kdelibs4 - en to wa translation catalogue (2124 entries)

en: Name
wa: No

en: Host
wa: Lodjoe

en: Port
wa: Pôrt

en: System Default (currently: %1)
wa: Prémetowe valixhance do sistinme (asteure: %1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorChooser)
en: Editor Chooser
wa: Po tchoezi l' aspougneu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
wa: Tchoezixhoz çou k' vos voloz po scrire do tecse dins ciste aplicåcion. Si vos purdoz <B>Prémetou pol sistinme</B>, l' aplicåcion ténrè conte di vos candjmints dins les Apontiaedjes do sistinme. Totes les ôtès tchuzes pasront houte di vosse tchuze vaici.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
wa: Li modele a dandjî d' informåcions so vos-ôte ki sont wårdêyes e vosse calpin d' adresses.
    Mins nerén, li tchôke-divins dimandé n' a nén plou esse tcherdjî.
    
    Astalez les pacaedje KDEPIM/Kontact so vosse sistinme, s' i vs plait.

en: Only local files are supported.
wa: I gn a k' les fitchîs locås d' sopoirtés.

en: Keep output results from scripts
wa: Wårder les rzultats del rexhowe des scripes

en: Check whether config file itself requires updating
wa: Verifyî s' i n' fåt nén mete a djoû li fitchî d' apontiaedje lu minme

en: File to read update instructions from
wa: Fitchî k' on lérè ls instruccions d' metaedje a djoû

en: KConf Update
wa: Metaedje a djoû di KConf

en: KDE Tool for updating user configuration files
wa: Usteye di KDE po mete a djoû les fitchîs d' apontiaedje des uzeus

en: (c) 2001, Waldo Bastian
wa: © 2001- Waldo Bastian

en: &About
wa: Å&d fwait

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
wa: Gn a nole infôrmåcion di presse.
    Li cayet KAboutData forni n' egzistêye nén.

en: A&uthor
wa: &Oteur

en: A&uthors
wa: &Oteurs

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
wa: S' i vs plait, eployîz <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> po rapoirter les bugs.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
wa: S' i vs plait, rapoirtez les bugs a <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: &Thanks To
wa: &Gråces a

en: T&ranslation
wa: &Ratournaedje

en: &License Agreement
wa: &Licince

en: Author
wa: Oteur

en: Email
wa: Emile

en: Homepage
wa: Pådje måjhon

en: Task
wa: Bouye

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
wa: <html><font size="5">%1</font><br/><b>modêye %2</b><br/>Eployant KDE %3</html>

en: Other Contributors:
wa: Ôtes contribouweus:

en: (No logo available)
wa: (Nole imådjete d' eployåve)

en: About %1
wa: Åd fwait di %1

en: Undo: %1
wa: Disfé: %1

en: Redo: %1
wa: Rifé: %1

en: &Undo
wa: &Disfé

en: &Redo
wa: &Rifé

en: &Undo: %1
wa: &Disfé: %1

en: &Redo: %1
wa: &Rifé: %1

en: Close
wa: Clôre

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
wa: Fruzi

[ctx: Dock this window]
en: Dock
wa: Mete e Dock

en: Detach
wa: Distaetchî

en: Hide %1
wa: Catchî %1

en: Show %1
wa: Mostrer %1

en: Search Columns
wa: Colones a cweri dvins

en: All Visible Columns
wa: Totes les veyåvès colones

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
wa: Colone lo. %1

en: S&earch:
wa: C&weri:

en: &Password:
wa: Mot di &passe:

en: &Keep password
wa: &Wårder li scret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Verify:
wa: &Verifyî:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStrengthMeter)
en: Password strength meter:
wa: Mezuraedje del foice do scret:

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
wa: Li livea d' foice di vosse sicret dene ene idêye del såvrité do scret k' vos avoz intré. Pol fé pus såve, sayîz çouci:
     - eployîz on pus long scret;
     - eployî on maxhaedje di grandès eyet ptitès letes;
     - eployîz des nombes eyet des simboles come # avou des letes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, labelMatch)
en: Passwords do not match
wa: Les screts n' sont nén les minmes

en: You entered two different passwords. Please try again.
wa: Vos avoz dné deus screts diferins! Sayîz co on côp, s' i vs plait.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
wa: Li scret k' vos avoz intré est trop flåwe. Pol fé pus foirt, sayîz çoula:
     - eployîz on pus long scret;
     - eployî on maxhaedje di grandès eyet ptitès letes;
     - eployîz des nombes eyet des simboles avou des letes.
    
    Voloz eployî c' sicret cwante minme?

en: Low Password Strength
wa: Basse foice do scret

en: Password Input
wa: Intrêye do scret

en: Password is empty
wa: Li scret est vude

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
wa[0]: Li scret doet aveur minimom on caractere
wa[1]: Li scret doet aveur minimom %1 caracteres

en: Passwords match
wa: Les screts sont les minmes

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
wa: Waitî l' ôrtografeye

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
wa: Fé des loyéns &bodje/sititchete ki n' sont nén e motî

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
wa: Fé come si les &mots aclapés serént des måcules

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
wa: &Diccionaire:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
wa: &Ecôdaedje:

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
wa: Internacionå <application>Ispell</application>

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
wa: &Cliyint:

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
wa: Ebreu

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
wa: Turk

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
wa: Inglès

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
wa: Espagnol

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
wa: Daenwès

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
wa: Almand

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
wa: Almand (novele ortografeye)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
wa: Portuguès do Braezi

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
wa: Portuguès

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
wa: Norvedjin

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
wa: Polonès

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
wa: Rûsse

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
wa: Eslovenyin

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
wa: Slovake

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
wa: Tcheke

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
wa: Suwedwès

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
wa: Almand (Swisse)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
wa: Oucrinnyin

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
wa: Litwanyin

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
wa: Francès

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
wa: Bielorûsse

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
wa: Hongrwès

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
wa: <application>ISpell</application> Prémetou

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
wa: Prémetou - %1 [%2]

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
wa: <application>ASpell</application> Prémetou

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
wa: Prémetou - %1

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
wa: <application>Hunspell</application> Prémetou

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
wa: Vos dvoz renonder l' purnea po k' les candjmints s' metexhe en alaedje

en: Spell Checker
wa: Coridjeu d' ortografeye

en: Check Spelling
wa: Coridjî ortografeye

en: &Finished
wa: &Fini

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
wa: <qt><p>Çou mot ci a stî detecté come «&nbsp;mot nén cnoxhou&nbsp;» a cåze ki n' est nén dins l' motî k' vs eployî pol moumint. Ça pôreut esse on mot d' on ôte lingaedje.</p>
    <p>Sel mot est bén scrît comifåt, vos l' duvrîz radjouter å motî e clitchant so <b> Radjouter å motî</b>. Si vos nel voloz nén radjouter å motî mins k' vos l' voloz wårder nén candjî, clitchîz <b> Passer houte</b> ou<b> Passer houte di tot</b>.</p>
    <p>Mins, sel mot n' est nén scrît comifåt, vos ploz sayî di trover chal on mot pol replaecî, vos l' poloz taper el boesse di tecse chal pa dzo et clitchî so <b> Replaecî</b> ou<b>Tot replaecî</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
wa: Mot nén cnoxhou:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: Unknown word
wa: Mot nén cnoxhou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <b>misspelled</b>
wa: <b>må scrît</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_language)
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Tchoezixhoz chal li lingaedje do documint ki vos coridjîz.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
wa: &Lingaedje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
wa: Boket d' tecse ki mostere li mot nén cnoxhou dins s' contecse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Chal vos ploz vey on boket do tecse ki mostere li mot nén cnoxhou dins si contecse. Si avou cisse infôrmåcion la c' est nén assez por vos saveur li bon mot a mete el plaece, vos ploz clitchîz sol documint ki vos coridjîz, eyet lére on pus grand boket, poy rivni chal po continouwer avou l' coridjaedje.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
wa: ... li mot <b>må scrît</b> mostré dins si contecse...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Li mot nén cnoxhou a stî detecté come nén cnoxhou pask' i n' si trove nén dins l' motî.<br>
    Clitchîz chal si vos pinsez ki l' mot nén cnoxhou n' est nén on mot må scrît et ki vos n' voloz nén k' i soeye må-detecté l' côp ki vént. Si vos l' voloz wårder come il est, mins nén l' radjouter e motî, adon clitchîz so «<b>Passer</b>», oudonbén so «<b>Passer houte di tot</b>» si vos vloz passer totes les ocurinces.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
wa: << Radjouter å motî

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Clitchîz vaici po replaecî totes les ocurinces do tecse nén cnoxhou pal tecse divins l' boesse d' aspougnaedje vaici pa dzeu (a hintche).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
wa: R&eplaecî tot costé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggestion List
wa: Djivêye des sudjestions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, m_suggestions)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Si l' mot nén cnoxhou est må scrît, vos dvrîz loukî si l' coridjaedje pol mot est dné, et si c' est l' cas, clitchîz dzeu. S' i n' a pont d' mots dins l' djivêye des sudjestions ki soeye on bon replaeçaedje, vos ploz taper l' coridjaedje dins l' boesse di tecse chal.</p>
    <p>Po coridjî l' mot, clitchîz so «<b>Replaecî</b>» si vos vloz djusse coridjî ç' mot ci, oudonbén so «<b>Replaecî tot costé</b>» si vos vloz coridjî totes les ocurinces.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggested Words
wa: Mots sudjerés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Clitchîz vaici po replaecî ciste ocurince do tecse nén cnoxhou pal tecse divins l' boesse d' aspougnaedje vaici pa dzeu (a hintche).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
wa: &Replaecî

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_replacement)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Si l' mot nén cnoxhou est må scrît, vos dvrîz taper l' coridjaedje chal oudonbén tchoezi l' bon scrijhaedje dins l' djivêye di sudjestions.</p>
    <p>Vos ploz clitchîz so «<b>Replaecî</b>» si vos vloz djusse coridjî ç' mot ci, oudonbén so «<b>Replaecî tot costé</b>» si vos vloz coridjî totes les ocurinces.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace &with:
wa: Replaecî a&vou:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Clitchîz chal po fé dmorer insi ciste ocurince do mot nén cnoxhou.</p>
    <p>Ciste accion est ahessante cwand l' mot est on no, on acronime, on etrindjir mot oudonbén telminme kén ôte mot nén cnoxhou ki vs voloz eployî mins nén radjouter å motî. </p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
wa: &Passer houte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipAllBtn) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
wa: <qt>
    <p>Clitchîz chal po fé dmorer insi totes les ocurinces do mot nén cnoxhou.</p>
    <p>Ciste accion est ahessante cwand l' mot est on no, on acronime, on etrindjir mot oudonbén telminme kén ôte mot nén cnoxhou ki vs voloz eployî mins nén radjouter å motî. </p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: I&gnore All
wa: &Passer houte di tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
wa: S&udjerer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_language)
en: Language Selection
wa: Tchoezi l' lingaedje

en: As-you-type spell checking enabled.
wa: Coridjaedje come dji tape metou en alaedje.

en: As-you-type spell checking disabled.
wa: Coridjaedje come dji tape dismetou.

en: Incremental Spellcheck
wa: Incremintå spelaedje

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
wa: I gn a pår trop di mots må scrîts. Coridjaedje come dji tape dismetou.

en: Check Spelling...
wa: Coridjî ortografeye...

en: Auto Spell Check
wa: Verifyî l' ortografeye come dji tape

en: Allow Tabulations
wa: Permete les tabulåcions

en: Spell Checking
wa: Waitî l' ôrtografeye

en: &Back
wa: En &erî

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
wa: &Shuvant

en: Unknown View
wa: Vuwe nén cnoxhowe

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
wa: On programe e roye di cmande ki pout esse eployeye po-z enonder les modules KUnitTest.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
wa: N' enonde ki les modules ki leus nos d' fitchîs vont avou les cis da regexp.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
wa: N' enonde ki les modules di saye trovés dins l' ridant. Eployîz l' tchuze di cweraedje po tchoezi des modules.

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
wa: Dismete l' egayolaedje do disbugaedje. Cisse tchuze est eployeye sovint cwand vs eployîz l' eterface grafike.

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
wa: Åk n' a nén stî avou l' bouye di fond DBus: li raloyaedje å programe aidant a fwait berwete. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
wa: Åk n' a nén stî avou l' bouye di fond DBus: dji n' a savou arinner l' programe aidant. Aroke di raloyaedje: %1. Messaedje d' aroke: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
wa: Åk n' a nén stî avou l' bouye di fond DBus: dj' a rçî des crombès dnêyes do programe aidant %1 %2

en: Please contact your system administrator.
wa: Contactez vosse manaedjeu sistinme s' i vs plait.

en: Configuration file "%1" not writable.
wa: Fitchî d' apontiaedje ‎« %1 » nén scrijhåve.

en: No target filename has been given.
wa: Nou no d' såme n' a stî dné.

en: Already opened.
wa: Dedja drovou.

en: Insufficient permissions in target directory.
wa: Vos n' avoz d' droets assez po scrire dins ç' ridant la.

en: Synchronization to disk failed
wa: Li sincronijhaedje avou l' plake a fwait berwete

en: Error during rename.
wa: Åk n' a nén stî tot rlomant.

en: A little program to output installation paths
wa: On ptit programe po håyner les tchmins d' astalaedje

en: (C) 2000 Stephan Kulow
wa: © 2000 Stephan Kulow

en: Left for legacy support
wa: Wårdé pol sopoirt des vîs programes

en: Compiled in prefix for KDE libraries
wa: Betchete copilêye divins po les livreyes KDE

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
wa: Betchete d' enondaedje (exec_prefix) copilêye divins po les livreyes KDE

en: Compiled in library path suffix
wa: Cawete copilêye divins pol tchimin des livreyes

en: Prefix in $HOME used to write files
wa: Betchete dins $HOME eployî po scrire les fitchîs

en: Compiled in version string for KDE libraries
wa: Compilé e tchinne di modêye po les livreyes di KDE

en: Available KDE resource types
wa: Sôres di rsoûces KDE k' i gn a

en: Search path for resource type
wa: Tchimin di cweraedje pol sôre di rsoûce

en: Find filename inside the resource type given to --path
wa: Trover l' no d' fitchî k' i gn a dins sôre di rsource diné a --path

en: User path: desktop|autostart|document
wa: Tchimin d' l' uzeu: desktop|autostart|document

en: Prefix to install resource files to
wa: Betchete k' on astale les fitchîs rissource

en: Installation prefix for Qt
wa: Betchete d' astalaedje po Qt

en: Location of installed Qt binaries
wa: Eplaeçmint ewou sont -st astalés les binaires Qt

en: Location of installed Qt libraries
wa: Eplaeçmint ewou sont -st astalés les livreyes Qt

en: Location of installed Qt plugins
wa: Eplaeçmint ewou sont -st astalés les tchôkes-divins Qt

en: Applications menu (.desktop files)
wa: Dressêye des programes (fitchîs .desktop)

en: Autostart directories
wa: Ridants d' enondaedje otomatike

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
wa: Infômåcions el muchete (des favicons ou des pådjes waibe, metans)

en: CGIs to run from kdehelp
wa: CGI a enonder d' kdehelp

en: Configuration files
wa: Fitchîs d' apontiaedje

en: Where applications store data
wa: Wice ki les programes wårdèt les dnêyes

en: Emoticons
wa: Xhinêyes

en: Executables in $prefix/bin
wa: Fitchîs enondåves e $prefix/bin

en: HTML documentation
wa: Documintåcion HTML

en: Icons
wa: Imådjetes

en: Configuration description files
wa: Fitchîs di discrijhaedje di l' apontiaedje

en: Libraries
wa: Livreyes

en: Includes/Headers
wa: Mete divins/Tiestires

en: Translation files for KLocale
wa: Fitchîs d' ratournaedje po KLocale

en: Mime types
wa: Sôres MIME

en: Loadable modules
wa: Tcherdjåvès modules

en: Legacy pixmaps
wa: Viyès imådjes picsmap

en: Qt plugins
wa: Tchôke-divins Qt

en: Services
wa: Siervices

en: Service types
wa: Sôres di siervice

en: Application sounds
wa: Sons des programes

en: Templates
wa: Modeles

en: Wallpapers
wa: Tapisreyes

en: XDG Application menu (.desktop files)
wa: Menus d' programe XDG (fitchîs .desktop)

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
wa: Coxhlaedje di menu XDG (fitchîs .directory)

en: XDG Icons
wa: Imådjetes XDG

en: XDG Mime Types
wa: Sôres MIME XDG

en: XDG Menu layout (.menu files)
wa: Adjinçmint d' menu XDG (fitchîs .menu)

en: XDG autostart directory
wa: Ridant d' enondaedje otomatike XDG

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
wa: Fitchîs timporaires (po l' uzeu eyet l' lodjoe do moumint)

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
wa: Sokets UNIX (po l' uzeu eyet l' lodjoe do moumint)

en: %1 - unknown type
wa: %1 - sôre nén cnoxhowe

en: %1 - unknown type of userpath
wa: %1 - sôre oudonbén tchmin d' uzeu nén cnoxhou

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
wa: I n' a nole licince k' a stî dnêye po ç' programe ci.
    Alez vey el documintåcion ou dvins les fitchîs sourdants po vey
    s' i gn a des racsegnmints sol licince.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
wa: Ci programe est csemé dizo l´ licince %1.

