spectacle - en to eu translation catalogue (373 entries)

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

[ctx: translatable folder name]
en: Screencasts
eu: Pantaila-grabazioak

[ctx: part of default video filename template]
en: Screencast
eu: Pantaila-grabazioa

[ctx: @action in capture mode section]
en: Rectangular Region
eu: Eskualde laukizuzena

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens (Scaled to same size)
eu: Pantaila guztiak (neurri berdinera eskalatuta)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Current Screen
eu: Uneko pantaila

[ctx: @action in capture mode section]
en: Active Window
eu: Leiho aktiboa

[ctx: @action in capture mode section]
en: Select Window
eu: Hautatu leihoa

[ctx: @action in capture mode section]
en: Window Under Cursor
eu: Kurtsorearen azpiko leihoa

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens
eu: Pantaila guztiak

[ctx: @action in capture mode section]
en: Full Screen
eu: Pantaila-betea

en: Capture the entire desktop (default)
eu: Atzeman mahaigain osoa (lehenetsia)

en: When used with -f/--fullscreen, capture all screens scaled to the same size
eu: -f/--fullscreen aukerarekin erabiltzean, pantaila guztiak neurri berera eskalatuta atzeman

en: Capture the current monitor
eu: Atzeman uneko monitorea

en: Capture the active window
eu: Atzeman leiho aktiboa

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
eu: Atzeman kurtsorearen azpiko leihoa, menu-gainerakorren guraso leihoak barne

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
eu: Atzeman kurtsoaren azpiko leihoa, menu-gainerakorren guraso leihoak kanpo utzita

en: Capture a rectangular region of the screen
eu: Atzeman pantailaren eremu laukizuzen bat

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
eu: Grabatu pantaila adierazitako modua erabiliz. Moduak:
    - r, eskualdea
    - s, pantaila
    - w, leihoa

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
eu: Abiatu Spectacle pantaila-argazki bat hartu gabe

en: Start in GUI mode (default)
eu: Hasi «interfaze grafiko» moduan (lehenetsia)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
eu: Hartu pantaila-argazki bat eta irten interfaze grafikoa erakusteke

en: Start in DBus-Activation mode
eu: Abiarazi «DBus-aktibazio» moduan

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
eu: Atzealdeko moduan, ez gaineratu jakinarazpen bat pantaila-argazkia hartzean

en: In background mode, save image to specified file
eu: Atzealdeko moduan, gorde irudia adierazitako fitxategian

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
eu: Atzealdeko moduan, itxaron argazkia hartu aurretik (milisegundotan)

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
eu: Atzealdeko moduan, kopiatu pantaila-argazkiko irudia arbelera, -o ere erabiltzen ez bada.

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
eu: Atzealdeko moduan, kopiatu pantaila-argazki fitxategiaren bide-izena arbelera

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
eu: Itxaron klik bati pantaila-argazkia hartzeko. Itxaron-denbora baliogabetzen du

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
eu: Spectacle-ren instantzia grafiko berri bat abiarazten du DBus-en erregistratu gabe

en: In background mode, include pointer in the screenshot
eu: Atzeko plano moduan, barneratu erakuslea pantaila-argazkian

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
eu: Atzeko plano moduan, kanporatu apaingarriak pantaila-argazkitik

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
eu: Hondoko-plano moduan, kanporatu itzalak pantaila-argazkitik

en: Open and edit existing screenshot file
eu: Ireki eta editatu dagoen pantaila-argazki fitxategia

en: Accept region selection on click-and-release
eu: Onartu eremu-hautapena klik egin eta askatzean

[ctx: %1 is an error message]
en: QImageWriter cannot write image: %1
eu: QImageWriter-rek ezin du irudia idatzi: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
eu: Ezin da gorde pantaila-argazkia direktorioa sortzea huts egin duelako:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
eu: Ezin da gorde pantaila-argazkia. Errorea fitxategia idaztean.

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
eu: Ezin da gorde pantaila-argazkia urruneko direktorioa sortzea huts egin duelako:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
eu: Ezin da gorde pantaila-argazkia. Errorea aldi baterako fitxategi lokala idaztean.

