spectacle - en to ca@valencia translation catalogue (369 entries)

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
ca@valencia: Captures de pantalla

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
ca@valencia: Captura de pantalla

[ctx: translatable folder name]
en: Screencasts
ca@valencia: Vídeos de captura de pantalla

[ctx: part of default video filename template]
en: Screencast
ca@valencia: Vídeo de captura de pantalla

[ctx: @action in capture mode section]
en: Rectangular Region
ca@valencia: Regió rectangular

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens (Scaled to same size)
ca@valencia: Totes les pantalles (a la mateixa mida d'escala)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Current Screen
ca@valencia: Pantalla actual

[ctx: @action in capture mode section]
en: Active Window
ca@valencia: Finestra activa

[ctx: @action in capture mode section]
en: Select Window
ca@valencia: Trieu la finestra

[ctx: @action in capture mode section]
en: Window Under Cursor
ca@valencia: Finestra baix el cursor

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens
ca@valencia: Totes les pantalles

[ctx: @action in capture mode section]
en: Full Screen
ca@valencia: Pantalla completa

en: Capture the entire desktop (default)
ca@valencia: Captura l'escriptori sencer (predeterminat)

en: Capture the current monitor
ca@valencia: Captura el monitor actual

en: Capture the active window
ca@valencia: Captura finestra activa

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
ca@valencia: Captura la finestra actual baix el cursor, inclosos els menús emergents dels pares

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
ca@valencia: Captura la finestra actual baix el cursor, excloent els menús emergents dels pares

en: Capture a rectangular region of the screen
ca@valencia: Captura una regió rectangular de la pantalla

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
ca@valencia: Grava la pantalla utilitzant el mode indicat. Modes:
    -r, regió
    -s, pantalla
    -w, finestra

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
ca@valencia: Inicia Spectacle sense prendre cap captura de pantalla

en: Start in GUI mode (default)
ca@valencia: Inicia en mode IGU (predeterminat)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
ca@valencia: Pren una captura de pantalla i ix sense mostrar la IGU

en: Start in DBus-Activation mode
ca@valencia: Inicia en mode «activació de D-Bus»

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
ca@valencia: En mode segon pla, no mostra cap notificació emergent quan es pren la captura de pantalla

en: In background mode, save image to specified file
ca@valencia: En mode segon pla, guarda una imatge a un fitxer especificat

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
ca@valencia: En mode segon pla, retard abans d'informar de prendre la captura (en mil·lisegons)

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
ca@valencia: En mode segon pla, copia la imatge de la captura de pantalla en el porta-retalls, a menys que també s'empre «-o».

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
ca@valencia: En mode segon pla, copia el fitxer de la captura de pantalla en el porta-retalls

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
ca@valencia: Espera un clic abans de prendre la captura de pantalla. Invalida el retard

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
ca@valencia: Inicia una instància nova de la IGU de Spectacle sense registrar a D-Bus

en: In background mode, include pointer in the screenshot
ca@valencia: En mode segon pla, inclou el punter en la captura de pantalla

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
ca@valencia: En mode segon pla, exclou les decoracions en la captura de pantalla

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
ca@valencia: En mode segon pla, exclou les ombres en la captura de pantalla

en: Open and edit existing screenshot file
ca@valencia: Obri i edita un fitxer existent de captura de pantalla

[ctx: %1 is an error message]
en: QImageWriter cannot write image: %1
ca@valencia: QImageWriter no ha pogut escriure la imatge: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la captura de pantalla perquè ha fallat la creació del directori:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la captura de pantalla. S'ha produït un error mentre s'escrivia en el fitxer.

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la captura de pantalla perquè ha fallat la creació del directori remot:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la captura de pantalla. S'ha produït un error mentre s'escrivia en el fitxer local temporal.

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la imatge. No s'ha pogut pujar a la ubicació remota.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la captura de pantalla. El nom de fitxer que s'ha de guardar no és vàlid.

en: Cannot save an empty screenshot image.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar una imatge de captura de pantalla buida.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
ca@valencia: Ha fallat mentre s'exportava el vídeo: l'URL del fitxer temporal cal que siga un fitxer local existent

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
ca@valencia: Ha fallat mentre s'exportava el vídeo: l'URL del fitxer d'eixida cal que siga un URL vàlid amb un nom de fitxer

[ctx: @info, %1 is a file path]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la gravació. No s'ha pogut moure el fitxer a la ubicació: %1

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
ca@valencia: No s'ha pogut imprimir. Ha fallat mentre es restablia la impressora.

