kcmlocale - en to wa translation catalogue (131 entries)

en: Country Selector
wa: Tchoezixheu di payis

en: without name
wa: sins no

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
wa: Nén defini (inglès djenerike)

en: Localization options for KDE applications
wa: Tchuzes di locålijhaedje po les programes da KDE

en: Maintainer
wa: Mintneu

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
wa: Vos avoz dins vosse djivêye des lingaedjes a epoloyî li lingaedje avou l' côde « %1 » mins dji n' a nén trové ses fitchîs d' ratournaedje. Li lingaedje a stî oisté di voste apontiaedje. Si vos l' rivloz radjouter, astalez aprume, s' i vs plait, les fitchîs d' ratournaedje po ç' lingaedje la eyet rradjouter co on côp l' lingaedje.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
wa: Les candjmints po les lingaedjes ni valèt ki po les programes ki vos
    enondroz a pårti d' asteure. Po candjî l' lingaedje di tos
    les programes, vos dvoz moussî foû di KDE poy rivni.

en: Applying Language Settings
wa: Dji mete en ouve les tchuzes pol lingaedje

en: Reset item to its default value
wa: Rimete li cayet so s' valixhance di prémetou

[ctx: No separator symbol]
en: None
wa: Nouk

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
wa: Simpe espåce

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
wa: Payis

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
wa: Lingaedjes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
wa: Nombes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
wa: Manoye

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
wa: Calindrî

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
wa: Date et eure

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
wa: Ôte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
wa: Nombes :

en: This is how positive numbers will be displayed.
wa: C' est insi ki les nombes pôzitifs seront håynés.

en: This is how negative numbers will be displayed.
wa: C' est insi ki les nombes negatifs seront håynés.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
wa: Manoye :

en: This is how positive monetary values will be displayed.
wa: C' est insi ki les cwårs pôzitifs seront håynés.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
wa: C' est insi ki les cwårs negatifs seront håynés.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
wa: Date :

en: This is how long dates will be displayed.
wa: C' est insi ki les longuès dates seront håynêyes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
wa: Date (coûte) :

en: This is how short dates will be displayed.
wa: C' est insi ki les coûtès dates seront håynêyes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
wa: Eure :

en: This is how time will be displayed.
wa: C' est insi ki l' eure serè håynêye.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
wa: Payis :

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
wa: <p>C' est l' payis wice ki vs vikez. L' espåce di boutaedje da KDE eployrè les tchuzes po ç' payis ou cisse redjon la.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
wa: Payis do sistinme (%1)

en: No Country (Default Settings)
wa: Nou payis (Apontiaedje prémetou)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
wa: Pårteye :

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
wa: <p>C' est l' pårteye do payis wice ki vs vikez, vost estat ou vosse province, metans. L' espåce di boutaedje da KDE eployrè ces tchuzes la po ls informåcions d' siervice coinreces come les condjîs.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
wa: Lingaedjes k' i gn a :

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
wa: Lingaedjes colås :

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
wa: %1 (Prémetou)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
wa: Astaler pus di lingaedjes

en: <p>Click here to install more languages</p>
wa: <p>Clitchîz cial po-z astaler d' ôtes lingaedjes</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
wa: Sene po les meyes :

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
wa: <p>Vaici, vos poloz dire avou ké sene ki les meyes seront scrîts dvins les nombes.</p><p>Asteme: li sene eployî po scrire les meyes dins les cwårs doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete «Manoye»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
wa: Separateu des groupes :

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
wa: <p>Vaici, vos poloz dire avou ké sene on metrè a pårt les groupes di chifes dins les nombes.</p><p>Asteme: li sene eployî po scrire les groupes di chifes dins les cwårs doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete « Manoye »).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
wa: Separateu des decimåles :

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
wa: <p>Droci, vos poloz dire avou cwè çki les decimåles seront scrîtes (on pont ou on coma cåzu tot costé).</p><p>Asteme: li sene po scrire les decimåles des cwårs doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete «Manoye»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
wa: Nombe di decimåles :

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
wa: <p>Definixhoz cial li nombe di chifes decimås a håyner po les valixhances limerikes, dj' ô bén l' nombe di chifes <em>pa drî</em> l' sene des decimåles.</p><p>Asteme: li nombe di decimåles des cwårs doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete « Manoye »).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
wa: Sene pol pôzitif :