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
eu: Irudia ezin da gorde. Ezin izan da fitxategia urruneko kokalekura igo.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
eu: Ezin da gorde pantaila-argazkia. Gordetzeko fitxategi-izena baliogabea da.

en: Cannot save an empty screenshot image.
eu: Ezin da gorde pantaila-argazki irudi huts bat.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
eu: Bideoa esportatzea huts egin du: Aldi baterako fitxategiaren URL existitzen den fitxategi lokal bat izan behar da

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
eu: Bideoa esportatzea huts egin du: Irteerako fitxategiaren URL balioduna izan behar da eta fitxategi-izen bat izan behar du

[ctx: @info, %1 is a file path]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
eu: Ezin da grabaketa gorde. Ezin izan da fitxategia kokalekura mugitu: %1

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
eu: Inprimatzea huts egin du. Inprimagailua hasieratzea huts egin du.

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (1–31)
eu: Eguna (1-31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (01–31)
eu: Eguna (01-31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (short name)
eu: Eguna (izen laburra)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (long name)
eu: Eguna (izen luzea)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (1–12)
eu: Hilabetea (1-12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (01–12)
eu: Hilabetea (01-12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (short name)
eu: Hilabetea (izen laburra)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (long name)
eu: Hilabetea (izen luzea)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (2 digit)
eu: Urtea (2 digitu)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (4 digit)
eu: Urtea (4 digitu)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (0–23)
eu: Ordua (0–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (00–23)
eu: Ordua (00–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (1–12)
eu: Ordua (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (01–12)
eu: Ordua (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (0–59)
eu: Minutua (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (00–59)
eu: Minutua (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (0–59)
eu: Segundoa (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (00–59)
eu: Segundoa (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (0–999)
eu: Milisegundoa (0–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (000–999)
eu: Milisegundoa (000–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM or am/pm (localized)
eu: AM/PM edo am/pm (lekukotua)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (short name)
eu: Ordu-eremua (izen laburra)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±0000)
eu: Ordu-eremuaren desplazamendua (±0000)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±00:00)
eu: Ordu-eremuaren desplazamendua (±00:00)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (long name)
eu: Ordu-eremua (izen laburra)

[ctx: filename placeholder description]
en: Seconds since the Unix epoch
eu: Unix garaitik igarotako segundoak

[ctx: filename placeholder description]
en: Window Title
eu: Leihoaren titulua

[ctx: filename placeholder description]
en: Sequential numbering, padded by inserting additional '#' characters
eu: Zenbakitze sekuentziala, '#' karaktere gehigarriak tartekatuz egokitua

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
eu: Onartu

en: Stroke:
eu: Trazua:

en: Stroke Width
eu: Trazuaren zabalera

en: Stroke Color
eu: Trazuaren kolorea

en: Fill:
eu: Betegarria:

en: Fill Color
eu: Betegarriaren kolorea

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
eu: Sendotasuna:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
eu: Efektuaren sendotasuna.

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Font Color
eu: Letra-tipoaren kolorea

en: Number:
eu: Zenbakia:

en: Number for number annotations
eu: Zenbakizko idatzoharretarako zenbakia

en: Shadow
eu: Itzala

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
eu: Moztu

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
eu: Hautatu

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
eu: Esku hutsez

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
eu: Maius: Lerro zuzenetara atxiki

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
eu: Nabarmentzailea

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
eu: Lerroa

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
eu: Maius: 45 graduko gehikuntzetara atxiki

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
eu: Gezia

[ctx: @action:intoolbar rectangle tool]
en: Rectangle
eu: Laukizuzena

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
eu: Maius: Mugimendu diagonaletara atxiki
    Kontrola: Erdigunetik neurria aldatu

[ctx: @action:intoolbar ellipse tool]
en: Ellipse
eu: Elipsea

[ctx: @action:intoolbar pixelate tool]
en: Pixelate
eu: Pixelatu

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
eu: Lausotu

[ctx: @action:intoolbar text tool]
en: Text
eu: Testua

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
eu: Zenbakia

[ctx: @action cancel selection]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
eu[0]: Utzi (segundo %1)
eu[1]: Utzi (%1 segundo)

en: Take a new screenshot
eu: Hartu pantaila-argazki berri bat

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
eu: Pantaila-argazki ezarpenak

