kio4 - en to wa translation catalogue (869 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
wa: On fitchî ou on ridant.lomé %1 egzistêye dedja.

en: You do not have permission to create that folder.
wa: Vos n' avoz nén les bons droets po fé ci ridant la.

en: You did not select a file to delete.
wa: Vos n' avoz pont tchoezi di fitchî a disfacer.

en: Nothing to Delete
wa: Gn a rén a disfacer

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
wa: <qt>Voloz v' po do bon disfacer
     «<b>%1</b>»?</qt>

en: Delete File
wa: Disfacer fitchî

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
wa[0]: Voloz vs po do bon disfacer ci cayet ci?
wa[1]: Voloz vs po do bon disfacer ces %1 cayets ci?

en: Delete Files
wa: Disfacer fitchîs

en: You did not select a file to trash.
wa: Vos n' avoz pont tchoezi di fitchî a taper å batch.

en: Nothing to Trash
wa: I n' a rén a taper å batch

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
wa: <qt>Voloz vs po do bon taper å batch
     «<b>%1</b>»?</qt>

en: Trash File
wa: Taper fitchî å batch

[ctx: to trash]
en: &Trash
wa: &Taper å batch

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
wa[0]: Voloz vs po do bon taper å batch ci cayet ci?
wa[1]: Voloz vs po do bon taper å batch ces %1 cayets ci?

en: Trash Files
wa: Taper les fitchîs å batch

en: The specified folder does not exist or was not readable.
wa: Ci ridant la n' egzistêye nén oudonbén dji nel sai lére.

en: Parent Folder
wa: Ridant parint

en: Home Folder
wa: Ridant måjhon

en: Reload
wa: Ritcherdjî

en: New Folder...
wa: Novea ridant...

en: Move to Trash
wa: Taper å batch

en: Delete
wa: Disfacer

en: Sorting
wa: Dji relî

en: By Name
wa: Sol no

en: By Size
wa: Sol grandeu

en: By Date
wa: Sol date

en: By Type
wa: Sol sôre

en: Descending
wa: Discrexhant

en: Icon Position
wa: Place di l' imådjete

en: Next to File Name
wa: No do fitchî shuvant

en: Above File Name
wa: No do fitchî å dzeu

en: Short View
wa: Court håynaedje

en: Detailed View
wa: Håyner totafwait

en: Tree View
wa: Vey come èn åbe

en: Detailed Tree View
wa: Sipepieus coxhlaedje

en: Show Hidden Files
wa: Mostrer fitchîs catchîs

en: Show Aside Preview
wa: Mostrer prévoeyaedje l' onk a costé di l' ôte

en: Show Preview
wa: Prévey

en: Properties
wa: Prôpietés

en: &View
wa: &Vey

[ctx: folder name]
en: New Folder
wa: Novea ridant

[ctx: @title:window]
en: New Folder
wa: Novea ridant

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
wa: Fé on novea ridant dins:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
wa: Tchoezi ridant

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
wa: Novea ridant...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
wa: Novea ridant...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
wa: Disfacer

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
wa: Mostrer fitchîs catchîs

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
wa: Prôpietés

en: *|All Files
wa: *|Tos les fitchîs

en: All Supported Files
wa: Tos les fitchîs sopoirtés

en: Edit Places Entry
wa: Candjî les eplaeçmints d' intrêye

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
wa: <qt>C' est l' eplaeçmint loyî a ciste intrêye. Vos poloz eployî tot l' minme li kéne hårdêye (URL) bén costrûte. Metans:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Si vos clitchîz sol boton djusse asto del boesse di tecse, vos pôroz betchter po tchoezi l' hårdêye ki convént.</qt>

en: &Location:
wa: &Eplaeçmint:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
wa: <qt>L' imådjete k' aparexhrè e panea des rascourtis.<br /><br />Clitchîz sol boton po tchoezi ene ôte.</qt>

en: Choose an &icon:
wa: Tchoezixhoz ene &imådjete:

en: &Only show when using this application (%1)
wa: A n' mostrer &ki po ç' programe chal (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
wa: <qt>Tchoezixhoz çoula si vos voloz k' ciste intrêye n' aparexhe ki cwand vos eployîz l' programe do moumint (%1).<br /><br />Si vos n' purdoz nén cisse tchuze la, l' intrêye serè eployeye avou tos les programes.</qt>

en: &Release '%1'
wa: &Liberer «%1»

en: &Safely Remove '%1'
wa: &Oister «%1» al coete

en: &Unmount '%1'
wa: &Dismonter «%1»

en: &Eject '%1'
wa: Fé re&xhe «%1»

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive d' acceder a «%1», li sistinme a respondou: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive d' acceder a «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
wa: Vudî li batch

en: Add Entry...
wa: Radjouter intrêye...

en: &Show All Entries
wa: &Mostrer totes les Intrêyes

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
wa: Voloz vs po do bon vudî l' batch? Tos les cayets ki sont ddins seront disfacés.

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
wa: Vudî li batch

en: Show Hidden Folders
wa: Mostrer ridants catchîs

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
wa: <qt>Cwand voz tapez dins l' boesse di tecse, on vs pout prezinter des sacwès ki corespondèt. Cisse fonccionålité la pout esse controlêye tot clitchant avou l' boton d' droete del sori eyet tchoezi l' metôde ki vos inmez l' mî dins l' menu <b>Completaedje do tecse</b>.</qt>

en: Drive: %1
wa: Lijheu: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
wa: <qt>Clitchîz so ç' boton chal po-z intrer dins l' ridant parint.<br /><br />Si vos estoz, metans, dins file:/home/%1, et k' vos clitchîz sol boton, vos vos rtrovroz dins file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po rivni en erî d' ene asdjamblêye dins l' istorike di vosse betchtaedje.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po-z avanci d' ene asdjamblêye dins l' istorike do betchtaedje.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po rtcherdjî l' å dvins di l' eplaeçmint do moumint.

en: Click this button to create a new folder.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po fé on novea ridant.

en: Show Places Navigation Panel
wa: Mostrer li rascourti après l' panea di naiviaedje

en: Show Bookmarks
wa: Mostrer rmåkes

en: Options
wa: Tchuzes

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
wa: <qt>Voci l' menu po-z apontyî l' purnea des fitchîs. Vos poloz candjî sacwantès tchuzes did ci, metans: <ul> <li>kimint çki les fitchîs sont relîs dvins l' djivêye</li><li>li façon d' håyner les fitchîs (imådjetes, djivêye...)</li><li>mostrer les fitchîs catchîs ou nén</li><li>rascourti après l' panea di naiviaedje</li><li>prévoeyaedje des fitchîs</li><li>mete les ridant eshonne eyet les fitchîs eshonne</li></ul></qt>

en: Zoom out
wa: Diszoumer

en: Zoom in
wa: Zoumer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
wa: &No:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
wa: <qt>Passete k' i fåt passer l' djivêye des fitchîs dvins.  Les nos ki n' corespondèt nén al passete n' aparexhront nén. <p>Vos poloz tchoezi ene des prémetowès passetes dins l' djivêye disrôlante oudonbén fé ene passete da vosse el boesse di tecse.</p><p>Vos poloz bén eployî des djokers come * ou ? </p></qt>

en: &Filter:
wa: &Passete:

en: You can only select one file
wa: Vos n' poloz tchoezi k' on seu fitchî

en: More than one file provided
wa: Vos avoz dné pus k' on seu fitchî

en: You can only select local files
wa: Vos n' poloz tchoezi ki des fitchîs locås

en: Remote files not accepted
wa: Fitchîs då lon nén acceptés

en: More than one folder provided
wa: Vos avoz dné pus k' on seu ridant

en: Files and folders selected
wa: Fitchîs eyet ridants tchoezis

en: Cannot open file
wa: Dji n' sai drovi li fitchî

en: This is the name to save the file as.
wa: Li no k' i fåt dner å fitchî pol schaper.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
wa: Li djivêye des fitchîs a drovi.  Vos poloz tchoezi di pus d' on fitchî: fijhoz è 'ne djivêye avou on blanc inte tchaeke no.

en: This is the name of the file to open.
wa: No do fitchî a drovi.

