kuiserver - en to uk translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
uk: Завершені завдання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
uk: Пересунути їх в інший список

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
uk: Вилучити їх

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
uk: Вигляд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
uk: Показувати всі завдання в списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
uk: Показувати всі завдання в дереві

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
uk: Показувати окремі вікна

en: %1 file | %1 files
uk[0]: %1 файл
uk[1]: %1 файли
uk[2]: %1 файлів
uk[3]: %1 файл

en: %1 folder | %1 folders
uk[0]: %1 тека
uk[1]: %1 теки
uk[2]: %1 тек
uk[3]: %1 тека

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
uk: Пересунути їх в інший список.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
uk: Вилучити їх.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
uk: Показувати всі завдання в списку.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
uk: Показувати всі завдання в дереві.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
uk: Показувати окремі вікна.

en: Job Manager
uk: Керування завданнями

en: KDE Job Manager
uk: Керування завданнями KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
uk: © Команда розробників KDE, 2000–2009

en: Maintainer
uk: Супровід

en: Former Maintainer
uk: Колишній супровідник

en: Former maintainer
uk: Колишній супровідник

en: Developer
uk: Розробник

en: %1 of %2 processed at %3/s
uk: %1 з %2 оброблено на швидкості %3/с

en: %1 of %2 processed
uk: %1 з %2 оброблено

en: %1 processed at %2/s
uk: %1 оброблено на швидкості %2/с

en: %1 processed
uk: оброблено — %1

en: Clear
uk: Спорожнити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Pause
uk: Пауза

en: Resume
uk: Поновити

en: Configure...
uk: Налаштувати...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
uk: Список запущених завдань з передавання/обробки файлів (kuiserver)

en: Behavior
uk: Поведінка
