knotify4 - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
uk: Сповіщення про пристрої

en: Could not mount the following device: %1
uk: Не вдалося змонтувати такий пристрій: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
uk: Не вдалося демонтувати такий пристрій: %1
    Один або декілька файлів на пристрої відкриті в програмі

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
uk: Вказаний пристрій тепер можна безпечно від’єднувати: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
uk: Не вдалося виштовхнути лоток такого пристрою: %1
    Один або декілька файлів на пристрої відкриті в програмі

en: The following device can now be safely removed: %1
uk: Вказаний пристрій тепер можна безпечно від’єднувати: %1

en: KDE Notification Daemon
uk: Фонова служба сповіщення KDE

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
uk: © Розробники KDE, 1997–2008

en: Current Maintainer
uk: Поточний супровід

en: Previous Maintainer
uk: Попередній супроводжувач

en: Sound support
uk: Підтримка звуку

en: Porting to KDE 4
uk: Портування до KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
uk: Не вдалося запусти службу озвучування тексту Jovie