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
wa: Li fitchî  "%1" egzistêye dedja. El voloz vs sipotchî ?

en: Overwrite File?
wa: Sipotchî l' fitchî?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
wa: Il avize ki les nos di fitchîs tchoezis
    ni sont nén valåbes.

en: Invalid Filenames
wa: Måva no(s) di fitchî(s)

en: You can only select local files.
wa: Vos n' poloz tchoezi ki des fitchîs locås.

en: Remote Files Not Accepted
wa: Fitchîs å lon nén acceptés

en: *|All Folders
wa: *|Tos les ridants

en: &Open
wa: Dr&ovi

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
wa: Grandeu des imådjetes: %1 picsels (sitandåde grandeu)

en: Icon size: %1 pixels
wa: Grandeu des imådjetes: %1 picsels

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
wa: Tchoezi &otomaticmint l' cawete des fitchîs (%1)

en: the extension <b>%1</b>
wa: li cawete <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
wa: Tchoezi &otomaticmint l' cawete des fitchîs

en: a suitable extension
wa: ene cawete ki va bén

en: Bookmarks
wa: Rimåkes

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
wa: <qt>Avou ç' boton ci, vos poloz fé ene rimåke po on metou eplaeçmint. Clitchîz sol boton po drovi l' menu des rmåkes. Vaila, vos pôroz radjouter, candjî ou tchoezi ene rimåke.<br /><br />Ces rmåkes la sont spécifikes å purnea des fitchîs.  Mins sinon, il ovrèt come des rmåkes ôte pårt dins KDE.</qt>

en: Create new folder in:
    %1
wa: Fé on novea ridant dins:
    %1

en: Copy
wa: Copyî

en: Paste
wa: Claper

en: Edit
wa: Candjî

en: Navigate
wa: Naivyî

en: Show Full Path
wa: Mostrer tot l' tchimin

en: Custom Path
wa: Tchimin a vosse môde

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
wa: Éndjins

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
wa: Ôte

en: Click for Location Navigation
wa: Clitchî po naiviaedje del plaece

en: Click to Edit Location
wa: Clitchî po candjî l' plaece

en: Setting ACL for %1
wa: Dji defini l' ACL po %1

en: Could not change permissions for
    %1
wa: Dji n' a seu candjî les permissions po
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
wa: I gn a pont d' media stitchî oudonbén dji nel ricnoxhe nén.

en: "vold" is not running.
wa: «vold» n' est nén en alaedje.

en: Could not find program "mount"
wa: Dji n' a savou trover li programe «mount»

en: Could not find program "umount"
wa: Dji n' a savou trover li programe «umount»

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
wa: Dji n' sai copyî l' fitchî di %1 a %2 (Lo. d' aroke: %3)

en: No media in device for %1
wa: Nou media e l' éndjin po %1

en: Could not get user id for given user name %1
wa: Dji n' a savou awè l' id di l' uzeu pol no d' uzeu %1 di dné

en: Could not get group id for given group name %1
wa: Dji n' a savou awè l' id do groupe pol no do groupe %1 di dné

en: Opening connection to host %1
wa: Drovant l' raloyaedje å lodjoe %1

en: Connected to host %1
wa: Raloyî å lodjoe %1

en: %1.
    
    Reason: %2
wa: %1.
    
    Råjhon: %2

en: Sending login information
wa: Evoyant l' infôrmåcion d' elodjaedje

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
wa: Messaedje evoyî:
    Elodjaedje avou: no d' elodjaedje=%1 eyet scret=[catchî]
    
    Li sierveu a respondou:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
wa: Vos dvoz dner on no d' uzeu eyet on scret po-z aveur accès a ç' site ci.

en: Login OK
wa: L' elodjaedje a stî

en: Could not login to %1.
wa: Dji n' a savou m' elodjî so %1.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
wa: Vos dvoz dner on no d' uzeu eyet on scret pol sierveu procsi chal pa dzo dvant di poleur aveur accès a on site.

en: Proxy:
wa: Procsi:

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
wa: <b>%1</b> a <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
wa: L' otintifiaedje do procsi a fwait berwete.

en: No host specified.
wa: Nou lodjoe di dné.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
wa: Ôtrumint, li dmande åreut yeu stî comifåt.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
wa: obtini valixhances di prôpieté

[ctx: request type]
en: set property values
wa: defini valixhances di prôpieté

[ctx: request type]
en: create the requested folder
wa: fé l' ridant dmandé

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
wa: copyî l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
wa: bodjî li fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
wa: cweri e ridant specifyî

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
wa: esserer l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
wa: disserer l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
wa: disfacer l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
wa: cweri les ahessaedjes do sierveu

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
wa: obtini les ådvins do fitchî ou ridant specifyî

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
wa: Ene aroke nén ratindowe s' apassé (%1) come dji sayive di %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
wa: Li sierveu n' sopoite nén l' protocole WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive di %1, %2. On rascourti del råjhon est chal pa dzo.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
wa: L' accès a stî rfuzé tot sayant di %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
wa: Ene rissoûce ni pout nén esse ahivêye al destinåcion ttossu lontins ki yene ou sacwantès ramexhnêyes (ridant) inte les deus n' ont nén stî ahivêyes.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
wa: Li sierveu n' a nén sepou mintni l' vicåreye des prôpietés ki sont-st el djivêye e l' elemint XML propertybehavior oudonbén vs avoz sayî d' sipotchî on fitchî tot dmandant ki ces fitchîs n' fuxhexhe nén spotchî. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
wa: L' esseraedje dimandé n' a nén polou esse waeranti. %1

en: The server does not support the request type of the body.
wa: Li sierveu n' sopoite nén li sôre di coir dimandêye.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
wa: Dji n' sai fé %1 paski l' rissoûce est serêye.

en: This action was prevented by another error.
wa: Ci faitindje a stî espaitchî pas ene ôte aroke.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
wa: Nén moyén di %1, la kel sierveu såme rifuze d' accepter l' fitchî ou l' ridant.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
wa: Li rsoûce såme n' a pont d' plaece assez pos eredjistrî l' estat del rissoûce après l' fijhaedje di cisse metôde.

en: The resource cannot be deleted.
wa: Dji n' sai disfacer li rsoûce.

[ctx: request type]
en: upload %1
wa: eberwetaedje %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
wa: Ene aroke nén ratindowe (%1) s' a passé come dji sayive di %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
wa: %1 atotchî. Tot ratindant k' on m' responde...

en: Server processing request, please wait...
wa: Li sierveu overe li dmande, tårdjîz s' i vs plait...

en: Sending data to %1
wa: Evoyaedje des dnêyes a %1

en: Retrieving %1 from %2...
wa: Riçuvaedje di %1 a pårti di %2...

en: Authentication Failed.
wa: L' otintifiaedje a fwait berwete.

en: Authorization failed.
wa: L' otorijhåcion a fwait berwete

en: KDE HTTP cache maintenance tool
wa: Usteye di mintnance del muchete HTTP di KDE

en: Empty the cache
wa: Vudî li muchete.

en: Cookie Alert
wa: Abranle des coûkes

en: Apply Choice To
wa: Mete en ouve li tchuze po

en: &Only this cookie
wa: &Seulmint cisse coûke ci

en: &Only these cookies
wa: &Seulmint ces coûkes ci

en: All cookies from this do&main
wa: Totes les coûkes di ci do&minne ci

en: All &cookies
wa: Totes les &coûkes

en: &Accept
wa: &Prinde

en: &Reject
wa: &Ribourer

en: See or modify the cookie information
wa: Vey ou candjî l' infôrmåcion del coûke

en: Cookie Details
wa: Detays del coûke

en: Name:
wa: No:

en: Value:
wa: Valixhance:

en: Expires:
wa: Espire:

en: Path:
wa: Tchimin:

en: Domain:
wa: Dominne:

en: Exposure:
wa: Mostraedje:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
wa: &Shuvant >>

en: Show details of the next cookie
wa: Mostrer les detays del coûke ki shût

en: Not specified
wa: Nén specifyî

en: End of Session
wa: Fén del session

en: Secure servers only
wa: Seulmint des såves sierveus

en: Secure servers, page scripts
wa: Såves sierveus, sicripes del pådje

en: Servers
wa: Sierveus

en: Servers, page scripts
wa: Sierveus, scripes del pådje

en: HTTP Cookie Daemon
wa: Demon des coûkes HTTP

en: HTTP cookie daemon
wa: Demon des coûkes HTTP

en: Shut down cookie jar
wa: Distinde li coûke jar

en: Remove cookies for domain
wa: Oister les coûkes pol dominne

en: Remove all cookies
wa: Oister totes les coûkes

en: Reload configuration file
wa: Ritcherdjî l' fitchî d' apontiaedje

en: No metainfo for %1
wa: Nole meta-infôrmåcion po %1

en: --- separator ---
wa: --- separateu ---

[ctx: @action:button]
en: Update
wa: Mete a djoû

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
wa: Prôpietés del rimåke

[ctx: @action:button]
en: Add
wa: Radjouter

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
wa: Radjouter ene rimåke

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
wa: &Novea ridant...

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
wa: Radjouter ene rimåke

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
wa: No:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
wa: Eplaeçmint:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
wa: Fé on novea ridant di rmåkes

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
wa: Fé on novea ridant di rmåkes e %1

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
wa: Novea ridant:

en: *.html|HTML Files (*.html)
wa: *.html|Fitchîs HTML (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
wa: <!-- Ci fitchî a stî ahivé pa Konqueror -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
wa: *.adr|Fitchîs di rmåkes do betchteu Opera (*.adr)

en: Add Bookmark Here
wa: Radjouter ene rimåke chal

en: Open Folder in Bookmark Editor
wa: Drovi l' ridant dins l' aspougneu di rmåkes

en: Delete Folder
wa: Disfacer l' ridant

en: Copy Link Address
wa: Copyî l' adresse do loyén

en: Delete Bookmark
wa: Disfacer rmåke

en: Open Folder in Tabs
wa: Drovi les ridants dins des linwetes

en: Cannot add bookmark with empty URL.
wa: Dji n' pout radjouter ene rimåke avou ene vude hårdêye

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
wa: Estoz seur di voleur oister l' ridant d' rimåkes
    «%1»?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
wa: Estoz seur di voleur oister l' rimåke
    «%1»?

en: Bookmark Folder Deletion
wa: Oistaedje ridant di rmåkes

en: Bookmark Deletion
wa: Disfaçaedje di rmåke

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
wa: Drovi totes les rimåkes di c' ridant ci dins en ene novele linwete.

en: Bookmark Tabs as Folder...
wa: Linwetes di rimåke dins on ridant...