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (1–31)
ca@valencia: Dia (1–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (01–31)
ca@valencia: Dia (01–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (short name)
ca@valencia: Dia (nom curt)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (long name)
ca@valencia: Dia (nom llarg)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (1–12)
ca@valencia: Mes (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (01–12)
ca@valencia: Mes (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (short name)
ca@valencia: Mes (nom curt)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (long name)
ca@valencia: Mes (nom llarg)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (2 digit)
ca@valencia: Any (2 dígits)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (4 digit)
ca@valencia: Any (4 dígits)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (0–23)
ca@valencia: Hora (0–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (00–23)
ca@valencia: Hora (00–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (1–12)
ca@valencia: Hora (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (01–12)
ca@valencia: Hora (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (0–59)
ca@valencia: Minut (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (00–59)
ca@valencia: Minut (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (0–59)
ca@valencia: Segon (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (00–59)
ca@valencia: Segon (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (0–999)
ca@valencia: Mil·lisegon (0–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (000–999)
ca@valencia: Mil·lisegon (000–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM or am/pm (localized)
ca@valencia: AM/PM o am/pm (localitzat)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (short name)
ca@valencia: Fus horari (nom curt)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±0000)
ca@valencia: Desplaçament del fus horari (±0000)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±00:00)
ca@valencia: Desplaçament del fus horari (±00:00)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (long name)
ca@valencia: Fus horari (nom llarg)

[ctx: filename placeholder description]
en: Seconds since the Unix epoch
ca@valencia: Segons des de l'època Unix

[ctx: filename placeholder description]
en: Window Title
ca@valencia: Títol de la finestra

[ctx: filename placeholder description]
en: Sequential numbering, padded by inserting additional '#' characters
ca@valencia: Numeració seqüencial, farcida inserint caràcters «#» addicionals

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
ca@valencia: Accepta

en: Stroke:
ca@valencia: Traç:

[ctx: px: pixels]
note: i18n uses so it doesn't matter that much unless someone decides to set the locale for a specific part of spectacle in the future.
en: %1px | %1px
ca@valencia[0]: %1 px
ca@valencia[1]: %1 px

en: Stroke Width
ca@valencia: Amplària del traç

en: Stroke Color
ca@valencia: Color del traç

en: Fill:
ca@valencia: Farciment:

en: Fill Color
ca@valencia: Color de farciment

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
ca@valencia: Intensitat:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
ca@valencia: La intensitat de l'efecte.

en: Font:
ca@valencia: Lletra:

[ctx: %2 font family, %3 font style name, %1 font point size]
en: %2 %3 %1pt | %2 %3 %1pts
ca@valencia[0]: %2 %3 %1 pt
ca@valencia[1]: %2 %3 %1 pts

[ctx: %2 font family %1 font point size]
en: %2 %1pt | %2 %1pts
ca@valencia[0]: %2 %1 pt
ca@valencia[1]: %2 %1 pts

en: Font Color
ca@valencia: Color de la lletra

en: Number:
ca@valencia: Número:

en: Number for number annotations
ca@valencia: Número per a les anotacions numèriques

en: Shadow
ca@valencia: Ombra

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
ca@valencia: Escapça

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
ca@valencia: Selecció

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
ca@valencia: A mà alçada

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
ca@valencia: Majúscules: ajusta a línies rectes

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
ca@valencia: Marcador fluorescent

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
ca@valencia: Línia

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
ca@valencia: Majúscules: ajusta a increments de 45 graus

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
ca@valencia: Fletxa

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
ca@valencia: Majúscules: ajusta a moviments diagonals
    Control: canvia la mida des del centre

