en: Move the cursor to the end of the document
ug: نۇربەلگىنى پۈتۈك ئاخىرىغا يۆتكە

en: Select to the next character
ug: كېيىنكى ھەرپنى تاللا

en: Select to the previous character
ug: ئالدىنقى ھەرپنى تاللا

en: Select to the next word
ug: كېيىنكى سۆزنى تاللا

en: Select to the previous word
ug: ئالدىنقى سۆزنى تاللا

en: Select to the next line
ug: كېيىنكى قۇرغىچە تاللا

en: Select to the previous line
ug: ئالدىنقى قۇرغىچە تاللا

en: Select to the start of the line
ug: قۇر باشىغىچە تاللا

en: Select to the end of the line
ug: قۇر ئاخىرىغىچە تاللا

en: Select to the start of the block
ug: بۆلەك باشىغىچە تاللا

en: Select to the end of the block
ug: بۆلەك ئاخىرىغىچە تاللا

en: Select to the start of the document
ug: پۈتۈك باشىغىچە تاللا

en: Select to the end of the document
ug: پۈتۈك ئاخىرىغىچە تاللا

en: Delete to the start of the word
ug: سۆز باشىغىچە تاللا

en: Delete to the end of the word
ug: سۆز ئاخىرىغىچە تاللا

en: Insert a new paragraph
ug: يېڭى بىر ئابزاس قىستۇر

en: Insert a new line
ug: يېڭى بىر قۇر قىستۇر

en: Paste and Match Style
ug: چاپلاپ ئۇسلۇبقا ماسلاش

en: Remove formatting
ug: فورماتسىزلاش

en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

en: Subscript
ug: تۆۋەنكى ئىندېكس

en: Superscript
ug: يۇقىرى ئىندېكس

en: Insert Bulleted List
ug: تەكىتلەش بەلگە تىزىمى قىستۇر

en: Insert Numbered List
ug: رەقەملىك تىزىم قىستۇر

en: Indent
ug: تارتىلىش

en: Outdent
ug: كېڭەيت

en: Center
ug: مەركەز

en: Justify
ug: ئوڭ-سول تەرىپى تەكشى

en: Align Left
ug: سولغا توغرىلا

en: Align Right
ug: ئوڭغا توغرىلا

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
ug: تور تەكشۈرگۈچى - %2

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
ug: تاپشۇر

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
ug: بۇ ئىزدەشكە بولىدىغان ئىندېكس. ئاچقۇچلۇق سۆزنى كىرگۈزۈڭ:

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
ug: تاپشۇر

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
ug: ھۆججەت تاللاڭ

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
ug: ھۆججەت تاللانمىغان

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
ug: تەپسىلاتلار

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
ug: ئۇلانما ساقلا…

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
ug: ئۇلانما كۆچۈر

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
ug: سۈرەت ئاچ

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
ug: سۈرەت ساقلا

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
ug: سۈرەت كۆچۈر

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
ug: سۈرەت ئادرېسىنى كۆچۈر

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
ug: سىن ئاچ

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
ug: ئۈن ئاچ

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
ug: سىن كۆچۈر

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
ug: ئۈن كۆچۈر

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
ug: تىزگىنلەرنى ئالماشتۇر

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
ug: دەۋرىيلىكنى ئالماشتۇر

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكرانغا كىر

[ctx: Play]
en: Play
ug: قوي

[ctx: Pause]
en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

[ctx: Mute]
en: Mute
ug: ئۈنسىز

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
ug: كاندۇك ئاچ

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
ug: كەينىگە

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
ug: ئالدىغا

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
ug: توختا

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
ug: كەس

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
ug: پەرەز يوق

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
ug: لۇغەتكە قوش

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
ug: توردىن ئىزدە

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
ug: لۇغەتتىن ئىزدە

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
ug: ئىملا تەكشۈر

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
ug: ئىملا ۋە گرامماتىكا كۆرسەت

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
ug: ئىملا ۋە تىلقۇرما يوشۇر

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
ug: ئىملا تەكشۈر

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
ug: خەت كىرگۈزۈۋاتقاندا ئىملا تەكشۈر

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
ug: ئىملا ۋە گرامماتىكا تەكشۈر

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
ug: توم

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
ug: يانتۇ

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
ug: ئىزنا

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
ug: يۆنىلىش

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
ug: تېكىست يۆنىلىشى

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
ug: سولدىن ئوڭغا

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
ug: ئوڭدىن سولغا

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
ug: تەكشۈرۈش

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
ug: يېقىنقى ئىزدەشلەر يوق

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
ug: يېقىنقى ئىزدەشلەر

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
ug: يېقىنقى ئىزدەشلەرنى تازىلا

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
ug: كەم قىستۇرما

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
ug: %1 (%2x%3 پىكسېل)

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
ug: بىۋاسىتە تارقىتىش

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
ug: ئۈن ئېلېمېنتى

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
ug: سىن ئېلېمېنتى

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
ug: ئۈنسىز توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
ug: ئۈنلۈك توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
ug: چال توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
ug: ۋاقىتلىق توختا توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Slider
ug: سۈرگۈچ

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
ug: سۈرگۈچ بۆلىكى

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
ug: كەينىگە توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
ug: شۇئان توپچىغا قايت

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
ug: ئۆتكەن ۋاقىت:

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
ug: قالغان ۋاقىت

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
ug: ھالەت كۆرسەت

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
ug: پۈتۈن ئېكران توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
ug: ئالدىغا ئىزدە توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
ug: كەينىگە ئىزدە توپچا

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
ug: ئۈن چېلىش تىزگىنلىرى ۋە ھالەت كۆرسىتىشى

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
ug: سىن چېلىش تىزگىنلىرى ۋە ھالەت كۆرسىتىشى

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
ug: ئۈن يولى ئۈنسىز

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
ug: ئۈن يولى ئۈنلۈك

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
ug: چېلىشنى باشلا

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
ug: ۋاقىتلىق توختات

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
ug: كىنو ۋاقىت چوتكىسى

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
ug: كىنو ۋاقىت چوتكىسى كىچىك سۈرىتى

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
ug: كىنونى كەينىگە

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
ug: ئېقىم كىنونى شۇئان ۋاقىتقا قايتۇر

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
ug: نۆۋەتتىكى كىنو ۋاقتى

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
ug: كىنونىڭ قالغان ۋاقتى

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
ug: نۆۋەتتىكى كىنو ھالىتى

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
ug: كىنونى پۈتۈن ئېكران ھالەتتە چال

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
ug: ئارقىغا تېز ئىزدە

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
ug: ئالدىغا تېز ئىزدە

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
ug: ۋاقىت چەكسىز

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
ug: %1 كۈن %2 سائەت %3 مىنۇت %4 سېكۇنت

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
ug: %1 سائەت %2 مىنۇت %3 سېكۇنت

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
ug: %1 مىنۇت %2 سېكۇنت

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
ug: %1 سېكۇنت

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
ug: قايتا نىشانلاش چېكىگە يەتتى

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
ug: بۇ يەرگە سۈر

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
ug: سول گىرۋەك

[ctx: QWebPage]
en: Top
ug: ئۈستى

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
ug: ئوڭ گىرۋەك

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
ug: ئاستى

[ctx: QWebPage]
en: Page left
ug: سول بەت

[ctx: QWebPage]
en: Page up
ug: ئالدى بەت

[ctx: QWebPage]
en: Page right
ug: ئوڭ بەت

[ctx: QWebPage]
en: Page down
ug: كەينى بەت

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
ug: سولغا سۈر

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
ug: ئۈستىگە سۈر

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
ug: ئوڭغا سۈر

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
ug: پەسكە سۈر

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
ug: قايتا چېلىشنى باشلىيالمايدۇ.
    
    GStreamer ئورنىتىلىشىنى تەكشۈرۈپ، libgstreamer-plugins-base ئورناتقانلىقىڭىزنى جەزملەڭ.

en: Missing codec helper script assistant.
ug: كود يەشكۈچ قوشۇمچە قوليازما ياردەمچىسى كەم.

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
ug: كودلىغۇچ ئۈچۈن قىستۇرما كودلىغۇچ ئورنىتالمىدى: %0

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
ug: لازىملىق كود يەشكۈچ كەم. تۆۋەندىكى كود يەشكۈچنى ئورناتسىڭىز ئاندىن بۇ مەزمۇننى چالالايسىز: %0

en: Could not open media source.
ug: ۋاسىتە مەنبەسىنى ئاچقىلى بولمىدى.

en: Invalid source type.
ug: ئىناۋەتسىز مەنبە تىپى

en: Could not locate media source.
ug: ۋاسىتە مەنبەسىنىڭ ئورنىنى بەلگىلىيەلمىدى

en: Could not open audio device. The device is already in use.
ug: ئۈن ئۈسكۈنىسىنى ئاچالمىدى. بۇ ئۈسكۈنە ئاللىقاچان ئىشلىتىلىۋاتىدۇ.

en: Could not decode media source.
ug: ۋاسىتە مەنبەسىنىڭ كودىنى يېشەلمەيدۇ.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: سىز gstreamer0.10-plugins-good بوغچىسىنى ئورناتمىغاندەك تۇرىسىز.
    بەزى سىن ئىقتىدارلىرى چەكلەندى.