[ctx: @info basic crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
eu: Egin klik eta arrastatu hautapen bat egiteko.

en: Include mouse pointer
eu: Jaso saguaren erakuslea

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
eu: Erakutsi saguaren kurtsorea pantaila-argazkiaren irudian.

en: Include window titlebar and borders
eu: Jaso leihoaren titulu-barra eta ertzak

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
eu: Erakutsi leihoaren titulu-barra eta ertza leiho baten ertzaren pantaila-argazki bat hartzean.

en: Include window shadow
eu: Jaso leihoaren itzala

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
eu: Erakutsi leihoaren itzala leiho baten pantaila-argazki bat hartzean.

en: Capture the current pop-up only
eu: Atzeman uneko gainerakorra soilik

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
eu: Atzeman soilik uneko leiho gainerakorra (menu bat, tresna-iradokizun bat, etab.) leiho baten pantaila-argazkia hartzean. Ezgaituta badago, gainerakorra haren guraso leihoarekin batera atzematen da.

en: Quit after manual Save or Copy
eu: Irten eskuz gorde edo kopiatu ondoren

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
eu: Irten Spectacle-tik irudia eskuz gorde edo kopiatu ondoren.

en: Capture on click
eu: Atzeman klik egitean

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
eu: Itxaron saguaren klik bati pantaila-argazkia atzemateko.

en: Delay:
eu: Atzerapena:

[ctx: @action]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action]
en: Copy Location
eu: Kopiatu kokalekua

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
eu: Atzerapenik ez

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
eu[0]: segundo %2
eu[1]: %2 segundo

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
eu: %1 segundo

en: Configure Spectacle…
eu: Konfiguratu Spectacle...

en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
eu: Hartu pantaila-argazki bat:

[ctx: @title:group]
en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
eu: Egin grabazio bat:

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

[ctx: @title:tab]
en: Recording
eu: Grabatzea

[ctx: @action edit screenshot]
en: Edit…
eu: Editatu…

[ctx: @title:menu]
en: Export
eu: Esportatu

en: Open Default Screenshots Folder
eu: Ireki pantaila-argazkien karpeta lehenetsia

[ctx: @action:button open screenshot in other application]
en: Other Application…
eu: Beste aplikazio bat...

en: Share
eu: Partekatu

[ctx: @action:menu]
en: Extract Text by Language
eu: Erauzi testua hizkuntzaren arabera

en: OCR engine is not available.
eu: OCR motorra ez dago erabilgarri.

en: OCR is not available. Please install Tesseract OCR.
eu: OCR ez dago erabilgarri. Mesedez instalatu Tesseract OCR.

en: OCR engine is initializing…
eu: OCR motorra hasieratzen ari da…

en: No OCR language data available.
eu: Ez dago OCR hizkuntzen daturik erabilgarririk.

[ctx: @action]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @title:menu]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @action]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @action:button]
en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

[ctx: @action:button close inline notification]
en: Close
eu: Itxi

en: New Screenshot
eu: Pantaila-argazki berria

[ctx: @action]
en: Extract Text
eu: Erauzi testua

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Settings
eu: Pantaila-argazki ezarpenak

[ctx: @option:check for screenshots]
en: Include mouse pointer
eu: Jaso saguaren erakuslea

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the screenshot image
eu: Erakutsi saguaren kurtsorea pantaila-argazkiaren irudian

[ctx: @option:check]
en: Include window titlebar and borders
eu: Jaso leihoaren titulu-barra eta ertzak

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
eu: Erakutsi leihoaren titulu-barra, ikonotu/maximizatu/itxi botoiak, eta leiho-ertza

[ctx: @option:check]
en: Include window shadow
eu: Jaso leihoaren itzala

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window shadow
eu: Erakutsi leihoaren itzala