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v2
wa: GPL m2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
wa: Licince publike djeneråle GNU (GPL) modêye 2

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v2
wa: LGPL m2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
wa: Schate licince publike djeneråle GNU (GPL) modêye 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
wa: Licince BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
wa: Licince BSD

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
wa: Licince årtistike

[ctx: @item license]
en: Artistic License
wa: Licince årtistike

[ctx: @item license (short name)]
en: QPL v1.0
wa: QPL m1.0

[ctx: @item license]
en: Q Public License
wa: Licince publike Q

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v3
wa: GPL m3

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
wa: Licince publike djeneråle GNU (GPL) modêye 3

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v3
wa: LGPL m3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
wa: Schate licince publike djeneråle GNU (GPL) modêye 3

[ctx: @item license]
en: Custom
wa: Licince prôpe

[ctx: @item license]
en: Not specified
wa: Nén specifieye

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
wa: <p>KDE a stî ratourné dins tot plin di lingaedjes gråces a l' ovraedje des ekipes di ratournaedje tot avå l' Daegne.</p><p>Li ratournaedje e walon a stî fwait tot shuvant les rîles del novele ortografeye do walon, li «rfondou walon».</p><p>Po pus d' infôrmåcions so l' eternåcionålijhaedje di KDE, vizitez <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p><p>Po pus d' infôrmåcions sol rifondou walon, vizitez <a href="http://rifondou.walon.org">http://rifondou.walon.org/</a></p>

en: Use the X-server display 'displayname'
wa: Eployî li håynaedje di sierveu X «displayname»

en: Use the QWS display 'displayname'
wa: Eployî li håynaedje QWS «displayname»

en: Restore the application for the given 'sessionId'
wa: Rassonrer l' aplicåcion po 'sessionId' di dnêye

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
wa: Fwait k' l' aplicåcion astale ene palete di coleurs
    privêye so on håynaedje so 8 bits

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
wa: Rastrind l' nombe di coleurs acoirdêyes å cube
    di coleurs po on håynaedje so 8 bits si l' aplicåcion
    eploye les specifiaedjes di coleurs
    QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
wa: dit a Qt di n' måy prinde por lu li sori ou l' taprece

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
wa: enonder dvins on disbugueu pout aminer on '-nograb'
    implicite.  Eployîz '-dograb' pol sipotchî

en: switches to synchronous mode for debugging
wa: passe e môde sincrône pol disbugaedje

en: defines the application font
wa: definixh li fonte do programe

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
wa: definixh ene coleur di fond eyet
    ene palete po l' aplicåcion (des ombreyes,
    claires et spesses, sont carculêyes)

en: sets the default foreground color
wa: definixh li prémetowe coleur di dvant

en: sets the default button color
wa: definixh li prémetowe coleur po les botons

en: sets the application name
wa: definixh li no do programe

en: sets the application title (caption)
wa: definixh li tite do programe (el bår di tite)

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
wa: foice l' aplicåcion a eployî des vraiyès coleurs (TrueColor)
    avou on håynaedje so 8 bits

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
wa: definixh li stîle d' intrêye XIM (X Input Method). Les tchuzes
    possibes sont: «onthespot», «overthespot», «offthespot»
    eyet «root»

en: set XIM server
wa: definixh li sierveu XIM

en: disable XIM
wa: dismete XIM

en: forces the application to run as QWS Server
wa: foice lu programe a s' codure come on sierveu QWS

en: mirrors the whole layout of widgets
wa: riflete tot l' adjinçmint des ahesses

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
wa: Met en ouve li foye di stîle Qt ås ahesses des programes

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
wa: eployî èn ôte sistinme grafike al plaece do prémetou, les tchuzes sont raster eyet opengl (esperimintå)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
wa: Eploye «caption» come tite dins l' bår di tite

en: Use 'icon' as the application icon
wa: Eployî «icon» come imådjete po l' programe

en: Use alternative configuration file
wa: Eployî èn ôte fitchî d' apontiaedje

en: Disable crash handler, to get core dumps
wa: Essocter li manaedjeu d' arokes, po-z aveur des 'core dumps'.

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
wa: Ratinde on manaedjeu des fniesses WM_NET compatibe.

en: sets the application GUI style
wa: Po tchoezi li stîle di l' eterface

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
wa: definixh les diminsions del mwaisse ahesse - loukîz al pådje di man po X pol cogne di cist årgumint ci (sovin WidthxHeight+XPos+YPos)

en: KDE Application
wa: Programe KDE

en: Unknown option '%1'.
wa: Tchuze nén cnoxhowe «%1».

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
wa: I manke «%1».

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
wa: Qt: %1
    Platfôme di diswalpaedje di KDE: %2
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
wa: %1 a stî scrît pa
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
wa: Ci programe ci a stî scrît pa ene sakî ki vout dmorer anonime.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
wa: S' i vs plait, eployîz http://bugs.kde.org po rapoirter les bugs.

en: Please report bugs to %1.
wa: S' i vs plait, eployîz %1 po rapoirter les bugs.

en: Unexpected argument '%1'.
wa: Årgumint inatindou «%1».

en: Use --help to get a list of available command line options.
wa: Eployîz --help po-z aveur ene djivêye des tchuzes k' i gn a.

en: [options]
wa: [tchuzes]

en: [%1-options]
wa: [tchuzes %1]

en: Usage: %1 %2
wa: Po s' è siervi: %1 %2

en: 
    Generic options:
wa: 
    Tchuzes djenerikes:

en: Show help about options
wa: Mostrer l' aidance so les tchuzes

en: Show %1 specific options
wa: Mostere les tchuzes sipecifikes a %1

en: Show all options
wa: Mostere totes les tchuzes

en: Show author information
wa: Mostere l' infôrmåcion so l' oteur

en: Show version information
wa: Mostere l' infôrmåcion so l' modêye

en: Show license information
wa: Mostere l' infôrmåcion sol licince

en: End of options
wa: Fén des tchuzes

en: 
    %1 options:
wa: 
    %1 tchuzes:

en: 
    Options:
wa: 
    Tchuzes:

en: 
    Arguments:
wa: 
    Årgumints:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
wa: Les fitchîs/URL drovîs pal programe seront disfacés après eployaedje

en: KDE-tempfile
wa: Fitchî temp di KDE

en: Function must be called from the main thread.
wa: Li fonccion doet esse houkeye a pårti do mwaisse fyi.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
wa: Åk n' a nén stî come dj' enondéve %1. Soeye-t i KLauncher n' est pus ovrant, soeye-t i l' enondaedje do programe a fwait berwete.

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
wa: Nén moyén d' atôchî KLauncher pa D-Bus. Aroke cwand dji houke %1:
    %2

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' Cinte d' aidance KDE:
    
    %1

en: Could not Launch Help Center
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' Cinte d' aidance

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' cliyint emile:
    
    %1

en: Could not launch Mail Client
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' cliyint emile

note: i18n("Could not launch %1:\n\n%2", exe, error), i18n("Could not launch %1:\n\n%2", htmlApp->exec(), error),
en: Could not launch the browser:
    
    %1
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' betchteu:
    
    %1

en: Could not launch Browser
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' betchteu

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' cliyint d' terminå:
    
    %1

en: Could not launch Terminal Client
wa: Dji n' a sepou tcherdjî l' cliyint d' terminå

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
wa: Urope di l' ouwess

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
wa: Urope cintråle

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
wa: Baltike

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
wa: Urope do sudess

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
wa: Turk

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
wa: Cirilike

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
wa: Chinwès tradicionel

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
wa: Chinwès simplifyî

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
wa: Corêyin

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
wa: Djaponès

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
wa: Grek

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
wa: Arabe

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
wa: Ebreu

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
wa: Taylandès

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
wa: Unicôde

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
wa: Såmi do Nôr

[ctx: @item Text character set]
en: Other
wa: Ôte

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
wa: Ôte ecôdaedje (%1)

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
wa: Essocté

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
wa: Univiersel

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
wa: Arabe-Indyin

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
wa: Arabe-Indyin do Levant

[ctx: digit set]
en: Gujarati
wa: Goudjarati

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
wa: Gourmouxhi

[ctx: digit set]
en: Khmer
wa: Xhmer

[ctx: digit set]
en: Tamil
wa: Tamoul

[ctx: digit set]
en: Telugu
wa: Telougou

[ctx: digit set]
en: Thai
wa: Taylandès

[ctx: digit set]
en: Arabic
wa: Arabe

[ctx: size in bytes]
note: i18n: comments below, they are used by the translators. This prefix is shared by all current dialects. i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 B
wa: %1 o

[ctx: size in 1000 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 kB
wa: %1 ko

[ctx: size in 10^6 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 MB
wa: %1 Mo

[ctx: size in 10^9 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 GB
wa: %1 Go

[ctx: size in 10^12 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 TB
wa: %1 To

[ctx: size in 10^15 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 PB
wa: %1 Po

[ctx: size in 10^18 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 EB
wa: %1 Eo

[ctx: size in 10^21 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 ZB
wa: %1 Zo

[ctx: size in 10^24 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 YB
wa: %1 Yo

[ctx: memory size in 1024 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 KB
wa: %1 Ko

[ctx: memory size in 2^20 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 MB
wa: %1 Mo

[ctx: memory size in 2^30 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 GB
wa: %1 Go

[ctx: memory size in 2^40 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 TB
wa: %1 To

[ctx: memory size in 2^50 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 PB
wa: %1 Po

[ctx: memory size in 2^60 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 EB
wa: %1 Eo

[ctx: memory size in 2^70 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 ZB
wa: %1 Zo

[ctx: memory size in 2^80 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 YB
wa: %1 Yo

[ctx: size in 1024 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 KiB
wa: %1 Kio

[ctx: size in 2^20 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 MiB
wa: %1 Mio

[ctx: size in 2^30 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 GiB
wa: %1 Gio

[ctx: size in 2^40 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 TiB
wa: %1 Tio

[ctx: size in 2^50 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 PiB
wa: %1 Pio

[ctx: size in 2^60 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 EiB
wa: %1 Eio

[ctx: size in 2^70 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 ZiB
wa: %1 Zio

[ctx: size in 2^80 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 YiB
wa: %1 Yio

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
wa: %1 djoûs

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
wa: %1 eures

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
wa: %1 munutes

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
wa: %1 segondes

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
wa[0]: %1 milisegonde
wa[1]: %1 milisegondes

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
wa[0]: 1 djoû
wa[1]: %1 djoûs

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
wa[0]: 1 eure
wa[1]: %1 eures

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
wa[0]: 1 munute
wa[1]: %1 munutes

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
wa[0]: 1 segonde
wa[1]: %1 segondes

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
wa: %1 eyet %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
wa: %1 eyet %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
wa: %1 eyet %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_rangesButton)
en: Today
wa: Ouy

en: Yesterday
wa: Ayir

[ctx: @warning/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: WARNING: %1
wa: ADVIERTIXHMINT: %1

[ctx: @warning/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <b>Warning</b>: %1
wa: <b>Adviertixhmint</b>: %1

[ctx: @filename/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: ‘%1’
wa: «%1»

[ctx: @resource/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
wa: «%1»

[ctx: @resource/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
wa: «%1»

[ctx: @icode/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
wa: «%1»

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
wa: Backspace (Erî)

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
wa: CapsLock (Totès grandès letes)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
wa: Contrôle

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
wa: Disfacer

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
wa: PageDown (Pådje do dzo)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
wa: Intrer

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
wa: Escape (Moussî foû)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
wa: Måjhon

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
wa: Sititchî

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
wa: Hintche

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
wa: NumLock (Tos limeros)

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
wa: PageDown (Pådje do dzo)

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
wa: PageUp (Pådje do dzeu)

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
wa: PgDown (Pådje do dzo)

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
wa: PgUp (Pådje do dzeu)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
wa: Ritour

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
wa: Droete

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
wa: ScrollLock (Djoker li defilmint)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
wa: Espåçmint

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
wa: Pa dzeu

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
wa: Monter

en: no error
wa: nole aroke

en: requested family not supported for this host name
wa: famile di dmandêye nén sopoirté po ç' no d' lodjoe

en: temporary failure in name resolution
wa: aroke timporaire dins l' translataedje des nos

en: non-recoverable failure in name resolution
wa: aroke moirt tins do translataedje do no

en: invalid flags
wa: mwaijhe valixhance po flags

en: memory allocation failure
wa: aroke dins l' dispårtixhaedje del memwere

en: name or service not known
wa: no ou siervice nén cnoxhou

en: requested family not supported
wa: famile di dmandêye nén sopoirtêye

en: requested service not supported for this socket type
wa: no di siervice di dimandé nén sopoirté po cisse sôre di prijhe

en: requested socket type not supported
wa: sôre di prijhe di dmandêye nén sopoirtêye

en: unknown error
wa: aroke nén cnoxhowe

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
wa: aroke sistinme: %1

en: request was canceled
wa: dimande rinonceye

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
wa: Famile %1di fitchî nén cnoxhowe

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
wa: nole aroke

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
wa: no del bûze a fwait berwete

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
wa: adresse dedja en alaedje

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
wa: prijhe dedja montêye

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
wa: prijhe dedja askepieye

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
wa: prijhe nén montêye

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
wa: prijhe nén stî askepieye

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
wa: operåcion djocreut

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
wa: raloyaedje activmint rifuzé

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
wa: tins po s' raloyî est houte.

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
wa: operåcion dedja enondêye

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
wa: aroke del rantoele

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
wa: operåcion nén sopoirtêye

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
wa: tins d' l' operåcion houte

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
wa: åk n' a nén stî, ki ça n' esteut nén ratindou ou cnoxhou%s

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
wa: lodjoe å lon a seré li raloyaedje

en: NEC SOCKS client
wa: cliyint NEC SOCKS

en: Dante SOCKS client
wa: cliyint Dante SOCKS

en: Specified socket path is invalid
wa: Li tchmin do soket di specifyî n' est nén valåbe

en: The socket operation is not supported
wa: L' operåcion do soket n' est nén sopoirtêye

en: Connection refused
wa: Raloyaedje rifuzé

en: Permission denied
wa: Vos n' avoz nén l' droet

en: Connection timed out
wa: Li tins po s' raloyî est houte

en: Unknown error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: Could not set non-blocking mode
wa: Dji n' a savou defini l' môde sins blocaedje

en: Address is already in use
wa: Adresse dedja eployeye

en: Path cannot be used
wa: Dji n' sai nén eployî l' tchimin

en: No such file or directory
wa: Cist fitchî ou c' ridant n' egzistêye nén

en: Not a directory
wa: Nén on ridant

en: Read-only filesystem
wa: Sistinme di fitchî a lére seulmint

en: Unknown socket error
wa: Aroke do soket nén cnoxhowe

en: Operation not supported
wa: Operåcion nén sopoirtêye

en: Timed out trying to connect to remote host
wa: Tins dispassé po sayî d' raloyî l' lodjoe å lon

[ctx: SSL error]
en: No error
wa: Nole aroke

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
wa: L' acertineure da l' otorité acertinante n' est nén valåbe

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
wa: L' acertineure a espiré

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
wa: L' acertineure n' est nén valåbe

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
wa: L' acertineure n' est nén sinêye pas ene otorité d' acertineure fiyåve

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
wa: L' acertineure n' est nén fwaite po fé ça

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
wa: L' acertineure da l' otorité acertinante raecene n' est nén fiyåve po fé ça

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
wa: L' acertineure da l' otorité acertinante est markêye po rbôrer ç' faitindje la da l' acertineure

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
wa: Li soçon n' a prézinté nole acertineure

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
wa: L' acertineure ni va nén po l' lodjoe dné

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
wa: L' acertineure ni sait nén esse verifieye po des dvintrinnès råjhons

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
wa: Li tchinne di l' acertineure est trop longue

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: address family for nodename not supported
wa: ciste adresse di famile la n' va nén po « nodename »

en: invalid value for 'ai_flags'
wa: mwaijhe valixhance po 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
wa: 'ai_family' nén sopoirtêye

en: no address associated with nodename
wa: gn a nole adresse ki va avou « nodename »

en: servname not supported for ai_socktype
wa: no di sierveu nén sopoirté po « ai_socktype »

en: 'ai_socktype' not supported
wa: « ai_socktype » nén sopoirté

en: system error
wa: aroke sistinme

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
wa[0]: Dji n' trove nén li sôre MIME <resource>%2</resource>
wa[1]: Dji n' trove nén les sôres MIME <resource>%2</resource>

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
wa: Nole sôre MIME astalêye. Verifyîz ki shared-mime-info est astalé eyet ki XDG_DATA_DIRS n' est nén defini, oudonbén metoz dvins /usr/share.

en: No service matching the requirements was found
wa: Nou siervice k' a ç' k' est dmandé n' a stî trové

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
wa: Li siervice «%1» ni dene pont d' eterface «%2» avou l' mot clé «%3»

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
wa: cawetes «-ise»

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
wa: cawetes «-ise»

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
wa: cawetes «-ise» et accints

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
wa: cawetes «-ise» et sins accints

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
wa: cawetes «-ize» et accints

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
wa: cawetes «-ize» et sins accints

[ctx: dictionary variant]
en: large
wa: grand

[ctx: dictionary variant]
en: medium
wa: moyén

[ctx: dictionary variant]
en: small
wa: pitit

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
wa: variante 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
wa: variante 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
wa: variante 2

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
wa: sins accints

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
wa: avou des accints

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
wa: avou «е» po «ё»

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
wa: acceptêye «е» et «ё»

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
wa: avou «ё»

[ctx: dictionary variant]
en: extended
wa: sitindou

en: File %1 does not exist
wa: Fitchî %1 n' egzistêye nén

en: Cannot open %1 for reading
wa: Dji n' sai drovi %1 pol lére

en: Cannot create memory segment for file %1
wa: Dji n' a savou ahiver l' segmint di memwere pol fitchî %1

en: Could not read data from %1 into shm
wa: Dji n' sai lére les dnêyes di %1 dins shm

en: Only 'ReadOnly' allowed
wa: I gn a ki « Lére seulmint » k' est permetou

en: Library "%1" not found
wa: Livreye « %1 » nén trovêye

en: No service matching the requirements was found.
wa: Nou siervice k' a ç' k' est dmandé n' a stî trové.

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
wa: Li siervice ni dene pont d' livreye, l' intrêye Library manke dins l' fitchî .desktop.

en: The library does not export a factory for creating components.
wa: Li livreye n' eberwete nén ene fabrike po ahiver des componints.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
wa: Li fabrike ni sopoite nén l' ahivaedje di componints di cisse sôre la.

en: KLibLoader: Unknown error
wa: KLibLoader: Aroke nén cnoxhowe

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
wa: Dji n' trove nén l' tchôke-divins «%1» pol programe «%2»

en: The provided service is not valid
wa: Li siervice di dné n' est nén valåbe

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
wa: Li livreye %1 n' ofere nén ene fabrike ki rote avou KDE 4.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
wa: Li tchôke-divins '%1' eploye ene livreye ki n' rote nén avou KDE (%2).

en: KDE Test Program
wa: Programe di saye di KDE

en: Rebuilds the system configuration cache.
wa: Rifé li muchete di l' apontiaedje do sistinme.

