spectacle - en to ca translation catalogue (249 entries)

en: Launch Spectacle
ca: Llança l'Spectacle

en: Capture Entire Desktop
ca: Captura l'escriptori sencer

en: Capture Current Monitor
ca: Captura el monitor actual

en: Capture Active Window
ca: Captura la finestra activa

en: Capture Rectangular Region
ca: Captura una regió rectangular

en: Rectangular Region
ca: Regió rectangular

en: All Screens
ca: Totes les pantalles

en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: All Screens (Scaled to same size)
ca: Totes les pantalles (a la mateixa mida d'escala)

en: Current Screen
ca: Pantalla actual

en: Active Window
ca: Finestra activa

en: Window Under Cursor
ca: Finestra sota el cursor

en: Capture the entire desktop (default)
ca: Captura l'escriptori sencer (predeterminat)

en: Capture the current monitor
ca: Captura el monitor actual

en: Capture the active window
ca: Captura finestra activa

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
ca: Captura la finestra actual sota el cursor, inclosos els menús emergents dels pares

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
ca: Captura la finestra actual sota el cursor, excloent els menús emergents dels pares

en: Capture a rectangular region of the screen
ca: Captura una regió rectangular de la pantalla

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
ca: Llança l'Spectacle sense prendre cap captura de pantalla

en: Start in GUI mode (default)
ca: Inicia en mode IGU (predeterminat)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
ca: Pren una captura de pantalla i surt sense mostrar la IGU

en: Start in DBus-Activation mode
ca: Inicia en mode «activació del DBus»

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
ca: En mode segon pla, no mostra cap notificació emergent quan es pren la captura de pantalla

en: In background mode, save image to specified file
ca: En mode segon pla, desa una imatge a un fitxer especificat

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
ca: En mode segon pla, retard abans d'informar de prendre la captura (en mil·lisegons)

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
ca: En mode segon pla, copia la imatge de la captura de pantalla al porta-retalls, a menys que també s'empri «-o».

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
ca: En mode segon pla, copia el fitxer de la captura de pantalla al porta-retalls

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
ca: Espera un clic abans de prendre la captura de pantalla. Invalida el retard

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
ca: Inicia una instància nova de la IGU de l'Spectacle sense registrar al DBus

en: In background mode, include pointer in the screenshot
ca: En mode segon pla, inclou el punter a la captura de pantalla

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
ca: En mode segon pla, exclou les decoracions a la captura de pantalla

en: Open and edit existing screenshot file
ca: Obre i edita un fitxer existent de captura de pantalla

en: QImageWriter cannot write image: %1
ca: El QImageWriter no ha pogut escriure la imatge: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut desar la captura de pantalla perquè ha fallat la creació del directori:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
ca: No s'ha pogut desar la captura de pantalla. Error en escriure al fitxer.

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut desar la captura de pantalla perquè ha fallat la creació del directori remot:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
ca: No s'ha pogut desar la captura de pantalla. Error en escriure al fitxer local temporal.

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
ca: No s'ha pogut desar la imatge. No s'ha pogut pujar a la ubicació remota.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
ca: No s'ha pogut desar la captura de pantalla. El nom de fitxer a desar no és vàlid.

en: Cannot save an empty screenshot image.
ca: No s'ha pogut desar una imatge de captura de pantalla buida.

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
ca: Ha fallat la impressió. Ha fallat en inicialitzar la impressora.

