spectacle - en to ka translation catalogue (374 entries)

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
ka: ეკრანის ანაბეჭდები

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

[ctx: translatable folder name]
en: Screencasts
ka: ეკრანის ვიდეოჩანაწერები

[ctx: part of default video filename template]
en: Screencast
ka: ეკრანის ვიდეოჩანაწერი

[ctx: @action in capture mode section]
en: Rectangular Region
ka: მართკუთხედი რეგიონი

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens (Scaled to same size)
ka: ყველა ეკრანი (გადიდდება ერთ ზომამდე)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Current Screen
ka: მიმდინარე ეკრანი

[ctx: @action in capture mode section]
en: Active Window
ka: აქტიური ფანჯარა

[ctx: @action in capture mode section]
en: Select Window
ka: ფანჯრის არჩევა

[ctx: @action in capture mode section]
en: Window Under Cursor
ka: ფანჯარა კურსორის ქვეშ

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens
ka: ყველა ეკრანი

[ctx: @action in capture mode section]
en: Full Screen
ka: სრული ეკრანი

en: Capture the entire desktop (default)
ka: მთელი სამუშაო მაგიდის ჩაჭერა(ნაგულისხმევი)

en: When used with -f/--fullscreen, capture all screens scaled to the same size
ka: როცა გამოიყენება პარამეტრთან -f/--fullscreen ერთად, ყველა ეკრანი იგივე ზომამდე გადიდებული ჩაიწერება

en: Capture the current monitor
ka: მიმდინარე ეკრანის ჩაჭერა

en: Capture the active window
ka: აქტიური ფანჯრის ჩაჭერა

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
ka: ამჟამად კურსორის ქვეშ მყოფი ფანჯრის მხტუნარა მენიუს მშობლების ჩათვლით გადაღება

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
ka: ამჟამად კურსორის ქვეშ მყოფი ფანჯრის მხტუნარა მენიუს მშობლების გარეშე გადაღება

en: Capture a rectangular region of the screen
ka: ეკრანის მართკუთხა რეგიონის გადაღება

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
ka: ეკრანის ჩაწერა მითითებული რეჟიმით. რეჟიმები:
    - r, რეგიონი
    - s, ეკრანი
    - w, ფანჯარა

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
ka: Spectacle-ის ეკრანის ანაბეჭდის გადაღების გარეშე გაშვება

en: Start in GUI mode (default)
ka: GUI რეჟიმში გაშვება (ნაგულისხმევი)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება და გასვლა ინტერფეისის ჩვენების გარეშე

en: Start in DBus-Activation mode
ka: DBus-ის აქტივაციის რეჟიმში გაშვება

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
ka: ფონურ რეჟიმში ასლის გადაღებისას გაფრთხილება ნაჩვენები არ იქნება

en: In background mode, save image to specified file
ka: ფონურ რეჟიმში სურათების მითითებულ ფაილში შენახვა

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
ka: ფონურ რეჟიმში დაყოვნება გადაღებამდე (მილიწამებში)

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
ka: ფონურ რეჟიმში ეკრანის ანაბეჭდის გამოსახულების ბუფერში კოპირება, თუ -o არ გამოიყენება.

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
ka: ფონურ რეჟიმში, ეკრანის ანაბეჭდის ფაილის ბილიკის ბუფერში კოპირება

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღებამდე წკაპის მოლოდინი. აუქმებს დაყოვნებას

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
ka: Spectacle-ის ახალი GUI-ის გაშვებული ასლის DBus-თან რეგისტრაციის გარეშე გაშვება

en: In background mode, include pointer in the screenshot
ka: ფონურ რეჟიმში ეკრანის ანაბეჭდზე კურსორის გამოჩენა

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
ka: ფონურ რეჟიმში ეკრანის ანაბეჭდს დეკორაციები არ ექნება

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
ka: ფონურ რეჟიმში ეკრანის ანაბეჭდს ჩრდილი არ ექნება

en: Open and edit existing screenshot file
ka: ეკრანის ანაბეჭდის არსებული ფაილის გახსნა და ჩასწორება

en: Accept region selection on click-and-release
ka: რეგიონის არჩევნის მიღება წკაპზე-და-გაშვებაზე

[ctx: %1 is an error message]
en: QImageWriter cannot write image: %1
ka: QImageWriter-ის შეცდომა გამოსახულების შენახვისას: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ka: ეკრანის ანაბეჭდის შენახვა შეუძლებელია. საქაღალდის შექმნის შეცდომა:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
ka: ეკრანის ანაბეჭდის შენახვის შეცდომა. ფაილის ჩაწერა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
ka: ეკრანის ანაბეჭდის შენახვა შეუძლებელია. დაშორებული საქაღალდის შექმნის შეცდომა:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
ka: ეკრანის ანაბეჭდის შენახვის შეცდომა. დროებითი ლოკალური ფაილის ჩაწერა შეუძლებელია.