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: ئاگاھلاندۇرۇش: سىز GStreamer قىستۇرمىسىنى  ئورناتمىغاندەك تۇرىسىز.
    ھەممە ئۈن ۋە سىن ئىقتىدارلىرى چەكلەندى.

en: Pause failed
ug: ۋاقىتلىق توختىتالمىدى

en: Seek failed
ug: ئىزدىيەلمىدى

en: Getting position failed
ug: ئورنىغا ئېرىشەلمىدى

en: Opening clip failed
ug: كەسمىنى ئاچالمىدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Level (%)
ug: دەرىجە (%)

en: Decay HF ratio (%)
ug: يۇقىرى چاستوتا ئاجىزلىشىش نىسبىتى  (%)

en: Decay time (ms)
ug: ئاجىزلىشىش ۋاقتى (ms)

en: Density (%)
ug: زىچلىق (%)

en: Diffusion (%)
ug: كېڭىيىش (%)

en: Reflections delay (ms)
ug: ئەكس سادا كېچىكىشى (ms)

en: Reflections level (mB)
ug: ئەكس سادا دەرىجىسى (mB)

en: Reverb delay (ms)
ug: قايتقان سادا كېچىكىشى (ms)

en: Reverb level (mB)
ug: قايتقان سادا دەرىجىسى (mB)

en: Room HF level
ug: ئۆي HF دەرىجىسى

en: Room level (mB)
ug: ئۆي دەرىجىسى (mB)

en: Not ready to play
ug: چېلىشقا تەييارلانمىدى

en: Error opening file
ug: ھۆججەت ئېچىش خاتالىقى

en: Error opening URL
ug: URL ئېچىش خاتالىقى

en: Error opening resource
ug: مەنبە ئېچىش خاتالىقى

en: Error opening source: resource not opened
ug: مەنبە ئېچىش خاتالىقى: مەنبە ئېچىلمىدى

en: Setting volume failed
ug: ئاۋاز مىقدارىنى تەڭشىيەلمىدى

en: Loading clip failed
ug: كەسمە يۈكلىيەلمىدى

en: Playback complete
ug: قايتا چېلىش تامام

en: Download error
ug: چۈشۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Not found
ug: تېپىلمىدى

en: Out of memory
ug: ئەسلەك يېتىشمىدى

en: Not supported
ug: قوللىمايدۇ

en: Overflow
ug: قىممەت ھالقىدى

en: Underflow
ug: تۆۋەنگە تېشىش

en: Already exists
ug: مەۋجۇت

en: Path not found
ug: يول تېپىلمىدى

en: In use
ug: ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: Not ready
ug: تەييار ئەمەس

en: Access denied
ug: زىيارەت رەت قىلىندى

en: Could not connect
ug: باغلىنالمايدۇ

en: Disconnected
ug: ئۈزۈلدى

en: Insufficient bandwidth
ug: تور قىنى يېتەرلىك ئەمەس

en: Network unavailable
ug: تورنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Network communication error
ug: تور ئالاقە خاتالىقى

en: Streaming not supported
ug: ئېقىمنى قوللىمايدۇ

en: Server alert
ug: مۇلازىمېتىر ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Invalid protocol
ug: ئىناۋەتسىز كېلىشىم

en: Invalid URL
ug: ئىناۋەتسىز URL

en: Multicast error
ug: كۆپ ئاڭلىتىش خاتالىقى

en: Proxy server error
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر خاتالىقى

en: Proxy server not supported
ug: ۋەكالەتچى مۇلازىمېتىر قوللىمايدۇ

en: Audio output error
ug: ئۈن چىقىرىش خاتالىقى

en: Video output error
ug: سىن چىقىرىش خاتالىقى

en: Decoder error
ug: كود يەشكۈچ خاتالىقى

en: Audio or video components could not be played
ug: ئۈن ۋە سىن بۆلەكلىرىنى چالالمايدۇ

en: DRM error
ug: DRM خاتالىقى

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
ug: ئۈن چىقىرىش

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: Video display error
ug: سىن كۆرسەتمەك خاتالىقى

en: Error opening source: type not supported
ug: مەنبە ئېچىش خاتالىقى: تىپنى قوللىمايدۇ

en: Error opening source: resource is compressed
ug: مەنبە ئېچىش خاتالىقى: مەنبە پرېسلانغان

en: Error opening source: resource not valid
ug: مەنبە ئېچىش خاتالىقى: مەنبەنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Error opening source: media type could not be determined
ug: مەنبە ئېچىش خاتالىقى: ۋاسىتە تىپىنى جەزملىيەلمىدى

en: Failed to set requested IAP
ug: ئىلتىماس قىلغان IAP نى تەڭشىيەلمىدى

en: Volume: %1%
ug: ئاۋاز مىقدارى: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
ug: بۇ سۈرگۈچتە ئاۋاز مىقدارى تەڭشىلىدۇ. ئەڭ سول تەرەپتىكى ئورۇن 0%، ئەڭ ئوڭ تەرەپتىكى ئورۇن %1%

en: Muted
ug: ئۈنسىز

en: PulseAudio Sound Server
ug: PulseAudio ئاۋاز مۇلازىمېتىرى

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
ug: <html dir="RTL">ئۈننى قايتا چېلىش ئۈسكۈنىسى <b>%1</b> ئىشلىمەيۋاتىدۇ<br/> <b>%2</b>ئالماشتۇرىدۇ. </html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
ug: <html dir="RTL">ئۈننى قايتا چېلىش ئۈسكۈنىسى <b>%1</b>گە ئالماشتۇرۇۋاتىدۇ،<br/>ئۇ ئىشلەتكىلى بولىدىغان بولىدۇ ھەمدە تېخىمۇ يۇقىرى تاللانما دەرىجىسىگە ئىگە بولىدۇ.</html>

en: Revert back to device '%1'
ug: '%1' ئۈسكۈنىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
ug: <html dir="RTL">ئۈننى قايتا چېلىش ئۈسكۈنىسى <b>%1نى ئالماشتۇرۇۋاتىدۇ</b><br/>، ئۇ تېخىمۇ يۇقىرى تاللاش دەرىجىسىگە ئىگە ياكى مەزكۇر ۋاسىتە ئېقىمى ئالاھىدە سەپلىگەن.</html>

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

[ctx: Phonon::]
en: Music
ug: مۇزىكا

[ctx: Phonon::]
en: Video
ug: سىن

[ctx: Phonon::]
en: Communication
ug: ئالاقە

[ctx: Phonon::]
en: Games
ug: ئويۇنلار

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
ug: ياردەم ئىقتىدارى

en: Element %1 is not allowed at this location.
ug: بۇ ئورۇندا %1 ئېلېمېنتنى قوللىمايدۇ.

en: Text nodes are not allowed at this location.
ug: بۇ ئورۇندا تېكىست نۇقتىسىغا يول قويۇلمايدۇ.

en: Parse error: %1
ug: تەھلىل قىلىش خاتالىقى: %1

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
ug: بۇ XSL-T نەشر خاسلىقىنىڭ قىممىتى چوقۇم %1 تىپلىق قىممەت، %2 ئەمەس.

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
ug: بۇ 2.0 بىر تەرەپ قىلغۇچتا XSL-T 1.0 ئۇسلۇب جەدۋىلىنى ئىجرا قىلىدۇ.

en: Unknown XSL-T attribute %1.
ug: يوچۇن XSL-T خاسلىقى %1.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
ug: خاسلىق %1 بىلەن %2 ئۆز ئارا بىر بىرىنى يەكلەيدۇ.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
ug: ئاددىي ئۇسلۇب جەدۋەل بۆلىكىدە %1 خاسلىق چوقۇم مەۋجۇت بولۇشى كېرەك.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
ug: ئەگەر %1 ئېلېمېنتنىڭ %2 خاسلىقى بولمىسا ئۇنداقتا %3 ياكى %4 خاسلىقىمۇ بولمايدۇ.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
ug: %1 ئېلېمېنت ئاز دېگەندىمۇ %2 ياكى %3 خاسلىققا ئىگە بولۇشى لازىم.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
ug: ئېلېمېنت %2 دىكى %1 خاسلىقتا ئاز دېگەندە بىر خىل ھالەتنى بەلگىلەش كېرەك.

en: Element %1 must come last.
ug: %1 ئېلېمېنت چوقۇم ئاخىرىدا كېلىدۇ.

en: At least one %1-element must occur before %2.
ug: ئاز دېگەندە %1 ئېلېمېنت %2 نىڭ ئالدىدا كۆرۈنۈشى كېرەك.

en: Only one %1-element can appear.
ug: پەقەت %1 ئېلېمېنتلا كۆرۈنىدۇ.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
ug: ئاز دېگەندە %1 ئېلېمېنت %2 نىڭدا كۆرۈنۈشى كېرەك.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
ug: %1 خاسلىق %2 نىڭدا كۆرۈنگەندە، تەرتىپ قۇرغۇچنى ئىشلىتەلمەيدۇ.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
ug: ئېلېمېنت %1 ئاز دېگەندە بىر %2 خاسلىق ياكى بىر تەرتىپ قۇرغۇچى(constructor)سى بولۇشى لازىم

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
ug: پارامېتىر زۆرۈر بولغاندا %1 خاسلىق ياكى تەرتىپ قۇرغۇچتىن ئۆتۈپ كۆڭۈلدىكى قىممەتنى تەمىنلىيەلمەيدۇ.

en: Element %1 cannot have children.
ug: %1 ئېلېمېنتنىڭ تارمىقى بولمايدۇ.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
ug: %1 ئېلېمېنتنىڭ تەرتىپ قۇرۇلمىسى بولمايدۇ.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
ug: %1 خاسلىق %2 دا كۆرۈنمەيدۇ، چۈنكى ئۇ %3 نىڭ تارماق ئېلېمېنتى.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
ug: فونكىسىيەنىڭ ئىچىدىكى پارامېتىرنى قانال (tunnel) دەپ ئېنىقلىما بەرگىلى بولمايدۇ.

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
ug: بۇ بىر تەرەپ قىلغۇچ Schema-aware ئەمەس شۇڭلاشقا %1 نى ئىشلىتەلمەيدۇ.

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
ug: ئۈستى دەرىجىدىكى ئۇسلۇب جەدۋىلى ئېلېمېنتى چوقۇم بوشل بولمىغان ئات بوشلۇقى بولۇشى، %1 بولماسلىقى كېرەك.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ خاسلىقى %1 نىڭ قىممىتى چوقۇم %3 ياكى %4 بولۇشى %5 بولماسلىقى كېرەك.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
ug: %1 خاسلىق %2 قىممەت ئالمايدۇ.

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
ug: %1 خاسلىق پەقەت بىرىنچى  %2 ئېلېمېنتتىلا كۆرۈنىدۇ.

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
ug: %2 نىڭ ئاز دېگەندە بىر تارماق ئېلېمېنتى %1 بولۇشى كېرەك.

en: The variable %1 is unused
ug: ئۆزگەرگۈچى %1 ئىشلىتىلمىدى

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
ug: %1 خاسلىق %2 ئېلېمېنتتا كۆرۈنسە بولمايدۇ. پەقەت ئۆلچەملىك خاسلىقلا كۆرۈنىدۇ.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
ug: %1 خاسلىق %2 ئېلېمېنتتا كۆرۈنسە بولمايدۇ. پەقەت %3 ۋە ئۆلچەملىك خاسلىقلا كۆرۈنىدۇ.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
ug: %1 خاسلىق %2 ئېلېمېنتتا كۆرۈنسە بولمايدۇ. %3، %4 ۋە ئۆلچەملىك خاسلىقلا كۆرۈنىدۇ.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
ug: %1 خاسلىق %2 ئېلېمېنتتا كۆرۈنسە بولمايدۇ. %3 ۋە ئۆلچەملىك خاسلىقلا كۆرۈنىدۇ.