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Year (4 digit)
ca: Any (4 dígits)

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Year (2 digit)
ca: Any (2 dígits)

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Month
ca: Mes

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Day
ca: Dia

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Hour
ca: Hora

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Minute
ca: Minut

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Second
ca: Segon

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Timezone
ca: Zona horària

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Window Title
ca: Títol de la finestra

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Sequential numbering
ca: Numeració seqüencial

[ctx: A placeholder in the user configurable filename will replaced by the specified value]
en: Sequential numbering, padded out to N digits
ca: Numeració seqüencial, farcit a N dígits

en: Stroke:
ca: Traç:

en: Stroke Width
ca: Amplada del traç

en: Stroke Color
ca: Color del traç

en: Fill:
ca: Farciment:

en: Fill Color
ca: Color de farciment

en: Font:
ca: Lletra:

en: Font Color
ca: Color de la lletra

en: Number:
ca: Número:

en: Number for number annotations
ca: Número per a les anotacions numèriques

en: Shadow
ca: Ombra

en: None
ca: Cap

en: Select
ca: Selecció

en: Freehand
ca: A mà alçada

en: Highlighter
ca: Marcador fluorescent

en: Line
ca: Línia

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Pixelate
ca: Pixelació

en: Blur
ca: Difuminat

en: Number
ca: Número

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
ca[0]: Cancel·la (%1 segon)
ca[1]: Cancel·la (%1 segons)

en: Take a new screenshot
ca: Pren una captura de pantalla nova

en: Capture Settings
ca: Configuració de la captura

en: Include mouse pointer
ca: Incloure el punter del ratolí

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
ca: Mostra el cursor del ratolí en la imatge de la captura de pantalla.

en: Include window titlebar and borders
ca: Incloure la barra de títol i les vores de la finestra

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
ca: Mostra la barra de títol i la vora de la finestra en prendre una captura de pantalla d'una finestra.

en: Capture the current pop-up only
ca: Captura només l'emergent actual

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
ca: Només captura la finestra emergent actual (com un menú, consell d'eina, etc.) en prendre una captura de pantalla d'una finestra. Si està inactiu, es capturarà l'emergent amb la finestra pare.

en: Quit after manual Save or Copy
ca: Surt després de desar o copiar manualment

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
ca: Surt de l'Spectacle després de desar o copiar manualment la imatge.

en: Capture on click
ca: Captura en fer clic

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
ca: Espera un clic del ratolí abans de captar la imatge de la captura de pantalla.

en: Delay:
ca: Retard:

en: The screenshot has been copied to the clipboard.
ca: La captura de pantalla s'ha copiat al porta-retalls.

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
ca: Sense retard

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
ca:  segons

en: Capture Modes
ca: Modes de captura

en: Configure Spectacle…
ca: Configura l'Spectacle…

en: Help
ca: Ajuda

en: Open Default Screenshots Folder
ca: Obre la carpeta predeterminada de captures de pantalla

en: Other Application...
ca: Una altra aplicació...

en: Share
ca: Comparteix

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Recording
ca: Enregistrament

en: Image Zoom
ca: Zoom de la imatge

en: Save
ca: Desa

en: Save As...
ca: Desa com a...

en: Copy
ca: Copia

en: Export
ca: Exporta

en: Show Annotation Tools
ca: Mostra les eines d'anotació

en: New Screenshot
ca: Captura de pantalla nova

en: Options
ca: Opcions

en: Configure...
ca: Configura...

en: Capture Mode
ca: Mode de captura

en: Show the mouse cursor in the screenshot image
ca: Mostra el cursor del ratolí en la imatge de la captura de pantalla

en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
ca: Mostra la barra de títol de la finestra, els botons de minimitzar/maximitzar/tancar, i la vora de la finestra

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
ca: Només captura la finestra emergent actual (com un menú, consell d'eina, etc.).
    Si està inactiu, es capturarà l'emergent amb la finestra pare

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
ca: Surt de l'Spectacle després de desar o copiar manualment la imatge

en: Capture On Click
ca: Captura en fer clic

en: No Delay
ca: Sense retard

en: Recording:
    %1
ca: Enregistrament:
    %1

en: Pause
ca: Pausa

en: Play
ca: Reprodueix

en: Recording Settings
ca: Configuració de l'enregistrament

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
ca: Mostra el cursor del ratolí en l'enregistrament de pantalla.