[ctx: @option:check]
en: Capture the current pop-up only
eu: Atzeman uneko gainerakorra soilik

[ctx: @info:tooltip]
en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
eu: Atzeman soilik uneko leiho gainerakorra (menu bat, tresna-argibidea bat etab. bezala).
    Ezgaituta badago, gainerakorra guraso leihoarekin batera atzematen da

[ctx: @option:check]
en: Quit after manual Save or Copy
eu: Irten eskuz gorde edo kopiatu ondoren

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
eu: Irten Spectacle-tik irudia eskuz gorde edo kopiatu ondoren

[ctx: @option:check]
en: Capture On Click
eu: Atzeman klik egitean

[ctx: @label:spinbox]
en: Delay:
eu: Atzerapena:

[ctx: @item 0 delay special value]
en: No Delay
eu: Atzerapenik ez

[ctx: @title:menu]
en: Recording Settings
eu: Grabatzeko ezarpenak

[ctx: @option:check for recordings]
en: Include mouse pointer
eu: Jaso saguaren erakuslea

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the recording
eu: Erakutsi saguaren kurtsorea grabazioan

[ctx: @action]
en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @action start recording]
en: Record
eu: Grabatzea

[ctx: @title:menu]
en: Recording Modes
eu: Grabatzeko moduak

[ctx: @action select new recording mode]
en: New Recording
eu: Grabazio berria

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
eu: Erakutsi saguaren kurtsorea pantaila-grabazioan.

[ctx: Recording in progress, %1 is the length of the recording so far]
en: Recording:
    %1
eu: Grabatzen:
    %1

en: Pause
eu: Eten

en: Play
eu: Jo

en: Recording Settings
eu: Grabatzeko ezarpenak

en: Finish recording
eu: Bukatu grabazioa

[ctx: @action]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action]
en: Save As…
eu: Gorde honela...

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Modes
eu: Pantaila-argazki moduak

[ctx: @action select new screenshot mode]
en: New Screenshot
eu: Pantaila-argazki berria

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
eu: Egin klik eta arrastatu hautapen bat egiteko.
    Hautapenean klik bikoitza, onartu eta mozteko.
    Eskuineko klik hautapena garbitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, launchActionSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
eu: Spectacle abiatzean:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take rectangular screenshot
eu: Hartu pantaila-argazki laukizuzena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
eu: Hartu pantaila osoko pantaila-argazkia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
eu: Erabili azken aldian erabilitako atzemate modua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
eu: Ez atera pantaila-argazki bat automatikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
eu: Pantaila-argazki bat hartu ondoren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
eu: Gorde fitxategia karpeta lehenetsian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
eu: Ez kopiatu ezer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
eu: Kopiatu irudia arbelera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
eu: Kopiatu fitxategiaren kokalekua arbelera

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
eu: Spectacle martxan dagoen bitartean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
eu: Sakatu pantaila-argazki tekla honetarako:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Take a new Screenshot
eu: Hartu pantaila-argazki berri bat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Open a new Spectacle window
eu: Ireki Spectacle-ren leiho berri bat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Return focus to Spectacle
eu: Itzuli fokua Spectacle-ri

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, regionTitle)
en: Rectangular Region Selection
eu: Eskualde laukizuzeneko hautapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generalLabel)
en: General:
eu: Orokorra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
eu: Erabili atzealde argia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReleaseToCapture)
en: Accept on click-and-release
eu: Onartu klik egin eta askatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show magnifier:
eu: Erakutsi lupa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Never
eu: Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Always
eu: Beti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier)
en: While holding Shift
eu: Maius. eutsi bitartean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
eu: Gogoratu hautatutako azalera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Until Spectacle is closed
eu: Spectacle itxi den arte

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ocrTitle)
en: Text Recognition (OCR)
eu: Testu-ezagutza (OCR)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ocrLanguageLabel)
en: Languages for OCR:
eu: OCRrako hizkuntzak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeAfterOcrLabel)
en: Text extraction:
eu: Testua erauztea:

