kreadconfig - en to wa translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
wa: Lére les intrêyes KConfig - po-z eployî dins des scripes shell

en: (c) 2001 Red Hat, Inc.
wa: © 2001 Red Hat, Inc.

en: Use <file> instead of global config
wa: Eployî <file> purade ki l' apontiaedje globå

en: Key to look for
wa: Clé a cweri après

en: Default value
wa: Prémetowe valixhance

en: Type of variable
wa: Sôre di variåve
