spectacle - en to hsb translation catalogue (71 entries)

en: Capture the entire desktop (default)
hsb: Cyły dźěłowy powjerch fotografować (standard)

en: Capture the current monitor
hsb: Aktualnu wobrazowku fotografować

en: Capture the active window
hsb: Aktiwne wokno fotografować

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
hsb: Wokno pod myšku fotografować, inkl. woknow, wot kotrehož meni wotwisuje

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
hsb: Wokno pod myšku fotografować, ale bjez wokna, wot kotrehož meni wotwisuje

en: Capture a rectangular region of the screen
hsb: Praworóžkaty region wobrazowki fotografować

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
hsb: Spectacle startować bjez toho, zo so fotografuje

en: Start in GUI mode (default)
hsb: Z grafiskim interfejsom startować (standard)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
hsb: Fotografować a hnydom zakónčić bjez grafiskeho interfejsa

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
hsb: Na klik čakać z fotografowanjom. Njewobkedźbuje nastajeny čas čakanja

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
hsb: Startuje nowu grafisku instancu Spectacle'a bjez registrowanja na DBUS

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
hsb: Njemóžu foto zawěsćić, dokelž něšto ze zapiskom njetrjechi:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
hsb: Njemóžu foto zawěsćić. Zmylk při pisanju dataje.

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
hsb: Njemóžach ćišćeć. Ćišćak so njeje startował.

en: Include mouse pointer
hsb: Z myšacym kłokom

en: Include window titlebar and borders
hsb: Z woknowym titlom a kromami

en: Capture the current pop-up only
hsb: Jenož aktualnu wuskakowatu powěsć fotografować

en: Quit after manual Save or Copy
hsb: Po manuelnym zawěsćenju abo kopěrowanju zakónčić

en: Delay:
hsb: Čakać:

en: Open Default Screenshots Folder
hsb: Standardny zapisk za fota wočinić

en: Share
hsb: Dźělić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, launchActionSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
hsb: Hdyž so Spectacle startuje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
hsb: Połne foto wobrazowki sčinić

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
hsb: Posledni raz wužiwane nastajenja wužić

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
hsb: Nic awtomatisce fotografować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
hsb: Po fotografowanju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
hsb: Do standardneho zapiska zawěsćić

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
hsb: Ničo njekopěrować

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
hsb: Wobraz do zapisnika kopěrować

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
hsb: Městnosć wobraza do zapisnika kopěrować

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
hsb: Hdyž Spectacle běži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
hsb: Knefl za fotografowanje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Take a new Screenshot
hsb: sčini nowe foto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Open a new Spectacle window
hsb: wočini nowe Spectacle-wokno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Return focus to Spectacle
hsb: wróći fokus Spectaclej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generalLabel)
en: General:
hsb: Powšitkownje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
hsb: Swětły pozadk wužiwać

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Never
hsb: Ženje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Always
hsb: Přeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
hsb: Wubrany region spomjatkować:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Until Spectacle is closed
hsb: Doniž so Spectacle njewopušći

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
hsb: Zawěsćić do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
hsb: Kwalita komprimowanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageCompressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
hsb: Za zhubjace wobrazowe formaty kaž JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
hsb: Mjeno dataje

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
hsb: Přehladka:

en: To save to a sub-folder
hsb: Za zawěsćenje do podzapiska

en: Shortcuts
hsb: Skrótšenki

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
hsb: Što ma so činić, hdyž so Spectacle startuje

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyRunningAction), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
hsb: Što ma so činić, hdyž so ćišćenje stłóči, hdyž Spectacle hižo běži

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
hsb: Foto po fotografowanju awtomatisce zawěsćić

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General) i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
hsb: Zapisnikowa akcija, kiž ma so wuwjesć po fotografowanju

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
hsb: Přestawka

en: Take Screenshot:
hsb: Foto wobrazowki sčinić:

en: Create new selection rectangle:
hsb: Nowy praworóžk za wuzwolenje wutworić:

en: Move selection rectangle:
hsb: Wuzwoleny praworóžk přesuwać:

en: Reset selection:
hsb: Wuzwolenje zběhnyć:

en: Cancel:
hsb: Přetorhnyć:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
hsb: Pušćenje lěweho myšaceho knefla

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
hsb: Dwójny klik

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
hsb: Ćahnyć we wuzwolenym praworóžku

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
hsb: Kłokowe tasty

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
hsb: +Wulkopisanje: Wo 1 piksel přesunyć

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
hsb: Kłokowe tasty + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
hsb: +Wulkopisanje: Wo 1 piksel powjetšić/pomjeńšić

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
hsb: Klik z prawej myšacej tastu

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
hsb[0]:  sekundu
hsb[1]:  sekundźe
hsb[2]:  sekundy
hsb[3]:  sekundow

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
hsb:  sekundy

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
hsb[0]: %1 sekunda
hsb[1]: %1 sekundźe
hsb[2]: %1 sekundy
hsb[3]: %1 sekundow

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
hsb: Wočinić

en: Annotate
hsb: Přispomnjenje dodać