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterOcr), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterOcr)
en: Close after extraction (skips auto-save)
eu: Itxi erauzi ondoren (ez du automatikoki gordeko)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, closeAfterOcrInfo)
en: Spectacle will close after text extraction and automatic saving will be skipped.
eu: Testua erauzi ondoren Spectacle itxi egingo da, automatikoki gorde gabe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ocrUnavailableLabel)
en: OCR functionality is not available
eu: OCR funtzionaltasuna ez dago erabilgarri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ocrInfoIcon)
en: Please install the required packages:
    • tesseract
    • tesseract language data (e.g., tesseract-ocr-eng for English)
eu: Mesedez, instalatu beharrezko paketeak:
    • tesseract
    • tesseract hizkuntza datuak (adib., tesseract-ocr-eng ingeleserako)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
eu: Gorde kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
eu: Konpresioaren kalitatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageCompressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
eu: JPEG gisako galera duten irudi formatuetarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
eu: Aurreikuspegi:

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
eu: Ondoko leku-markak erabil ditzakezu fitxategi-izenean, fitxategia gordetzen denean testuarekin ordeztuko direlarik:

en: To save to a sub-folder
eu: Gorde azpi-karpeta batean

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
eu: gutxiago erakutsi

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
eu: Erakutsi gehiago

[ctx: Settings category]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
eu: Irudia gordetzea

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
eu: Bideoa gordetzea

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
eu: Zer egin Spectacle abiatu denean

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyRunningAction), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
eu: Zer gertatu behar da inprimatze tekla sakatzean Spectacle dagoeneko martxan dagoenean

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
eu: Gorde pantaila-argazkia automatikoki hura hartu ondoren

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General) i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
eu: Pantaila-argazkia atzeman ondoren exekutatu beharreko arbeleko ekintza

note: i18n: ectx: label, entry (useLightMaskColor), group (General)
en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
eu: Eskualde-hautapen elkarrizketa-koadroan kolore argiko maskara bat erabili behar den

note: i18n: ectx: label, entry (useReleaseToCapture), group (General)
en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
eu: Pantaila-argazkia, eskualdea hautatu eta sagua askatu ondoren atzeman behar den

note: i18n: ectx: label, entry (rememberSelectionRect), group (General)
en: Remember the last rectangular region
eu: Oroitu azken eskualde laukizuzena

note: i18n: ectx: label, entry (ocrLanguages), group (General)
en: Default languages for OCR text recognition
eu: OCR testua ezagutzeko hizkuntza lehenetsiak

note: i18n: ectx: label, entry (selectionRect), group (GuiConfig)
en: The last used region the user selected
eu: Erabiltzaileak hautatu zuen erabilitako azken eskualdea

note: i18n: ectx: label, entry (captureOnClick), group (GuiConfig)
en: Take screenshot on click
eu: Hartu pantaila-argazkia klik egitean

note: i18n: ectx: label, entry (includePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
eu: Saguaren kurtsorea pantaila-argazkian jasoko den edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (videoIncludePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the video
eu: Saguaren kurtsorea bideoan jasoko den edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (includeDecorations), group (GuiConfig)
en: Whether the window decorations are included in the screenshot
eu: Leihoaren apaingarriak pantaila-argazkian sartuko diren

note: i18n: ectx: label, entry (includeShadow), group (GuiConfig)
en: Whether the window shadow is included in the screenshot
eu: Leihoaren itzala pantaila-argazkian jasoko den edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (transientOnly), group (GuiConfig)
en: Only capture the current pop up menu
eu: Atzeman soilik uneko menu-gainerakorra

note: i18n: ectx: label, entry (quitAfterSaveCopyExport), group (GuiConfig)
en: Quit after saving or copying an image
eu: Irten irudi bat gorde edo kopiatu ondoren

