kcmcgi - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
uk: Шлях до локальних програм CGI

en: Add...
uk: Додати...

en: Remove
uk: Вилучити

en: CGI KIO Slave Control Module
uk: Модуль керування підлеглим CGI

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
uk: © Cornelius Schumacher, 2002

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
uk: <h1>CGI програми</h1> Підлеглий CGI дозволяє вам запускати CGI програми без HTTP-сервера. За допомогою цього модуля керування ви можете налаштувати шляхи, за якими буде виконано пошук програм-скриптів CGI.