[ctx: @action:intoolbar ellipse tool]
en: Ellipse
ca@valencia: El·lipse

[ctx: @action:intoolbar pixelate tool]
en: Pixelate
ca@valencia: Pixelació

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
ca@valencia: Difuminat

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
ca@valencia: Número

[ctx: @action cancel selection]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
ca@valencia[0]: Cancel·la (%1 segon)
ca@valencia[1]: Cancel·la (%1 segons)

en: Take a new screenshot
ca@valencia: Pren una captura de pantalla nova

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
ca@valencia: Configureu la captura de pantalla

[ctx: @info basic crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a fer una selecció.

en: Include mouse pointer
ca@valencia: Inclou el punter del ratolí

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
ca@valencia: Mostra el cursor del ratolí en la imatge de la captura de pantalla.

en: Include window titlebar and borders
ca@valencia: Inclou la barra de títol i les vores de la finestra

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
ca@valencia: Mostra la barra de títol i la vora de la finestra en prendre una captura de pantalla d'una finestra.

en: Include window shadow
ca@valencia: Inclou l'ombra de la finestra

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
ca@valencia: Mostra l'ombra de la finestra en prendre una captura de pantalla d'una finestra.

en: Capture the current pop-up only
ca@valencia: Captura només l'emergent actual

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
ca@valencia: Només captura la finestra emergent actual (com un menú, consell d'eina, etc.) en prendre una captura de pantalla d'una finestra. Si no està marcada, es capturarà l'emergent amb la finestra pare.

en: Quit after manual Save or Copy
ca@valencia: Ix després de guardar o copiar manualment

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
ca@valencia: Ix de Spectacle després de guardar o copiar manualment la imatge.

en: Capture on click
ca@valencia: Captura quan es clique

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
ca@valencia: Espera un clic del ratolí abans de captar la imatge de la captura de pantalla.

en: Delay:
ca@valencia: Retard:

[ctx: @action]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action]
en: Copy Location
ca@valencia: Copia la ubicació

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
ca@valencia: Sense retard

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
ca@valencia[0]: %2 segon
ca@valencia[1]: %2 segons

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
ca@valencia: %1 segons

en: Configure Spectacle…
ca@valencia: Configura Spectacle…

en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
ca@valencia: Fer una captura de pantalla:

[ctx: @title:group]
en: Options
ca@valencia: Opcions

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
ca@valencia: Fer una gravació:

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
ca@valencia: Captura de pantalla

[ctx: @title:tab]
en: Recording
ca@valencia: Gravació

[ctx: @action edit screenshot]
en: Edit…
ca@valencia: Edita…

[ctx: @title:menu]
en: Export
ca@valencia: Exportació

en: Open Default Screenshots Folder
ca@valencia: Obri la carpeta predeterminada de captures de pantalla

[ctx: @action:button open screenshot in other application]
en: Other Application…
ca@valencia: Una altra aplicació…

en: Share
ca@valencia: Compartix

[ctx: @action:menu]
en: Extract Text by Language
ca@valencia: Extrau el text per idioma

en: OCR engine is not available.
ca@valencia: El motor d'OCR no està disponible.

en: OCR is not available. Please install Tesseract OCR.
ca@valencia: OCR no està disponible. Instal·leu OCR Tesseract.

en: OCR engine is initializing…
ca@valencia: El motor d'OCR s'està inicialitzant…

en: No OCR language data available.
ca@valencia: No hi ha dades disponibles de l'idioma d'OCR.

[ctx: @action]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: @title:menu]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @action]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @action:button]
en: Open Containing Folder
ca@valencia: Obri la carpeta contenidora

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

[ctx: @action:button close inline notification]
en: Close
ca@valencia: Tanca

en: New Screenshot
ca@valencia: Captura de pantalla nova

[ctx: @action]
en: Extract Text
ca@valencia: Extrau el text

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Settings
ca@valencia: Configureu la captura de pantalla

[ctx: @option:check for screenshots]
en: Include mouse pointer
ca@valencia: Inclou el punter del ratolí

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the screenshot image
ca@valencia: Mostra el cursor del ratolí en la imatge de la captura de pantalla

[ctx: @option:check]
en: Include window titlebar and borders
ca@valencia: Inclou la barra de títol i les vores de la finestra

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
ca@valencia: Mostra la barra de títol de la finestra, els botons de minimitzar/maximitzar/tancar, i la vora de la finestra