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა. დაშორებულ ადგილას ატვირთვის შეცდომა.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
ka: ეკრანის ანაბეჭდის შენახვის შეცდომა. ფაილის სახელი არასწორია.

en: Cannot save an empty screenshot image.
ka: ცარიელი ეკრანის ანაბეჭდის გამოსახულების შენახვა შეუძლებელია.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
ka: ვიდეოს გატანა ჩავარდა: დროებით ფაილის ბმული არსებული ლოკალური ფაილი უნდა იყოს

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
ka: ვიდეოს გატანა ჩავარდა: გამოტანის ფაილის ბმული სახელის შემცველ სწორ ბმულს უნდა წარმოადგენდეს

[ctx: @info, %1 is a file path]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
ka: ჩანაწერის შენახვა შეუძლებელია. ფაილი ვერ გადავიტანე საქაღალდეში: %1

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
ka: დაბეჭდვის შეცდომა. პრინტერის ინიციალიზაცია შეუძლებელია.

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (1–31)
ka: დღე (1–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (01–31)
ka: დღე (01–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (short name)
ka: დღე (მოკლე სახელი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (long name)
ka: დღე (გრძელი სახელი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (1–12)
ka: თვე (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (01–12)
ka: თვე (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (short name)
ka: თვე (მოკლე სახელი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (long name)
ka: თვე (გრძელი სახელი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (2 digit)
ka: წელი (2 ციფრი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (4 digit)
ka: წელი (4 ციფრი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (0–23)
ka: საათი (0–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (00–23)
ka: საათი (00–23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (1–12)
ka: საათი (1–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (01–12)
ka: საათი (01–12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (0–59)
ka: წუთი (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (00–59)
ka: წუთი (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (0–59)
ka: წამი (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (00–59)
ka: წამი (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (0–999)
ka: მილიწამი (0–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (000–999)
ka: მილიწამი (000–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM or am/pm (localized)
ka: AM/PM ან am/pm (ლოკალიზებული)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (short name)
ka: დროის სარტყელი (მოკლე სახელი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±0000)
ka: დროის სარტყლის წანაცვლება (±0000)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±00:00)
ka: დროის სარტყლის წანაცვლება (±00:00)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (long name)
ka: დროის სარტყელი (გრძელი სახელი)

[ctx: filename placeholder description]
en: Seconds since the Unix epoch
ka: წამები Unix ეპოქის შემდეგ

[ctx: filename placeholder description]
en: Window Title
ka: ფანჯრის სათაური

[ctx: filename placeholder description]
en: Sequential numbering, padded by inserting additional '#' characters
ka: მიმდევრული ნუმერაცია, შევსებული დამატებითი '#' სიმბოლოებით

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
ka: დასტური

en: Stroke:
ka: გამოძრავება:

en: Stroke Width
ka: გამოძრავების სიგანე

en: Stroke Color
ka: გამოძრავების ფერი

en: Fill:
ka: შევსება:

en: Fill Color
ka: შემვსები ფერი

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
ka: სიძლიერე:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
ka: ეფექტის სიძლიერე.

en: Font:
ka: ფონტი:

[ctx: %2 font family, %3 font style name, %1 font point size]
en: %2 %3 %1pt | %2 %3 %1pts
ka[0]: %2 %3 %1წრტ
ka[1]: %2 %3 %1წრტ

[ctx: %2 font family %1 font point size]
en: %2 %1pt | %2 %1pts
ka[0]: %2 %1წრტ
ka[1]: %2 %1წრტ

en: Font Color
ka: ფონტის ფერი

en: Number:
ka: რიცხვი:

en: Number for number annotations
ka: რიცხვი რიცხვითი ანოტაციებისთვის

en: Shadow
ka: ჩრდილი

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
ka: არცერთი

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
ka: ამოჭრა

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
ka: არჩევა

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
ka: ხელით დახატული

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
ka: Shift: მიმაგრება სწორ ხაზებზე

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
ka: გამომკვეთი

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
ka: ხაზი

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
ka: Shift: მიმაგრება 45 გრადუსიან ზრდაზე

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
ka: ისარი

[ctx: @action:intoolbar rectangle tool]
en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
ka: Shift: მიმაგრება დიაგონალურ მოძრაობებზე
    Ctrl: ზომის შეცვლა ცენტრიდან

[ctx: @action:intoolbar ellipse tool]
en: Ellipse
ka: ოვალი

[ctx: @action:intoolbar pixelate tool]
en: Pixelate
ka: სურათის პიქსელებად დაყოფა