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
eu: Atzerapena

note: i18n: ectx: label, entry (imageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (videoSaveLocation), group (VideoSave)
en: Default filename
eu: Lehenetsitako fitxategi-izena

note: i18n: ectx: label, entry (imageCompressionQuality), group (ImageSave)
en: Compression quality for lossy file formats
eu: Galeradun fitxategi formatuen konpresio kalitatea

note: i18n: ectx: label, entry (preferredImageFormat), group (ImageSave)
en: Default save image format
eu: Irudia gordetzeko formatu lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (imageFilenameTemplate), group (ImageSave)
en: The filename template used when saving screenshots
eu: Pantaila-argazkiak gordetzeko erabilitako fitxategi-izen txantiloia

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveLocation), group (VideoSave)
en: The path of the file saved last
eu: Gordetako azken fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveAsLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveAsLocation), group (VideoSave)
en: Last path used for "save as" action
eu: "Gorde honela" ekintzarekin erabilitako azken bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (preferredVideoFormat), group (VideoSave)
en: Default video format
eu: Bideo formatu lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (videoFilenameTemplate), group (VideoSave)
en: The filename template used when saving screencasts
eu: Pantaila-grabazioak gordetzeko erabilitako fitxategi-izen txantiloia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save &Location:
eu: Gorde koka&lekua:

en: Take Screenshot:
eu: Hartu pantaila-argazkia:

en: Create new selection rectangle:
eu: Sortu hautapenaren laukizuzen berria:

en: Move selection rectangle:
eu: Mugitu hautapenaren laukizuzena:

en: Resize selection rectangle:
eu: Aldatu hautapen laukizuzenaren neurria:

en: Reset selection:
eu: Berrezarri hautapena:

en: Cancel:
eu: Utzi:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
eu: Askatu ezkerreko-klik

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
eu: Klik-bikoitza

[ctx: Keyboard action]
en: Enter
eu: Sartu

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
eu: Arrastatu hautapenaren laukizuzenetik kanpora

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
eu: + Maius: Lupa

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
eu: Arrastatu hautapenaren laukizuzen barrura

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
eu: Gezi teklak

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
eu: + Maius: Mugitu pixel 1eko urratsekin

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
eu: Arrastatu heldulekuak

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
eu: Gezi teklak + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
eu: + Maius: Aldatu neurria pixel 1eko urratsekin

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
eu: Eskuineko-klik

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
eu: Ihes

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
eu:  segundo

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
eu: Gordetzeke

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Image Zoom
eu: Irudiaren zoom

[ctx: @info, %1 is the error message]
en: There was a problem sharing the image: %1
eu: Irudia partekatzeko arazo bat sortu da: %1

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
eu: Partekatutako irudiaren esteka (<a href="%1">%1</a>) arbelera kopiatu da.

en: KDE Screenshot Utility
eu: KDE pantaila-argazki baliagarritasuna

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
eu: «Wayland»en, «Spectacle»k KDE Plasmaren KWin konposatzailea behar du, eta ez dirudi instalatuta dagoenik. Erabili «Spectacle» KDE Plasman, edo erabili pantaila-argazkietarako beste tresna bat.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Orientation and Script Detection
eu: Orientazioa eta idazkera hautematea

en: Math/Equation Detection
eu: Matematika/Ekuazioak hautematea

en: Orientation and Script Detection
eu: Orientazioa eta idazkera hautematea

[ctx: @info, %1 is the width]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
eu: KWin pantaila-argazkirako zabalera okerra: %1

[ctx: @info, %1 is the height]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
eu: KWin pantaila-argazkirako altuera okerra: %1

[ctx: @info, %1 is a file format like 'png', 'jpg']
en: Bad format for KWin screenshot: %1
eu: KWin pantaila-argazkirako formatu okerra: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
eu: Ezin izan du KWin pantaila-argazkia irakurtzeko fitxategi-deskriptorea ireki.

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
eu: «pipe2()»k KWin pantaila-argazkirako huts egin du: %1

[ctx: @info, %1 is an error message]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
eu: KWin pantaila-argazki eskaerak huts egin du:
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
eu: Garrantzitsua izan daitekeen informazioa:
    %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
eu: Onartu gabeko KWin pantaila-argazki motaren metadatuak: %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
eu: Pantaila grabatzea ez dago erabilgarri «X11»n.

