spectacle - en to az translation catalogue (300 entries)

en: Capture the entire desktop (default)
az: Bütün ekranların şəklini çəkmək (varsayılan)

en: Capture the current monitor
az: Cari monitorun şəklini çəkmək

en: Capture the active window
az: Aktiv pəncərənin şəklini çəkmək

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
az: Əsas açılan menyu da daxil olmaqla hal-hazırda kursor altındakı pəncərənin şəklini çəkmək

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
az: Əsas açılan menyular da daxil olmaqla hal-hazırda kursor altındakı pəncərənin şəklini çəkmək

en: Capture a rectangular region of the screen
az: Ekranın düzbucaqlı sahəsinin şəklini çəkmək

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
az: Verilmiş rejimdən istifadə edərək ekranı yazın. Rejimlər:
    - r, sahə
    - s, ekran
    - w, pəncərə

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
az: Spectacle-i ekran şəklini çəkmədən başlatmaq

en: Start in GUI mode (default)
az: Qrafik rejimdə başlatmaq (varsayılan)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
az: Qrafik rejimi göstərmədən ekran şəklini çəkmək və çıxmaq

en: Start in DBus-Activation mode
az: DBus aktivləşdirmə rejimində başlatmaq

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
az: Arxa plan rejimində ekran şəkli çəkildikdən sonra bildiriş pəncərsi göstərilməsin

en: In background mode, save image to specified file
az: Arxa plan rejimində şəkli göstərilən faylda saxlamaq

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
az: Arxa plan rejimində şəkil çəkilmədən əvvəl gecikmə (millisaniyələr ilə)

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
az: Arxa fon rejimində, həmçinin -o istifadə edilmədikdə, ekran şəklini mübadilə yaddaşına kopyalayın.

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
az: Arxa plan rejimində ekran şəklinin yolunu mübadilə yaddaşına kopyalamaq

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
az: Ekran şəklini çəkmədən öncə siçan klikini gözləmək. Gecikməni ləğv edir

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
az: DBus-da qeydiyyatdan keçmədən tətbiqin yeni nümunəsini qrafik rejimdə başlatmaq

en: In background mode, include pointer in the screenshot
az: Arxa plan rejimində kursoru ekran şəklində göstərmək

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
az: Arxa plan rejimində ekran şəklində pəncərə başlığı və çərçivəsi göstərilməsin

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
az: Arxa plan rejimində ekran şəklində kölgələri istisna etmək

en: Open and edit existing screenshot file
az: Mövcud ekran şəkli faylını açın və ona düzəliş edin

en: QImageWriter cannot write image: %1
az: QImageWriter şəkili qeyd edə bilmir: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
az: Ekran şəklini saxlamaq mümkün olmadı, çünki qovluq yaradıla bilmədi:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
az: Ekran şəklini saxlamaq mümkün olmadı. Fayl yazılan zaman xəta oldu.

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
az: Ekran şəklini saxlamaq mümkün olmadı, çünki, uzaq qovluq yaradıla bilmədi:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
az: Ekran şəklini saxlamaq mümkün olmadı. Müvəqqəti yerli fayl yazılarkən xəta baş verdi.

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
az: Şəkli saxlamaq mümkün olmadı. Şəkili uzaq saxlama yerinə yükləmək alınmadı.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
az: Şəkil saxlanıla bilmədi. SAxlanılacaq fayl adı səhvdir.

en: Cannot save an empty screenshot image.
az: Boş ekran-şəkli faylını saxlamaq mükün deyil.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
az: Faylı ixrac etmək mümkün olmadı. Müvəqqəti fayl URL-u mövcud yerli bir fayl omalıdır

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
az: Videonu ixrac etmək mümkün olmadı:. Çıxışdakı fayl fayl adı ilə doğru bir URL olmalıdır

[ctx: @info]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
az: Yazılanı saxlamaq mümkün olmadı. Faylı buraya kğçürmək mümkün olmadı: %1