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
ug: XSL-T ئېلېمېنتىدىكى XSL-T خاسلىقنى چوقۇم بوش (null) ئات بوشلۇقىغا قويۇش كېرەك، %1 غا ئوخشاش XSL-T ئات بوشلۇقىدا ئەمەس.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
ug: %1 خاسلىق پەقەت %2 ئېلېمېنتتىلا كۆرۈنىدۇ.

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
ug: يەرلىك ئاتى بار %1 نىڭ ئېلېمېنتى XSL-T دا مەۋجۇت ئەمەس.

en: W3C XML Schema identity constraint selector
ug: W3C XML لايىھە سالاھىيەت چەكلىمىسى تاللىغۇچ

en: W3C XML Schema identity constraint field
ug: W3C XML لايىھە سالاھىيەت چەكلىمىسى سۆز بۆلىكى

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
ug: نۆۋەتتىكى تىل (%1) دا قوللىمايدىغان قۇرۇلمىغا يولۇقتى.

en: %1 is an unknown schema type.
ug: %1  يوچۇن ئەندىزە تىپى.

en: A template with name %1 has already been declared.
ug: %1 ئاتلىق بىر قېلىپقا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: %1 is not a valid numeric literal.
ug: %1 ئىناۋەتلىك سان ھەرپ ئەمەس.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
ug: سۈرۈشتۈرۈش prolog پەقەت بىرلا %1 ئېنىقلىمىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: The initialization of variable %1 depends on itself
ug: ئۆزگەرگۈچى %1 نى دەسلەپلەشتۈرۈش ئۆزىگە باغلىق

en: No variable with name %1 exists
ug: %1 ئاتلىق ئۆزگەرگۈچى مەۋجۇت ئەمەس

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
ug: %1 نەشرىنى قوللىمايدۇ. قوللايدىغان XQuery نەشرى 1.0.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
ug: %1  كودلىغۇچ ئىناۋەتسىز. ئۇ لاتىنچە ھەرپنىلا ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ، بوشلۇقنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ ھەمدە مۇنتىزىم ئىپادە %2 غا ماسلىشىشى لازىم.

en: No function with signature %1 is available
ug: ئىمزاسى %1 بولغان فۇنكسىيە يوق.

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
ug: كۆڭۈلدىكى ئات بوشلۇقى ئېنىقلىمىسى چوقۇم فۇنكسىيە، ئۆزگەرگۈچى ۋە تاللانما ئېنىقلىمىسىنىڭ ئالدىدا كېلىدۇ.

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
ug: ئات بوشلۇقى ئېنىقلىمىسى چوقۇم فۇنكسىيە، ئۆزگەرگۈچى ۋە تاللانما ئېنىقلىمىسىنىڭ ئالدىدا كېلىدۇ.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
ug: بۆلەك ئەكىرىش چوقۇم فۇنكسىيە، ئۆزگەرگۈچى ۋە تاللانما ئېنىقلىمىسىنىڭ ئالدىدا كېلىدۇ.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
ug: ھالقىلىق سۆز %1 باشقا ھەر قانداق ھالەت ئاتلىرى بىلەن بىرگە مەۋجۇت بولمايدۇ.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
ug: خاسلىق %1 نىڭ قىممىتى چوقۇم %2 تىپلىق ئەمما %3 ئەمەس.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى %1 غا قايتا ئېنىقلىما بەرگىلى بولمايدۇ.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
ug: بۇ ئالدى قوشۇلغۇچى %1 نى باغلىيالمايدۇ. كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا %2 ئات بوشلۇقى بىلەن باغلانغان.

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى %1 غا سەپلىمە خاتىرىسى (prolog)دە ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
ug: تاللانما ئاتىنىڭ چوقۇم ئالدى قوشۇلغۇچىسى بولىدۇ. تاللانمىلارنىڭ كۆڭۈلدىكى ئات بوشلۇقى بولمايدۇ.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
ug: دىئاگرامما ئەكىرىش ئىقتىدارىنى قوللىمايدۇ شۇڭلاشقا %1 ئېنىقلىمىغا يېتەلمەيدۇ.

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
ug: %1 نىڭ نىشان ئات بوشلۇقى بوش قالمايدۇ.

en: The module import feature is not supported
ug: بۆلەك ئەكىرىش ئىقتىدارىنى قوللىمايدۇ.

en: A variable with name %1 has already been declared.
ug: %1 ئاتلىق بىر ئۆزگەرگۈچىگە ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: No value is available for the external variable with name %1.
ug: %1 ئاتلىق سىرتقى ئۆزگەرگۈچىنىڭ ئىناۋەتلىك قىممىتى يوق.

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
ug: ئۇسلۇب جەدۋىلىنىڭ چوقۇم بىر ئالدى قوشۇلغۇچى ئاتى بولۇشى لازىم.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
ug: ئىشلەتكۈچى ئېنىقلىما بەرگەن فونكىسىيەنىڭ ئات بوشلۇقى بوش قالمايدۇ (ئالدىن ئېنىقلىما بېرىلگەن ئالدى قوشۇلغۇچى %1 نى سىناڭ)

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
ug: ئات بوشلۇقى %1 ساقلاپ قېلىندى شۇڭلاشقا ئىشلەتكۈچى ئېنىقلىما بەرگەن فۇنكسىيە ئۇنى ئىشلىتەلمەيدۇ. ئالدىن ئېنىقلىما بېرىلگەن ئالدى قوشۇلغۇچى %2 نى سىناڭ.

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
ug: فۇنكسىيە بۆلىكىدىكى ئىشلەتكۈچى ئېنىقلىما بەرگەن فونكىسىيەنىڭ ئات بوشلۇقى چوقۇم بۆلەكنىڭ ئات بوشلۇقى بىلەن ئوخشاش بولۇشى كېرەك. مۇنداقچە قىلىپ ئېيتقاندا %1 بولۇشى %2 بولماسلىقى كېرەك.

en: A function already exists with the signature %1.
ug: %1 ئىمزالىق بىر فۇنكسىيە مەۋجۇت.

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
ug: سىرتقى فونكىسىيەنى قوللىمايدۇ. قوللايدىغان ھەممە فونكىسىيەنى بىۋاسىتە ئىشلەتكىلى بولىدۇ، ئالدى بىلەن ئۇلارغا سىرتقى فونكىسىيەدەك ئېنىقلىما بېرىش ھاجەتسىز.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
ug: %1 ئاتلىق بىر ئەركىن ئۆزگەرگۈچىگە ئېنىقلىما بېرىلگەن. ھەر بىر ئەركىن ئۆزگەرگۈچىنىڭ ئاتى چوقۇم بىردىنبىر بولۇشى لازىم.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
ug: فۇنكسىيە %1 ماس كەلگەن ئۆرنەككە ئىشلىتىلگەندە، ئەركىن ئۆزگەرگۈچى چوقۇم ئۆزگەرگۈچى نەقىلى ياكى ھەرپ تىزىقى بولۇشى كېرەك.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
ug: بىر XSL-T ئۆرنىكىدە، فۇنكسىيە %1 نىڭ بىرىنچى ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسى چوقۇم ھەرپ تىزىقى بولۇپ، ماسلاشتۇرۇشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
ug: بىر XSL-T ئۆرنىكىدە، فۇنكسىيە %1 نىڭ بىرىنچى ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسى چوقۇم ھەرپ تىزىقى ياكى ئۆزگەرگۈچى نەقىلى بولۇپ، ماسلاشتۇرۇشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
ug: بىر XSL-T ئۆرنىكىدە، فۇنكسىيە %1 نىڭ ئۈچىنچى ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسى بولمايدۇ.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
ug: بىر XSL-T ئۆرنىكىدە، پەقەت فۇنكسىيە %1 ۋە %2 نى ماسلاشتۇرۇشقا ئىشلىتىشكە بولىدۇ %3 بولمايدۇ.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
ug: بىر XSL-T ئۆرنىكىدە، %1 ئوقنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ، پەقەت %2 ياكى  %3 ئوقنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: %1 is an invalid template mode name.
ug: %1 ئىناۋەتسىز قېلىپنىڭ ھالەت ئاتى.

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
ug: بىر for تەسۋىرنىڭ ئۆزگەرگۈچى ئاتى چوقۇم ئورۇن ئۆزگەرگۈچى بىلەن ئوخشاش بولماسلىقى كېرەك. شۇڭا %1 ئاتلىق ئىككى ئۆزگەرگۈچى توقۇنۇشى بار.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
ug: قۇرۇلما دەلىللەش ئىقتىدارىنى قوللىمايدۇ. %1 تەسۋىرنى ئىشلىتەلمەسلىكى مۇمكىن.

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
ug: بۇ pragma تەسۋىرنى قوللىمايدۇ. شۇڭلاشقا چوقۇم ئالدىن بەلگىلەنگەن تەسۋىر بولۇشى كېرەك.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
ug: ھەر بىر قېلىپ پارامېتىرىنىڭ ئاتى چوقۇم بىردىنبىر بولۇشى كېرەك؛ %1 تەكرارلانغان.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
ug: بۇ XQuery دا %1 ئوقنى قوللىمايدۇ

en: No function with name %1 is available.
ug: %1 ئاتلىق فۇنكسىيە يوق.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى ھەرپ تىزىقى %1 بىلەن باغلانغان ئات بوشلۇقى تور ئادرېسى (URI) بوش ھەرپ تىزىقى بولسا بولمايدۇ.

en: %1 is an invalid namespace URI.
ug: %1 ئىناۋەتسىز ئات بوشلۇقى URI.

en: It is not possible to bind to the prefix %1
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى %1 بىلەن باغلىنالمايدۇ

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
ug: ئات بوشلۇقى %1 پەقەت %2 غا باغلىنالايدۇ (مۇنداقچە قىلىپ ئېيتقاندا، ئالدىن ئېنىقلىما بېرىلىدۇ).

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى %1 پەقەت %2 غا باغلىنالايدۇ (مۇنداقچە قىلىپ ئېيتقاندا، ئالدىن ئېنىقلىما بېرىلىدۇ).