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
eu: KWin pantaila-grabatzea ez dago erabilgarri.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
eu: Grabatzea huts egin du: Fitxategiaren URL ez da fitxategi lokal bat

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
eu: Korrontea itxi egin da jomukako pantaila, grabazioa moztu duen era batean aldatu delako.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
eu: Korrontea itxi egin da jomukako leihoa, grabazioa moztu duen era batean aldatu delako.

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
eu: Korrontea itxi egin da jomukako eskualdea duen pantaila, grabazioa moztu duen era batean aldatu delako.

[ctx: @info:shell, %1 is the temporary URL]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
eu: Grabatzea huts egin du: Aldi baterako fitxategiaren URLa ez da fitxategi lokal bat (%1)

[ctx: @info:shell, %1 is the output file URL]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
eu: Grabatzea huts egin du: Irteerako fitxategiaren URLa ez da fitxategi lokal bat (%1)

[ctx: @info:shell, %1 is a directory path]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
eu: Grabatzea huts egin du: Ezin da karpeta sortu (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
eu: Pantaila grabatzea bertan behera utzi da

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
eu: Leihoa grabatzea bertan behera utzi da

[ctx: @info:shell, %1 is an error message]
en: Failed to select screen: %1
eu: Pantaila hautatzea huts egin du: %1

[ctx: @info:shell, %1 is an error message]
en: Failed to select window: %1
eu: Leihoa hautatzea huts egin du: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
eu: Leihoa hautatzea huts egin du: Ez dago sagu kurtsorearen kokalekua duen pantailarik

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
eu: Leihoa hautatzea huts egin du: Ez da leihorik aurkitu

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
eu: Eskualde laukizuzena

[ctx: @item recording mode]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
eu: Pantaila-betea

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle
eu: Abiarazi «Spectacle»

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Entire Desktop
eu: Atzeman mahaigain osoa

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Current Monitor
eu: Atzeman uneko monitorea

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Active Window
eu: Atzeman leiho aktiboa

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Rectangular Region
eu: Atzeman eskualde laukizuzena

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Selected Window
eu: Atzeman leiho aktiboa

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Window Under Cursor
eu: Atzeman kurtsorearen azpiko leihoa

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Screen Recording
eu: Pantailaren grabazioa Hasi/Gelditu

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Window Recording
eu: Leihoaren grabazioa Hasi/Gelditu

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Region Recording
eu: Eskualdearen grabazioa Hasi/Gelditu

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle without capturing
eu: Abiarazi Spectacle atzeman gabe

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
eu: Errore bat gertatu da pantaila-argazki bat hartu bitartean.

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
eu: Spectacle grabatzen ari da

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
eu: Spectacle grabatzen ari da

[ctx: recording notification message without shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon.
eu: Grabazioa bukatzeko, egin klik sistemaren erretiluko ikono gorri keinukarian.

[ctx: recording notification message with shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon or press <shortcut>%1</shortcut>.
eu: Grabazioa bukatzeko, egin klik sistemaren erretiluko ikono gorri keinukarian edo sakatu <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: missing webp support notification title]
en: WebP support is missing.
eu: «WebP»ren euskarria falta da.

[ctx: missing webp support notification message]
en: Please install Qt Image Formats to get animated system tray icons for Spectacle, and then report this packaging issue to your distributor.
eu: Mesedez, instalatu «Qt Image Formats» Spectacle-rentzako sistemaren erretiluko ikono animatuak lortzeko, eta ondoren, eman paketatze arazo horren berri zure banatzaileari.

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Finishing the Recording
eu: Spectacle grabazioa bukatzen ari da

[ctx: recording notification message]
en: Please wait
eu: Itxaron mesedez

[ctx: @info:tooltip title for rendering tray icon]
en: Spectacle is Finishing the Recording
eu: Spectacle grabazioa bukatzen ari da

[ctx: @info:tooltip subtitle for rendering tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to stop rendering early (this will lose data)
eu: Grabatutako denbora: %1
    Egin klik errendatzea azkar gelditzeko (datuak galduko dira)

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
eu: Grabatutako denbora: %1
    Egin klik grabazioa bukatzeko

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
eu: Errore bat gertatu da pantaila grabatzen saiatzean.