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
az: Çap etmək alınmadı. Printer başladıla bilmədi.

en: Stroke:
az: Vurğu:

[ctx: px: pixels]
note: i18n uses so it doesn't matter that much unless someone decides to set the locale for a specific part of spectacle in the future.
en: %1px | %1px
az[0]: %1piksel
az[1]: %1 piksel

en: Stroke Width
az: Ştrixin eni

en: Stroke Color
az: Ştrix rəngi

en: Fill:
az: Doldurmaq:

en: Fill Color
az: Doldurma rəngi

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
az: Güclülük:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
az: Effektin gücü.

en: Font:
az: Şrift:

en: Font Color
az: Şrift rəngi

en: Number:
az: Say:

en: Number for number annotations
az: Saylı şərh üçün say

en: Shadow
az: Kölgə

en: None
az: Heç biri

en: Crop
az: Kəsmək

en: Select
az: Seçim

en: Freehand
az: Sərbəst

en: Highlighter
az: Vurğulayıcı

en: Line
az: Xətt

en: Arrow
az: Ox

en: Rectangle
az: Dördbucaqlı

en: Ellipse
az: Ellips

en: Pixelate
az: Pikselli

en: Blur
az: Bulanıq

en: Text
az: Mətn

en: Number
az: Rəqəm

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
az[0]: Ləğv etmək (%1 saniyə)
az[1]: Ləğv etmək (%1 saniyə)

en: Take a new screenshot
az: Yeni ekran şəkli çəkmək

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
az: Ekran şəkli ayarları

en: Include mouse pointer
az: Kusrsor daxil olmaqla

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
az: Ekran şəklində siçan kursorunu göstərmək.

en: Include window titlebar and borders
az: Pəncərə başlığı və çərçivələrini daxil etmək

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
az: Pəncərənin şəkli çəkilən zaman pəncərə zolağı və çərçivəsini göstərmək.

en: Include window shadow
az: Pəncərə kölgəsini daxil etmək

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
az: Pəncərənin şəkli çəkilən zaman pəncərənin kölgəsini göstərmək.

en: Capture the current pop-up only
az: Yalnız cari açılan pəncərəni çəkmək

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
az: Pəncərənin şəkli çəkilən zaman yalnız sürüşüb açılan pəncərəni (menyu, ipucları və s. kimi) çəkmək. Əgər söndürülərsə sürüşüb açıılan pəncərə əsas pəncərə ilə birlikdə çəkiləcəkdir.

en: Quit after manual Save or Copy
az: Əl ilə Saxladıqdan və Kopyaladıqdan sonra çıxmaq

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
az: Şəkili əl ilə saxladıqdan və kopyaladıqdan sonra Spectacle-dan çıxmaq.

en: Capture on click
az: Klik ilə çəkmək

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
az: Ekran şəkli çəkmədən öncə siçan kursoru klikini gösləyin.

en: Delay:
az: Müddət:

en: The screenshot has been copied to the clipboard.
az: Ekran şəkli mübadilə buferinə kopyalandı.

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
az: Gecikməsiz

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
az[0]: %2 saniyə
az[1]: %2 saniyə

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
az: %1 saniyə

en: Configure Spectacle…
az: Spectacle-ni tənzimləyin

en: Help
az: Kömək

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
az: Ekran şəkli çəkmək:

[ctx: @title:group]
en: Options
az: Seçimlər

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
az: Ekranı videoya yazmaq:

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
az: Ekran şəkli

[ctx: @title:tab]
en: Recording
az: Yazılır

en: Open Default Screenshots Folder
az: Standart ekran şəkli qovluğunu açmaq

en: Other Application...
az: Başqa tətbiqlər...

en: Share
az: Paylaşmaq

en: Screenshot
az: Ekran şəkli

en: Recording
az: Ekran yazılır

en: Zoom:
az: Miqyas:

en: Image Zoom
az: Şəkilin miqyası

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
az: Ekran videosu mübadilə buferinə kopyalandı.