[ctx: @option:check]
en: Include window shadow
ca@valencia: Inclou l'ombra de la finestra

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window shadow
ca@valencia: Mostra l'ombra de la finestra

[ctx: @option:check]
en: Capture the current pop-up only
ca@valencia: Captura només l'emergent actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
ca@valencia: Només captura la finestra emergent actual (com un menú, consell d'eina, etc.).
    Si no està marcada, es capturarà l'emergent amb la finestra pare

[ctx: @option:check]
en: Quit after manual Save or Copy
ca@valencia: Ix després de guardar o copiar manualment

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
ca@valencia: Ix de Spectacle després de guardar o copiar manualment la imatge

[ctx: @option:check]
en: Capture On Click
ca@valencia: Captura quan es clique

[ctx: @label:spinbox]
en: Delay:
ca@valencia: Retard:

[ctx: @item 0 delay special value]
en: No Delay
ca@valencia: Sense retard

[ctx: @title:menu]
en: Recording Settings
ca@valencia: Configureu la gravació

[ctx: @option:check for recordings]
en: Include mouse pointer
ca@valencia: Inclou el punter del ratolí

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the recording
ca@valencia: Mostra el cursor del ratolí en la gravació

[ctx: @action]
en: Options
ca@valencia: Opcions

[ctx: @action start recording]
en: Record
ca@valencia: Grava

[ctx: @title:menu]
en: Recording Modes
ca@valencia: Modes de gravació

[ctx: @action select new recording mode]
en: New Recording
ca@valencia: Gravació nova

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
ca@valencia: Mostra el cursor del ratolí en la gravació de la pantalla.

[ctx: Recording in progress, %1 is the length of the recording so far]
en: Recording:
    %1
ca@valencia: Gravació:
    %1

en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Play
ca@valencia: Reproduïx

en: Recording Settings
ca@valencia: Configureu la gravació

en: Finish recording
ca@valencia: Finalitza la gravació

[ctx: @action]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @action]
en: Save As…
ca@valencia: Anomena i guarda…

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Modes
ca@valencia: Modes de captures de pantalla

[ctx: @action select new screenshot mode]
en: New Screenshot
ca@valencia: Captura de pantalla nova

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a fer una selecció.
    Feu doble clic damunt de la selecció per a acceptar i escapçar.
    Feu clic dret per a netejar la selecció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, launchActionSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
ca@valencia: En iniciar Spectacle:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take rectangular screenshot
ca@valencia: Pren una captura de pantalla rectangular

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
ca@valencia: Pren una captura de pantalla completa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
ca@valencia: Utilitza l'últim mode de captura emprat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
ca@valencia: No prengues cap captura de pantalla automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
ca@valencia: Després de prendre una captura de pantalla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
ca@valencia: Guarda el fitxer en la carpeta predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
ca@valencia: No copies res

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
ca@valencia: Copia la imatge a dins del porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
ca@valencia: Copia la ubicació del fitxer a dins del porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
ca@valencia: Mentre Spectacle està executant-se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
ca@valencia: Prémer una tecla de captura de pantalla per a:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Take a new Screenshot
ca@valencia: Pren una captura de pantalla nova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Open a new Spectacle window
ca@valencia: Obri una finestra nova de Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Return focus to Spectacle
ca@valencia: Retorna el focus a Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, regionTitle)
en: Rectangular Region Selection
ca@valencia: Trieu la regió rectangular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
ca@valencia: Utilitza un fons clar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReleaseToCapture)
en: Accept on click-and-release
ca@valencia: Accepta en fer un clic i deixar anar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show magnifier:
ca@valencia: Mostra la lupa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Always
ca@valencia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier)
en: While holding Shift
ca@valencia: Mentre es manté premuda la tecla de majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
ca@valencia: Recorda l'àrea seleccionada:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Until Spectacle is closed
ca@valencia: Fins que es tanque Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ocrTitle)
en: Text Recognition (OCR)
ca@valencia: Reconeixement de text (OCR)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ocrLanguageLabel)
en: Languages for OCR:
ca@valencia: Idiomes d'OCR:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeAfterOcrLabel)
en: Text extraction:
ca@valencia: Extracció de text:

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterOcr), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterOcr)
en: Close after extraction (skips auto-save)
ca@valencia: Tanca després de l'extracció (omet la guardada automàtica)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, closeAfterOcrInfo)
en: Spectacle will close after text extraction and automatic saving will be skipped.
ca@valencia: Spectacle es tancarà després de l'extracció de text i s'ometrà la guardada automàtica.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ocrUnavailableLabel)
en: OCR functionality is not available
ca@valencia: No està disponible la funcionalitat d'OCR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ocrInfoIcon)
en: Please install the required packages:
    • tesseract
    • tesseract language data (e.g., tesseract-ocr-eng for English)
ca@valencia: Instal·leu els paquets requerits:
    • tesseract
    • dades d'idioma del tesseract (p. ex., tesseract-ocr-eng per a l'anglés)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
ca@valencia: Ubicació de guardada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
ca@valencia: Qualitat de compressió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageCompressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
ca@valencia: Per a formats d'imatge amb pèrdua com JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
ca@valencia: Nom de fitxer:

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
ca@valencia: Vista prèvia:

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
ca@valencia: Podeu utilitzar els següents marcadors de posició en el nom de fitxer, els quals seran substituïts amb el text real quan es guarde el fitxer:

en: To save to a sub-folder
ca@valencia: Per a guardar a una subcarpeta

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
ca@valencia: Mostra'n menys

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
ca@valencia: Mostra'n més

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
ca@valencia: Guardeu les imatges

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
ca@valencia: Guardeu els vídeos

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
ca@valencia: Què fa en iniciar Spectacle

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyRunningAction), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
ca@valencia: Què hauria de passar si es prem la tecla d'impressió quan Spectacle ja s'està executant

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
ca@valencia: Guarda automàticament la captura de pantalla després que es prenga

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General) i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
ca@valencia: Acció del porta-retalls que s'hauria d'executar després de prendre la captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (useLightMaskColor), group (General)
en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
ca@valencia: Si cal utilitzar una màscara de color clar en el diàleg de selecció de la regió

note: i18n: ectx: label, entry (useReleaseToCapture), group (General)
en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
ca@valencia: Si la captura de pantalla s'ha de capturar després de seleccionar la regió i alliberar el ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (rememberSelectionRect), group (General)
en: Remember the last rectangular region
ca@valencia: Recorda l'última regió rectangular

note: i18n: ectx: label, entry (ocrLanguages), group (General)
en: Default languages for OCR text recognition
ca@valencia: Idiomes predeterminats del reconeixement de text d'OCR

note: i18n: ectx: label, entry (selectionRect), group (GuiConfig)
en: The last used region the user selected
ca@valencia: L'última regió utilitzada que l'usuari va seleccionar

note: i18n: ectx: label, entry (captureOnClick), group (GuiConfig)
en: Take screenshot on click
ca@valencia: Pren una captura de pantalla quan es clique

note: i18n: ectx: label, entry (includePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
ca@valencia: Si el cursor del ratolí s'inclou en la captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (videoIncludePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the video
ca@valencia: Si el cursor del ratolí s'inclou en el vídeo

note: i18n: ectx: label, entry (includeDecorations), group (GuiConfig)
en: Whether the window decorations are included in the screenshot
ca@valencia: Si les decoracions de la finestra s'inclouen en la captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (includeShadow), group (GuiConfig)
en: Whether the window shadow is included in the screenshot
ca@valencia: Si l'ombra de la finestra s'inclou en la captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (transientOnly), group (GuiConfig)
en: Only capture the current pop up menu
ca@valencia: Captura només el menú emergent actual

note: i18n: ectx: label, entry (quitAfterSaveCopyExport), group (GuiConfig)
en: Quit after saving or copying an image
ca@valencia: Ix després de guardar o copiar una imatge