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
wa: <p>Vaici, vos poloz dire çou k' i fåt bouter pa dvant les nombes pôzitifs. Li pupårt des lingaedjes leyèt çoucial vude.</p><p>Asteme : li sene po scrire les nombes pôzitifs des cwårs doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete « Manoye »).</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
wa: Nouk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
wa: Sene pol negatif :

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
wa: <p>Vaici, vos poloz dire çou k' i fåt bouter pa dvant les nombes negatifs. I n' fåt nén leyî on blanc, si vos voloz saveur fé l' diferince inte les pôzitifs eyet les negatifs. Normålmint, li sene a eployî est on moens (-).</p><p>Asteme : li sene po scrire les nombes negatifs des cwårs doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete « Manoye »).</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
wa: Nouk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
wa: Nombe di chifes aclapés eshonne :

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
wa: <p>Vaici, vos poloz dire li nombe di chifes eclapés eshonne dins les nombes. Si des ôtes chife ki les chifes arabes sont tchoezis i n' aparexhront ki s' i sont eployîs dins l' lingaedje do programe ou dins l' boket d' tecse wice kel nombe est mostré</p><p>Asteme: li nombe di chifes aclapés eshonne dins les cwårs doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete « Manoye »).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
wa: Manoye :

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
wa: <p>Vos savoz cial tchoezi l' manoye a eployî cwand on håyene des cwårs, l' Uro oudonbén l' Dolår des Estats-Unis, metans.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
wa: Simbole pol manoye :

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
wa: <p>Vos savoz cial tchoezi l' simbole a eployî po håyner les cwårs, € ou EUR, metans.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
wa: <p>Definixhoz cial li nombe di chifes aclapés eshonne eployî po håyner les cwårs.</p><p>Asteme : l' aclapaedje des chifes dins les ôtes nombes doet esse defini ôte pårt. Waitîz al linwete « Nombes ».</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
wa: <p>Definixhoz li sene a eployî po dispårti les groupes di nombes aclapés eshonne dins les cwårs.</p><p>Asteme : li sene po dispårti les groupes di chifes aclapés eshonne dins les ôtes nombes doet esse defini ôte pårt. Waitîz al linwete « Nombes ».</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
wa: <p>Definixhoz li sene a eployî po dispårti les decimåles dins les cwårs.</p><p>Asteme: li sene po dispårti les decimåles dins les ôtes nombes doet esse defini ôte pårt. Waitîz al linwete « Nombes ».</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
wa: <p>Definixhoz cial li nombe di chifes decimås a håyner po les valixhances limerikes dins les cwårs, dj' ô bén l' nombe di chifes <em>pa drî</em> l' sene des decimåles.</p><p>Asteme: li nombe di decimåles des ôtes nombes doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete « Nombes »).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
wa: Cogne pôzitive :

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
wa: <p>Definixhoz cial li cogne des valixhances pôzitives ezès cwårs.</p><p>Asteme : li sene pôzitif eployî dins les ôtes nombes doet esse defini ôte pårt. Waitîz al linwete « Nombes ».</p>

en: Sign position:
wa: Plaece do sene :

en: Parentheses Around
wa: Mete des åtchetes åtoû

en: Before Quantity Money
wa: Pa dvant ene cwantité di cwårs

en: After Quantity Money
wa: Pa drî ene cwantité di cwårs

en: Before Money
wa: Pa dvant les cwårs

en: After Money
wa: Pa drî les cwårs

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
wa: Vaici, vos djhoz eyu çki li sene pôzitif si boutrè. Ci n' est ki po les cwårs.

en: Prefix currency symbol
wa: Mete li simbole po les cwårs pa dvant

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
wa: Si cisse tchuze est metowe, li simbole des cwårs si stitchrè pa dvant (a hintche del valixhance) po totes les valixhances pôzitives. Si elle est dismetowe, li simbole si boutrè pa drî (a droete).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
wa: Cogne do negatif :

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
wa: <p>Definixhoz cial li cogne des valixhances negatives ezès cwårs.</p><p>Asteme : li sene negatif eployî dins les ôtes nombes doet esse defini ôte pårt. Waitîz al linwete « Nombes ».</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
wa: Vaici, vos djhoz eyu çki li sene negatif si boutrè. Ci n' est ki po les cwårs.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
wa: Si cisse tchuze ci est metowe, li simbole des cwårs si stitchrè pa dvant (a hintche del valixhance) po totes les valixhances negatives. Si elle est dismetowe, li simbole si boutrè pa drî (a droete).