[ctx: @label:listbox]
en: Video format:
ca: Format de vídeo:

en: Finish recording
ca: Finalitza l'enregistrament

en: The screenshot was copied to the clipboard and saved as <a href="%1">%2</a>
ca: La captura de pantalla s'ha copiat al porta-retalls i desat com a <a href="%1">%2</a>

en: The screenshot has been saved as <a href="%1">%2</a> and its location has been copied to clipboard
ca: La captura de pantalla s'ha desat com a <a href="%1">%2</a> i la seva ubicació s'ha copiat al porta-retalls

en: The video was saved as <a href="%1">%2</a>
ca: El vídeo s'ha desat com a <a href="%1">%2</a>

en: The screenshot was saved as <a href="%1">%2</a>
ca: La captura de pantalla s'ha desat com a <a href="%1">%2</a>

en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: Could not take a screenshot. Please report this bug here: <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Spectacle">create a spectacle bug</a>
ca: No s'ha pogut prendre la captura de pantalla. Si us plau, informeu d'aquest error aquí: <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Spectacle">crea un error de l'Spectacle</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, onLaunchSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
ca: En llançar l'Spectacle:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
ca: Pren una captura de pantalla completa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
ca: Usa el darrer mode de captura emprat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
ca: No prenguis cap captura de pantalla automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
ca: Després de prendre una captura de pantalla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
ca: Desa el fitxer en la carpeta predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
ca: No copiïs res

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
ca: Copia la imatge al porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
ca: Copia la ubicació del fitxer al porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
ca: Mentre l'Spectacle està executant-se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
ca: Prémer una tecla de captura de pantalla per a:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyActionRunning)
en: Take a new Screenshot
ca: Pren una captura de pantalla nova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyActionRunning)
en: Open a new Spectacle window
ca: Obre una finestra nova de l'Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyActionRunning)
en: Return focus to Spectacle
ca: Retorna el focus a l'Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, regionTitle)
en: Rectangular Region Selection
ca: Selecció de regió rectangular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
ca: Usa un fons clar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showMagnifier)
en: Show magnifier
ca: Mostra la lupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReleaseToCapture)
en: Accept on click-and-release
ca: Accepta en fer un clic i deixar anar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCaptureInstructions)
en: Show capture instructions
ca: Mostra les instruccions de captura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
ca: Recorda l'àrea seleccionada:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberLastRectangularRegion)
en: Never
ca: Mai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberLastRectangularRegion)
en: Always
ca: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberLastRectangularRegion)
en: Until Spectacle is closed
ca: Fins que es tanqui l'Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
ca: Ubicació de desament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
ca: Qualitat de compressió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
ca: Nom de fitxer:

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel)
en: Preview:
ca: Vista prèvia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
ca: Per a formats d'imatge amb pèrdua com el JPEG

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:<blockquote>
ca: Podeu usar els següents marcadors de posició en el nom de fitxer, els quals seran substituïts amb el text real quan es desi el fitxer:<blockquote>

en: To save to a sub-folder
ca: Per a desar a una subcarpeta

en: Shortcuts
ca: Dreceres

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
ca: Què fa en llançar l'Spectacle

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyActionRunning), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
ca: Què hauria de passar si es prem la tecla d'impressió quan l'Spectacle ja està executant-se

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
ca: Desa automàticament la captura de pantalla després que es prengui

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
ca: Acció del porta-retalls que s'hauria d'executar després de prendre la captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (useLightMaskColor), group (General)
en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
ca: Si cal usar una màscara de color clar al diàleg de selecció de la regió

note: i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Whether to show a magnifier in the region selection
ca: Si s'ha d'usar una lupa a la selecció de la regió

note: i18n: ectx: label, entry (useReleaseToCapture), group (General)
en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
ca: Si la captura de pantalla s'ha de capturar després de seleccionar la regió i alliberar el ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (showCaptureInstructions), group (General)
en: Whether to show capture instructions in the region selection
ca: Si s'han de mostrar les instruccions de captura a la selecció de la regió

note: i18n: ectx: label, entry (rememberLastRectangularRegion), group (General)
en: Remember the last rectangular region
ca: Recorda la darrera regió rectangular

