spectacle - en to ia translation catalogue (356 entries)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Rectangular Region
ia: Region rectangular

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens (Scaled to same size)
ia: Omne schermos (scalate al mesme dimension)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Current Screen
ia: Schermo currente

[ctx: @action in capture mode section]
en: Active Window
ia: Fenestra active

[ctx: @action in capture mode section]
en: Select Window
ia: Fenestra Selectionate

[ctx: @action in capture mode section]
en: Window Under Cursor
ia: Fenestra sub cursor

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens
ia: Omne Schermos

[ctx: @action in capture mode section]
en: Full Screen
ia: Schermo plen

en: Capture the entire desktop (default)
ia: Captura le integre scriptorio (predefinite)

en: Capture the current monitor
ia: Captura le monitor currente

en: Capture the active window
ia: Captura le fenestra active

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
ia: Captura le fenestra currentemente sub le cursor, includente genitores de menus de pop-up

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
ia: Captura le fenestra currentemente sub le cursor, excludente genitores de menus de pop-up

en: Capture a rectangular region of the screen
ia: Captura un area rectangular del schermo

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
ia: Registra le schermo usante le date modo. Modos:
    -r, region
     -s, schermo
    -w, fenestra

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
ia: Lancea Spectacle sin prender un captura de schermo

en: Start in GUI mode (default)
ia: Initia in modo GUI (predefinite)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
ia: Prende un captura de schermo e exi sin monstrar le GUI

en: Start in DBus-Activation mode
ia: Initia in modo de Actiation-DBus

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
ia: In modo de fundo (secunde plano), non emerge  (pop-up) un notification quando le captura de schermo es prendite

en: In background mode, save image to specified file
ia: In modo de fundo (secunde plano), salveguarda imagine a file specificate

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
ia: In modo de fundo (secunde plano), retardo ante prender le photo (in millisecundas)

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
ia: In modo de fundo, copia le imagine de captura de schermo a area de tabuliero -o es anque usate

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
ia: In modo de fundo, copia le percurso de imagine de captura de schermo a area de tabuliero.

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
ia: Attender un click ante prender un captura de schermo. Invalida retardo

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
ia: Initia un nove instantia de GUI de Spectacle sin registrar a DBus

en: In background mode, include pointer in the screenshot
ia: In modo de fundo (secunde plano), include punctator in le captura de schermo

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
ia: In modo de fundo (secunde plano), exclude decorationes in le captura de schermo

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
ia: In modo de fundo (secunde plano), exclude umbras in le captura de schermo

en: Open and edit existing screenshot file
ia: Aperi e modifica file de captura de schermo existente

en: QImageWriter cannot write image: %1
ia: QImageWriter non pote scriber image: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ia: Non pote salveguardar captura de schermo proque falleva a crear directorio.<nl/><filename>%1></filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
ia: Non poteva salveguardar captura de schermo. Error quando scribeva file.

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ia: Non pote salveguardar captura de schermo proque falleva a crear directorio remote:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
ia: Non poteva salveguardar captura de schermo. Error quando scribeva file local temporanee.

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
ia: Incapace a salveguardar imagine. Non poteva incargar file a location remote.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
ia: Non poteva salveguardar captura de schermo. Le nomine de file de salvaguardar es invalide.

en: Cannot save an empty screenshot image.
ia: Non poteva salveguardar captura de schermo vacue.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
ia: Falleva a exportar video: Le URL de file temporanee debe esser un file local existente

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
ia: Falleva a exportar video: le URL de file de Exito debe esser un valide URL con un nomine de file

[ctx: @info]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
ia: Incapace a salveguardar registration. Non poteva mover file a location %1

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
ia: Imprimer falleva. Le imprimitor falleva a initialisar.