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
ug: ئىككى ئات بوشلۇقى ئېنىقلىما خاسلىقىدا ئوخشاش ئات بار: %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
ug: ئات بوشلۇقى URI چوقۇم تۇراقلىق سان ھەمدە ئىچكى باغلانغان ئىپادە بولماسلىقى لازىم.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
ug: %1 ئاتلىق خاسلىق بۇ ئېلېمېنتتا كۆرۈلگەن.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
ug: بىۋاسىتە ئېلېمېنت قۇرغۇچ مۇكەممەل ھاسىل بولمىغان. %1 بولسا %2 بىلەن ئاخىرلاشقان.

en: The name %1 does not refer to any schema type.
ug: %1 ئات ھېچقانداق ئەندىزە تىپى بىلەن مۇناسىۋەتلىك ئەمەس.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
ug: .%1 كۆپلۈك تىپلىق، كۆپلۈككە تىپقا ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ. ئەمما %2 غا ئوخشاش ئەسلى (atomic) تىپقا ئايلاندۇرغىلى بولىدۇ

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
ug: %1ئەسلى (atomic) تىپلىق ئەمەس، پەقەت ئەسلى (atomic) تىپقىلا ئايلاندۇرغىلى بولىدۇ.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
ug: %1 بۇيرۇقنى بىر تەرەپ قىلىدىغان ئىناۋەتلىك ئات ئەمەس.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
ug: %1 دائىرىدىكى خاسلىق ئېنىقلىمىسى ئەمەس. دىققەت ئۆرنەك ئەكىرىش ئىقتىدارنى قوللىمايدۇ.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
ug: كېڭەيتىلگەن ئىپادەنىڭ ئاتى چوقۇم ئات بوشلۇقىدا بولۇشى لازىم.

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
ug: يوچۇن ئېلېمېنت  %1 نى ئىجرا قىلالمايدۇ، مۆلچەرلىگەن ئېلېمېنتلار: %2.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
ug: ئېلېمېنت %1 بۇ دائىرىدە بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ، مۇمكىن بولغان ئېلېمېنت: %2.

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
ug: تارماق ئېلېمېنت بۇ دائىرىدە ئەمەس، مۇمكىن بولغان تارماق ئېلېمېنت: %1.

en: Document is not a XML schema.
ug: پۈتۈك XML دىئاگرامما ئەمەس.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىقى ئىناۋەتسىز مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان: {%3} بولسا  %4 تىپنىڭ قىممىتى ئەمەس.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
ug: %2 ئېلېمېنتنىڭ %1 خاسلىقى ئىناۋەتسىز مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان:  {%3}.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
ug: ئۆز ئىچىگە ئالغان ئەندىزەنىڭ نىشان ئات بوشلۇقى %1 بىلەن ئەندىزە ئېنىقلىمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان نىشان ئات بوشلۇقى %2 پەرقلىق.

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
ug: ئەكىرىلگەن ئەندىزەنىڭ نىشان ئات بوشلۇقى %1 بىلەن ئەندىزە ئېنىقلىمىسىنى ئەكىرگەن نىشان ئات بوشلۇقى %2 پەرقلىق.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ نىشان ئات بوشلۇقى %3 بىلەن ئوخشاش بولغان %2 خاسلىق قىممىتى بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
ug: %2 خاسلىقى يوق %1 ئېلېمېنت نىشان ئات بوشلۇقى يوق ئەندىزىدە بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ.

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
ug: ئەگەر %3 خاسلىقى بولسا ئۇنداقتا %1 ئېلېمېنتنى %2 ئېلېمېنتنىڭ ئىچىگە قويۇشقا بولمايدۇ.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ %2 خاسلىقى يوق ھەمدە %3 تارماق ئېلېمېنتى يوق.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ %2 تارماق ئېلېمېنتى بولسا ئۇنداقتا %3 خاسلىقى بولمايدۇ.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىقى چوقۇم %3 ياكى %4 بولىدۇ.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىقى چوقۇم %3 بولىدۇ.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىق قىممىتى چوقۇم %3 ياكى %4 بولىدۇ.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ بىرلا ۋاقىتتا %2 ۋە %3 خاسلىقى بولمايدۇ.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىقىنىڭ مەزمۇنى %3 ئات بوشلۇقىدىن كەلمەيدۇ.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىقى %3 بولمايدۇ.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىق قىممىتى چوقۇم %3 بولىدۇ چۈنكى %4 خاسلىق تەڭشەلدى.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
ug: خاسلىق گۇرۇپپىدا use='prohibited' بەلگىلەشنىڭ ئۈنۈمى يوق.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
ug: ئېلېمېنت %1 چوقۇم ئاز دېگەندە خاسلىق %2 ياكى %3 نىڭ بىرى بولۇشى لازىم.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
ug: ئېلېمېنت %1 چوقۇم ئاز دېگەندە خاسلىق %2 ياكى %3 تارماق ئېلېمېنت ياكى %4 نىڭ بىرى بولۇشى لازىم.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
ug: ئېلېمېنت %1 غا خاسلىق %2 ياكى %3 زۆرۈر.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
ug: ئېلېمېنت %1 دا تېكىست ياكى ئەمەلىي گەۋدە نەقىلى بولماسلىقى كېرەك.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىقى چوقۇم %3، %4 ياكى URI تىزىمىنى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى زۆرۈر.

en: %1 element is not allowed in this context.
ug: ئېلېمېنت %1 مەزكۇر تىل مۇھىتىدا بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىق قىممىتى %3 خاسلىقتىن چوڭ بولىدۇ.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
ug: چەكلىنىدىغان ئات %1 نىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسىغا ئېنىقلىما بېرىلمىگەن.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 خاسلىقى چوقۇم %3 ياكى باشقا قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى زۆرۈر.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
ug: كىملىك ID %1 بولغان بۆلەككە ئىلگىرى ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Element %1 already defined.
ug: ئېلېمېنت %1 غا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Attribute %1 already defined.
ug: خاسلىق %1 غا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Type %1 already defined.
ug: تىپ %1 غا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Attribute group %1 already defined.
ug: خاسلىق گۇرۇپپىسى %1 غا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Element group %1 already defined.
ug: ئېلېمېنت گۇرۇپپىسى %1 غا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Notation %1 already defined.
ug: ئىپادىلەش ئۇسۇلى %1 غا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Identity constraint %1 already defined.
ug: كىملىك چەكلىمىسى %1 غا ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Duplicated facets in simple type %1.
ug: ئاددىي تىپ %1 دا تەكرار facet بار.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
ug: بوش بولمىغان particle دا بوش  particle نى چىقىرالمايدۇ.

en: Derived particle is missing element %1.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان particle نىڭ %1 ئېلېمېنتى كەم.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان %1 ئېلېمېنتنىڭ ئاساسىي particle دا ئېنىقلىما بېرىلگەن قىممەت چەكلىمىسى كەم.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان %1 ئېلېمېنتنىڭ قىممەت چەكلىمىسى ئاساسىي particle دىن ئاجىز.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ مۇقىم قىممەت چەكلىمىسى بىلەن ئاساسىي particle دىكى قىممەت چەكلىمىسى پەرقلىق.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان %1 ئېلېمېنت nill بولمايدۇ چۈنكى ئاساسىي ئېلېمېنت nill بولمايدۇ.

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان %1 ئېلېمېنتنىڭ بۆلەك چەكلىمىسى ئاساسىي ئېلېمېنتتىن ئاجىز بولمايدۇ.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان %1 ئېلېمېنتنىڭ ئاددىي ھالىتى قانۇنلۇق ھالدا ئاساسىي ئېلېمېنتتىن كەلتۈرۈپ چىقىرىلمايدۇ.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان %1 ئېلېمېنتنىڭ مۇرەككەپ ھالىتى قانۇنلۇق ھالدا ئاساسىي ئېلېمېنتتىن كەلتۈرۈپ چىقىرىلمايدۇ.

en: Element %1 is missing in derived particle.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان particle دا %1 ئېلېمېنت كەم.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
ug: %1 ئېلېمېنت ئاساسىي particle دىكى wildcard نىڭ ئات بوشلۇقى چەكلىمىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان particle دىكى wildcard ئاساسىي particle نىڭ wildcard تىكى ئىناۋەتلىك تارمىقى ئەمەس.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان particle دىكى wildcard نىڭ processContent ئاساسىي particle دىكى wildcard تىنمۇ ئاجىز.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان particle يول قويىدىغان مەزمۇن ئاساسىي چىقىرىلغان particle دا يول قويۇلمايدۇ.

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
ug: ئاساسىي تىپ %1 زۆرۈر ئەمما كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان خاسلىق ئەمەس.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان خاسلىق %1 نىڭ تىپى ئاساسىي خاسلىقنىڭ تىپىدىن كەلمەيدۇ.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان خاسلىق %1 نىڭ قىممەت چەكلىمىسى ئاساسىي خاسلىقنىڭ قىممەت چەكلىمىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان خاسلىق %1 ئاساسىي ئېنىقلىمىدا مەۋجۇت ئەمەس.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان خاسلىق %1 ئاساسىي ئېنىقلىمىدىكى  wildcard بىلەن ماس كەلمەيدۇ.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان تىپتا ئاساسىي تىپنىڭ %1 خاسلىقى زۆرۈر ئەمما تېپىلمىدى.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان ئېنىقلىما بىر %1 ئېلېمېنتنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئەمما ئاساسىي ئېنىقلىمىدا مەۋجۇت ئەمەس.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان wildcard ئاساسىي wildcard نىڭ تارماق توپلىمى ئەمەس.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان wildcard نىڭ %1 ئاساسىي wildcard نىڭ %2 چەكلىمىسى ئەمەس.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان تىپتا ئاساسىي تىپنىڭ %1 خاسلىقى كەم.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
ug: كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان %1 نىڭ تىپى بىلەن ئاساسىي تىپنىڭ تىپى پەرقلىق.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
ug: ئاساسىي ئېنىقلىما بىر %1 ئېلېمېنتنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئەمما كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان ئېنىقلىمىدا كەم

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
ug: يوچۇن %2 ياكى %3 ئېلېمېنت %4 نى %1  نەقىل ئالىدۇ.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
ug: سالاھىيەت چەكلىمىسى %2 نى %1 نەقىل ئالىدۇ، %3 ياكى %4 ئېلېمېنتنى ئەمەس.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
ug: %1 نىڭ %2 سالاھىيەت چەكلىمىسىدىن كەلگەن نەقىلىنىڭ ئوخشاش بولمىغان سۆز بۆلەك سانى بار.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ ئاساسىي تىپى %1 نى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ تۈر تىپى %1 نى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ ئەزا تىپى %1 نى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 تىپىنى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
ug: مۇرەككەپ تىپنىڭ ئاساسىي تىپى %1 نى تەھلىل قىلالمىدى.