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
wa: © 1999-2002, Les diswalpeus di KDE

en: Do not signal applications to update
wa: Èn nén signaler les programes a mete a djoû

en: Disable incremental update, re-read everything
wa: Dismete li metaedje a djoû incremintå, to rlére

en: Check file timestamps
wa: Verifyî li date des fitchîs

en: Disable checking files (dangerous)
wa: Dismete li verifiaedje des fitchîs (riskeus)

en: Create global database
wa: Ahiver båze di dnêyes globåle

en: Perform menu generation test run only
wa: Ni fé kel saye d' ahivaedje di dressêye

en: Track menu id for debug purposes
wa: Cweri les id di dressêye po fé do disbugaedje

en: KDE Daemon
wa: Demon KDE

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
wa: Demon KDE - enonde li metaedje a djoû del båze di dnêyes Sycoca cwand i fåt.

en: Check Sycoca database only once
wa: Ni waitî k' ene feye el båze di dnêyes Sycoca

[ctx: Encodings menu]
en: Default
wa: Prémetou

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
wa: Otomatike

en: No Entries
wa: Nole intrêye

en: Clear List
wa: Netyî l' djivêye

[ctx: go back]
en: &Back
wa: En &erî

[ctx: go forward]
en: &Forward
wa: En &avant

[ctx: home page]
en: &Home
wa: &Måjhon

[ctx: show help]
en: &Help
wa: &Aidance

en: Show &Menubar
wa: Mostrer l' bår di &menu

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
wa: Mostrer l' bår di menu<p>Rimostere li bår di menu après k' ele åye sitî catcheye</p>

en: Show St&atusbar
wa: Mostrer bår d' est&at

en: &New
wa: &Novea

en: &Open...
wa: &Drovi...

en: Open &Recent
wa: Drovi les &dierins

en: &Save
wa: &Schaper

en: Save &As...
wa: Sch&aper et rlomer...

en: Re&vert
wa: &Rimete come divant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _close)
en: &Close
wa: &Clôre

en: &Print...
wa: &Imprimer...

en: Print Previe&w
wa: Voe&yaedje divant d' imprimer

en: &Mail...
wa: &Emiler...

en: &Quit
wa: C&witer

en: Quit application
wa: Cwiter l' programe

en: Re&do
wa: &Rifé

en: Cu&t
wa: Cô&per

en: &Copy
wa: &Copyî

en: &Paste
wa: Ac&laper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _clear)
en: C&lear
wa: &Netyî

en: Select &All
wa: Tchoezi &totafwait

en: Dese&lect
wa: &Distchoezi

en: &Find...
wa: &Trover...

en: Find &Next
wa: Trover &shuvant

en: Find Pre&vious
wa: Trover ci di d&vant

en: &Replace...
wa: Dis&candjî...

en: &Actual Size
wa: Vraiye &grandeu

en: &Fit to Page
wa: For&rimpli l' pådje

en: Fit to Page &Width
wa: Al &lårdjeur del pådje

en: Fit to Page &Height
wa: Al &hôteur del pådje

en: Zoom &In
wa: &Zoumer

en: Zoom &Out
wa: &Diszoumer

en: &Zoom...
wa: &Zoumer...

en: &Redisplay
wa: &Rihåyner

en: &Up
wa: &Monter

en: &Previous Page
wa: Pådje di d&vant

en: &Next Page
wa: Pådje &shuvante

en: &Go To...
wa: &Potchî a...

en: &Go to Page...
wa: &Potchî al pådje...

en: &Go to Line...
wa: &Potchî al roye...

en: &First Page
wa: &Prumire pådje

en: &Last Page
wa: &Dierinne pådje

en: &Add Bookmark
wa: R&adjouter ene rimåke

en: &Edit Bookmarks...
wa: &Candjî rimåkes...

en: &Spelling...
wa: &Speli...

en: Show &Toolbar
wa: Mostrer li bår ås us&teyes

en: F&ull Screen Mode
wa: Môde tote li &waitroûle

en: &Save Settings
wa: Sch&aper les tchuzes

en: Configure S&hortcuts...
wa: Apontyî les ras&courtis...

en: &Configure %1...
wa: A&pontyî %1...

en: Configure Tool&bars...
wa: Apontyî les &bårs ås usteyes...

en: Configure &Notifications...
wa: Apontyî les &notifiaedjes...

en: %1 &Handbook
wa: %1 E&splikêyes

en: What's &This?
wa: &Cwè çki c' est d' ça?

en: Tip of the &Day
wa: Li Boune Idêye do &Djoû

en: &Report Bug...
wa: &Rapoirter on bug...

en: Switch Application &Language...
wa: discandjî l' &lingaedje do programe...

en: &About %1
wa: Å&d fwait di %1

en: About &KDE
wa: Åd fwait di &KDE

[ctx: Custom color]
en: Custom...
wa: Da vosse...

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
wa: * Dierinnès Coleurs *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
wa: * Coleurs da vosse *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
wa: Coleurs Forty

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
wa: Coleurs Ocsidjinne

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
wa: Coleurs di l' airdiè

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
wa: Rweyålès coleurs

[ctx: palette name]
en: Web Colors
wa: Coleurs waibe

en: Named Colors
wa: Coleurs lomêyes

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
wa[0]: Dji n' sai lére l' apontiaedje des tchinnes di coleurs RVB di X11.  Dj' a sayî c' plaece ci :
    %2
wa[1]: Dji n' sai lére l' apontiaedje des tchinnes di coleurs RVB di X11.  Dj' a sayî ces plaeces ci :
    %2

en: Select Color
wa: Tchoezi l' coleur

en: Hue:
wa: Tinte:

en: Saturation:
wa: Saturaedje:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
wa: Valixhance :

en: Red:
wa: Rodje :

en: Green:
wa: Vert :

en: Blue:
wa: Bleu :

en: Alpha:
wa: Alfa :

en: &Add to Custom Colors
wa: &Radjouter ås coleurs da vosse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
wa: No:

en: Default color
wa: Prémetowe coleur

en: -default-
wa: -prémetou-

en: -unnamed-
wa: -sins no-

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
wa: <qt>Gn a nole infôrmåcion di presse.<br />Li cayet KAboutData forni n' egzistêye nén.</qt>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
wa: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Modêye %2</b><br />&nbsp;</html>

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
wa: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Modêye %2</b><br />Eployant li platfôme di diswalpaedje KDE %3</html>

en: License: %1
wa: Licince: %1

en: License Agreement
wa: Acoird di licince

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
wa: Emiler contribouweu

en: Visit contributor's homepage
wa: Viziter pådje måjhon då contribouweu

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
wa: Emiler contribouweu
    %1

en: Visit contributor's homepage
    %1
wa: Viziter pådje måjhon då contribouweu
    %1

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
wa: Ôte

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
wa: Pådje måjhon

en: About KDE
wa: Å&d fwait di KDE

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
wa: <html><font size="5">KDE - Soeyoz libe!</font><br /><b>Modêye %1 del platfôme</b></html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
wa: <html>Les programes, i gn a tofer moyén delzès ramidrer. L' Ekipe di KDE est presse a l' fé. Mins nerén, c' est vos - l' uzeu - ki nos doet dire cwand gn a ene sacwè ki n' va nén come i fåreut ou ki pôreut esse mî fwaite.<br /><br />KDE a on sistinme po tchessî les bugs.  Alez vey <A HREF="%1">%1</A> ou siervoz vos do menu « Rapoirter on bug... » di l' « Aidance » po nos dire cwand gn a on pû e djeu.<br /><br />Si vs avoz des idêyes di ramidrumint, i n' tént k' a vos d' eployî li sistinme po tchessî les bugs po fé cnoxhe vosse sohait. Come livea di severité, tchoezixhoz « Sohaits ».</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
wa: <html>Vos n' avoz nén dandjî d' esse on programeu ou on mimbe di l' Ekipe KDE. Vos poloz rdjonde l' ekipe di vosse payis ki ratoûne l' eterface des programes dins vosse lingaedje. Vos pôrîz eto fé des imådjes, edvinter des sons ou ramidrer li documintåcion. A vos do tchoezi !<br /><br />Alez vey li pådje: <A HREF="%1">%1</A> po vey a kés pordjets k' pôrîz prinde pårt.<br /><br />Si vs avoz dandjî did pus d' infôrmåcions ou di documintåcion, alez vey li pådje <A HREF="%2">%2</A>. Vos î trovroz tot çou k' vos avoz mezåjhe.</html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
wa: <html>Tot l' monde pout aveur KDE po rén, mins pol fé i fåt tot l' minme des cwårs.<br /><br />C' est ça ki l' ekipe KDE a emantchî li KDE e.V., ene soce nén recwårlante metowe so pî èn Almagne. Li KDE e.V. riprezinte li pordjet KDE po tot çou ki rwaite li lwè eyet les finances. Alez vey li pådje <a href="%1">%1</a> po saveur cwè et come sol KDE e.V.<br /><br />L' ekipe KDE a dandjî di çanses por leye. Li pus grosse pårt des aidants sieve a rpayî les costindjes des mimbes et des nén mimbes cwand i dispinsèt des liårds po-z aidî KDE. Nos vs ecoraedjans a sopoirter KDE tot dnant des cwårs.  On vs esplike kimint al pådje <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Gråces bråmint des côps po voste aidance.</html>

[ctx: About KDE]
en: &About
wa: Å&d fwait

en: &Report Bugs or Wishes
wa: &Rapoirter on bug ou on sohait

en: &Join KDE
wa: Ri&djonde KDE

en: &Support KDE
wa: &Sotni KDE

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
wa: Shuvant

en: Finish
wa: Fini

en: Submit Bug Report
wa: Evoyî on Rapoirt di Bug

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
wa: Voste adresse emile. Si c' est nén djusse, eployîz l' boton «Apontyî l' emilaedje» pol candjî.

[ctx: Email sender address]
en: From:
wa: Di:

en: Configure Email...
wa: Apontyî l' emilaedje...

en: The email address this bug report is sent to.
wa: L' adresse emile wice ki ci rapoirt di bug srè-st evoyî.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
wa: A:

en: &Send
wa: &Evoyî

en: Send bug report.
wa: Evoyî li rapoirt di bug.

en: Send this bug report to %1.
wa: Evoyî ci rapoirt di bug chal a %1.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
wa: L' aplicåcion k' vos voloz evoyî on rapoirt di bug dissu  - si ça n' est nén cisse lale, eployîz l' intrêye Rapoirt di Bug e menu di l' aplicåcion ki convént

en: Application:
wa: Programe:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
wa: Li modêye di l' aplicåcion.  Waitîz bén s' i gn a nole modêye pus nouve divant d' evoyî on rapoirt di bug.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Version:
wa: Modêye :

en: no version set (programmer error)
wa: nole modêye (li programeu s' a brouyî!)

en: OS:
wa: SO:

en: Compiler:
wa: Copilateu:

en: Se&verity
wa: Se&verité

en: Critical
wa: Critike

en: Grave
wa: Griyeus

[ctx: normal severity]
en: Normal
wa: Normå

en: Wishlist
wa: Sohaits

en: Translation
wa: Ratournaedje

en: S&ubject:
wa: S&udjet:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
wa: Taper li tecse (en inglès si possibe) ki vos voloz evoyî dins vosse rapoirt di bug.
    Si vs tchôkîz so «evoyî», èn emile serè evoyî å mintneu do programe.

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
wa: <qt>Po-z evoyî on rapoirt di bug, clitchîz sol hårdêye pa dzo. Gn a ene finiesse di vosse betchteu waibe ki s' drovrè al pådje <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>. Vaila, vos trovroz on formulaire a rimpli. L' informåcion pa dzeu serè evoyeye a ç' sierveu la.</qt>

en: &Launch Bug Report Wizard
wa: &Enonder l' macrea di rapoirt di bug

[ctx: unknown program name]
en: unknown
wa: nén cnoxhou

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
wa: Vos dvoz dner on sudjet et on discrijhaedje divant ki l' rapoirt soeye evoyî.

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
wa: <p>Vos avoz tchoezi li severité <b>Critike</b>. Ci livea di severité la, c' est po seulmint po les bugs :</p><ul><li>ki fjhèt toumer an rak des ôtes programes di vosse sistinme (ou minme li sistinme tot etir);</li><li>ki fjhèt piede bråmint des dnêyes;</li><li>ki fjhèt on trô di såvrité po tot l' sistinme ki ces pacaedjes la î sont astalés;</li></ul>
    <p>Est çki li bug ki vos voloz rapoirter fé ene di ces afaires la? Si l' response est 'neni',vos duvrîz prinde on pus bas livea di såvrité. Gråces!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
wa: <p>Vos avoz tchoezi li severité <b>Griyeus</b>. Ci livea di severité la, c' est po seulmint po les bugs :</p><ul><li>ki fjhèt k' ont n' sait pus eployî li pacaedje ou cåzumint pus;</li><li>ki fjhèt piede des dnêyes;</li><li>ki fjhèt on trô di såvrité po les contes des uzeus ki s' siervèt di ç' pacaedje la</li></ul>
    <p>Est çki li bug ki vos voloz rapoirter fé ene di ces afaires la? Si l' response est 'neni',vos duvrîz prinde on pus bas livea di såvrité. Gråces!</p>

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
wa: Dji n' sai evoyî li rapoirt di bug.
    I vs fårè evoyî vosse rapoirt al mwin...
    Waitîz kimint çk' on fwait a l' adresse http://bugs.kde.org/.

en: Bug report sent, thank you for your input.
wa: Li rapoirt di bug a bén stî evoyî.  Gråces po vosse côp di spale.

en: Close and discard
    edited message?
wa: Clôre eyet abandner
    li messaedje kimincî?

en: Close Message
wa: Clôre li messaedje

en: Configure
wa: Apontyî

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsJobWidget)
en: Job
wa: Bouye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobControlGroupBox)
en: Job Control
wa: Contrôle des bouyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobHoldLabel)
en: Scheduled printing:
wa: Imprimaedje programé:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobBillingLabel)
en: Billing information:
wa: Informåcions sol facturaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobPriorityLabel)
en: Job priority:
wa: Prumiristé del bouye:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobOptionsGroupBox)
en: Job Options
wa: Tchuzes del bouye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable)
en: Option
wa: Tchuze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
wa: Valixhance

en: Print Immediately
wa: Imprimer tot d' shûte

en: Hold Indefinitely
wa: Wårder sins dfén

en: Day (06:00 to 17:59)
wa: Djoû (06:00 a 17:59)

en: Night (18:00 to 05:59)
wa: Nute (18:00 a 05:59)

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
wa: Deujhinme poize (16:00 a 23:59)

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
wa: Troejhinme poize (0:00 a 07:59)

en: Weekend (Saturday to Sunday)
wa: Wekene (semdi a dimegne)

en: Specific Time
wa: Eure metowe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsPagesWidget)
en: Pages
wa: Pådjes

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, pagesPerSheetButtonGroup)
en: Pages Per Sheet
wa: Pådjes pa foye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bannerPagesGroupBox)
en: Banner Pages
wa: Pådjes di banire

[ctx: Banner page at start]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startBannerLabel)
en: Start
wa: Enonder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pageLabelGroupBox)
en: Page Label
wa: Etikete del pådje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Border
wa: Boird del pådje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mirrorPagesGroupBox)
en: Mirror Pages
wa: Pådjes e muroe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mirrorPagesCheckBox)
en: Mirror pages along vertical axis
wa: Pådjes e muroe sorlon l' acse d' astampé

en: Left to Right, Top to Bottom
wa: Di hintche a droete, do dzeu viè l' dizo

en: Left to Right, Bottom to Top
wa: Di hintche a droete, do dzo viè l' dizeu

en: Right to Left, Bottom to Top
wa: Di droete a hintche, do dzo viè l' dizeu

en: Right to Left, Top to Bottom
wa: Di droete a hintche, do dzeu viè l' dizo

en: Bottom to Top, Left to Right
wa: Do dzo viè l' dizeu, di hintche a droete

en: Bottom to Top, Right to Left
wa: Do dzo viè l' dizeu, di droete a hintche

en: Top to Bottom, Left to Right
wa: Do dzeu viè l' dizo, di hintche a droete

en: Top to Bottom, Right to Left
wa: Do dzeu viè l' dizo, di droete a hintche

[ctx: No border line]
en: None
wa: Nole

en: Single Line
wa: Ene seule roye

en: Single Thick Line
wa: Ene seule sipesse roye

en: Double Line
wa: Ene dobe roye

en: Double Thick Line
wa: Ene dobe sipesse roye

[ctx: Banner page]
en: None
wa: Nole

[ctx: Banner page]
en: Standard
wa: Sitandård

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
wa: Nén classifyî

[ctx: Banner page]
en: Confidential
wa: Catchimint

[ctx: Banner page]
en: Classified
wa: Classifyî

[ctx: Banner page]
en: Secret
wa: Sicret

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
wa: Top sicret

en: All Pages
wa: Totes les pådjes

en: Odd Pages
wa: Pådjes impaires

en: Even Pages
wa: Pådjes paires

en: Page Set
wa: Djeu d' pådjes

[ctx: @title:window]
en: Print
wa: Imprimer

en: &Try
wa: &Sayî

en: modified
wa: candjî

en: &Details
wa: &Po les spepieus

en: Get help...
wa: Aidance...

en: --- separator ---
wa: --- separateu ---

en: Change Text
wa: Candjî tecse

en: Icon te&xt:
wa: &Tecse di l' imådjete:

en: Configure Toolbars
wa: Apontyî les bårs ås usteyes

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
wa: Voloz vs vormint rimete a zero totes les båres ås usteyes di c' programe ci come prémetou? Les candjmints seront metous en ouve tot d' shûte.

en: Reset Toolbars
wa: Rimete a zero les båres ås usteyes

en: Reset
wa: Rimete a zero

en: &Toolbar:
wa: &Bår ås usteyes:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
wa: Possibès &accions:

en: Filter
wa: Passete

en: Curr&ent actions:
wa: Accions di pol &moumint:

en: Change &Icon...
wa: Candjî l' &imådjete...

en: Change Te&xt...
wa: Candjî &tecse...