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
ka: ბუნდოვნება

[ctx: @action:intoolbar text tool]
en: Text
ka: ტექსტი

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
ka: რიცხვი

[ctx: @action cancel selection]
en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
ka[0]: გაუქმება (%1 წამი)
ka[1]: გაუქმება (%1 წამი)

en: Take a new screenshot
ka: ახალი ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
ka: ეკრანის ანაბეჭდის მორგება

[ctx: @info basic crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
ka: მოსანიშნად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Include mouse pointer
ka: თაგუნას კურსორის ჩათვლით

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
ka: ეკრანის ანაბეჭდის სურათზე თაგუნას კურსორის ჩვენება.

en: Include window titlebar and borders
ka: ფანჯრის ქუდისა და საზღვრების ჩათვლით

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
ka: ფანჯრის ეკრანის ანაბეჭდის გადაღებისას ფანჯრის სათაურის ზოლისა და საზღვრის ჩვენება.

en: Include window shadow
ka: ფანჯრის ჩრდილის ჩათვლით

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
ka: ფანჯრის ეკრანის ანაბეჭდის გადაღებისას ფანჯრის ჩრდილის ჩვენება.

en: Capture the current pop-up only
ka: მხოლოდ მიმდინარე მხტუნარა გადაღება

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
ka: ფანჯრის ეკრანის ანაბეჭდის გადაღებისას მხოლოდ მიმდინარე მხტუნარა ფანჯრის გადაღება (მაგ: მენიუ, მინიშნება და ა.შ.). თუ გამორთულია, მხტუნარა მშობელ ფანჯარასთან ერთად გამოჩნდება.

en: Quit after manual Save or Copy
ka: გასვლა ხელით შენახვის ან კოპირების შემდეგ

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
ka: Spectacle-დან გასვლა ხელით შენახვის ან კოპირების შემდეგ.

en: Capture on click
ka: გადაღება დაწკაპუნებისას

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღებამდე თაგუნას წკაპის დალოდება.

en: Delay:
ka: დაყოვნება:

[ctx: @action]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: @action]
en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
ka: დაყოვნების გარეშე

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
ka[0]: %2 წამი
ka[1]: %2 წამი

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
ka: %1 წამი

en: Configure Spectacle…
ka: Spectacle-ის მორგება…

en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება:

[ctx: @title:group]
en: Options
ka: მორგება

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
ka: ჩაწერა:

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

[ctx: @title:tab]
en: Recording
ka: ჩაწერა

[ctx: @action edit screenshot]
en: Edit…
ka: ჩასწორება…

[ctx: @title:menu]
en: Export
ka: გატანა

en: Open Default Screenshots Folder
ka: ეკრანის ანაბეჭდის ფაილების საქაღალდის გახსნა

[ctx: @action:button open screenshot in other application]
en: Other Application…
ka: სხვა პროგრამა…

en: Share
ka: გაზიარება

[ctx: @action:menu]
en: Extract Text by Language
ka: ტექსტის ამოღება ენის მიხედვით

en: OCR engine is not available.
ka: OCR-ის ძრავა ხელმისაწვდომი არაა.

en: OCR is not available. Please install Tesseract OCR.
ka: OCR ხელმისაწვდომი არაა. დააყენეთ Tesseract OCR.

en: OCR engine is initializing…
ka: მიმდინარეობს OCR-ის ძრავის ინიციალიზაცია…

en: No OCR language data available.
ka: OCR ენის მონაცემები ხელმისაწვდომი არაა.

[ctx: @action]
en: Export
ka: გატანა

[ctx: @title:menu]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @action]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @action:button]
en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

[ctx: @action:button close inline notification]
en: Close
ka: დახურვა

en: New Screenshot
ka: ახალი ეკრანის ანაბეჭდი

[ctx: @action]
en: Extract Text
ka: ტექსტის ამოღება

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Settings
ka: ეკრანის ანაბეჭდის მორგება

[ctx: @option:check for screenshots]
en: Include mouse pointer
ka: თაგუნას კურსორის ჩასმა

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the screenshot image
ka: ეკრანის ანაბეჭდის სურათზე თაგუნას კურსორის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Include window titlebar and borders
ka: ფანჯრის ქუდისა და საზღვრების ჩათვლით

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
ka: ფანჯრის სათაურის ზოლის, გადიდება/დაპატარავების/დახურვის ღილაკების და ფანჯრის საზღვრის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Include window shadow
ka: ფანჯრის ჩრდილის ჩათვლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window shadow
ka: ფანჯრის ჩრდილის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Capture the current pop-up only
ka: მხოლოდ მიმდინარე მხტუნარას გადაღება