[ctx: @info]
en: The screenshot location has been copied to the clipboard.
az: Ekran şəklinin yeri mübadilə buferinə kopyalandı.

en: Save
az: Saxlayın

en: Save As...
az: Belə saxlamaq...

en: Copy
az: Kopyalamaq

en: Copy Location
az: Yeri kopyalamaq

en: Export
az: İxrac etmək

[ctx: @action:button edit screenshot]
en: Edit…
az: Düzəliş...

en: New Screenshot
az: Yeni ekran şəkli

en: Options
az: Seçimlər

en: Configure...
az: Tənzimləmə...

en: Capture Mode
az: Ekran şəkli çəkmə rejimi

en: Capture Settings
az: Ekran şəkli ayarları

en: Show the mouse cursor in the screenshot image
az: Ekran şəklində kursor görünsün

en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
az: Pəncərə başlığı çubuğunu, yığmaq/açmaq/bağlamaq, düymələrini və pəncərə çərçivəsini göstərmək

en: Show the window shadow
az: Pəncərə kölgəsini göstərmək

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
az: Yalnız cari açılan pəncərəni çəkmək (menyu, ipucları və s. kimi).
    Əgər söndürülərsə açıılan pəncərə ana pəncərə ilə birlikdə çəkiləcəkdir

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
az: Şəkili əl ilə saxladıqdan və kopyaladıqdan sonra Spectacle'dan çıxmaq

en: Capture On Click
az: Üzərinə vurmaqla çəkmək

en: No Delay
az: Gecikməsiz

en: QR Code found: %1
az: QR kod tapıldı: %1

en: Found QR code with binary content.
az: Binar tərkibli QR kodu tapmaq.

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
az: Ekran yazılmasında siçan kursorunu göstərmək.

en: Recording:
    %1
az: Yazılır:
    %1

en: Pause
az: Fasilə

en: Play
az: Oynatmaq

en: Recording Settings
az: Yazma ayarları

en: Finish recording
az: Yazmanı sona çatdırmaq

en: The screenshot was copied to the clipboard and saved as <a href="%1">%2</a>
az: Ekran şəkli mübadilə buferinə kopyalandı və <a href="%1">%2</a> kimi saxlanıldı

en: The video has been saved as <a href="%1">%2</a> and its location has been copied to clipboard
az: Video <a href="%1">%2</a> kimi saxlanıldı və onun yeri mübadilə yaddaşına kopyalandı

en: The screenshot has been saved as <a href="%1">%2</a> and its location has been copied to clipboard
az: Ekran görüntüsü <a href="%1">%2</a> kimi saxlanıldı və onun yeri mübadilə yaddaşına kopyalandı

en: The video was saved as <a href="%1">%2</a>
az: Video <a href="%1">%2</a> kimi saxlanıldı

en: The screenshot was saved as <a href="%1">%2</a>
az: Ekran şəkli <a href="%1">%2</a> kimi saxlanıldı

en: Open Containing Folder
az: Fayldan ibarət qovluğu açmaq

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
az: Seçim etmək üçün tutub sürüşdürün.
    Qəbul etmək və kəsmək üçün iki dəfə vurun.
    Seçimi təmizləmək üçün sağ düyməyə vurun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, launchActionSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
az: Spectacle başladılan zaman:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
az: Tam ekran şəkli çəkin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
az: Ən son istifadə olunan rejimi istifadə edin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
az: Ekran şəkli avtomatik çəkilməsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
az: Ekran şəklini saxladıqdan sonra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
az: Faylı ilkin qovluqda saxlayın

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
az: Heç nə kopyalamamaq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
az: Şəkili mübadilə buferinə kopyalamaq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
az: Faylın yerini mübadilə yaddaşına kopyalamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
az: Spectacle başladığı zaman

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
az: Ekran şəklini çək düyməsini basaraq:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Take a new Screenshot
az: Yeni ekran şəkli çəkmək