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (1–31)
ia: Die (1–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (01–31)
ia: Die (01–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (short name)
ia: Die (Nomine breve)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (long name)
ia: Die (Nomine longe)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (1–12)
ia: Mense (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (01–12)
ia: Mense (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (short name)
ia: Mense (nomine breve)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (long name)
ia: Mense (nomine longe)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (2 digit)
ia: Anno(2 cifras)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (4 digit)
ia: Anno (4 cifras)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (0–23)
ia: Hora (0–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (00–23)
ia: Hora (00–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (1–12)
ia: Hora (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (01–12)
ia: Hora (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (0–59)
ia: Minuta (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (00–59)
ia: Minuta (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (0–59)
ia: Secunda (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (00–59)
ia: Secunda (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (0–999)
ia: Millisecunda (0–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (000–999)
ia: Millisecunda (000–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM or am/pm (localized)
ia: AM/PM o am/pm (localisate)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (short name)
ia: Fuso horari (nomine breve)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±0000)
ia: Displaciamento de Fuso Horari (±0000)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±00:00)
ia: Displaciamento de Fuso Horari (±00:00)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (long name)
ia: Fuso horari (Nomine longe)

[ctx: filename placeholder description]
en: Seconds since the Unix epoch
ia: Secundas usque le epocha de Unix

[ctx: filename placeholder description]
en: Window Title
ia: Titulo de fenestra

[ctx: filename placeholder description]
en: Sequential numbering, padded by inserting additional '#' characters
ia: Numerar sequential, plenate per insertar characteres '#' additional

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
ia: Accepta

en: Stroke:
ia: Tracto:

en: Stroke Width
ia: Largessa de Colpo (Stroke)

en: Stroke Color
ia: Color de Colpo (Stroke)

en: Fill:
ia: Reimple:

en: Fill Color
ia: Reimple Color

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
ia: Fortia:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
ia: Le fortia del effecto.

en: Font Color
ia: Color de Font

en: Number:
ia: Numero:

en: Number for number annotations
ia: Numero per annotationes de numero

en: Shadow
ia: Umbra

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
ia: Necun

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
ia: Talia

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
ia: Selige

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
ia: A mano libere

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
ia: Shift: Snap (passa) a lineas recte

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
ia: Evidentiator

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
ia: Linea

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
ia: Shift: Snap (passa) a augmentos de 45 grados

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
ia: Flecha

[ctx: @action:intoolbar rectangle tool]
en: Rectangle
ia: Rectangulo

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
ia: Shift:Snap (passa) a movimentos diagonal
    Control: Redimensiona ab centro

[ctx: @action:intoolbar pixelate tool]
en: Pixelate
ia: A Pixel (pixelate)

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
ia: Obscura (Blur)

[ctx: @action:intoolbar text tool]
en: Text
ia: Texto

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
ia: Numero

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
ia[0]: Cancella (%1 secunda)
ia[1]: Cancella (%1 secundas)

en: Take a new screenshot
ia: Prende un nove captura de schermo

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
ia: referentias de Captura de schermo

[ctx: @info basic crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
ia: Clicca e trahe per facer un selection.

en: Include mouse pointer
ia: Include punctator de mus

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
ia: Monstra le cursor de mus in le imagine de captura de schermo.

en: Include window titlebar and borders
ia: Include barra de titulo de fenestra e bordos

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
ia: Monstra le barra de titulo de fenestra e bordo quando prende un instantanee  de schermo de una fenestra.

en: Include window shadow
ia: Include umbra de fenestra

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
ia: Monstra umbra de fenestra quando prende un instantanee  de schermo de una fenestra.

en: Capture the current pop-up only
ia: Captura solmente le pop-up currente

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
ia: Captura solmente le fenestra de pop-up currente (como un menu, consilios etc.). quando prende un captura de schermo de un fenestra. Si dishabilitate,  le pop-up es capturate con le fenestra genitor

en: Quit after manual Save or Copy
ia: Quita postea salveguardar o copiar manualmente

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
ia: Quita Spectacle post salveguardar o copiar manualmente le imagine

en: Capture on click
ia: Captura sur Click

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
ia: Attende un click de mus ante capturar le imagine de captura de schermo.

en: Delay:
ia: Retardo:

[ctx: @action]
en: Copy
ia: Copia

[ctx: @action]
en: Copy Location
ia: Copia location

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
ia: Necun retardo

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
ia[0]: %2 secunda
ia[1]: %2 secundas

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
ia: %1 secundas

en: Configure Spectacle…
ia: Configura Spectacle...

en: Help
ia: Adjuta

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
ia: Prende un  captura de schermo:

[ctx: @title:group]
en: Options
ia: Optiones

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
ia: Face un registration:

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
ia: Captura de schermo

[ctx: @title:tab]
en: Recording
ia: Registrante

[ctx: @action edit screenshot]
en: Edit…
ia: Edita…

[ctx: @title:menu]
en: Export
ia: Exporta

en: Open Default Screenshots Folder
ia: Aperi dossier predefinite de captura de schermo

en: Share
ia: Comparti

[ctx: @action]
en: Export
ia: Exporta

[ctx: @title:menu]
en: Help
ia: Adjuta

[ctx: @action]
en: Help
ia: Adjuta

[ctx: @action:button]
en: Open Containing Folder
ia: Aperi dossier continente

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ia: Copia in area de transferentia

[ctx: @action:button close inline notification]
en: Close
ia: Claude

en: New Screenshot
ia: Nove instantaneo de schermo

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Settings
ia: referentias de Captura de schermo

[ctx: @option:check for screenshots]
en: Include mouse pointer
ia: Include punctator de mus

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the screenshot image
ia: Monstra le cursor de mus in le imagine de captura de schermo

[ctx: @option:check]
en: Include window titlebar and borders
ia: Include barra de titulo de fenestra e bordos

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
ia: Monstra le barra de titulo de fenestra, le buttones de minimisar/maximisar/clauder, e le bordo de fenestra

[ctx: @option:check]
en: Include window shadow
ia: Include umbra de fenestra

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window shadow
ia: Monstra le umbra de fenestra

[ctx: @option:check]
en: Capture the current pop-up only
ia: Captura solmente le pop-up currente

[ctx: @info:tooltip]
en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
ia: Captura solmente le fenestra de pop-up currente (como un menu, consilios etc.).
    Si dishabilitate, le pop-up es capturate con le fenestra genitor

[ctx: @option:check]
en: Quit after manual Save or Copy
ia: Quita postea salveguardar o copiar manualmente

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
ia: Quita Spectacle post salveguardr o copiar manualmente le imagine

[ctx: @option:check]
en: Capture On Click
ia: Captura sur Click

[ctx: @label:spinbox]
en: Delay:
ia: Retardo:

[ctx: @item 0 delay special value]
en: No Delay
ia: Necun retardo

[ctx: @title:menu]
en: Recording Settings
ia: Preferentias de Registrar

[ctx: @option:check for recordings]
en: Include mouse pointer
ia: Include punctator de mus

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the recording
ia: Monstra le cursor de mus in le registration

[ctx: @action]
en: Options
ia: Optiones

[ctx: @action start recording]
en: Record
ia: Registra

[ctx: @title:menu]
en: Recording Modes
ia: Modos de Registrar

[ctx: @action select new recording mode]
en: New Recording
ia: Nove Registration

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
ia: Monstra le cursor de mus in le registrar de schermo

en: Recording:
    %1
ia: Registrante:
    %1

en: Pause
ia: Pausa

en: Play
ia: Reproduce

en: Recording Settings
ia: Preferentias de Registrar

en: Finish recording
ia: Termina registrar

[ctx: @action]
en: Save
ia: Salveguarda

[ctx: @action]
en: Save As…
ia: Salveguarda como…

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Modes
ia: Modo de Captura de schermo

[ctx: @action select new screenshot mode]
en: New Screenshot
ia: Nove instantaneo de schermo

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
ia: Clicca e trahe per facer un selection.
    Duple clicca le selection per acceptar e taliar.
    Clicca dextere per nettar le selection.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, launchActionSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
ia: Quando on lancea Spectacle:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take rectangular screenshot
ia: Prende captura de schermo rectangular

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
ia: Prende instantaneo de schermo a schermo plen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
ia: Usa le ultime modo de salveguardar usate