note: i18n: ectx: label, entry (cropRegion), group (GuiConfig)
en: The last used region the user selected
ca: La darrera regió usada que l'usuari va seleccionar

note: i18n: ectx: label, entry (captureOnClick), group (GuiConfig)
en: Take screenshot on click
ca: Pren una captura de pantalla en fer clic

note: i18n: ectx: label, entry (includePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
ca: Si el cursor del ratolí s'inclou a la captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (includeDecorations), group (GuiConfig)
en: Whether the window decorations are included in the screenshot
ca: Si les decoracions de la finestra s'inclouen a la captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (transientOnly), group (GuiConfig)
en: Only capture the current pop up menu
ca: Captura només el menú emergent actual

note: i18n: ectx: label, entry (quitAfterSaveCopyExport), group (GuiConfig)
en: Quit after saving or copying an image
ca: Surt després de desar o copiar una imatge

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
ca: Retard

note: i18n: ectx: label, entry (videoFormat), group (GuiConfig)
en: File format for saved screen recordings
ca: Format de fitxer per als enregistraments de pantalla desats

note: i18n: ectx: label, entry (defaultSaveLocation), group (Save) i18n: ectx: label, entry (defaultVideoSaveLocation), group (Save)
en: Default filename
ca: Nom predeterminat del fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (compressionQuality), group (Save)
en: Compression quality for lossy file formats
ca: Qualitat de compressió per als formats de fitxers amb pèrdua

note: i18n: ectx: label, entry (defaultSaveImageFormat), group (Save) i18n: ectx: label, entry (defaultSaveVideoFormat), group (Save)
en: Default save image format
ca: Format de desament predeterminat de la imatge

note: i18n: ectx: label, entry (saveFilenameFormat), group (Save)
en: The default filename used when saving
ca: El nom de fitxer predeterminat usat en desar

note: i18n: ectx: label, entry (saveVideoFormat), group (Save)
en: The default filename used when recording a video
ca: El nom de fitxer predeterminat usat en enregistrar un vídeo

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveLocation), group (Save)
en: The path of the file saved last
ca: El camí del darrer fitxer desat

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveAsLocation), group (Save)
en: Last path used for "save as" action
ca: Darrer camí usat per l'acció «Desa com a»

note: i18n: ectx: label, entry (annotationToolType), group (Annotations)
en: The last used annotation tool type
ca: El darrer tipus d'eina d'anotació emprat

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for freehand annotation tool
ca: Amplada del traç de l'eina d'anotació de mà alçada

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for highlighter annotation tool
ca: Amplada del traç de l'eina d'anotació de marcador fluorescent

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for line annotation tool
ca: Amplada del traç de l'eina d'anotació de línia

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for arrow annotation tool
ca: Amplada del traç de l'eina d'anotació de fletxa

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for rectangle annotation tool
ca: Amplada del traç de l'eina d'anotació de rectangle

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for ellipse annotation tool
ca: Amplada del traç de l'eina d'anotació d'el·lipse

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for freehand annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació de mà alçada

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for highlighter annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació de marcador fluorescent

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for line annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació de línia

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for arrow annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació de fletxa

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for rectangle annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació de rectangle

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for ellipse annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació d'el·lipse

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for rectangle annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació de rectangle

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseFillColor), group (Annotations) i18n: ectx: label, entry (numberFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for ellipse annotation tool
ca: Color del traç de l'eina d'anotació d'el·lipse

note: i18n: ectx: label, entry (textFont), group (Annotations)
en: Font for text annotations
ca: Lletra de les anotacions de text

note: i18n: ectx: label, entry (numberFont), group (Annotations)
en: Font for number annotations
ca: Lletra de les anotacions numèriques

note: i18n: ectx: label, entry (textFontColor), group (Annotations) i18n: ectx: label, entry (numberFontColor), group (Annotations)
en: Font color for annotations
ca: Color de la lletra de les anotacions

note: i18n: ectx: label, entry (freehandShadow), group (Annotations)
en: Whether freehand annotation tool has a drop shadow
ca: Si l'eina d'anotació de mà alçada té una ombra caiguda

note: i18n: ectx: label, entry (lineShadow), group (Annotations)
en: Whether line annotation tool has a drop shadow
ca: Si l'eina d'anotació de línia té una ombra caiguda

note: i18n: ectx: label, entry (arrowShadow), group (Annotations)
en: Whether arrow annotation tool has a drop shadow
ca: Si l'eina d'anotació de fletxa té una ombra caiguda