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Open a new Spectacle window
az: Yeni Spectacle pəncərəsi açmaq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Return focus to Spectacle
az: Diqqəti Spectacla yönəltmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, regionTitle)
en: Rectangular Region Selection
az: Dördbucaqlı sahənin seçilməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generalLabel)
en: General:
az: Əsas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
az: İşıqlı arxa fon istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReleaseToCapture)
en: Accept on click-and-release
az: Basıb buraxaraq qəbul etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCaptureInstructions)
en: Show capture instructions
az: Şəkil çəkmə təlimatını göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show magnifier:
az: Böyüdücünü göstərmək:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Never
az: Heç vaxt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Always
az: Həmişə

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier)
en: While holding Shift
az: Shift basılı tutulduqda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
az: Seçilmiş sahəni yadda saxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Until Spectacle is closed
az: Spectacle bağlanana qədər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
az: Saxlama yeri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
az: Sıxılma faizi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageCompressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
az: JPEG kimi aşağı keyfiyyətli şəkil üçün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
az: Fayl-adı:

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
az: Öncədən baxış:

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
az: Faylın saxlanılması zaman həqiqi mətn ilə əvəz ediləcək aşağıdakı yer tutcularından istifadə edə bilərsiniz:

en: To save to a sub-folder
az: Alt-qovluqda saxlamaq

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
az: Daha az göstərmək

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
az: Daha çıxunu göstərmək

[ctx: Settings category]
en: General
az: Əsas

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
az: Şəkilin saxlanılması

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
az: Videonun saxlanılması

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
az: Qısayollar

en: Shortcuts
az: Qısayollar

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
az: Spectacle başladığı zaman nə etməli

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyRunningAction), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
az: Spectacle artıq işlək vəziyyətdə olduqda, klaviaturada print (çap) düyməsi basılarsa hansı əməlin yerinə yetirəcəyi

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
az: Ekran şəkli çəkildikdən sonra onu avtomatik saxlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General) i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
az: Ekran görüntüsü çəkildikdən sonra yerinə yetirilməli olan mübadilə yaddaşı əməli

note: i18n: ectx: label, entry (useLightMaskColor), group (General)
en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
az: Sahə seçimi dialoqunda açıq rəngli fondan istifadə edilib edilməməsi

note: i18n: ectx: label, entry (useReleaseToCapture), group (General)
en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
az: Düzbucaqlı sahənin seçilməsindən sonra siçan düyməsi buraxıldıqda həmin sahənin şəklinin çəkilib, çəkilməməsi

note: i18n: ectx: label, entry (showCaptureInstructions), group (General)
en: Whether to show capture instructions in the region selection
az: Sahənin şəklinin çəkilməsi təlimatının göstərilib-göstərilməməsi

note: i18n: ectx: label, entry (rememberSelectionRect), group (General)
en: Remember the last rectangular region
az: Sonuncu dördbucaqlı sahəni yadda saxlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (selectionRect), group (GuiConfig)
en: The last used region the user selected
az: İstifadəçinin seçdiyi ən son istifadə olunan dördbucaqlı sahə

note: i18n: ectx: label, entry (captureOnClick), group (GuiConfig)
en: Take screenshot on click
az: Ekran şəkli bir kliklə saxlanılsın

note: i18n: ectx: label, entry (includePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
az: Siçan kursoru, ekran şəklində görünsün ya yox

note: i18n: ectx: label, entry (videoIncludePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the video
az: Videoda siçan kursorunun gprünüb-görünməməsi

note: i18n: ectx: label, entry (includeDecorations), group (GuiConfig)
en: Whether the window decorations are included in the screenshot
az: Pəncərə başlığı və çərçivəsi, ekran şəklində görünsün ya yox

note: i18n: ectx: label, entry (includeShadow), group (GuiConfig)
en: Whether the window shadow is included in the screenshot
az: Ekran şəklində pəncərə kölgəsinin görünüb-görünməməsi

note: i18n: ectx: label, entry (transientOnly), group (GuiConfig)
en: Only capture the current pop up menu
az: Yalnız cari açılan menyunun şəklini çəkmək

note: i18n: ectx: label, entry (quitAfterSaveCopyExport), group (GuiConfig)
en: Quit after saving or copying an image
az: Şəkil saxlanıldıqdan və ya kopyalandıqdan sonra, çıxmaq