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
ia: Non prender un  instantaneo de schermo automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
ia: Postea prender un instantaneo de schermo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
ia: Salveguarda file a dossier predefinite

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
ia: Non copia alcun cosa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
ia: Copia image in area de transferentia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
ia: Copia location de file a area de transferentia

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
ia: Durante que Spectacle es executante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
ia: Pressa clave de captura de schermo per:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Take a new Screenshot
ia: Prende un nove captura de schermo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Open a new Spectacle window
ia: Aperi un nove fenestra de Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Return focus to Spectacle
ia: Retorna foco a Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, regionTitle)
en: Rectangular Region Selection
ia: Selection de Region rectangular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
ia: Usa fundo legier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReleaseToCapture)
en: Accept on click-and-release
ia: Accepta sur pulsa-e-libera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show magnifier:
ia: Monstra aggranditor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Never
ia: Jammais

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Always
ia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier)
en: While holding Shift
ia: Durante que  mantene Shift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
ia: Memora area seligite:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Until Spectacle is closed
ia: Usque Spectacle es claudite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
ia: Salveguarda Location:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
ia: Qualitate de compression:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageCompressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
ia: Per formatos de imagine con perdita (lossy)  como JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
ia: Nomine de file:

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
ia: Vista preliminar:

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
ia: Tu pote usar le sequente substitutos in le nomine de file, le qual essera reimplaciate con le texto actual quando le file es salveguardate:

en: To save to a sub-folder
ia: Salveguardar a un sub-dossier

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
ia: Monstra minus

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
ia: Monstra  plus

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
ia: Salveguardante imagine

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
ia: Salveguardante Video

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
ia: Vias breve

en: Shortcuts
ia: Vias breve

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
ia: Cosa facer quando Spectacle es lanceate

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyRunningAction), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
ia: Que deberea occurrer si clave de imprimer es pressate quando Spectacle j es executante

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
ia: Salveguarda captura de schermo automaticamente postea que illo es prendite

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General) i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
ia: Action de tabuliero que deberea esser executate post que le caprura de schermo es prendite

note: i18n: ectx: label, entry (useLightMaskColor), group (General)
en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
ia: Si usar un mascara de color legier in le dialogo de selection de region

note: i18n: ectx: label, entry (useReleaseToCapture), group (General)
en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
ia: Si le capturas de chermo deberea esser capturate post seliger le region e relaxar le mus

note: i18n: ectx: label, entry (rememberSelectionRect), group (General)
en: Remember the last rectangular region
ia: Memora le ultime region rectangular

note: i18n: ectx: label, entry (selectionRect), group (GuiConfig)
en: The last used region the user selected
ia: Le ultime region usate que le usator seligiva

note: i18n: ectx: label, entry (captureOnClick), group (GuiConfig)
en: Take screenshot on click
ia: Prende captura de schermo al click

note: i18n: ectx: label, entry (includePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
ia: Si le cursor de mus es includite in le captura de schermo

note: i18n: ectx: label, entry (videoIncludePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the video
ia: Si le cursor de mus es includite in le video

note: i18n: ectx: label, entry (includeDecorations), group (GuiConfig)
en: Whether the window decorations are included in the screenshot
ia: Si le decorationes de fenestra es includite in le captura de schermo

note: i18n: ectx: label, entry (includeShadow), group (GuiConfig)
en: Whether the window shadow is included in the screenshot
ia: Si le umbra de fenestra es includite in le captura de schermo

note: i18n: ectx: label, entry (transientOnly), group (GuiConfig)
en: Only capture the current pop up menu
ia: Captura solmente le menu currente de popup

note: i18n: ectx: label, entry (quitAfterSaveCopyExport), group (GuiConfig)
en: Quit after saving or copying an image
ia: Quita postea salveguardar o copiar un imagine