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
ug: %1 ئۆزى %2 غا ئىگە مۇرەككەپ ئاساسىي تىپقا ئىگە بولسا بولمايدۇ.

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نىڭ مەزمۇن بۆلىكى %2 ئېلېمېنتنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ، شۇڭلاشقا بوش بولمىغان تىپنى كېڭەيتىپ چىقىرالمايدۇ.

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نى %2 دىن كېڭەيتىپ كەلتۈرۈپ چىقىرالمايدۇ چۈنكى كېيىنكىنىڭ مەزمۇن بۆلىكىدە %3 ئېلېمېنت بار.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ تىپى چوقۇم ئاددىي تىپلىق بولۇشى، %2 بولماسلىقى كېرەك.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ ئالماشتۇرىدىغان گۇرۇپپىسى %1 نى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Substitution group %1 has circular definition.
ug: ئالماشتۇرىدىغان گۇرۇپپا %1 نىڭ دەۋرىي ئېنىقلىمىسى بار.

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
ug: ئېلېمېنت %2 دا تەكرار ئېلېمېنت ئاتى %1 بار.

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
ug: ئېلېمېنت %2 نىڭ %1 نەقىلىنى تەھلىل قىلالمىدى.

en: Circular group reference for %1.
ug: %1 نىڭ دەۋرىي گۇرۇپپا نەقىلى بار.

en: %1 element is not allowed in this scope
ug: ئېلېمېنت %1 بۇ دائىرىدە بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ قىممىتى %3 بولمىغان %2 خاسلىقى بولسا بولمايدۇ.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ قىممىتى %3 ياكى %4 بولمىغان %2 خاسلىقى بولسا بولمايدۇ.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
ug: نەقىل %3 نىڭ %1 ياكى %2 خاسلىقى %4 خاسلىق ئېنىقلىمىسىغا ماس كەلمەيدۇ.

en: Attribute group %1 has circular reference.
ug: خاسلىق گۇرۇپپا %1 نىڭ دەۋرىي نەقىلى بار.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
ug: %2 نىڭدىكى %1 خاسلىق چوقۇم %3 ئىشلىتىشكە ئىگە، ئاساسىي تىپ %4 غا ئوخشاش.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
ug: %1 نىڭ خاسلىقى wildcard ئاساسىي تىپ %2 نىڭ خاسلىقى wildcard نىڭ ئىناۋەتلىك چەكلىمىسى ئەمەس.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
ug: %1 خاسلىق wildcard غا ئىگە ئەمما ئۇنىڭ ئاساسىي تىپى %2 يوق.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
ug: تىپ %1 نىڭ خاسلىقى wildcard نىڭ  بىرلەشمىسى بىلەن ئۇنىڭ ئاساسىي تىپى %2 نىڭ خاسلىقى wildcard نىڭ ھەممىسىنى ئىپادىلىگىلى بولمايدۇ.

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
ug: مىساللىق facet ئىناۋەتلىك بولمىغان مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان:  {%1} تىپ %2 نىڭ قىممىتى ئەمەس.

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
ug: لاياقەتلىك ئات %1 نىڭ ئات بوشلۇقى ئالدى قوشۇلغۇچىسىغا ئېنىقلىما بېرىلمىگەن.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
ug: %1 ئېلېمېنت %2 ئېلېمېنت %3 دا ئېنىقلىما بېرىلگەن ئىناۋەتلىك چەكلىمە ئەمەس:  %4.

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
ug: %1 نىڭ ئاساسىي تىپى %2 دا دەۋرىي ۋارىسلىق كۆرۈلدى.

en: Circular inheritance of base type %1.
ug: ئاساسىي تىپ %1 دا ھالقىسىمان ۋارىسلىق كۆرۈلدى.

en: Circular inheritance of union %1.
ug: بىرلەشمە %1 دا ھالقىسىمان ۋارىسلىق كۆرۈلدى.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
ug: %1 نى %2 دىن چىقىرىشنى چەكلەپ كەلتۈرۈشكە بولمايدۇ چۈنكى كېيىنكىسى ئۇنى ئاخىرقى (final) دەپ بەلگىلىگەن.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
ug: %1 نى %2 دىن چىقىرىشنى كېڭەيتىپ كەلتۈرۈشكە بولمايدۇ چۈنكى كېيىنكىسى ئۇنى ئاخىرقى (final) دەپ بەلگىلىگەن.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
ug: ئاددىي تىپ %1 نىڭ ئاساسىي تىپى مۇرەككەپ تىپ %2 بولمايدۇ.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
ug: ئاددىي تىپ %1 بىۋاسىتە ئاساسىي تىپ %2 غا ئىگە بولمايدۇ.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
ug: ئاددىي تىپ %1 نىڭ بىۋاسىتە ئاساسىي تىپ %2 غا ئىگە بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
ug: ئاددىي تىپ %1 پەقەت ئاددىي ئەسلى تىپنى ئاساسىي تىپ قىلىدۇ.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
ug: ئاددىي تىپ %1بولسا %2 دىن كەلمەيدۇ چۈنكى كېيىنكىنىڭ چەكلىمىسى ئاخىرقى (final) دەپ بەلگىلەنگەن.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
ug: %1 نىڭ تۈر تىپىنىڭ ئۆزگىرىشى ئەسلى تىپلىق ياكى بىرلەشمە بولۇشى كېرەك.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
ug: %1 نىڭ ئەزا تىپىنىڭ ئۆزگىرىشى ئەسلى تىپلىق بولۇشى كېرەك.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
ug: %1 نى %2 دىن تىزىمغا ئاساسەن كەلسە بولمايدۇ چۈنكى كېيىنكىسى ئۇنى ئاخىرقى (final) دەپ بەلگىلىگەن.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
ug: ئاددىي تىپ %1 پەقەت %2 facet غا ئىگە بولۇشىغا يول قويۇلىدۇ.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
ug: ئاددىي تىپ %1 نىڭ ئاساسىي تىپى چوقۇم ئوخشىمىغان تىپ تىزىمىغا ئىگە بولىدۇ.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
ug: ئاددىي تىپ %1 نىڭ ئاساسىي تىپى چىقىرىشنى چەكلەشنى ئاخىرقى (final) دەپ بەلگىلىگەن..

en: Item type of base type does not match item type of %1.
ug: ئاساسىي تىپنىڭ تۈر تىپى بىلەن %1 نىڭ تۈر تىپى ماس كەلمىدى.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
ug: ئاددىي تىپ %1 يول قويمايدىغان facet تىپى %2 نى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
ug: %1 نى %2 دىن بىرلەشمىگە ئاساسەن كەلسە بولمايدۇ چۈنكى كېيىنكىسى ئۇنى ئاخىرقى (final) دەپ بەلگىلىگەن.

en: %1 is not allowed to have any facets.
ug: %1 ھېچقانداق facet نىڭ بولۇشىغا يول قويمايدۇ.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
ug: ئاددىي تىپ %2 نىڭ ئاساسىي تىپى %1 نىڭ چوقۇم ئوخشاش بولمىغان بىرلەشمە شالغۇتى بولىدۇ.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
ug: ئاددىي تىپ %2 نىڭ ئاساسىي تىپى %1 خاسلىق  %3 دا چەكلىمە بولسا بولمايدۇ.

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
ug: %1 ئەزا تىپ %3 نىڭ ئاساسىي تىپى %4 نىڭ ئەزا تىپى %2 دىن كەلسە بولمايدۇ.

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
ug: %1 نىڭ چىقارغان ئۇسۇلى چوقۇم كېڭەيتىلگەن بولۇشى كېرەك چۈنكى ئاساسىي تىپ %2 ئاددىي تىپلىق.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نىڭ مەزمۇن بۆلىكىدە تەكرار ئېلېمېنت %2 بار.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 دا بەلگىلىيەلمەيدىغان مەزمۇن بار.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نىڭ خاسلىقى ئاساسىي تىپ %2 نىڭ خاسلىقىنىڭ ئىناۋەتلىك كېڭەيتىلمىسى ئەمەس: %3.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نىڭ مەزمۇن بۆلىكى %2 مەزمۇن بۆلەكنىڭ ئىناۋەتلىك كېڭەيتىلمىسى ئەمەس.

en: Complex type %1 must have simple content.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نىڭ چوقۇم ئاددىي مەزمۇن بۆلىكى

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نىڭ چوقۇم ئوخشاش ئاددىي تىپنى ئاساسىي خىل  %2 قىلىدۇ.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 ئاساسىي تىپ %2%3 كەلمەيدۇ.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 نىڭ خاسلىقى ئاساسىي تىپ %2 نىڭ خاسلىقىنىڭ ئىناۋەتلىك چەكلىمىسى ئەمەس: %3.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
ug: ئاددىي مەزمۇنى بار مۇرەككەپ تىپ %1 ئاساسىي تىپ %2 دىن كەلمەيدۇ.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
ug: ئاددىي تىپ %1 نىڭ تۈرلىرى مۇرەككەپ تىپلىق بولمايدۇ.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
ug: ئاددىي تىپ %1 نىڭ ئەزا تىپى مۇرەككەپ تىپلىق بولمايدۇ.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
ug: %1 ئۆزى بىلەن ئوخشاش ئاتلىق ئەزا تىپى بولۇشقا يول قويمايدۇ.

en: %1 facet collides with %2 facet.
ug: %1 facet بىلەن %2 facet توقۇنۇشىدۇ.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
ug: %1 facet چوقۇم ئاساسىي تىپلىق %2 facet بىلەن ئوخشاش قىممەتكە ئىگە بولۇشى كېرەك.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
ug: %1 facet  نىڭ قىممىتى چوقۇم ئاساسىي تىپلىق %2 facet دىن چوڭ ياكى تەڭ بولۇشى كېرەك.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
ug: %1 facet  نىڭ قىممىتى چوقۇم ئاساسىي تىپلىق %2 facet دىن كىچىك ياكى تەڭ بولۇشى كېرەك.

en: %1 facet contains invalid regular expression
ug: %1 facet دا ئىناۋەتسىز مۇنتىزىم ئىپادە بار.