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
az: Gecikmə

note: i18n: ectx: label, entry (imageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (videoSaveLocation), group (VideoSave)
en: Default filename
az: Varsayılan fayl adı

note: i18n: ectx: label, entry (imageCompressionQuality), group (ImageSave)
en: Compression quality for lossy file formats
az: Keyfiyyətin itirilməsi halında faylın sıxılması

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
az: Ekran şəkilləri

note: i18n: ectx: label, entry (preferredImageFormat), group (ImageSave)
en: Default save image format
az: Şəkil standart saxlanılma forması

note: i18n: ectx: label, entry (imageFilenameTemplate), group (ImageSave)
en: The filename template used when saving screenshots
az: Ekran şəklinin saxlanılmasında istifadə olunan şablonun fayl adı

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
az: Ekran şəkli

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveLocation), group (VideoSave)
en: The path of the file saved last
az: Ən son saxlanılan fayl yolu

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveAsLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveAsLocation), group (VideoSave)
en: Last path used for "save as" action
az: "Belə saxlamaq" əməli üçün ən son istifadə olunan yol

note: i18n: ectx: label, entry (preferredVideoFormat), group (VideoSave)
en: Default video format
az: Standart video formatı

note: i18n: ectx: label, entry (videoFilenameTemplate), group (VideoSave)
en: The filename template used when saving screencasts
az: Ekran görüntüsünün saxlanılmasında istifadə olunan şablonun fayl adı

[ctx: translatable folder name]
en: Screencasts
az: Ekran görüntüsünün yayımları

[ctx: part of default video filename template]
en: Screencast
az: Ekran görüntüsünün yayımı

note: i18n: ectx: label, entry (annotationToolType), group (Annotations)
en: The last used annotation tool type
az: Ən son istifadə olunan şərh aləti növü

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for freehand annotation tool
az: Sərbəst şərh aləti üçün ştrix eni

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for highlighter annotation tool
az: Vurğulama şərh aləti üçün ştrix eni

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for line annotation tool
az: Xətti şərh aləti üçün ştrix eni

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for arrow annotation tool
az: Ox şərh aləti üçün ştrix eni

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for rectangle annotation tool
az: Dördbucaqlı şərh aləti üçün ştrix eni

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for ellipse annotation tool
az: Ellips şərh aləti üçün ştrixin eni

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for freehand annotation tool
az: Sərbəst şərh aləti üçün ştrix rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for highlighter annotation tool
az: İşıqlandırma şərh aləti üçün vurğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for line annotation tool
az: Xətt şərh aləti üçün vurğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for arrow annotation tool
az: Ox şərh aləti üçün vurğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for rectangle annotation tool
az: Dordbucaqlı şərh aləti üçün vurğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for ellipse annotation tool
az: Ellips şərh aləti üçün vurğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for rectangle annotation tool
az: Dördbucaqlı şərh aləti üçün dolğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for ellipse annotation tool
az: Ellips şərh aləti üçün dolğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (numberFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for number annotation tool
az: Say şərhi aləti üçün dolğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (blurStrength), group (Annotations)
en: The strength of the blur effect.
az: Bulanıqlıq effektinin gücü.