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
wa: Cist elemint ci va esse replaecî avou tos les elemints d' on compôzant intégré.

en: <Merge>
wa: <Rimaxhî>

en: <Merge %1>
wa: <Rimaxhî %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
wa: Çouchal, c' est ene candjante djivêye d' accions. Vos l' poloz bén bodjî d' plaece, mins si vos l' oistez, vos nel såroz pus rmete.

en: Change Icon
wa: Candjî imådjete...

en: Manage Link
wa: Manaedjî hårdêye

en: Link Text:
wa: Tecse del hårdêye:

en: Link URL:
wa: URL del hårdêye:

en: Details
wa: Detays

en: Question
wa: Kesse

en: Do not ask again
wa: Ni pus dmander

en: Warning
wa: Adviertixhmint

en: Error
wa: Aroke

en: Sorry
wa: Dji rgrete

en: Information
wa: Pondants et djondants

en: Do not show this message again
wa: Ni pus måy mostrer ci messaedje ci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: Password:
wa: Sicret:

en: Password
wa: Sicret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a username and password below.
wa: Dnez on no d' uzeu et on scret chal pa dzo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
wa: No d' uzeu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
wa: Dominne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCheckBox)
en: Remember password
wa: Rimimbrer l' sicret

en: Select Region of Image
wa: Tchoezixhoz l' redjon di l' imådje

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
wa: Clitchîz eyet bodjîz l' imådje, s' i vs plait, po tchoezi l' redjon ki compete:

en: Default:
wa: Prémetou:

[ctx: No shortcut defined]
en: None
wa: Nolu

en: Custom:
wa: A vosse môde:

en: Shortcut Schemes
wa: Arindjmints d' rascourtis

en: Current scheme:
wa: Arindjmint do moumint:

en: New...
wa: Novea...

en: Delete
wa: Disfacer

en: More Actions
wa: Pus di faitindjes

en: Save as Scheme Defaults
wa: Schaper come arindjmint prémetou

en: Export Scheme...
wa: Ebaguer arandjmint...

en: Name for New Scheme
wa: No do novea arindjmint

en: Name for new scheme:
wa: No do novea arindjmint:

en: New Scheme
wa: Novea arindjmint

en: A scheme with this name already exists.
wa: Èn arindjmint avou c' no la egzistêye dedja.

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
wa: Voloz disfacer l' arindjmint %1 po do bon?
    Notez k' ça n' va nén oister d' arindjmints d' racourti po tot l' sistinme.

en: Export to Location
wa: Ebaguer a l' eplaeçmint

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
wa: L' arindjmint des racourtis do moumint a candjî. Schaper divant passer å shuvant?

en: Configure Shortcuts
wa: Apontyî les Tapes Rascourtis

en: Print
wa: Imprimer

en: Reset to Defaults
wa: Rimete come prémetou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
wa: Cweri interactivmint après des courts no (eg: «Copyî») ou des combinåjhons di tapes (eg: Ctrl+C) tot lzès tapant chal.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
wa: Vaici, vos voeyoz ene djivêye di tapes-rascourtis, c' est a dire ki les accions sol hintche costé (eg: 'Copyî') sont-st enondêyes påzès tapes ou atelêye di tapes (eg: Ctrl-V) ki sont sol droete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
wa: Accion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
wa: Rascourti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
wa: Alternatif

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
wa: Globå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
wa: Alternatif globå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
wa: Djesse avou les botons del sori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
wa: Djesse tot bodjant l' sori

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Key Conflict
wa: Fortcherwaedje inte les Tapes

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
wa: Li djesse tot bodjant «%1» a ddja stpi alouwé a l' accion «%2».
    El voloz vs dizalouwer di cisse lale eyet l' assiner a l' accion do moumint?

en: Reassign
wa: Raroyî

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
wa: L' atelêye di tapes «%1» sieve dedja po l' accion «%2».
    Voloz vs tchoezi di candjî a cwè ele sieve di ciste accion al cene do moumint?

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
wa: Rascourtis po %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
wa: Mwaisse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
wa: Alternatif

en: Global:
wa: Globå:

en: Action Name
wa: No d' l' accion

en: Shortcuts
wa: Rascourtis

en: Description
wa: Discrijhaedje

en: Switch Application Language
wa: Discandjî l' lingaedje do programe

en: Please choose the language which should be used for this application:
wa: Tchoezixhoz l' lingaedje ki dvreut esse eployî po ç' programe, s' i vs plait:

en: Add Fallback Language
wa: Radjouter tcheyåjhe lingaedje:

en: Application Language Changed
wa: Lingaedje do programe candjî

en: Primary language:
wa: Lingaedje prumioûle:

en: Fallback language:
wa: Lingaedje di tcheyåjhe:

en: Remove
wa: Oister

en: Tip of the Day
wa: Li Boune Idêye do Djoû

en: Did you know...?
wa: El savîz...?

en: &Show tips on startup
wa: &Mostrer des racsegnmints a l' enondêye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
wa: Di D&vant

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
wa: &Shuvant

en: Find Next
wa: Trover shuvant

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
wa: <qt>Trover l' ocurince shivante di «<b>%1</b>»?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
wa[0]: %1 trové ki corespond.
wa[1]: %1 trovés ki corespondèt.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
wa: <qt>Rén trové ki corespond po «<b>%1</b>».</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
wa: Rén trové ki corespond po «<b>%1</b>».

en: Beginning of document reached.
wa: Vo m' la arivé å cminçmint do documint.

en: End of document reached.
wa: Vo m' la arivé al difén do documint.

en: Continue from the end?
wa: Continouwer a pårti del fén?

en: Continue from the beginning?
wa: Continouwer a pårti do cmince?

en: Find Text
wa: Trover tecse

[ctx: @title:group]
en: Find
wa: Trover

en: &Text to find:
wa: &Tecse a trover:

en: Regular e&xpression
wa: Erîlêye ra&tourneure

en: &Edit...
wa: &Candjî...

en: Replace With
wa: Replaecî avou

en: Replace&ment text:
wa: Tecse a &mete el plaece:

en: Use p&laceholders
wa: Eployî des &substituts

en: Insert Place&holder
wa: Sititchî s&ubstitut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Options
wa: Tchuzes

en: C&ase sensitive
wa: &Ptitès ↔ grandès letes

en: &Whole words only
wa: &Mots etirs seulmint

en: From c&ursor
wa: A pårti do c&ursoe

en: Find &backwards
wa: Trover en &erî

en: &Selected text
wa: Tecse tch&oezi

en: &Prompt on replace
wa: Di&mander divant do replaecî

en: Start replace
wa: Enonder l' replaeçmint

en: &Find
wa: &Trover

en: Start searching
wa: Enonder li cweraedje

en: Search backwards.
wa: Cweri en erî.

en: Ask before replacing each match found.
wa: Dimander dvant d' ricandjî avou tchaeke sacwè d' trovêye ki corespond.

en: Any Character
wa: Tot l' minme li ké caractere

en: Start of Line
wa: Betchete del Roye

en: End of Line
wa: Coron del Roye

en: Set of Characters
wa: Djeu d' caracteres

en: Repeats, Zero or More Times
wa: Ridît, zero ou pus di feyes

en: Repeats, One or More Times
wa: Ridît, ene ou pus di feyes

en: Optional
wa: Opcionel

en: Escape
wa: Cwiter

en: TAB
wa: Tab

en: Newline
wa: Novele roye

en: Carriage Return
wa: Ritour do tchår

en: White Space
wa: Blanc espåçmint

en: Digit
wa: Chife

en: Complete Match
wa: Completaedje corespond

en: Captured Text (%1)
wa: Tecse egayolé (%1)

en: You must enter some text to search for.
wa: Vos dvoz intrer on tecse a cachî après

en: Invalid regular expression.
wa: Erîlêye ratourneure nén valide.

en: Replace
wa: Mete el plaece

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
wa: &Totafwait

en: &Skip
wa: &Passer

en: Replace '%1' with '%2'?
wa: Replaecî «%1» avou «%2»?

en: No text was replaced.
wa: Nou tecse n' a stî replaecî.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
wa[0]: %1 replaeçmint di fwait.
wa[1]: %1 replaeçmints di fwaits.

en: Do you want to restart search from the end?
wa: Voloz vs rataker l' cweraedje a pårti del fén?

en: Do you want to restart search at the beginning?
wa: Voloz vs rataker l' cweraedje a pårti do cmince?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
wa: Renonder

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
wa: Arester

en: 
    Please correct.
wa: 
    Coridjîz s' i vs plait

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
wa: Chal vos ploz tchoezi li fonte a-z eployî.

en: Requested Font
wa: Fonte dimandêye

[ctx: @option:check]
en: Font
wa: Fonte

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
wa: Metoz ene croes dins cisse boesse po candjî l' apontiaedje del famile di fontes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
wa: Candjî l' famile del fonte?

[ctx: @label]
en: Font:
wa: Fonte:

[ctx: @option:check]
en: Font style
wa: Stîle del fonte

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
wa: Metoz ene croes dins cisse boesse po candjî  l' apontiaedje do stîle di fontes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
wa: Candjî li stîle del fonte?

en: Font style:
wa: Stîle del fonte:

[ctx: @option:check]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
wa: Metoz ene croes dins cisse boesse po candjî  l' apontiaedje del grandeu des fontes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
wa: Candjî l' grandeu del fonte?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
wa: Grandeu:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
wa: Vaici, vos poloz tchoezi li kéne famile di fonte k' i fåt eployî.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
wa: Vaici, vos poloz tchoezi li ké stîle di fonte k' i fåt eployî.

[ctx: @item font]
en: Italic
wa: Clintcheyes

[ctx: @item font]
en: Oblique
wa: Oblike

[ctx: @item font]
en: Bold
wa: Cråsses

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
wa: Cråsses et clintcheyes

[ctx: @item font size]
en: Relative
wa: Candjante

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
wa: Li grandeu del fonte est<br /><i>eclawêye</i> ou <i>candjante</i><br />shuvant l' evironmint

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
wa: Vaici, vos poloz tchoezi inte ene grandeu eclawêye (nén candjante) po les fontes oudonbén ene grandeu k' est rcarculêye eyet rcandjeye shuvant l' evironmint (metans, sorlon les diminsions del widjete ou do papî).

en: Here you can choose the font size to be used.
wa: Vaici, vos poloz tchoezi li kéne grandeu di fonte k' i fåt eployî.

note: i18n: A classical test phrase, with all letters of the English alphabet. Replace it with a sample text in your language, such that it is representative of language's writing system. If you wish, you can input several lines of text separated by \n.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
wa: Mi trûte a les balzins, co pés ki l' grijhe cawe di m' pôve fayé vexhåd!

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
wa: Li hansion di tecse vaici vs mostere l' apontiaedje come il est pol moumint. Vos poloz bén scrire do tecse po sayî des caracteres sipeciås.

en: Actual Font
wa: Fonte pol moumint

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
wa: Mi trûte a les balzins, co pés ki l' grijhe cawe di m' pôve fayé vexhåd!

en: Select Font
wa: Tchoezi fonte

en: Choose...
wa: Tchoezi...

en: Click to select a font
wa: Clitchîz po tchoezi ene fonte

en: Preview of the selected font
wa: Prévoeyaedje del fonte tchoezeye

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
wa: Çouchal c' est on prévoeyaedje del fonte tchoezeye. Vos l' poloz candjî tot clitchant sol boton «Tchoezi...».

en: Preview of the "%1" font
wa: Prévoeyaedje del fonte «%1»

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
wa: Çouchal c' est on prévoeyaedje del fonte «%1». Vos l' poloz candjî tot clitchant sol boton «Tchoezi...».

en: Search
wa: Cweri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStop) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Stop
wa: Djoker

en:  Stalled
wa: Djoké

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
wa[0]: %2 di %3 di fwait
wa[1]: %2 di %3 di fwaits

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
wa[0]: %2 / %1 ridant
wa[1]: %2 / %1 ridants

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
wa[0]: %2 / %1 fitchî
wa[1]: %2 / %1 fitchîs

en: %1% of %2
wa: %1 % di %2

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
wa[0]: %2% d' 1 fitchî
wa[1]: %2% di %1 fitchîs

en: Stalled
wa: Djoké

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
wa[0]: %2/s ( i ndè dmeure %3 )
wa[1]: %2/s ( i ndè dmorèt %3 )

en: %1/s (done)
wa: %1/s (fwait)

en: &Resume
wa: &Riprinde

en: &Pause
wa: &Djoker

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
wa: Sourdant:

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
wa: Såme:

en: Click this to expand the dialog, to show details
wa: Clitchîz çouci po mostrer ttafwait l' divize eyet mostrer les detays

en: &Keep this window open after transfer is complete
wa: &Wårder cisse finiesse ci drovowe après ki l' abagaedje est fwait

en: Open &File
wa: Drovi &fitchî

en: Open &Destination
wa: Drovi &destinåcion

en: Progress Dialog
wa: Purnea d' avançmint

en: %1 folder | %1 folders
wa[0]: %1 ridant
wa[1]: %1 ridants

en: %1 file | %1 files
wa[0]: %1 fitchî
wa[1]: %1 fitchîs

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
wa: Clitchîz çouci po catchî l' divize eyet cathî les detays.

en: The style '%1' was not found
wa: Li stîle « %1 » n' a nén stî trové

en: Do not run in the background.
wa: Èn nén enonder come bouye di fond.

en: Unknown Application
wa: Programe nén cnoxhou

en: &Minimize
wa: Å pus &ptit

en: &Restore
wa: &Rimete come divant

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
wa: <qt>Estoz seur di voleur cwiter <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
wa: Acertiner di cwiter del boesse ås imådjetes

en: Minimize
wa: Å pus ptit

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
wa: Diyagnostik da Dr Klash po les rascourtis

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
wa: Essocter l' verifiaedje otomatike

[ctx: @action:button]
en: Close
wa: Clôre

en: <h2>Accelerators changed</h2>
wa: <h2>Rascourtis candjîs</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
wa: <h2>Rascourtis oistés</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
wa: <h2>Rascourtis radjoutés (ki po vost info)</h2>

[ctx: left mouse button]
en: left button
wa: boton d' hintche

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
wa: boton do mitan

[ctx: right mouse button]
en: right button
wa: boton d' droete

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
wa: boton nén valide

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
wa: Wårder l' %1 tchôkî, poy clîtchî l' %2

en: Conflict with Global Shortcut
wa: Gn a fortcherwaedje avou les rascourtis po tot costé

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
wa: L' atelêye di tapes «%1» sieve dedja po l' accion globåle «%2» dins %3.
    El voloz vs risaetchî a l' accion do moumint pol diner a cisse accion ci?

en: Conflict With Registered Global Shortcut
wa: Gn a fortcherwaedje avou les rascourtis globås

[ctx: @action]
en: Open
wa: Drovi

[ctx: @action]
en: New
wa: Novea

[ctx: @action]
en: Close
wa: Clôre

[ctx: @action]
en: Save
wa: Schaper

[ctx: @action]
en: Print
wa: Imprimer

[ctx: @action]
en: Quit
wa: Moussî foû

[ctx: @action]
en: Undo
wa: Disfé

[ctx: @action]
en: Redo
wa: Rifé

[ctx: @action]
en: Cut
wa: Côper

[ctx: @action]
en: Copy
wa: Copyî

[ctx: @action]
en: Paste
wa: Claper

[ctx: @action]
en: Paste Selection
wa: Aclaper l' tchuze

[ctx: @action]
en: Select All
wa: Tchoezi totafwait

[ctx: @action]
en: Deselect
wa: Distchoezi

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
wa: Disfacer l' mot di dvant

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
wa: Disfacer l' mot shuvant

[ctx: @action]
en: Find
wa: Trover

[ctx: @action]
en: Find Next
wa: Trover shuvant

[ctx: @action]
en: Find Prev
wa: Trover di dvant

[ctx: @action]
en: Replace
wa: Replaecî

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
wa: Måjhon

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
wa: Cominçmint

[ctx: @action End of document]
en: End
wa: Difén

[ctx: @action]
en: Prior
wa: Di dvant

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
wa: Shuvant

[ctx: @action]
en: Up
wa: Monter

[ctx: @action]
en: Back
wa: En erî

[ctx: @action]
en: Forward
wa: En avant

[ctx: @action]
en: Reload
wa: Ritcherdjî

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
wa: Comince del roye

[ctx: @action]
en: End of Line
wa: Coron del roye

[ctx: @action]
en: Go to Line
wa: Potchî al roye

[ctx: @action]
en: Backward Word
wa: Mot en erî

[ctx: @action]
en: Forward Word
wa: Mot en avant

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
wa: Radjouter ene rimåke

[ctx: @action]
en: Zoom In
wa: Zoumer

[ctx: @action]
en: Zoom Out
wa: Diszoumer

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
wa: Môde tote li waitroûle

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
wa: Mostrer bår di menu

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
wa: Mete en alaedje linwete shuvante

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
wa: Mete en alaedje linwete di dvant

[ctx: @action]
en: Help
wa: Aidance

[ctx: @action]
en: What's This
wa: Cwè çki c' est di ça?