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
wa: Radjouter on ridant di rmåkes po totes les linwetes di drovowes.

en: Edit your bookmark collection in a separate window
wa: Aspougnî vosse ramexhnêye di rmåkes dins ene ôte finiesse

en: New Bookmark Folder...
wa: Novea ridant di rmåkes...

en: Create a new bookmark folder in this menu
wa: Fé on novea ridant di rmåkes e ci menu chal

en: Hide in toolbar
wa: Catchî el bår ås usteyes

en: Show in toolbar
wa: Mostrer el bår ås usteyes

en: Open in New Window
wa: Drovi dins ene novele finiesse

en: Open in New Tab
wa: Drovi dins ene nouve linwete

en: Receiving corrupt data.
wa: Dji rçû des combès dnêyes.

en: Owner
wa: Prôpietaire

en: Owning Group
wa: Groupe prôpietaire

en: Others
wa: Ôtes

en: Named User
wa: Uzeu lomé

en: Named Group
wa: Groupe lomé

en: Edit Entry...
wa: Candjî intrêye...

en: Delete Entry
wa: Disfacer intrêye

en:  (Default)
wa:  (Prémetou)

en: Edit ACL Entry
wa: Candjî intrêye ACL...

en: Entry Type
wa: Sôre d' intrêye

en: Default for new files in this folder
wa: Prémetowès valixhances po les noveas fitchîs e ç' ridant ci

en: User:
wa: Uzeu:

en: Group:
wa: Groupe:

en: Type
wa: Sôre

en: Name
wa: No

en: Device name
wa: No d' l' éndjine

en: Encoding:
wa: Ecôdaedje:

en: Open
wa: Drovi

en: Save As
wa: Schaper eyet rlomer

en: <Error>
wa: <Aroke>

en: &Share
wa: &Pårtaedjî

en: Only folders in your home folder can be shared.
wa: Seulmint les ridants å dzo di vosse ridant måjhon polèt esse pårtaedjîs.

en: Not shared
wa: Nén pårtaedjî

en: Shared
wa: Pårtaedjî

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
wa: Si vos pårtaedjîz ci ridant chal, i pôrè esse eployî dzo Linux/UNIX (pa NFS) eyet Windows (pa Samba).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
wa: Vos ploz ossu rapontyî les otorijhåcions do pårtaedje di fitchîs.

en: Configure File Sharing...
wa: Apontyî li pårtaedje di fitchîs...

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
wa: Åk n' a nén stî avou « filesharelist ». Waitîz s' elle est astalêye eyet dvins $PATH ou /usr/sbin.

en: You need to be authorized to share folders.
wa: Vos dvoz esse otorijhî a pårtaedjî les ridants.

en: File sharing is disabled.
wa: Li pårtaedje di fitchîs est dismetou.

en: Sharing folder '%1' failed.
wa: Li pårtaedje do ridant «%1» a fwait berwete.

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive di pårtaedjî l' ridant "%1". Soeyoz seur kel sicripe Perl "fileshareset" est defini suid root.

en: Unsharing folder '%1' failed.
wa: L' arestaedje do pårtaedje do ridant «%1» a fwait berwete.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive d' arester l' pårtaedje do ridant "%1". Soeyoz seur kel sicripe Perl "fileshareset" est defini suid root.

en: Select Icon
wa: Tchoezi ene imådjete

en: Icon Source
wa: Sourdant di l' imådjete

en: S&ystem icons:
wa: Imådjetes do &sistinme:

en: O&ther icons:
wa: Ô&tès imådjetes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
wa: &Foyter...

en: &Search:
wa: C&weri:

en: Actions
wa: Accions

en: Animations
wa: Animåcions

en: Applications
wa: Programes

en: Categories
wa: Categoreyes

en: Devices
wa: Usteyes

en: Emotes
wa: Xhinåds

en: Filesystems
wa: Sistinmes di fitchîs:

en: International
wa: Foû payis

en: Mimetypes
wa: Sôres MIME

en: Places
wa: Plaeces

en: Status
wa: Estat

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
wa: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Fitchîs imådjetes (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

en: Known Applications
wa: Kinoxhous programes

en: Open With
wa: Drovi avou

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
wa: <qt>Tchoezi li programe a eployî po drovi <b>%1</b>.  Si vos n' trovez nén l' programe dins l' djivêye, tapez l' tot droet, ou don bén clitchîz sol boton 'Betchter'.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
wa: Tchoezixhoz li no do programe po drovi les fitchîs tchoezis avou.

en: Choose Application for %1
wa: Tchoezi on programe po %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
wa: <qt>Tchoezi l' programe pol sôre di fitchî: <b>%1</b>. Si l' programe ki vos voloz n' est nén dvins l' djivêye, tapez si no ou s' clitchîz sol boton 'Betchter'.</qt>

en: Choose Application
wa: Tchoezi on programe

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
wa: <qt>Tchoezixhoz on programe. Si l' programe ki vos voloz n' est nén dvins l' djivêye, tapez si no ou s' clitchîz sol boton 'Betchter'.</qt>

en: Run in &terminal
wa: Enonder dins on &terminå

en: &Do not close when command exits
wa: ÈN &nén clore cwand l' comande finixh

en: &Remember application association for this type of file
wa: &Ritni l' aloyaedje etur l' aplicåcion et cisse sôre di fitchî ci

en: P&review
wa: P&révey

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
wa: Terminå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
wa: E&nonder dvins on terminå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
wa: Tchuzes pol &terminå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
wa: Èn nén &clore cwand l' comande finixh

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
wa: Uzeu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
wa: Enonder come èn ôte &uzeu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
wa: Dinez li no d' l' uzeu ki vos vloz enonder les programes avou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
wa: No d' &uzeu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
wa: Dinez chal li no d' l' uzeu ki vos vloz enonder les programes avou.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
wa: Enondaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
wa: Mete en alaedje l' imådjete d' &enondaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
wa: &Mete el boesse ås imådjetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: &D-Bus registration:
wa: Edjîstraedje &D-Bus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
wa: Pont

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
wa: Sacwants lingaedjes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
wa: Mierseule instance

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
wa: Enonder djuska cwand c' est fini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
wa: &Discrijhaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
wa: &Rawete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
wa: Ki&mande:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
wa: Tchimin di l' &ovraedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
wa: Sôres di fitchîs &sopoirtêyes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
wa: Sôre MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
wa: Discrijhaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
wa: Radjouter...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
wa: Oister

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
wa: &Sipepieusès tchuzes

en: Properties for %1
wa: Prôpietés po %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
wa[0]: Prôpietés po %1 cayet tchoezi
wa[1]: Prôpietés po %1 cayets tchoezis

en: Type:
wa: Sôre:

en: Contents:
wa: Å dvins:

en: Location:
wa: Eplaeçmint:

en: Size:
wa: Grandeu:

en: Calculate
wa: Cårculer

en: Stop
wa: Arester

en: Refresh
wa: Rafrister

en: Points to:
wa: Boute après:

en: Created:
wa: Fwait:

en: Modified:
wa: Candjî:

en: Accessed:
wa: Eployî:

en: Mounted on:
wa: Monté so:

en: Device usage:
wa: Eployaedje di l' éndjin:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
wa: %1 libe so %2 (%3% d' eployî)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
wa: Dji carcule... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
wa[0]: %1 fitchî
wa[1]: %1 fitchîs

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
wa[0]: %1 dzo-ridan
wa[1]: %1 dizo-ridants

en: Calculating...
wa: Dji carcule...

en: At least %1
wa: %1 pol moens

en: The new file name is empty.
wa: Li novea no d' fitchî est vude.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
wa: <qt>Dji n' sai schaper les prôpietés. Vos n' avoz nén l' droet di scrire dins<b>%1</b>.</qt>

en: Forbidden
wa: Disfindou

en: Can Read
wa: Pout esse léjhou

en: Can Read & Write
wa: Pout esse léjhou eyet scrît

en: Can View Content
wa: Li contnou pout esse veyou

en: Can View & Modify Content
wa: Li contnou pout esse veyou eyet candjî

en: Can View Content & Read
wa: Li contnou pout esse veyou et léjhou

en: Can View/Read & Modify/Write
wa: Pout esse veyou/léjhou eyet candjî/scrît

en: &Permissions
wa: &Droets

en: Access Permissions
wa: Droets po-z eployî

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
wa[0]: Ci fitchî est on loyén et n' a nén d' permissions da lu.
wa[1]: Tos les fitchîs sont des loyéns et n' ont nén des permissions da zels.

en: Only the owner can change permissions.
wa: Seulmin l' prôpietaire pout candjî les permissions.

en: O&wner:
wa: &Prôpietaire:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
wa: Les accions ki l' prôpietaire pout fé.

en: Gro&up:
wa: Gro&upe:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
wa: Les accions ki les mimbes do groupe polèt fé.

en: O&thers:
wa: Ô&tes:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
wa: Les accions ki tos ls uzesu, ki n' sont ni l' prôpietaire ni dins l' groupe, polèt fé.