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleShadow), group (Annotations)
en: Whether rectangle annotation tool has a drop shadow
ca: Si l'eina d'anotació de rectangle té una ombra caiguda

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseShadow), group (Annotations)
en: Whether ellipse annotation tool has a drop shadow
ca: Si l'eina d'anotació d'el·lipse té una ombra caiguda

note: i18n: ectx: label, entry (textShadow), group (Annotations)
en: Whether text annotation tool has a drop shadow
ca: Si l'eina d'anotació de text té una ombra caiguda

note: i18n: ectx: label, entry (numberShadow), group (Annotations)
en: Whether number annotation tool has a drop shadow
ca: Si l'eina d'anotació de número té una ombra caiguda

en: Image shared
ca: S'ha compartit la imatge

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
ca: L'enllaç a la imatge compartida (<a href="%1">%1</a>) s'ha copiat al porta-retalls.

en: There was a problem sharing the image: %1
ca: S'ha produït un problema en compartir la imatge: %1

en: Take Screenshot:
ca: Pren una captura de pantalla:

en: Create new selection rectangle:
ca: Crea un rectangle de la selecció nou:

en: Move selection rectangle:
ca: Mou el rectangle de la selecció:

en: Resize selection rectangle:
ca: Redimensiona el rectangle de la selecció:

en: Reset selection:
ca: Reinicia la selecció:

en: Cancel:
ca: Cancel·la:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
ca: Deixar anar el clic esquerre

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
ca: Doble clic

[ctx: Keyboard action]
en: Enter
ca: Retorn

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
ca: Arrossega fora del rectangle de la selecció

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
ca: + Majúscules: Mostra la lupa

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
ca: Arrossega dins el rectangle de la selecció

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
ca: Tecles de cursor

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
ca: + Majúscules: Mou en passos d'1 píxel

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
ca: Arrossega les manetes

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
ca: Tecles de cursor + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
ca: + Majúscules: Redimensiona en passos d'1 píxel

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
ca: Clic dret

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
ca: Escapada

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
ca: Sense desar

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: KDE Screenshot Utility
ca: Utilitat de captura de pantalla del KDE

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
ca: En el Wayland, l'Spectacle requereix el compositor KWin del Plasma de KDE, que no sembla estar disponible. Useu l'Spectacle en el Plasma de KDE, o useu una eina diferent de captura de pantalla.

en: Workspace
ca: Espai de treball

en: Selected Screen
ca: Pantalla seleccionada

en: Selected Window
ca: Finestra seleccionada

en: Failed to select output
ca: Ha fallat en seleccionar la sortida

en: Failed to select window
ca: Ha fallat en seleccionar la finestra

en: Capture Window Under Cursor
ca: Captura la finestra sota el cursor

en: Launch Spectacle without capturing
ca: Llança l'Spectacle sense capturar

en: Screenshot capture canceled or failed
ca: La captura de pantalla s'ha cancel·lat o ha fallat

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
ca: La captura de pantalla s'ha desat com a «%1» a «%2» i el camí al seu fitxer s'ha copiat al porta-retalls.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
ca: S'ha desat una captura de pantalla com a «%1» a la carpeta Imatges.

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
ca: S'ha desat una captura de pantalla com a «%1» a «%2».

en: A screenshot was saved to your clipboard.
ca: S'ha desat una captura de pantalla al porta-retalls.

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
ca: Obre

en: Annotate
ca: Anotació