note: i18n: ectx: label, entry (pixelateStrength), group (Annotations)
en: The strength of the pixelate effect.
az: Piksel effektinin gücü

note: i18n: ectx: label, entry (textFont), group (Annotations)
en: Font for text annotations
az: Mətn şərhləri üçün şrift

note: i18n: ectx: label, entry (numberFont), group (Annotations)
en: Font for number annotations
az: Say şərhləri üçün şrift

note: i18n: ectx: label, entry (textFontColor), group (Annotations) i18n: ectx: label, entry (numberFontColor), group (Annotations)
en: Font color for annotations
az: Şərhlər üçün şrift rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (freehandShadow), group (Annotations)
en: Whether freehand annotation tool has a drop shadow
az: Sərbəst şərh alətinin kölgəsinin olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (lineShadow), group (Annotations)
en: Whether line annotation tool has a drop shadow
az: Xətt şərh alətinin kölgəsinin olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (arrowShadow), group (Annotations)
en: Whether arrow annotation tool has a drop shadow
az: Ox şərh alətinin kögəsinin olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleShadow), group (Annotations)
en: Whether rectangle annotation tool has a drop shadow
az: Dördbucaqlı şərh alətinin gölgəsinin olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseShadow), group (Annotations)
en: Whether ellipse annotation tool has a drop shadow
az: Ellips şərh alətinin kölgəsinin olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (textShadow), group (Annotations)
en: Whether text annotation tool has a drop shadow
az: Mətn şərhi alətinin kölgəsinin olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (numberShadow), group (Annotations)
en: Whether number annotation tool has a drop shadow
az: Nömrə şərhi alətinin gölgəsinin olub-olmaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save &Location:
az: Saxlama &yeri:

[ctx: @info]
en: Video shared
az: Video paylaşıldı

[ctx: @info]
en: Image shared
az: Şəkil paylaşıldı

[ctx: @info]
en: The shared video link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
az: Paylaşılan video keçidi (<a href="%1">%1</a>) mübadilə buferinə kopyalandı.

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
az: Paylaşılan şəkilin keçidi (<a href="%1">%1</a>) mübadilə yaddaşına kopyalandı.

[ctx: @info]
en: There was a problem sharing the video: %1
az: Videonun paylaşılmasında problem yarandı: %1

[ctx: @info]
en: There was a problem sharing the image: %1
az: Şəklin paylaşılmasında problem yarandı: %1

en: Take Screenshot:
az: Ekran şəklini çəkmək

en: Create new selection rectangle:
az: Yeni düzbucaqlı sahə seçimi yaradın:

en: Move selection rectangle:
az: Seçilmiş düzbucaqlı sahəni hərəkət etdirmək:

en: Resize selection rectangle:
az: Seçilmiş düzbucaqlının ölçüsünü dəyişmək:

en: Reset selection:
az: Seçimi sıfırlamaq:

en: Cancel:
az: İmtina:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
az: Sol düyməni buraxmaq

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
az: İkili klik

[ctx: Keyboard action]
en: Enter
az: Daxil etmək

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
az: Siçanın sol düyməsini vurmaqla seçimin kənarına çıxmaq

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
az: +Shift: Ekran lupası

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
az: Sol düyməni basmaqla siçanı seçim daxilində hərəkət etdirmək

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
az: Ox düymələri`

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
az: +Shift: 1 piksel addımlarla hərəkət etdirmək

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
az: Hərəkət etdirmə sahələri

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
az: Ox düymələri + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
az: +Shift: 1 piksel addımlarla ölçüsünü dəyişmək

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
az: Sağ klik

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
az[0]:  saniyə
az[1]:  saniyələr

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
az:  saniyələr

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
az[0]: %1 saniyə
az[1]: %1 saniyə

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
az: Saxlanılmamış

en: Undo
az: Geri qaytarmaq

en: Redo
az: Təkrar etmək

en: KDE Screenshot Utility
az: KDE ekran şəkli çəkmə aləti

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
az: Waylan-da Spectacle KDE Plasma-nın KWin bəstələyicisini tələb edir və belə görünür ki, o, əlçatan deyil. Spectacle-ni KDE Plasma-da istifadə edin və ya başqa bir ekran şəkli çəkmə alətindən istifadə edin.