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
ug: %2 facet دا يوچۇن %1 بەلگە ئىشلەتكەن.

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
ug: %1 facet دا ئىناۋەتسىز قىممەت %2 بار: %3.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
ug: ئەگەر %4 facet نىڭ ئاساسىي تىپى %5 بولسا ئۇنداقتا %1 facet سى %2 ياكى %3 بولمايدۇ.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
ug: ئەگەر %3 facet نىڭ ئاساسىي تىپى %4 بولسا ئۇنداقتا %1 facet سى %2 بولمايدۇ.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
ug: %1 facet چوقۇم %2 facet دىن كىچىك ياكى تەڭ بولۇشى كېرەك.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
ug: %1 facet  چوقۇم ئاساسىي تىپلىق %2 facet دىن كىچىك بولۇشى كېرەك.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
ug: %1 facet بىلەن %2 facet بىرلا ۋاقىتتا كۆرۈنمەيدۇ.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
ug: %1 facet  چوقۇم ئاساسىي تىپلىق %2 facet دىن چوڭ بولۇشى كېرەك.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
ug: %1 facet چوقۇم %2 facet دىن كىچىك بولۇشى كېرەك.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
ug: %1 facet چوقۇم ئاساسىي تىپلىق %2 facet دىن چوڭ ياكى تەڭ بولۇشى كېرەك.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
ug: ئاددىي تىپ يول قويۇلمايدىغان facet %1 نى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
ug: %1، %2، %3، %4، %5 ۋە %6 facet تىزىمدىن كېلىشكە يول قويۇلمايدۇ.

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
ug: پەقەت %1 ۋە %2 facet بىرلەشمىدىن كېلىشكە يول قويۇلىدۇ.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
ug: %1 ئىناۋەتسىز سانلىق-مەلۇماتى بار %2 ئۆز ئىچىگە ئالغان: %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
ug: %1 خاسلىق گۇرۇپپىسى %2 خاسلىقنى ئىككى قېتىم ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
ug: %1 خاسلىق گۇرۇپپىسى ئوخشاش بولمىغان ئىككى خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئەمما ھەر ئىككىسىنىڭ %2 دىن كەلگەن تىپى بار.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
ug: %1 خاسلىق گۇرۇپپىسى قىممەت چەكلىمىسى بار ئەمما تىپى %3 دىن ۋارىسلىق قىلىپ كەلگەن %2 خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
ug: %1 مۇرەككەپ تىپ %2 خاسلىقنى ئىككى قېتىم ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
ug: %1 مۇرەككەپ تىپ ئوخشاش بولمىغان ئىككى خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئەمما ھەر ئىككىسىنىڭ %2 دىن كەلگەن تىپى بار.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
ug: %1 خاسلىق تىپى قىممەت چەكلىمىسى بار ئەمما تىپى %3 دىن ۋارىسلىق قىلىپ كەلگەن %2 خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
ug: ئەگەر %1 ئېلېمېنتنىڭ ئاساسىي تىپى مۇرەككەپ تىپلىق بولسا ئۇنداقتا قىممەت چەكلىمىسى بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
ug: ئەگەر %1 ئېلېمېنتنىڭ تىپى مۇرەككەپ تىپلىق%2 دىن كەلگەن بولسا ئۇنداقتا قىممەت چەكلىمىسى بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ قىممەت چەكلىمىسى ئېلېمېنت تىپىغا تەۋە ئەمەس: %2.

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ گۇرۇپپا تەۋەلىكىنى ئالماشتۇرۇشىغا يول قويۇلمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ ئومۇمىيەت ئېلېمېنتى يوق.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ تىپى گۇرۇپپا تەۋەلىكىنى ئالماشتۇرۇش تىپىدىن كەلمەيدۇ.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
ug: خاسلىق %1 نىڭ قىممەت چەكلىمىسى خاسلىق تىپىغا تەۋە ئەمەس: %2.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
ug: خاسلىق %1 نىڭ قىممەت چەكلىمىسى بار ئەمما ئۇنىڭ تىپى %2 دىن كەلگەن.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
ug: مۇرەككەپ تىپتىكى %1 خاسلىق چوقۇم %2 بولىدۇ يەنى ئاساسىي تىپ ئىچىدىكىگە ئوخشاش.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
ug: مۇرەككەپ تىپتىكى %1 خاسلىقنىڭ چوقۇم %2 قىممەت چەكلىمىسى بولىدۇ يەنى ئاساسىي تىپ ئىچىدىكىگە ئوخشاش.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
ug: مۇرەككەپ تىپتىكى %1 خاسلىق چوقۇم ئوخشاش بولغان %2 قىممەت چەكلىمىسى بولىدۇ يەنى ئاساسىي تىپ ئىچىدىكىگە ئوخشاش.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
ug: مۇرەككەپ تىپتىكى %1 خاسلىقنىڭ چوقۇم %2 قىممەت چەكلىمىسى بولىدۇ.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
ug: ئاساسىي wildcard نىڭ processContent چوقۇم كەلتۈرۈپ چىقىرىلغان wildcard دىن ئاجىز بولىدۇ.

en: Element %1 exists twice with different types.
ug: %1 ئېلېمېنت ئوخشىمىغان تىپتا ئىككى قېتىم تېپىلدى.

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
ug: Particle بەلگىلىيەلمەيدىغان wildcard نى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: %1 is not valid according to %2.
ug: %2 غا ئاساسلانغاندا %1 ئىناۋەتسىز.

en: String content does not match the length facet.
ug: ھەرپ تىزىقى مەزمۇنىنىڭ ئۇزۇنلۇقى بۇ ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: String content does not match the minLength facet.
ug: ھەرپ تىزىقى مەزمۇنىنىڭ ئۇزۇنلۇقى بۇ ئەڭ قىسقا ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: String content does not match the maxLength facet.
ug: ھەرپ تىزىقى مەزمۇنىنىڭ ئۇزۇنلۇقى بۇ ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: String content does not match pattern facet.
ug: ھەرپ تىزىقى مەزمۇنى ئەندىزە facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
ug: ھەرپ تىزىقى مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
ug: ئىمزالىق پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەت ئېلىش دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
ug: ئىمزالىق پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
ug: ئىمزالىق پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
ug: ئىمزالىق پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
ug: ئىمزالىق پۈتۈن سان مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمىدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
ug: ئىمزالىق پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەندىزىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
ug: ئىمزالىق پۈتۈن سان مەزمۇنى بارلىق سانغا ماس كەلمەيدۇ.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
ug: ئىمزاسىز پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەت ئېلىش دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
ug: ئىمزاسىز پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
ug: ئىمزاسىز پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
ug: ئىمزاسىز پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
ug: ئىمزاسىز پۈتۈن سان مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمىدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
ug: ئىمزاسىز پۈتۈن سان مەزمۇنى ئەندىزىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
ug: ئىمزاسىز پۈتۈن سان مەزمۇنى بارلىق سانغا ماس كەلمەيدۇ.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەت ئېلىش دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەت ئېلىش دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Double content does not match pattern facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى ئەندىزە facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى كەسىر سان تەلىپىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
ug: قوش ھەسسىلىك سان مەزمۇنى ھەممە سان تەلىپىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
ug: چېسلا ۋاقىت مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەت ئېلىش دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
ug: چېسلا ۋاقىت مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
ug: چېسلا ۋاقىت مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
ug: چېسلا ۋاقىت مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
ug: چېسلا ۋاقىت مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمىدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Date time content does not match pattern facet.
ug: چېسلا ۋاقىت مەزمۇنى ئەندىزىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەت ئېلىش دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى مەزمۇنى ئەڭ چوڭ قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەت ئېلىش دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى مەزمۇنى ئەڭ كىچىك قىممەتنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىق دائىرىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمىدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Duration content does not match pattern facet.
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى مەزمۇنى ئەندىزە facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Boolean content does not match pattern facet.
ug: بۇلىن مەزمۇنى ئەندىزە facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Binary content does not match the length facet.
ug: ئىككىلىك سان مەزمۇنى ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Binary content does not match the minLength facet.
ug: ئىككىلىك سان مەزمۇنى ئەڭ قىسقا ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
ug: ئىككىلىك سان مەزمۇنى ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
ug: ئىككىلىك سان مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Invalid QName content: %1.
ug: ئىناۋەتسىز QName مەزمۇنى: %1.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
ug: QName مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: QName content does not match pattern facet.
ug: QName مەزمۇنى ئەندىزە facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
ug: بۇ Notation مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: List content does not match length facet.
ug: تىزىم (List) مەزمۇنى ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: List content does not match minLength facet.
ug: تىزىم (List) مەزمۇنىنىڭ ئۇزۇنلۇقى ئەڭ قىسقا ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: List content does not match maxLength facet.
ug: تىزىم (List) مەزمۇنى ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇق facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
ug: تىزىم (List) مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: List content does not match pattern facet.
ug: تىزىم (List) مەزمۇنى ئەندىزە facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
ug: بىرلەشمە مەزمۇنى كۆرسەتمە تىزىمدا كۆرسىتىلمىگەن.

en: Union content does not match pattern facet.
ug: بىرلەشمە مەزمۇنى ئەندىزە facet كە ماس كەلمەيدۇ.

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
ug: %1 تىپلىق سانلىق-مەلۇمات بوش قالمايدۇ.

en: Element %1 is missing child element.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ تارماق ئېلېمېنتلىرى كەم.

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
ug: بىر IDREF قىممىتى بار ئەمما مۇناسىۋەتلىك كىملىك كودى (ID) يوق: %1.

en: Loaded schema file is invalid.
ug: يۈكلەنگەن سىخېما ھۆججىتى ئىناۋەتسىز.

en: %1 contains invalid data.
ug: %1 ئىناۋەتسىز سانلىق-مەلۇماتنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
ug: xsi:schemaLocation ئات بوشلۇقى %1 مەزكۇر پۈتۈكنىڭ ئالدىدىراق كۆرۈنگەن ئىدى.