en: Only own&er can rename and delete folder content
wa: Seulmint l' &prôpietaire pout rlomer et disfacer l' contnou do ridant

en: Is &executable
wa: Est &enondåve

en: A&dvanced Permissions
wa: &Sipepieusès permissions

en: Ownership
wa: Prôpieté

en: User:
wa: Uzeu:

en: Group:
wa: Groupe:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
wa: Mete en ouve les candjmints po tos les sorridants et les fitchîs å dvins

en: Advanced Permissions
wa: Sipepieusès permissions

en: Class
wa: Classe

en: Show
    Entries
wa: Mostrer
    les Intrêyes

en: Read
wa: Lére

en: This flag allows viewing the content of the folder.
wa: Ci drapea chal permete di vey çou k' i gn a å dvins do ridant

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
wa: Li drapea d' lijhaedje permete di vey çou k' i gn a å dvins do fitchî.

en: Write
    Entries
wa: Sicrire
    les Intrêyes

en: Write
wa: Sicrire

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
wa: Li drapea di scrijhaedje permete di candjî l' contnou do fitchî.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
wa: Intrer

en: Enable this flag to allow entering the folder.
wa: Metoz ci drapea chal po permete d' intrer e l' ridant.

en: Exec
wa: Enonder

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
wa: Metoz ci drapea chal po permete d' enonder l' fitchî come on programe.

en: Special
wa: Speciå

en: User
wa: Uzeu

en: Group
wa: Groupe

en: Set UID
wa: Tchoezi l' UID

en: Set GID
wa: Tchoezi li GID

[ctx: File permission]
en: Sticky
wa: Eclawåve

en: Link
wa: Loyén

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
wa[0]: Ci fitchî si sieve di spepieus droets
wa[1]: Ces fitchîs si siervèt di spepieus droets.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
wa[0]: Ci ridant si sieve di spepieus droets.
wa[1]: Ces ridants si siervèt di spepieus droets.

en: These files use advanced permissions.
wa: Ces fitchîs si siervèt di spepieus droets.

en: URL:
wa: Hårdeye

en: De&vice
wa: &Éndjin

en: Device (/dev/fd0):
wa: Éndjin ( /dev/fd0 ):

en: Device:
wa: Éndjin:

en: Read only
wa: Lére seulmint

en: File system:
wa: Sistinme di fitchîs:

en: Mount point (/mnt/floppy):
wa: Pont di montaedje (/mnt/floppy ):

en: Mount point:
wa: Pont di montaedje:

en: &Application
wa: Progr&ame

en: Add File Type for %1
wa: Radjouter sôre di fitchî po %1

en: Select one or more file types to add:
wa: Tchoezixhoz onk ou di pus di sôres di fitchîs a radjouter:

en: Only executables on local file systems are supported.
wa: Gn a k' les programes so les sistinmes di fitchîs locås ki sont sopoirtés

en: Advanced Options for %1
wa: Sipepieusès tchuzes po %1

en: Open file dialog
wa: Boesse di drovaedje des fitchîs

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
wa: <qt>Dji n' sai candjî l' prôpietaire do fitchî <b>%1</b>. Vos n' avoz nén des droets assez sol fitchî po fé on sfwait candjmint.</qt>

en: &Skip File
wa: &Passer houte do fitchî

en: Unable to create io-slave: %1
wa: Dji n' sai fé li module vårlet d' intrêye/sôrteye: %1

en: Folder Already Exists
wa: Li ridant egzistêye dedja

en: File Already Exists
wa: Ci fitchî la egzistêye dedja

en: Already Exists as Folder
wa: Egzistêye dedja come ridant

en: Directory
wa: Ridant

en: File
wa: Fitchî

en: 1 day %2 | %1 days %2
wa[0]: %1 djoû %2
wa[1]: %1 djoûs %2

en: Could not read %1.
wa: Dji n' a savou lére %1.

en: Could not write to %1.
wa: Dji n' a savou scrire e %1.

en: Could not start process %1.
wa: Dji n' a savou enonder li processus %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
wa: Divintrinne aroke
    Gråces d' evoyî on rapoirt di bug a http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
wa: URL må basti %1.

en: The protocol %1 is not supported.
wa: Li protocole %1 n' est nén sopoirté.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
wa: Li protocole %1 n' est k' on protocole di passaedje

en: %1 is a folder, but a file was expected.
wa: %1 est on ridant, mins dji voleu on fitchî.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
wa: %1 est on fitchî, mins dji voleu on ridant.

en: The file or folder %1 does not exist.
wa: Li fitchî ou li ridant %1 n' egzistêye nén.

en: A file named %1 already exists.
wa: On fitchî lomé %1 egzistêye dedja.

en: A folder named %1 already exists.
wa: On ridant lomé %1 egzistêye dedja.

en: No hostname specified.
wa: Vos n' avoz nén dné di no d' lodjoe

en: Unknown host %1
wa: Lodjoe %1 nén cnoxhou

en: Access denied to %1.
wa: %1 n' a nén les droets.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
wa: Nén l' droet.
    Nén moyén di scrire dins %1.

en: Could not enter folder %1.
wa: Dji n' sai moussî e ridant %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
wa: Li protocole %1 ni mete èn ouve nou siervice di ridants.

en: Found a cyclic link in %1.
wa: Betchfessî loyén trové e %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
wa: Dj' a trové on betchfessî loyén tot copiant %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
wa: Dji n' a fé on soket po-z eployî %1.

en: Could not connect to host %1.
wa: Dji n' a savou m' raloyî å lodjoe %1.

en: Connection to host %1 is broken.
wa: Li raloyaedje å lodjoe %1 est scheté.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
wa: Li protocole %1 n' est nén on protocole di passaedje.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
wa: Dji n' sai monter l' éndjin.
    Il avize ki l' aroke est:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
wa: Dji n' sai dismonter l' éndjin.
    Il avize ki l' aroke est:
    %1

en: Could not read file %1.
wa: Dji n' sai lére li fitchî %1.

en: Could not write to file %1.
wa: Dji n' sai scrire e fitchî %1.

en: Could not bind %1.
wa: Dji n' sai ateler %1.

en: Could not listen %1.
wa: Dji n' sai schoûter %1.

en: Could not accept %1.
wa: Dji n' sai accepter %1.

en: Could not access %1.
wa: Dji n' sai eployî %1.

en: Could not terminate listing %1.
wa: Dji n' sai achever d' fé ene djivêye avou %1.

en: Could not make folder %1.
wa: Dji n' sai fé li ridant %1.

en: Could not remove folder %1.
wa: Dji n' a savou oister l' ridant %1.

en: Could not resume file %1.
wa: Dji n' sai rataker avou l' fitchî %1.

en: Could not rename file %1.
wa: Dji n' a savou rlomer %1.

en: Could not change permissions for %1.
wa: Dji n' sai candjî les droets so %1.

en: Could not change ownership for %1.
wa: Dji n' sai candjî l' prôpietaire po %1.

en: Could not delete file %1.
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
wa: Li processus pol protocole %1 a morou sins prévni.

en: Error. Out of memory.
    %1
wa: Aroke. Pupont d' memwere.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
wa: Procsi nén cnoxhou
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
wa: Li permetaedje a fwait berwete; l' aveurixhmint di %1 n' est nén sopoirté

en: User canceled action
    %1
wa: Uzeu a rnoncî
    %1

en: Internal error in server
    %1
wa: Divintrinne aroke e sierveu
    %1

en: Timeout on server
    %1
wa: Nole response do sierveu
    %1

en: Unknown error
    %1
wa: Aroke nén cnoxhowe
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
wa: Côpaedje foû nén cnoxhou
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî %1.
    Waitîz si vs avoz les bons droets.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî parciél %1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai rlomer l' fitchî d' oridjene%1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai rlomer li fitchî parciél %1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai fé li loyén simbolike %1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
wa: Dji n' a nén parvinou a scrire %1.
    Motoit li deure plake est ele rimpleye

en: The source and destination are the same file.
    %1
wa: Li fitchî sourdant eyet l' fitchî såme sont les minmes.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
wa: Li sierveu a dandjî di %1, mins dji n' l' a nén.

en: Access to restricted port in POST denied.
wa: Vos n' poloz nén eployî li pôrt restrint dins POST.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
wa: Côde d' aroke nén cnoxhou: %1
    %2
    Gråces d' evoyî on rapoirt di bug a http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
wa: Li drovaedje des raloyaedjes n' est nén sopoirté avou  l' protocole %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
wa: Li cloyaedje des raloyaedjes n' est nén sopoirté avou  l' protocole %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
wa: Nén moyén d' eployî des fitchîs avou l' protocole %1.

en: Writing to %1 is not supported.
wa: Li scrijhaedje dins %1 n' est nén sopoirté.

en: There are no special actions available for protocol %1.
wa: Gn a nole accion especiåle di presse por vos pol protocole %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
wa: Li listaedje des ridants n' est nén sopoirté på protocole %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
wa: Li rapexhaedje des dnêyes di %1 n' est nén sopoirté.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
wa: Li rapexhaedje des sôres MIME di %1 n' est nén sopoirté.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
wa: Li rlomaedje et l' bodjaedje des fitchîs dvins %1 n' est nén sopoirté.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do fé des loyéns simbolikes.

en: Copying files within %1 is not supported.
wa: Li copiaedje des fitchîs dvins %1 n' est nén sopoirté.