[ctx: @info:tooltip]
en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
ka: მხოლოდ მიმდინარე მხტუნარა ფანჯრის გადაღება (მაგ: მენიუ, მინიშნება და ა.შ.).
    თუ გამორთულია, მხტუნარა მშობელ ფანჯარასთან ერთად გამოჩნდება

[ctx: @option:check]
en: Quit after manual Save or Copy
ka: გასვლა ხელით შენახვის ან კოპირების შემდეგ

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
ka: Spectacle-დან გასვლა გამოსახულების ხელით შენახვის ან კოპირების შემდეგ

[ctx: @option:check]
en: Capture On Click
ka: ჩაწერა დაწკაპუნებისას

[ctx: @label:spinbox]
en: Delay:
ka: დაყოვნება:

[ctx: @item 0 delay special value]
en: No Delay
ka: დაყოვნების გარეშე

[ctx: @title:menu]
en: Recording Settings
ka: ჩაწერის მორგება

[ctx: @option:check for recordings]
en: Include mouse pointer
ka: თაგუნას კურსორის ჩასმა

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the recording
ka: ეკრანის ჩანაწერზე თაგუნას კურსორის ჩვენება

[ctx: @action]
en: Options
ka: პარამეტრები

[ctx: @action start recording]
en: Record
ka: ჩაწერა

[ctx: @title:menu]
en: Recording Modes
ka: ჩაწერის რეჟიმები

[ctx: @action select new recording mode]
en: New Recording
ka: ახალი ჩანაწერი

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
ka: ეკრანის ჩანაწერზე თაგუნას კურსორის ჩვენება.

[ctx: Recording in progress, %1 is the length of the recording so far]
en: Recording:
    %1
ka: ჩაწერა:
    %1

en: Pause
ka: პაუზა

en: Play
ka: დაკვრა

en: Recording Settings
ka: ჩაწერის მორგება

en: Finish recording
ka: ჩანაწერის დასრულება

[ctx: @action]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: @action]
en: Save As…
ka: შენახვა, როგორც…

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Modes
ka: ეკრანის ანაბეჭდის რეჟიმები

[ctx: @action select new screenshot mode]
en: New Screenshot
ka: ახალი ეკრანის ანაბეჭდი

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
ka: მოსანიშნად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.
    დააწკაპუნეთ ორჯერ მონიშნულზე, რომ მიიღოთ ის და ამოჭრათ.
    მარჯვენა ღილაკი მონიშნულის გასასუფთავებლად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, launchActionSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
ka: Spectacle-ის გაშვებისას:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take rectangular screenshot
ka: მართკუთხა ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
ka: მთელი ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
ka: ჩაჭერის ბოლოს გამოყენებული რეჟიმის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
ka: ანაბეჭდები ავტომატურად გადაღებული არ იქნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღების შემდეგ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
ka: ნაგულისხმევ საქაღალდეში შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
ka: არაფერი დაკოპირდება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
ka: გამოსახულების ბუფერში კოპირება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
ka: ფაილის მდებარეობის ბუფერში კოპირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
ka: სანამ Spectacle გაშვებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
ka: ეკრანის ანაბეჭდის ღილაკის ქმედება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Take a new Screenshot
ka: ახალი ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Open a new Spectacle window
ka: Spectacle-ის ახალი ფანჯრის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Return focus to Spectacle
ka: ფოკუსის Spectacle-ზე დაბრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, regionTitle)
en: Rectangular Region Selection
ka: ოთხკუთხედი რეგიონის მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generalLabel)
en: General:
ka: საერთო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
ka: ღია ფონის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReleaseToCapture)
en: Accept on click-and-release
ka: მიღება წკაპზე-და-გაშვებაზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show magnifier:
ka: გამადიდებლის ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Never
ka: არასდროს

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Always
ka: ყოველთვის

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier)
en: While holding Shift
ka: გეჭიროთ ღილაკი Shift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
ka: მონიშნული ადგილის დამახსოვრება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Until Spectacle is closed
ka: სანამ Spectacle დაიხურება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ocrTitle)
en: Text Recognition (OCR)
ka: ტექსტის ამოცნობა (OCR)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ocrLanguageLabel)
en: Languages for OCR:
ka: ენა OCR-ისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeAfterOcrLabel)
en: Text extraction:
ka: ტექსტის ამოღება:

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterOcr), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterOcr)
en: Close after extraction (skips auto-save)
ka: დახურვა ამოღების შემდეგ (ავტოშენახვის გამოტოვება)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, closeAfterOcrInfo)
en: Spectacle will close after text extraction and automatic saving will be skipped.
ka: Spectacle დაიხურება ტექსტის ამოღების შემდეგ და ავტომატური შენახვა გამოტოვებული იქნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ocrUnavailableLabel)
en: OCR functionality is not available
ka: OCR-ის ფუნქციონალი ხელმისაწვდომი არაა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ocrInfoIcon)
en: Please install the required packages:
    • tesseract
    • tesseract language data (e.g., tesseract-ocr-eng for English)
ka: დააყენეთ აუცილებელი პაკეტები:
    • tesseract
    • tesseract-ის ენის მონაცემები (მაგ: tesseract-ocr-eng ინგლისურისთვის)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
ka: შენახვის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
ka: შეკუმშვის ხარისხი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageCompressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
ka: კარგვის მქონე ფორმატებში, როგორიცაა JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
ka: გადახედვა:

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ ადგილმჭერები ფაილის სახელებში, რომლებიც შენახვისას ტექსტით ჩანაცვლდება:

en: To save to a sub-folder
ka: ქვესაქაღალდეში შენახვა

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
ka: ნაკლების ჩვენება

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
ka: მეტის ჩვენება

[ctx: Settings category]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
ka: გამოსახულების შენახვა

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
ka: Შენახვა

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
ka: რა ვქნა, როცა Spectacle გაეშვება

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyRunningAction), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
ka: რა მოხდება, თუ ბეჭდვის ღილაკი Spectacle-ის მუშაობის დროს დააწვებით

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
ka: ეკრანის ანაბეჭდის ავტომატური შენახვა გადაღების შემდეგ

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General) i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
ka: ბუფერს ქმედება, რომელიც შესრულდება ეკრანის ანაბეჭდის გადაღების შემდეგ

note: i18n: ectx: label, entry (useLightMaskColor), group (General)
en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
ka: რეგიონის მონიშვნის ფანჯარაში ღია ფერების ნიღაბი გამოიყენება, თუ არა

note: i18n: ectx: label, entry (useReleaseToCapture), group (General)
en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
ka: მოხდება თუ არა ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება რეგიონის მონიშვნის და თაგუნას ღილაკის გაშვებისას

note: i18n: ectx: label, entry (rememberSelectionRect), group (General)
en: Remember the last rectangular region
ka: ბოლო მართკუთხედი რეგიონის დამახსოვრება

note: i18n: ectx: label, entry (ocrLanguages), group (General)
en: Default languages for OCR text recognition
ka: ნაგულისხმევი ენა OCR ტექსტის ამოსაცნობად

note: i18n: ectx: label, entry (selectionRect), group (GuiConfig)
en: The last used region the user selected
ka: მომხმარებლის მიერ ბოლოს გამოყენებული რეგიონი

note: i18n: ectx: label, entry (captureOnClick), group (GuiConfig)
en: Take screenshot on click
ka: ეკრანის ანაბეჭდის დაწკაპუნებისას გადაღება

note: i18n: ectx: label, entry (includePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის სურათზე თაგუნას კურსორის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (videoIncludePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the video
ka: ვიდეოზე თაგუნას კურსორის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (includeDecorations), group (GuiConfig)
en: Whether the window decorations are included in the screenshot
ka: გამოჩნდება ეკრანის ანაბეჭდში ფანჯრის დეკორაციები, თუ არა

note: i18n: ectx: label, entry (includeShadow), group (GuiConfig)
en: Whether the window shadow is included in the screenshot
ka: გამოჩნდება ეკრანის ანაბეჭდში ფანჯრის ჩრდილი, თუ არა

note: i18n: ectx: label, entry (transientOnly), group (GuiConfig)
en: Only capture the current pop up menu
ka: მხოლოდ მიმდინარე მხტუნარა მენიუს გადაღება

note: i18n: ectx: label, entry (quitAfterSaveCopyExport), group (GuiConfig)
en: Quit after saving or copying an image
ka: გასვლა გამოსახულების შენახვის ან კოპირების შემდეგ

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
ka: დაყოვნება

note: i18n: ectx: label, entry (imageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (videoSaveLocation), group (VideoSave)
en: Default filename
ka: ნაგულისხმევი ფაილის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (imageCompressionQuality), group (ImageSave)
en: Compression quality for lossy file formats
ka: შეკუმშვის ხარისხი კარგვის მქონე ფორმატებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (preferredImageFormat), group (ImageSave)
en: Default save image format
ka: ნაგულისხმევი შესანახი ფაილის ფორმატი

note: i18n: ectx: label, entry (imageFilenameTemplate), group (ImageSave)
en: The filename template used when saving screenshots
ka: ეკრანის ანაბეჭდების შენახვისას გამოყენებული ფაილის სახელის ნიმუში

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveLocation), group (VideoSave)
en: The path of the file saved last
ka: ბოლოს შენახული ფაილის ბილიკი