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
wa: <p>Vaici, vos poloz dire li nombe di chifes eclapés eshonne dins les cwårs. Si des ôtes chife ki les chifes arabes sont tchoezis i n' aparexhront ki s' i sont eployîs dins l' lingaedje do programe ou dins l' boket d' tecse wice kel nombe est mostré</p><p>Asteme : li nombe di chifes aclapés eshonne dins les ôtes nombes doet esse defini sepårumint (waitîz al linwete « Nombes »).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
wa: Sistinme di calindrî :

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
wa: <p>Vos savoz defini cial li sistinme di calindrî a eployî po håyner les dates.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
wa: Si siervi d' l' Ere crustinne

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
wa: <p>Cisse tchuze chal definixh s' i fåt eployî l' Ere comone (EC/DEC) al plaece di l' Ere crustinne (Div. Dj.-C./Apr. Dj.-C.).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
wa: Finiesse del coûte anêye :

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
wa: a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
wa: Sistinme di limerotaedje des samwinnes

en: ISO Week
wa: Samwinne ISO

en: Full First Week
wa: Prumire samwinne plinte

en: Partial First Week
wa: Prumire samwinne nén plinte

en: Simple Week
wa: Simpe samwinne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
wa: Prumî djoû del samwinne :

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
wa: <p>Cisse tchuze chal definixh li djoû a prinde come li prumî del samwinne. Cisse valixhance la pout djouwer sol sistinme di limerotaedje des samwinnes.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
wa: Prumî djoû ovré del samwinne :

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
wa: <p>Cisse tchuze chal definixh li djoû a prinde come li prumî djoû ovråve del samwinne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
wa: Dierin djoû ovré del samwinne:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
wa: <p>Cisse tchuze chal definixh li djoû a prinde come li dierin djoû ovrve del samwinne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
wa: Djoû del samwinne pol rilidjon:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
wa: <p>Cisse tchuze chal definixh li djoû, s' i nd a onk, a prinde come li ci del samwinne k' on pratike d' ene façon speciåle li rlidjon.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
wa: Nouk / Nouk djusse lyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
wa: Abwesnaedje di l' eure:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
wa: <p>Li tecse k' est dins l' boesse ciddé pa dzo defini li façon di håyner li tins'. Les shûtes pa dzo seront discandjeyes:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>L' eure e chifes decimås so ene ôrlodje di 24 eures (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>L' eure (ôrlodje di 24 eures) come nombe decimå (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>L' eure come nombe decimå so ene ôrlodje di 12 eures (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>L' eure (ôrlodje di 12 eures) come nombe decimå (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Les munutes come nombe decimå (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>Les segondes come nombe decimå (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Soeye-t i « AM » ou « PM » sorlon l' eure. Nonne est « PM » eyet meynute est « AM ».</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
wa: Simbole AM :

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
wa: <p>Vos savoz defini cial li scrijhaedje a håyner po mostrer l' AM (divant nonne).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
wa: Simbole PM :

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
wa: <p>Vos savoz defini cial li scrijhaedje a håyner po mostrer l' PM (après-nonne).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
wa: Abwesnaedje del longue date :

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
wa: WEEKDAY dD di MONTH YYYY
    SHORTWEEKDAY dD di MONTH YYYY

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
wa: Cogne del coûte date:

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
wa: dD/mM/AAAA
    AAAA-MM-DD
    dD/mM/AA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
wa: No di moes avou « di » pa dvant :

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
wa: <p>Cisse tchuze chal definixh s' i fåt eployî des foûmes possessives des nos des moes dins les dates (c' est come çoula e walon: « djanvî » mins « 15 d' awousse »).</p>

en: Page size:
wa: Grandeu del pådje :

[ctx: Page size]
en: US Letter
wa: Lete US

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
wa: Ewalpeure C5

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
wa: Ewalpeure US Comone 10

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
wa: Ewalpeure DLE

[ctx: Page size]
en: Tabloid
wa: Tabloyide

[ctx: Page size]
en: Custom
wa: A vosse môde

en: Measurement system:
wa: Sistinme di mzuraedje :

en: Metric System
wa: Sistinme metrike

en: Imperial System
wa: Sistinme imperiå

en: Byte size units:
wa: Unités di grandeu des octets :

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
wa: Unités IEC (Kio, Mio, evnd)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
wa: Unités JEDEC (Ko, Mo, evnd)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
wa: Unités metrikes (ko, Mo, evnd)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
wa: Metans : 2000 octets ewal a %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
wa: Grandeu del pådje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
wa: Sistinme di mzuraedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
wa: Unités di grandeu des octets