[ctx: @action]
en: Text Completion
wa: Completaedje do tecse

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
wa: Trovåjhe di dvant avou l' completaedje

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
wa: Trovåjhe d' après avou l' completaedje

[ctx: @action]
en: Substring Completion
wa: Completaedje d' on boket d' tchinne

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
wa: Cayet di dvant el djivêye

[ctx: @action]
en: Next Item in List
wa: Cayet shuvant el djivêye

[ctx: @action]
en: Open Recent
wa: Drovi les dierins

[ctx: @action]
en: Save As
wa: Schaper et rlomer

[ctx: @action]
en: Revert
wa: Rimete come divant

[ctx: @action]
en: Print Preview
wa: Voeyaedje divant d' imprimer

[ctx: @action]
en: Mail
wa: Emile

[ctx: @action]
en: Clear
wa: Netyî

[ctx: @action]
en: Actual Size
wa: Vraiye grandeu

[ctx: @action]
en: Fit To Page
wa: Forrimpli l' pådje

[ctx: @action]
en: Fit To Width
wa: Al lårdjeur del pådje

[ctx: @action]
en: Fit To Height
wa: Al hôteur del pådje

[ctx: @action]
en: Zoom
wa: Zoumer

[ctx: @action]
en: Goto
wa: Potchî a

[ctx: @action]
en: Goto Page
wa: Potchî al pådje

[ctx: @action]
en: Document Back
wa: Documint en erî

[ctx: @action]
en: Document Forward
wa: Documint en avant

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
wa: Candjî rimåkes

[ctx: @action]
en: Spelling
wa: Coridjaedje d' ôrtografeye

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
wa: Mostrer bår ås usteyes

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
wa: Mostrer bår di racsegne

[ctx: @action]
en: Save Options
wa: Tchuzes do schapaedje

[ctx: @action]
en: Key Bindings
wa: Assoçnaedje di tapes

[ctx: @action]
en: Preferences
wa: Preferinces

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
wa: Apontyî les bårs ås usteyes

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
wa: Apontyî les notifiaedjes

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
wa: Li boune idêye do djoû

[ctx: @action]
en: Report Bug
wa: Rapoirter on bug

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
wa: Discandjî lingaedje do programe

[ctx: @action]
en: About Application
wa: Åd fwait do programe

[ctx: @action]
en: About KDE
wa: Åd fwait di KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bgSpellCB)
en: Enable &background spellchecking
wa: Mete en alaedje li coridjaedje di speli e &fond

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkerEnabledByDefaultCB)
en: &Automatic spell checking enabled by default
wa: Coridjaedje come dji t&ape prémetou en alaedje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipUpperCB)
en: Skip all &uppercase words
wa: Passer houte tos les mots e &grandès letes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipRunTogetherCB)
en: S&kip run-together words
wa: Passer &houte les mots aclapés eshonne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
wa: Prémetou lingaedje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, m_ignoreListBox)
en: Ignored Words
wa: Mots passés houte

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
wa: Coridjî ortografeye

[ctx: @action:button]
en: &Finished
wa: &Fini

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
wa: Coridjaedje d' ortografeye èn alaedje...

en: Spell check stopped.
wa: Coridjaedje d' ortografeye aresté.

en: Spell check canceled.
wa: Coridjaedje d' ortografeye rinoncî.

en: Spell check complete.
wa: Coridjaedje d' ortografeye fini.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: Autocorrect
wa: Coridjaedje tot seu

en: You reached the end of the list
    of matching items.
wa: Vos estoz å coron del djivêye
    des trovåjhes.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
wa: Li completaedje est ambigou, gn a di pus d' ene
    corespondances di possibe.

en: There is no matching item available.
wa: Rén d' trové.

en: Backspace
wa: Backspace (Erî)

en: CapsLock
wa: CapsLock (Totès grandès letes)

en: NumLock
wa: NumLock (Tos limeros)

en: ScrollLock
wa: ScrollLock (Djoker li defilmint)

en: PageUp
wa: PageUp (Pådje do dzeu)

en: PageDown
wa: PageDown (Pådje do dzo)

en: Again
wa: Cor on côp

en: Props
wa: Prôpietés

en: Undo
wa: Disfé

en: Front
wa: Pa dvant

en: Copy
wa: Copyî

en: Open
wa: Drovi

en: Paste
wa: Claper

en: Find
wa: Trover

en: Cut
wa: Côper

en: &OK
wa: &I va

en: &Cancel
wa: &Rinoncî

en: &Yes
wa: &Oyi

en: Yes
wa: Oyi

en: &No
wa: &Neni

en: No
wa: Neni

en: &Discard
wa: Taper å &diale

en: Discard changes
wa: Rinoncî åzès candjmints

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
wa: Si vs clitchîz so ç' boton ci, vos rnoncîz a tos les candjmints k' vos avoz fwait dierinmint dins ç' purnea ci.

en: Save data
wa: Schaper les dnêyes

en: &Do Not Save
wa: &Ni nén schaper

en: Do not save data
wa: Ni nén schaper les dnêyes

en: Save file with another name
wa: Schaper l' fitchî avou on ôte no

en: &Apply
wa: Mete en ou&ve

en: Apply changes
wa: Mete les candjmints en alaedje

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
wa: Cwand vs clitchîz so <b> Mete èn ouve</b>, l' apontiaedje est passé å programe. Mins nerén, li purnea d' apontiaedje ni serè nén cloyou.
    Fijhoz insi po sayî totes sôres d' apontiaedjes.

en: Administrator &Mode...
wa: Môde &Manaedjeu...

en: Enter Administrator Mode
wa: Intrer e môde manaedjeu

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
wa: Cwand vs clitchîz so <b>Môde manaedjeu</b> on vs dimandrè l' sicret do manaedjeu (root) po fé les candjmints k' dimandèt les droets da root.

en: Clear input
wa: Netyî l' intrêye

en: Clear the input in the edit field
wa: Netyî li tchamp d' intrêye

en: Show help
wa: Mostrer l' aidance

en: Close the current window or document
wa: Clôre li fniesse ou l' documint do moumint

en: &Close Window
wa: &Clôre finiesse

en: Close the current window.
wa: Clôre li fniesse do moumint.

en: &Close Document
wa: &Clôre documint

en: Close the current document.
wa: Clôre li documint do moumint

en: &Defaults
wa: &Prémetou

en: Reset all items to their default values
wa: Rimete tos les elemints come il estént prémetous.

en: Go back one step
wa: Aler ene hope en erî

en: Go forward one step
wa: Aler ene hope en avant

en: Opens the print dialog to print the current document
wa: Drovi li purnea d' imprimaedje po rexhe li documint do moumint

en: C&ontinue
wa: &Continouwer

en: Continue operation
wa: Continouwer l' operåcion

en: &Delete
wa: &Disfacer

en: Delete item(s)
wa: Disfacer cayet(s)

en: Open file
wa: Drovi fitchî

en: &Reset
wa: &Rimete a zero

en: Reset configuration
wa: Rimete a zerô apontiaedje

[ctx: Verb]
en: &Insert
wa: &Sititchî

en: Confi&gure...
wa: A&pontyî...

en: Add
wa: Radjouter

en: Test
wa: Saye

en: Properties
wa: Prôpietés

en: &Overwrite
wa: Sip&otchî

en: Redo
wa: Rifé

en: &Available:
wa: &K' i gn a:

en: &Selected:
wa: &Tchoezi:

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
wa: Alfabets uropeyins

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
wa: Sicrijhaedjes d' Afrike

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
wa: Sicrijhaedje do Moyén Levant

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
wa: Sicrijhaedjes des Filipenes

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
wa: Sicrijhaedje d' Azeye do Sudess

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
wa: Sicrijhaedjes d' Azeye Levantrece

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
wa: Sicrijhaedjes d' Azeye do mitan

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
wa: Ôtes sicrijhaedjes

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
wa: Simboles

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
wa: Simboles matematikes

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
wa: Simboles fonetikes

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
wa: Måkes diyacritikes combinantes

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
wa: Ôtes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
wa: Latén di båze

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
wa: Latén-1 di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
wa: Latén stindou - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
wa: Latén stindou - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
wa: Sitindaedjes alfabet fonetike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
wa: Modifiantès letes a espåce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
wa: Måkes diyacritikes combinantes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
wa: Grek eyet coptike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
wa: Cirilike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
wa: Cirilike di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
wa: Årmenyin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
wa: Ebreu

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
wa: Arabe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
wa: Siriake

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
wa: Arabe di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thaana
wa: Tâna

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: NKo
wa: N'Ko

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
wa: Samaritin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
wa: Gourmouxhi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
wa: Goudjarati

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
wa: Tamoul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Telugu
wa: Telougou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
wa: Taylandès

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
wa: Lawocyin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
wa: Tibetin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
wa: Birman

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
wa: Djeyordjyin

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
wa: Jamos hangeul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
wa: Etiopike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
wa: Etiopike di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
wa: Tcherokî (Cherokee)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
wa: Sillabes aboridjinnes canadyinnes unifieyes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ogham
wa: Ogham (runes irlandesses)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
wa: Runes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
wa: Hanounowo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
wa: Xhmer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
wa: Mongol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
wa: Sillabes aboridjinnes canadyinnes unifieyes - sitindou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Limbu
wa: Limbou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
wa: Noû Tai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
wa: Simboles xhmer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
wa: Bouguinès

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
wa: Balinès

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
wa: Soudanès

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
wa: Sitindaedjes Vedic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
wa: Sitindaedjes fonetikes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
wa: Sitindaedjes fonetikes di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
wa: Måkes diyacritikes combinantes di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
wa: Latén stindou di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
wa: Grek sitindou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
wa: Pontiaedje djenerå

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
wa: Espôzants eyet indices

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
wa: Simboles di manoyes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
wa: Måkes diyacritikes combinantès po les simboles

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
wa: Simboles come des letes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
wa: Fôme di limeros

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
wa: Fletches

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
wa: Simboles matematikes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
wa: Simboles tecnikes di totes sôres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
wa: Imådjes di controle

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
wa: Ricnoxhance optike di caracteres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
wa: Ratourés alfalimerikes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
wa: Elemints d' cådes semi-grafike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
wa: Elemints d' bloks

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
wa: Cognes djeyometrikes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
wa: Simboles di totes sôres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
wa: Gåliotaedjes grafikes (dingbats)

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
wa: Simboles matematikes di totes sôres - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
wa: Fletches di rawete - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
wa: Modeles braye

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
wa: Fletches di rawete - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
wa: Simboles matematikes di totes sôres - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
wa: Simboles matematikes di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
wa: Simboles et fletches di totes sôres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
wa: Glagolitike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
wa: Latén stindou - C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
wa: Coptike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
wa: Djeyordjyin di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
wa: Tifinar

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
wa: Etiopike sitindou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
wa: Cirilike sitindou - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
wa: Pontiaedje di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
wa: Radicås CJK di rawete

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
wa: Radicås Kangxi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
wa: Caracteres di discrijhaedje d' ideyografes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
wa: Simboles et senes di pontiaedje CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
wa: Jamos hangeul di copatibilité

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
wa: Bopomofo stindou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
wa: Traits CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
wa: Katakanas fonetikes sitindous

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
wa: Ratourêyès letes et moes CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
wa: Copatibilité CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
wa: Ideyografes CJK unifyîs - sitindaedje A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
wa: Simboles hecsagrames Yijing

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
wa: Ideyografes CJK unifyîs

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
wa: Sillabes Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
wa: Radicås Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lisu
wa: Lizou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
wa: Cirilike sitindou - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
wa: Letes modifieuses di tons

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
wa: Latén stindou - D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syloti Nagri
wa: Siloti Nagri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
wa: Devanagari stindou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
wa: Hangul Jamo stindou - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
wa: Djavanès

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
wa: Burman stindou - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Viet
wa: Tay Viet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
wa: Sillabes hangeul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
wa: Hangul Jamo stindou - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
wa: Dimeye-zône hôte

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
wa: Boket a uzaedje privé del dimeye-zône hôte

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
wa: Dimeye-zône basse

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
wa: Redjon d' uzaedje privé

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
wa: Ideyografes CJK di copatibilité

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
wa: Fômes di prezintaedje alfabetike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
wa: Fômes di prezintaedje arabe - A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
wa: Tchoezixheus d' variantes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
wa: Fômes d' astampé

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
wa: Dimeyès combinantès måkes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
wa: Fômes di copatibilité CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
wa: Variantes di ptitès fômes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
wa: Fômes di prezintaedje arabe - B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
wa: Fômes dimeye/dobe lårdjeur

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
wa: Sipeciås

en: Enter a search term or character here
wa: Dinez chal on tecse ou on caractère a cweri

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
wa: Di dvant e l' istwere

en: Previous Character in History
wa: Caractere di dvant e l' istwere

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
wa: Shuvant e l' istwere

en: Next Character in History
wa: Caractere shuvant e l' istwere

en: Select a category
wa: Tchoezi ene categoreye

en: Select a block to be displayed
wa: Tchoezi on blok a håyner

en: Set font
wa: Defini l' fonte

en: Set font size
wa: Defini l' grandeu del fonte

en: Character:
wa: Caractere:

en: Name:
wa: No:

en: Annotations and Cross References
wa: Notes eyet betchfesseyès referinces:

en: Alias names:
wa: Ôtes lomaedjes:

en: See also:
wa: Vey eto:

en: Equivalents:
wa: Ekivalints:

en: Approximate equivalents:
wa: A pô près ekivalints:

en: CJK Ideograph Information
wa: Racsegnes so l' ideyografe CJK

en: Definition in English:
wa: Definixha en inglès:

en: Mandarin Pronunciation:
wa: Prononçaedje e chinwès mandarin:

en: Cantonese Pronunciation:
wa: Prononçaedje e chinwès cantonès:

en: Japanese On Pronunciation:
wa: Prononçaedje djaponès «ON»:

en: Japanese Kun Pronunciation:
wa: Prononçaedje djaponès «kun»:

en: Tang Pronunciation:
wa: Prononçaedje chinwès a l' epoke Tang:

en: Korean Pronunciation:
wa: Prononçaedje corêyin:

en: General Character Properties
wa: Prôpietés djeneråles do caractere

en: Block:
wa: Blok:

en: Unicode category:
wa: Categoreye unicôde:

en: Various Useful Representations
wa: Sacwants ahessåves riprezintaedjes

en: C octal escaped UTF-8:
wa: UTF-8 e secwinces octåles:

en: XML decimal entity:
wa: Intité XML decimåle:

en: Unicode code point:
wa: Pont côde unicôde:

[ctx: Character]
en: In decimal:
wa: E decimå:

en: <Non Private Use High Surrogate>
wa: <Dizeutrin sazet d' redjiblaedje>

en: <Private Use High Surrogate>
wa: <Dizeutrin sazet d' redjiblaedje - uzaedje privé>

en: <Low Surrogate>
wa: <Dizotrin sazet d' redjiblaedje>

en: <Private Use>
wa: <Uzaedje privé>

en: <not assigned>
wa: <nén assiné>

en: Non-printable
wa: Nén imprimåve

en: Other, Control
wa: Ôte, Controle

en: Other, Format
wa: Ôte, Fôrmataedje

en: Other, Not Assigned
wa: Ôte, Nén assiné

en: Other, Private Use
wa: Ôte, Uzaedje privé

en: Other, Surrogate
wa: Ôte, Sazet d' redjiblaedje

en: Letter, Lowercase
wa: Lete, Minuscule

en: Letter, Modifier
wa: Lete, Modifieu

en: Letter, Other
wa: Lete, Ôte

en: Letter, Titlecase
wa: Lete, Pititès madjuscules

en: Letter, Uppercase
wa: Lete, Madjuscule

en: Mark, Spacing Combining
wa: Måke, Combinante a espåce

en: Mark, Enclosing
wa: Måke, Ratourante

en: Mark, Non-Spacing
wa: Måke, Sins espåçmint

en: Number, Decimal Digit
wa: Limero, Chife decimå

en: Number, Letter
wa: Limero, Lete

en: Number, Other
wa: Limero, Ôte

en: Punctuation, Connector
wa: Pontiaedje, Raloyant

en: Punctuation, Dash
wa: Pontiaedje, Trait

en: Punctuation, Close
wa: Pontiaedje, Cloyant

en: Punctuation, Final Quote
wa: Pontiaedje, Cloyant wiyemet

en: Punctuation, Initial Quote
wa: Pontiaedje, Drovant wiyemet

en: Punctuation, Other
wa: Pontiaedje, Ôte

en: Punctuation, Open
wa: Pontiaedje, Drovant

en: Symbol, Currency
wa: Simbole, Manoye

en: Symbol, Modifier
wa: Simbole, Modifieu

en: Symbol, Math
wa: Simbole, Matematike

en: Symbol, Other
wa: Simbole, Ôte

en: Separator, Line
wa: Separateu, Roye

en: Separator, Paragraph
wa: Separateu, Hagnon

en: Separator, Space
wa: Separateu, Espåce

en: You are not allowed to save the configuration
wa: Vos n' avoz nén l' droet d' schaper l' apontiaedje

[ctx: @option next year]
en: Next Year
wa: Anêye shuvante

[ctx: @option next month]
en: Next Month
wa: Moes shuvant

[ctx: @option next week]
en: Next Week
wa: Sam&winne shuvante

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
wa: Dimwin

[ctx: @option today]
en: Today
wa: Ouy

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
wa: Ayir

[ctx: @option last week]
en: Last Week
wa: Li samwinne passêye

[ctx: @option last month]
en: Last Month
wa: Li moes passé

[ctx: @option last year]
en: Last Year
wa: L' anêye passêye

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
wa: Nole date

en: Week %1
wa: Samwinne %1

en: Next year
wa: Anêye shuvante

en: Previous year
wa: Anêye di dvant

en: Next month
wa: Moes shuvant

en: Previous month
wa: Moes di dvant

en: Select a week
wa: Tchoezixhoz ene samwinne

en: Select a month
wa: Tchoezixhoz on moes

en: Select a year
wa: Tchoezixhoz ene anêye

en: Select the current day
wa: Tchoezixhoz l' djoû d' ouy

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
wa: Flotante

en: &Add
wa: R&adjouter

en: &Remove
wa: &Oister

en: Move &Up
wa: &Monter

en: Move &Down
wa: &Dischinde

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
wa: &Aidance

en: Clear &History
wa: Netyî l' &istwere

en: No further items in the history.
wa: Pus nol elemint dvins l' istorike.

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
wa: Rascourti '%1' e programe %2 pol faitindje %3

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
wa[0]: Gn a fortcherwaedje avou l' rascourti globå
wa[1]: Gn a fortcherwaedje avou les rascourtis globås

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
wa[0]: Afontmint di rascourti
wa[1]: Afontmint di rascourtis

en: Shortcut conflict
wa: Afontmint di rascourti

en: Reserved Shortcut
wa: Rascourti rizervé

en: Conflict with Standard Application Shortcut
wa: Gn a fortcherwaedje avou les rascourtis standårds di  l' aplicåcion

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
wa: L' atelêye di tapes « %1 » sieve ossu po l' accion standård « %2 » ki sacwants programes s' endè siervèt.
    El voloz vormint eployî po on rascourti globå eto?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
wa: Intrêye

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
wa: Li tape ki vos vnoz d' tchôkî n' est nén sopoirtêye pa Qt.

en: Unsupported Key
wa: Tape nén sopoirtêye

en: without name
wa: sins no

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
wa: Netyî l' tecse

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
wa: Completaedje do tecse

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
wa: Nouk

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
wa: Al mwin

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
wa: Otomatike

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
wa: Djivêye disrôlante

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
wa: CourtOtomatike

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
wa: Djivêye disrôlante && otomatike

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
wa: Prémetou

en: Image Operations
wa: Operåcions so ls imådjes

en: &Rotate Clockwise
wa: &Tourner dins l' sins des aweyes

en: Rotate &Counterclockwise
wa: Tourner dins l' sins &contråve des aweyes

[ctx: @action]
en: Text &Color...
wa: &Coleur do tecse...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
wa: Coleur

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
wa: &Sorbriyance do tecse...