en: Deleting files from %1 is not supported.
wa: Li disfaçaedje des fitchîs dvins %1 n' est nén sopoirté.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do fé des ridants.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do candjî les atributs des fitchîs.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do candjî l' prôpietaire des fitchîs.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
wa: L' uzance di dzo-URL avou %1 n' est nén sopoirté.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni sopoite nén di pus d' èn aberwetaedje d' on côp.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do drovi des fitchîs.

en: Protocol %1 does not support action %2.
wa: Li protocole %1 ni sopoite nén l' accion %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
wa: (nén cnoxhowe)

en: <b>Technical reason</b>:
wa: <b>Råjhon tecnike</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
wa: <li>Protocole: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
wa: <li>Date et eure: %1</li>

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
wa: (nén cnoxhou)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
wa: Alez vey l' aidance tecnike. Ça pout esse li manaedjeu do sistinme ou des djins metous po vs aidî. Zels vos denront on côp di spale po v' rexhe li cou foû des strons.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
wa: Alez vey li manaedjeu do sierveu po vs é aidî.

en: Check your access permissions on this resource.
wa: Waitîz vos droet d' eployî cisse rissoûce chal.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
wa: Ça s' pôreut bén k' vos n' årîz nén les droets k' i fåt po fé çoula avou cisse rissoûce ci.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
wa: Ça s' pôreut k' èn uzeu ou on programe eploye ci fitchî la pol moumint, et k' i soeye eclawé.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
wa: Waitîz s' i gn a nén èn ôte uzeu ou programe ki s' sieve di ç' fitchî la pol moumint et ki, do côp, l' a-st eclawé.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
wa: Ca bén k' ci n' est nén probåbe, ça pôreut esse eto ene aroke dins voste éndjole.

en: You may have encountered a bug in the program.
wa: Vos avoz motoit tcheyou so on bug dins l' programe.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
wa: C' est dandjureu on bug dins l' programe les cåzes. Merci do sondjî a-z evoyî on rapoirt di bug come siplikî vaici å dzo.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
wa: Metoz vosse programe a djoû avou l' dierinne modêye. Vosse distribucion a seur des usteyes po vs aidî a mete vos programe a djoû.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
wa: S' i gn a tot k' a fwait berwete, merci do sondjî a-z aidî l' ekipe KDE ou li mintneu do programe tot-z evoyant on bon rapoirt di bug. Si vs avoz yeu l' programe d' èn ôte costé, evoyîz vosse rapoirt tot droet vaila. Sinon, po cmincî, waitîz s' i gn a nén 'ne sakî d' ôte k' a ddja evoyî on rapoirt sol minme bug. Vos l' poloz saveur tot cachant après dins li<a href="http://bugs.kde.org/">'KDE bug reporting website'</a>. Si l' bug n' î est nén co, lijhoz les racsegnmints å dzeu eyet metoz les dvins vosse rapoirt di bug, avou tos les ôtes racsegnmints ki pôrént aidî a vosse shonnance.

en: There may have been a problem with your network connection.
wa: Ça s' pôreut k' gn åreut åk ki n' va nén dins vosse raloyaedje al rantoele.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
wa: Ça s' pôreut k' i gn åreut åk ki n' va nén avou l' apontiaedje del rantoele. Portant, si vs n' avoz avou nole rujhe po-z eployî Internet dierinnmint, ci n' est dandjureu nén çoula.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
wa: Ça s' pôreut k' i gn åreut åk ki n' va nén dins vosse rantoele, ene sadju inte li sierveu eyet ciste éndjole ci.

en: Try again, either now or at a later time.
wa: Sayîz co 'ne feye, asteure ou pus tård.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
wa: Ça s' pôreut k' åk n' a nén stî e protocole ou k' i n' est nén amishtåve.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
wa: Waitîz si li rsoûce egzistêye, adon rsayîz.

en: The specified resource may not exist.
wa: Ça s' pôreut ki li rsoûce ki vos djhoz n' egzistêye nén.

en: You may have incorrectly typed the location.
wa: Ça s' pôreut k' vos n' årîz nén tapé l' eplaeçmint comifåt.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
wa: Waitîz a deus côps si vs avoz tapé l' bon eplaeçmint.  Adon, rissayîz.

en: Check your network connection status.
wa: Waitîz li statut di vosse raloyaedje al rantoele.

en: Cannot Open Resource For Reading
wa: Dji n' sai drovi li rsoûce pol lére.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
wa: Ça vout dire ki dji n' a savou aler rapexhî çou k' i gn a dvins li fitchî ou li ridant<strong>%1</strong>, ca dji n' aveu nén l' droet do lére.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
wa: Télfeye n' avoz nén l' droet do lére li fitchî ou do drovi li ridant.

en: Cannot Open Resource For Writing
wa: Dji n' sai drovi li rsoûce po scrire divins.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
wa: Ça vout dire ki dji n' sai scrire e fitchî <strong>%1</strong>, come vos l' avoz dmandé, ca vos n' avoz nén l' droet.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
wa: Dji n' sai enonder li protocole %1.

en: Unable to Launch Process
wa: Nén possibe d' enonder li protocole.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
wa: Dji n' sai enonder li programe so voste éndjole ki v' permete d' eployî li protocole<strong>%1</strong>. Å pus sovint, c' est ene sacwè di tecnike ki n' va nén.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
wa: Motoit ki l' programe k' est amishtåve avou ci protocole la n' a nén stî metou a djoû e minme tins ki KDE.  Do côp, ça s' pôreut ki l' programe ni våye nén bén avou vosse modêye et k' i n' s' enonde nén.

en: Internal Error
wa: Divintrinne aroke

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
wa: Dji n' sai enonder li programe so voste éndjole ki v' permete d' eployî li protocole<strong>%1</strong> dit k' i gn a 'ne divintrinne aroke.

en: Improperly Formatted URL
wa: URL må basti.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
wa: L' URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) ki vs avoz dné n' est nén bén basti. Normålmint, èn URL rishonne a çouci:<blockquote><strong>protocole://uzeu:sicret@www.egzimpe.org:pôrt/ridant/no_do_fitchî.cawete?dimande=valixhance</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
wa: Protocole %1 nén sopoirté

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
wa: Li protocole <strong>%1</strong> n' est nén sopoirté påzès programes KDE ki sont-st astalés pol moumint so l' éndjole.

en: The requested protocol may not be supported.
wa: Ça s' pôreut ki l' protocole ki vs avoz dmandé n' est nén sopoirté.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
wa: Ça s' pôreut k' les modêyes do protocole %1 sopoirtêye pa çt éndjole ci eyet l' sierveu n' soeyexhe nén amishtåve.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
wa: Vos poloz cachî so l' Internet après on programe KDE (lomé kioslave ou ioslave) ki sopoite ci protocole ci. Les plaeces k' il î fåt cweri sont<a href="http://apps.kde.com/">http://apps.kde.com/</a> eyet <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
wa: Li hårdêye ni s' rapoite a nole rissoûce.

en: Protocol is a Filter Protocol
wa: Ci protocole ci est on protocole di passaedje.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
wa: L' URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) ki vs avoz dné ni s' rapoite a nole metowe rissoûce.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
wa: KDE est capåbe di s' fé etinde pa on protocole divins 'n ôte protocole. Li protocole ki vos djhoz sieve dins des cas insi, mins ci n' est nén l' cas vaici.  Ça n' duvreut ariver ki rålmint et, do côp, c' est motoit ene biestreye di programaedje.

en: Unsupported Action: %1
wa: Accion nén sopoirtêye: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
wa: L' accion k' vos avoz dmandé n' est nén sopoirtêye do programe KDE ki mete èn ouve li protocole <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
wa: Ciste aroke la tént foirt å programe KDE.  Les infôrmåcions d' rawete vos duvrént dner di pus d' racsegnes ki çou k' i gn a moyén d' aveur avou les intrêyes et les sôrteyes di  KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
wa: Sayîz do trover ene ôte façon do-z abouti å minme rizultat.

en: File Expected
wa: I faleut on fitchî

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
wa: Avou vosse dimande, i faleut on fitchî. Mins c' est l' ridant <strong>%1</strong> k' a stî rçû el plaece.

en: This may be an error on the server side.
wa: Ça pôreut esse ene sacwè ki n' va nén do costé do sierveu.

en: Folder Expected
wa: I faleut on ridant

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
wa: Avou vosse dimande, i faleut on ridant. Mins c' est l' fitchî <strong>%1</strong> k' a stî rçû el plaece.

en: File or Folder Does Not Exist
wa: Li fitchî ou li ridant n' egzistêye nén.

