kquitapp - en to wa translation catalogue (7 entries)

en: Command-line application quitter
wa: Programe po moussî foû dispoy li roye di comande

en: Quit a D-Bus enabled application easily
wa: Cwiter åjheymint on programe sopoirtant D-Bus

en: (c) 2006, Aaron Seigo
wa: © 2006, Aaron Seigo

en: Current maintainer
wa: Mintneu pol moumint

en: Full service name, overrides application name provided
wa: No etir do siervice, a l' prumiristé sol no d' programe diné

en: Path in the D-Bus interface to use
wa: Tchimin a-z eployî dins l' eterface D-Bus

en: The name of the application to quit
wa: Li no do programe a cwiter