[ctx: @action]
en: &Font
wa: &Fonte

[ctx: @action]
en: Font &Size
wa: &Grandeu des fontes

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
wa: C&råsses

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
wa: Cl&intcheyes

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
wa: &Sorligneyes

[ctx: @action]
en: &Strike Out
wa: &Båré

[ctx: @action]
en: Align &Left
wa: Aroyî a &hintche

[ctx: @label left justify]
en: Left
wa: Hintche

[ctx: @action]
en: Align &Center
wa: Aroyî å &mitan

[ctx: @label center justify]
en: Center
wa: Mitan

[ctx: @action]
en: Align &Right
wa: Aroyî a &droete

[ctx: @label right justify]
en: Right
wa: Droete

[ctx: @action]
en: &Justify
wa: D&justifyî

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
wa: Djustifyî

[ctx: @title:menu]
en: List Style
wa: Stîle del djivêye

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
wa: Pont

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
wa: Tap. diale

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
wa: Ceke

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
wa: Cwåré

[ctx: @action]
en: Increase Indent
wa: Ritrait pus grand

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
wa: Ritrait pus ptit

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
wa: Sitichî rîle

[ctx: @action]
en: Link
wa: Loyén

[ctx: @action]
en: Format Painter
wa: Abwesner pondeu

[ctx: @action]
en: To Plain Text
wa: E peur tecse

[ctx: @action]
en: Subscript
wa: Dizo l' roye

[ctx: @action]
en: Superscript
wa: Dizeu l' roye

en: &Copy Full Text
wa: &Copyî tot l' tecse

en: Nothing to spell check.
wa: I gn a nole fåte ortografike a coridjî.

en: Speak Text
wa: Léré tecse

en: No suggestions for %1
wa: Nole sudjestion po %1

en: Ignore
wa: Passer houte

en: Add to Dictionary
wa: Radjouter å motî

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
wa: Aviè

[ctx: Time zone]
en: Region
wa: Redjon

en: Comment
wa: Rawete

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
wa: Mostrer scrijhaedje

[ctx: toolbar position string]
en: Top
wa: Al copete

[ctx: toolbar position string]
en: Left
wa: Hintche

[ctx: toolbar position string]
en: Right
wa: Droete

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
wa: Al valeye

en: Text Position
wa: Eplaeçmint do tecse

en: Icons Only
wa: Rén k' les imådjetes

en: Text Only
wa: Rén kel tecse

en: Text Alongside Icons
wa: Tecse sol Boird des Imådjetes

en: Text Under Icons
wa: Tecse å dzo des imådjetes

en: Icon Size
wa: Grandeu des imådjetes

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
wa: Prémetou

en: Small (%1x%2)
wa: Pitites (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
wa: Moyenes (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
wa: Grandes (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
wa: Foirt grandes (%1x%2)

en: Desktop %1
wa: Sicribanne «%1»

en: Add to Toolbar
wa: Radjouter al båre ås usteyes

en: Configure Shortcut...
wa: Apontyî rascourti...

en: No text
wa: Nou tecse

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
wa: &Djeu

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
wa: &Bodjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
wa: &Evoye

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
wa: &Rimåkes

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
wa: Us&teyes

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: Tchu&zes

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse bår ås usteyes

en: Input file
wa: Fitchî d' intrêye

en: Output file
wa: Fitchî d' rexhowe

en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
wa: © 2004-2005 Ian Reinhart Geiser

en: Call Stack
wa: Houkî l' pile

en: Call
wa: Houkî

en: Line
wa: Roye

en: Console
wa: Conzôle

en: Enter
wa: Intrer

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
wa: Nou componint aspougneu d' tecse Kate n' a stî trové;
    Verifyîz vost astalaedje di KDE s' i vs plait.

en: Breakpoint
wa: Pont d' djocaedje

en: JavaScript Debugger
wa: Disbugueu JavaScript

en: &Break at Next Statement
wa: &Djoker a l' instruccion ki shût

en: Break at Next
wa: Djoker al shuvante

en: Continue
wa: Tcheryî pus lon

en: Step Over
wa: Etape dizeu

en: Step Into
wa: Etape divins

en: Step Out
wa: Etape foû

en: Report Exceptions
wa: Rapoirter foû rîles

en: &Debug
wa: &Disbuguer

en: Close source
wa: Clôre sourdant

en: Ready
wa: Presse

en: Parse error at %1 line %2
wa: Aroke d' analijhe del sintake dins %1 roye %2

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive d' enonder on scripe so cisse pådje ci.
    
    %1 roye %2:
    %3

en: JavaScript Error
wa: Aroke di JavaScript

en: &Do not show this message again
wa: Ni pus &måy mostrer ci messaedje ci

en: Local Variables
wa: Locålès variåves

en: Reference
wa: Referince

en: Loaded Scripts
wa: Tcherdjî scripe

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
wa: Gn a on scripe so cisse pådje k' edjale KHTML. S' i continouwe a tourner, des ôtès aplicåcions pôrént ni pus responde si bén.
    Voloz vs arester li scripe?

en: &Stop Script
wa: &Arester scripe

en: Confirmation: JavaScript Popup
wa: Confirmåcion: purnea Javascript

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
wa: Cisse waibe ci evoye on formulaire ki srè drovou en ene novele finiesse di vosse betchteu avou Javascript.
    Estoz d' acoird?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
wa: <qt>Cisse waibe ci evoye on formulaire ki drovrè <p>%1</p> en ene novele finiesse di vosse betchteu avou Javascript.<br />
    Estoz d' acoird?</qt>

en: Allow
wa: Permete

en: Do Not Allow
wa: En nén permete

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
wa: Cisse waibe ci dimande po drovi ene novele finiesse di vosse betchteu avou Javascript.
    Estoz d' acoird?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
wa: <qt>Cisse waibe ci dimande po drovi <p>%1</p> en ene novele finiesse di vosse betchteu avou Javascript.<br />
    Estoz d' acoird?</qt>

en: Close window?
wa: Clôre li fniesse ?

en: Confirmation Required
wa: Racertinaedje dimandé

en: Insert
wa: Sititchî

en: Disallow
wa: Èn nén permete

en: Submit Confirmation
wa: Acertinaedje di l' evoyaedje

en: &Submit Anyway
wa: &Evoyî cwand minme

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
wa: Come vos estoz la, vos alez berweter ces fitchîs ci di voste éndjole locåle al daegntoele.
    Voloz vormint continouwer?

en: Send Confirmation
wa: Evoyî acertinaedje

en: &Send File | &Send Files
wa[0]: &Evoyî fitchî
wa[1]: &Evoyî fitchîs

en: Submit
wa: Evoyî

en: Key Generator
wa: Fijheu d' clé

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
wa: Nou tchôke-divins (plugin) di trové po «%1».
    Endè voloz aberweter onk di %2?

en: Missing Plugin
wa: Tchôke-divins mancant

en: Download
wa: Aberwetaedje

en: Do Not Download
wa: En nén aberweter

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
wa: Çouchal, c' est èn indecse po fé des rcweraedjes.  Tapez les mots clés d' vosse ricweraedje:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
wa: Infôrmåcion sol documint

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
wa: Djenerå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: URL:
wa: Hårdêye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
wa: Tite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
wa: Dierin candjmint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
wa: Ecôdaedje do documint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _modeLabel)
en: Rendering mode:
wa: Môde di rindou :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
wa: Tiestires HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
wa: Prôpietés

en: Initializing Applet "%1"...
wa: Inicialijhaedje del aplikete «%1»...

en: Starting Applet "%1"...
wa: Enondaedje del aplikete «%1»...

en: Applet "%1" started
wa: Aplikete «%1» enondêye

en: Applet "%1" stopped
wa: L' aplikete «%1» s' a djoké

en: Loading Applet
wa: Dji tchedje l' aplikete

en: Error: java executable not found
wa: Aroke: dji n' trove nén l' programe java

en: Signed by (validation: %1)
wa: Siné pa (validåcion: %1)

en: Certificate (validation: %1)
wa: Acertineure (validåcion: %1)

en: Security Alert
wa: Adviertixhmint di Såvrité

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
wa: Acceptez vs l' aplikete Java avou l(es) acertineure(s):

en: the following permission
wa: les droets shuvants

en: &Reject All
wa: &Ribôrer totafwait

en: &Grant All
wa: Totafwait &accepter

en: Applet Parameters
wa: Parametes del aplikete

en: Parameter
wa: Paramete

en: Class
wa: Classe

en: Base URL
wa: Hårdêye (URL) di båze

en: Archives
wa: Årtchives

en: KDE Java Applet Plugin
wa: Tchôke-divins apliketes Java di KDE

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
wa: Bår ås usteyes HTML

en: &Copy Text
wa: &Copyî tecse

en: Open '%1'
wa: Drovi «%1»

en: &Copy Email Address
wa: &Copyî adresse emile

en: &Save Link As...
wa: &Schaper et rlomer l' loyén...

en: &Copy Link Address
wa: &Copyî l' adresse do loyén

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
wa: Cåde

en: Open in New &Window
wa: Drovi en ene novele &finiesse

en: Open in &This Window
wa: Drovi e &cisse finiesse ci

en: Open in &New Tab
wa: Drovi en ene &novele linwete

en: Reload Frame
wa: Ritcherdjî l' cåde

en: Print Frame...
wa: Imprimer l' cåde...

en: Save &Frame As...
wa: Schaper et rlomer &cåde...

en: View Frame Source
wa: Mostrer li sourdant do cåde

en: View Frame Information
wa: Vey infôrmåcion sol cåde

en: Block IFrame...
wa: Bloker IFrame

en: Save Image As...
wa: Schaper et rlomer imådje...

en: Send Image...
wa: Evoyî imådje...

en: Copy Image
wa: Copyî imådje

en: Copy Image Location
wa: Copyî l' eplaeçmint del imådje

en: View Image (%1)
wa: Håyner l' imådje (%1)

en: Block Image...
wa: Bloker l' imådje...

en: Block Images From %1
wa: Bloker les imådjes di %1

en: Stop Animations
wa: Djoker les Animåcions

en: Search for '%1' with %2
wa: Cweri «%1» avou «%2»?

en: Search for '%1' with
wa: Cweri «%1» avou

en: Save Link As
wa: Schaper li Hårdeye

en: Save Image As
wa: Schaper l' Imådje

en: Add URL to Filter
wa: Radjouter URL al passete

en: Enter the URL:
wa: Dinez l' URL:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
wa: Li fitchî « %1 » egzistêye dedja. Estoz seur(e) ki vos l' voloz spotchî?

en: Overwrite File?
wa: Sipotchî l' fitchî?

en: Overwrite
wa: Sipotchî

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
wa: Li manaedjeu d' aberwetaedje (%1) n' a nén stî trové dvins vosse $PATH.

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
wa: Sayîz del rastaler  
    
    L' integråcion avou Konqueror serè dismetowe!

en: Default Font Size (100%)
wa: Prémetowe grandeu del fonte (100%)

en: Embeddable HTML component
wa: Compôzant HTML a mete divins

en: View Do&cument Source
wa: Vey li sourdant do do&cumint

en: View Document Information
wa: Vey l' infôrmåcion sol documint

en: Save &Background Image As...
wa: Schaper et rlomer l' imådje di &fond

en: Print Rendering Tree to STDOUT
wa: Rexhe li coxhlaedje do rindou viè STBOUT

en: Print DOM Tree to STDOUT
wa: Rexhe li coxhlaedje DOM viè STDOUT

en: Stop Animated Images
wa: Djoker les Vicantès Imådjes

en: Set &Encoding
wa: Defini l' &ecôdaedje

en: Use S&tylesheet
wa: Eployî les Foyes di &Stîle

en: Enlarge Font
wa: Agrandi les fontes

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
wa: <qt>Agrandi les fontes<br /><br />Agrandixh li fonte eployeye dins ç' finiesse chal. Clitchîz et, tot wårdant l' boton del sori tchôkî, dischindoz ene miete, po vey ene dressêye avou totes les grandeus k' i gn a po les fontes.</qt>

en: Shrink Font
wa: Raptiti fonte

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
wa: <qt>Raptiti les fontes<br /><br />Raptitixh li fonte eployeye dins ç' finiesse chal. Clitchîz et, tot wårdant l' boton del sori tchôkî, dischindoz ene miete, po vey ene dressêye avou totes les grandeus k' i gn a po les fontes.</qt>

en: Find Text as You Type
wa: Trover tecse cwand vos tapez

en: Find Links as You Type
wa: Trover hårdêyes come dji tape

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
wa: <qt>Imprimer l' cåde<br /><br />Des pådjes k' i gn a sont fwaites di sacwants cådes. Po-z imprimer rén k' onk, clitchîz sol cåde et poy eployîz cisse fonccion chal.</qt>

en: Toggle Caret Mode
wa: (Dis)mete li môde Caret

en: The fake user-agent '%1' is in use.
wa: Li fås idintifiaedje do betchteu '%1' est eployî.

en: This web page contains coding errors.
wa: I gn a des arokes dins cisse pådje waibe.

en: &Hide Errors
wa: Catc&hî arokes

en: &Disable Error Reporting
wa: &Essocter l' rapoirtaedje d' arokes

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
wa: <qt><b>Aroke</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
wa: <qt><b>Aroke</b>: nuk %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
wa: Håyner les Imådjes al Pådje

en: Error: %1 - %2
wa: Aroke: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
wa: Dji n' a savu ariver å coron di l' operåcion k' vos avoz dmandé

en: Technical Reason:
wa: Råjhon tecnike:

en: Details of the Request:
wa: Kitaeyaedje del Dimande:

en: URL: %1
wa: Hårdêye: %1

en: Protocol: %1
wa: Protocole: %1

en: Date and Time: %1
wa: Date et eure: %1

en: Additional Information: %1
wa: Pondants et djondants: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Description:
wa: Discrijhaedje:

en: Possible Causes:
wa: Possibès cåzes:

en: Possible Solutions:
wa: Possibès rexhowes:

en: Page loaded.
wa: Pådje tcherdjeye.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
wa[0]: 1 imådje tcherdjeye so %2.
wa[1]: %1 imådjes tcherdjeyes so %2.

en: Automatic Detection
wa: Deteccion otomatike

en:  (In new window)
wa:  (dins ene novele finiesse)

en: Symbolic Link
wa: Loyén simbolike

en: %1 (Link)
wa: %1 (Loyén)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
wa[0]: %2 (%1 octet)
wa[1]: %2 (%1 octets)

en: %2 (%1 K)
wa: %1 (%2 Ko)

en:  (In other frame)
wa:  (dins èn ôte cåde)

en: Email to:
wa: Emiler a:

en:  - Subject:
wa:  - Sudjet:

en: Save As
wa: Schaper et rlomer

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
wa: <qt>Cisse pådje nén fiyåve contént ene hårdêye viè<br /><b>%1</b>.<br />Voloz vs shuve li hårdêye?</qt>

en: Follow
wa: Shure

en: Frame Information
wa: Infôrmåcion sol Cåde

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
wa:    <a href="%1">[Prôpietés]</a>

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
wa: Compatibilité

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
wa: Sir

en: Save Background Image As
wa: Schaper et rlomer l' imådje di fond

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
wa: Dj' a l' idêye kel tchinne d' acertineure SSL do fré est crombe.

en: Save Frame As
wa: Schaper et rlomer cåde...

en: &Find in Frame...
wa: &Trover e cåde...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
wa: Adviertixhmint: i s' adjixh d' on formulaire horé mins i såye di revoyî vos dnêyes nén criptêyes.
    On tîce såreut motoit haper ciste infôrmåcion  et l' vey.
    Estoz bén seur(e) ki vos voloz tcheryî pus lon?

en: Network Transmission
wa: Berwetaedje pal rantoele

en: &Send Unencrypted
wa: Evo&yî nén ecripté

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
wa: Adviertixhmint: vos dnêyes vont esse evoyeyes nén criptêyes avå l' rantoele.
    Estoz bén seur(e) ki vos voloz tcheryî pus lon?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
wa: Cisse waibe asprouve d' evoyî des dnêyes di formulaire pa emile.
    Voloz vs continouwer?

en: &Send Email
wa: &Evoyî emile

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
wa: <qt>Li formulaire serè prezinté a<br /><b>%1</b><br />so vosse sistinme di fitchî locå .<br /> Voloz prezinter li formulaire?</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
wa: Cisse waibe a asprouvé d' ataetchî on fitchî di voste éndjole e formulaire a evoyî. L' ataetchmint a stî oisté por vos esse a såvrité.

en: Security Warning
wa: Adviertixhmint di Såvrité

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
wa: <qt>Accès pa ene pådje nén fiyåve a<br /><b>%1</b><br /> rifuzé.</qt>

en: &Close Wallet
wa: &Clôre poite-manoye

en: JavaScript &Debugger
wa: &Disbugueu JavaScript

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
wa: Cisse waibe ci a stî espaitcheye di drovi ene novele finiesse avou Javascript.

en: Popup Window Blocked
wa: Aspitant purnea bloké

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
wa[0]: &Håyner l' aspitant purnea bloké
wa[1]: &Håyner %1 aspitants purneas blokés

en: HTML Settings
wa: Apontiaedjes HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
wa: Môde amishtåve avou li scrirece (noer tecse, nole imådje di fond)

en: Print images
wa: Imprimer les imådjes

en: Print header
wa: Imprimer l' tiestire

en: Filter error
wa: Aroke di passete

en: Inactive
wa: Edoirmou

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
wa: %1 (%2 - %3x%4 picsels)

en: %1 - %2x%3 Pixels
wa: %1 - %2x%3 picsels

en: %1 (%2x%3 Pixels)
wa: %1 (%2x%3 picsels)

en: Image - %1x%2 Pixels
wa: Imådje - %1x%2 picsels

en: Done.
wa: Fwait.

en: Access Keys activated
wa: Tapes d' accès en alaedje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
wa: Arokes di JavaScript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
wa: Cisse divize vos dene les notifiaedjes eyet detays des arokes di scripe ki s' passèt so les pådjes waibes. Bråmint des côps c' est l' fåte a ene aroke sol waibe divowe al façon ki l' oteur l' a fwaite. Dins d' ôtes cas, c' est l' rizultat d' ene aroke di programaedje dins Konqueror. Si vs pinsez k' c' est l' prumî cas, houkîz l' waiburlin del waibe ki fwait des rujhes. Si vs pinsez k' laroke est dins Konqueror, rimplixhoz, s' i vs plait, on rapoirt di bug so http://bugs.kde.org/. On discrijhaedje di ç' ki n' rote nén est todi bén inmé.

en: Embeddable component for multipart/mixed
wa: Compôzant a mete divins l' sôre multipart/mixed

en: No handler found for %1.
wa: Nou apougneu di trové po %1.

en: Play
wa: Djouwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause
wa: Djoker

en: New Web Shortcut
wa: Novea rascourti waibe

en: %1 is already assigned to %2
wa: %1 est ddja aroyî a %2

en: New search provider
wa: Novel ahesseu d' cweraedje

en: UR&I shortcuts:
wa: Rascourtis UR&I:

en: Create Web Shortcut
wa: Ahiver rascourti waibe

en: Do not suppress debug output
wa: En nén disfacer l' rexhowe di disbugaedje

en: Do not show the window while running tests
wa: Èn nén håyner l' finiesse cwand dj' enonde des sayes

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
wa: N' enonder k' on simpe asprouvaedje. Sacwantès tchuzes permetou.

en: Only run .js tests
wa: N' enonder ki des asprouvaedjes .js

en: Only run .html tests
wa: N' enonder ki des asprouvaedjes .html

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do not use Xvfb
wa: Èn nén eployî Xvfb

en: Regression tester for khtml
wa: Sayeu di regression po khtml

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: KHTML Regression Testing Utility
wa: Usteye di sayaedje del Regression KHTML

