kcmcgi - en to wa translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
wa: Tchimins viè les programes CGI locås

en: Add...
wa: Radjouter...

en: Remove
wa: Oister

en: CGI KIO Slave Control Module
wa: Module di controle vårlet KIO po les CGI

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
wa: © 2002 Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
wa: <h1>Sicripes CGI</h1> Li vårlet KIO po les CGI vos permete d' enonder des programes CGI locås sins mezåjhe d' aveur on sierveu waibe en alaedje. Dins ç' module di controle ci vos ploz defini les tchmins ki vont esse riwaitîs po trover des scriptes CGI.