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveAsLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveAsLocation), group (VideoSave)
en: Last path used for "save as" action
ka: ბოლო ბილიკი, რომელიც გამოყენებული იყო "შენახვა, როგორც" ქმედებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (preferredVideoFormat), group (VideoSave)
en: Default video format
ka: ნაგულისხმევი ვიდეოფორმატი

note: i18n: ectx: label, entry (videoFilenameTemplate), group (VideoSave)
en: The filename template used when saving screencasts
ka: ეკრანის ვიდეოს შენახვისას გამოყენებული ფაილის სახელის ნიმუში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save &Location:
ka: შენახვის &მდებარეობა:

en: Take Screenshot:
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება:

en: Create new selection rectangle:
ka: ახალი მონიშვნის მართკუთხედის შექმნა:

en: Move selection rectangle:
ka: მონიშვნის მართკუთხედის გადატანა:

en: Resize selection rectangle:
ka: მონიშვნის მართკუთხედის ზომის შეცვლა:

en: Reset selection:
ka: მონიშვნის გაუქმება:

en: Cancel:
ka: გაუქმება:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
ka: გაუშვით მარცხენა წკაპს

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
ka: ორმაგი წკაპი

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
ka: მონიშვნის მართკუთხედის გარეთ გამოთრევა

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
ka: + Shift: გადიდება

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
ka: მონიშვნის მართკუთხედის შიგნით შეთრევა

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
ka: ისრის ღილაკები

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
ka: + Shift: 1 პიქსელიანი ბიჯებით გადაადგილება

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
ka: გადათრევის ადგილები

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
ka: ისრის ღილაკები + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
ka: + Shift: ზომის შეცვლა 1 პიქსელიანი ბიჯებით

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
ka: მარჯვენა-წკაპი

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
ka[0]:  წამი
ka[1]:  წამი

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
ka:  წამი

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: %1 წამი
ka[1]: %1 წამი

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
ka: შეუნახავი

en: Undo
ka: ბრძანების გაუქმება

en: Redo
ka: ბრძანების აღდგენა

en: Zoom:
ka: გადიდება:

en: Image Zoom
ka: გამოსახულების გადიდება

[ctx: @info, %1 is the error message]
en: There was a problem sharing the image: %1
ka: პრობლემა გამოსახულების გაზიარებისას: %1

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
ka: გაზიარებული გამოსახულების ბმული (<a href="%1">%1</a>) ბუფერში დაკოპირდა.

en: KDE Screenshot Utility
ka: KDE -ის ეკრანის ანაბეჭდის პროგრამა

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
ka: Wayland-ზე Spectacle-ს KDE Plasma-ის Kwin კომპოზიტორი ესაჭიროება. რომელიც, როგორც ჩანს, ხელმისაწვდომი არაა. გამოიყენეთ Spectacle-ი KDE Plasma-ზე ან ეკრანის ანაბეჭდის სხვა პროგრამა გამოიყენეთ.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Orientation and Script Detection
ka: ორიენტაცია და სკრიპტის ამოცნობა

en: Math/Equation Detection
ka: მათემატიკის/ტოლობის ამოცნობა

en: Orientation and Script Detection
ka: ორიენტაცია და სკრიპტის ამოცნობა

[ctx: @info, %1 is the width]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
ka: არასწორი სიგანე KWin-ის ეკრანის ანაბეჭდისთვის: %1

[ctx: @info, %1 is the height]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
ka: არასწორი სიმაღლე KWin-ის ეკრანის ანაბეჭდისთვის: %1

[ctx: @info, %1 is a file format like 'png', 'jpg']
en: Bad format for KWin screenshot: %1
ka: არასწორი ფორმატი KWin-ის ეკრანის ანაბეჭდისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
ka: ვერ გავხსენი ფაილის დესკრიპტორი KWin-ის ეკრანის ანაბეჭდის დასაკითხად.

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
ka: pipe2() ჩავარდა KWin-ის ეკრანის ანაბეჭდისთვის: %1

[ctx: @info, %1 is an error message]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
ka: KWin-ის ეკრანის ანაბეჭდის გამოთხოვა ჩავარდა: 
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
ka: პოტენციურად შესაბამისი ინფორმაცია:
    %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
ka: მხარდაუჭერელი KWin-ის ეკრანის ანაბეჭდის ტიპის მეტამონაცემები: %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
ka: ეკრანის ჩაწერა ხელმიუწვდომელია X11-ზე.