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
ia: Retardo

note: i18n: ectx: label, entry (imageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (videoSaveLocation), group (VideoSave)
en: Default filename
ia: Nomine de file predefinite

note: i18n: ectx: label, entry (imageCompressionQuality), group (ImageSave)
en: Compression quality for lossy file formats
ia: Qualitate de compression per formatos de file lossy (i.e. con perdita)

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
ia: Capturas de schermo

note: i18n: ectx: label, entry (preferredImageFormat), group (ImageSave)
en: Default save image format
ia: Formato de image de salveguardar predefinite

note: i18n: ectx: label, entry (imageFilenameTemplate), group (ImageSave)
en: The filename template used when saving screenshots
ia: Le patrono de nomine de file usate quando on salveguarda capturas de schermo

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
ia: Captura de schermo

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveLocation), group (VideoSave)
en: The path of the file saved last
ia: Le percurso del file salveguardate per ultime

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveAsLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveAsLocation), group (VideoSave)
en: Last path used for "save as" action
ia: Ultime percurso usate per action de "salveguarda como"

note: i18n: ectx: label, entry (preferredVideoFormat), group (VideoSave)
en: Default video format
ia: Formato de video predefinite

note: i18n: ectx: label, entry (videoFilenameTemplate), group (VideoSave)
en: The filename template used when saving screencasts
ia: Le patrono de nomine de file usate quando on salveguarda screencasts

note: i18n: ectx: label, entry (annotationToolType), group (Annotations)
en: The last used annotation tool type
ia: Le ultime typo de instrumento de annotation

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for freehand annotation tool
ia: Largessa de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a mano libere

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for highlighter annotation tool
ia: Largessa de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a evidentiator

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for line annotation tool
ia: Largessa de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a linea

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for arrow annotation tool
ia: Largessa de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a flecha

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for rectangle annotation tool
ia: Largessa de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a rectangulo

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for ellipse annotation tool
ia: Largessa de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a ellipse

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for freehand annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a mano libere

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for highlighter annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a evidentiator

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for line annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a linea

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for arrow annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a flecha

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for rectangle annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a rectangulo

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for ellipse annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a ellipse

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for rectangle annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a rectangulo

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for ellipse annotation tool
ia: Color de colpo (Stroke) per instrumento de annotation a ellipse

note: i18n: ectx: label, entry (numberFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for number annotation tool
ia: Color de reimpler per instrumento de annotation de numero

note: i18n: ectx: label, entry (blurStrength), group (Annotations)
en: The strength of the blur effect.
ia: Le fortia del effecto de obscurar (blur)

note: i18n: ectx: label, entry (pixelateStrength), group (Annotations)
en: The strength of the pixelate effect.
ia: Le fortia del effecto pixelate

note: i18n: ectx: label, entry (textFont), group (Annotations)
en: Font for text annotations
ia: Font per annotationes de texto

note: i18n: ectx: label, entry (numberFont), group (Annotations)
en: Font for number annotations
ia: Font per annotationes de numero

note: i18n: ectx: label, entry (textFontColor), group (Annotations) i18n: ectx: label, entry (numberFontColor), group (Annotations)
en: Font color for annotations
ia: Color de font per annotationes

note: i18n: ectx: label, entry (freehandShadow), group (Annotations)
en: Whether freehand annotation tool has a drop shadow
ia: Si le instrumento de annotation a mano libere ha un umbra de cadita

note: i18n: ectx: label, entry (lineShadow), group (Annotations)
en: Whether line annotation tool has a drop shadow
ia: Si le instrumento de annotation a linea ha un umbra de cadita

note: i18n: ectx: label, entry (arrowShadow), group (Annotations)
en: Whether arrow annotation tool has a drop shadow
ia: Si le instrumento de annotation a flecha ha un umbra de cadita

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleShadow), group (Annotations)
en: Whether rectangle annotation tool has a drop shadow
ia: Si le instrumento de annotation a rectangulo ha un umbra de cadita