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
ug: xsi:noNamespaceSchemaLocation بىرىنچى غەيرىي ئات بوشلۇقىنىڭ ئېلېمېنتى ياكى خاسلىقىدىن كېيىن كۆرۈنمەيدۇ.

en: No schema defined for validation.
ug: دەلىللەشكە ئىشلىتىدىغان مېخانىزم بەلگىلەنمىگەن.

en: No definition for element %1 available.
ug: ئېلېمېنت %1 غا ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھېچقانداق ئېنىقلىما يوق.

en: Specified type %1 is not known to the schema.
ug: بۇ مېخانىزم بەلگىلەنگەن %1 تىپنى بىلمەيدۇ.

en: Element %1 is not defined in this scope.
ug: ئېلېمېنت %1 غا بۇ دائىرىدە ئېنىقلىما بېرىلمىگەن.

en: Declaration for element %1 does not exist.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ ئېنىقلىمىسى مەۋجۇت ئەمەس.

en: Element %1 contains invalid content.
ug: %1 ئېلېمېنت ئىناۋەتسىز مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Element %1 is declared as abstract.
ug: ئېلېمېنت %1 غا ئابستراكت دەپ ئېنىقلىما بېرىلگەن.

en: Element %1 is not nillable.
ug: ئېلېمېنت %1 رەت قىلىشچان ئەمەس.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
ug: %1 خاسلىق ئىناۋەتسىز سانلىق-مەلۇماتنى ئۆز ئىچىگە ئالغان: %2

en: Element contains content although it is nillable.
ug: ئېلېمېنت ئۆز ئىچىگە ئالغان مەزمۇن  رەت قىلىشچان  بولغان تەقدىردىمۇ.

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
ug: ئەگەر ئېلېمېنت رەت قىلىشچان بولسا ئۇنداقتا مۇقىم قىممەت قىلىپ چەكلىگىلى بولمايدۇ.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
ug: بەلگىلەنگەن %1 تىپنى قانۇنلۇق ھالدا %2 ئېلېمېنت تىپىغا ئالماشتۇرغىلى بولمايدۇ.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
ug: مۇرەككەپ تىپ %1 ئابستراكت بولۇشقا يول قويۇلمايدۇ.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
ug: %1 ئېلېمېنت يول قويمايدىغان خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Element %1 contains not allowed child element.
ug: %1 ئېلېمېنت يول قويمايدىغان تارماق ئېلېمېنتنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ مەزمۇنى ئۇنىڭ تىپ ئېنىقلىمىسىغا ماس كەلمەيدۇ: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
ug: ئېلېمېنت %1 نىڭ مەزمۇنى ئۇنىڭ قىممەت چەكلىمىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Element %1 contains not allowed child content.
ug: %1 ئېلېمېنت يول قويمايدىغان تارماق مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Element %1 contains not allowed text content.
ug: %1 ئېلېمېنت يول قويمايدىغان تېكىست مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
ug: ئېلېمېنت %1 باشقا ئېلېمېنتلارنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ مەزمۇنى مۇقىم.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
ug: %1 ئېلېمېنت ئېھتىياجلىق بولغان %2 خاسلىق كەم.

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
ug: خاسلىق %1 خاسلىقنىڭ wildcard غا ماس كەلمەيدۇ.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
ug: خاسلىق %1 نىڭ ئېنىقلىمىسى مەۋجۇت ئەمەس.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
ug: %1 ئېلېمېنت %2 تىپلىق ئىككى خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Attribute %1 contains invalid content.
ug: %1 خاسلىق ئىناۋەتسىز مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
ug: %1 ئېلېمېنت %2 يوچۇن خاسلىقنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
ug: خاسلىق %1 نىڭ مەزمۇنى ئۇنىڭ تىپ ئېنىقلىمىسىغا ماس كەلمەيدۇ: %2.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
ug: خاسلىق %1 نىڭ مەزمۇنى ئۇنىڭ قىممەت چەكلىمىسىگە ماس كەلمەيدۇ.

en: Non-unique value found for constraint %1.
ug: %1 چەكلىمىسىدە بىردىنبىر بولمىغان قىممەتنى تاپتى.

en: Key constraint %1 contains absent fields.
ug: كۇنۇپكا چەكلىمىسى %1 كەم سۆز بۆلىكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
ug: كۇنۇپكا چەكلىمىسى %1 رەت قىلىشچان ئېلېمېنت %2 نىڭ نەقىلىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: No referenced value found for key reference %1.
ug: كۇنۇپكا نەقىلى %1 نىڭ نەقىل قىممىتىنى تاپالمىدى.

en: More than one value found for field %1.
ug: %1 سۆز بۆلىكى ئۈچۈن بىر قانچە قىممەت تاپتى.

en: Field %1 has no simple type.
ug: %1 سۆز بۆلەكنىڭ ئاددىي تىپى يوق.

en: ID value '%1' is not unique.
ug: كىملىك قىممىتى '%1' بىردىنبىر ئەمەس.

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
ug: '%1' خاسلىق ئىناۋەتسىز QName مەزمۇنىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان: %2.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
ug: ئورۇن ئېغىشى چوقۇم %1 دىن %2 غىچە دائىرىدە بولىدۇ. %3 دائىرىدىن ھالقىپ كەتتى.

en: %1 is not a whole number of minutes.
ug: %1 مىنۇت سان ئەمەس.

en: %1 is an invalid %2
ug: %1 ئىناۋەتسىز %2

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
ug: ئەگەر بىرىنچى ئەركىن ئۆزگەرگۈچى بوش تەرتىپ بولسا ياكى ئۇزۇنلۇقى 0 بولغان ھەرپ تىزىقى (ئات بولشۇقى يوق) بولسا ئۇنداقتا ئالدى قوشۇلغۇچىنى بەلگىلىگىلى بولمايدۇ. ئەمما %1 بەلگىلەندى.

en: It will not be possible to retrieve %1.
ug: %1 غا ئېرىشەلمەيدۇ.

en: The default collection is undefined
ug: كۆڭۈلدىكى توپلامغا ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

en: %1 cannot be retrieved
ug: %1 نى ئالالمىدى.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
ug: %1 غا يوللانغان بىرىنچى پارامېتىرنىڭ تىپى %2 بولمايدۇ.

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
ug: %1 نىڭ ئارقىسىغا چوقۇم %2 ياكى %3 ئەگىشىپ كېلىدۇ، ھەر تىزىقىنىڭ ئاخىرىنىڭ ئورنىنى ئالمايدۇ.

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
ug: ئورنىنى ئالىدىغان ھەرپ تىزىقىدا، ئايرىلمىغان ئەھۋالدا %1 چوقۇم ئاز دېگەندە بىر خانە سان ئەگىشىدۇ.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
ug: ئورنىنى ئالىدىغان ھەرپ تىزىقىدا، %1 پەقەت ئۆزى ياكى %2 بىلەن ئايرىلىدۇ، %3 ئەمەس.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
ug: %1 نى چاقىرغان بىرىنچى ئەركىن ئۆزگەرگۈچى %2 تىپلىق بولمايدۇ. چوقۇم سان تىپلىق، xs:yearMonthDuration ياكى xs:dayTimeDuration بولىدۇ.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
ug: %1  غا يوللانغان بىرىنچى پارامېتىرنىڭ تىپى %2 بولمايدۇ. ئۇ چوقۇم  %3، %4 ۋە %5 تىپلىق بولىدۇ.

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
ug: %1  غا يوللانغان ئىككىنچى پارامېتىرنىڭ تىپى %2 بولمايدۇ. ئۇ چوقۇم  %3، %4 ۋە %5 تىپلىق بولىدۇ.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
ug: %1 ئىناۋەتسىز XML 1.0 ھەرپى.

en: The URI cannot have a fragment
ug: %1 نىڭ بۆلىكى بولمايدۇ

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
ug: فۇنكسىيە %1 نىڭ ئىككىنچى ئۆزگەرگۈچىنىڭ غول نۇقتىسى چوقۇم پۈتۈك نۇقتىسى بولۇشى كېرەك. %2 پۈتۈك نۇقتىسى ئەمەس.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
ug: ئەگەر ئىككىلا قىممەتنىڭ ئورۇن ئېغىشى بولسا ئۇنداقتا چوقۇم ئوخشاش ئورۇن ئېغىشى بولۇشى كېرەك. %1 بىلەن %2 ئوخشاش ئەمەس.

en: %1 was called.
ug: %1 چاقىرىلدى.

en: %1 matches newline characters
ug: %1 يېڭى قۇر ھەرپلىرىگە ماس كېلىدۇ

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
ug: %1 ۋە %2 بىر قۇرنىڭ باشلىنىش ۋە ئاخىرلىشىشىغا ماس كېلىدۇ.

en: Matches are case insensitive
ug: ماسلىشىش چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈرىدۇ

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
ug: بوشلۇق ھەرپى چىقىرىۋېتىلدى، ھەرپ تۈرىدىكىلىرى بۇنىڭ سىرتىدا.

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
ug: %1 ئىناۋەتسىز مۇنتىزىم ئىپادە ئەندىزە: %2

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
ug: %1 مۇنتىزىم ئىپادىدىكى ئىناۋەتسىز بايراق بەلگىسى. ئىناۋەتلىك بايراقلار:

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
ug: بۇ نورماللاشتۇرۇلغان جەدۋەل %1 نى قوللىمايدۇ. قوللايدىغان جەدۋەللەر %2، %3، %4 ۋە %5 شۇنداقلا يوق (يەنى بوش ھەرپ تىزىمىسى، نورماللاشمىغان)

en: empty
ug: بوش

en: zero or one
ug: نۆل ياكى بىر

en: exactly one
ug: پەقەت بىر

en: one or more
ug: بىر ياكى كۆپ

en: zero or more
ug: نۆل ياكى كۆپ

en: Required type is %1, but %2 was found.
ug: ئېھتىياجلىق تىپ %1 ئەمما %2 نى تاپتى.

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
ug: %1 نى %2 غا ئۆستۈرگەندە ئېنىقلىق خورىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

en: The focus is undefined.
ug: فوكۇسقا ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

en: The item %1 did not match the required type %2.
ug: %1 تۈر ئېھتىياجلىق تىپ %2 غا ماسلاشمايدۇ.