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
ka: KWin-ის ეკრანის გადაცემა ხელმისაწვდომი არაა.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
ka: ჩაწერის შეცდომა: ფაილის ბმული ლოკალური ფაილი არაა

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
ka: ნაკადი დაიხურა, რადგან სამიზნე ეკრანი ისე შეიცვალა, რომ ჩანაწერი შეწყვიტა.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
ka: ნაკადი დაიხურა, რადგან სამიზნე ფანჯარა ისე შეიცვალა, რომ ჩანაწერი შეწყვიტა.

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
ka: ნაკადი დაიხურა, რადგან ეკრანი, რომელიც სამიზნე ალაგს შეიცავს, ისე შეიცვალა, რომ ჩაწერა შეწყვიტა.

[ctx: @info:shell, %1 is the temporary URL]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
ka: ჩაწერის შეცდომა: ფაილის ბმული ლოკალური ფაილი (%1) არაა

[ctx: @info:shell, %1 is the output file URL]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
ka: ჩაწერის შეცდომა: გამოტანის ფაილის ბმული ლოკალური ფაილი (%1) არაა

[ctx: @info:shell, %1 is a directory path]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
ka: ჩაწერის შეცდომა: საქაღალდის (%1) შექმნა შეუძლებელია

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
ka: ეკრანის ჩაწერა გაუქმდა

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
ka: ფანჯრის ჩაწერა გაუქმდა

[ctx: @info:shell, %1 is an error message]
en: Failed to select screen: %1
ka: ეკრანის არჩევა ჩავარდა: %1

[ctx: @info:shell, %1 is an error message]
en: Failed to select window: %1
ka: ფანჯრის არჩევა ჩავარდა: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
ka: ეკრანის არჩევა ჩავარდა: ეკრანი, რომელიც თაგუნას კურსორს შეიცავს, ვერ ვიპოვე

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
ka: ფანჯრის არჩევა ჩავარდა: ფანჯარა ვერ ვიპოვე

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
ka: მართკუთხედი რეგიონი

[ctx: @item recording mode]
en: Window
ka: ფანჯარა

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
ka: სრულეკრანიანი რეჟიმი

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle
ka: Spectacle-ის გაშვება

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Entire Desktop
ka: მთელი სამუშაო მაგიდის ჩაჭერა

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Current Monitor
ka: მიმდინარე ეკრანის ჩაჭერა

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Active Window
ka: აქტიური ფანჯრის ჩაჭერა

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Rectangular Region
ka: ოთხკუთხედი რეგიონის ჩაჭერა

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Selected Window
ka: მონიშნული ფანჯრის ჩაჭერა

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Window Under Cursor
ka: კურსორის ქვეშ მყოფი ფანჯრის ჩაჭერა

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Screen Recording
ka: ეკრანის ჩაწერის დაწყება/გაჩერება

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Window Recording
ka: ფანჯრის ჩაწერის დაწყება/გაჩერება

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Region Recording
ka: რეგიონის ჩაწერის დაწყება/გაჩერება

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle without capturing
ka: Spectacle-ის გაშვება გადაღების გარეშე

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
ka: შეცდომა ეკრანის ანაბეჭდის აღებისას.

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
ka: Spectacle იწერს

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
ka: Spectacle იწერს

[ctx: recording notification message without shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon.
ka: ჩაწერის დასასრულებლად დააწკაპუნეთ მოციმციმე წითელ ხატულაზე სისტემურ საათთან.

[ctx: recording notification message with shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon or press <shortcut>%1</shortcut>.
ka: ჩაწერის დასასრულებლად დააწკაპუნეთ მოციმციმე წითელ ხატულაზე სისტემურ საათთან, ან დააჭირეთ ღილაკს <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: missing webp support notification title]
en: WebP support is missing.
ka: WebP-ის მხარდაჭერა აღმოჩენილი არაა.

[ctx: missing webp support notification message]
en: Please install Qt Image Formats to get animated system tray icons for Spectacle, and then report this packaging issue to your distributor.
ka: დააყენეთ Qt-ის გამოსახულების ფორმატები, რომ Spectacle-სთვის ანიმაციის მქონე სისტემურ საათთან არსებულ ხატულა მიიღოთ. შემდეგ კი მისწერეთ ამ პაკეტის პრობლემის შესახებ თქვენ დისტრიბუტორს.

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Finishing the Recording
ka: Spectacle ასრულებს ჩაწერას

[ctx: recording notification message]
en: Please wait
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ

[ctx: @info:tooltip title for rendering tray icon]
en: Spectacle is Finishing the Recording
ka: Spectacle ასრულებს ჩაწერას

[ctx: @info:tooltip subtitle for rendering tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to stop rendering early (this will lose data)
ka: ჩაწერის დრო: %1
    დააწკაპუნეთ რენდერის ადრე დასასრულებლად (ეს მონაცემებს დაკარგავს)

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
ka: ჩაწერის დრო: %1
    დააწკაპუნეთ ჩაწერის დასასრულებლად

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
ka: შეცდომა ეკრანის ჩაწერის მცდელობისას.

