kcm_activities - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Activities
uk: Простори дій

en: (c) 2012 Ivan Cukic
uk: © Ivan Cukic, 2012

en: Available Features
uk: Доступні можливості

en: Plugins
uk: Додатки

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
uk[0]:  місяць
uk[1]:  місяці
uk[2]:  місяців
uk[3]:  місяць

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: for
uk: протягом

[ctx: unlimited number of months]
en: forever
uk: назавжди

en: Forget the last hour
uk: Забути останню годину

en: Forget the last two hours
uk: Забути останні дві години

en: Forget a day
uk: Забути день

en: Forget everything
uk: Забути все

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableActivities)
en: Enable activities management
uk: Увімкнути керування просторами дій

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Privacy
uk: Конфіденційність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
uk: Запам’ятовувати відкриті документи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For all applications
uk: Для всіх програм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: Do not remember
uk: Не запам’ятовувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: Only for specific applications
uk: Лише для певних програм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history
uk: Зберігати журнал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear recent history
uk: Спорожнити журнал останніх подій

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBlacklistAllNotOnList)
en: Blacklist all applications not on this list
uk: Не запам’ятовувати дані для всіх програм поза цим списком