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
ca@valencia: Retard

note: i18n: ectx: label, entry (imageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (videoSaveLocation), group (VideoSave)
en: Default filename
ca@valencia: Nom predeterminat del fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (imageCompressionQuality), group (ImageSave)
en: Compression quality for lossy file formats
ca@valencia: Qualitat de compressió per als formats de fitxer amb pèrdua

note: i18n: ectx: label, entry (preferredImageFormat), group (ImageSave)
en: Default save image format
ca@valencia: Format de guardada predeterminat de la imatge

note: i18n: ectx: label, entry (imageFilenameTemplate), group (ImageSave)
en: The filename template used when saving screenshots
ca@valencia: La plantilla de noms de fitxer utilitzada en guardar captures de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveLocation), group (VideoSave)
en: The path of the file saved last
ca@valencia: El camí de l'últim fitxer guardat

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveAsLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveAsLocation), group (VideoSave)
en: Last path used for "save as" action
ca@valencia: Últim camí utilitzat per l'acció «Anomena i guarda»

note: i18n: ectx: label, entry (preferredVideoFormat), group (VideoSave)
en: Default video format
ca@valencia: Format de guardada predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (videoFilenameTemplate), group (VideoSave)
en: The filename template used when saving screencasts
ca@valencia: La plantilla de noms de fitxer utilitzada en guardar vídeos de captura de pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save &Location:
ca@valencia: &Ubicació de guardada:

en: Take Screenshot:
ca@valencia: Pren una captura de pantalla:

en: Create new selection rectangle:
ca@valencia: Crea un rectangle de la selecció nou:

en: Move selection rectangle:
ca@valencia: Mou el rectangle de la selecció:

en: Resize selection rectangle:
ca@valencia: Redimensiona el rectangle de la selecció:

en: Reset selection:
ca@valencia: Reinicia la selecció:

en: Cancel:
ca@valencia: Cancel·la:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
ca@valencia: Deixar anar el clic esquerre

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
ca@valencia: Doble clic

[ctx: Keyboard action]
en: Enter
ca@valencia: Retorn

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
ca@valencia: Arrossega fora del rectangle de la selecció

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
ca@valencia: + Majúscules: Mostra la lupa

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
ca@valencia: Arrossega dins el rectangle de la selecció

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
ca@valencia: Tecles de cursor

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
ca@valencia: + Majúscules: Mou en passos d'1 píxel

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
ca@valencia: Arrossega les manetes

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
ca@valencia: Tecles de cursor + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
ca@valencia: + Majúscules: Redimensiona en passos d'1 píxel

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
ca@valencia: Clic dret

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
ca@valencia: Escapada

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
ca@valencia[0]:  segon
ca@valencia[1]:  segons

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
ca@valencia:  segons

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: %1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
ca@valencia: Sense guardar

en: Undo
ca@valencia: Desfés

en: Redo
ca@valencia: Refés

en: Image Zoom
ca@valencia: Zoom de la imatge

[ctx: @info, %1 is the error message]
en: There was a problem sharing the image: %1
ca@valencia: S'ha produït un problema mentre es compartia la imatge: %1

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
ca@valencia: L'enllaç cap a la imatge compartida (<a href="%1">%1</a>) s'ha copiat a dins del porta-retalls.

en: KDE Screenshot Utility
ca@valencia: Utilitat de captura de pantalla de KDE

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
ca@valencia: En Wayland, Spectacle requerix el compositor KWin de Plasma de KDE, el qual no pareix estar disponible. Utilitzeu Spectacle en Plasma de KDE o utilitzeu una eina diferent de captura de pantalla.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Orientation and Script Detection
ca@valencia: Detecció de l'orientació i del sistema d'escriptura

en: Math/Equation Detection
ca@valencia: Detecció de matemàtiques/equacions

en: Orientation and Script Detection
ca@valencia: Detecció de l'orientació i del sistema d'escriptura

[ctx: @info, %1 is the width]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
ca@valencia: Amplària incorrecta per a la captura de pantalla de KWin: %1

[ctx: @info, %1 is the height]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
ca@valencia: Alçària incorrecta per a la captura de pantalla de KWin: %1

[ctx: @info, %1 is a file format like 'png', 'jpg']
en: Bad format for KWin screenshot: %1
ca@valencia: Format incorrecte per a la captura de pantalla de KWin: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el descriptor de fitxer per a llegir la captura de pantalla de KWin.