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseShadow), group (Annotations)
en: Whether ellipse annotation tool has a drop shadow
ia: Si le instrumento de annotation a ellipse ha un umbra de cadita

note: i18n: ectx: label, entry (textShadow), group (Annotations)
en: Whether text annotation tool has a drop shadow
ia: Si le instrumento de annotation de texto ha un umbra de cadita

note: i18n: ectx: label, entry (numberShadow), group (Annotations)
en: Whether number annotation tool has a drop shadow
ia: Si le instrumento de annotation de numero ha un umbra de cadita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save &Location:
ia: Salveguarda &Location:

en: Take Screenshot:
ia: Prende captura de schermo:

en: Create new selection rectangle:
ia: Crea un rectangulo de selection:

en: Move selection rectangle:
ia: Move rectangulo de selection:

en: Resize selection rectangle:
ia: Redimensiona rectangulo de selection:

en: Reset selection:
ia: Refixa selection:

en: Cancel:
ia: Cancella:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
ia: Relaxa clicca-sinistre

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
ia: Duple pulsa

[ctx: Keyboard action]
en: Enter
ia: Inserta

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
ia: Trahe foras de rectangulo de selection

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
ia: +Shift:  Aggranditor

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
ia: Trahe internemente a rectangulo de selection

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
ia: Claves de flecha

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
ia: + Shift: Move in passos de 1 pixel

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
ia: Trahe maneatores

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
ia: Claves de flecha + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
ia: + Shift: Redimensiona in passos de 1 pixel

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
ia: Pulsa a dextera:

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
ia[0]:  secunda
ia[1]:  secundas

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
ia:  secundas

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
ia[0]: %1 secunda
ia[1]: %1 secundas

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
ia: Non  salveguardate

en: Undo
ia: Annulla

en: Redo
ia: Reface

en: Image Zoom
ia: Zoom de imagine

[ctx: @info]
en: There was a problem sharing the image: %1
ia: Il esseva un problema a impartir le image: %1

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
ia: Le ligamine de imagine compartite (<a href="%1">%1</a>) ha essite copiate al  area de transferentia.

en: KDE Screenshot Utility
ia: Utilitate de Capturar Schermo de KDE

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
ia: Sur Wayland, Spectacle require compositor de KWin de KDE Plasma, que nn sembla esser disponibile. Usa Spectacle sur KDE Plasma, o usa un differente instrumento de captura de schermo.

[ctx: @info]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
ia: Mal largessa per instantaneo de schermo de KWin: %1

[ctx: @info]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
ia: Mal altessa per instantaneo de schermo de KWin: %1

[ctx: @info]
en: Bad format for KWin screenshot: %1
ia: Mal formato per instantaneo de schermo de KWin: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
ia: Non poteva aperi descriptorde file per leger instantaneo de schermo de KWin.

[ctx: @info]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
ia: pipe2() falleva per instantaneo de schermo de KWin: %1

[ctx: @info]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
ia: Requesta de Captura de schermo fallite:
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
ia: Information potentialmente relevante:
    %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
ia: Metadata de typo de instantaneo de schermo de KWin non supportate: %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
ia: Registration de Schermo non es disponibile con X11.

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
ia: Screencasting de KWin non es disponibile.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
ia: Falleva a registrar: URL de file non es un file local

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
ia: Le fluxo claudeva proque le schermo objectivo cambiava in un modo que conturbava le registration.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
ia: Le fluxo claudeva proque le fenestra objectivo cambiava in un modo que conturbava le registration.

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
ia: Le fluxo claudeva proque un schermo continente le region objectivo cambiava in un modo que conturbava le registration.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
ia: Falleva a registrar: URL de file temporanee non es un file local (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
ia: Falleva a registrar: URL de file de exito non es un file local (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
ia: Falleva a registrar: Incapace a crear dossier (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
ia: Registration de Schermo Cancellate

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
ia: Registration de fenestra camcellate

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: %1
ia: Falleva a seliger  schermo: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: %1
ia: Falleva a seliger fenestra: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
ia: Fallve a selectionar schermo: Nulle schermo contineva le position de cursor de mus

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
ia: Falleva a seliger fenestra : nulle fenestra trovate

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
ia: Region rectangular

[ctx: @item recording mode]
en: Window
ia: Fenestra

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
ia: Schermo plen

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle
ia: Lancea Spectacle

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Entire Desktop
ia: Captura le scriptorio integre

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Current Monitor
ia: Captura monitor currente

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Active Window
ia: Captura fenestra active

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Rectangular Region
ia: Captura region rectangular

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Selected Window
ia: Captura fenestra selectionate

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Window Under Cursor
ia: Captura Fenestra sub Cursor

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle without capturing
ia: Lancea Spectacle sin capturar

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
ia: Un error occurreva durante que prendeva un captura de schermo.