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
ug: ئېھتىياجلىق تۈپ سان %1؛ ئېرىشكەن تۈپ سان %2.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
ug: يىل %1 ئىناۋەتسىز سەۋەبى ئۇ %2 دىن باشلانغان

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
ug: كۈن سانى %1 دائىرە %2..%3 دىن ھالقىپ كەتكەن.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
ug: ئاي %1 دائىرە %2..%3 دىن ھالقىپ كەتكەن.

en: Overflow: Can't represent date %1.
ug: قىممەت ھالقىدى: چېسلا %1 نى كۆرسىتەلمەيدۇ.

en: Day %1 is invalid for month %2.
ug: %1 كۈن سانى %2 ئاي ئۈچۈن ئىناۋەتسىز.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
ug: ۋاقىت 24:%1:%2.%3 ئىناۋەتسىز. سائەت سانى 24 ئەمما مىنۇت، سېكۇنت ۋە مىللىي سېكۇنتلارنىڭ ھەممىسى 0 ئەمەس؛

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
ug: ۋاقىت %1:%2:%3.%4 ئىناۋەتسىز.

en: Overflow: Date can't be represented.
ug: قىممەت ھالقىدى: چېسلانى كۆرسىتەلمەيدۇ.

en: At least one component must be present.
ug: ئاز دېگەندىمۇ بىر بۆلەك مەۋجۇت بولۇشى كېرەك.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
ug: ئايرىش بەلگىسى %1 نىڭ كەينىدە ئاز دېگەندە بىر ۋاقىت بۆلىكى بولۇشى لازىم.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
ug: ئەمەلىي بۇلىن قىممىتى(Effective Boolean Value)نى ئىككى ياكى ئۇنىڭدىن ئارتۇق ئەسلى قىممەت (atomic values)نىڭ ھېساباتىغا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
ug: تىپى %1 بولغان قىممەتنىڭ ئەمەلىي بۇلىن قىممىتى بولمايدۇ.

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
ug: بىر پۈتۈن سان (%1) نى نۆل (%2) گە بۆلۈشكە ئېنىقلىما بېرىلمىگەن.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
ug: بىر پۈتۈن سان (%1) نى نۆل (%2) گە بۆلۈشكە ئېنىقلىما بېرىلمىگەن.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
ug: بىر مودېل پۈتۈن سان (%1) نى نۆل (%2) گە بۆلۈشكە ئېنىقلىما بېرىلمىگەن.

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
ug: تىپى %1 بولغان پۈتۈن سان قىممەتنى %2 (سان ئەمەس) غا بۆلۈشكە يول قويۇلمايدۇ.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
ug: تىپى %1 بولغان پۈتۈن سان قىممەتنى %2 ياكى %3 (پىلۇس ياكى مىنۇس نۆل) غا بۆلۈشكە يول قويۇلمايدۇ.

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
ug: تىپى %1 بولغان پۈتۈن سان قىممەتنى %2 ياكى %3 (پىلۇس ياكى مىنۇس چەكسىز چوڭ) غا كۆپەيتىشكە يول قويۇلمايدۇ.

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
ug: پۈتۈن سان بۆلۈشتە ئىجرا قىلىدىغان ئەمەل يوق، %1، يەنە %2 بولسىمۇ بولىدۇ.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
ug: پۈتۈن سان بۆلۈشنىڭ بىرىنچى ئىجرا قىلىدىغان ئەمەل ئوبيېكتى %1 چەكسىز چوڭ بولمايدۇ (%2).

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
ug: پۈتۈن سان بۆلۈشنىڭ ئىككىنچى ئىجرا قىلىدىغان ئەمەل ئوبيېكتى %1 نۆل بولسا بولمايدۇ (%2).

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
ug: تىپى %1 بولغان قىممەت چوقۇم جۈپ ساننى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى كېرەك. قىممەت %2 شەرتكە ئۇيغۇن ئەمەس.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
ug: %1 ئىناۋەتلىك بولغان %2 تىپلىق قىممەت ئەمەس.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
ug: خاسلىقنى ھەر قانداق نۇقتىنىڭ كەينىگە يېڭىدىن قوشالمايدۇ.

en: An attribute by name %1 has already been created.
ug: بىر %1 ئاتلىق خاسلىق قۇرۇلغان.

en: %1 is an unsupported encoding.
ug: %1 قوللىمايدىغان كودلاش.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
ug: %1 نىڭدا تەلەپ قىلغان كودلاش %2 ئىچىدە يول قويۇلمايدىغان سەككىزلىك سىستېمىدىكى قىممەت بار.

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
ug: %3 كودلىنىش ئىشلەتكەن %2 دىكى كود نۇقتىسى %1 دىكىسى ئىناۋەتسىز XML ھەرپ.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
ug: %2 قىممەتكە ئىگە %1-خاسلىققا ئېنىقلىما بېرىلدى.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
ug: بىر %1-خاسلىق چوقۇم %3 بولماستىن بەلكى ئىناۋەتلىك %2 نى قىممەت قىلىشى زۆرۈر.

en: Network timeout.
ug: تور ۋاقىت ھالقىدى.

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
ug: %1 دىكى ئاگاھلاندۇرۇش، %2 قۇر، %3 ئىستوندا: %4

en: Warning in %1: %2
ug: %1 دىكى ئاگاھلاندۇرۇش: %2

en: Unknown location
ug: نامەلۇم ئورۇن

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
ug: %2 دىكى %1 خاتالىق، %3 قۇر، %4 ئىستوندا: %5

en: Error %1 in %2: %3
ug: %2 دىكى خاتالىق %1: %3

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
ug: ئېلېمېنت %1 نى تەرتىپ نومۇرلاشتۇرالمىدى سەۋەبى ئۇ پۈتۈك ئېلېمېنتى سىرتىدا كۆرۈندى.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
ug: خاسلىق %1 نى تەرتىپ نومۇرلاشتۇرالمىدى سەۋەبى ئۇ ئەڭ ئۈستى دەرىجىدە كۆرۈندى.

en: No namespace binding exists for the prefix %1
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى %1 ئات بوشلۇقى بىلەن باغلانمىغان

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
ug: بۇيرۇقنى بىر تەرەپ قىلىدىغان سانلىق-مەلۇمات ھەر تىزىقى  %1 نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
ug: يولنىڭ ئەڭ ئاخىرقى قەدىمى چوقۇم نۇقتا ياكى ئەسلى قىممەت بولۇشى كېرەك. ئىككىسىنىڭ ئارىسىدا بولماسلىقى كېرەك.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
ug: ئامبار بۆلىكىگە بىۋاسىتە قىممەت بەرگىلى بولمايدۇ. چوقۇم ئاساسىي بۆلەكتىن ئەكىرىش لازىم.

en: No template by name %1 exists.
ug: %1 ئاتلىق قېلىپ مەۋجۇت ئەمەس.

en: A comment cannot contain %1
ug: ئىزاھات %1 نى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: A comment cannot end with a %1.
ug: ئىزاھات %1 بىلەن ئاخىرلاشمايدۇ.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
ug: ھېسابلانغان خاسلىقنىڭ ئاتىدىكى ئات بوشلۇق URI سى %1 بولمايدۇ.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
ug: ھېسابلانغان خاسلىقنىڭ ئاتىنىڭ بىرلا ۋاقىتتا ئات بوشلۇقى URI %1 ۋە يەرلىك ئات %2 بولمايدۇ.

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
ug: ئات بوشلۇقى قۇرۇلمىسىدا ئات بوشلۇقى بوش ھەرپ تىزىقى بولسا بولمايدۇ.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى چوقۇم ئىناۋەتلىك %1 بولۇشى، ئەمما %2 بولماسلىقى لازىم.

en: The prefix %1 cannot be bound.
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى %1 نى باغلىيالمايدۇ.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
ug: پەقەت %1 ئالدى قوشۇلغۇچى  %2 بىلەن باغلىنالايدۇ، ئۇنداق بولمىسا ئەكسىچە

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
ug: ئالماشتۇرۇش تىپ خاتالىقى، كۈتۈلگىنى %1، قوبۇللىغىنى %2.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
ug: %1 تىپ ياكى ئۇنىڭ شالغۇچ ھالىتىگە ئالماشتۇرغاندا مەنبە قىممەت ئوخشاش تىپلىق ياكى ھەرپ تىزىقى بولۇشى لازىم. %2 تىپقا يول قويۇلمايدۇ.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
ug: %1 تىپىنىڭ قىممىتى خەۋەر(predicate) بولمايدۇ. خەۋەر چوقۇم رەقەم تىپلىق ياكى ئەمەلىي بۇلىن تىپلىق قىممەت بولىدۇ .

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
ug: ئورۇن خەۋىرى چوقۇم يەككە سان قىممەتنى ھېسابالىيالىشى كېرەك.

en: No comparisons can be done involving the type %1.
ug: %1 تىپنى ئۆز ئىچىگە ئالغاندا سېلىشتۇرغىلى بولمايدۇ.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
ug: ئەمەل بەلگىسى %1 نى تىپ %2 بىلەن %3 نىڭ ئەسلى (atomic) قىممىتىگە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Ambiguous rule match.
ug: ئېنىق بولمىغان قائىدە ماسلىشىشى.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
ug: خاسلىق نۇقتىسىنى پۈتۈك نۇقتىسىنىڭ تارماق نۇقتىسى قىلىشقا بولمايدۇ. شۇڭلاشقا %1 خاسلىقنىڭ ئورنى مۇۋاپىق ئەمەس.

en: No casting is possible with %1 as the target type.
ug: نىشان تىپىنى %1 تىپقا ئالماشتۇرالمايدۇ.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
ug: %1 دىن %2 غا ئالماشتۇرالمايدۇ.

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
ug: %1 غا ئالماشتۇرالمايدۇ چۈنكى ئۇ ئابستراكت تىپلىق، ھەرگىز مىساللاشتۇرغىلى بولمايدۇ.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
ug: %2 تىپنىڭ قىممىتىنى %1 دىن %3 غا ئالماشتۇرالمايدۇ

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
ug: %1 دىن %2 غا ئالماشتۇرالمىدى: %3

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
ug: ئەمەل بەلگىسى %1 نى %2 تىپقا ئىشلىتەلمەيدۇ.

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
ug: ئەمەل بەلگىسى %1 نى %2 تىپ ۋە %3 نىڭ ئاتوم قىممىتىگە ئىشلىتەلمەيدۇ.

en: Circularity detected
ug: چەمبەرسىمان بايقالدى

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
ug: پارامېتىر %1 يوللاندى ئەمما مۇناسىۋەتلىك %2 مەۋجۇت ئەمەس.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
ug: پارامېتىر %1 زۆرۈر ئەمما ئۇنىڭغا مۇناسىۋەتلىك %2 تەمىنلەنمىگەن.
