kcmkdnssd - en to uk translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: Additional Domains
uk: Додаткові домени

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: List of Internet domains that will be browsed for services in addition to default domain (typically local network).
uk: Список доменів в інтернеті, на яких буде виконано пошук служб на додачу до типового домену (зазвичай, у локальній мережі).

en: ZeroConf configuration
uk: Налаштування ZeroConf

en: (C) 2004-2007 Jakub Stachowski
uk: © Jakub Stachowski, 2004-2007

en: Setup services browsing with ZeroConf
uk: Наладнати службу навігації зі ZeroConf