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
ca@valencia: No s'ha pogut executar «pipe2()» a la captura de pantalla de KWin: %1

[ctx: @info, %1 is an error message]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
ca@valencia: La captura de pantalla sol·licitada de KWin ha fallat:
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
ca@valencia: Informació potencialment rellevant:
    %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
ca@valencia: Metadades no acceptades del tipus de captura de pantalla de KWin: %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
ca@valencia: La gravació de la pantalla no està disponible en X11.

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
ca@valencia: No està disponible la gravació de vídeos de captura de pantalla de KWin.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
ca@valencia: Ha fallat mentre es gravava: l'URL del fitxer no és un fitxer local

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
ca@valencia: El flux s'ha tancat perquè la pantalla de destinació ha canviat d'una manera que ha interromput la gravació.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
ca@valencia: El flux s'ha tancat perquè la finestra de destinació ha canviat d'una manera que ha interromput la gravació.

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
ca@valencia: El flux s'ha tancat perquè una pantalla que contenia la regió de destinació ha canviat d'una manera que ha interromput la gravació.

[ctx: @info:shell, %1 is the temporary URL]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
ca@valencia: Ha fallat mentre es gravava: l'URL del fitxer temporal no és cap fitxer local (%1)

[ctx: @info:shell, %1 is the output file URL]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
ca@valencia: Ha fallat mentre es gravava: l'URL del fitxer d'eixida no és cap fitxer local (%1)

[ctx: @info:shell, %1 is a directory path]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
ca@valencia: Ha fallat mentre es gravava: no s'ha pogut crear la carpeta (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat la gravació de la pantalla

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat la gravació de la finestra

[ctx: @info:shell, %1 is an error message]
en: Failed to select screen: %1
ca@valencia: No s'ha pogut seleccionar la pantalla: %1

[ctx: @info:shell, %1 is an error message]
en: Failed to select window: %1
ca@valencia: No s'ha pogut seleccionar la finestra: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
ca@valencia: No s'ha pogut seleccionar la pantalla: cap pantalla conté la posició del cursor

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
ca@valencia: No s'ha pogut seleccionar la finestra: no se n'ha trobat cap

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
ca@valencia: Regió rectangular

[ctx: @item recording mode]
en: Window
ca@valencia: Finestra

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
ca@valencia: Pantalla completa

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle
ca@valencia: Inicia Spectacle

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Entire Desktop
ca@valencia: Captura l'escriptori sencer

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Current Monitor
ca@valencia: Captura el monitor actual

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Active Window
ca@valencia: Captura la finestra activa

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Rectangular Region
ca@valencia: Captura una regió rectangular

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Selected Window
ca@valencia: Captura la finestra seleccionada

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Window Under Cursor
ca@valencia: Captura la finestra baix el cursor

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Screen Recording
ca@valencia: Inicia/para la gravació de la pantalla

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Window Recording
ca@valencia: Inicia/para la gravació de la finestra

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Region Recording
ca@valencia: Inicia/para la gravació de regió

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle without capturing
ca@valencia: Inicia Spectacle sense capturar

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es prenia una captura de pantalla.

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
ca@valencia: Spectacle està gravant

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
ca@valencia: Spectacle està gravant

[ctx: recording notification message without shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon.
ca@valencia: Per a acabar la gravació, cliqueu damunt de la icona polsant roja de la safata del sistema.

[ctx: recording notification message with shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon or press <shortcut>%1</shortcut>.
ca@valencia: Per a acabar la gravació, cliqueu damunt de la icona polsant roja de la safata del sistema o premeu <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: missing webp support notification title]
en: WebP support is missing.
ca@valencia: Falta la implementació de WebP.

[ctx: missing webp support notification message]
en: Please install Qt Image Formats to get animated system tray icons for Spectacle, and then report this packaging issue to your distributor.
ca@valencia: Instal·leu «Qt Image Formats» per a obtindre icones animades de la safata del sistema per a Spectacle, i després informeu d'este problema d'empaquetament al vostre distribuïdor.