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
wa: Li fitchî ou li ridant dné <strong>%1</strong> n' egzistêye nén.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
wa: Dji n' sai fé l' fitchî dmandé, ca gn a ddja èn ôte k' a l' minme no.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
wa: Sayîz do bodjî l' fitchî k' egzistêye dedja po cmincî.  Adon, rissayîz.

en: Delete the current file and try again.
wa: Disfacer li fitchî do moumint et sayî co on côp.

en: Choose an alternate filename for the new file.
wa: Tchoezixhoz èn ôte no pol novea fitchî.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
wa: Dji n' sai fé l' ridant dmandé, ca gn a ddja èn ôte k' a l' minme no.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
wa: Sayîz do bodjî l' ridant k' egzistêye dedja po cmincî. Adon, rissayîz.

en: Delete the current folder and try again.
wa: Disfacer li ridant do moumint et sayî co on côp.

en: Choose an alternate name for the new folder.
wa: Tchoezixhoz èn ôte no pol novea ridant.

en: Unknown Host
wa: Lodjoe nén cnoxhou

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
wa: Ene aroke <strong>Lodjoe nén cnoxhou</strong> vout dire ki l' sierveu  avou l' no k' vos avoz dmandé (<strong>%1</strong> n' a nén stî trové avå l' daegntoele.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
wa: Kéke feye ki li no k' vos avoz tapé (%1) n' egzistêye nén, ou bén k' vos l' avoz må tapé.

en: Access Denied
wa: Disfinse di moussî.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
wa: Vos n' avoz nén l' droet d' eployî li rsoûce <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
wa: Motoit avoz dné des infôrmåcions d' aveurixhmint ki n' sont nén djusses, ou nole.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
wa: Motoit k' vosse conte ni v' dene nén l' droet d' eployî li rsoûce ki vos djhoz.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
wa: Sayîz do ridmander et waitîz k' vos avoz tapé totafwait comifåt.

en: Write Access Denied
wa: Vos n' avoz nén les droets po scrire.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
wa: Ça vout dire k' ene saye po scrire e fitchî<strong>%1</strong> n' a nén adiercî.

en: Unable to Enter Folder
wa: Dji n' sai moussî e ridant

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
wa: Ça vout dire k' ene saye po moussî e ridant dmandé (ou l' drovi) <strong>%1</strong> a stî rfuzêye.

en: Folder Listing Unavailable
wa: Dji n' sai håyner l' djivêye di l' ådvins do ridant.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
wa: Li protocole %1 n' est nén on sistinme di fitchî.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
wa: Ça vout dire ki vs avoz fwait ene dimande ki cache a saveur çou k' i gn a å dvins d' on ridant, mins ki l' programe KDE ki sopoite ci protocole la n' a nén parvinou al fé.

en: Cyclic Link Detected
wa: Betchfessî loyén di trové

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
wa: Normålmint, les evironmints UNIX sont capåbes d' aloyî on fitchî ou on ridant a èn ôte no ou èn ôte eplaeçmint.  KDE a trové on loyén ou ene séreye di loyéns ki sont betchfessîs, ça vout dire ki l' fitchî est aloyî a lu minme (kécfeye nén tot droet).

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
wa: Disfacez on boket ou l' ôte po n' pus k' les fitchîs soeyexhe betchfessîs.  Adon, rissayîz.

en: Request Aborted By User
wa: Dimande anulêye pa l' uzeu

en: The request was not completed because it was aborted.
wa: Li dmande n' a nén abouti, ca elle a stî anulêye.

en: Retry the request.
wa: Rissayîz li dmande.

en: Cyclic Link Detected During Copy
wa: Dj' a trové on betchfessî loyén come dji fjheu l' copiaedje

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
wa: Normålmint, les evironmints UNIX sont capåbe d' aloyî on fitchî ou on ridant a èn ôte no ou èn ôte eplaeçmint. Come i fjheut l' copiaedje ki vs avoz dmandé, KDE a trové on loyén ou ene séreye di loyéns ki sont betchfessîs, ça vout dire ki l' fitchî est aloyî a lu minme (kécfeye nén tot droet).

en: Could Not Create Network Connection
wa: Dji n' sai fé l' raloyaedje rantoele

en: Could Not Create Socket
wa: Dji n' sai fé l' soket

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
wa: C' est ene aroke foirt tecnike: i n' a nén avou moyén d' emantchî ene usteye k' i fåt po les rantoeles (on soket).

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
wa: Ça s' pôreut ki l' raloyaedje a l' rantoele ni soeye nén bén apontieye ou ki l' eterface del rantoele ni soeye nén èn alaedje.

en: Connection to Server Refused
wa: Raloyaedje å sierveu rifuzé

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
wa: Li sierveu <strong>%1</strong> a rfuzé ki ciste éndjole ci si raloye.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
wa: Ça s' pôreut ki ç' sierveu la, minme s' il est raloyî al daegntoele ni soeye nén apontyî po s' leyî raloyî.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
wa: Ca bén ki l' sierveu est raloyî al daegntoele pol moumint, ça s' pôreut ki l' siervice dimandé ni toûne nén dsu pol moumint (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
wa: Kéke feye k' i i gn a on côpe feu pol rantoele (ç.v.d. èn éndjin ki rastrind les dmandes Internet) k' a espaitchî cisse dimande di passer, soeye-t i so vosse rantoele ou sol rantoele do sierveu.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
wa: Li raloyaedje å sierveu a stî côpé sins prévni

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
wa: Ca bén k' i gn a-st avou on raloyaedje di fwait a <strong>%1</strong>, li raloyaedje a stî côpé par après d' ene façon inatindowe.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
wa: Kéke feye gn a-st i avou ene aroke e protocole.  Do côp, li sierveu årè côpé l' raloyaedje come response a l' aroke.

en: URL Resource Invalid
wa: Rissoûce d' URL nén valide

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
wa: Li protocole %1 n' est nén on protocole di passaedje.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
wa: L' URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) ki vs avoz dné ni corespond nén a on mecanisse valåbe po-z eployî cisse rissoûce la <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
wa: KDE est capåve di comuniker pa on protocole divins èn ôte protocole. Li protocole dimandé n' est eployî ki dins des cas insi, mins ci n' est djustumint nén l' cas vaici. I s' adjixh d' åk di råle, seur ene sacwè ki n' va nén e programaedje.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
wa: Nén moyén d' enonder l' éndjin des intrêyes et des sôrteyes

en: Could Not Mount Device
wa: Dji n' sai monter l' éndjin

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
wa: N' a nén avou moyén d' enonder (monter) l' éndjin k' vos avoz dmandé. L' aroke rapoirtêye est: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
wa: Motoit ki l' éndjin n' est nén presse. Par egzimpe, ça s' pôreut k' i gn åye nou sopoirt dins èn éndjin k' endè prind (metans: pont d' CD-ROM dins ene léjhrece).  Ou bén, si c' est èn aidant éndjin ou èn axhlåve éndjin, kéke feye k' i n' est bén raloyî.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet d' enonder ("monter") l' éndjin.  So les sistinmes UNIX, i v' fåt sovint les droets d' on manaedjeu do sistinme po-z enonder èn éndjin.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
wa: Verifyîz ki l' éndjin est presse. Les léjhrece, i fåt on sopoirt divins.  Les axhlåves éndjins dvèt esse raloyîs comifåt et aloumé.  Sayîz co 'ne feye.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
wa: Nén moyén do dliberer l' éndjin des intrêyes eyet des sôrteyes

en: Could Not Unmount Device
wa: Dji n' sai dismonter l' éndjin

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
wa: N' a nén avou moyén d' diliberer (dismonter) l' éndjin k' vos avoz dmandé. L' aroke rapoirtêye est: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
wa: Ça s' pôreut ki l' éndjin sereut ocupé, ç.v.d. k' èn ôte programe ou èn ôte uzeu s' e sieve co pol moumint.  Ça pout esse, metans, ene finiesse d' on betchteu å lådje so 'n eplaeçmint loyî a çt éndjin la

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet do dliberer ("dismonter") l' éndjin.  So les sistinmes UNIX, i v' fåt sovint les droets d' on manaedjeu do sistinme po dliberer èn éndjin.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
wa: Loukîz s' i gn a nén des programes k' eployèt çt éndjin la pol moumint. Adon rsayîz.

en: Cannot Read From Resource
wa: Dji n' sai lére l' ådvins del rissoûce

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
wa: Ça vout dire ki mågré k' i gn a-st avou moyén do drovi li rsoûce (<strong>%1</strong>), åk n' a nén stî come dji sayive do lére çou k' i gn a å dvins.

en: You may not have permissions to read from the resource.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet po lére çou k' i gn a å dvins del rissoûce.

en: Cannot Write to Resource
wa: Dji n' sai scrire dins li rsoûce

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
wa: Ça vout dire ki mågré k' i gn a-st avou moyén do drovi li rsoûce (<strong>%1</strong>), åk n' a nén stî come dji sayive do scrire å dvins.

en: You may not have permissions to write to the resource.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet po scrire divins l' rissoûce.

en: Could Not Listen for Network Connections
wa: Dji n' sai schoûter les raloyaedjes al rantoele

en: Could Not Bind
wa: Nén moyén do loyî

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
wa: C' est ene aroke foirt tecnike: i n' a nén avou moyén d' emantchî ene usteye k' i fåt po les rantoeles (on soket) et po saveur schoûter les raloyaedjes po-z intrer dins l' rantoele.

en: Could Not Listen
wa: Dji n' sai schoûter

en: Could Not Accept Network Connection
wa: Nén moyén d' accepter l' raloyaedje al rantoele

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
wa: C' est ene aroke foirt tecnike: i n' a nén avou moyén d' accepter on raloyaedje po-z intrer dins l' rantoele.

en: You may not have permissions to accept the connection.
wa: Motoit k' vos n' avoz nén les droets po-z accepter on raloyaedje.

en: Could Not Login: %1
wa: Dji n' parvén nén a moussî: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
wa: Li saye po rintrer el session po fé l' operåcion dmandêye n' a nén adiercî.