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firstTab)
en: Regression testing output
wa: Rexhowe do sayaedje del regression

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseContinueButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause/Continue regression testing process
wa: Djoker/Continouwer l' processus di sayaedje del regression

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveLogButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
wa: Vos duvrîz tchoezi on fitchî ki ç' ki gn a dins s' djournå est wårdé, divant d' enonder l' sayaedje di regression.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: Output to File...
wa: Rexhowe e fitchî...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Regression Testing Status
wa: Estat di l' asprouvaedje del regression

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, secondTab)
en: View HTML Output
wa: Vey li rexhowe HTML

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSettings)
en: Settings
wa: Apontiaedjes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuMain)
en: Tests
wa: Sayes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run JS Tests
wa: N' enonder ki les asprouvaedjes JS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run HTML Tests
wa: N' enonder ki les asprouvaedjes HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do Not Suppress Debug Output
wa: Èn nén disfacer l' rexhowe di disbugaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Tests...
wa: Enonder les asprouvaedjes...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Single Test...
wa: Enonder on simpe asprouvaedje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify tests Directory...
wa: Sipecifyî l' ridant d' asprouvaedje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify khtml Directory...
wa: Sipecifyî l' ridant khtml...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify Output Directory...
wa: Sipecifyî l' ridant del rexhowe...

en: Available Tests: 0
wa: Sayaedjes k' i gn a: 0

en: Cannot find testregression executable.
wa: Dji n' trove nén li programe testregression.

en: Run test...
wa: Enonder saye...

en: Add to ignores...
wa: Radjouter å cis k' on passe houte...

en: Remove from ignores...
wa: Oister des cis k' on passe houte...

en: URL to open
wa: URL a drovi

en: a basic web browser using the KHTML library
wa: on betchteu waibe di båze ki s' sieve del livreye KHTML

en: Not found
wa: Nén trové

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
wa: Tr&over

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
wa: &Shuvant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
wa: Tchu&zes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
wa: Voloz vs wårder c' sicret ci?

en: Do you want to store this password for %1?
wa: Voloz vs wårder ç' sicret po %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
wa: &Wårder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
wa: Èn må&y wårder po cisse waibe ci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
wa: Èn &nén mostrer ci côp ci

en: Basic Page Style
wa: Stîle di pådje di båze

en: the document is not in the correct file format
wa: ci documint ci n' a nén l' boune cogne di fitchî

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
wa: aroke moirt tins di l' analijhaedje: %1 al roye %2, colone %3

en: XML parsing error
wa: Aroke tins di l' analijhaedje do XML

en: Could not find '%1' executable.
wa: Dji n' trove nén li programe « %1 ».

en: Could not open library '%1'.
    %2
wa: Dji n' sai drovi l' livreye «%1».
    %2

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
wa: Dji n' trove nén «kdemain» dins «%1».
    %2

en: Could not find service '%1'.
wa: Dji n' trove nén li siervice « %1 ».

en: Service '%1' is malformatted.
wa: Li siervice « %1 » est må abwesné.

en: Launching %1
wa: Enondaedje di %1

en: Unknown protocol '%1'.
wa: Protocole nén cnoxhou «%1».

en: Error loading '%1'.
wa: Aroke tot tcherdjant « %1 ».

en: Evaluation error
wa: Aroke dins l' préjhaedje

en: Range error
wa: Aroke dins l' aspagne

en: Reference error
wa: Aroke di referince

en: Syntax error
wa: Aroke di sintacse

en: Type error
wa: Aroke di sôre

en: URI error
wa: Aroke dins l' URI

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, calc)
en: JS Calculator
wa: Carculete JS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, all_clear)
en: AC
wa: Vudî

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, KJSConsole) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, jsConsole)
en: MainWindow
wa: Mwaisse finiesse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
wa: <h1>Håyneu di documintåcion KJSEmbed</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mExecute)
en: Execute
wa: Enonder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: File
wa: Fitchî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open Script
wa: Drovi scripe

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open a script...
wa: Drovi on scripe...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close Script
wa: clôre sicripe

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close script...
wa: Clôre sicripe...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit
wa: Moussî foû

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit application...
wa: Cwiter l' programe...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run
wa: Enonder

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run script...
wa: Enonder scripe...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run To...
wa: Enonder disk' a...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run to breakpoint...
wa: Enonder disk' å pont d' djocaedje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step
wa: Pas

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step to next line...
wa: Pas disk' al roye shuvante...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step execution...
wa: Enonder pas a pas...

en: Utility for running KJSEmbed scripts
wa: Usteye po -z enonder scripes KJSEmbed

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
wa: © 2005-2006 Les oteurs di KJSEmbed

en: Execute script without gui support
wa: Enonder scripe sins sopoirt d' eterface grafike

en: start interactive kjs interpreter
wa: enonder eterpreteu interactif kjs

en: start without KDE KApplication support.
wa: enonde sins sopoirt di KDE KApplication.

en: Script to execute
wa: Scripe a enonder

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
wa: Ene aroke s a passé tins l' enondaedje des royes include «%1» %2: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
wa: include ni prind k' on seu årgumint, nén %1.

en: File %1 not found.
wa: Fitchî %1 nén trové.

en: library only takes 1 argument, not %1.
wa: li livreye n' prind k' on seu årgumint, nén %1.

en: Alert
wa: Abranle

en: Confirm
wa: Racertiner

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
wa: Mwais apougneu d' evenmint: Objet %1 Idintifieu %2 Manire %3 Sinateure: %4

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
wa: Foû-rîle tot houcant l' fonccion «%1» di %2:%3:%4

en: Could not open file '%1'
wa: Dji n' sai drovi l' fitchî «%1».

en: Could not create temporary file.
wa: Dji n' a savou ahiver on fitchî moumintané.

en: %1 is not a function and cannot be called.
wa: %1 n' est nén ene fonccion eyet n' pout nén esse houkeye.

en: %1 is not an Object type
wa: %1 n' est nén ene sôre d' objet

en: Action takes 2 args.
wa: Action prind 2 årgumints.

en: ActionGroup takes 2 args.
wa: ActionGroup prind 2 årgumints.

en: Must supply a valid parent.
wa: Vos dvoz dner on parint ki va.

en: There was an error reading the file '%1'
wa: Åk n' a nén stî come dji léjheu l' fitchî «%1»

en: Could not read file '%1'
wa: Dji n' sai lére li fitchî «%1»

en: Must supply a filename.
wa: Vos dvoz dner on no d' fitchî.

en: '%1' is not a valid QLayout.
wa: «%1» n' est nén on QLayout ki vA.

en: Must supply a layout name.
wa: Vos dvoz dner on no d' layout.

en: Wrong object type.
wa: Mwaijhe sôre d' objet.

en: First argument must be a QObject.
wa: Li prumî årgumint doet esse on QObject

en: Incorrect number of arguments.
wa: Nombe oudonbén årgumints ki n' vont nén.

en: No such method '%1'.
wa: Pont d' téle manire «%1».

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
wa: Houcaedje del manire «%1» a fwait berwete, nén possibe d' aveur l' årgumint %2: %3

en: Call to '%1' failed.
wa: Aroke dins l' houcaedje di «%1».

en: Could not construct value
wa: Dji n' a savou costrure li valixhance

en: Not enough arguments.
wa: Pont d' årgumints assez.

en: Failed to create Action.
wa: Dji n' sai ahiver Action.

en: Failed to create ActionGroup.
wa: Dji n' sai ahiver ActionGroup

en: No classname specified
wa: Nou no d' classe di specifyî.

en: Failed to create Layout.
wa: Dji n' sai ahiver Layout.

en: No classname specified.
wa: Nou no d' classe di specifyî.

en: Failed to create Widget.
wa: Dji n' sai ahiver Widget.

en: Could not open file '%1': %2
wa: Dji n' sai drovi l' fitchî «%1»: %2

en: Failed to load file '%1'
wa: Dji n' sai tcherdjî l' fitchî «%1»

en: '%1' is not a valid QWidget.
wa: «%1» n' est nén on QWidget ki va.

en: Must supply a widget name.
wa: Vos dvoz dner on no d' ahesse.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
wa: Mwais apougneu d' prijhe (slot): Objet %1 Idintifieu %2 Manire %3 Sinateure: %4

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
wa: Foû-rîle tot houcant l' prijhe (slot) «%1» di %2:%3:%4

en: loading %1
wa: Tcherdjaedje : %1

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
note: i18n("Unsorted")); Currently this is used for latest
en: Latest
wa: Li pus noû

en: Highest Rated
wa: Li pus préjhî

en: Most Downloads
wa: Li pus aberweté

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
wa: <qt>Dji n' sai enonder <i>gpg</i> eyet prinde les clés k' i gn a. Soeyoz seur ki <i>gpg</i> est astalé. Ôtrumint, li verifiaedje des rsources aberwetêyes ni serè nén possibe.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
wa: <qt>Intrez l' fråze di passe pol clé <b>Ox%1</b> k' est da <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
wa: <qt>Dji n' sai enonder <i>gpg</i> eyet waitî sel fitchî est valide. Soeyoz seur ki <i>gpg</i> est astalé, ôtrumint l' verifiaedje des rsources aberwetêyes ni srè nén possibe.</qt>

en: Select Signing Key
wa: Tchoezixhoz clé po siner

en: Key used for signing:
wa: Clé eployeye pol siner:

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
wa: <qt>Dji n' sai enonder <i>gpg</i> eyet siner l' fitchî. Soeyoz seur ki <i>gpg</i> est astalé, ôtrumint l' sinateure des rsources ni srè nén possibe.</qt>

en: Get Hot New Stuff
wa: Cweri après tot çki gn a d' pus novea

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
wa: %1 Astaleu d' rawete

en: Add Rating
wa: Radjouter on préjhaedje

en: Add Comment
wa: Radjouter rawete

en: View Comments
wa: Vey rawetes

en: Re: %1
wa: Ri : %1

en: Timeout. Check Internet connection.
wa: Li tins est houte. Verifyîz vosse raloyaedje al daegntoele.

en: Entries failed to load
wa: Li tcherdjaedje des intrêyes a fwait berwete

en: Server: %1
wa: Sierveu : %1

en: <br />Provider: %1
wa: <br />Ahesseu : %1

en: <br />Version: %1
wa: <br />Modêye : %1

en: Provider information
wa: Informåcion so l' ahesseu

en: Could not install %1
wa: Dji n' a sepou astaler %1

en: Get Hot New Stuff!
wa: Cweri après tot çki gn a d' pus novea !

en: There was an error loading data providers.
wa: Åk n' a nén stî come dji tcherdjîve les ahesseus des dnêyes.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
wa: Ene fåte di protocole s' a passé. Çou k' a stî dmandé n' a nén stî.

en: Desktop Exchange Service
wa: Siervice di discandjaedje di scribanne

en: A network error has occurred. The request has failed.
wa: Ene aroke di rantoele s' a passé. Çou k' a stî dmandé n' a nén stî.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Source:
wa: &Sourdant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Order by:
wa: &Arindjî pa:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, m_searchEdit)
en: Enter search phrase here
wa: Dinez chal ene fråze a cweri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_collaborationButton)
en: Collaborate
wa: Ovrî eshonne

en: Rating:
wa: Préjhaedje:

en: Downloads:
wa: Aberwetaedjes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: Install
wa: Astaler

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
wa: Disastaler

en: <p>No Downloads</p>
wa: <p>Pont d' aberwetaedje</p>

en: <p>Downloads: %1</p>
wa: <p>Aberwetaedjes: %1</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUpdate)
en: Update
wa: Mete a djoû

en: Rating: %1
wa: Préjhaedje: %1

en: No Preview
wa: Pont d' prévoeyaedje

en: Loading Preview
wa: Dji tchedje li prévoeyaedje

en: Comments
wa: Rawete

en: Changelog
wa: Djournå des candjmints

en: Switch version
wa: Candjî d' modêye

en: Contact author
wa: Houkî l' oteur

en: Collaboration
wa: Ovrî eshonne

en: Translate
wa: Ratourner

en: Subscribe
wa: S' abouner

en: Report bad entry
wa: Rapoirter mwaijhe intrêye

en: Send Mail
wa: Emiler

en: Contact on Jabber
wa: Houkî so Jabber

en: Provider: %1
wa: Ahesseu: %1

en: Version: %1
wa: Modêye: %1

en: The removal request was successfully registered.
wa: Li dmande di oistaedje a stî eredjistrêye comifåt.

en: Removal of entry
wa: Oistaedje di l' intrêye

en: The removal request failed.
wa: Li dmande di oistaedje a fwait berwete.

en: The subscription was successfully completed.
wa: Li sorsicrijhaedje a stî fwait comifåt.

en: Subscription to entry
wa: Sorsicrijhaedje d' intrêye

en: The subscription request failed.
wa: Li dmande di sorsicrijhaedje a fwait berwete.

en: The rating was submitted successfully.
wa: Li préjhaedje a stî propozé comifåt.

en: Rating for entry
wa: Préjhaedje di l' intrêye

en: The rating could not be submitted.
wa: Dji n' a sepou propozer l' préjhaedje.

en: The comment was submitted successfully.
wa: Li rawete a stî propozêye comifåt.

en: Comment on entry
wa: Rawete di l' intrêye

en: The comment could not be submitted.
wa: Dji n' a sepou propozer l' rawete.

en: KNewStuff contributions
wa: Contribucions KNewStuff

en: This operation requires authentication.
wa: Dj' a dandjî d' en otintifiaedje po ciste operåcion

en: Version %1
wa: Modêye %1

en: Leave a comment
wa: Sicrire ene rawete

en: User comments
wa: Rawetes di l' uzeu

en: Rate this entry
wa: Préjhî ciste intrêye

en: Translate this entry
wa: Ratourner cist intrêye

en: Download New Stuff...
wa: Aberweter noveaté...

en: Hot New Stuff Providers
wa: Ahesseus di totes noveatés

en: Please select one of the providers listed below:
wa: Tchoezixhoz, s' i vs plai, onk des ahesseus del djivêye chal pa dzo:

en: No provider selected.
wa: Nol ahesseu di tchoezi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UploadDialog)
en: Share Hot New Stuff
wa: Pårtaedjî les totes noveatés

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
wa: %1 eberweteu d' rawete

en: Please put in a name.
wa: Tapez on no, s' i vs plait:

en: Old upload information found, fill out fields?
wa: Veye informåcion d' eberwetaedje di trovêye, vudî les tchamps?

en: Fill Out
wa: Vudî

en: Do Not Fill Out
wa: Ni nén vudî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
wa: Oteur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Email address:
wa: Adresse emile:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: License:
wa: Licince:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview URL:
wa: URL di prévoeyaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Language:
wa: Lingaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: In which language did you describe the above?
wa: Dins ké lingaedje est ç' ki vs avoz discrît çouci pa dzeu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Please describe your upload.
wa: Discrijhoz vost eberwetaedje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Summary:
wa: Rascourti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Please give some information about yourself.
wa: Dinez kékès informåcions so vos-ôtes, s' i vs plait bén.

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
wa: Li balance di vosse conte est trop basse:
    Vosse balance: %1
    Pris: %2

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
wa: Vosse vôtaedje a stî eredjistrî.

en: You are now a fan.
wa: Vos estoz on rafiyant asteure.

en: Initializing
wa: Inicialijhaedje

en: Configuration file not found: "%1"
wa: Fitchî d' apontiaedje nén trové : « %1 »

en: Configuration file is invalid: "%1"
wa: Li fitchî d' apontiaedje est mwais : « %1 »

en: Loading provider information
wa: Dji tchedje les infôrmåcions so l' ahesseu

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
wa: Dji n' a savou tcherdjî les ahesseus di noveatés a pårti do fitchî: %1

en: Error initializing provider.
wa: Åk n' a nén stî come dj' inicialijheu l' ahesseu.

en: Loading data
wa: Dji tchedje des dnêyes

en: Loading data from provider
wa: Dji tchedje des dnêyes di l' ahesseu

en: Loading of providers from file: %1 failed
wa: Dji tchedje des ahesseus a pårti do fitchî : %1 a fwait berwete

en: Loading one preview | Loading %1 previews
wa[0]: Dji tchedje on prévoeyaedje
wa[1]: Dji tchedje %1 prévoeyaedjes

en: Installing
wa: Dj' astale

en: Invalid item.
wa: Mwais cayet.

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
wa: L' aberwetaedje do cayet a fwait berwete : pont d' adresse d' aberwetaedje po « %1 ».

en: Download of "%1" failed, error: %2
wa: L' aberwetaedje di « %1 » a fwait berwete, aroke : %2

en: Possibly bad download link
wa: Kécfeye ene mwaijhe hårdêye d' aberwetaedje

en: Could not install "%1": file not found.
wa: Dji n' a sepou astaler « %1 » : fitchî nén trové.

en: Overwrite existing file?
wa: Sipotchî l' fitchî egzistant ?

en: Icons view mode
wa: Môde di håynaedje èn imådjetes

en: Details view mode
wa: Môde di håynaedje avou les detays

en: All Providers
wa: Tos les ahesseus

en: All Categories
wa: Totes les categoreyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Provider:
wa: Ahesseu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCategoryLabel)
en: Category:
wa: Categoreye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
wa: Li pus novea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
wa: Préjhaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en: Most downloads
wa: Li pus aberweté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
wa: Astalé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
wa: Relére sol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
wa: Cweri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, homepageLabel)
en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
wa: <a href="http://opendesktop.org">Pådje måjhon</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, becomeFanButton)
en: Become a Fan
wa: Divini on rafiyant

en: Details for %1
wa: Detays po %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel_2)
en: Changelog:
wa: Djournå des candjmints :

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
wa: Pådje måjhon

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
wa: Diner des cwårs

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
wa[0]: Båze d' aidance (nole intrêye)
wa[1]: Båze d' aidance (%1 intrêyes)

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
wa: Drove dins ene finiesse di betchteu

en: Rating: %1%
wa: Préjhaedje: %1%

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
wa: Pa <i>%1</i>

en: 1 download | %1 downloads
wa[0]: 1 aberwetaedje
wa[1]: %1 aberwetaedjes

en: Updating
wa: Dji met a djoû

en: Install Again
wa: Rastaler

en: Fetching license data from server...
wa: Dji cwîr les dnêyes del licince sol sierveu...

en: Fetching content data from server...
wa: Dji cwîr les dnêyes di l' ådvins sol sierveu...

en: Checking login...
wa: Dji verifeye li login...

en: Fetching your previously updated content...
wa: Dji cwîr vost ådvins metou a djoû divant asteure...

en: Could not verify login, please try again.
wa: Dji n' a savou verifyî l' login, sayîz co on côp s' i vs plait.

en: Fetching your previously updated content finished.
wa: Li cweraedje di vost ådvins metou a djoû divant asteure est tot fwait.

en: Fetching content data from server finished.
wa: Li cweraedje des dnêyes di l' ådvins sol sierveu est tot fwait.