[ctx: @info]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
az: KWin ekran şəkli çəkmək üçün genişllik normal deyil: %1

[ctx: @info]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
az: KWin ekran şəkli çəkmək üçün hündürlük normal deyil: %1

[ctx: @info]
en: Bad format for KWin screenshot: %1
az: KWin ekran şəkli çəkmək üçün format düzgün deyil: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
az: KWin ekran şəkli çəkmə üçün fayl deskriptorunu açmaq mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
az: KWin ekran şəkli çəkmə üçün pipe2() uğursuz oldu: %1

[ctx: @info]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
az: KWin ekran şəkli çəkmə tələbi baş tutmadı:
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
az: Potensial uyğun məlumat:
    %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
az: Dəstəklənməyən KWin ekran şəkli çəkmə meta məlumatları növü: %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
az: Ekran yazma X11-də əlçatan deyil.

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
az: KWin ekranı paylaşma əlçatan deyil.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
az: Yazmaq mümkün deyil: Fayl URL-u yerli fayl deyil

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
az: Yayın bağlanıb, yayınlanacaq ekran hansı yollasa dəyişdirilb, bu da yazmanı qeyri-mümkün edir.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
az: Yayın bağlanıb, yayınlanacaq  hansı yollasa dəyişdirilb, bu da yazmanı qeyri-mümkün edir.

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
az: Yayın bağlanıb, yayınlanacaq ekran sahəsi hansı yollasa dəyişdirilb, bu da yazmanı qeyri-mümkün edir.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
az: Yazmaq mümkün olmadı: Müvəqqəti fayl URL-u yerli fayl (%1) deyil

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
az: Yazmaq mümkün olmadı: Çıxışdakı fayl URL-u yerli fayl (%1) deyil

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
az: Yazmaq mümkün olmadı: Qovluq (%1) yaratmaq mümkün olmadı

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
az: Ekranın yazılması ləğv edildi

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
az: Pəncərənin yazılması ləğv edildi

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: %1
az: Ekranı seçmək mümkün olmadı: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: %1
az: Pəncərəni seçmək mümkün olmadı: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
az: Ekranı seçmək mümkün olmadı: Ekranda siçan kursoru göstəricisi yoxdur

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
az: Pəncərəni seçmək mümkün olmadı: Pəncərə tapılmadı

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
az: Dördbucaqlı sahə

[ctx: @item recording mode]
en: Window
az: Pəncərə

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
az: Tam ekran

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
az: Ekran şəkli çəkilən zaman xəta baş verdi.

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
az: Spectacle yazır

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
az: Spectacle yazır

[ctx: recording notification message]
en: Click the system tray icon to finish recording
az: Yazmanı bitirmək üçün sistem çəkməcəsindəki nişana vurun

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
az: Vaxt qeydə alınıb: %1
    Yazmanı bitirmək üçün vurun

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
az: Ekranı yazmağa cəhd edərkən xəta baş verdi.

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
az: --record üçün %1 düzgün rejim deyil

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
az: Ekran şəkli %2 daxilində %1 kimi saxlanıldı və ekran şəklinin fayl yolu mübadilə yaddaşında saxlanıldı.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
az: Ekran şəkli Şəkillər qovluğunuzda "%1" faylı kimi saxlanıldı.

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
az: Ekran şəkli "%2" qovluğunda "%1" faylı kimi saxlanıld.

en: A screenshot was saved to your clipboard.
az: Ekran şəkli mübadilə yaddaşınıza saxlanıldı.

en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
az: Yazılan "%1" kimi "%2" daxilində saxlanıldı və ekran şəklinin fayl yolu mübadilə yaddaşınada saxlanıldı.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
az: Yazılan Video qovluğunuzda "%1" faylı kimi saxlanıldı.

en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
az: Yazılan "%2" qovluğunda "%1" kimi saxlanıld.

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
az: Açmaq

en: Annotate
az: Şərh etmək