en: Could Not Determine Resource Status
wa: Dji n' sai dire l' estat del rissoûce

en: Could Not Stat Resource
wa: Dji n' sai analijhî li rsoûce

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
wa: Ene saye po vey cwè åd fwait del rissoûce <strong>%1</strong> (metans: si no, si sôre, si grandeu, evnd.) a fwait berwete.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
wa: Kéke feye ki cisse rissoûce la n' egzistêye nén, ou don bén dji nel sai lére.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
wa: Dji n' sai anuler li listaedje

en: FIXME: Document this
wa: A FÉ: documinter çouchal

en: Could Not Create Folder
wa: Dji n' sai fé l' ridant

en: An attempt to create the requested folder failed.
wa: Ene saye po fé l' ridant dmandé a fwait berwete.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
wa: Kécfeye ki l' eplaeçmint eyu çk' i faleut fé l' ridant n' egzistêye nén.

en: Could Not Remove Folder
wa: Dji n' sai oister l' ridant

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
wa: Ene saye po oister l' ridant <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: The specified folder may not exist.
wa: Kécfeye ki ç' ridant la n' egzistêye nén.

en: The specified folder may not be empty.
wa: Kécfeye ki ç' ridant la n' est nén vude.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
wa: Loukîz si l' ridant egzistêye ey est bén vude. Adon, rissayîz.

en: Could Not Resume File Transfer
wa: Dji n' a savou rataker a berweter l' fitchî

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
wa: Shuvant li dmande, li berwetaedje do fitchî<strong>%1</strong> diveut rataker a on metou pont, mins ci n' esteut nén possibe.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
wa: Téle feye ki l' protocole ou l' sierveu ni permetèt nén do rataker a berweter les fitchîs.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
wa: Rissayî vosse dimande, sins dmander ki l' berwetaedje ratake.

en: Could Not Rename Resource
wa: Dji n' a savou rlomer l' rissoûce.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po rlomer li rsoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
wa: Dji n' a savou candjî les droets so li rsoûce

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po candjî les droets so l' rissoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: Could Not Change Ownership of Resource
wa: Dji n' a savou candjî l' propietaire del rissoûce

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po candjî les droets sol rissoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: Could Not Delete Resource
wa: Dji n' a savou disfacer li rsoûce

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po disfacer li rsoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: Unexpected Program Termination
wa: Difén inatindowe do programe

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
wa: Li programe di voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> s' a djoké d' ene façon inatindowe.

en: Out of Memory
wa: Pupont d' memwere

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
wa: Li programe di voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> n' a nén avou tote li memwere k' il a dandjî po continouwer.

en: Unknown Proxy Host
wa: Procsi nén cnoxhou

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
wa: Come dji sayive di rapexhî des infôrmåcions sol procsi <strong>%1</strong>, dj' a rçû on messaedje 'Lodjoe nén cnoxhou'. Ene aroke insi, ça vout dire ki l' no k' vos avoz dmandé n' a nén stî trové sol daegntoele.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
wa: Motoit gn a-t i kéke tchoi ki n' va nén dins l' apontiaedje di vosse rantoele, dandjureu li no d' lodjoe do procsi. Mins nerén, si vs avoz stî sol daegntoele dins rujhes dierinnmint, ci n' est dandjureus nén çoula.

en: Double-check your proxy settings and try again.
wa: Riwaitîz comifåt l' apontiaedje di vosse procsi, et rsayîz.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
wa: L' aveurixhmint a fwait berwete: li metôde %1 n' est nén sopoirtêye.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
wa: Ça s' pout k' vos avoz dné totes les racsegnes k' i fåt po l' aveurixhmint (authentication).  Portant, l' aveurixhmint a fwait berwete paski l' metôde ki l' sierveu eploye n' est nén sopoirtêye pal programe KDE ki mete èn ouve li protocole %1.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
wa: Merci d' evoyî on rapoirt di bug a <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> po mete l' ekipe KDE å corant k' i gn a ene metôde d' aveurixhmint ki n' est nén sopoirtêye.

en: Request Aborted
wa: Dimandêye côpêye

en: Internal Error in Server
wa: Divintrinne aroke sol sierveu

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
wa: C' est dandjureu on bug les cåzes, dins l' programe sol sierveu. Ci sereut bén si vs evoyrîz on rapoirt di bug del façon esplikêye vaici pa dzo.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
wa: Atôchîz l' manaedjeu do sierveu po l' advierti k' i gn a 'ne sacwè ki n' va  nén.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
wa: Si vs savoz kî çki c' est les oteurs do programe sol sierveu, c' est co mî d' elzî evoyî vosse rapoirt tot droet.

en: Timeout Error
wa: Aroke di ratindaedje

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
wa: Li sierveu esteut trop ocupé a responde a des ôtès dmandes po responde.

en: Unknown Error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
wa: Li programe so voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> rapoite ene aroke nén ricnoxhowe: %2.

en: Unknown Interruption
wa: Interompaedje nén cnoxhou

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
wa: Li programe so voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> rapoite èn interompaedje d' ene sôre nén ricnoxhowe: %2.

en: Could Not Delete Original File
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî d' oridjene

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
wa: Po fé l' operåcion dmandêye, i faleut disfacer li fitchî d' oridjene, pol pus seur al difén d' on bodjaedje di fitchî. Seulmint, n' a nén avou moyén do disfacer li fitchî d' oridjene <strong>%1</strong>.

en: Could Not Delete Temporary File
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî timporaire

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
wa: Po fé çou k' vos avoz dmandé, i faleut fé on fitchî timporaire po-z î schaper li novea fitchî tins k' dji l' aberwetéve.  Seulmint, ci fitchî timporaire la, <strong>%1</strong>, i n' a nén avou moyén del disfacer.

en: Could Not Rename Original File
wa: Dji n' sai rlomer l' fitchî d' oridjene

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
wa: Po fé çou k' vos avoz dmandé, i faleut rlomer li fitchî d' oridjene <strong>%1</strong>, mins dji n' l' a savou rlomer.

en: Could Not Rename Temporary File
wa: Dji n' sai rlomer l' fitchî timporaire

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
wa: Po fé çou k' vos avoz dmandé, i faleut fé on fitchî timporaire: <strong>%1</strong>. Seulmint, ci fitchî timporaire la,  i n' a nén avou moyén del fé.

en: Could Not Create Link
wa: Dji n' sai fé l' loyén

en: Could Not Create Symbolic Link
wa: Dji n' sai fé on loyén simbolike

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
wa: Dji n' a savou fé l' loyén simbolike dimandé: %1.

en: No Content
wa: Rén å dvins

en: Disk Full
wa: Deure plake forrimpleye

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
wa: Li fitchî k' vos avoz dmandé, <strong>%1</strong>, dji n' l' a savou scrire, ca gn a nén del plaece assez sol deure plake.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
wa: Vos dvoz fé del plaece. Po ça, vos poloz (1) disfacer des fitchîs timporaires ou k' vos n' avoz nén mezåjhe; (2) schaper des fitchîs so des bodjåves sopoirts, metans des CD eredjîstråves; (3) tirer vosse plan po-z aveur di pus d' plaece.

en: Source and Destination Files Identical
wa: Li fitchî sourdant eyet l' fitchî såme son les minmes

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
wa: N' a nén avou moyén do fé çou k' vos avoz dmandé, ca l' fitchî sourdant eyet l' fitchî såme, c' est les minmes.

en: Choose a different filename for the destination file.
wa: Tchoezixhoz èn ôte no d' fitchî come såme.

en: Undocumented Error
wa: Aroke nén documintêye

[ctx: @title job]
en: Moving
wa: Dji bodje

[ctx: @title job]
en: Copying
wa: Dji copeye

[ctx: @title job]
en: Creating directory
wa: Ahivant ridant

[ctx: @title job]
en: Deleting
wa: Dji disface

[ctx: @title job]
en: Transferring
wa: Transfer

[ctx: @title job]
en: Mounting
wa: Dji monte

en: Device
wa: Éndjin

en: Mountpoint
wa: Pont d' montaedje

[ctx: @title job]
en: Unmounting
wa: Dji dismonte

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
wa[0]: Voloz vs po do bon taper c' cayet ci å batch?
wa[1]: Voloz vs po do bon taper ces %1 cayets ci å batch?

[ctx: Verb]
en: &Trash
wa: &Batch

en: Updating System Configuration
wa: Metaedje a djoû di l' apontiaedje do sistinme

en: Updating system configuration.
wa: Metaedje a djoû di l' apontiaedje do sistinme.

en: No service implementing %1
wa: Nou siervice eplimintêye %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
wa: Li fitchî d' apontiaedje do scribanne %1 n' a nole roye « Sôre=... ».

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
wa: Cisse sôre di fitchî d' apontiaedje do scribanne
    %1
    n' est nén cnoxhowe.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
wa: Cisse sôre di fitchî d' apontiaedje do scribanne
    %1
    est del sôre «FSDevice» (éndjin avou sistinme di fitchîs) mins ele n' a nole intrêye «Dev=...».