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
ia: Spectacle es Registrante

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
ia: Spectacle es Registrante

[ctx: missing webp support notification title]
en: WebP support is missing.
ia: Supporto de WebP es mancante.

[ctx: missing webp support notification message]
en: Please install Qt Image Formats to get animated system tray icons for Spectacle, and then report this packaging issue to your distributor.
ia: Pro favor installa Formatos de Imagines de Qt per obtener icones de tabuliero de systema animate per Spectacle, e post reporta iste problema de impacchettar a tu distributor.

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Finishing the Recording
ia: Spectacle es terminante le registration

[ctx: recording notification message]
en: Please wait
ia: Pro favor, tu attende

[ctx: @info:tooltip title for rendering tray icon]
en: Spectacle is Finishing the Recording
ia: Spectacle es terminante le registration

[ctx: @info:tooltip subtitle for rendering tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to stop rendering early (this will lose data)
ia: Tempore registrate: %1
    Clicca per terminar tosto le rendition (isto perdera datos)

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
ia: Tempore registrate: %1
    Clicca per terminar registration

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
ia: Un error occurreva durante que on essayava registrar le schermo.

[ctx: @info]
en: The screenshot was copied to the clipboard and saved as <link url="%1">%2</link>
ia: Le captura de schermo esseve copiate a area de transferentia e salveguardate como <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
ia: Le captura de schermo ha essite salveguardate como (<link url="%1">%2</link> e su location ha essite copiate al  area de transferentia.

[ctx: @info]
en: The screenshot was saved as <link url="%1">%2</link>
ia: Captura de schermo esseva salveguardate a <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been copied to the clipboard.
ia: Le captura de schermo ha essite copiate a iste tabuliero.

[ctx: @info]
en: The video has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
ia: Le video ha essite salveguardate como <link url="%1">%2</link> e su location ha essite copiate al  area de transferentia.

[ctx: @info]
en: The video was saved as <link url="%1">%2</link>
ia: Le video esseva salveguardate a <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
ia: Le locationde video ha essite copiate al tabuliero.

[ctx: @info]
note: i18nc because it doesn't work with the link replacement logic. Also see https://invent.kde.org/graphics/spectacle/-/merge_requests/432#note_1111125
en: QR Code found: %1
ia: QR Code (Codice QR) trovate: %1

[ctx: @info]
en: Found QR code with binary content.
ia: Trovato codice QR con contento binari.

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
ia: %1 non es un valide modo per -record

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
ia: Un captura de schermo ha essite salveguardate como '%1' a '%2' e le percurso del captura de schermo ha essite salveguardate a tu area de transferentia.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
ia: Un captura de schermo esseva salveguardate como '%1' a tu dossier de Photo.

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
ia: Un captura de schermo esseva salveguardate como  '%1' a '%2'.

en: A screenshot was saved to your clipboard.
ia: Un captura de schermo esseva salveguardate a tu tabuliero.

en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
ia: Un  registration ha essite salveguardate como '%1' a '%2' e le percurso del registration ha essite salveguardate a tu area de transferentia.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
ia: Un registration esseva salveguardate como '%1' a tu dossier de Videos.

en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
ia: Un registration esseva salveguardate como  '%1' a '%2'.

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
ia: Aperi

en: Annotate
ia: Annota

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: Animated WebP (better than GIF)
ia: Animated WebP (Melior que GIF)

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: GIF (compatible, but inefficient)
ia: GIF (compatibile, ma inefficiente)