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
wa: Viziter l' waibe

en: File not found: %1
wa: Fitchî nén trové: %1

en: Upload Failed
wa: L' eberwetaedje a fwait berwete

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
wa[0]: Li sierveu n' ricnoxhe nén l' categoreye %2 ki vs sayîz d' eberweter viè.
wa[1]: Li sierveu n' ricnoxhe noles des categoreyes vs sayîz d' eberweter viè : %2

en: The selected category "%1" is invalid.
wa: Li categoreye « %1 » di tchoezeye n' est nén valåbe.

en: Select preview image
wa: Tchoezi imådje do prévoeyaedje

en: There was a network error.
wa: Åk n' a nén stî avou l' rantoele.

en: Uploading Failed
wa: L' eberwetaedje a fwait berwete

en: Authentication error.
wa: Aroke d' otintifiaedje.

en: Upload failed: %1
wa: L' eberwetaedje a fwait berwete : %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadFileLabel)
en: File to upload:
wa: Fitchî a eberweter :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNewUpload)
en: New Upload
wa: Novea eberwetaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Please fill out the information about your upload in English.
wa: Dinez kékès informåcions so voste eberwetaedje en inglès, s' i vs plait bén.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: Name of the file as it will appear on the website
wa: No do fitchî come il aparexhrè sol waibe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
wa: Çouci dvreut discrire clairmint çou k' i gn a e fitchî. Ça pout esse li minme tecse kel tite do fitchî kvtml.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview Images
wa: Vey divant les imådjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview3Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview2Button)
en: Select Preview...
wa: Tchoezi prévoeyaedje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, priceCheckBox)
en: Set a price for this item
wa: Definixhoz on pris po ç' cayet ci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, priceGroupBox)
en: Price
wa: Pris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel)
en: Price:
wa: Pris:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceReasonLabel)
en: Reason for price:
wa: Råjhon do pris :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentWebsiteLinkLabel)
en: Fetch content link from server
wa: Cweri l' hårdêye di l' ådvins do sierveu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel)
en: Create content on server
wa: Ahiver l' ådvins sol sierveu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel_2)
en: Upload content
wa: Eberweter l' ådvins

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview1Label)
en: Upload first preview
wa: Tcherdjî l' prumî prévoeyaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
wa: Note : Vos ploz aspougnî, mete a djoû eyet disfacer vost ådvins sol waibe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview2Label)
en: Upload second preview
wa: Tcherdjî deujhinme prévoeyaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview3Label)
en: Upload third preview
wa: Tcherdjî troejhinme prévoeyaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
wa: Dji djure ki cist ådvins la ni va nén disconte on copyright, ene lwè oudon-bén ene marke k' i gn a. Dji so d' acoird ki mi adresse IP soeye edjîstreye e djournå. (I n' est nén permetou pal lwè d' cossemer di l' ådvins sins l' permission do ci k' a l' copyright.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uploadButton)
en: Start Upload
wa: Enonder l' tcherdjaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
wa: Djouwer &son:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
wa: Tchoezi l' son a djouwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
wa: Håyner on &messaedje dins èn aspitant purnea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
wa: Sicrire divins on fitchî djournå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
wa: Markî intrêye del båre ås bouyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
wa: Enonder ene &comande

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
wa: Tchoezi l' comande a enonder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, KTTS_check)
en: Sp&eech
wa: Cåza&edje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KTTS_combo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, KTTS_select)
en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
wa: <qt>Sipecifeye comint Jovie duvrè lére l' evenmint cwand i l' riçurè. Si vs tchoezixhoz «&nbsp;Lére tecse da vosse&nbsp;», intrez l' tecse dins l' boesse. Vos pôrîz eployî les tchinnes shuvantes di replaeçmint el tecse: <dl><dt>%e</dt><dd>No d' l' evenmint</dd><dt>%a</dt><dd>Programe k' a evoyî l' evenmint</dd><dt>%m</dt><dd>Messaedje evoyî pal programe</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Message
wa: Lére les messaedjes d' evenmint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Name
wa: Lére les nos d' evenmint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Custom Text
wa: Léré tecse da vosse

en: Configure Notifications
wa: Apontyî les notifiaedjes

[ctx: State of the notified event]
en: State
wa: Estat

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
wa: Tite

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
wa: Discrijhaedje

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
wa: <qt>Voloz vs cweri sol daegntoele après <b>%1</b>?</qt>

en: Internet Search
wa: Cweri sol daegntoele

en: &Search
wa: C&weri

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
wa: Sôre : %1

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
wa: &Drovi avou %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
wa: Drovi a&vou %1

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
wa: Drovi « %1 » ?

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
wa: &Drovi avou...

[ctx: @label:button]
en: &Open with
wa: &Drovi avou

[ctx: @label:button]
en: &Open
wa: Dr&ovi

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
wa: No: %1

en: Do you really want to execute '%1'?
wa: Voloz vs po do bon enonder «%1»?

en: Execute File?
wa: Enonder l' fitchî?

en: Accept
wa: Accepter

en: Reject
wa: Rifuzer

en: Untitled
wa: Sins no

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
wa: Li documint «%1» a candjî.
    Voloz vs schaper vos candjmints oudonbén ls abandner?

en: Close Document
wa: Clôre li documint?

en: Error reading from PTY
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant do PTY

en: Error writing to PTY
wa: Åk n' a nén stî tot scrijhant sol PTY

en: PTY operation timed out
wa: Tårdjaedje houte di l' operåcion sol PTY

en: Error opening PTY
wa: Åk n' a nén stî tot drovant l' PTY

en: KDE application to run Kross scripts.
wa: Programe KDE pos enonder les scripes Kross.

en: (C) 2006 Sebastian Sauer
wa: © 2006 Sebastian Sauer

en: Run Kross scripts.
wa: Enonder scripes Kross.

en: Scriptfile
wa: Fitchî scripe

en: Scriptfile "%1" does not exist.
wa: Fitchî scripe « %1 » n' egzistêye nén.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
wa: Nén possibe di trover l' eterpreteu pol fitchî scripe « %1 »

en: Failed to open scriptfile "%1"
wa: Nén possibe di drovi l' fitchî scripe « %1 »

en: Failed to load interpreter "%1"
wa: Nén possibe di tcherdjî l' eterpreteu « %1 »

en: No such interpreter "%1"
wa: Cist eterpreteu n' egzistêye nén: « %1 »

en: Failed to create script for interpreter "%1"
wa: Nén possibe d' ahiver on scripe po l' eterpreteu « %1 »

en: Level of safety of the Ruby interpreter
wa: Livea d' såvrité di l' eterpreteu Ruby

en: Cancel?
wa: Rinoncî ?

en: No such function "%1"
wa: Cisse fonccion « %1 » n' egzistêye nén

en: Text:
wa: Tecse

en: Comment:
wa: Rawete:

en: Icon:
wa: Imådjete:

en: Interpreter:
wa: Eterpreteu:

en: File:
wa: Fitchî:

en: Execute the selected script.
wa: Enonde l' scripe tchoezi.

en: Stop execution of the selected script.
wa: Arestêye l' enondaedje do scripe.

en: Edit...
wa: Candjî...

en: Edit selected script.
wa: Candjî l' sicripe di tchoezi.

en: Add...
wa: Radjouter...

en: Add a new script.
wa: Radjouter novea scripe.

en: Remove selected script.
wa: Oister scripe tchoezi.

en: Edit
wa: Candjî

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
wa: Djenerå

en: The module %1 could not be found.
wa: Li module %1 n' a nén stî trové.

en: The module %1 is disabled.
wa: Li module %1 est dismetou.

en: The module %1 is not a valid configuration module.
wa: Li module %1 n' est nén on module d' apontiaedje valide.

en: There was an error loading the module.
wa: Åk n' a nén stî come dji voleu tcherdjî li môdule.

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
wa: Cisse seccion d' apontiaedje est ddja drovowe divins %1

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
wa: Les apontiaedjes do module do moumint ont candjî.
    Voloz vs mete en ouve les candjmint oudonbén les rovyî ?

en: Apply Settings
wa: Mete les apontiaedjes en ouve

note: i18n: ectx: label, entry, group (DesktopIcons)
en: Distance between desktop icons
wa: Distance etur les imådjetes do scribanne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (DesktopIcons)
en: The distance between icons specified in pixels.
wa: Li plaece inte les imådjes sipecifieye e picsels.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Widget style to use
wa: Stîle des ahesses a-z eployî

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
wa: Li no do stîle d' ahesse, metans "keramik" oudonbén "plastik". Sins les " ".

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use the PC speaker
wa: Eployî les hôt-pårloes do PC

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
wa: Si les comons hôt-pårloes do PC duvrént esse eployî al plaece do prôpe sistinme di notifiaedje da KDE.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: What terminal application to use
wa: Ké programe terminå a-z eployî

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
wa: Minme si on programe di terminå est enondé, ci terminå ci serè eployî.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fixed width font
wa: Fonte a espåçmint ewal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
wa: Cisse fonte est eployeye cwand ene fonte a espåçmint ewal est dmandêye. Ene fonte a espåçmint ewal a todi l' minme espåçmint.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: System wide font
wa: Fonte po tot l' sistinme

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for menus
wa: Fonte po les menus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for menus in applications.
wa: Kéne fonte a-z eployî po les menus des programes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for links
wa: Li coleur des loyéns

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What color links should be that have not yet been clicked on
wa: Li coleur po les loyéns ki n' ont nén co stî vizités

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for visited links
wa: Coleur des loyéns ddja vizités

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for the taskbar
wa: Fonte pol bår des bouyes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
wa: Li fonte a-z eployî pol sicriftôr, la k' les programes ki tournèt pol moumint sont håynés.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fonts for toolbars
wa: Fontes po les bårs ås usteyes

note: i18n: ectx: label, entry (Desktop Screenshot), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for taking screenshot
wa: Rascourti po fé ene waitroûlêye

note: i18n: ectx: label, entry (Enable/Disable Clipboard Actions), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
wa: Racourti po mete en alaedje ou nén les accions do presse-papî

note: i18n: ectx: label, entry (Halt without Confirmation), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
wa: Racourti po distinde li copiutrece sins acertinaedje

note: i18n: ectx: label, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Show directories first
wa: Håyner les ridants å dzeu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
wa: Si les ridants duvrîz esse plaecîs al copete cwand vos håynez les fitchîs

note: i18n: ectx: label, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: The URLs recently visited
wa: Les URL vizités enawaire

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
wa: Eployî po rimpli tot seu, metans, dins les purneas di fitchîs

note: i18n: ectx: label, entry (Show Preview), group (KFileDialog Settings)
en: Show file preview in file dialog
wa: Mostere li prévoeyaedje e purnea di fitchî

note: i18n: ectx: label, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Show hidden files
wa: Mostrer les fitchîs catchîs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
wa: Si les fitchîs cominçant avou on pont (convincion po les catchîs fitchîs) duvrént esse mostrés.

note: i18n: ectx: label, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Show speedbar
wa: Mostrer li bår di radisté

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
wa: Definixh si les imådjetes di racourti a hintche do purnea di fitchî divèt esse mostré.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What country
wa: Ké payis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
wa: Eployî po defini comint håyner, metans, les nombes, manoyes et eure/date.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What language to use to display text
wa: Dins ké lingaedje håyner l' tecse

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: Character used for indicating positive numbers
wa: Caractere eployî po håyner les nombes pôzitifs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Most countries have no character for this
wa: Bråmint des payis n' eployèt nou caractere po çoula

note: i18n: ectx: label, entry, group (Paths)
en: Path to the autostart directory
wa: Tchimin pol ridant d' enondaedje otomatike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Paths)
en: Path to the directory containing executables to be run on session login
wa: Tchimins viè l' ridant k' a les fitchîs enondåves a-z enonder a l' elodjaedje di session

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Enable SOCKS support
wa: Permete li sopoirt SOCKS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Socks)
en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
wa: Definixh sel modêye 4 ou 5 di SOCKS duvreut esse metowe en alaedje divins les sor-sistinmes da KDE.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Path to custom SOCKS library
wa: Tchimin disk' al livreye SOCKS da vosse

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Highlight toolbar buttons on mouse over
wa: Sorbriyance des botons pa dzo l' sori

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Show text on toolbar icons
wa: Mostrer l' tecse avou ls imådjetes ezès bårs ås usteyes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Toolbar style)
en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
wa: S' i fåt ou nén mostrer l' tecse avou ls imådjetes dins les botons des bårs ås usteyes

note: i18n: ectx: label, entry (EchoMode), group (Passwords)
en: Password echo type
wa: Sôre di håynaedje po les screts

note: i18n: ectx: label, entry (Dialog Size), group (KKeyDialog Settings)
en: The size of the dialog
wa: Li grandeu do purnea d' kesse

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
wa: Des candjmints otomatikes ont stî fwaits po responde ås aloyances do tchôke-divins:

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
wa: 
        %1 tchôke-divins a stî otomaticmint clitchî a cåze di si aloyance avou l' tchôke-divins %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
wa: 
        %1 tchôke-divins a stî otomaticmint disclitchî a cåze d' si aloyance avou l' tchôke-divins %2

en: Dependency Check
wa: Verifiaedje des aloyances

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
wa[0]: %1 tchôke-divins a stî otomaticmint radjouté a cåze des aloyances des tchôkes-divins
wa[1]: %1 tchôkes-divins ont stî otomaticmint radjoutés a cåze des aloyances des tchôkes-divins

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
wa[0]: %1 tchôke-divins a stî otomaticmint oisté a cåze des aloyances des tchôkes-divins
wa[1]: %1 tchôkes-divins ont stî otomaticmint oistés a cåze des aloyances des tchôkes-divins

en: Search Plugins
wa: Trover tchôkes-divins

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
wa: Åd fwait di %1

en: Could not load print preview part
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' pårt di prévoeyaedje d' imprimaedje

en: Print Preview
wa: Voeyaedje divant d' imprimer

en: Select Components
wa: Tchoezi les componints

en: Enable component
wa: Mete en alaedje componint

en: Success
wa: Succès

en: Communication error
wa: Aroke di comunicåcion

en: Invalid type in Database
wa: Sôre nén valide el båze di dnêyes

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
wa: Rizultats do cweraedje a pårti d' « %1 »

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
wa: Rizultats do cweraedje

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
wa: eyet

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
wa: ou

en: Nepomuk Resource Class Generator
wa: Djenerateu d' classe di rsoûce di Nepomuk

en: (c) 2006-2009, Sebastian Trüg
wa: © 2006-2009, Sebastian Trüg

en: Maintainer
wa: Mintneu

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
wa: Grand rnetiaedje - Bole a pårt ezès mintneus

en: Verbose output debugging mode.
wa: Môde di disbugaedje del rexhowe ki cåze.

en: Actually generate the code.
wa: Askepeye li côde po do vraiy

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
wa: Candjî etiketes

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
wa: Radjouter etiketes

[ctx: @label]
en: Create new tag:
wa: Ahiver novele etikete :

[ctx: @info]
en: Delete tag
wa: Disfacer etikete

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
wa: Est çki l' etikete <resource>%1</resource> doet esse disfacêye podbon po tos les fitchîs ?

[ctx: @title]
en: Delete tag
wa: Disfacer etikete

[ctx: @action:button]
en: Delete
wa: Disfacer

[ctx: @action:button]
en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Changing annotations
wa: Candjî notes

[ctx: @label]
en: Show all tags...
wa: Mostrer totes les etiketes...

[ctx: @label]
en: Add Tags...
wa: Radjouter etiketes...

[ctx: @label]
en: Change...
wa: Candjî...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
wa: Tolminme cwand

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
wa: Ouy

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
wa: Ayir

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
wa: Cisse samwinne ci

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
wa: Li samwinne passêye

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
wa: Ci moes ci

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
wa: Li moes passé

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
wa: Ciste anêye ci

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
wa: L' anêye passêye

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
wa: Da vosse...

en: This Week
wa: Cisse samwinne ci

en: This Month
wa: Ci moes ci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_anytimeButton)
en: Anytime
wa: Tolminme cwand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_beforeButton)
en: Before
wa: Divant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_afterButton)
en: After
wa: Après

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
wa: Co ds ôtes...

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
wa: Documints

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
wa: Odio

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
wa: Videyo

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
wa: Imådjes

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
wa: Pont d' prumiristé

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
wa: Dierins candjîs

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
wa: Li pus impôrtant

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
wa: Måy drovous

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
wa: Tolminme ké préjhaedje

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
wa: 1 ou dpus

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
wa: 2 ou dpus

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
wa: 3 ou dpus

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
wa: 4 ou dpus

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
wa: Préjhaedje macsimom

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
wa: Totès sôres

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
wa: Rissource

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
wa: Sôre di rsource

en: Enter Search Terms...
wa: Dinez chal ene sacwè a cweri...

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
wa: Contaks

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
wa: Emiles

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
wa: Bouyes

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
wa: Etiketes

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
wa: Fitchîs

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
wa: Ôte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobsBase)
en: ThreadWeaver Jobs Examples
wa: Egzimpes di bouyes ThreadWeaver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, JobsBase)
en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
wa: Li programe enonde 100 bouyes e 4 fyis. Tchaeke bouye ratind po kékès milisegondes, di 1 disk' a 1000.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
wa: Croejhîz po vey les informåcions do djournå so l' activité des fyis. Riwaitîz l' rexhowe del conzôle po vey les informåcions do djournå.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Log thread activity
wa: Fé on djournå di l' activité des fyis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ThreadWeaver::WeaverThreadGrid, threadGrid)
en: Displays Thread Activity
wa: Håyner l' activité des fyis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStart)
en: Start
wa: Enonder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
wa: Egzimpe båzé so l' eterface grafike pol Weaver Thread Manager

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remaining number of jobs:
wa: Nombe di bouyes ki dmorèt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonStart)
en: What time is it? Click to update.
wa: Kéne eure est i? Clitchîz po mete a djoû.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
wa: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(dji n'&nbsp;sai nén co)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSelectFiles)
en: Select Files...
wa: Tchoezi fitchîs...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbCancel)
en: Cancel
wa: Rinoncî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSuspend)
en: Suspend
wa: Mete a djok