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
wa: Li fitchî d' apontiaedje do sicribanne
    %1
    est del sôre «Link» (hårdêye) mins n' a nole roye «URL=...».

en: Mount
wa: Monter

en: Eject
wa: Fé rexhe

en: Unmount
wa: Dismonter

en: Malformed URL
    %1
wa: Hårdêye må fwaite
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
wa: No

[ctx: @title:column]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: @title:column]
en: Permissions
wa: Droets

[ctx: @title:column]
en: Owner
wa: Da

[ctx: @title:column]
en: Group
wa: Groupe

[ctx: @title:column]
en: Type
wa: Sôre

en: Default
wa: Prémetou

en: (Symbolic Link to %1)
wa: (Loyén simbolike viè %1)

en: (%1, Link to %2)
wa: (%1, Loyén viè %2)

en: Link to %1 (%2)
wa: Loyén viè %1 (%2)

en: Owner:
wa: Prôpietaire:

en: Permissions:
wa: Droets:

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
wa[0]: %1 cayet
wa[1]: %1 cayets

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhowe

en: All Pictures
wa: Totes les imådjes

en: Mime Type
wa: Sôre MIME

en: Comment
wa: Rawete

en: Patterns
wa: Patrons

en: &Edit...
wa: &Candjî...

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po håyner l' aspougneu des sôres MIME da KDE.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
wa: <qt>Dji n' sai moussî dvins <b>%1</b>.
    Vos n' avoz nén les droets k' i fåt po moussî la.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
wa: <qt>Li fitchî <b>%1</b> est on programe enondåve. Po-z esse e såvrité i n' serè enondé.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
wa: <qt>Vos n' avoz nén les droets po-z enonder <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
wa: Vos n' avoz nén l' otorijhåcion po tchoezi on programe po drovi ç' fitchî ci.

en: Open with:
wa: Drovi avou:

en: You are not authorized to execute this file.
wa: Vos n' avoz nén les droets k' i fåt po-z enonder ç' fitchî la.

en: Launching %1
wa: Enondaedje di %1

en: You are not authorized to execute this service.
wa: Vos n' avoz nén les droets k' i fåt po-z enonder ç' siervice la.

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
wa: <qt>Nén moyén d' enonder li cmande ki vos djhoz. Motoit ki l' fitchî ou l' ridant <b>%1</b> n' egzistêye nén.</qt>

en: Could not find the program '%1'
wa: Dji n' a savou trover li programe «%1»

en: Acquire Image
wa: Acweri l' imådje

en: OCR Image
wa: Imådje OCR

en: File '%1' is not readable
wa: Nén moyén do lére li fitchî «%1».

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
wa: Aroke: Protocole nén cnoxhou «%1».

en: Authorization Dialog
wa: Purnea d' otorijhåcion

en: Filename for clipboard content:
wa: No d' fitchî pol contnou do presse-papî

en: The clipboard is empty
wa: Li presse-papî est vude

en: &Paste File | &Paste %1 Files
wa[0]: Ac&laper %1 fitchî
wa[1]: Ac&laper %1 fitchîs

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
wa[0]: Ac&laper %1 hårdêye
wa[1]: Acl&aper %1 hårdêyes

en: &Paste Clipboard Contents
wa: Ac&laper li contnou do presse-papî

en: Data format:
wa: Cogne des dnêyes:

en: &Rename
wa: &Rilomer

en: Suggest New &Name
wa: Sudjestion d' on &novea no

en: &Skip
wa: &Passer

en: &Overwrite
wa: &Sipotchî

en: &Resume
wa: &Rataker

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
wa: Ciste accion la spotchreut «%1» avou lu minme.
    Dinez on novea no s' i vs plait:

en: C&ontinue
wa: &Continouwer

en: An older item named '%1' already exists.
wa: I gn a ddja åk di pus vî lomé «%1»

en: A similar file named '%1' already exists.
wa: Gn a ddja fitchî lomé « %1 » k' egzistêye dedja et k' est l' minme.

en: Information
wa: Infôrmåcion

en: Skip
wa: Passer houte

en: AutoSkip
wa: Passer houte tot seu

en: Unknown protocol '%1'.
wa: Protocole nén cnoxhou «%1».

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
wa: Dji n' sai trover li module d' intrêye/rexhowe « %1 ».

en: Cannot talk to klauncher: %1
wa: Dji n' sai dvizer avou klauncher: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
wa: Nén moyén do fé on module d' intrêye/rexhowe:
    S' apinse klauncher: %1

en: &Details
wa: &Po les spepieus

en: &Forever
wa: &Tofer

en: Co&ntinue
wa: &Continouwer

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
wa: Vos estoz po moussî foû do môde fiyåve. Les evoyaedjes ni seront pus ecriptêyes.
    Ça vout dire k' ene sakî d' ôte såreut lére les dnêyes ki vos evoyîz.

en: Security Information
wa: Infôrmåcion sol såvrité

en: C&ontinue Loading
wa: C&ontinouwer a tcherdjî

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
wa: Vos alez moussî e horé môde: tos çou k' vos evoyîz serè ecripté, a pus k' vos decidrîz ôtrumint.
    Ça vout dire ki nolu n' sårè loukî vos dnêyes come ele passèt, ou nén åjheymint, todi.

en: Display SSL &Information
wa: &Mostrer l' infôrmåcion SSL

en: C&onnect
wa: Si ralo&yî

en: Enter the certificate password:
wa: Tapez li scret di l' acertineure:

en: SSL Certificate Password
wa: Sicret di l' acertineure SSL

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
wa: Nén moyén do drovi l' acertineure.  Saye dju èn ôte sicret?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
wa: Li metaedje e plaece di l' acertineure cliyint pol session a fwait berwete.

en: Server Authentication
wa: Aveurixhmint do sierveu

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
wa: Voloz accepter ciste acertineure disk' a tofer sins k' on vos dmande pus rén?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
wa: Vos djhoz k' vos voloz accepter ciste acertineure, mins ele n' est nén csemêye å sierveu kel prezinte? Voloz vs continouwer al tcherdjî?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
wa: Comon no:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
wa: Organizåcion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
wa: Copagneye di totes sôres di produts Acme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
wa: Unité d' organizåcion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
wa: Dipårtumint des tructaedjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
wa: Payis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
wa: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
wa: Kebek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
wa: Veye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
wa: Vos djhoz ki vos voloz obtini ou atchter ene horêye acertineure (secure certificate). Ci programe «macrea» ci vos aidrè po ça. Vos poloz bén rnoncî a tot l' minme li ké moumint.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
wa: Asteure, dinez on scret pol dimande d' acertineure. Tchoezixhoz on scret målåjhey a-z adviner ca i sievrè po-z ecripter vosse clé privêye.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
wa: &Ritapez li scret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
wa: T&choezixhoz on scret:

en: Certificate
wa: Acertineure

en: Send certificate
wa: Evoyî acertineure

en: Do not send a certificate
wa: Èn nén evoyî d' acertineure

en: KDE SSL Certificate Dialog
wa: Purnea d' acertineure SSL di KDE

en: Signature Algorithm:
wa: Algorite del sinateure:

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Signature Contents:
wa: Ådvins del sinateure:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
wa: Algorite del clé nén cnoxhou

en: Key type: RSA (%1 bit)
wa: Sôre di clé: RSA (%1 bits)

en: Modulus:
wa: Modulo:

en: Exponent: 0x
wa: Espôzant: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
wa: Sôre di clé: DSA (%1 bits)

en: Prime:
wa: Prumî:

en: 160 bit prime factor:
wa: Facteur prumî di 160 bits:

en: Public key:
wa: Clé publike:

en: The certificate is valid.
wa: L' acertineure est valide.

en: SSL support was not found.
wa: Li sopoirt SSL n' a nén stî trové.

en: The certificate is invalid.
wa: L' acertineure n' est nén valide.

en: KDE SSL Information
wa: Infôrmåcion SSL di KDE

en: KDE Certificate Request
wa: Dimande d' acertineure SSL

en: KDE Certificate Request - Password
wa: Dimande d' acertineure SSL - Sicret

en: Unsupported key size.
wa: GRandeu d' clé nén sopoirtêye.

en: Store
wa: Wårder

en: Do Not Store
wa: Èn nén wårder

en: 2048 (High Grade)
wa: 2046 (hôt livea)

en: 1024 (Medium Grade)
wa: 1024 (livea moyén)

en: 768  (Low Grade)
wa: 768 (bas livea)

en: 512  (Low Grade)
wa: 512 (bas livea)

en: No SSL support.
wa: Pont d' sopoirt SSL.

en: Certificate password
wa: Sicret di l' acertineure

en: GMT
wa: UTC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
wa: [sere]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
wa: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
wa: Ecriptaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
wa: Po les spepieus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
wa: Fiyåve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
wa: Moumint d' validité:

en: Mail service
wa: Siervice d' emile

en: Error connecting to server.
wa: Åk n' a nén stî come dji m' raloyive å sierveu.

en: Not connected.
wa: Nén raloyî.

en: Connection timed out.
wa: Li tins po s' raloyî est houte.

en: Time out waiting for server interaction.
wa: Dj' a ratindou trop lontins ki li sierveu responde.

en: Server said: "%1"
wa: S' apinse li sierveu: «%1»

en: (c) 2000 Stephan Kulow
wa: © 2000 Stephan Kulow

en: Author
wa: Oteur

en: Subject line
wa: Roye di sudjet

en: Recipient
wa: Rishuveu

en: telnet service
wa: siervice telnet

en: telnet protocol handler
wa: manaedjeu pol protocole telnet

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
wa: Vos n' avoz nén les droets po-z aveur accès å protocole %1.
