plasmapkg - en to wa translation catalogue (50 entries)

en: Install, list, remove Plasma packages
wa: Astaler, fé l' djivêye, oister des pacaedjes di Plasma

en: Addon Name
wa: No del rawete

en: Service Type
wa: Sôre di siervice

en: Path
wa: Tchimin

en: Package types that are installable with this tool:
wa: Sôres di pacaedjes k' on sait astaler avou ciste usteye cial :

en: Built in:
wa: Basti dvins :

en: DataEngine
wa: Moteur di dnêyes

en: Layout Template
wa: Modele d' adjinçmint

en: Plasmoid
wa: Plasmowide

en: Runner
wa: Enondeu

en: Theme
wa: Tinme

en: Wallpaper Images
wa: Imådjes di tapisreye

en: Wallpaper Plugin
wa: Tchôke-divins tapisreye

en: KWin Effect
wa: Efet KWin

en: KWin Window Switcher
wa: Candjeu d' finiesse KWin

en: KWin Script
wa: Sicripe KWin

en: Provided by plugins:
wa: Dinés pa des tchôkes-divins :

en: Provided by .desktop files:
wa: Dinés pa des fitchîs .desktop :

en: Plasma Package Manager
wa: Manaedjeu des pacaedjes di Plasma

en: (C) 2008, Aaron Seigo
wa: © 2008, Aaron Seigo

en: Original author
wa: Oridjinnå oteur

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
wa: Fé on ctaeyaedje SHA1 pol pacaedje dins <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
wa: Po -z astaler oudonbén oister, el fwait so des pacaedjes astalés po tos les uzeus.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, e.g. theme, wallpaper, plasmoid, dataengine, runner, layout-template, etc.
wa: Li sôre di pacaedje, metans tinme, tapisreye, plasmowide, éndjin d' dinêye, enondeu, modele d' adjinçmint, evnd.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
wa: Astaler l' pacaedje dins <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
wa: Mete a livea l' pacaedje dins <path>

en: List installed packages
wa: Djivêye des pacaedjes astalés

en: lists all known Package types that can be installed
wa: fwait l' djivêye di totes les sôres di pacaedjes k' on sait astaler

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
wa: Oister l' pacaedje lomé <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
wa: Li tchmin absolu viè l' pacaedje raecene. S' i n' est nén dné, dji cachrè al plaece après les standårds ridants des dinêyes po cisse session KDE.

en: Failed to generate a Package hash for %1
wa: Li fjhaedje d' on ctaeyaedje di pacaedje po %1 a fwait berwete

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
wa: Kitaeyaedje SHA1 pol pacaedje dins %1 : « %2 »

[ctx: package type]
en: wallpaper
wa: tapisreye

[ctx: package type]
en: plasmoid
wa: plasmowide

[ctx: package type]
en: theme
wa: tinme

[ctx: package type]
en: dataengine
wa: éndjin d' dinêyes

[ctx: package type]
en: runner
wa: enondeu

[ctx: package type]
en: wallpaperplugin
wa: tchôke-divins tapisreye

[ctx: package type]
en: layout-template
wa: modele d' adjinçmint

[ctx: package type]
en: kwineffect
wa: efetkwin

[ctx: package type]
en: windowswitcher
wa: candjeufiniesse

[ctx: package type]
en: kwinscript
wa: sicripekwin

en: Could not find a suitable installer for package of type %1
wa: Dji n' a savou trover on bon astaleu pol pacaedje del sôre %1

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
wa: Dji n' a savou tcherdjî d' astaleu pol pacaedje del sôre %1. L' aroke k' a stî rtournêye esteut: %2

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict each other, please select only one.
wa: Li raecene do pacaedje eyet les tchuzes globåles s' afrontèt n onk l' ôte, tchoezixhoz ndè k' ene seule s' i vs plait.

en: Successfully removed %1
wa: Dj' a oisté %1 comifåt

en: Removal of %1 failed.
wa: Li oistaedje di %1 a fwait berwete.

en: Successfully installed %1
wa: Dj' a astalé %1 comifåt

en: Installation of %1 failed.
wa: L' astalaedje di %1 a fwait berwete

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
wa: Ons a mezåjhe d' astaler, di oister, d' mete a livea oudonbén d' fé l' djivêye.