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Finishing the Recording
ca@valencia: Spectacle està finalitzant la gravació

[ctx: recording notification message]
en: Please wait
ca@valencia: Espereu

[ctx: @info:tooltip title for rendering tray icon]
en: Spectacle is Finishing the Recording
ca@valencia: Spectacle està finalitzant la gravació

[ctx: @info:tooltip subtitle for rendering tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to stop rendering early (this will lose data)
ca@valencia: Temps gravat: %1
    Cliqueu per a parar abans la gravació (açò farà perdre dades)

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
ca@valencia: Temps gravat: %1
    Cliqueu per a finalitzar la gravació

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'intentava gravar la pantalla.

[ctx: @info]
en: The screenshot was copied to the clipboard and saved as <link url="%1">%2</link>
ca@valencia: La captura de pantalla s'ha copiat a dins del porta-retalls i guardat com a <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
ca@valencia: La captura de pantalla s'ha guardat com a <link url="%1">%2</link> i la seua ubicació s'ha copiat a dins del porta-retalls

[ctx: @info]
en: The screenshot was saved as <link url="%1">%2</link>
ca@valencia: La captura de pantalla s'ha guardat com a <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been copied to the clipboard.
ca@valencia: La captura de pantalla s'ha copiat a dins del porta-retalls.

[ctx: @info]
en: The video has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
ca@valencia: El vídeo s'ha guardat com a <link url="%1">%2</link> i la seua ubicació s'ha copiat a dins del porta-retalls

[ctx: @info]
en: The video was saved as <link url="%1">%2</link>
ca@valencia: El vídeo s'ha guardat com a <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
ca@valencia: La ubicació del vídeo s'ha copiat a dins del porta-retalls.

[ctx: @info]
note: i18nc because it doesn't work with the link replacement logic. Also see https://invent.kde.org/graphics/spectacle/-/merge_requests/432#note_1111125
en: Code found: %1
ca@valencia: Codi trobat: %1

[ctx: @info]
en: Found QR code with binary content.
ca@valencia: S'ha trobat un codi QR amb contingut binari.

[ctx: @info]
en: Text extraction failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció de text

[ctx: @info]
en: No text found in the image
ca@valencia: No s'ha trobat cap text a la imatge

[ctx: @info]
en: Text extraction completed
ca@valencia: S'ha completat l'extracció de text

[ctx: @info:notification title]
en: Text Extracted
ca@valencia: Text extret

[ctx: @info The variables are language names, e.g. 'English and German']
en: %1 and %2
ca@valencia: %1 i %2

[ctx: @info:notification]
en: Text copied to clipboard.<nl/>Languages used: %1
ca@valencia: Text copiat a dins del porta-retalls.<nl/>Idiomes utilitzats: %1

[ctx: @action:button]
en: Open in Text Editor
ca@valencia: Obri en l'editor de text

[ctx: @info]
en: Please select a region before extracting text
ca@valencia: Trieu una regió abans d'extraure text

[ctx: @info]
en: OCR is not available.
ca@valencia: OCR no està disponible.

[ctx: @info]
en: No screenshot available.
ca@valencia: No hi ha disponible cap captura de pantalla.

[ctx: @info]
en: Extracting text from image...
ca@valencia: S'està extraent text de la imatge…

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
ca@valencia: %1 no és un mode vàlid per a --record

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
ca@valencia: La captura de pantalla s'ha guardat com a «%1» a «%2» i el camí cap al seu fitxer s'ha copiat a dins del porta-retalls.

[ctx: %1 is the filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
ca@valencia: S'ha guardat una captura de pantalla com a «%1» en la carpeta Imatges.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
ca@valencia: S'ha guardat una captura de pantalla com a «%1» a «%2».

en: A screenshot was saved to your clipboard.
ca@valencia: S'ha guardat una captura de pantalla en el porta-retalls.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
ca@valencia: La gravació s'ha guardat com a «%1» a «%2» i el camí del fitxer de gravació s'ha guardat a dins del porta-retalls.

[ctx: %1 is the filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
ca@valencia: S'ha guardat una gravació com a «%1» a la carpeta Vídeos.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
ca@valencia: S'ha guardat una gravació com a «%1» a «%2».

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
ca@valencia: Obri

en: Annotate
ca@valencia: Anotació

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: Animated WebP (better than GIF)
ca@valencia: WebP animat (millor que GIF)

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: GIF (compatible, but inefficient)
ca@valencia: GIF (compatible, però ineficient)