[ctx: @info]
en: The screenshot was copied to the clipboard and saved as <link url="%1">%2</link>
eu: Pantaila-argazkia arbelean kopiatu da eta <link url="%1">%2</link> gisa gorde da

[ctx: @info]
en: The screenshot has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
eu: Pantaila-argazkia <link url="%1">%2</link> gisa gorde da eta bere kokalekua arbelean kopiatu da

[ctx: @info]
en: The screenshot was saved as <link url="%1">%2</link>
eu: Pantaila-argazkia <link url="%1">%2</link> gisa gorde da

[ctx: @info]
en: The screenshot has been copied to the clipboard.
eu: Pantaila-argazkia arbelean kopiatu da.

[ctx: @info]
en: The video has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
eu: Bideoa <link url="%1">%2</link> gisa gorde da eta bere kokalekua arbelean kopiatu da

[ctx: @info]
en: The video was saved as <link url="%1">%2</link>
eu: Bideoa <link url="%1">%2</link> gisa gorde da

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
eu: Bideoaren kokalekua arbelera kopiatu da.

[ctx: @info]
note: i18nc because it doesn't work with the link replacement logic. Also see https://invent.kde.org/graphics/spectacle/-/merge_requests/432#note_1111125
en: Code found: %1
eu: Kodea aurkitu da: %1

[ctx: @info]
en: Found QR code with binary content.
eu: Eduki bitarra duen QR kode bat aurkitu da.

[ctx: @info]
en: Text extraction failed
eu: Testua erauztea huts egin du

[ctx: @info]
en: No text found in the image
eu: Irudian ez da testurik aurkitu

[ctx: @info]
en: Text extraction completed
eu: Testu erauzketa osatu da

[ctx: @info:notification title]
en: Text Extracted
eu: Testua erauzi da

[ctx: @info The variables are language names, e.g. 'English and German']
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: @info:notification]
en: Text copied to clipboard.<nl/>Languages used: %1
eu: Testua arbelera kopiatu da.<nl/>Erabilitako hizkuntzak: %1

[ctx: @action:button]
en: Open in Text Editor
eu: Ireki testu-editorean

[ctx: @info]
en: Please select a region before extracting text
eu: Mesedez hautatu eremu bat testua erauzi aurretik

[ctx: @info]
en: OCR is not available.
eu: OCR ez dago erabilgarri.

[ctx: @info]
en: No screenshot available.
eu: Ez dago pantaila-argazkirik erabilgarri.

[ctx: @info]
en: Extracting text from image...
eu: Iruditik testua erauzten...

[ctx: @info:shell]
en: --scaled is only allowed together with -f/--fullscreen and will be ignored
eu: --scaled aukera -f/--fullscreen aukerarekin bakarrik onartzen da; bestelaez da kontuan hartuko

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
eu: %1 ez da «--record» aukerarako modu balioduna

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
eu: Pantaila-argazki bat gorde da '%1' gisa '%2'(e)(a)n eta pantaila-argazkiaren bide-izena zure arbelean gorde da.

[ctx: %1 is the filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
eu: Pantaila-argazki bat gorde da '%1' gisa zure irudien karpetan.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
eu: Pantaila-argazki bat gorde da '%1' gisa '%2'(e)(a)n.

en: A screenshot was saved to your clipboard.
eu: Pantaila-argazki bat gorde da zure arbelean.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
eu: Grabaketa bat '%1' gisa gorde da '%2'(e)(a)n eta grabaketaren bide-izena zure arbelean gorde da.

[ctx: %1 is the filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
eu: Grabaketa bat gorde da '%1' gisa zure bideoen karpetan.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
eu: Grabaketa bat gorde da '%1' gisa '%2'(e)(a)n.

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
eu: Ireki

en: Annotate
eu: Oharra idaztea

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: Animated WebP (better than GIF)
eu: WebP animatua (GIF baino hobea)

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: GIF (compatible, but inefficient)
eu: GIF (bateragarria, baina ez eraginkorra)