[ctx: @info]
en: The screenshot was copied to the clipboard and saved as <link url="%1">%2</link>
ka: ეკრანის ანაბეჭდი დაკოპირდა ბუფერში და შენახულია, როგორც <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
ka: ეკრანის ანაბეჭდი შენახულია, როგორც <link url="%1">%2</link> და მისი მდებარეობა ბუფერში დაკოპირდა

[ctx: @info]
en: The screenshot was saved as <link url="%1">%2</link>
ka: ეკრანის ანაბეჭდი შენახულია, როგორც <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been copied to the clipboard.
ka: ეკრანის ანაბეჭდი დაკოპირდა ბუფერში.

[ctx: @info]
en: The video has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
ka: ვიდეო შენახულია, როგორც <link url="%1">%2</link> და მისი მდებარეობა ბუფერში დაკოპირდა

[ctx: @info]
en: The video was saved as <link url="%1">%2</link>
ka: ვიდეო შენახულია, როგორც <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
ka: ვიდეოს მდებარეობა ბუფერში დაკოპირდა.

[ctx: @info]
note: i18nc because it doesn't work with the link replacement logic. Also see https://invent.kde.org/graphics/spectacle/-/merge_requests/432#note_1111125
en: Code found: %1
ka: ნაპოვნია კოდი: %1

[ctx: @info]
en: Found QR code with binary content.
ka: აღმოჩენილია QR კოდი ბინარული შემცველობით.

[ctx: @info]
en: Text extraction failed
ka: ტექსტის ამოღება ჩავარდა

[ctx: @info]
en: No text found in the image
ka: გამოსახულებაში ტექსტი აღმოჩენილი არაა

[ctx: @info]
en: Text extraction completed
ka: ტექსტის ამოღება დასრულდა

[ctx: @info:notification title]
en: Text Extracted
ka: ტექსტი ამოღებულია

[ctx: @info The variables are language names, e.g. 'English and German']
en: %1 and %2
ka: %1 და %2

[ctx: @info:notification]
en: Text copied to clipboard.<nl/>Languages used: %1
ka: ტექსტი დაკოპირდა ბუფერში.<nl/>გამოყენებული ენები: %1

[ctx: @action:button]
en: Open in Text Editor
ka: ტექსტურ რედაქტორში გახსნა

[ctx: @info]
en: Please select a region before extracting text
ka: აირჩიეთ რეგიონი ტექსტის ამოღებამდე

[ctx: @info]
en: OCR is not available.
ka: OCR ხელმისაწვდომი არაა.

[ctx: @info]
en: No screenshot available.
ka: ეკრანის ანაბეჭდი ხელმისაწვდომი არაა.

[ctx: @info]
en: Extracting text from image...
ka: მიმდინარეობს ტექსტის ამოღება გამოსახულებიდან...

[ctx: @info:shell]
en: --scaled is only allowed together with -f/--fullscreen and will be ignored
ka: პარამეტრი --scared, მხოლოდ, პარამეტრთან -f/--fullscreen ერთად გამოიყენება და გამოტოვებული იქნება

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
ka: %1 პარამეტრისთვის --record სწორი რეჟიმი არაა

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
ka: ეკრანის ანაბეჭდი შენახულია, როგორც '%1' '%2'-ზე და ეკრანის ანაბეჭდის ფაილის ბილიკი შენახულია ბუფერში.

[ctx: %1 is the filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
ka: ეკრანის ანაბეჭდი შენახულია, როგორც '%1' თქვენი სურათების საქაღალდეში.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
ka: ეკრანის ანაბეჭდი შენახულია, როგორც '%1' '%2'-ზე.

en: A screenshot was saved to your clipboard.
ka: ეკრანის ანაბეჭდი თქვენს ბაფერშია შენახული.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
ka: ჩანაწერი შენახულია, როგორც '%1' '%2'-ზე და ჩანაწერის ფაილის ბილიკი შენახულია ბუფერში.

[ctx: %1 is the filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
ka: ჩანაწერი შენახულია, როგორც '%1' თქვენი ვიდეოების საქაღალდეში.

[ctx: %1 is the filename, %2 the path to the save location]
en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
ka: ჩანაწერი შენახულია, როგორც '%1' '%2'-ზე.

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
ka: გახსნა

en: Annotate
ka: ანოტაცია

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: Animated WebP (better than GIF)
ka: ანიმაციის შემცველი WebP (უკეთესია, ვიდრე GIF)

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: GIF (compatible, but inefficient)
ka: GIF (თავსებადი, მაგრამ არაეფექტური)
